Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Eléggé rizikós Craslorg 2. mondatában leírtak miatt. Esetleg próbálkozz a szögsebességgel... (0,25'/sec.)
Dátum: 2009.07.15. 13:45:13
Idézet: Mulder - 2009.07.15. 13:31:57
Philippe de Lannoy nevét kevesen ismerik, pedig a Hollandiából bevándorló fiatalember az egyik amerikai elnök őse volt. Vajon melyiké?
John Fitzgerald Kennedy
Rutherford Birchard Hayes
Franklin Delano Roosevelt
John Quincy Adams

Ez miért is fontos?
Nem fontos, de egy kis logikával kitalálható. Csak azt kell megnézeni, hogy az itt található de Lannoy neve kiejtve a felsorolt 12 névből melyikre hasonlít.
Idézet: Concolor - 2009.07.15. 13:19:37
Lehet, hogy vak vagyok, v. szimplán ostoba, de vki mondja meg, hogy hol van az alábbi kérdésben helyesírási hiba...

Milyen lényeken "lovagolnak" ténylegesen (nem a festményeken, hanem a mitológia szerint)a valkűrök?

hollókon
farkasokon*
szárnyas lovakon
delfineken

...és ne tessék belekötni, hogy nem valkyrnek írtam, mert direkt így kerestem rá a guglin, hogy biztos helyesen írjam le...
Lehetséges megoldások a hibákat kiküszöbölendő:
Milyen lényeken lovagolnak ténylegesen (nem a festményeken, hanem a mitológia szerint) a valkűrök?
Hiányzó szóköz és felesleges idézőjel (hisz nem idézel).

De lehet, még szebb lenne a zárójeles rész nélkül:
A mitológia szerint milyen lényeken lovagolnak a valkűrök?

Nekem ez a tippem. Mindazonáltal le a kalappal a kérdésed előtt. Még ilyeneket.

Szerk.: Cirip úrnő a lila szőnyegen gyorsabb volt nálam. Ismételten.
Első ránézésre Ribbentrop, szeretett volna lenni, de hallgassuk meg erről a kérdezőt. Már persze, ha nincs bekapcsolva WOM (Write Only Mode)
Dátum: 2009.07.15. 12:04:29
Igyekszik az ember az úrnő kedvében járni.
Dátum: 2009.07.15. 11:50:42
Amolyan lilás bordó árnyalat is megfelel? Mert az ügyben tudok intézkedni...
Dátum: 2009.07.15. 11:16:13
Szerintem is szép, de 90%, hogy már volt. És ha nem megy, nem kell erőltetni alapon írhatta volna mondjuk a Duklai szorost, Antwerpent, Dunquerkt vagy akár az Omaha-beach-t is.
Idézet: girion - 2009.07.14. 14:54:06
Ez tényleg jó csak épp fogalmam sincs mi a jó megoldás. Melyik az?
Idézet: Craslorg - 2009.07.09. 07:19:12
Philippe de Lannoy nevét kevesen ismerik, pedig a Hollandiából bevándorló fiatalember az egyik amerikai elnök őse volt. Vajon melyiké?
John Fitzgerald Kennedy
John Quincy Adams
Franklin Delano Roosevelt
Rutherford Birchard Hayes
Olvasd össze, esetleg hagyd le a hangzót a végéről. A tizenkét felsorolt név közül melyik jött ki?
Dátum: 2009.07.14. 12:38:11
Szerintem kevés. Volt itt egy olyan ötlet, hogy a két olimpia között elfogadott kérdésekből legyen. Én arra szavaznék, egy amolyan FIFO rendszerben teszem azt 500 kérdéses adatbázissal. Pl. most kaptam az olimpian azt, hogy "Melyik Magyarország leg magasabb pontya?"
Nem hinném, hogy ez most a szigorított ellenőrzéseken csúszott át.
Részemről rendben. Nem egyszerű, illik tudni, és azért ott a megtévesztő 11 is.
Természetesen. Ha van valami ötleted, akkor kérdezd meg a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topikban. Segítséget kapsz, megtudod, szerepelt-e már, ha van hiba, mi az, és nem utolsósorban azt, hogy elfogadják-e. Nem vesztesz 100 jó válasznyi időt.

Nem egyszer előfordult, hogy mikor felmerült egy ötlet, akkor valaki a játékosok közül írt belőle kérdést a kérdezőnek. (Vagyis gondolkodott, megfogalmazta, leírta, az ötletadó pedig felvette érte az LE-t)
Szerintem nem az. 1:1
Dátum: 2009.07.14. 10:08:04
Idézet: Magusocska - 2009.07.13. 20:12:43
Milyen húr nincs egy hat húros, akusztikus gitáron?

E
G
C
H *
Spec az, amihez én nem értek? Nektek ez az? Vagy nem?
Ööööööö. Immáron 10 éve koptatom ujjaimat a gítáron. Én úgy tudom, hogy mindegyik van. Az, hogy a kérdező nem tudja, hogy a B húr az nem az A és a H közötti félhang, hanem a H régi jelölése már egy másik történet.

És a többi.

Idézet: Mucika - 2009.07.13. 14:53:05
Wili Fogg hány nap alatt tette meg a föld körüli útját?

79
nem ért körbe
80
81

1. Willy Fogg
2. Föld
3. tagadó válasz miatt akár törölhető is
Vagyis inkább Phileas. És remélem 79 volt a jó válasz.

Idézet: Archibald Cunningham - 2009.07.13. 14:33:05
Mi van akkor, ha nem magyar nyelvű a billentyűzet? Ne írjon kérdést? Nekem is van olyan klántársam, aki külföldről játszik...
Akárcsak én. Mindent meg lehet oldani, ha az ember akarja. Nem mondom, hogy könnyen megy, de nekem megy a magyar billentyűzet használata.

Idézet: Mucika - 2009.07.13. 15:55:27
A jobb felső 6. fogamnak mi az elnevezése?

szemfog
metszőfog
bölcsességfog
nagyőrlő fog

Ezt szerinted kinek honnan kéne tudnia, hogy neked milyen a 6. fogad??? És ha az első hármat kiverték? Akkor már nem igaz a helyesnek megjelölt válasz...
Valamilyen szinten igazad van. Úgy kellett volna fogalmaznia, hogy a jobb felső hatos. Az ugyanis már helyet, és nem sorszámot jelöl, max azt írják a fogászati lapra, hogy hiányzik.

Idézet: Spityu - 2009.07.13. 19:43:36
Kinek az énekese Linda Perry?
Mortal Love
Crainberries
4 non blondes *
Evanescence


Az Evanescence-n kívül egyikről se hallottam még... Akkor most tahó vagyok?
Nem mondanám. Inkább csak nem tudod, hogy Őket hallod (Keress rá a YouTube-n: 4 non blondes - What's up
Matuska Szilveszterrel mindenképp várj, mert nekem mintha rémlene, de ha Lan azt mondja, hogy nem emlékszik reája, akkoron könnyen előfordulhat, hogy én tévedel. Cirip és Craslorg az ilyenben a "mindenható" számomra (azaz, ha Ők azt mondják, hogy nem volt, akkor 99,7%, hogy így is van).
Idézet: KszefurK - 2009.07.14. 06:09:30
na szóval 10:00 óra körül feltettem egy kérdést ami így szólt:

hány százalékkal emelték július 15-től a vonaljegyek árát??

2%
5% (ez a jó)
10%
7%

ma délután megnéztem hogy elfogadtátok-e ,de nem találtam a kvíz topicban a most feltett kérdésemet!

megszeretném kérdezni hogy hogyan történhetett ez? hogy most ilyenkor eltűnt a kérdésem vagy most mi történt??

és nem kaptam értesitést hogy jó e vagy rosz e kérdés!!
Hibahely jelölve, vagyis: Mondatkezdés nagybetű, és egy kérdőjel is elegendő. Remélhetőleg az "(ez a jó)" megjegyzés csak a mi számunkra lett odarakva, mert a helyes válasz bárminemű megjelöléséért a kvízben azonnal tölrölni jár a hozzátartozó szankciókkal.
Valamilyen szinten igazad van, de a legtöbb ember a "mai napig"-ra ugrik. Ezt elkerülendő mondtam az Apollo program keretein belül-t.

Teszem hozzá, hogy nálam is a lexikális határán mozog, de a még elfogadható oldalon.
"a mai napig..."

Ha holnap bejelentik, hogy ujraindítják a Hold-programot, akkor bukik a kérdésed.

Esetleg hány holdjárót használtak az Apollo program keretein belül?
Én viszont tudom, hogy már szerepelt.

De az ötlet jó, és az irány is. Kérünk még ötleteket
Dátum: 2009.07.13. 10:55:08
Mit mutat az oktánszám a benzin esetében ?

benzin nyomás tűrőképességét
motor használódási együttható
frekvencia összehangolódási együttható
benzin robbanási hőmérsékletét
Elsősorban egy százalékmutató, ami azt mutatja, hogy egy liter üzemanyag hány százalékát alkotja az izooktán (C8H18) vegyület. Tudtommal. Részemről helyesírással lett visszaküldve.

Hova omlik a Duna?

Fekete tenger
Foldkozi tenger
Voros tenger
Kaszpi tenger
omlik? Kicsit eltartott, amíg réjöttem, hogy ömlik. Ha kijavítottad, akkor lehet törölni már szerepelttel.
Dátum: 2009.07.09. 13:59:49
Folytasd az alábbi idézetet: "Repül a nehéz kő, ki tudja hol áll meg..."?

kitudja hol áll meg, s kit honnan talál meg.
kitudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg.
kitudja hol áll meg, s kit hogyan talál el.
kitudja hol áll meg, s kit honnan talál el.
Márminthogy
"Repül a nehéz kő: ki tudja, hol áll meg?
Ki tudj, a hol áll meg s kit hogyan talál meg?"
Te is így gondoltad ugye?

Ezt még szerencsére értékelhettem:
Melyik Végzetúrnak van jelenleg (2009) a legnagyobb szerzett differencia LE-je?

Trakk
Jaden
Crimson
Swind