Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Dátum: 2010.05.06. 12:30:19
sehogy
Dátum: 2010.05.06. 12:01:06
így már reálisabb köszönöm
Dátum: 2010.05.06. 11:51:12
Masterv a kérdésedre a válasz :
Mivel én vagyok a második akit említettél abban a toplistában, talán kézenfekvő információkat tudok adni hogyan is lehetséges ez
30 pp-s beállításon vagyok+10 jön még ugye a szakiból...
Tudod hogy lehet ebből 700 csatát kihozni?
A követklezőképp:
Az említett karakternek LEGALÁBB 5 "baráti" karaktere van, akik 20 percenként tudják őt ütni (mert felhúzták ám ők is a szakit )és sok-sok LE-t nála hagyni..

Gondolom elégséges a válaszom számodra

De mondok neked még durvábbat is: Arawn támadja a szövetségünk pár tagját és láttam LEFELÉ ütni Nincs az az Isten tehát hogy ő 30 pp-s beállításon legyen Na akkor számolhatsz nála is
Dátum: 2010.05.06. 11:46:11
Sziasztok!
Bár lehet hogy ez csak számomra nem egyértelmű, de azért feltenném ezt a kérdést:
A V4 szabályaiban az van leírva hogy az aukciós ház 60. szinten nyit! Ez ok DE:
Amikor a karakter eléri a 60. szintet, vagy elég ha 1 eléri és akkor mindenkinek nyitva lesz?

Gondolom az utóbbi, mert nem hiszem hogy 5-6 karakternek lenne nyitva kb 1 hétig az aukciós ház, de gondoltam azért megkérdezem
Dátum: 2010.04.27. 18:59:51
Itt már a lélekkufár is gyanús.. ki tudja őt is lefizették hogy ingyen adja a cuccokat
Dátum: 2010.04.27. 18:50:33
szerinted? Ha küldesz egy ősköves sms-t, este 7-kor 60000 Le lesz nálam... például így
Dátum: 2010.04.27. 16:25:23
Csakhogy a baráti "kihívásnak" nem sok köze van a tényleges háborúhoz...
Az anno felvetett javaslat miszerint támadó és védőt lehetne választani, sokkal izgalmasabb lenne szerintem...
Dátum: 2010.04.27. 15:14:33
érdeklődni szeretnék hogy ha 29-én 10 óra körül banki átutalással vásárolok a V4-re őskövet, azt még aznap megkaphatom? (OTP-s számla)
Nem volt anno szó olyanról hogy előre is meglehet venni az ősköveket?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Dátum: 2010.04.21. 10:41:37
ha védekezőként veszítesz s kevés Le-t hoznak el tőled (de a támadó megkapja a jutalmát) akkor a projekció nem is lenne szükséges... azaz mondjuk csak akkor érvényesülne ha te támadsz, ekkor a vesztett Le-det csökkentené ha esetleg fennakadsz...
Dátum: 2010.04.21. 10:16:56
én a V3-on játszom, lélekszívás nélkül a portya ott is halott Jeriko
Lélekszívással is okosan kell csinálni hogy megérje és 15 PP-s beállításon... magyarul üss lentebb 4,5,6 szinttel hagy anyázzanak ha értelmesen akarsz portyázni....
Háborúnál hasonló, de ott mivel óránkénti aktivitás kell egy erősebb szövetség ellen, még tömöd is magad...
Dátum: 2010.04.21. 10:05:04
szerintem azért maradjon meg az hogy a vesztes veszít LE-t, csak az arányokon kellene változtatni drasztikusan...
Ha nincs konkrét veszteség, akkor nincs "visszatartó erő" sem, hiszen akkor sokkal jobban belemennek a játékosok a kétes csatákba is... (ami első hallásra nem rossz, mert nagy izgalmakat hozhat, de ha átesünk a ló túloldalára, akkor komolytalanná válhat az egész...)
Mert lehet támadóként veszíteni is a portyában ugye...

a legfőbb kérdés akkor az lenne hogy a nyertes mennyit nyer, s a vesztes mennyit veszít?
Mert ha igen, akkor itt 2 esetet kellene vizsgálni szerintem:
1. Támadó nyer, védő veszít
2. Támadó veszít, védő nyer

1. esetnél a védő sokkal kevesebbet veszítsen hogy a játékélménye ne szenvedjen nagy csorbát, a 2. esetnél viszont hogy a kockázati tényező maradjon, ezért a támadó ha veszít akkor bukjon is Le-t...
Ez szövetségi háború szinten is megvalósítható lenne...

Valami ilyesmire gondolsz Jeriko?
Dátum: 2010.04.18. 12:37:47
de miért kell gyengülnie annak aki aktívabban játszik? ezt még most sem értem...
Dátum: 2010.04.18. 12:23:49
micsoda hasonlat
Csak tudod minden trabantosnak megvan az a lehetőség hogy ferrari motort szereljen a kocsiba, csak van aki képes rá és van aki nem
De csak azért elvenni ezt a lehetőséget mert van aki nem képes rá (vagy több idő kell neki) az nem fair dolog...
Jutalmazzuk az aktivitást erről szól az egész!
Dátum: 2010.04.18. 12:02:12
abban azért van ráció hogy a játék vezetőségének egy átlagot kell néznie! V3-on Wart az Wart, te nem tartozol az átlag közé...
Az átlag nyer is portyát és veszít is... Egy aktív játékos nem tartozik az átlag közé, s ha sokat támad valóban nem elegendő a jutalom érte...
Szerintem a Beho attól fél hogy ha a játékosoktól túlzottan sok Le-t rabolnak akkor az sok törlést eredményezhet... másik végletben ahogy említetted sok játékos azért törölt mert fölösleges erőlködnie egy eleve halott ügyért...

Én csak azt nem értem miért nem lehetne megvalósítani azt hogy a győztes karakter megkapja a jutalmát, a vesztes pedig ne veszítsen akkorát hogy elmenjen a kedve a játéktól...
Szerintem ennek egy módja van: A győztes rabol, a vesztes pedig csak töredékét veszíti annak... Talán sebzéshez kötni a rabolt LE-t, s nem ahhoz hogy mennyi van az ellenfélnél?? a fene se tudja, épp ez lenne a topicnak a lényege...

Pusztítás citadellája? Ha elrettentésnek szánják sokszor nevetséges, bár jelenleg hatásos a nyert Le-hez képest... kérdés hogy érdemes e háborúzni ha pl 3 nap alatt 150k-t kapunk citadella miatt és összesen nyerünk 60k Le-t... (és most egy erős ÁTLAGOT írtam) közben persze aktívan háborúzunk és hülye módjára tömetjük magunkat Tp-vel...

Bajnoki? Nem arról szól hogy a karakterek egyénileg mérik össze erejüket? Ha igen akkor mi köze van hozzá a szövetségi épületeknek? Persze értem én hogy a szövetségét képviseli a viadalon de akkor is... a szövetségi épületek hassanak a sima portyázáskor és a háború alatt szerintem... a bajnoki az egyéni megmérettetés...

Baráti portya: Összességében jó dolog, akiknek felgyülemlik a sok pp könnyen elszórhatja... de ezért "ingyen" Le-t adni nagy hiba lenne...
Dátum: 2010.04.18. 11:19:13
Ha belegondolsz azért elég sok köze van amit írsz ehhez a topichoz (is)
Hiszen az ember nagyrészt olyan célt választ amit ÉRDEMES... Sok olyan szövetséget ismerek pl (legyen szó bármely világról) akik szívesen háborúznának más szövetségekkel, de mindig az a kérdés jön utána hogy: minek??? a válasz pedig sokszor az hogy: fölösleges, nem éri meg...

Abban teljes mértékben igazad van hogy nem kell az ember fia vagy lánya segge alá pakolni mindent, de azt igenis biztosítani kell hogy amit csinál, annak az alapjai meglegyenek...
A játékost jó érzéssel tölti el ha amit csinál azt sikerrel teszi valóban... a probléma ott kezdődik amikor a "munkája" gyümölcse elmarad a befektetett energiától...
Dátum: 2010.04.18. 10:59:57
persze választás van dögivel hogy mit is szeretnénk....
Sok győztes kihívást, sok rabolt LE-t, sok építést, kevés vesztett Le-t, magas szintű állatokat..stb
Cél az van bőven amit választhat a játékos...
Ezt a topicot azért nyitottam mert sok "célhoz" tartozik hozzá a harc... Mert azt ne felejtsük el hogy egy harc orientált játékkal játszunk Harcolunk akkor amikor vadászunk, amikor portyázunk, háborúzunk, a kihívást is tekintetjük valamiféle harcnak...stb

S sok esetben magával a "harccal" vannak problémák... Aki abban leli a célt hogy minél több háborút nyerjen ezzel is hirdetve szövetsége erejét és aktivitását, az sok esetben a saját karakterét gyengíti, aki sokat akar portyázni, de mellette szeretne vadászni is ha nem tapasztalt optimalizátor akkor ott is lehetnek problémák...

Egy játéknak pedig elsődleges célja szerintem legyen az hogy a játékosok céljait maradéktalanul kiszolgálja nem?
Dátum: 2010.04.18. 10:43:44
A visszafogott bár igaz "fix" Le-t nem ad, de Le/tp arányt javít elég drasztikusan... Az energiahasznosítás ebben viszont jócskán elmarad...
Lassítja a fejlődést? Hát persze, azért a neve visszafogott fejlődés nem?
A fejlődést 2 tevékenység együttesen határoz meg elsősorban a portya és a vadászat.. ha csak portyázol ugyanúgy lassan fejlődsz (sőt még lassabban) mint a Vf-esek...


Ne bizonygassuk a nyilvánvaló tévedést, te is tudod nagyon jól hogy miről van szó, csak kötözködsz... (de mi így szeretünk )
Dátum: 2010.04.17. 19:15:54
Volt egy olyan javaslat is hogy a Portyából származó Tp legyen egyensúlyban a rabolt Le-vel...
Ha valakitől sok Le-t rabolsz akkor kapj több Tp-t is érte, s az energiahasznosítás (a VF-hez hasonlóan) ezt a Tp-t csökkentse...

érdekes rálátás az biztos..
Dátum: 2010.04.17. 17:41:37
Sziasztok!
Már több mint egy éve játszom ezzel a játékkal s a fórum hozzászólásait is követem már egy jó ideje... Mostanában mondhatni fejlesztésektől hangos fórumunk, van eventünk, új design-unk, jött a kihívás, V4, V5, új-régi épületek és azok bővítései és a már sokat "hallott" kényelmi funkciók...
Sokak szerint viszont a játék egy igen lényeges pontja még mindig nagy problémákkal küszködik... Nagyon jól tudom van már több olyan topic is ami ezzel a problémával foglalkozik... azaz pontosítva a kijelentést, csak foglalkozott! Mielőtt megnyitottam ezt a topicot végigolvastam őket, s elég nagy káosz van bennük...
Összefoglalnám mik is szerepeltek ott:

-Energiahasznosítás pro és kontra... egyértelműen kiderült hogy nem veszi fel a versenyt a Visszafogott fejlődéssel..

-Szövetségi háborús reform: Az egyik legmegosztottabb téma volt, de a döntő többség szerint valami változtatás szükséges mert a jelen rendszerben sok hiba és "kiskapu" van...

-Portyázási gondok: A magasabb szintű karaktereknek szinte csak a Kristály Horda áll rendelkezésre, a pókok pedig sok esetben a fejlesztések "átkai" közepette próbálnak érvényesülni több/kevesebb sikerrel. Ebben a témában felmerült kérdések:
Támadhatósági szint változtatása; LE/Tp arány problémák; Aktivitás "büntetése" a nem megfelelő jutalom miatt...stb

-Karakter tömés: Kapcsolata az energiahasznosítással; aktív és erős játékosok szándékos "provokálása" ezen módszerrel...

-Háborúk jutalmazása: Kihaló félben lévő "mesterség" lett a háború, akik jelenleg is űzik azok nem a jutalomért csinálják... Magas szintű karakterek sokszor nem szólhatnak bele a háború alakulásába a rendszer miatt s tétlenül nézik ahogy kisebb társaikat óránként ütik...

Talán ezek a fő problémák, de vannak még egyéb "kisebb" gondok is...
Vannak itt nagyon tapasztalt játékosok, akik ebben a topicban összefoglalhatnák nézeteiket és egy átfogó "tervet" adhatnának a játékvezetőség "kezébe" ami alapja lehetne a későbbi változtatásoknak...

Régi téma felelevenítve, mindent bele..

u.i.: Ha láthatóan nem lesz szükség erre a topicra, kérném a fórum adminisztrátorait hogy töröljék....
Dátum: 2010.04.16. 16:56:48
bazz