Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.01.08. 10:03:55

Ez jó!
Ennél jobbat nem mondhatott volna, mert se nem édesvizi, se nem hal
Szerk:
Vissza az egész, létezik a 4 folyami delfincsalád amik édesviziek... Nem szóltam semmit
Dátum: 2009.01.08. 10:01:32
Hol van a 0. hosszúsági fok?

Tobrukban
Bernben
Gázában
Greenwichnél
Jó kérdés lenne kicsit átfogalmazva, valahogy így (persze én sem vagyok tévedhetetlen, biztosan van jobb verzió is):
Melyik városon halad át a 0. hosszúsági fok?
Tobruk
Bern
Greenwich
Gáza
Dátum: 2009.01.08. 09:28:05
Ne haragudj, Kagemusha, ebbe is beleszólnék:
Idézet: Kagemusha - 2009.01.08. 08:07:48
Idézet: Roseprincess - 2009.01.07. 22:18:14
Idézet: Rammstein - 2009.01.07. 22:07:22
Mennyi vizet szorít ki egy medencéből, egy 5kg-os 1 méter élhosszúságú kocka?
5 kg
10 kg
100 kg
1000 kg

a kérdés feltevője szerint 5 kg. valaki meg tudja magyarázni hogy mióta? Szerintem 1000 kg, mivel nem a súlyával hanem a térfogatával szorítja ki a vizet.


hogy is volt az fizikából? valahogy így szólt a definíció: "Egy vízbe mártott test súllyából annyit veszít, mint az általa kiszorított víz súlya."
Valami ilyesmi volt, ha jól emlékszem, ebből az következik, hogy nem lehet nagyobb a víz tömege, mint a vízbe mártott testé, de ezek alapján szerintem ugyan akkora sem nagyon.
Vagy javítsatok ki ha rosszul tudom, és csak álmodtam a ezt a definíciót.

Keveritek a szezont a fazonnal!
ad1. Attól függ, mennyire süllyed el. Ha teljesen, akkor 1 m^3 vizet szorít ki, ha nem teljesen, akkor értelemszerûen kevesebbet. Ugyanakkor a sûrûségét nézve biztos, hogy nem süllyed el teljesen (5*10^-3 g/cm^3, ami jóval kisebb, mint a vízé, tehát holtbiztos, hogy úszik rajta).
ad2. Mivel nem tudod, mennyire süllyed el, nem tudhatod azt sem, mennyi vizet szorít ki. Egy 5 kg-os balsafa kocka például sem nem 1 m^3, sem nem 5 kg vizet fog kiszorítani.
ad3. Az általad idézett definíció csupán azt taglalja, hogy a test súlya a felhajtóerô miatt csökken, de azt nem, hogy mennyi vizet szorít ki.
Teljesen mindegy, hogy miből készült az a bizonyos kocka (balzafa, üreges fém, stb.), ha nem hat rá egyéb erő (nem nyomják felülről), az a kocka 5 milliméternyit fog elsüllyedni a vízben, ami azt jelenti, hogy 5 liter vizet szorít ki (ha egy színültig telt tartályba tesszük, ennyi folyik ki a peremen), ami 5 kg-t jelent. Ez a kérdés teljesen rendben van.
Archimédesszel magyarázva, az a test lebegni fog, tehát teljesen elveszíti a súlyát azaz (itt a Földön) kb. 50 N-t. Ezen tény és az előbb emlegetett törvény alapján ez csak akkor lehetséges, ha 5 kg vizet szorít ki.
Nem ragozom tovább
Dátum: 2009.01.08. 08:56:05
Üdv!
Rég kötözködtem, itt az alkalom.
Idézet: Spityu - 2009.01.07. 19:36:27
Idézet: Scud - 2009.01.07. 19:24:28

akkor másik amire senki sem tud válaszolni:
Ki NEM Batman ellensége?

Harvey Dent
Jack Napier
James Gordon*
Dr. Victor Fries


Hát igen, ha nem a "közismert" nevük van kiírva nehéz is...
Harvey Dent (Kétarc Harvey), Jack Napier (Joker) és Dr. Victor Friest (Mr. Jégcsap)

De lehetne még írni Pamela Isley-t (Méregcsók), vagy a kedvencemet: Edward Nygma (Enigma vagy Rejtély) de őt csak a megfilmesített változatban Jim Carrey miatt imádom.
Harvey Dent (az eredeti történet szerint) Batman szövetségese volt, és csak miután Sal Maroni leöntotte a fél arcát savval hasadt meg a személyisége és ekkor "született" meg a gonosz Kétarc. (Teszem hozzá, hogy a Joel Schumacher féle világban Bruce Wayne-nek még akkor is barátja, csak Batman az ellensége)
Dátum: 2009.01.07. 15:47:51
Idézet: Roseprincess - 2009.01.07. 15:36:46
Hova sorolnád be, a zöld szemesostorost?
állat
növény
ostorosmoszat*
gomba

zöldszemes ostoros szerintem, az a elé nem kell vessző, és ostoros moszat
másrészt meg a zöldszemes ostorost a növények közé sorolják...
tény, hogy ostoros moszat, de növény...
Ez az én hibám (is), nekem is gyanús volt, ezért utánanéztem a neten és zöld szemesostorosként megtaláltam.
Azt, meg hogy növény, megmondom őszintén, nem is figyeltem... Mea culpa.
Tanulság enmagam számára: fáradtan ne értékelj, ha meg "muszáj", akkor inkább ne is játsz...
Elnézést érte mégegyszer!
Dátum: 2009.01.07. 14:02:39
Idézet: sharp - 2009.01.07. 13:38:08
Mikor volt a World Trade Center elleni legutolsó terrortámadás?

2000. szeptember 11.
2001. szeptember 11.
2001. szeptember 21.
1993. február 26.

A kérdés önmagában nem rossz.
De a "legutolsó" szó helyett valami mást írnék, vagy kihagynám.
Igen, a kérdés önmagában nem rossz, de nem egyszer szerepelt mar, ha jól tudom
Dátum: 2009.01.07. 13:32:06
Hol született Kazinczy Ferenc?

New York
Érsemlyén
Párizs
Budapest
Szép kérdés igénytelen válaszokkal
Dátum: 2009.01.07. 12:44:49
Ez még egy nagy tartozásom a világirodalom felé, de nem olvastam. Kb. ismerem a történetet a film után (nem véletlen ott az a kb.), de személy szerint inkább Dűne, vagy magyarok közül a Lendhorni-küldetés, vagy a Boszorkányszombat. (tudom, nem ugyanaz a stílus).
Egyébként azt hittem, hogy az első két könyvnek van külön-külön is címe, csak a balga átlagember ismerti a közös A Gyűrű szövetsége cím alatt.
Dátum: 2009.01.07. 12:32:41
Ott a pont. De ha már leemelted a polcról, had okosodjam: a Gyűrű szövetségét hogyan osztja fel az író?

Szerk: Utánanéztem a sokat átkozott wikiben:
A művet, részben a háború utáni papírhiány, részben árának viszonylag alacsonyan tartása miatt, három kötetre szedték (A Gyűrű Szövetsége: I. és II. könyv; A két torony: III. és IV. könyv; A király visszatér: V. és VI. könyv + függelékek).
Innetől kezdve lehet vitázni, hogy 3, vagy 6 könyvből áll...
Dátum: 2009.01.07. 12:26:15
Ahogy vesszük.
A Gyűrűk ura esetében pl. a Babót nem számítják bele olyan kötötten magába a trilógiába, inkább előzményként tekintenek reája. Mondjuk Tolkien szemében. Adams kifejezetten ötrészes trilógiáról beszél. Ha rosszul tudom, javítsatok ki.
Dátum: 2009.01.07. 12:04:31
Üdv mindegykinek!

Mindenkitől elnézést kérek, de a kihagyott 107 oldalt nem volt kedvem végigolvasni, szóval megmaradtam az utolsó 4-nél.
Idézet: Roseprincess - 2009.01.07. 11:11:21
Douglas Adams, a Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyvét, hány folytatás követte, mint a Galaxis-Trilógia további részei?
4*
1
9
2


Most ha trilógia, akkor nekem az jön le, hogy 3 részből áll, és nem 5-ből. Szerintem törölni, mert megtévesztő a kérdés és a válaszok is!
Valamint nem tudom, ki hogy van vele, ismerem a könyv címét, láttam már könyvespolcon, de nem hiszem, hogy tudnom kellene, hogy hány könyv is képez egy sorozatot, ami ennek is a része.
A a Warcraft ősök háborúja trilóga specnek számít akkor szerintem ez is az.

Douglas Adams maga nyilatkozta, hogy egy ötrészes trilogiát írt. Tőle ez szerintem nem is meglepő (így született meg a világ első és ezidáig egyetlen ilyen sorozata).
Egyébként pedig boldogot, sok öntözővel a fa alá.
Dátum: 2008.12.21. 12:20:17
Idézet: Citrom23 - 2008.12.20. 21:02:06
Helló!

Érdeklődnék, hátha vki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért lett törölve az alábbi kérdésem:
Hány gyereket nevel összesen a Jolie-Pitt páros?

1
2
4
6

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Indoklásom a helyességre:
Két fiú, a hatéves Maddox és a négyéves Pax.
A hároméves Zahara, és a húga, Shiloh.
Plusz az ikrek!
Akkor én most nem tudok számolni? mert szerintem ez 6!

Vki világosítson fel légyszíves.
Köszi

Viki
Valahol azt hallottam, hogy terveznek egy következőt....
Dátum: 2008.12.19. 15:01:36
Arról nem tudtam, de ezt így semmiként nem engetdem volna át. De azért megmosolyogtatott egy kicsit...
Dátum: 2008.12.19. 14:43:44
Menyi ideig tart a kvízolimpia?

2 nap
Nem rendeznek kvízolimpiát
2 óra
1 hét
Csak én érzem úgy, hogy a "Mennyi ideig lehet nevezni a kvízolimpiára?" helyesebb? Mert első gondolatom, hogy a kvízolimpia 15 percig tart. Maximum. De én már máskor is gondolkodtam "kicsavarodva".

Sajna lenyomtam a Kész gombot, még mielőtt kimásolhattam volna szó szerint, de vmi ilyen volt:
Ki volt Luk testvére a STAR WARSBAN?
Dart Wéder
Leyla
Obivan Kenobi
Han Solo (talán)
Ez úgy tetszett....
Dátum: 2008.12.19. 13:17:48
És ha már pontosak akarunk lenni, akkor Hymnus (Kölcsey ezt a nevet adta művének)
Szerk.: Tudom, szőrszálhasogatás
Dátum: 2008.12.19. 13:15:06
Mit jelent(ett) a KGST?

Kilogram SaTöbbi
Kellemes Gengszter Show Tartalom
Nem volt ilyen rövídítés
Kölcsönös Gazdasági Segítség Tanácsa
A kérdés alapjában jó, csak nagyon hiányzik 1-2 értelmesebb válaszlehetőség... Bár az is igaz, hogy én azert nem is kezdtem volna bele ebbe a kérdésbe, mert nem tudom, hogy mibolt tudtam volna még kihozni a KGST betűszót

A Föld legmagasabb hegycsúcsa a Mount Everest (Csomolungma), melyik országban található?

Pakisztán
Tibet
Nepál
Kína
Kérhetem Tibet Indiára való cseréjét? Tibet jelenleg nem ország (tagállamnak is nehezen nevezhető) és a kínai kormányzást elnézve ez egy ideig még így marad.

És egy szívet gyönyörködtető kérdés:
Melyik életkép?

Toldi:2.ének:1-3 versszak
Toldi:3.ének
az egész Toldi
Toldi:4.ének:utolsó 2 versszak
Azt leszámítva, hogy a kettőspont után szóköz kell, csak az a baja, hogy 3 napot adok neki, míg ki nem esik a 25%os szűrőn. Pedig könnyen utánakereshető (nekem másfél percig se tartott)
Dátum: 2008.12.19. 11:10:10
És ha nagyon kötözködnék, akkor hiányzik a "naptári" szócska az év előttről.
A csillagászati év minden évben ugyanannyi, 365 nap 6óra 9perc 9s (31 558 149 s), és ebből a plussz 6óra 9perc 9s -ből ered a szökőévek nem egyszerű számítása... 4 évente, 100 évente, 400 évente
Dátum: 2008.12.19. 11:01:49
Idézet: Bekas - 2008.12.19. 09:23:21
Idézet: Zoltanszon - 2008.12.19. 09:12:39
Üdv Mindegykinek!
Most kaptam, válaszként küldtem is gyorsan egy "Rossz kérdés" értékelést
Mennyi az egyszerre szerezhető maximum lélekenergia?

Van korlát, a saját 10%-a
Van korlát, a saját 15%-a
Nincs korlát
Van korlát, a saját 5%-a
De azért érdekelne, hogy miről van szó... Tud segíteni valaki?



Ha nem tudod miről van szó, akkor miért értékeled rosszra? Ettől függetlenül szerintem is rossz, mert a portyában az ellenfélnél levő LE max 10-15%-át lehet megszerezni (nem tudom pontosan), de akár a nálunk levő LE 100%-át is egyben. Hiszen ha a legyőzőtt ellenfélnél volt mondjuk 10.000 LE, nálunk meg 100, akkor 100-at kapunk, nem 1000-et, mert mi nem kockázatattunk eleget.
Persze van rá szakértelem, hogy még többet rabolhassunk.

De Zoltán, ha nem tudod egy kérdésre a választ, akkor beikszeled, hogy rossz?
Itt a lényeg:"a portyában az ellenfélnél levő LE max 10-15%-át lehet megszerezni (nem tudom pontosan), de akár a nálunk levő LE 100%-át is egyben..."
De akkor sem a sajáttól függ. Ezért nem értettem, ezért kérdeztem rá. (Azt hittem új szabály van, amiről nem tudok a hírek olvasása ellenére)
Egyébként tapasztalatom szerint, ha én valalmire azt mondom, hogy rossz, akkor az itt fórumozó emberek 90% (a normalis gondolkodásúaké mint cirip, Roseprincess, Hydro Globus, Lanmadragoran vagy akár Te is a teljesség igénye nélkül) rossznak a maradék 10% határestnek ítélné.
Dátum: 2008.12.19. 09:12:39
Üdv Mindegykinek!
Most kaptam, válaszként küldtem is gyorsan egy "Rossz kérdés" értékelést
Mennyi az egyszerre szerezhető maximum lélekenergia?

Van korlát, a saját 10%-a
Van korlát, a saját 15%-a
Nincs korlát
Van korlát, a saját 5%-a
De azért érdekelne, hogy miről van szó... Tud segíteni valaki?
Dátum: 2008.12.15. 11:20:12
Mit jelent az a szó hogy túzog?

gyám
zsarolás céljábol fogva tartot személy
tüzre valo
mezei madár*
A madár neve túzok.
szerk.: Továbbá hogy elé vessző, tartott két t-vel a végén, és tűzre való

Mikor történt a honfoglalás (hazatérés ) ?

765-800-ig
995-1000-ig*
990-995-ig
1000-1005-ig
Én eddig úgy tudtam, hogy Árpád 896 környékén érkezett, nem 995 és 1000 között. Persze, lehet, hogy én tévedek...