Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2015.02.01. 23:51:26
Igen, a kincskereső szkarabeusz természetesen növeli az esélyt!

A maszk sisak slotba kerül.

Befizetési akció: amint lesz konkrét infó, ki fogjuk írni.
Dátum: 2015.01.30. 17:39:26
Hétfőn 10 órakor indul az új mini-eseményünk, a Farsang!
A nappali vadászatok a hideg acélé és az izzó mágiáé. De éjszaka, a soha el nem fáradó Végzeturak hordatársaikkal együtt lazítanak. Ijesztő, mókás, vagy megdöbbentő jelmezeket, álarcokat öltenek, hogy köszöntsék az új évet, az esélyt a túlélésre, és várják az istenek visszatérését.

Feladatok:

Névadás
időtartam: feb 2
Nevezd át 1 állatodat az alkalomhoz illően!
jutalom: 1 farsangi maszk

Csatlósok ura
időtartam: feb 2-5
Adj csatlósodnak 5 csatlóskristályt!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 csatlóskristály

Átok
időtartam: feb 2-6
Támadj meg és győzz le ma 5 játékost, aki a vereség után megátkoz!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 kútgerjesztő

Tapasztalt vadász
időtartam: feb 2-7
Szerezz szint*16 TP-t vadászat során!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 a vadászat itala

Jelmez
időtartam: feb 2-17
Ölts jelmezt! (részletek mindig a napi feladatban)
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 energiakoncentrátum

Őskő mester
időtartam: feb 2-17
Használj el legalább 2 őskövet (kivéve mini-esemény csomagra)!
jutalom: 2 farsangi maszk, 1 templomkristály

Külcsíny
időtartam: feb 3
Válassz 1 állatodnak új képet!
jutalom: 2 farsangi maszk, 2 farsangi ládikó

Zabálás
időtartam: feb 4-9
Zabáltass fel 3 állatot csatlósoddal (többször ismételhető).
jutalom: 1 farsangi maszk

Dimenzióharcos
időtartam: feb 4-13
Pusztíts el 4 lényt a dimenziókapuban!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 apró térkapu stimulátor

Építkezés
időtartam: feb 6-11
Építs szint*500 LE-t szövetséged épületébe!
jutalom: 1 farsangi maszk, 10 energiatégla

Kritikus mágus
időtartam: feb 7-feb 12
Okozz kritikus sebzést varázslatoddal ma 5 portyában, amit te kezdeményezel!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 berzerker ital

Vadászzsákmány
időtartam: feb 8-feb 13
Használj el 1 kisebb vagy nagyobb vadászzsákmányt!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 energiakoncentrátum

Platina
időtartam: feb 12-feb 16
Szerezz 4 platinát a lélekkufárnál!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 kézikönyv

A harcos útja
időtartam: feb 13-feb 17
Portyázz a mai napon 7 alkalommal!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 kisebb portyázás ital

Csapdamester
időtartam: feb 14-feb 17
Fogj el 1 állatot!
jutalom: 1 farsangi maszk, 1 állateledel

Esszenciagyűjtés
időtartam: feb 14-feb 17
Szerezz 10 esszenciát sajtolással! (egyszer végrehajtható, több nap alatt)
jutalom: 5 farsangi maszk, 3 katalizátor esszencia

Szakértő
időtartam: feb 17
Növelj szakértelmet összesen 15 ponttal!
jutalom: 3 farsangi maszk, 3 farsangi ládikó

Jutalmak:
bronz farsangi álarc: 40 farsangi maszk (min. 50. szint)
ezüst farsangi álarc: 50 farsangi maszk (min. 60. szint)
arany farsangi álarc: 60 farsangi maszk (min. 70. szint)
farsangi kristály, a felemelkedés gyémántja: 100 farsangi maszk (min. 80. szint)
mesterkő: 30 farsangi maszk
relikviakupon: 25 farsangi maszk
11 csatlóskristály: 10 farsangi maszk
1 csatlóskristály: 1 farsangi maszk

A jutalmak feb 22-ig válthatók be!

Szintén az esemény alatt vadászat, portyázás és kihívás során lehet találni 5% eséllyel farsangi ládikót, amelybe belekukkantva különböző ajándékokat találhatsz.
A napi ajánlatok alatt, naponta egyszer megvehető 3 őskőért a farsangi csomag, tartalma: 2 farsangi ládikó, 1 farsangi maszk.


Új tárgyak:
Bronz farsangi álarc. sisak, 50. szint. védekezés: +3, IQ: +3, egészség: +3.


Ezüst farsangi álarc. sisak, 60. szint. védekezés: +5, IQ: +5, egészség: +5.


Arany farsangi álarc. sisak, 70. szint. védekezés: +7, IQ: +7, egészség: +7.


mesterkő. Felhasználásakor minden szakértelmed, aminek nincs maximuma, és alapértéke 0-nál nagyobb, megnő eggyel (kivéve transzdestrukció).


a Felemelkedés gyémántja. Felhasználásakor minden csatlósod szintje eggyel megnő.


farsangi kristály. visszaváltható fókuszkristály, 80. szint, sisakba rakható. A szakértelmek és a specializált tulajdonság növelése 2%-kal olcsóbb lesz.
Dátum: 2015.01.30. 17:38:19
Jövő hét kedden elindítunk egy szövetségi bajnokságot.
Dátum: 2015.01.28. 12:46:25
Hamarosan befejezzük az új mini-esemény leprogramozását. A Végzetúr Farsang feb. 2-án, hétfőn indul, a részleteket várhatóan pénteken már ki fogom tudni rakni.
Dátum: 2015.01.22. 15:17:13
A második kvízolimpiát Baraty tegnap délelőtt indította, és holnap reggelig tart, tehát akkor lesz eredmény.

Úgy tűnik, a hosszas tesztelés és debuggolás végül meghozta gyümölcsét, Baraty azt mondja, most már stabil a kvízolimpia a V5ön és V6on és nem lesz szakadás.
Dátum: 2015.01.21. 13:35:15
Az 5-ös és 6-os világon ahhoz, hogy a szövetségi épületeket használni tudd, az építésednek el kell érnie a szövetségi átlag építésnek legalább az 50%-kát. Ha ennek pl. csak a felét sikerül, akkor a többszintes épületek is fele hatásfokkal működnek (pl. egy 40-es Kennel 20-asnak számít). Sajnos, egy bug miatt ez az építési átlag hosszú ideje nem frissült, ezért a játékosok jóval kisebb építéssel is maximális hatásfokkal tudták az épületeket használni. Ezt a hibát most korrigáltuk, viszont szeretnénk egy kis türelmi időt adni a játékosoknak, hogy az építéssel utolérjék magukat.

Az 50%-ról a követelményt az 5-ös világon most lecsökkentjük 12%-ra, kb. 1 hónap múlva felemeljük 25%-ra, újabb cirka 1 hónap elteltével 37%-ra és a harmadik hónap végén (április vége felé) lesz az eredeti 50%. Reméljük ez elég időt ad, hogy az építkezést sikerüljön behozni.
Dátum: 2015.01.19. 14:15:14
Amíg a kvízolimpiát V5/V6-on nem sikerül Baratynak korrigálni, addig sűrűbben lesz, hogy tudjuk tesztelni. (Ma és holnap mindenképpen lesz egy, de lehet, hogy csüt-pénteken is). Nagyon remélem, hogy végre sikerült megoldani ezt, sajnos valamilyen szerver konfigurációs probléma, amit elég nehéz kideríteni.
Dátum: 2015.01.19. 14:14:59
Amíg a kvízolimpiát V5/V6-on nem sikerül Baratynak korrigálni, addig sűrűbben lesz, hogy tudjuk tesztelni. (Ma és holnap mindenképpen lesz egy, de lehet, hogy csüt-pénteken is). Nagyon remélem, hogy végre sikerült megoldani ezt, sajnos valamilyen szerver konfigurációs probléma, amit elég nehéz kideríteni.
Dátum: 2015.01.16. 16:52:00
Az inspiráció a szerver kb. 1 napig nem működött, ezért külön-külön kompenzációkat sajnos nem tudunk adni, lesz majd egy egységes kompenzációs csomag hétfőn mindenkinek, kárpótlásképp a kellemetlenségekért.

aukció: Baraty azt mondja, lerendezte, nem tudom, milyen megoldást választott, ami az egyetlen ésszerű megoldás, hogy aki ott épp nyerő volt, az megkapta a tárgyat. Én más megoldást nem tudok elképzelni (sajnos nem tudjuk a szerver összes játékosának, akinek volt elég dukátja, az összes tárgyat beírni, mondván, hogy másnap akár ő is licitálhatott volna rá még). Szóval ez sajnos már így marad

Ez az építés dolog érdekes, én is ma tudtam meg Baratytól, hogy ez rosszul működött, és kijavította. Mondjuk a legjobb az lett volna, hogy amikor ezt észlelitek, jelzitek nekünk (hiába volt esetleg a fórumon volt erről egy kósza poszt, ez kifogásnak sajna nem jó, a hibajelzés hivatalos útja az ügyfélszolgálaton keresztül van). Azért, hogy valakinek egy bugnak köszönhetően egy adott ideig előnye volt, és egy bizonyos idő után ez az előny már nem érvényesül, szerintem kompenzációt nem kéne adni. Max. arról lehet szó, hogy az eredeti állapot helyreállítása fokozatosan történik,tehát nem 95-ről 600-ra ugrik a követelmény hanem ennél lassabban, ezt még átgondoljuk, hogy lenne a legjobb.
Dátum: 2015.01.16. 12:41:36
leállás: szerencsére ez nem tartott sokáig, Baraty amikor másolta fel a csatafájlokat, akkor volt egy kis gigszer.
elmaradt Bajnoki tókenek: ezeket be fogjuk írni (nem biztos, hogy ma eljutunk odáig).
aukciós házban új tételek: visszanézzük, ki licitált a korábbira, és ha nem kapta meg a tételt, beírjuk.
inspiráció: már javítottuk is.
A KH-t írtuk, még nem él, de hamarosan fog (írom majd, mikor).
A bajnokit kézzel futtatja majd Baraty ma délután.
A kvízolimpiás probléma engem is eléggé zavar, reméljük Baratynak sikerül ezt is végre megoldani.
Nézzük majd a kiléptetési problémát is, köszi, hogy jelezted.
Köszönjük a türelmet! Sajnos egy ilyen szerver átállás elég nagy munka, adódhatnak problémák, reméljük sikerült mindent rendben orvosolni, és természetesen lesz további kompenzációs csomag is. Akinek valamilyen egyedi gondja van, ami nincs felsorolva, kérjük, írja meg az ügyfélszolgálaton nekünk!
Dátum: 2015.01.15. 23:48:52
oké, köszönjük a visszajelzéseket, holnap javitunk mindent, addig kérjük a türelmeteket!
Dátum: 2015.01.15. 18:13:19
Igen, délben nem ment a szerver, ezért a tókenek se lettek kiosztva, megpróbáljuk majd pótolni holnap, remélem megoldható.
Tisztáztuk a harmadlagos pontszámot is Barattyal.

Jelenleg ez a következőképpen működik.

Egy adott fordulóban a végső sorrendet az határozza meg, hány pontja van a csapatoknak (ez az, amiknek az összegéből utána a végeredménynél a másodlagos pontszám lesz). Pontazonosság esetén az dönt, hogy összesen hány csatát nyert meg az adott csapat. Ez az a szám, amiből a végső rangosorlásnál harmadlagos pontot lehetne számítani szükség esetén, de ez jelenleg nincs implementálva. Meg fogjuk csinálni, szerencsére eléggé kicsi az esélye annak, hogy a másodlagos pontszámnál is azonosság legyen a verseny végén. Ami példát itt mutattál, az nem a verseny végi rangsor, hanem az első forduló utáni pontok. Mivel a másodlagos pontokat az első körben negyedeltük, itt könnyen előfordulhat most már, hogy azok megegyeznek, de ennek szerencsére semmi jelentősége sincs.
Dátum: 2015.01.14. 10:42:22
Elnézést kérünk a szerver leállás miatt, még nyomozzuk, mi lehetett az oka.

Beraktam egy kompenzációs csomagot (a V5-ösöknek is, hiszen nekik is volt problémájuk) hamarosan meg fog jelenni.
Black Death: ez egy verseny, meghatározott szabályokkal. A szabályokon csak akkor változtatunk (és semmiképpen sem visszamenőleg) ha sikerül meggyőzni arról, hogy ezek a szabályok nem jók.

Idézet: Black Death - 2015.01.12. 21:36:32
Kézenfekvőbb lenne az egész másodlagos pontszámot kicserélni, ezt például meglehet tenni az elsődleges pontszámok átszámításával másodlagossá, mindezt nagyon egyszerűen:

Egyáltalán nem lenne kézenfekvő a másodlagos pontszámokat az elsődleges pontszámokból számolni. Ebben az esetben ugyanis az elsődleges pontszámok azonossága esetén a másodlagosak is egyformák lennének.

Ami szintén nagyon fontos a pontszámolásnál, hogy EGYSZERŰ legyen. A túlkomplikált értékelés sosem jó, mert senki sem érti.

Idézet: Black Death - 2015.01.12. 21:36:32
(iszonyatos baki nem logolni valamit)

Ennél azért van jóval nagyobb baki is, ha úgy reklamálsz meg valamit, hogy nem készítesz róla screenshotot. Nagyon sok mindent logolunk, és mindenki természetesnek veszi, hogy bármit pillanatok alatt vissza tudunk nézni. Pedig nekünk sokkal jobb lenne, ha ti is segítenétek a munkánkat.

A szövi bajnokságban azért jelentős szerepe van a szerencsének is, kivel kerülsz össze, mit lép az ellenfél, és a végén bármilyen keményen küzd mindenki, csak egy győztes van. Éppen ez az oka, hogy nincs gigászi különbség a jutalmak között, ha az első díj +20 szint lenne, a második +50 lélekenergia, akkor megérteném, hogy valaki ezen pörög.
Dátum: 2015.01.10. 19:21:08
Elnézést kérünk a V5 problémákért, jövő hét elején átköltöztetjük egy másik szerverre.
Dátum: 2015.01.06. 15:44:24
Az eseménynaptárat mindig egy évre rakjuk ki, ezért az előző Landragórnál még nem lehetett tudni, mikor kezdődik, de a féléves tárgyak mindig értelemszerűen az esemény kezdete előtt járnak le (függetlenül attól, milyen becsült dátum van a leírásban). Mondjuk egy bérletnél talán ez nem annyira vészes, hiszen fél évig tudtad használni, most pár napig nem, aztán megint lesz új.
Megkérdeztem Baratyot, sajna az úgy működik, hogy egy ranglista van, első, másodlagos és harmadlagos pontszámokkal, az újabb fordulóknál mindig ehhez adódnak hozzá az újabb értékek, tehát visszamenőleg korábbi fordulók pontszámait sajnos nem lehet visszanézni
Dátum: 2015.01.05. 15:58:37
Megerősítem akkor hivatalosan is, a Landragór csaták után járni fog eseménypont, és a végső elszámolásba berakjuk a hűség fétisből jövő bónuszt is.

És rendben, lesz Landragór ostora is.
Illetve még egy, kevésbé fontos kérdés, hogy hogyan számoljuk a harmadlagos pontszámot (ha a másodlagos is azonos): ilyenkor az összes győzelmek száma számít, tehát a harmadlagos pontnál már a nagyobb aktivitású szövetség lesz előnyben.