Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Dátum: 2009.12.21. 13:06:37
tehát 20 tárgy esetén 145 dukát ha jól számolom...

ez megoldás?

ha előlről kezdi, gyógyital nélkül simán kiüt még 20 epikus 20 dukátért... nem éri meg egy 63. szintűnek?
Dátum: 2009.12.21. 12:57:16
Sziasztok
Egy szomorú dolgról szeretnék nektek (és a játékvezetőknek is) írni...
Leszögezem, ezt a V3-on tapasztaltam...

Ha gyanusítgatunk valakit, akkor azt tegyük úgy hogy konkrétan leírjuk, ne a "háta" mögött tegyük... ezt teszem én is: Hercegnőről van szó...
Terjengenek pletykák, engem őszintén szólva nem érdekelnek a találgatások (scarabeusz vagy sem..) de a konkréumok igenis érdekelnek...
Írok egy példát:
Szólok pár építőknek alapítanak egy szövetséget, pár hét alatt felépíttetem velük az epikus emlékművet, meg maxoltatom a kincseskamrát, átlépek és kiütök magamnak 10-12 epikus kincset... 48-as vagyok, simán menne lehet még több is... (fél óránként tudom ütni jelenleg az epikust) aztán csodálkoznának hogy héééé megint vittem valamit az aukciós házban, mert az 120 aranydukátot ér...
És ha már nehéz lenne az epikust ütnöm, megszüntetem a szövetséget, alapítanak az építők egy másikat és így tovább...
és ott már 43 epikus fekszik ahol Hercegnő van...

Ha csak a fele kincset vitte ő (mondjuk 20-at, annyit biztos) az barátok közt is 200 aranydukát...

És itt a probléma nem feltétlen Hercegnővel van... akkor lesz az igazi probléma ha ezt elkezdi pl: 20-30 másik karakter is... (mert megteheti)

A szabályok engedik, ennek ellenére engem nagyon elszomorít... Érdemes csp-t, térkapus felszereléseket, vagy épp a 2 bajnokimat kockáztatnom így? (ha esetleg arra jutnék beváltom) A válasz szerintem: nem


Ezen érdemes lenne elgondolkodni a játék vezetőinek is... ha ez "divat" lesz, az aukciós ház elveszti értelmét...
Írtam egy másik topicba, ami talán ide is illik:

Tudod Mortimer én a szövetségi rendszer kialakítását helyezném előtérbe... Bár lehet csak álom marad...
Akkora összefogást eredményezne az azonos hordák szövetségei között ami óriásit lendítene magán a játákon is és egyúttal átreformálná maga a háborúk menetét is...

Csak egy kezdetleges példa:
A,B,C és D azonos hordában lévő szövetségek, szövetségben vannak (bocsánat a szóismétlésért, még reggel van:))
E szövetség hadat üzen D szövetségnek, ők óránként támadhatják egymást, viszont A,B,C szövetség nem 8 óránként támadhatja E szövetség tagjait, hanem mondjuk 4 óránként... és ha ehhez hozzávesszük azt hogy ha E szövetség győz, részesül A,B,C szövetség lélekkútjának x %-ból is, egyből új kihívás lenne a háborúkban!

Arról nem is beszélve ha E szövetségnek is van pl 3 szövetségese...

Többek között kiküszöbölné azt a hibát is ami (legalábbis a V3-on divat) az hogy kis szövetségek betámadják a top szövetségeket és senki nem tud támadni senkit... magyarul a háború 0:0-ás döntetlennel ér véget és a rendszer a támadó félnek (a kis szövetségnek) kedvez és a top csapatunk veszít... Na ez aztán fair játék mondhatom....

Lehet hogy ez sem tökéletes, de garantáltan élvezhetőbb játékot nyújtana ez biztos! nem beszélve arról hogy fontosabbá vállna maga a horda szó jelentése is...
Egy valamit tényleg nem értek, s talán ide tartozik, hiszen Tp-ről megy a vita folyamatosan...

Ha van olyan szaki hogy kevesebb tp jár a vadászatért, olyan miért nincs hogy kevesebb tp jár a portyázásért?
És mint a gyülöleteknél, csak az egyiket lehetne fejleszteni...

jó-jó tudom akkor aztán végképp lemeradna mindenki a top kariktól na...
Nem azt mondtam hogy elhanyagolható tényező, de jelenleg működik úgy ahogy...
Más téren viszont nagyobb hiányosságok vannak...

Kipróbálom már ezt a simcity-t annyian írják mindenhol
Idézet: CaveMaN - 2009.12.15. 11:14:49

És milyen célból tegye? Hogy a magasabb szintű VF-esek agyabugyálják el egyfolytában? De végeredményben akkor ez a "törés felfelé" is kényszer, mert ő nem választaná, ha nem lenne rákényszerítve.


te is tudod aki aktívan játszik annak mindegy hogy van e 1-2-3 vagy akár több vf-es a környékén... Mindig van elérhető célpontja, aktívan tud játszani...
nekem is van egy nem Vf-es karakterem másik világon mégis jól tudok vele játszani...

nem kerítünk ennek túl nagy feneket???

A témára visszatérve, szerintem a portyázás így jó ahogy van jelenleg.. vannak fontosabb fejlesztések is amik még váratnak magukra

Tudod mit? A fene essen beléd, elfelejtem azt a rohadt VF-et (még úgyis csak 7 szintet vittem vele nem annyira drasztikus mint aki már 15-20 szintje azzal tolja)
Végülis egy játék....
Igazad lehet Birka, arról én nem nyilatkozhatok...
Én 47-es vagyok jelenleg én nem látom milyen az élet a "magasban"...

De ez talán alátámasztja hogy aki nem VF-ezik, az ne maradjon le, hanem épp ellenkezőleg törjön fölfelé...

Legalábbis én ezt csinálnám....

Most is vernek el magasabbról, akkor is vernének el... nem változna sokminden...
És meg is válaszoltad magadnak a kérdést Caveman...
Mi a legjobb védekezés a Vf ellen? Ha fejlődsz minél gyorsabban... Az lehet hogy aki épp kifejlesztette az egy ideig csapkodhat alacsonyabb szintű karaktereket, de sorozatosan húznak el mellettük a "normálisan" játszók és előbb-utóbb oda lyukadnak hogy nem marad szinte ott senki csak a VF-esek...

Persze ez egy kicsit erős túlzás, de a lényeget értednem?
"A VF kinek személyes döntés? Aki kifejleszit, a többi körülötte levő x száz karakternek messze nem az, helyettük döntött úgy, hogy kifejleszti és utána őket laposra veri..."

Laposra veri? Meglehet, egy ideig... Aki nem fejleszti ki az viszont gyorsabban fejlődik és kikerül a támadhatóságából, tehát ez így csak részlegesen igaz!

"Vagy szétver a VF-es, vagy a VF miatt lemarad mindenki..."
Birka akinek nincs Vf-je nem azt kellene hogy gyorsabban fejlődjön? A VF-esek meg hagy csapkodjanak az alacsonyabb szinteken... előbb-utóbb kikerül abból a közegből....

És ha innen nézzük igenis egyéni döntés....
Ricardo ez most komoly? te akarod eldönteni ki hova való szintben???? Ez meg önbíráskodás!!!
Hagy döntse el az érintett hogyan is játszik....
Birka a "főnök" azt is tudja hogy számukra ez az egész egy ÜZLET! Üzletben peidg nincs apropó... Ha nagy kárt tesztek az "üzletnek" hamar lapátra kerülhettek... Indokot mindig lehet csinálni te is tudod...

Vagy elérjük végül azt hogy Miklósék nem kérik ki a játékkal játszók véleményét és maguk hoznak szabálymódosításokat...
Az meg nem biztos hogy jó lesz nekünk
Vagy egy magyar fejlesztésű játék tönkretétele...
A kérdés csak az mennyi "áldozatotok" lesz aki töröl emaitt...
Birka és Ricardo, ti eléggé nyíltan a "kiskapukra" játsztotok ezzel a fekete ligával... Tilos lenne? Persze hogy nem... Etikus? Na ez már fogósabb kérdés....
Mondjuk ahogy végigolvastam azt a topicot, nem arról lesztek híresek az biztos
Tudod Mortimer én a szövetségi rendszer kialakítását helyezném előtérbe... Bár lehet csak álom marad...
Akkora összefogást eredményezne az azonos hordák szövetségei között ami óriásit lendítene magán a játákon is és egyúttal átreformálná maga a háborúk menetét is...

Csak egy kezdetleges példa:
A,B,C és D azonos hordában lévő szövetségek, szövetségben vannak (bocsánat a szóismétlésért, még reggel van:))
E szövetség hadat üzen D szövetségnek, ők óránként támadhatják egymást, viszont A,B,C szövetség nem 8 óránként támadhatja E szövetség tagjait, hanem mondjuk 4 óránként... és ha ehhez hozzávesszük azt hogy ha E szövetség győz, részesül A,B,C szövetség lélekkútjának x %-ból is, egyből új kihívás lenne a háborúkban!

Arról nem is beszélve ha E szövetségnek is van pl 3 szövetségese...

Többek között kiküszöbölné azt a hibát is ami (legalábbis a V3-on divat) az hogy kis szövetségek betámadják a top szövetségeket és senki nem tud támadni senkit... magyarul a háború 0:0-ás döntetlennel ér véget és a rendszer a támadó félnek (a kis szövetségnek) kedvez és a top csapatunk veszít... Na ez aztán fair játék mondhatom....

Lehet hogy ez sem tökéletes, de garantáltan élvezhetőbb játékot nyújtana ez biztos! nem beszélve arról hogy fontosabbá vállna maga a horda szó jelentése is...
Valóban megérett a portyarendszer a változásra szerintem is...
Én sokaknál felfogásbeli problémát látok elsősorban... Hiszen miért is játszik egy ember egy ilyen online játékkal? Én személy szerint azért hogy jobb legyek másoknál, illetve azért hogy társaimmal KÖZÖSEN csináljunk valami maradandót, EGYÜTT játszunk...

Gátolják a leüttetők a fejlődésem? (és vele együtt azt hogy gyengül a karakterem?)
Szerintem nem... Mert vannak eredményes portyák is, ami nálam legalábbis kompenzálják a leüttetők álltal okozott veszteséget...
Magyarul kb. 0-ra jövök ki, ami azt jelenti hogy a portyázás (akár csak a háború) egy, önmagában véve hasztalan időtöltés, de mégis jó móka... és ennyi

Tehát itt a probléma nem az hogy a portyázó karaktereknek mennyire rossz és hogy nem tudnak eredményesen fejlődni, hanem az hogy MÉG EREDMÉNYESEBBEN AKARNAK FEJLŐDNI!!!!
Mindenki arról beszél hogy: leveretik magukat rajtam, mekkorát szívok velük, gyenge leszek.... Azt miért nem írjátok hogy TI mennyit raboltok? Barátaim ezt úgy hívják egyoldalúság....

Vannak ebben a játékban sokkal sürgetőbb és komolyabb problémák... Pl: Hogy a szövetség mint olyan, az együtt építkezéseken (ami ugye a karakter EGYÉNI erejét növeli) és az epikus öléseken kívül semmire sem jó???? Hogy-ami az online játékok egyik legfőbb sajátja- az EGYÜTT játszás öröme szinte teljesen hiányzik a játékból??? Vagy hogy az azonos hordákba tartozó játékosok között semmi cél nincs? Még a baráti szövetségek sem tudnak egymásért tenni, csak ha az egyik beolvad a másikba???? Sőőőt szövetségi rendszer mint olyan nem létezik???

Persze ennek egy másik topicban a helye...
Dátum: 2009.12.13. 11:05:19
épp ezért nem is mondtam semmit Nekem az az 5 pp aranyat ér, másoknak szinte semmit...
Minden egyes újításhoz lehet pakolni új aukciós tételt is....
Pl: Bejöttek a kalandok, szerintem sokan szívesen látnának az aukciós tételek között:
- A védelem itala mintájára kristályitalt (azaz 10 db kristályital csomagot)
- Pl. 5 vagy 10 %-kal nagyobb esély kalandok találására
- A lélekgyémántért vásárolható felszerelések, relikviák lélekgyémánt költsége feleződik

Illetve ha már van térkapunál hogy a felszerelésekez 3x-os aranydukátért lehet eladni, olyan miért nincs hogy a térkapus lények 2x-es lélekenergiát adnak? Vagy az túl nagy táp lenne??? Meglehet....

Vagy van olyan köpeny ami 2,5x megnöveli a segítségnyújtást ha jól emlékszem.. Olyan is lehetne ami pl: Ha olyat támadsz akin segítségnyújtás van, az csak fele mértékben érvényesül veled szemben...

Vagy aminek a varázslók nagyon örülnének szerintem: Fizikai elnyelésed duplán számít

Minden nap első belépésedkor kapsz 1 kiégett őskövet...

Vadászati időd felére csökken.. húú ez durva lenne

Minden nap kapsz 1 plusz cselekvéspontot

Minden nap kapsz egy portyapontot

Kínzókamrából bejövő LE-d duplán számít...

Állataid morálja fele sebességgel csökken...

Sebgyógyítás szakértelmed duplán számít...

Hordagyűlöleted duplán számít... (ááá nagyon erős relikvia )

Nem vihetnek el átokpiramisba...

Nem vihetnek el kínzókamrába...

Egészségedből adódó Ép növekedés 2x-es lesz??? (csak vicceltem )

Inkább leállok

Határ szinte a csillagos ég, új aukciós tételek kiírásához...
Dátum: 2009.12.13. 10:38:45
igen néztem, nos tényleg aggasztó
a tárgyak listája ha megnézed véges... a több aukciós tétel kiírásához párosulnia kellene új tételeknek is... az én vléményem szerint legalább 10-15 új aukciós tárgy kellene hozzá... (meg lehetne csinálni:))

Vagy ha nem bővítenék az aukciós tárgyakat, kellene valami olyasmi amire felhasználható még a dukát... Egy dolog már van, az entitásból választható kincs 10 dukátba kerül... Nem sok, de legalább csökkenti

Mondjuk ha a védelem itala 5 portyapont helyett 5 aranydukátba kerülne.... nem-nem mondtam semmit
Dátum: 2009.12.13. 10:24:45
de ha variálásra kerülne az aukció (amit kétlek) akkor lehetne akár csoportosítani valóban, de nem annyira drasztikusan...
pl: külön aukció a 50. szint alattiaknak és külön aukció a 50. szint fölöttieknek...

De ez csak spekuláció
Dátum: 2009.12.13. 10:20:58
a fene se tudja... Kategóriákra bontani az aukciós házat az nagy macera szerintem... A való világban is az aukció arról szól ugye hogy aki többet ad érte az viszi... Mondhatni többet áldoz érte és jobban is "megdolgozott" az adott tárgyért...
Itt szerintem az idő az ami hátrányba helyezi a kisebb karaktereket, ami viszont nem a "nagyok" hibája... Legyetek türelmesek, eljön a ti időtök is