Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Van olyan gondom is, hogy nem értem, miért szűrte ki a rendszer egy kérdésemet - rossz értékelést kaptam, mielőtt még egyetlen válasz is érkezett volna rá; TV-csatornák nézettségével kapcsolatos, teljesen általános kérdés volt, aktualitás kategóriába bőven belefér -, de ezzel kapcsolatban nem szeretnék problémázni, 20 feltett kérdésből 1 rossz még belefér...

A nagyobbik problémám az, hogy vannak olyan hibás kérdések a játékban, amelyeket jónak értékelünk többen, mivel csak az értékelés után tudjuk meg, hogy a helyes válasz a kérdező szerint más. (Nem tudom, elég érthetően fogalmaztam-e.)

Tehát rányomjuk egy kérdésre (Pl.: Melyik a naprendszer utolsó bolygója?) a jó értékelést (lehetne vitatkozni, mert naprendszer sok van, Naprendszer meg csak egy, de ettől most tekintsünk el). Erre kiderül, hogy a kérdező azt hiszi, hogy a Plútó a helyes válasz - pedig azt már több mint 2 éve visszaminősítették törpebolygóvá. Ennyi erővel lehetne az utolsó bolygó a Ceresz, a Charon, vagy a 2003 UB313 is, mert ezek is törpebolygók, és van olyan időszak, amikor messzebb vannak a Naptól, mint a Plútó.
Tehát a helyes válasz a Neptunusz lenne, viszont erre a hibára már csak akkor derül fény, mikor jónak értékeltük a kérdést.

Elnézést a "wall of text"-ért, vagy ha túl bonyolult voltam - szerintem ezzel a konkrét példával elég szemléletes és érthető lett az okfejtésem.
Tehát a lényeg: sokszor az értékelés után derül ki, hogy egy kérdés hibás, és ezért hibásan kerülhet be az adatbázisba.
Nem tudom, megoldható-e, de véleményem szerint át kellene alakítani az értékelési rendszert úgy, hogy először csak válaszolnunk kelljen a kérdésekre, majd utána értékelni.
Dátum: 2008.11.24. 13:35:40
Idézet: Oriza - 2008.11.24. 13:25:55
(111-11)+1-1 => 111-11= 100, ehhez hozzáadsz 1-t, az 101, ebből 1 az 100
111-11+1-1 => szerintem az összeadást kell először elvégezni, tehát akkor 111-12=99, abból 1 az 98, de már nem is vagyok annyira biztos a dologban

(a kérdéshez nincs semmi közöm)


Át kéne gondolni még egyszer, általános iskola 2-3. osztályos anyag. Ha van zárójel, ha nincs, az eredmény 100.
Tényleg hülyeség ilyesmin vitatkozni egy kvízkérdésekkel foglalkozó fórumon, de ha egyszer valaki nem biztos benne, akkor inkább ne tegyen fel ilyen kérdést!
(És ez most nem Neked szól, hanem a kérdésfeltevő(k)nek úgy általában.)
Dátum: 2008.11.24. 12:28:35
"Melyik állítás igaz a görög mitológiában?" - Gyakorlatilag a kérdés arra vonatkozik, hogy melyik istenek voltak Pallasz Athéné szülei, szóval rosszul feltett. Ráadásul a helyes válasz Zeusz és Métisz - persze ez nincs ott a lehetőségek között; a kérdező szerint Zeusz fejéből pattant ki.
A történet szerint Zeusz lenyelte a terhes Métiszt, majd Héphaisztosz fejbeverte a kalapácsával Zeuszt, akiből így kipattant Athéné.
Dátum: 2008.11.23. 16:25:19
Találtam pár rossz, illetve azonnal törölnivaló kérdést, amik mégis bekerültek az adatbázisba jóként.
Meg mostanában nagyon sok olyan kérdéssel találkoztam, amiben helyesírási hiba van, de nem ám elütés, vagy vesszőhiba, hanem elég komoly és zavaró hibák, analfabétizmus jelei. Akik ezeket jónak értékelték, azokra ráférne még néhány osztálynyi általános iskolai képzés.

Pl.:

"Szamodki menyi (...)" - Gondolom ez "Számold ki, mennyi (...)" akart lenni.

"menyi a válassz a nagy kérdesre" - No comment.

"A francia kártyában melyik királynak nincsen bajsza?" - Nos, én elővettem egy paklit, és ebben mindegyiknek van.

"Ki a főszereplője XY játéknak?" (Amiről még sohasem hallottam.) - Beírom a google-be a címét, kidobja, hogy Dante és Nero. A válaszok között persze egyik sincs ott; a kérdés feltevője szerint a helyes válasz: Dance.

Most egyelőre ennyit tudok felidézni, legközelebb majd copy-paste lesz, hogy ne felejtsem el.