Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Konky

Dátum: 2008.12.15. 16:31:04
Melyik országban található Strassburg?
Németország
Franciország *
Ausztria
Svájc

Gondolom, Strasbourgra gondolt az illető. Ugyanis létezik Strassburg nevű település is, Erdélyben található, a magyar neve Nagyenyed.
Kérem javítani!
Azt hiszem, megoldódott a helyzet. Törölve lett a karakter.
Dátum: 2008.12.15. 14:52:08
Hány órát lehet pihenni a végzetúrban per nap?
10
24 *
30
nem lehet pihenni

Jó kis beugratós kérdés lenne, egy kicsit kozmetikázva: ha már magyarok vagyunk, akkor legyen 'per nap' helyett naponta. És továbbra sem vagyok kibékülve ezekkel a "nem is lehet", "nincs is ilyen", "ilyen nem létezik" típusú válaszlehetőségekkel. Dolgoztassuk meg a fantáziánkat, nem olyan nehéz még egy számot, kitalálni!
Dátum: 2008.12.15. 13:34:47
Hány kötetes Stephen King "Setét Torony" regénysorozata?
Nincs ilyen, a helyes cím "Sötét Torony".
Hét, és nincs lezárva.
Hét. *
Eddig hat, de hétre tervezi az író.

Speciális, a válaszlehetőségek miatt. Pl. "3-5-7-10" válaszok esetén elmenne.
Dátum: 2008.12.15. 12:51:46
Honnan jöhetnek epikus szörnyek?
Térkapun át *
Parlamentből
Ahonnan csak akarnak
Szomszédból

Színvonalmentes.
Dátum: 2008.12.15. 12:18:51
Hányadik fejezetben ír a legenda az állatok befogásáról?
3
4 *
5
6

Egyrészt nem a 4., hanem a 3. fejezetben: „Kellő ügyességgel és türelemmel ezeket a lényeket foglyul lehet ejteni, és be lehet idomítani.”
Másrészt, ez az alacsonyabb szintűek számára megtévesztő, mert ők csak annyit látnak a leírásban, hogy 4. szint "állatokat foghatsz el és idomíthatsz be".
Dátum: 2008.12.15. 12:02:40
Mi volt 2000-ben?
Milennium *
Szabadságharc évfordulója
Még nem írtunk 2000-t
Casak egy sima év volt

Azonnal törölni! Nem hiszem, hogy bővebb magyarázatra szorul, hogy miért.
Dátum: 2008.12.15. 11:53:45
Hol halt meg I. Napoleon?
Szicílián.
Mallorca-n.
Krétán.
Korzikán. *

Emlékeim szerint Szent Ilona szigetén. Utána is néztem persze, és igazolódott.
Dátum: 2008.12.14. 19:18:19
Mit jelent az a Kínai szó hogy "Omalyva joaj"?
Gyenge vagy *
Erös vagy
Okos vagy
Szép vagy

Találtam netes kínai szótárat, de az sem ismeri.


milyen színű a skype ikonja a tálcán ha be vagy jelentkezve?
zöld *
szürke
piros
kék

Helyesírás. Tudom, mi az a skype, de soha nem volt a gépemen. Azért a logika működik, tényleg zöld.
Dátum: 2008.12.14. 19:00:42
Vajda János 53 évesen hány éves lányt vett feleségül?
19 *
(az előbb beillesztettem ide, de eltűnt, és nem emlékszem a többire)

"Idős korában, 1886-ban megnősült. az akkor 17 éves Bartos Rozáliát vette feleségül." /wikipedia/

1827-ben született, ha jól számolom, akkor 59 évesen vette feleségül a hölgyet.
Kérem pontosítani a kérdést és a helyes választ is!
Dátum: 2008.12.14. 18:00:39
Idézet: Rolik - 2008.12.14. 17:50:24
Melyik városunkban van a Hősök tere?
Pécs
Budapest
Debrecen
Sopron

Gondolom budapesti a kérdésíró...


Valószínűleg. Debrecent és Sopront nem ismerem annyira, de van Pécsett is, meg még nagyon sok városban (pl.: Nyíregyháza, Hajdúszoboszló).
Dátum: 2008.12.14. 17:43:42
Idézet: Norbert - 2008.12.14. 17:11:16
Okoska.
Ne helyesírásból oktass ki.
Azt hiszem az nem tartozik ide.
u.i.: remélem most nem találtál semmi kivetnivalót nyelvtanilag.


Ha már Okoska vagyok, akkor tessék, kijavítom a vesszőhibáidat! "Azt hiszem, az nem tartozik ide." "Remélem, most nem (...)"
Egyébként szerintem meg ugyanúgy ide tartozik, mint a jómodor. Azért, mert Te nem viselkedsz kulturáltan, még nem kell mindenki másnak is bunkónak lennie. Cirip és Byzon segítőkészek voltak Veled, és Te őket is ugyanúgy leugattad.

A kérdésedet pedig elsőre is feltehetted volna értelmesen, mert abból, amit beírtál (idézem)
"nem tudom milyen elb*szott játék ez, hogy 18 szintű végzeturak támadnak sorozatban???
CSAK 14. SZINTŰ VAGYOK!!!!!!!!!!
Ki kellene javítani a hibát nem??????????"
- szóval ebből még nem derült ki számomra, hogy a portyázáspontok beállítása felől érdeklődsz.
Az pedig minősíthetetlen hozzáállás, hogy nem veszed a fáradságot, hogy utánajárj a dolgoknak, csak sírni tudsz, ha valami nem tetszik.
Én eddig 23 kérdést tettem fel. Ha megnézem, mióta játszok, akkor úgy 3 naponta egyet.
Ezek közül eddig kettőt dobtak vissza, mert már szerepeltek, és egy lett rossznak értékelve (tényleg az volt, így utólag nézve).
Ezen kívül egy kérdésem áll a kiesés szélén:
Melyik megye nem része a Dél-Dunántúl régiónak? 29.41%

Az összes többire 38-88% közötti a helyes válaszok aránya, illetve egy van még, amire 90% feletti:
A mondás szerint mit hoz zsákban Sándor, József és Benedek? 92.86%

Még soha nem okozott problémát egy új kérdés feltétele, bár elismerem, hogy előfordult, hogy 4-5 órát is agyaltam előtte.
Erre való az a kb. három nap előtte, ami kell ahhoz, hogy összeszedj 100 helyes választ.


Az utóbbi időben mondjuk tényleg elszaporodott az indokolatlan "Azonnal törölni" értékelések száma.
Ezt talán azzal lehetne kompenzálni, ha csak annak lenne joga értékelni, akinek legalább X jó feltett kérdése van, ahol X lehetne mondjuk 10 körül. Ezt egyébként nem gondoltam át, csak most jött, hasraütésszerűen, szóval nem kérek érte lehurrogatás, ha nagyon nagy baromság!
Dátum: 2008.12.14. 17:02:10
Nekem is ezt csinálja, de csak kb. 2-3 napja kezdte, előtte minden rendben volt.
Úgy látszik, sokan a kérdésfeltevők közül félreértés áldozatai.
Nem attól lesz jó a kérdés, hogy a macskám is röhögve megválaszolja! A 2+2-re is mindenki tudja a választ, mégsem állja meg a helyét egy kvízben.

Egyébként a kérdésed még duplikált is, én a kvízolimpián megkaptam, csak minden összeg helyett a tízszerese volt.
Dátum: 2008.12.14. 16:43:39
Azt hányadik osztályban tanítják, hogy a mondat végére egy, azaz egy írásjelet teszünk? Ha jól emlékszem, általános iskola 2. osztályban. Ezek szerint Neked, kedves Norbert, még nem sikerült azt elvégezni.

Egyébként játékleírás/A párbaj szabályai:
"A játék kezdetén csak azonos szintűeket lehet támadni, de a szintlépéssel ez fokozatosan bővül, egyre nagyobb szintkülönbségre. Ha egy lényegesen alacsonyabb szintű játékost támadsz, a tőle szerezhető lélekenergia és tapasztalati pont is kevesebb lesz!"

Ezt Te elfogadtad, mikor regisztráltál, úgyhogy most ne háborogj!
Nyilván visszaveszik a jogtalanul szerzett LE-t, stornózzák az építést, statok, szakértelmek növelését, a vett cuccokat elveszik, stb.
Ezen felül rövidebb zárolást tudok elképzelni, szerintem is 3 nap lesz, több nem.
Dátum: 2008.12.14. 16:23:42
Pontosan idéztem, mert copy-paste volt.
Ezek szerint valaki meglátta a kérdésedet, megtetszett neki, és feltette ő is. Csak a helyes választ felejtette el.
Dátum: 2008.12.14. 15:59:05
Idézet: Roseprincess - 2008.12.14. 15:43:32
(lehet hogy a Plútó holdjára gondolt?)


A Plútó kőzetbolygó? Félreértés ne essék, csak kérdezem, mert én úgy tudtam, hogy nem is bolygó, csak kisbolygó.

Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.14. 15:47:08
Idézet: Echo - 2008.12.14. 14:35:07

kozben ujabb kedves kerdesek a kvizolimian:

hol talalhato a szocske fule?



Hát, pedig ez jó kérdés. A szöcskék, tücskök hallószerve a lábukon van. Úgy emlékszem általános iskolai tananyag.


Így van, a helyesírástól eltekintve tényleg jó, és végre elszakad a HKK-foci-évszám-matek, illetve a hülyéneknézlek-ovisszintű-közmondás szinttől!
Dátum: 2008.12.14. 15:37:14
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.14. 12:55:27

Hát, nem a legjobb helyen néztél utána. A Phobos és a Deimos nevek nem mondanak neked semmit? A Mars holdjait hívják így. De ez még mindig csak 3 és a Merkúrnak és a Vénusznak én sem tudok holdjairól.


Nekem semmit nem mondtak eddig, mert nem érdekel a csillagászat. Az alapvető dolgokat tudom, talán többet is, mint amennyit a suliban tizenvalahány éve megtanítottak, de ezen kérdés szerintem már bőven nem tartozik ezek közé.

/Az idézetem egyébként Bodács István munkájából származik, a folytatása: "(a Marsot kerülgető két szabálytalan formájú, apró sziklatömböt nem tartjuk annak)" - azaz holdnak. Tudom: csak egy friss diplomás az illető, de kb. 25 szakmai forrásra hivatkozik a munka végén, ami megengedi azt a következtetést, hogy esetleg a tudósok sem teljesen értenek egyet a dologban. Ezt bizonyítja az is, hogy a kérdező valamiért a 4-et tartja a helyes válasznak. És mellékesen, a google nekem ezt az oldalt előbb dobta ki, mint a "szent-és-tévedhetetlen" wikipediát, és nem állt szándékomban órákat eltölteni a keresgéléssel./

De én kérek elnézést, most már tisztában vagyok a Mars holdjainak nevével!