Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Dátum: 2008.12.06. 18:01:14
A "Fütyülős" szó melyik ital fajta jelzője?
Vodka
Whisky
Abszint
Pálinka

Szokásos: alkoholos kérdés. Mellesleg engem személy szerint nem zavar, ezekre legalább tudom a választ...


A másik gyöngyszem: (Tudom, hogy már volt!)

"Ha egy versenyen veszel részt, és megelőzöd az utolsót, hányadik helyen végzel?"

Már megvitattuk párszor, hogy ez egy rosszul feltett kérdés, mivel többféleképpen értelmezhető.
Helyes válasznak "Ez lehetetlen" van megadva. Márpedig van olyan verseny (pl. körverseny), ahol igenis meg lehet előzni az utolsót (lásd pl. Forma-1). Ebben az esetben pedig az "Ezekből az adatokból nem derül ki" a helyes válasz.
Kérem törölni a kérdést!
Dátum: 2008.12.05. 13:57:58
A következő a problémám: pár napon belül már másodszor fordul elő, hogy a szövetségünk megszavazza egy adott tag kirúgását, mégsem történik semmi. A tag bent marad a szövetségben, és egy jó ideig nem is lehet újra kirúgásra javasolni. Ez elég zavaró, mivel az illetőt folyamatosan támadják, és akár háborúk is eldőlhetnek azon, hogy bent marad-e a szövetségben. Kérem a probléma mielőbbi orvoslását!
Előre is köszönet érte!
Dátum: 2008.12.05. 12:05:12
Melyik országban kezdődött a gazdasági világválság?
Németország
Japán
USA *
Anglia

Melyik? Az 1929-'33-as? Vagy az 1973-as? Netán a 2008-as?


Az Alfa Romeot kik gyártják?
Angolok
Németek
Olaszok *
Oroszok

Szerintem nem kell nagy betűvel írni a válaszokat, mellesleg kicsit reklámszagú...


Milyen programozási nyelven íródott a UNIX?
ANSI C *
Turbo Pascal
C ++
Delphi

Szerintem ez speciális; nyilván annak nem, aki ezzel foglalkozik, de nem mindenki tanult programozást. Én pl. felsőfokú (gazdasági) végzettséggel életemben nem láttam UNIX-ot és nem hallottam az ANSI C-ről.
Dátum: 2008.12.04. 20:54:02
Melyik a búzasör?
Edelweiss *
Gösser
Dreher
Heineken

Alkohol és reklám.
Dátum: 2008.12.04. 19:28:31
Hol kaphatsz skót ajánlatot?

mcdonald's
burger king
lancelot
wasabi

Na de kérem... Reklám, helyesírás, stb.
Dátum: 2008.12.04. 18:54:09
Van egy kis problémám. Velem is így volt pár hete, és most a bátyám is ebben a cipőben jár:
14-es szinten megkapta a sárkányos küldetést (20-as szinten teljesíthető). Ezzel gyakorlatilag szűkülnek a lehetőségei, mert jó sokáig csak két választási lehetősége marad. Ha ezek közül az egyik valamiért nem szimpatikus neki, akkor pedig már csak egy.

A kérdésem: nem lehetne valahogy kiszűrni ezt? Arra gondolok, hogy ne jelenjen meg olyan küldetés a választási lehetőségek között, aminek teljesítése adott szinten semmiképpen sem lehetséges (pl. Drakin, hordaparancsnok, Orákulum, sárkány, természetesen létrejött térkapu, stb.).
Dátum: 2008.12.04. 17:08:29
Idézet: Concolor - 2008.12.04. 16:50:36
Hány mérésre van szükség egy 5 és egy 3 literes kancsóval, ha 4 liter vizet akarunk kimérni?
5
4
3
2- ez volt megjelölve helyes válasznak.
Nos ez egy régi logikai kérdés, ami az egyik Die Hard filmben is szerepelt, de valójában - a filmben is - 3 merítés kellett hozzá:
Először merítesz a 3 literessel, beleöntöd az 5 literesbe.
Aztán merítesz még egyszer a 3 literessel, beleöntesz annyit, hogy az telel legyen, így a 3 literesben marad 1 liter.
Kiöntöd az 5 literes tartalmát, beleöntöd a maradék 1 litert, aztán merítesz a 3 literessel még egyszer (azaz harmadszor) és beleöntöd az 5 literesbe, így abban ott a 4 liter.
Másképp nem megoldható, hacsak a 3 literes nem mérőpohár - de ez nem volt feltűntve a kérdésben...


Lehet úgy is, hogy az öt literest meríted tele, áttöltesz hármat a másikba, így marad két litered. Azt átöntöd abba az edénybe, amibe a négy litert ki szeretnéd mérni, majd megismétled az egészet. Szerintem a kérdésfeltevő erre gondolt, csak elfelejtette megemlíteni, hogy van egy harmadik edény, amibe a végén négy liternek kell lennie.
Dátum: 2008.12.04. 13:43:46
"Mien ember a miniszterelnökünk (gy. fleto) ?"

alávaló, hazug ember *
ufó
(...) még két hasonlóan értelmes megnyilvánulás

Azért az ilyen felhasználót nem csak a kérdésfeltevéstől tiltanám el...
Dátum: 2008.12.03. 17:52:55
Idézet: Kocos - 2008.12.02. 12:22:58

A multkori viadal ezt jol bemutatta, hiszen meglepetes gyozelmek nem nagyon szulettek.


Bocsánat, hogy vitatkozok, tényleg nem ellened szól, de ezt megcáfolnám.
Én végigkérdezgettem mindenkit a szövetségünkben, és legalább 6 ember állította - köztük én is -, hogy nála sokkal gyengébb tulajdonságösszegű és felszerelésű ellenféltől kapott ki. Volt olyan, aki prémiumos, tele őskövekkel, és egy kb. 40-nel alacsonyabb tulajdonságösszegű végzetúr verte meg, akinek egyetlen ősköves felszerelési tárgya sem volt. Szóval elég nagy szerepe volt Random Úrnak!

Még egyszer mondom, ez nem ellened szól, csak egy másik vélemény a teljesebb összkép érdekében.
Dátum: 2008.12.03. 17:34:32
"Mi a WoW első kiegészítőjének neve?"
WoW the second part
WoW II
WoW expansion
Burning Crusade *

Először is, nem mindenki ismeri a World of Warcraft-ot, másodszor, az első kiegészítő hivatalos címe The Burning Crusade, tehát Te sem tudod a helyes választ. Az már mellékes, hogy túl speciális.

"Mi az? Barna és ausztráliában ugrál?"
oroszlán
kenguru *
jaguár
fecske

Na jó, most nem mondom el bővebben, legyen csak a helyesírás...

"Ezek közül ki nem Árpád-házi?"
Szent István
Szent László
Géza fejedelem
Hunyadi Mátyás *

Azért talán többet érdemelnének annál, hogy "Ezek".
Ez nálam is "rossz kérdés" értékelést kapna. Mindenkinek legyen sikerélménye? Akkor miért kérdezel olyat, amire kizárólag az tudhatja a választ, aki játszott a HKK-val. Ez egy túlzottan speciális kérdés, a kvíz-szabályokban még külön meg is említik rossz példaként a HKK-s kérdéseket. Nem is beszélve arról, hogy minek a két kérdőjel a végére, és hogy a kérdőjel elé miért kell szóköz?
Összefoglalva, ez akkor is egy rossz kérdés lett volna, ha történetesen nem esik ki a sok helytelen válasz miatt.
A mondás szerint mit hoz zsákban Sándor, József és Benedek?

aranyat, tömjént, mirhát
piros almát, mogyorót
meleget *
krumplit

Talán nem fog kiesni, de eddig 80% tudta a helyes választ, és kezdek aggódni... Kár, hogy nem mutatja meg, mit nyomtak, akik elrontották - azért talán nem a krumplit.

Egyébként a Darvin-díjas nekem is tetszett!
Dátum: 2008.12.03. 11:34:57
Melyik nem vodka fajta?

Finlandia
Smirnoff
Red Label *
Kalinka

Ha már következetesek akarunk lenni, akkor Red Label helyett Johhnie Walkert kellett volna írni, egyébként pedig alkohol + reklám, szóval törlendő.
Dátum: 2008.12.03. 10:31:35
Ki az USA alelnöke jelnlegi alelnöke (2008)? -- Nem lenne rossz kérdés, de azért el lehetett volna olvasni legalább egyszer, mielőtt feltette az illető...

A. A. Gore
C. Curtis
R. B. Cheney
W. F. Mondale
Nálam is mindennapos eset, hogy nem jelez ki támadható ellenfelet adott szövetségből a portyázás ablak, de ha végigkattintgatom egyesével a célszövetség tagjainak karakterlapját, akkor többet is tudok támadni közülük. Olyan is volt már, hogy nem tudtam támadni egy konkrét játékost, mert "Túl alacsony az életerőpontja", ez után kikémkedtem, hogy lássam, kb. mikor lesz újra támadható, és kiderült, hogy bőven 25% felett van.
Dátum: 2008.12.02. 13:49:41
"Mennyi 1 gigabite?"
800
1024 *
512
256

Mennyi mi? Zsák krumpli, vagy mire gondolsz? Pf...
Dátum: 2008.12.02. 10:57:35
Az alábbiak közül ki nem indián? - Szerintem mindegyikük az.

Geronimo
Sólyomszem (ez lenne a helyes...)
Ülö Bika (ez meg gondolom Ülő akart lenni
Winnetou

Google 6. találat - Sólyomszem, az indián; Google 7. találat - Old Shatterhand megismerkedik a híres Sólyomszem főnökkel. Ennyi.
Dátum: 2008.12.01. 10:44:19
"Melyik csoportban játszik Kovács Péter (kézilabdázó)?" - NBI, NBIII, NBI/B (ez a helyes), Nincs ilyen nevű kézilabdázó
Nos, mivel ez egy "nagyon ritka" név, valószínűleg Neked van igazad, és csak az NBI/B-ben. Röhej. Egyébként meg speciális.
Dátum: 2008.11.27. 10:36:18
Idézet: Sir Ny - 2008.11.27. 09:36:52
Könyv, galaxis utikalauz stopposoknak. Szerintem az általános műveltség része.
De a kérdés az asszem: Mennyi az élet, a világmindenség meg minden?


Ebben az esetben én kérek elnézést. Tényleg ismert alapmű, el is akartam olvasni, csak nem nagyon volt még rá időm.
Ennek ellenére nem tartom az általános műveltség részének, és továbbra is rosszul feltett kérdés. Ennyi erővel kérdezhetném, hogy mivel produkálja Artúr király szolgája a lódobogást? A Gyaloggalopp is ismert mű, sokan szeretik, de ettől még nem általános műveltségi kategória. Ráadásul legalább annak kéne szerepelni a kérdésben, hogy egyáltalán miről is van szó (a mű címe).
Különben meg a válaszlehetőségekkel is van gond bőven, mert az én esetemben a "Nem tudom" is helyes válasz, mert tényleg nem tudom.
Dátum: 2008.11.27. 09:33:02
Ezek mind jó értékelést kaptak:

1.) Mikor lessz a Valami Amerika 2 filmbemutatója ?

december 31
december 18
december 6
december 24

Nem tudom, ki értékelte ezt jónak, de nem csak a helyesírási hiba a gond, szerintem túl speciális, ráadásul nagyon hamar aktualitását veszti.

2.) Melyik csapatban játszik Ruud van Nistelrooy? - Dátum nélkül rossz. Most a Real Madridban, de ha mondjuk átigazol?

3.) Mi a válasz az univerzum Nagy kérdésére az élet értelmére meg minden ilyesmire? - Lemaradtam valamiről? Ez egy könyv vagy film, vagy mi? Mindenesetre ha az általános műveltség része, akkor legalább a kérdést normálisabban fel lehetett volna tenni...

Nem tudom
13
42 (ez a helyes válasz)
Kit érdekel