Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yasmina

Dátum: 2012.11.12. 12:41:13
Oké, megértettem mi is az ami neked gondot jelent!
Én másképp látom, de legyen neked igazad


Idézet: Ariel - 2012.11.12. 12:22:17

Hozzáteszem, az alapján, ahogy nálunk megy az epikusok elleni harc, még a 390-es epikusokat is le tudja darálni egy 120-130-as karakterekből álló szövetség némi erőfeszítés árán. Ez pedig már 200-as kincs kategória, és 70-80 szint különbség.



Ezzel azért kötözködnék, mivel én 130. szinten nem egy fos karaktert hoztam össze és még azzal is igen komoly erőfeszítés leverni egy 260. szintű epikust pusztán a varázslata miatt a rajta okozott sebzéssel nincs gond, persze ha ész nélkül ölöm bele az erőforrásokat, akkor nem okoz gondot ....
Azt nem tudom, hogy a 390. szintű milyen erős, de az eddigi tapasztalataim és a az epikus szintjével partner varázslat alapján a 390. szintű epi egy varázslattal belőne 60-70ezeres sebzést, ami kivégezne és jó eséllyel Ő kezdené a csatát, ami így sebzés nélkül be is fejeződne. Ezért nem igen tudom elfogadni ezt az állításod!
Dátum: 2012.11.12. 11:59:58
Idézet: Aurri - 2012.11.12. 00:52:55
Idézet: Yasmina - 2012.11.11. 22:36:48
A V1-en nincs karakterem


Miért, nem csak V1 van?


Volt ott is karakterem, csak valahogy nagyon ellaposodott ott a játék, így lassan egy éve töröltem
Dátum: 2012.11.12. 11:56:23
Idézet: Ariel - 2012.11.12. 00:34:56
Teljesen tévesek az elképzeléseid, hiányosak az információid és nem látod folyamatában a dolgot. Fölösleges így vitába szállnod.



Lehet, hisz én se vagyok miden tudó csak logikusan próbálok gondolkodni, de szerintem elbeszélünk egymás mellett!

Ariel Te az itteni infók szerint 220. szintű vagy. Akkor a jelenlegi módosítás szerint 310. szintű epi kincset viselhetsz majd, ha jól veszem ki?!
Annak a megszerzéséhez a jelenlegi szisztémát alapul véve, ha jól számoltam 610. szintű entitást/epikust kell legyilkolni, és ha a régi rendszert nézzük szintx2 még jóval magasabb szintű jönne ki.

Na én erre írtam, hogy nem hiszem, hogy ez korlátot jelentene rövid vagy hosszútávon, hisz ez az epikus, mármint a 610. szintű nem hiszem, hogy könnyű célpont lenne?!

Ha hibás az okfejtésem, akkor elnézést!
Dátum: 2012.11.11. 22:36:48
A V1-en nincs karakterem

De a lényegen ez sem változtat, mert nem hiszem, hogy Ariel 140. szinten hordana ilyet?!
Amennyiben felette van, adj a szintjéhez 90-et és nézd meg mekkora kincset hordhatna akkor és ahhoz mekkora epi tartozik?
Dátum: 2012.11.11. 17:08:41
Miből csúszol ki?

Mutass már nekem olyan karaktert a VU történelmében aki 200. szintű kinccsel büszkélkedhet?????
Az okfejtésed azért téves, mert alap helyzetben sem volt kivitelezhető a top karaktereknél, hogy dupla szintű kincset hordjanak, ez csak a középmezőnynek adatik meg. Magas szinten olyan mértékben erősödik az epi, hogy nem az fog korlátot jelenteni, hogy a kivert kincset nem tudod hordani, hanem maga az epi megölése lesz a korlát, mert nem lesz képes a szövetség leverni, így a korlát semmiben sem fog korlátozni....
Dátum: 2012.11.11. 15:03:16
Idézet: Ariel - 2012.11.11. 13:53:51

Csak én érzek ellentmondást?


Igen csak Te érzel!

Magasabb szinten nincs jelentősége a +90 korlátnak, mert egyszerűen nem tudsz majd olyan kincset szerezni!
Nézd meg mekkora epikust kell leütni egy 200. szintű epikus kincshez és egyből rádöbbensz, hogy ezt egy 110. szintű karakter sőt még egy 140. szintű karikból álló szövetség is csak igen csak keservesen tudja majd leverni, ha egyáltalán le tudja verni, mert az a sanda gyanúm, hogy a 380. szintű epikus varázslata igen csak meg fogja feküdni még a legtökösebb 140. szintű karakter gyomrát is!


Ha innen közelíted meg a dolgokat, akkor azt hiszem igen csak jutányos a szint+90 korlát.
Mivel 110. szinten tudsz majd hordani 200. szintű epikus kincset. Ez már így is űbertáp...., persze ez csak az én meglátásom, jóval meghaladva a 100. szintet.
Dátum: 2012.11.08. 22:30:47
Ebbe mi a diszkriminatív? "szintx2, de max +90" Ez nem fog negatívan kihatni a VF-es karakterekre.

90. szinten hordhatsz 180. szintű epikus kincset! (135. szinten se tudok ilyet szerezni, szóval elég méltányos kis ajánlat szerintem... )
100. szinten 190. szintűt és így tovább....

elárulom jelenleg alig van olyan karakter (ha van egyáltalán) aki 190. szint feletti epikus kincset hordana....

Szóval nem értem a sírás okát?!

Alacsony szinten így is igazságtalanul komoly kincshez juthat az aki olyan szövetségben van ahol ezt ki tudják sajtolni az epikusból.
Magas szinten meg egy idő után úgy is annyira bekeményednek az epikusok, hogy nem igen kell aggódni az ezen képlet alkotta korlát miatt, mert csak komoly erőfeszítéssel és összjátékkal lehet majd csak legyűrni őket
Dátum: 2012.11.07. 02:06:53
Alapvetően ez a "remek" fejlesztés engem nem fog érinteni, de ha tényleg választani kell a fent szereplő három opció közül, akkor a második opció az ami még a legelfogadhatóbbnak tűnik!

Azért én kiegészíteném a második opciót annyival, ha alacsonyabb szintű epikus kincset hordok mint a szintem, akkor arra annyi százalék +bónusz járjon amennyi a viselt epikus kincs és a szintem közötti különbség

ui.:Ez egy szürke lélekrablónál elég szép bónuszt hozna
Dátum: 2012.10.06. 21:23:06
A templomos küldik (sajtolás, állatbefogás, esszencia szerzés, vadászat) működik a Lanadragór alatt, ha Csp-ből aktiválja valaki a pilonokat???
Dátum: 2012.10.04. 18:52:20
A vegetálást nem a Csp-n értem, mert azt költöm, hanem a tul/szaki fejlesztés terén, mert azt nem igen növeltem a 2 hónap alatt (kivéve a templomos küldik).

Nem csak a V3-on lehet ultra tápot kihozni belőle, hanem a V5-ön is, és ha ott valaki jól játszik igen csak el lehet vele szállni!
Az előző event előtt farm voltam, az event után még a legkeményebb pókok közül is leszállt rólam pár, mert eléggé kétesélyes lett a küzdelmünk
Nem csináltam mást csak töltöttem (portya és vadászat Le-ből) és a kötelező minimum csp-t öltem bele. Ezzel alig léptem szintet, de a tulajdonságaim +66-ot nőttek és eléggé harc-orientáltan voltak fejlesztve.

Én csak azt mondom, ha valaki ezt az eventet jól kitaktikázza, akkor igen komoly előnyökre tehet vele szert
Dátum: 2012.10.04. 18:34:06
Számold ki mennyi az egy Csp-re jutó vadászatod, szorozd meg azzal amit az eventbe beletettél és add hozzá a töltött Le mennyiségét. Ezt az összeget szorozd meg 1.2-vel (kb. ennyi a jutalom, de ez csak hozzávetőleges) és a kapott Le értéket fogja a gép a tulajdonságaid között elosztani úgy hogy minden tulajdonságod azonos mértékben növekedjen. Természetesen minden tul fejlesztő szakit/relikviát használni fog.
Dátum: 2012.10.04. 18:22:45
Idézet: Ariel - 2012.10.04. 17:22:37
Szerintem a Landragór igencsak túl van értékelve. Persze a játékosok örülnek, mert egy csomó tápot kaphatnak közben, de sokan nem nézik, hogy mit is ér valójában az a bizonyos táp. 50-100 dukát szép termésnek tűnik, de ha másik 500 játékos is megkapja, akkor máris változik a jutalom értéke.
A végeredményben megkapott +20% LE is addig szép, amíg eszünkbe nem juttatjuk, hogy a vetélytársak ugyan úgy betoltak mindent az eventbe, és ugyan úgy megkapták a +20%-ot. Ha esetleg ügyesek voltunk, és összespóroltunk plusz 800 csp-t, és a pp is maxon van, akkor az event végére összehozhatunk 10% előny azokhoz képest, akik nem tartalékoltak az eventre. Ez kemény 3 napnyi LE bevétel.
Persze nem azt mondom, hogy nem éri meg foglalkozni vele, mert ha nem csinálja az ember, akkor sokat veszíthet, de bármennyire is oda teszi magát benne az ember, minimális előnyt tud csak kihozni belőle a többi résztvevőhöz képest.


80 millió Le körül fogok az eventbe pilont aktiválni és kb. 2600csp-t beletolni, ez úgy összesen 100 milla Le az én szintemen. (125. szint)
Szerintem itt már a +20%-os hasznon nem kevés és szerintem igen is megéri kicsit gyűjtögetni rá és két hónapig csak vegetálni, de majd az event lezárásánál megmondom, hogy mennyire is érte meg?!

Amúgy a fenti okfejtés csak akkor igaz, ha mindenki hasonló erőforrást öl bele
Dátum: 2012.10.03. 19:30:36
Megéri gyűjtögetni/tartalékolni a Landragórra, ez a legtáposabb event! Már én is jó régen elkezdtem rá gyúrni és nem a csp gyűjtés terén
Sok ilyen kellene még a játékba.

Az indulásról meg annyit, hogy a VU infoportál szerint, ha csúszik is az event az max. 1 nap lesz.
Dátum: 2012.10.03. 17:36:21
Mindenből tegyed be a maxot, hidd el nagyon megéri

Az előző eventnél +20%-os jutalommal kalkuláltam és azt simán meg is kaptam a tul. növelésnél.
Dátum: 2012.09.26. 15:57:27
Mielőtt megköveznétek, tisztázzuk, hogy nincs szükségem segítő kézre, nem igen szoktam használni, de ha kell akkor készséggel nyújtok olyan szövetségi társnak akire rászállt valaki és a rászálláson azt értem, hogy napi 6-7x betámadja, mert jóval erősebb és igen nagyot tud szakítani tőle. Nem vagyok irigy, de mindenki tudja, hogy hol a határ. Én is keményen portyázok, de még a jó célpontokat sem rabolom naponta 3-nál többször, max azokat, aki előtte rendszeresen rám jártak és ha néha fordul a kocka akkor ezt bepótlom, de ennyit a bevezetésről.

Higgyétek el nekem is b@ssza az agyam, hogy pl.: a V3-on Shigekatsu jelenleg is így csücsül maximális biztonságban: Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja: +301 Erő, +307 Támadás, +250 Védekezés, +334 IQ, +288 Taumaturgia! Na ez az amit meg kellene szüntetni és nem magát a segítő kezet, hanem az ilyen visszaéléseket a játékban.

Amivel a segítő kéz el lett szúrva az a Barátság karkötő volt, mert a lefelé támadást nem szabadott volna megengedi, mert ezzel már igen csak nagy előnyhöz lehet jutni és valljuk be, hogy a kiskapukat az emberek többsége szereti kihasználni és ez még egy legális kiskapu arra, hogy a fentről jövő támadásokat kivédd és lefele meg hasznot hajts, mindenféle félelem nélkül.

Sok ötlet merült már fel a fórumban, de az a baj ezekkel, hogy részben a játék etikáját betartó játékosokat is büntetni fogja. Ez meg nem igazságos velük szemben.
A javaslatom az, hogy a játék vezetés készítsen egy napi rutint, ami naponta végignézi a segítő kezes játékosokat (kin mennyi van!!) az őket ért támadásokat és az általuk indított támadásokat, erről készítsen egy statisztikát és ha pár nap múlva ez a statisztika változik, vagy a program úgy ítéli meg, hogy ez indokolatlan akkor hulljon le a karakterről az összes segítő kéz.

Tudom újra vissza lehet rakni a kezet, de ezt is figyelné a program és akire rövidesen visszakerülne minden segítő kéz, azt a gép megjelölné és kapna egy módosító tényezőt, ami annyit tenne, ha nem változna az előzőhöz képest a helyzet, akkor ismét lehullana a segítő kéz róla, és a következő kezek közül már csak egy menne fel rá, ismét jönne egy jelző és ha megint nem változik a helyzet, akkor ez is leesne ée gy jó darabig nem kapna kezet....

Tudom ez ige macerás, mert progit kell írni hozzá, ki kell elemezni......, de ezzel talán tényleg ki lehetne szűrni ki az aki csal ezzel és ki az aki csak a játék szellemében szeretne néha védekezni!

mod.: csak a miheztartás végett: a fenti számomra felháborító csalást 2012.05.31. 11:07:42 jeleztem a játékvezetés felé, de azóta sem méltattak válaszra. Ebből azt szűröm le, hogy Miklós szerint ez igen is szabályos játék!!!!
Dátum: 2012.09.26. 14:01:57
még 30 kell a 3-al magasabb jutalomhoz
Dátum: 2012.09.26. 13:28:35
tegnap előtt néztem, akkor még mindig vezetett a csapatunk, most a 3. helyen van.
Mellesleg tegnap indult meg a nagy taktikázás és közben nem érdemes nézni, mert percről percre változik, főleg ha olyan karik is váltanak mint én aki már most 90 térképet begyűjtött.

Szóval én a nagy változást hétfő reggel és a ma 10 után hasonlítottam össze, mert annak van realitás lapja
Dátum: 2012.09.26. 11:47:21
Hát a V3-on nagy helycserék lettek!

A 3. hely lett az első, a 2. maradt a második 2 térképpel lemaradva az elsőhöz képest és az ezidáig első helyen álló csapat lecsúszott a 3. helyre, pedig volt amikor még 100 térképpel vezetett, most meg 67 térkép a hátránya az elsőhöz képest
Dátum: 2012.09.22. 17:01:25
Az EH legnagyobb hibája az, hogy portyánál, ha nem sül ki, azaz az ellenféltől az EH képességtől függetlenül is tudsz rabolni, akkor is a 100%-os támadásnak megfelelő Tp-t kapod meg, ellenben, ha VF-et vagy semmit sem használsz, akkor leosztódik a Tp annak arányába ahány százalékon állt a játékos amikor megtámadtad!!!

Már ennek a hibának a javítása is igen csak sokat dobna az EH-sok körén, mert valljuk, be ha ezt javítanák, akkor mindenki szívesen ütne felfele is EH mellett.

A célpontjaimnak több mint a fele EH nélkül is elég jól ad, de a kapott Tp igen csak földhöz vág, mert mindig 100%-ot kapok.
A fer az lenne, ha csak akkor járna az EH-s max TP, ha az EH kisül, egyéb esetben minden úgy menne, mintha semmit se használnál!

Bocs a topic off-ért!
Dátum: 2012.09.22. 15:45:31
Biri,:
a V3-on VF-ként a térkapu, küldi, lefele ütés (igen zsíros célpontokkal) és vadászattal (állatos küldi miatt) hoztam 400-500Le/Tp-t 90-100. szint környékén.

A portya simán 300Le/Tp felett volt (nem volt ritka az 1000Le/Tp-s portya sem) mindaddig amíg el nem kezdtek az emberek törölni, behozták a portya lefele ütés minimum Tp-t és igen csak szép számban a célpontjaim közül áttértek az EH-ra és így pár hét alatt lehagytak. Ezek után igen csak visszazuhant a portya Le-m és én is elkezdtem EH-ni, de elsőre nem jött be így töröltem a karim. Majd reinkarnálódtam VF-es testben és toltam vagy 10 szintet és rá kellett jöjjek, hogy 110. szint felett már csak az EH az alternatíva (lehet VF-et is tolni, de akkor a portyát el kell felejteni), így most újra EH-t tolok, de meg sem közelítem a régi LE/Tp arányt, most jó ha 124 szinten összejön 200-250Le/Tp, ami valljuk be közel 30 szinttel feljebb igen siralmas a 100. szinten szerzett átlag 450Le/Tp-hez!