Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yasmina

Dátum: 2012.11.17. 01:33:31
Hát én csak 1,5%-al számoltam, de ha Miklós +3%-ot ad, akkor hajlandó vagyok újraszámolni mindent.

Azt hiszem ezt az áldozatot még bevállalom
Dátum: 2012.11.17. 01:31:21
Idézet: Miklós - 2012.11.16. 22:46:18
ui. egyébként tudom, hogy van itt egy speciális helyzet, amit nem vettünk figyelembe. Amikor azt mondtuk, az ultraspec. esszenciát nem vesszük figyelembe, mert egy 8 óráig tartó esszenciát úgyse lehetne egy teljes havi vadászatra ráhúzni, akkor elfeledkeztünk arról, hogy a V3-on igenis meg lehetne tenni, hogy valaki egyszerre eltol ennyit. Épp ezért, azt hiszem, annyit mindenképpen meg kell tennünk, hogy egy ilyen kompenzációt adunk. Akik V3-on jelentős mennyiségű +LE-t tettek bele a Landragórba, írják meg az ügyfélszolgálaton keresztül, hogy mennyi tulajdonságnövekedéstől estek el így (természetesen mi is át fogjuk számolni, a betöltött +LE és +3% ultraspec alapján), és kérik-e, hogy jóváírjuk ezt nekik 1 ultraspec esszencia vagy 10 hűségszilánk árán.


Már el is küldtem a számításaimat, remélem mindent jól kalkuláltam ki

Nagyon várom a kompenzációt

Köszönöm Miklós!
Dátum: 2012.11.16. 12:53:32
Hát igen az egészség különbsége igen csak bele tud rondítani a dologba, ne meg az 1000 körüli kivégzés is némi AF képességgel megfűszerezve
Dátum: 2012.11.15. 20:05:03
És jó lenne egy olyan mágia függő AF képesség is, ami az epikus/entitás varázslatát csökkenti le drasztikusan.

Epikus védőburok, szellempajzs, varázstörés.... vagy valami hasonló névvel.
Dátum: 2012.11.15. 14:48:44
javítva

ui.: munka közben okoskodok
Dátum: 2012.11.15. 14:31:47
Első ötletnek jól hangzik, de a
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:16:57
mágia/5, 300-as mágiától mágia/3)
kicsit kevés (400 mágia ez alapján: 93 elnyelés), ha azt nézem, hogy 130. szinten röpködnek a 10ezer feletti sebzések!


Szerintem így jobb lenne:
100-ig, mágia/5 (20 elnyelés)
200-ig, mágia/2 (+50 elnyelés)
300-ig 1:1 (+100 elnyelés)
400-ig 1,5 szorzó (+150 elnyelés)
500-ig 2-es szorzó (+200 elnyelés)
tehát 500-as mágia 520 elnyelést adna.

500 felett 2,5 szorzó (minden száz növelés 250 elnyelés)
Dátum: 2012.11.15. 12:59:44
A képleted alapján, nem 6000Le\Csp jön ki nekem (én ezzel számoltam), hanem csak 5000Le\csp (ez kicsit ellent mond az én statisztikámmal, de legyen így!)

Akkor újra számítva a dolgokat:

Nálam a gép a jutalmazáskor 108milló Le-t osztott szét a tulajdonságaim között, az event alatt 88,9milló Le-t töltöttem és 2396 csp-t használtam fel a csaták közben, ami nekem (5000Le/Csp-vel számolva) kb: 11,98 milla körülit hozott volna, ha elvadászom, ez összesen: 100,88 millió Le.

Szóval kb. 6,6%-os hasznot adott a gép. Megvolt az 5% feletti jutalmazás!

Kb. 7,12 milla lett így a jutalmam, amiből 3,26milla ment a mágiára, így maradt 3,86 milla.

Ha a 88,9 millát megszorzom 1,5% ( ultraesszencia, amit ugye most nem vett figyelembe a gép), az további 1milla csökkenést jelent a haszonból. (ezt normál elköltésnél, kihasználtam volna)

Így a végére, (három hónapos taktika) hozott 2,8 milla hasznot, na megy ingyé 89 mágiát.

Hát ha nem vagyok zsidó, akkor azt mondhatom, hogy megérte, de én sajna ZSIDÓ vagyok, szóval keveslem
Dátum: 2012.11.15. 12:38:58
Írhattál volna egy eredményt is
Dátum: 2012.11.15. 12:23:26
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21

Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát. A gond ott van, ha valaki akár 2-3 tulajdonságot is értéktelennek ítél (pl. erő v taumaturgia, egészség) akkor azt tényleg nem érte meg pluszban betölteni.
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus, de a plusz töltésről többször sokan, én is kifejtettem már az álláspontomat az évek során, ez a lehetőség nem azért lett berakva, hogy ezen is mindenki jelentős plusz profitra tehessen szert, hanem hogy legyen még egy versenyzési lehetőség az esemény során. Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél..


Lehet, hogy ez nem volt cél, de képzeld Miklós megvalósult, mert jelenleg volt a V3-on olyan karakter aki az első Dankón leölésekor 80milló Le-t töltött, jómagam csak szerény 53,5milló Le-t tettem bele egyszerre.

Szóval cél ide vagy oda, megvalósult,, és most ezzel kellene kezdeni valamit!

Vagy visszaadni, vagy valami csökkentett formában pluszba jutalmazni az extrém sok betöltött Le-t.
Dátum: 2012.11.15. 12:15:07
Miklós:

131. szinten 1 CSP-nyi vadászatnak nálatok mennyi az átlaga?
Ti mennyivel számoltatok? Mert nálam csak itt tudom elképzelni az elszámolási hibát (az én részemről), mert a többit az általad leírt módon számoltam és nekem 4,4% jött ki, de ezt Te is olvashattad (még hivatkoztál is rám), mert ki is raktam a másik topikba!
Dátum: 2012.11.15. 10:49:48
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 09:37:23

Mutatok egy példát:

Tegyük fel, hogy az előző Landragórnál vki csak és kizárólag a minimumot töltötte. Elköltött 1000 csp-t, megölt 500 drakónt. Ha az 1000 csp-ből vadászott volna, akkor kapott volna mondjuk 5 millió LE-t. Itt viszont a drakón öléseknél megkapott már 2.5 milliót, és az event végén további 3 milliót. Ezenkívül elköltött a töltésre még 3 milliót. A +5 szerencse még 2 millió, tehát összességében 2.5+3+3+2 : 5+3 = 31% a "profit".

Tegyük fel, hogy nem 3 millió, hanem 9 millió a betöltött LE. Ekkor 2.5+3+9+2 : 5+9 = 18% a "profit".


Miklós még talán annyi észrevétel, hogy példád alapján a végelszámolásba biztos történt valami hiba, mert hogy ha a betöltött Le-re fix 5%-os jutalom van, akkor a végelszámolás mindenképp 5% feletti jutalmat kellett volna kapnom, hisz a most vezetted le, hogy a CSp-s töltés akár 30%-os profitot is hozhat!!!

Mert, ha az egyik része - még ha ez a kisebb is - 30% körüli a másik - nagyobb fele - 5%-os, akkor is a végeredmény mindenképp 5% feletti kell hogy legyen!

Jól gondolom???

ui.: a fonalat már én is levesztettem, és az biztos, hogy az eddigi statisztikáim is kidobhatom a kukába...
Dátum: 2012.11.15. 09:54:28
Hát én is valami ilyesmire tippeltem, hogy a sima töltésre nagyon kicsi bónusz van, így a +82milló Le betöltése már deficites mutatvány lett a az egyenlő elosztás miatt. A nagy betöltött LE nagy nem kívánt tul. növekedést eredményezett, ami már meghaladta az effektív nyereséget

Részemről: ezt eltaktikáztam
Dátum: 2012.11.15. 09:43:21
Idézet: Tigristappancs - 2012.11.15. 08:40:58

Nem kéne szarakodni a jutalmakkal és nem lenne gond. : )
Nem tudom mire játszotok ezzel a rátarti magatartással amit az utóbbi időben nyomtok, biztos kurva jól megy a bolt aztán hagy szívjanak a játékosok.


Azért most meg kell, hogy védjem Miklóst, mert azonnal reagált a felvetett problémára és elkezdte átnézni a számításokat, hátha azokba csúszott valami hiba?! Ez nem kis munka és gondolom nem is egyszerű feladat. Pedig az észrevételeinek vehette volna az eventek végén jellemző "sírásos" elégedetlenségnek és elengedhette volna a füle mellett, de nem ezt tette!

Számomra úgy tűnik, hogy komolyan foglalkoztatja az a kérdés, hogy mi is okozhatja a két event közötti komoly jutalmazásbeli eltérést???

Amondó vagyok az igyekezetet is értékelni kell.
Dátum: 2012.11.14. 22:29:38
Nem komplex táblával számoltam. Az eddigi táblázatokat és spripteket felhasználva csináltam egy szimpla összegző táblát.

1. Birka tul. fejlesztő táblázata az tul. fejlesztés kiszámításához.

2. A le kikalkulálásához:
A vadászat elemző script-et, (500 vadászat átlagával) ebből kijött, 1 vadászatCSp,
+ vettem az általam tervezett effektív betöltött Le-t.

3. Mint írtam, fórumos tipp volt már akkor is a kb 15-20%-os haszon. Ezért azzal számoltam, és mint olvashattad, akkor ez be is jött.
Azaz a Ti számított értéketek, közel egyezett az én számításaimmal.

Bár lehet akkor volt valami difi, nem tudom, de az biztos, most is ezt a szisztémát vettem alapul, de nem jött be.


ui.: nem vagyok programozó, így nem tudok komoly programokat írni, de kicsit értek a matekhoz
Dátum: 2012.11.14. 21:57:30
Az előző event utáni reakcióm:

Idézet: Yasmina - 2012.05.19. 14:52:58
Hidd csak el, megérte!

Jómagam előre kikalkuláltam mennyi az a max. erőforrás, amit egy hónap alatt bele tudok tenni az evenbe úgy, hogy mást nem fejlesztek csak Landragórt aprítom.
A körülbelül kiszámolt erőforrást (beépített Le és elhasznált CSP-t) megszoroztam 1,2-vel (azaz 20%-os haszonkulccsal! ) és kijött egy nem kicsi érték. Na ezt szépen elosztogattam a tulajdonságaim között, így előre tudtam, hogy kb. mit kell majd kapjak és, hogy ez megéri-e nekem? (fórumos tipp volt) A számítás szerint kb. 34-35 tul növekedés jött ki, ha teljesítem az előre eltervezettet.
Ez még a hülyének is megérte nemhogy nekem


Az event végén ezt kaptam:
Átvetted a jutalmadat:
+34 Erő, +34 Támadás, +33 Védekezés, +33 Egészség, +33 IQ, +33 Mágia, +33 Taumaturgia, 231 Kiégett őskő, +5 Szerencse

+5 szerencse csak grátisz, ez nálam bő 1 milla Le ajándék

Szóval aki kétkedik, az nyugodtan számoljon utána, de egy megközelítőleg 20%-os haszonnal lehet számolni annak aki tisztességgel nyomta a Landragór elleni harcot.

mod.: és elfelejtettem, hogy közben esett mindenféle relikvia, 60 dukátital, 68 varázsital, kb ennyi gyógyital (megittam így nem tudom mennyi ), 20-nál több gyűrű/nyaklánc.


ui.: ugyan azzal a szisztémával számoltam most is, még az excel táblán sem változtattam! mégis az akkori közel 20% bónusz helyett most 4,4%-ot kaptam.
Dátum: 2012.11.14. 21:29:51
Hidd el nem találgattunk, mi is több Landragóros evet tapasztalatait vettük alapul, amikor nagy előkészületekkel estünk neki az eventnek az extra jutalom fejében. Aki részt vett az eseményen az természetesen nyert rajta valamit, csak épp nem annyit amennyi az eddigi tapasztalat - és mondhatom, hogy a számított érték - volt.

Nem kell képlet, vagy előre elárulni hogy mi mennyire éri meg? Inkább az lenne a fontos, hogy az azonos eventek mindig ugyanannyi profitot hozzanak és akkor nem lesz sok csalódott játékos, mert az első lezajlott event után mindenki elkezdhet majd kalkulálni, tervezni, hogy mennyire érte meg neki?
Dátum: 2012.11.14. 21:18:06
Razor:
a szerencsések egyike vagy, talán az egyetlen
Dátum: 2012.11.14. 21:04:03
Naná, hogy lettél valaki!
Nem mintha eddig a szürke homályba veszve tengődtél volna.

Nem semmi volt azon a szinten ennyi Le-t összekaparni és ne csüggedj, biztos Miklósék kijavítják a hibát, vagy valamilyen módon orvosolják a sok csalódott játékos kedvét.

ui.: a korrigálás az én lelkemet is megnyugtatná
Dátum: 2012.11.14. 20:54:29
Vazze, az nagyon durva lenne, ha visszakapnám a 88 milla betöltött Le-ből a 6 milla kötelező töltésem levonása után a 82 millát

Hirtelen nem is tudnám mire költsem, de az biztos, hogy a mágia nem lenne benne ?!
Dátum: 2012.11.14. 20:43:29
Maci: a szívemből szóltál

Csak nem a V3-on a töltési lista nyertese vagy?