Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Nem kell beidomítanod a befogott állatot, mielőtt kisajtolod. Persze ehhez nem árt, ha van vezetőkészség szakértelmed, hogy a saját kis szolgád mellé befoghass újabbakat, és azokból sajtolhass.
Dátum: 2009.01.08. 15:27:59
Melyik csapatban focizik az Aranylabdás Cristoano Ronaldo????
Juventus
Porto
Manchester United *
DVSC

Kuka.

Rögtön a következő kérdés pedig:

Milyen nemzetiségű Christiano Ronaldo, a fiatal focista sztár?
Dél-Afrikai
Angol
Elefántcsontparti
Portugál *

Ez igazából még el is menne, csak hát ha már ekkora sztár, ennyien rajonganak érte, akkor a nevét miért nem tudja helyesen leírni senki?
Dátum: 2009.01.07. 20:34:14
Halleluja! Most úgy meghívnálak egy sörre, de komolyan! (Gondolom, nem vagy éppen Pécs környékén.)

Hetek óta van ez a dolog, hogy nem kapok kérdést vadászatoknál, de most megadtad a választ.
Elég sok állatot fogok be (sajtolás céljából), így ez tökéletes magyarázat arra, hogy miért fordul elő ilyen rendszeresen, hogy vadászatra indulok, és nem kapok kérdést.

KÖSZÖNÖM!
Dátum: 2009.01.07. 16:06:25
A forint előtti "világcsúcs" romlású magyar pénz neve?
Fabatka
Picula
Buznyák
Pengő *

Nem elég, hogy rosszul feltett kérdés, még a válaszlehetőségek is hülyék.


Melyik varázslatnak a legkevesebb az alapsebzése?
Tűzfuvallat
Vakító Fény *
Villámcsapás
Méregfelhő

Alacsony szintűek nem tudhatják.
Dátum: 2009.01.07. 15:01:25
Nekem január 9. 00:00-át ír időpontnak, ebből két féle következtetést lehet levonni:
1) január 8. 00:00 a nevezési határidő (24 órával a viadal előtt), azaz MA éjfél; VAGY
2) január 8-án lehet nevezni, tehát akár holnap 23:59-ig.

Én inkább biztosra megyek, és még ma nevezek.
II. Endre = II. András, nagyjából ennyi a gond vele, azon kívül, hogy 20 példányban szerepel már a kérdés az adatbázisban.
Nekem a múlkor a kakaót nem engedte, aztán a Szarvasi Arborétumról is lett volna érdekes kérdésem, de ugye az sem ment, és én nem szeretem az ilyen ponttal elválasztós, meg @-al történő megoldásokat.
Dátum: 2009.01.06. 18:15:04
mi az a Strepsils?
Angol Király
Torokra fájdalom csillapitó *
játék
kamera

Nyakadra kötél!


Mi is az a HKK?
Egy szerepjáték
Egy kártyajáték *
Egy számítógépes játék
Egy böngészős játék

Volt már 100-szor.


Mit vittek a napkeleti bölcsek a kis jézusnak?
mirhát
murvát
mohát
marhát

Az alábbiak közül, ugyanis volt ott még arany és tömjén (a 4 éves unokahúgom szerint tömény - kis alkesz) is.
Valamint helyesírás, és kicsit neccesnek érzem színvonalügyileg is.


Ki volt Pallasz Athéné anyja a GÖRÖG mitológiában?
Tethisz
Gaia
nem volt neki *
Szép Helené

Sokan sokféleképpen ismerik a történetet, de röviden a lényeg, hogy volt neki anyja, Méthisznek hívták, aztán volt egy csomó isteni kavarodás (többek közt egymás lenyelése is), így aztán végül Zeusz fejéből pattant ki, és nem ismeri el az anyját. De akkor is volt neki.
A "Hogyan született Pallasz Athéné?" sokkal jobb kérdés, és az is szerepel már, így ezt kéretik törölni!
Dátum: 2009.01.06. 15:57:52
Hogy nevezzük azt amikor a húst lapítjuk/rántotthúshoz/?
kandírozásnak
fondánozásnak
kloffolásnak *
a rántotthús 4cm vastag húsbol a jó, nem lapítjuk ki.

Mifelénk klopfolni szokták a húst, és mindenki, akit kérdeztem, így tudja. És nem csak rántotthúshoz szokták klopfolni a húst.
Dátum: 2009.01.06. 14:40:16
A Hellboy-ban mit mond mindig "Piros"?
Bakker
Istenem
Bukta
Hoppá

Láttam a filmet, de ez akkor is spec.
Dátum: 2009.01.06. 12:17:57
50 őskő alatt nem lehet kisütni a kutat.
Dátum: 2009.01.06. 09:58:11
A milliomosság felé vezető úton a milliomosok szerint mit a legnehezebb elérni?
Ezt ne jelöld
Egy balekot találni, akit kiszipolyozhatnak.
Megtartani 1 évig a megszerzett pénzt.
Az első milliót. *

Nagyon nehéz lett volna még egy normális válaszlehetőséget kitalálni?
Dátum: 2009.01.05. 13:37:45
A túl gyorsanhoz csak annyit, hogy más is írta már, hogy pl. 10-es szinten megfogta a hordaparancsnok (11), orákulum (14), sárkány (20) trió. Ez direkt van így, hogy ne rohajon annyira az ember.
Dátum: 2009.01.04. 17:47:08
Ez nem bug, hanem büntetés, amiért lepaktáltál az ördöggel, hogy ekkora szerencséd legyen!
Dátum: 2009.01.04. 15:40:00
Hány darab Diablo játék rész van?
1
3 *
4
2

Még nem jelent meg a 3. rész.
Dátum: 2009.01.04. 14:44:34
Minek a rövidítése a BMW?
Bayern Motor Werk
Bayrisches Motor Werk *
Bayor Motor Work
Bele Minden Wackot

Nincs ott a helyes válasz, ami Bayerische Motoren Werke lenne.

Idézet: Anemetne - 2009.01.04. 14:34:36
Arról nem is beszélve, hogy ha már az egyik sem is a válaszlehetőségek között van, akkor ne az legyen már az első, hanem inkább az utolsó lehetőség, mert így hogy néz ki?


A válaszlehetőségeket keveri, "randomizálja" a gép, nem te határozod meg, milyen sorrendben jelenjenek meg.
Ettől függetlenül egyetértek, tényleg rossz kérdés.
Dátum: 2009.01.03. 18:03:47
Azt azért megmutathatnád, hol van benne a segítségben, hogy: 1) mennyit sebez XY fegyver; 2) hányadik szintű XY páncél; 3) mennyibe kerül XY varázslat; 4) mit ad XY szakértelem. Ezeket csak a vegzetur.wikidot.com-on találhatod meg, de ott sem mindent.
És attól még nem lesz jó egy kérdés, hogy meg lehet találni rá a választ az interneten.
Azt is meg lehet találni, hogy mi volt X író Y könyvének 238. oldalán a 16. sor 7. szava, ha az adott könyv megtalálható digitális formában - de ettől még ez nem lesz jó kérdés.
Dátum: 2009.01.03. 14:35:18
Mekkora a távolság a Föld legmagasabb és legmélyebb pontja között?
17000 m
18850 m *
10000m
12000 m

Lehet, hogy én számolok rosszul, de nálam 8850+11034=19884. Tudom, hogy mindenhol mást írnak a pontos adatokat illetően, de ez nagyságrendileg nem stimmel.

A magyar nyelvben vannak gyök szavak?
nincsenek
csak egy van
a gyökök nem léteznek
vannak, erre épűl nyelvünk *

Az első és a harmadik válasz ugyanaz, és ha már nyelvtani kérdés, akkor fokozottan ügyeljünk a helyesírásra és a szórendre!
Dátum: 2009.01.02. 20:23:58
Számold ki! 1+1=?
4
5
2
3
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!
Azonnal töröljétek!
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés
Ha egy kérdést "Rossz kérdésnek" értékeltél, megadhatod, hogy miért (nem kötelező):
Helyesírási hiba
Már szerepelt ez a kérdés
Érdektelen lexikális tudás
Túl speciális kérdés
A válaszok nem jók / nem egyértelműek
Rosszul feltett kérdés

Ha ez nem vicc akar lenni, akkor... Benyomtam a törlést.
Dátum: 2009.01.02. 18:09:55
Szerintem az energiakristályosítóba épített őskövekre gondol. Én egyébként maximálisan egyetértek vele, hogy ennek meg kéne jelennie a szövetségi építésben - ergo a kincspontokban is.