Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yasmina

Dátum: 2009.11.20. 10:45:58
Max 1 hónapig hagyják csorogni a lemaradók a csp-t, hogy kikerüljenek rangeböl... 5 szint adta különbséget egyszerűen képtelenség behozni V3-on az élmezőnyben.


Birka:
ezt cáfolnám, én 50. szinten fejlesztettem ki a Vf-et, már 12 szinttel vagy előttem és nem csorgatok semmit. Sőt jelenleg már csak páran vernek el magasabb szintről és nem kell sok, hogy velük is partiba legyek.

Nekem ez az első karakterem és a játék tanított meg mindenre és jó taktikával igen is lehet javítani a karakteren, nem egyszerű, de lehet. A Vf ebben nyújt segítséget, e nélkül lehetetlen lenne a felzárkózás minden olyan új játékosnak aki az első karakterét viszi és nem rendelkezik már némi játéktapasztalattal. Ezt a lehetőséget ne vegyük el és ne is korlátozzuk, mert abból megint egyenlőtlenségek lesznek, az egy sajnálatos tény, hogy vannak akik ebből előnyt kovácsolnak.

Itt szeretném megjegyezni, hogy VF nélkül is lehet valaki szinte "verhetetlen", nézd meg a V3 topba betörő Dorinát. Tudomásom szerint nem Vf-es és nem hiszem, hogy sokan elvernék, legyen az akármilyen VF-es. (remélem Dorina nem haragszol meg, hogy veled példálóztam)
Dátum: 2009.11.20. 10:31:08
Let.:
Nem hinném, hogy ok nélkül idejönne bárki is szavazni, de látom mivel a szavazás a jelenlegi rendszert látszik igazolni (persze még nincs vége) máris megy az utólagos kavarás.

A játékban mindig lesznek eltérések, hisz ez egy játék, mindenki úgy fejleszt ahogy akar a szabályrendszeren belül!
A következő felvetés az lesz, hogy korlátozzuk le a sajtolás és a spektrális kifejlesztésének a szintjét? Ne engedjük 10. szinten a 70-es támadást és védelmet? Ne csináljátok már, ez nevetséges, ez egy szerepjáték és mindenkinek adott a lehetőség, van aki kihasználja és van aki nem, ezt döntse el mindenki.

Egyensúly?
hogy állapítom meg mi is az egyensúly?
Aki 50. szintig csak szakértelmezik az nem összehasonlítható egy normál fejlődésű vagy egy pók karakterrel és ez a játék szépsége, ne csináljunk már egyen karaktereket, mert gyorsan abbahagyja mindenki a játékot. X szint elérésével mindenki egyforma lesz, ez kinek jó???
Dátum: 2009.11.18. 20:00:19
Ha valaki 30-40. szint környékén (vagy előbb, nem tudom hol válik általánossá a VF) úgy dönt, hogy ő nem szeretne VF-fel játszani, akkor neki marad valami élvezet a játékban most? A napi pár óra vadászat nem az. (Az nem választási lehetőség, hogy vagy ez vagy a halál.)


Miért lenne halál? Ja, mert valaki lusta taktikázni?!
Számtalan olyan szakértelem van aminek az idő előtti kifejlesztése piszkos nagy előnyt ad (had ne soroljam fel őket), természetesen igen jól kell taktikázni és ehhez jól felépített stratégia kell. Na ez az igazi kihívás
Dátum: 2009.11.18. 19:42:12
Ez nem lesz nehéz csak próbáld 60. szint környékén teljesíteni és egycsapásra megoldódik a lehetetlen
Dátum: 2009.11.18. 19:36:41
A jelenlegi rendszer igen is jó, nem kell piszkálni. Mindenki döntse el mit akar, lassan fejlődni vagy rohanni előre? Mindegyiknek megvan a maga előnye The choice is yours
Magas szinten igen jól jön (kell) a VF, hisz 7 szinttel magasabb karakter is tud támadni, ami 7 szinttel erősebb tárgyakat jelent és azt hiszem nem kell ecsetelnem ez mekkora előny!
Szóval nem igen lenne jó, ha pont a magasabb szintű karakter kapna valami bónuszt a támadáskor, már így is igen sok előnyben részesül


Mortimer:
azért ezt cáfolnám, egy jó pók simán elver egy VF-est (bár a pókok is lehetnek VF-sek )!
Dátum: 2009.11.10. 19:41:22
Nem tudom, de szerintem az is elég igazságtalan, ha egy 7-8 részből álló kaland első 6 feladatát teljesítem és a 7. elbukok (felhasználok x kristályt), másnap meg újra nekiveselkedek, de ekkor is újra kell imádkozzam az első 6 próbát, hogy sikerüljön és ha a gép nem dob jót vagy már nincs elég kristályom, akkor egy olyan próbán is elbukhatok, amit már egyszer teljesítettem és lehet nem kis kristály áron! Megoldható lenne, hogy a sikerült próbákat feljegyzi a gép és az újrapróbálkozásnál ezeket meglévőnek tekinteni???

Tudom ezzel akár vissza is lehet élni, de tegyük fel, hogy senki nem akar ezzel visszaélni!

Most vettem csak észre, hogy a csatákat már nem rakja be újra a gép, ha azokat teljesítettnek tekinti, akkor szerintem logikus lenne, ha a többi próbát is elfogadná, ami korábban már teljesítve lett!
Pl:
"Úgy döntesz, hogy segítesz a tábornoknak. Az útbaigazítás után hamar rábukkansz a még épülő toronyra. Már messziről kiszúrod, hogy egy fekete lovag járőrözik a torony körül. Tisztában vagy vele, hogy a fekete lovagokat nem lehet megvesztegetni, így ha be akarsz jutni, végezned kell vele.
Ezt a próbát már korábban teljesítetted" Itt egy lény volt korábban!

mod: kiegészítés
Dátum: 2009.11.10. 19:26:56
Na bumm ez akkor igen rosszul van megcsinálva vagy elvárt egy küldetésnél a 20-30 kristály felhasználása????
Dátum: 2009.11.10. 19:14:46
Ez szerintem kicsit durva:

68. szintű elementáris fúzió próba: elementáris fúzió: 57 + 2 = KUDARC..

ne kényszerítsük már az embert, hogy megvegye a gyorsítást
Itt a max szakértelem 57, miért oszt nagyobbat a gép???
Javítsuk már ki a hibát, ha lehet.
Köszönöm
Dátum: 2009.11.06. 22:39:16
Ezzel én is teljesen egyetértek, már fel is vetettem Miklóséknak, Baraty válasza ez volt:

"Hali!

Elvileg működhetne így a viadal, de már a kezdetektől így van, ha hirtelen megváltoztatnánk, akkor abból nagy sírás-rívás lenne. Viszont a fórumba felírhatod ötletnek ill. kiírhatsz róla szavazást, ha a játékosok nagy része+Miklós rábólint, akkor beszélhetünk róla.

Baraty"
Dátum: 2009.10.31. 17:43:36
micsoda negatív diszkrimináció ez, megyek és benyújtom a panaszom az illetékes hivatalba

Köszi a segítséget!
Dátum: 2009.10.31. 17:38:53
Elbuktam egy kalandot, mert azt írta ki nincs nálad gyógyital, holott 2 db sárga gyógyital volt nálam!
A beállításoknál mindkét ital be volt állítva!

Miért buktam el????

Kaland:
A futár
Egy bokor tövében szunyókálsz ebéd után. Egyszer csak elhaló hörgés zavarja meg pihenésed. Bár úgy gondolod, nem lehet veszélyes a dolog, azért fegyverrel a kézben nézel körül. Nem látsz semmit, és már éppen azt hinnéd, álmodtál, amikor megint hallasz valamit. Érzékszereveidet a lélekenergia felkutatására koncentrálod.
13. szintű szubtéri érzékelés próba: szubtéri érzékelés: 0 + 11 + 2 kristálypont = SIKERES!
Az illúzió eloszlik; egy sebesült férfi fekszik előtted – éppen csak nem botlottál el benne. Ahogy jobban megnézed, hordád jelvényét látod a ruháján. Motyog valamit, de annyira elhaló a hangja, hogy nem érted mit mond. Ha nem teszel valamit, itt hal meg melletted. A sebkötözés nem elég gyors módszer, kénytelen leszel beletölteni egy gyógyitalt.
Nincs nálad gyógyital, kudarcot vallottál.

még a kristályom is oda lett
Dátum: 2009.10.24. 14:44:52
Ez a kérdés nem jó, azaz a helyes válasz nem helyes

Milyen berendezés nem működik hagyományos elemmel?
mobiltelefon (a feltevő szerint ez a helyes)
walkman
zseblámpa
ébresztőóra

Létezik elemes mobiltelefon, sőt nekem még mindig megvan! (még működik)
Alcatel One Touch Club
Termékleírás (részlet): Egyebek AAA elemmel üzemel

kérném a kérdést törölni, mert nincs helyes válasz!!!
Dátum: 2009.10.14. 18:35:40
mod: a választ megkaptam. Köszönöm!
Dátum: 2009.10.05. 23:20:43
Ezt szomorúan hallom
Épp most csinálom az idomíts be 5 új lényt küldetést ez így eltart majd egy kis ideig

A játék már így is túl sok időt igényel, szerintem minden rövidítést vagy ezzel kapcsolatos javaslatot támogatnia kellene a vezetőségnek!!!
Dátum: 2009.10.05. 23:09:53
Nem tudom felvetette e már valaki (ha igen sorry), de szerintem nagyon jó lenne, ha be lehetne állítani, hogy egymás után hányszor idomítsak lényt! Ha pl.: estére be tudnánk állítani az idomítások számát és nem kellene 30 percenként a gombra rányomni. Az előfordulhat, hogy csak én vagyok ilyen lusta, de egy 60 szintű lényt még 20-as idomítással is eltart egy darabig beidomítani, ezért szeretném, ha ez a kényelmi funkció megvalósulna.
Dátum: 2009.10.04. 18:01:46
Egy pár kicsit durva ezekért előre is elnézést kérek!


A férj és felesége lustálkodnak kora reggel az ágyban. A férfi finoman
elkezdi simogatni a kedvesét: próbálkozik. A feleség elutasítja:
- Ne most Jenő, tudod, hogy 8-ra megyek a nőgyógyászhoz - azzal hátat
fordít férjének, és fekszenek tovább.
A férj mintha beletörődne sikertelen próbálkozásába, de kisvártatva
ismét odafordul feleségéhez, és megkocogtatja annak vállát:
- Fogorvoshoz is mész ma?


A férj elhatározza, hogy meglepi a feleségét, így hát amíg az elmegy
vásárolni, nekiáll kifesteni a lakást. Mivel a WC ülőke is kopottas,
ezért szépen lefesti azt is. Azonban a felesége hamarabb érkezik haza
a vártnál, egyből berohan a WC-be, és sajna, beleragad a festékbe.
Mivel a férj sem bírja leszedni róla, ezért leszerelik az ülőkét és
elmennek az orvoshoz. Bemennek a dokihoz, a férj felhúzza a felesége
szoknyáját, és megkérdi az orvostól:
- Doktor úr! Látott már ilyet?
- Nos, igen... - feleli az orvos. - De az igazat megvallva,
bekeretezve még sosem...


Papa elmegy a doktorhoz a felesége leleteiért. Azt mondja neki a doktor:
- Van egy kis probléma, mert elkevertük a felesége leleteit, és nem
tudjuk, hogy AIDS-es vagy Alzheimer-kóros. De van egy tanácsunk:
vigye ki Gödöllőre, hagyja ott, és ha hazatalál, akkor NE dugja meg!


Az ember elmegy gyónni.
- Atyám, nagy az én vétkem. Házas vagyok, mégis lefeküdtem hét nővel egyszerre.
- Akkor most fogj hét kiló citromot, facsard ki és idd meg a levüket!
- És ez feloldoz?
- Nem, de eltünteti azt az elégedett mosolyt a pofádról.


Egy japán, egy amerikai és egy orosz beszélgetnek, hogy kinek mekkora
kudarc volt az életében:
- Én egyszer ülök ott nálunk Tokióban egy parkban a padon. - kezdi a japán.
- Egyszer csak leül mellém egy gyönyörű fekete hajú hölgy. Azon
gondolkodtam, hogy miként szólítom meg, mikor felállt, elindult a
buszmegálló felé. Én egy kicsit elbambultam. Felugrottam és rohantam a
buszmegállóhoz. A busz jött, ő felszállt, és az orrom előtt
becsapódott az ajtó. Hát ez a kudarc!
- Az semmi! - kezdi az amerikai - Én egyszer üldögélek a padon, ott
nálunk New Yorkban. Jobbról és balról is leül egy-egy bombázó szőke.
Nem tudtam eldönteni, melyiket szólítsam le. Ekkor felálltak,
elindultak a buszmegálló felé. A busz jött, felszálltak, én rohantam,
de az orrom előtt becsapódott AZ ajtó. Ez az igazi kudarc!
- Az semmi! - kezdi az orosz - Én egyszer üldögélek a padon, ott
nálunk Moszkvában. Jött két kigyúrt buzi. Se buszmegálló, se busz!...


Egyik este egy szerelmespár üldögél a Városligetben a padon. A lány
azt mondja a fiúnak:
- Kedvesem, úgy bizsereg a szám. Adj már rá egy csókot!
A fiú megcsókolja a lány száját. Mire az örül, hogy elmúlt:
- Már el is múlt. De most úgy fáj a mellem. Adj rá egy csókot, hátha elmúlik!
Ismét megcsókolja a lányt, most már a mellén. Mire AZ :
- Drágám, most a lábam között nagyon fáj, bizsereg. Adj oda is egy csókot!
A fiú megpuszilja a lánynak ott is. Erre a sötétben a bokor túlsó
feléről egy öreges hang:
- Fiatalember! Aranyeret nem gyógyít?!
mondj más halmazállapotú anyagot a felsorolt 3-on kívül?!

mod.: van még a Plazma, de az földi viszonyok között villámban, elektromos szikrában, koronakisülésben, elektromos ívben, gázkisülési csövekben stb. képződik.

ez nem igazán lett volna odaillő!
Ez a kérdés miért kapott rossz értékelést?
Milyen halmazállapotú anyagok rendelkeznek lobbanásponttal?

folyadék
gáz
szilárd
egyik sem
Dátum: 2009.09.27. 11:54:38
A bajnoki viadalon számít, ha a portyák miatt -20%-ban neveztem?
Köszönöm.
Dátum: 2009.09.25. 23:17:55
Miklós, egyetértek Tyberiussal, igen is kellenek a hordaspecifikus szakértelmek, épületek, tárgyak, szettek amiket, ha összeállít a játékos, akkor kap némi +bónuszt... ezekkel mind új célokat lehetne állítani a játékosok elé, a játék sokkal színesebb lenne és hosszútávon sem lenne minden egyhangú.

Ne ért félre, nagyon is tetszik a játék, de hosszútávon elfogynak a célok és ezen kellene változtatni.

Tudom ez nem kevés fejlesztési idő, de higgyétek el megéri írni pár algoritmust, hogy színesebb legyen a játék.