Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2009.11.30. 22:34:04
Jogos, szerintem is csak egyfajta hangulatot jelez, és számomra nem az a meglepő, hogy 53-47 az állás, hanem hogy nem 90-10 a nerf javára! Szóval ne a szavazás állása alapján fejlesszetek; már bocs, Miklós, a vulgáris kifejezésért, de nem vagytok hülyegyerekek, értelmesen végig tudjátok gondolni az elhangzott érveket és ellenérveket.
Dátum: 2009.11.30. 22:23:05
Nem, én nem gondolom legálisnak. De attól függ, hogy ki mir ért "legális" alatt. Az biztos, hogy a parlament nem hozott törvényt, amelyben illegálissá minősítené az ilyet, de én egy életre bannolnám, aki ilyet csinál... No mindegy, gondolom, Miklósék profi játékvezetők, képben vannak ezekkel a módszerekkel kapcsolatban, és akkor ezt megoldják.

És akkor visszakérdezek. Mi a baj a kristálygömbbel? Mert számomra egyelőre az derült ki kemény 10 oldalnyi fórumozásból, hogy igazából a scriptekkel van baj, mert Dutch ritkán üt be 0,5 másodperc alatt. Oké, beüt 3 másodperc alatt.

De oldja meg azt a hónapok óta tudott és ismert bugot a Beholder, hogy holmi szinkronizációs mittudoménmimiatt hamarabb vagyok üthető néhány másodperccel, minthogy én le tudnám veretni magam az epikussal. Akkor tessék ezt megoldani. Vagy ha ez nem megy, akkor kerüljék meg a bugot, és írják át a 15%-ot 14,9%-ra...

De magával a kristálygömbbel mi a baj?
Dátum: 2009.11.30. 21:57:41
Akkor marad az, hogy 14,8%-tól lehessen megtámadni az epikust... Vagy 14,9%-ról...

Módosítás: nem, ez hülyeség, amit írtam most. Szóval azt mondod, Mortimer, hogy a kristálygömbbel rendelkezők még ezt csinálhatják - ilyen ingyenes programokat használhatnának esetleg? Mert a 15%-hoz meg is kell gömbözni. Mezei júzer óránként tud csak gömbözni...
Dátum: 2009.11.30. 21:28:10
Én azt következtettem ki, hogy vannak olyan scriptek, amiket mondjuk Firefox-ra írtak, fél másodpercenként próbál egy adott URL-t meghívni, mondjuk ezt: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=portyazas&tev=portya_sart&ellenfel=6147
Ezzel téged támadnálak. Ez a script automatice ezt az URL-lel dörömböl a VÚ szerverén. Akármikor iszol egy gyógyitalt, ez az URL "beüt".

Na erre írom, hogy azért erre szerintem lehetne megoldást találni: ne engedjen 500 milliszekundumonként meghívni a szerver "támadási URL-t", ne legyen ennyire óvódás a támadási URL, stb.

Mielőtt még egyszer valaki megkérdi: nem, ennél a kettőnél nem tudok jobb megoldást, pedig biztos van, de nem vagyok programozó. De igenis azt képzelem, hogy ez nem a megoldhatatlan programozási feladatok közé tartozik.
Dátum: 2009.11.30. 21:13:33
BlackJack, csak kiváncsiságból kérdezem (nem vagyok programozó, sem progmatos), de erre nem lehetne megoldás, hogy csak 10 másodpercenként lehessen meghívni az adott támadást kiváltó URL-t? Ez azért hülye biztos lenne, és szerintem a portyások sem tiltakoznának ellene... Legalábbis azt hiszem, hogy én nem 1 másodpercekből rablok, hanem a konzekvensen rosszul játszóktól, vagy azoktól, akiket állandóan hivat a főnöke...
Dátum: 2009.11.30. 18:53:42
De hogyhogy nem lehet megoldani a script problémát? Nem a logot kell nyálazni 3 indiainak napi 48 órában, hanem pl. a támadáskor az URL-meghívás máshogy működjön -> magyarán ne lehessen kikövetkeztetni, hogy mi lesz az URL. Nem vagyok PHP-zseni, de lehet ezt máshogy is csinálni, szerintem... Vagy legyen 10 mp-20 mp lauf két támadás gomb megnyomása között. Van egy halom fórum, ahol pl. a keresés featurét percenként engedi csak a PHP. De még egyszer mondom, azért ez nem olyan nagy probléma, hogy ne lehetne megoldani. Nem is értem...
Dátum: 2009.11.30. 17:56:45
OFF: egyetértek, a KH-ból való tápolás sokkal nagyobb aránytalanságot szül. Én is akarok tápolni 60. szintű KH-sokból!

ON: továbbra is azt gondolom, hogy akkor azt oldják meg, hogy ne lehessen "csalni" a tárggyal, de ne magát a tárgyat butítsák le. Ez így nem korrekt. Plusz, ha a játékvezetés elnézte a gömböt, nem esett le neki a megalkotásakor, hogy mit készített, rendben, értem. Akkor is úgy kell megoldani a problémát, hogy az, aki idáig használta, az méltányos elbánásban részesüljön.

Viszont: ha azt mondjátok, hogy mások, valakik, nem tudjuk, hogy kicsodák csalnak a gömbbel, akkor miért nem lehetne őket kiszűrni, továbbá soha többé nem rakni gömböt egyik világon sem az aukciuós házba, és hagyni, hogy akiknél van, azoknál ott maradjon? Ez olyan nagy hasfájást okozna?
Dátum: 2009.11.29. 23:02:53
Lényegtelen a lepontozás, nem kell vele foglalkozni.
Még Miklósra kiváncsi vagyok, hogy a felvetett érvekre és ellenérvekre mit szól, és remélhetőleg elárulja, hogy van-e értelme itt jártatni a szánkat, vagy tényleg eldöntötte-e már...
Dátum: 2009.11.29. 21:32:30
Hááát, pl. olyat lehet csinálni, hogy 10 másodpercenként lehessen csak meghívni a támadási URL-t ugyanannál a karakternél... Vagy 20 másodpercenként... Plusz rendberakni azt, hogy én még nem üthetem az epikust, de engem már üthetnek. Szerintem ezek nem olyan nagy "fejlesztések". De igazából nem értek hozzá...
Dátum: 2009.11.29. 21:15:20
Igen, S0laris, azt hiszem ott az igazság, hogy te vérprofi vagy azokhoz képest, akik Ricardón sírnak.
Nos, engem is simán elvernek 7 szinttel magasabbról, de úgy, hogy nyekkenni nincs időm, nem is szoktam csak úgy LE-t tartani magamnál. Ki van maxolva magától az ultraspec, a transzplant, van transzcendális szakim is, miről beszélünk? Igen, S0laris, te vérprofi vagy, nem is értem hogy csinálod...


De kicsit visszakanyarodva: ha jól értem, akkor alapvetően nem Ricardóval van gond, hanem azzal, hogy vannak scriptek? Akkor mért nem azzal foglalkozik a Beholder/Miklós/Baraty, minthogy a relikviát gyengítsék? Sőt: nem is Ricardo az elvtelen, immorális véglény, hanem azok, akik a scripteket írják, használják, nem? Legalábbis így értem. Akkor tessék az ellen fellépni!
Dátum: 2009.11.29. 16:50:12
Blackjack: számomra nem az az elsődleges kérdés, hogy hány embert érint a dolog. Elviekben foglalkoztat a kérdés. És egy rossz iránynak érzem ezt a változtatást. Tényleg oda mutat ez az intézkedés (is), hogy legyen szépen mindenki egyen karakter, vadászgassunk csak, néha fejlesszünk magunkon, ész nem kell, nem kell odafigyelni sem...
Dátum: 2009.11.29. 16:47:52
Így van, Miklós, elviekben ez a bajom az ötleteddel, amit Mona is ír: ha valaki vadászós karakterként önmagában felrakja az SMP-jét 100-ra, és így nem kell vadászathoz turbóznia, ezt ne korlátozzuk le? Hiszen olyan előnyhöz jut másokkal szemben, hogy ihaj!

Mintha a kémgömbbel való játék nem lenne macerás. De mondok mást, Miklós.
Szerintem Nephilát, Negginert és Meszyt úgy ahogy van, töröljük, mert terrorizálják a körülöttük lévőket, túl jól csinálják, amit csinálnak, a fejükre nőttek a körülöttük lévőknek. Ja, persze engem is, én is terrorizálok másokat. Viszont kérem, hogy töröljók a Rózsaszín Nyuszitappancsot, mert ők is terrorizálnak másokat. Hol lesz ennek a vége? Aki teveclubozni akar, az menjen el oda. Ez egy PvP játék, nem? Akkor meg miről beszélünk?
Dátum: 2009.11.29. 16:33:55
Nos, Miklós, én nem értek egyet ezzel a változtatással. Miért segítjük azokat, akik képtelenek megtanulni, hogy hogyan tartsák meg a LE-jüket? Miért a lustákat jutalmazzuk azzal szemben, aki felismert egy taktikát, és azt következetesen meg is valósítja? Miért herélünk ki egy relikviát, mikor a relikviának kéne megadnia az igazi egyesiséget?

De elvi szintem sem értem a problémát: ha valaki valamiben kimagasló, akkor miért kell bekorlátozni? Nem a tudatos elhajlásokról beszélek (pl. LanMaffia-Csuhi esete), hanem arról, hogy valaki tud játszani, van is rá ideje, felismeri egy tárgyban a lehetőséget és azt ki is játsza maximálisan. Én nem érzem, hogy a kémgömb kiskapu lenne. Hanem egy taktika.

Még valami: azt mikor akarjátok korlátozni, hogy a TOP (V1-en) ne szedjen ki heti 200-300 ezret a KH-ból? Nem egy karakterről van szó (mint a kémbömb esetén Dutch), hanem 20-30 karakter. Dutch azért dolgozik rendesen, a top meg még csak nem is PvP-t játszik, hanem a "kompjúter" ellen játszik és kaszál...

Miklós, szerintem hiba lenne ezt megszüntetni.
Dátum: 2009.11.17. 16:42:54
Köszi, Miklós, a választ.
Ahogy winnie írta, ha belefér, szerintem átnevezhetnétek.
Dátum: 2009.11.17. 12:35:50
Miklós, én arra lennél kiváncsi, hogy miért nem akarjátok bizonyos tárgyaknak a működését tisztává tenni, főleg, hogy némelyik pénzbe is kerül. Ld: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,197.1800#hsz1820

Köszönöm.
Dátum: 2009.11.16. 20:51:33
Nem sírok, sírunk, csak megkérdeztem a nagytudásúakat, hogy mit tegyünk, mit lehet tenni. Jöttek ötletek, aztán megjöttetek ti is, akikre rákérdeztem, ennek örülök. Innentől eldöntjük szövin belül, asszem egyik vezetőnk jóban a ti vezetőtökkel, ők valamit kontaktálnak, aztán mi is döntünk valamit házon belül, ti is, aztán az élet megy tovább.


Az én személyes véleményem egyébként az, hogy valahogy úgy vagyok veletek, mintha titeket is leprogramozott volna a Beholder, tehát, hogy a világ része vagytok, mint a fertőzés, vagy az entitások, és ezzel együtt kell élni, kikerülni nem lehet, megoldani nem lehet, stb..
Dátum: 2009.11.16. 17:40:23
És mi is rajta vagyunk a listán, magyarán hetente számíthatunk rátok.
Értem.
Dátum: 2009.11.16. 17:14:13
Okés, Damage, örülök, hogy akkor itt tudunk beszélni. Igen, nos, valóban pimf az összeg, amit elvisztek, és két ember manakonstrukciója, igen, de akkor is zavaró. Ennyire kevés célpontotok van, hogy hetente vissza akartok jönni?
Igen, HCS-nk van, mert mi is szoktunk háborúzni, és ha az ötödik azonnali kapitulációt kapjuk, elmegy a kedvünk tőle, és agyalunk, hogy mit is lehetne csinálni...
Mi is örülünk, mikor néha belefutunk egy jó kis héáborúba: ilyen volt a Kör vagy az Obszidián Kard. Az Obszidián tapasztalta is, hogy kemények tudunk lenni, ha akarunk. De még korábban a Velim Cervesiam is, de természetesen az egész háborúsdi nem éri meg... - de ez már egy másik topik témája...

Szóval, a lényeg: gondolom nektek sem nagy élvezet, hogy dafke mindenki kapitulál ellenetek? Ezért írod, hogy valami előnyt adnátok, szerintem ez vicces lenne, jó lenne.
Dátum: 2009.11.16. 13:31:53
Én is várom a választ, Miklós.
Dátum: 2009.11.16. 13:30:30
Igen, a minden napra egy citadella felmerült mint ötlet, de azért most előtte már fogalmazom is az üzenetet Damage-nak, ami erről szól.

De az a baj, hogy nem havonta járnak, hanem hetente kezdtek el járni...

De értem, meglátjuk, mi lesz: először diplomácia, aztán erősebb dolgok jönnek.