Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Dátum: 2010.10.21. 01:08:11
épp ez az hogy nem húzhatod ki!
mert az EH-s az 1-2 TP-t érő (ilyen is lenne ott ahol már VF vagy EH van? ) ellenféltől is BIZTOSAN kap LE-t míg egy VF-es nem...
Továbbá egy EH-s nyugodtan rámehet a nagyobb karakterekre akiket kínzóba visz, mert nagy valószínűséggel több LE-t kap a nap végén mint a VF-es az "1-2 tp-t" érő ellenfelektől...

nekem napi 10k átlag megvan a kínzóból...
Dátum: 2010.10.21. 00:58:41
akkor számolj
Napi 25 pp-nél a példádnál maradva:
25*1400 LE=35000 LE
3 ismételhető küldetés kijön belőle: az a szintemen további 47400 LE
nap végén kínzókamra számoljunk egy nagyon gyatra nappal, pl: 4000 LE

ez összesen 86400 LE minimum!

(én ma 31 portyapontból 127.356 LE-t kaszáltam, s nem jött még a kínzókamra)

6-7 vadászat???
Dátum: 2010.10.21. 00:49:21
Érdekes hozzászólások... Tekintve pedig azt hogy Landragór event alatt estek térkifordító italok...
Aki egy kicsit is aktívan részt vett bennük, az minimum 10-et azért összeszedett! Ami pedig azt jelenti hogy egy EH-s is tud (10 db ital esetén) kb fél évig VF-fel vadászni! Mondanom sem kell fordítva is igaz ez...


"Úgyhogy szerintem attól nem kell tartani, hogy a VF-es karaktereket lesöpri majd az EH-s nemzedék..."
Landragór óta ez a kijelentés megbukott, hiszen összemosódott a két tábor...

Valamelyikőtök használt már energiahasznosítást?
Elég furcsa hogy olyan hozzászólásokat olvasok miszerint EH-val nem lehet olyan LE/tp arányt csinálni mint VF-fel...

Azért azt lássuk már hogy az EH-nak vannak igen komoly vonzatai:
- Nincs nulla LE-s portya!
- A kínzókamából bejövő LE rendelkezésére áll, míg egy kihívásozó VF-esnek nem!
- A lélekszívás növelheti az EH hatásfokát! (hiszen ha a csata végére nincs mit elszívni és normál esetben 0 LE lenne a rablás, akkor is megadja az LE-t)
- Az ismételhető küldetéseket sokkal gyorsabban lehet pörgetni lefelé, mint annak aki csak VF-fel vadászik!
- A preventor gyűrű miatt ha fennakadnak rajtad fele TP-ért igen komoly LE jöhet be...
pl egy órával ezelőtt:
A csatában összesen 3917 sebzést okoztál, és 3332 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 4599 lélekenergia és 6 TP!+ 629 LE lélekszívásból (V3!!!)
- Egy EH-snál nincs olyan hogy megtömik TP-vel! Nyugodtan háborúzhat, portyázhat.... JÁTSZHAT!!!

A térkifordító ital hatására (is) nagyot fog változni a játék pár hónapon belül... Akinek van elegendő célpontja az el fog gondolkozni azon hogy EH-s maradjon!

61-en felejtettem el a VF-et, most 79-es vagyok s még mindig ott vagyok a szintem első 3-4 helyén mind tulajdonságban, mind szakértelemben... Fel tudja venni az Eh a VF-fel a versenyt, ha megfelelő stratégiát alkalmaznak hozzá...
Dátum: 2010.10.20. 08:38:28
sziasztok!
2 dologról szeretnék írni nektek, illetve a játékvezetőknek felhívni a figyelmét hogy lehet nem ártana egy kis finomítás a dolgokon...

1. Acsarkodás (állat szakértelem)
Összességében tetszik, (bár én nem fejlesztettem ki) üde színfolt, mondom ezt én aki sokat portyázik, s nem egyszer tépték meg az állataim elég rendesen..
Az hogy varázslatból olykor 8-900-at kapnak az állataim már megszoktam... de hogy erre az acsarkodás még rádob kb 800-at, az már kicsit sok.. Szerintem átestünk a ló túloldalára!
A javaslatom a következő: Az acsarkodás sebzése függjön össze azzal hogy hány állat talál el a harc egy bizonyos körében!
a jelenlegi rendszerben egy példa:
4 támadással 187 sebzést okoztak. Ellenfeled állatai 120 életpontot sebződtek.
1 támadással 48 sebzés! Ellenfeled állatai 120 életpontot sebződtek.

tehát ha mind a 4 állat sebez akkor is 120, ha csak 1, akkor is 120... Szerintem értelmesebb lenne ha ennél a példánál maradva:
4 támadással 187 sebzést okoztak. Ellenfeled állatai 120 életpontot sebződtek.
1 támadással 48 sebzés! Ellenfeled állatai 30 életpontot sebződtek.

2. Portyások kristálypontjai:
Aki a portyapontjait nem kihívásra, hanem portyázásra költi annak problémát okoz a kristálypont beszerzése!
Jelenleg a következő lehetőségek vannak:

- Zöld kristályital (79.szinten) 7595 LE-be kerül
- Kék kristályital 5 portyapont 5 őskő
- Ismételhető küldetések 10 kristálypont

Zöld kristályital: Böhöm drágának tartom, illetve kristálykorsóval is csak 60-at ad s tekintve azt hogy vannak olyan próbák amire elmegy 15-20 vagy akár több is, van amikor 1 kalandra épp elég...
A kék kristáylitallal hasonló a helyzet...
Az ismételhető küldetésekkel semmi gond nincs...

A javaslatom:
A zöld és a kék kristályital adta kristálypont legyen szint intervallumokhoz kötve ha már az "ára" marad a régiben! Magasabb szinten sokszor irreális próbák vannak, szerintem adhatnának több kristálypontot is...

Igen, értem azt az érvet is hogy nézzük meg a kalandot előtte a Wikin, s ha olyan, akkor dobjuk el... jelentem megtettem, megnéztem
Ha egy játékos varázslót, fejleszt a kalandok kb 65%-ban van olyan próba amire nagy eséllyel több kristálypontot használ fel... ha harcost fejleszt akkor ez az érték kb 50%-ra csökken...

csak ennyit szerettem volna
Dátum: 2010.10.19. 19:42:38
dehogynem
kiértem az ütőtávodból
Dátum: 2010.10.19. 19:11:45
megvársz?
Dátum: 2010.10.19. 17:56:18
milyen helyet foglal? nem tudsz miatta berakni valamit??
Dátum: 2010.10.19. 16:18:31
meg amúgy is mit akarsz... Rolikamnak van a legnagyobb sebzése nem tudtad??? Vajon mit találhatott el....
Dátum: 2010.10.19. 16:16:35
szerintem az a veszély nem fenyeget, már most nagyobb erőt képviselsz mint ő

de persze tudom, a szintlépés káros ebben a játékban én meg eszem a szinteket, szóval "kártalanítok" nektek
Dátum: 2010.10.19. 16:10:05
akkor menj majd 3-4 szinttel főlé és csapd le
Nem egy nagy feladat egy VF-est leelőzni, lásd már beértelek téged is s ha 4-5 szinttel feléd érek boldogan kocogtatgatom a páncélod a fejszémmel

Ha meg nem akkor úgyis jön az AF pontokból a "káromkodás" aztán akkor majd azt kapod
Dátum: 2010.10.19. 15:43:06
én kedveltem kicsit szertelen volt, de tudtam vele normálisan levelezni...
bár ahogy hallom nem sokan vannak rajtam kívül akik így vélekednek

edit: Mindenesetre egy színfolttal megint kevesebb!

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem 1 hónap
Dátum: 2010.10.18. 18:34:39
XY vicsorogva sújt rád a topáz varázspálcával. Ütése célt téveszt! XY, XY, XY és XY acsarogva támadnak. 4 támadással 12 életpontot sebeztek. Az állataid 136 életpontot sebződtek.

Nem irreális ez egy kicsit?
Mondjuk nem azért mintha bajnom lenne vele, csak furcsa számomra
Dátum: 2010.10.17. 08:46:16
valamit nagyon jól csinálhatott
Dátum: 2010.10.15. 20:33:09
Idézet: Kocos - 2010.10.15. 20:21:33
semmilyen demagogiatol vissza nem riado helyeslok


A demagogia melyik jelentésére is gondolsz?
hazug, ígérgetés, népámítás, lázítás ???
Dátum: 2010.10.15. 19:19:59
Pár sorral fentebb írtam le kb 20 perccel ezelőtt hogy nem mindenkinek értéktelen ez a relikvia most sem...
Van aki erre használja, van aki arra...

Sokakkal az a baj amúgy, hogy képtelenek "globálisan" nézni ezt a játékot... Csak a saját maguk stratégiáját nézik, s ha abba bekerült egy kis hiba, akkor már mindenkinek rossz...
Nos ez nem így van!

Téged ért kár a láthatatlanság nerfje miatt, de felvilágosítalak hogy engem folyamatosan ér jelenleg is, mert az EH még mindig bugosnak látszik...
Csak van aki nyavajog és van aki nem...


edit: nem a cinizmus beszél belőlem erről biztosíthatlak!
Dátum: 2010.10.15. 19:09:05
Idézet: Darah - 2010.10.15. 19:01:38
Igen, látom, hogy te tökéletesen jogosnak érzed ezt a döntést.


Annyi "fejmosást" kaptam már azért mert hogy EH-s vagyok és állítólag én örülök ennek a nerfnek... Legalább te ne kezd el ha kérhetem
nekem teljesen mindegy volt hogy lesz e nerf vagy sem... Úgy sincs a környékemen sok olyan játékos aki láthatatlanban vadászott, s ha volt is, nagy bizonnyal már nincs is az ütőtávomban így Landragór után..

Más:
Ez nekem megér egy aukciós reliket? Várjuk csak ki a végét hogy így a nerf után mennyiért megy majd el egy rejtőköpeny...
Szerintem sokkal olcsóbban hozzájutok mint te tetted anno nemde?
Dátum: 2010.10.15. 18:57:04
Idézet: Darah - 2010.10.15. 18:39:09

A mostani formájában aukciós értéke pozitív csatamérlegesek esetében nincs.


Én épp most gondolkoztam el rajta hogy beszerzek egyet...
Minden kora reggel kb 4-5 vereséget kapok, amik ha láthatatlanságban érnének, talán 1, max 2 ha lenne...
Tehát ha lenne arra mód hogy éjszakára láthatatlanságba menjek és amikor felkelek kijöjjek, szerintem élnék vele...

Pozitív a csatamérlegem... És mivel EH-s vagyok s a gyűrű miatt csak fele TP-t kapok ha fennakadnak rajtam, így még jó kis LE/Tp arányt is lehetne vele csinálni jelenleg... Kihangsúlyozom: JELENLEG!
Az hogy mi lesz 5-10-15 szint múlva, arról nem nyilatkozom, mert nem vagyok jós
Dátum: 2010.10.15. 18:52:27
Értem én amit írsz, de a rejtőköpenynek nem az a funkciója hogy láthatatlan vadászatnál mennyit és hogyan sajtolt...
A rejtőköpeny maga a láthatatlanság "elérését" könnyíti meg!

Láthatatlanságban nem csak vadászni lehet... Ha emlékeim nem csalnak a kalandokban lévő csaták után kapott TP-t is felezi...
De ha visszatérünk arra amit a láthatatlanság eredetileg hivatott lehetőségként nyújtani (miszerint nagyobb védelmet kaptál bejövő támadások ellen) akkor egyértelműen látszik hogy a rejtőköpeny eredeti funkciója semmit sem károsult!

Egy mellékes hatás "károsult" egy nerf következtében, ha Miklós jószivű talán erre változhat a relikvia leírása:
Rejtőköpeny---relikvia---A láthatatlanság aktiválási és használati ideje is 6 órára csökken; +1% lények foglyul ejtésére láthatatlanságban!

bár én pesszimista vagyok ebben a témában...
Dátum: 2010.10.15. 18:30:57
Darah te tudod értelmezni a leírtakat?

Rejtőköpeny---relikvia---A láthatatlanság aktiválási és használati ideje is 6 órára csökken

Hol van ebben benne az hogy:
1. Láthatatlan vadászatnál az állatbefogás esélye nő, vagy csökken?
2. Egyáltalán bármi ami a vadászathoz kapcsolódna?

A rejtőköpeny a következőre jó:
felezi a "várakozási" és a láthatatlanságban eltöltött időt! Ezt 1 hónappal ezelőtt is teljesítette és most is teljesíti!
Azt hogy te ezen kívül mire használod, vagy hogy milyen stratégiát építesz köré, az a te dolgod...
Dátum: 2010.10.15. 18:00:11
jogos...
Amikor az aukciós házban megvettétek a köpenyt nem az volt "aláírva" hogy ezzel jobban tudsz majd a láthatatlanságban való vadászathoz alkalmazkodni.... hanem az hogy csökken az idő...

Tehát a köpeny 100%-an betölti a funkcióját most is!