Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McPaul

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.03.06. 18:42:53
Egesz egyszeruen felhaborito, hogy ekkora randommal dolgozzanak. Egesz egyszeruen ertlmet veszti igy a bajnoksag.

Sokkal tisztabb akkor, ha mint mar irtam, minden szinten sorsoljanak ki egy-egy ilyen medalt, es kesz.
Akkor nem lehet hoborogni, mert tiszta sor, miert kapja aki.
Akkor nem olnek bele az emberek a strategiajuk kidolgozasaba orakat, ne adj isten napokat.
Akkor nem lesznek olyanok, akik ertetlenkedve allnak az egesz szemfenyvesztes elott.
Akkor nem lesznek olyanok, akik tisztessegtelen lepeseket kezdenek el feltetelezni az eredmenyek lattan.
Akkor nem lesznek olyanok, akik celkent tekintenek egy ilyen "esemeny" megnyeresere.

Mar csak az az egy kerdesem van:
Ezek utan milyen celt tuzzon ki maga ele az, aki meg jatszani szeretne?

Meg mindig kivancsian varom egy felelos szemely valaszat, erveleset, esetlegesen konkret szamadatait, amivel bizonyitani tudjak, hogy erosebb karaktertol kaptam ki, es melto helyre kerult a szintemen a medal.
Ezt speciel eleg nehez lesz bizonyitaniuk, mert eddig tolunk aki nekiment, az agyon is vagta ...
Dátum: 2009.03.06. 18:14:24
A hocipom kezd telelenni azokkal a magukat "profiknak" vallokrol, akik a szavakkal nagyban dobaloznak, de semmi bizonyitekuk nincs ra.

Minden egyes felhozott erveteket szamolassal cafoltam meg. Nem a levegobe beszelve.

Nagyon koszonom azt a par reagalast a masik topicban, akik valoban segiteni probaltak abban, hogy mi lehet az oka ennek.

A teljes eddigi ervek itt olvashatoak, kb meg 2 oldalon at tart az erv, ellenerv kombinacio.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,23.5560
Dátum: 2009.03.06. 18:04:10
Valoban lusta voltam, egy az egyben masoltam, ime az indoklas, miert is lenyegtelen a talalati szempontbol az allat vitele:

CaveMaN
Végzetúr mester

823 hozzászólás
Válasz erreIdézetRe: Kérdezz, és mi válaszolunk!
5596. hozzászólás - Ma, 14:57:26 (Válasz McPaul #5595 hozzászólására.)
Paul, ha nem volt nálad az állat tiszta sor, hogy kikaptál.
Sanyi
Pontszám: 5 12345678910 McPaul
Végzetúr tanonc

16 hozzászólás
Válasz erreIdézetMódosításRe: Kérdezz, és mi válaszolunk!
5597. hozzászólás - Ma, 15:22:57 (Válasz CaveMaN #5596 hozzászólására.)
Az eg vilagon semmi koze nincs ahoz, hogy en az alabbi ertekkulonbsegek mellett 1x talalom el 4-bol, mig o engem 2 utesevel eltalalt...

En tamadasom - O vedekezese: 66 vs 64 -> +2 pont, azaz ALAPBOL nagyobb!!! --> EGYETLEN talalat 4-bol
O tamadasa - En vedekezesem: 47 vs 75 -> -28 pont, kozel 60%-kal kisebb!!! --> 2 utes talal ...
(Raadasul meg a szerencsem is 15%-kal nagyobb)

Semmi de semmi koze nincs hozza!
Maximum elnyelesben jelentkezhetett kulonbseg!

Ez Viadal, nem Belas-verseny! Ennyi erovel akkor uljunk korbe egy tabortuzet, es dobaljunk egy 20-ast, es akinek iras, az kiesik...
A hozzászólást McPaul módosította Ma, 16:02:14-kor
Pontszám: 5 Lanmandragoran
Végzetúr mester

2328 hozzászólás

Válasz erreIdézetRe: Kérdezz, és mi válaszolunk!
5598. hozzászólás - Ma, 15:33:37 (Válasz McPaul #5597 hozzászólására.)
Könyörgöm értsd már meg, hogy mivel nálad nem volt állat, nála pedig igen, ezért nem random, hogy ő nyert, az állat ennyi előnyt jelent a harcban.
Ha unod, hogy speciális/érdektelen/lexikális kérdéseidet rendre visszadobják, tegyél fel te is primitív kérdéseket! Az értük kapott jogos törlésekkel megoldódik a problémád, nem kell soha többé kérdést feltenned!
Pontszám: 5 12345678910 McPaul
Végzetúr tanonc

16 hozzászólás
Válasz erreIdézetMódosításRe: Kérdezz, és mi válaszolunk!
5599. hozzászólás - Ma, 15:41:22 (Válasz Lanmandragoran #5598 hozzászólására.)
Hogy a stilusodhoz alkalmazkodjak:
Konyorgom, ertsd mar meg, az allat sebez, elnyelest ad, DE nem befolyasolja a vedekezesed, tamadasod...

Idezet:
Harc
Ha egy szörnyed be van idomítva, akkor kiválaszthatod, hogy veled tartson a portyáid (és persze a védekezéseid) során. Ilyenkor minden közelharci körödben támadni (ha talál sebezni) fog, illetve a fizikai sebződés egy jelentős hányadát felfogja. A szolga alapvetőn 4 tulajdonsággal rendelkezik, elnyelés, támadás, védekezés és sebzés. Az elnyelés rád hat, azaz a téged ért fizikai sebzést csökkenti. A sebzés és a támadás a szörny találati esélyét, illetve az általa okozott sérülés mértékét befolyásolja. A védekezés annak az esélyét növeli, hogy az állatodat az ellenséges végzeturak nem fogják tudni másodlagos támadással eltalálni. A tulajdonságokat a szörny alap és tapasztalati szintjének összege, illetve a felszerelése befolyásolja. Ez alól egyedül az elnyelés képez kivételt, amiben az alapszint nem játszik szerepet.
Idezet vege.

Neked talan mas szabalykonyved van? Erdekelne az a valtozat.

Akkor ujra atszamolhatnek mindent, es a Titkos Szabalyok Kiskonyve alapjan epithetnem fel a karakteremet. Hidd el, nem banom azt a jopar orat, mert elvezem a szamolgatast, tervezgetest. Pusztan elvarnam, hogyha a KOZZETETT szabalyok alapjan en vagyok az erosebb/jobb, akkor élvezhessem a "munkam" gyumolcset is...
Dátum: 2009.03.06. 17:39:04
Tudni szeretnem, milyen rendszerben tortenik a viadal!

Elso korben kikapok nalam JOVAL gyengebb ellenfeltol??? Mi ez???

O jelenlegi adatai: Gyemant
Erő: 28 (+1)
Támadás: 39 (+8)
Védekezés: 40 (+24)
Egészség: 24 (+4)
IQ: 39 (+8)
Mágia: 25 (+5)
Taumaturgia: 27 (+3)
Szerencse: 20

En jelentkezesi adataim: Zafir (ebbol is bonuszom lenne ellene ...)
Erő: 35 (+4)
Támadás: 54 (+9)
Védekezés: 45 (+27)
Egészség: 26 (+4)
IQ: 45 (+7)
Mágia: 26 (+4)
Taumaturgia: 35 (+2)
Szerencse: 23

Allatom alapszintje 4-gyel, lepett szintje 1-gyel nagyobb.

Szovetsegi epuletekbol a javamra: +3 tamadas / +3 vedekezes

Elnyelés diferencia: a javamra +2

Egesz egyszeruen SEMMI eselye nincs. Es megis van. Nagyon eros szavak kivankoznak ki belolem, ez mar egyszeruen nem magyarazhato semmifele esszeru ervvel. Ez nem strategiai jatek, hanem szerencsejatek!!! Az ismertetoben pedig nem ez szerepel, vagy azt javitsak ki, vagy a programot csinaljak meg!

Ezt hihetetlenul felhaboritonak erzem!
Dátum: 2009.03.06. 17:22:18
Legy oly szives, add meg a linkjet a Bajnoki Viadal Topicnak, en kerestem elso postom elott, de nem talaltam.
Dátum: 2009.03.06. 16:50:15
Ha valoban ugy van ahogy irod, akkor meg egyaltalan mi ertelme van ennek az egesz Bajnoki Viadalnak?
Sorsoljak ki a medalt az elejen, es adjak oda a szerencses nyertesnek.
Akkor nem lesz semmilyen eszmei erteke, es nem fogja azokat piszkalni, akik igenis tervezgetve, tudatos epitkezessel keszulnek erre az esemenyre.
Leven mas vegceljat nem lattam meg a jateknak, en ezt hittem egy merfoldkonek, egy kituzheto celnak. Merem allitani, nincs erosebb jatekos a 3-as serveren. Meg lehet kovezni, le lehet nagykepuzni, de igen sok idot oltem abba, hogy elore kalkulaljam a leheto legoptimalisabb fejlodest a Viadalra hegyezve.
Ezek utan felmerult bennem, hogy mi ertelme maradt a jateknak egy celorientalt ember szamara? Miert fizessek tovabbra is?
Dátum: 2009.03.06. 16:29:19
Koszonom, mar magtortent a revans, mind a kettot foldbe vertem, a Nagy Bajnokot is, es a legyozomet is...

Egyszeruen ez szanalmas. Informatikus mernok leven, nem tudom felfogni, hogy lehet 30-40es ertekeknel ekkora randomot hasznalni.
Ez kegyetlen nagy randomnak kell legyen. legyen mondjuk a Random 1000. A sok hulye meg eljen abban a hitben, hogy szamitott valamit az egyhavi tervezgetese, szamolgatasa, karakterepitese.

Azutan ha elerjuk a 100as ertekeket, toljuk fel a randomot 10000-re, hogy konzekvensek legyunk, es tovabbra is kutyagumit se szamitson, ki hogy jatszik...
Dátum: 2009.03.06. 16:16:49
A 6 honapos tapasztalatodra alapozva levezetem, miert beszelsz butasagot.

Tudomasom, es a kozzetett szabalyok szerint allatkaja szintjet fogja fel elnyelesben. Azaz 12-ot... +2 elnyeles targyakbol, az osszesen 14.
Ime a fegyverek sebzese:

Enyészmester
Szint: 12
Sebzés: 15-51 ----> Alapbol nagyobb mint a 14-es elnyeles... Azaz ha eltalalom, akkor SEBZEK minimum 1-et.
Erre jon meg ugyebar az ero bonusz ...

Neked nyilvan gyakorlati peldara is szukseged van, ezert lassuk az aktualis csata kozelharci sebzeseit:

Rebecca lesújt rád az Enyészmesterrel. Talált, 33 ép-t sebződsz. ----> joval nagyobb 14-nel...

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Enyészmesterrel. Eltaláltad, 24 sebzés! ----> nicsak, ez sem egy jegyu, pedig mar le van vonva belole az elnyeles...

Rebecca egy gyors támadást intéz feléd. Talált, 36 ép-t sebződsz. ----> joval nagyobb 14-nel...

Tegyuk meg hozza, hogy az erobol szarmazo sebzes bonuszom miatt (Erő: 39 vs 29 -> 34,5%) nagyobbakat kellett volna utnom mint o.

A tapasztalatrol meg annyit, nem egy Online jatekban jatszottam eddig, es meg mindet sikerult az elen zarnom. Nem tapasztalat kerdese, hanem tervezese, szamolase.
A magyarazatodat teljes mertekben cafoltam, orulnek ha nem mennenk el szemelyeskedes iranyaba.

Utolagosan ajanlom figyelmedbe CaveMan hozzaszolasat a lapon, kisse feljebb, miszerint o a dontoig csak elment allat nelkul... Ismet egy gyakorlati pelda arra, hogy a magyarazatod NEM allja meg a helyet.
Dátum: 2009.03.06. 15:41:22
Hogy a stilusodhoz alkalmazkodjak:
Konyorgom, ertsd mar meg, az allat sebez, elnyelest ad, DE nem befolyasolja a vedekezesed, tamadasod...

Idezet:
Harc
Ha egy szörnyed be van idomítva, akkor kiválaszthatod, hogy veled tartson a portyáid (és persze a védekezéseid) során. Ilyenkor minden közelharci körödben támadni (ha talál sebezni) fog, illetve a fizikai sebződés egy jelentős hányadát felfogja. A szolga alapvetőn 4 tulajdonsággal rendelkezik, elnyelés, támadás, védekezés és sebzés. Az elnyelés rád hat, azaz a téged ért fizikai sebzést csökkenti. A sebzés és a támadás a szörny találati esélyét, illetve az általa okozott sérülés mértékét befolyásolja. A védekezés annak az esélyét növeli, hogy az állatodat az ellenséges végzeturak nem fogják tudni másodlagos támadással eltalálni. A tulajdonságokat a szörny alap és tapasztalati szintjének összege, illetve a felszerelése befolyásolja. Ez alól egyedül az elnyelés képez kivételt, amiben az alapszint nem játszik szerepet.
Idezet vege.

Neked talan mas szabalykonyved van? Erdekelne az a valtozat.

Akkor ujra atszamolhatnek mindent, es a Titkos Szabalyok Kiskonyve alapjan epithetnem fel a karakteremet. Hidd el, nem banom azt a jopar orat, mert elvezem a szamolgatast, tervezgetest. Pusztan elvarnam, hogyha a KOZZETETT szabalyok alapjan en vagyok az erosebb/jobb, akkor élvezhessem a "munkam" gyumolcset is...
Dátum: 2009.03.06. 15:22:57
Az eg vilagon semmi koze nincs ahoz, hogy en az alabbi ertekkulonbsegek mellett 1x talalom el 4-bol, mig o engem 2 utesevel eltalalt...

En tamadasom - O vedekezese: 66 vs 64 -> +2 pont, azaz ALAPBOL nagyobb!!! --> EGYETLEN talalat 4-bol
O tamadasa - En vedekezesem: 47 vs 75 -> -28 pont, kozel 60%-kal kisebb!!! --> 2 utes talal ...
(Raadasul meg a szerencsem is 15%-kal nagyobb)

Semmi de semmi koze nincs hozza!
Maximum elnyelesben jelentkezhetett kulonbseg!

Ez Viadal, nem Belas-verseny! Ennyi erovel akkor uljunk korbe egy tabortuzet, es dobaljunk egy 20-ast, es akinek iras, az kiesik...
Dátum: 2009.03.06. 14:56:44
Nem, az illeto gyemant. En zafir vagyok, meg ez is nekem kellett volna hogy kedvezzen ...

Egyszeruen hihetetlen az egesz. Ha ezt komolyan gondoljak, akkor inkabb lottozom, szerencsejatekbol az kisse kifizetodobb ...
Dátum: 2009.03.06. 13:50:36
A fokuszkristalyainak a bonuszait beleszamitottam a tulajdonsagertekeibe.

Az alltom moralja meg 100%-os volt, hogyhogy nem vett reszt??? Ott kellet lennie.
Dátum: 2009.03.06. 13:48:58
A fenebe, nem akartam belekeverni, nem vele van bajom.

Nekem meg egy 13as allatom van, aminek alapszintje is 4gyel nagyobb...
Dátum: 2009.03.06. 13:38:17
Nem nagy elteres???

Erő: 39 vs 29 -> 34,5%
Támadás: 66 vs 47 -> 40,4% !!!!!
Védekezés: 75 vs 64 -> 17,2%
Egészség: 30 vs 28 -> 7,1%
IQ: 52 vs 47 -> 10,6%
Mágia: 30 vs 30
Taumaturgia: 37 vs 30 -> 23,3%
Szerencse: 23 vs 20 -> 15%

Nem beszelve az elnyeles beli kulonbsegekrol...

Nezzuk a tamadas - vedekezes viszonylatot:
En tamadasom - O vedekezese: 66 vs 64 -> +2 pont, azaz ALAPBOL nagyobb!!!
O tamadasa - En vedekezesem: 47 vs 75 -> -28 pont, kozel 60%-kal kisebb!!!

Es a csata:
xxx idomított állata, xxx, egy 12. szintű kobaltpatkány is részt vesz a csatában. Őrjöngve vetitek magatokat a harcba.
xxx ajka hangtalanul mozog, és máris létrejött egy villámcsapás. 62 pontnyit sebzett.
Mormolsz, kezedből kirepül egy villámcsapás. (-40 VP). 59 sebzést okoztál.

xxx lesújt rád az Enyészmesterrel. Talált, 33 ép-t sebződsz. xxx is rád veti magát. Nem talált.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Enyészmesterrel. Eltaláltad, 24 sebzés!

xxx egy gyors támadást intéz feléd. Talált, 36 ép-t sebződsz. xxx is rádtámad. 6 sebzés!

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Enyészmesterrel. Fegyvered ártalmatlanul pattan le xxx páncéljáról.

xxx az Enyészmesterrel a felsőtestedet célozza! Könnyedén félrehajolsz. xxx acsarogva támad. 6 életpontot sebzett

Oldalt szökkenve, az Enyészmesterrel Rebecca feje irányába ütsz. Fegyvered ártalmatlanul pattan le xxx páncéljáról.

Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva xxx megpróbál oldalról támadni. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. xxx acsarogva támad. 6 életpontot sebzett

Megcélzod ellenfeled felsőtestét az Enyészmesterrel. Nem találtál!
A csatában összesen 83 sebzést okoztál, és 149 sebzést kaptál.


Ezt mifele random magyarazza meg???
Dátum: 2009.03.06. 12:42:42
Ez mar akkora elteres, hogy nem magyarazhato a randommal... Vagy az a random irgalmatlanul el van b...va!
Dátum: 2009.03.06. 12:37:49
Tudni szeretnem, milyen rendszerben tortenik a viadal!

Elso korben kikapok nalam JOVAL gyengebb ellenfeltol??? Mi ez???

O jelenlegi adatai: Gyemant
Erő: 28 (+1)
Támadás: 39 (+8)
Védekezés: 40 (+24)
Egészség: 24 (+4)
IQ: 39 (+8)
Mágia: 25 (+5)
Taumaturgia: 27 (+3)
Szerencse: 20

En jelentkezesi adataim: Zafir (ebbol is bonuszom lenne ellene ...)
Erő: 35 (+4)
Támadás: 54 (+9)
Védekezés: 45 (+27)
Egészség: 26 (+4)
IQ: 45 (+7)
Mágia: 26 (+4)
Taumaturgia: 35 (+2)
Szerencse: 23

Allatom alapszintje 4-gyel, lepett szintje 1-gyel nagyobb.

Szovetsegi epuletekbol a javamra: +3 tamadas / +3 vedekezes

Elnyelés diferencia: a javamra +2

Egesz egyszeruen SEMMI eselye nincs. Es megis van. Nagyon eros szavak kivankoznak ki belolem, ez mar egyszeruen nem magyarazhato semmifele esszeru ervvel. Ez nem strategiai jatek, hanem szerencsejatek!!! Az ismertetoben pedig nem ez szerepel, vagy azt javitsak ki, vagy a programot csinaljak meg!

Ezt hihetetlenul felhaboritonak erzem!
Dátum: 2009.02.18. 16:56:20
Blazekkel hasonlo a porblemank. 15-25%kal gyengebb ellenfelek folyamatosan, es allandoan elvernek minket, raadasul a felszerelsben is nagyon nagy a kulonbseg a javunkra. Eppen ezert erdekelne PONTOSAN mi is a szamolasi metodus, mert ez igy lutri, szerencsejatek, en pedig strategia szerepjatekra fizettem be, nem lottora!

Klantarsam 9/9 veresegi mutatoja NEM lehet veletlen muve, foleg, mivel gondosan figyelte, hogy biztosra menjen... Minden ellenfelet ellenoriztuk mi is, hiaba 20%kal gyengebb az ellena felszereles beli kulonbsegeket nem is emlitve, fixen nyer.

Kivancsian varjuk a magyarazatot.
Lenne egy problémam. Nem értem miért hibás kérdés a következő:

Melyik szám prímszám?

73
77
75
81


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Amennyire én tudom, illetve jól emlékszem, a prímszámok általános iskolás tananyag. Aki ilyet rossz kérdésnek titulál, annak elvenném az értkelési jogát... Legyetek szívesek orvosolni a problémát.
Dátum: 2009.01.29. 11:26:11
Hasonló a problémám, nem tudok belépni. felhasználónév: McPaul
Oldal: 12345678