Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2015.03.18. 23:32:09
Idézet: LanMaffia - 2015.03.18. 13:00:07
Viszont a szerverleállásokra meg ilyesmikre esetleg lehetne valami vészforgatókönyv


Volt vészforgatókönyv, csak a vészforgatókönyvek se voltak online, szóval most megadtam még 1-2 embernek az elérhetőségem de ahogy irtam, a probléma megoldásán dolgoztunk, volt is tartalék rendszer, csak nem működött 100%-kosan de ezt nehéz kitesztelni. most emiatt a bug miatt csúsztunk sajna 2 napot, de a költözés folyamatban, péntelen már le merem irni hogy többet ez a problémq nem fog előjönni
Dátum: 2015.03.18. 17:46:05
A gomb úgy látszik ottmaradt, de ha rányomsz, nem történik semmi, nem kapsz csomagot, nem von le őskövet... Baraty holnap kiszedi.
Dátum: 2015.03.17. 13:43:25
Aki 4-szer rányomott és 5-öt vontunk le tőle, azt nem szivastásból csináltuk, a logokból egyszerűen nem derül ki, mi volt pontosan a helyzet, nem tudjuk pl. hogy valaki tegnap megcsinált egy feladatot, és akkor átvette, vagy tegnap megcsinálta, és ma vette át. Lesz, akinek ugyanannyit von le a gép, lesz akinek +1-et esetleg +2-t. Sajnos az ilyen esetekre nincs bombabiztos megoldás. Ezért kérem, hogy senki ne reklamáljon, nincs is kapacitásunk erre; aki max. 2-szer nyomott rá (vagyis abszolút tiszta) attól nem vettük el semmit. Aki 100+, és még el is költötte, ott vastagabban fog a toll fogni.
Dátum: 2015.03.17. 13:10:26
Sziasztok! Nagyon sajnálom, hogy hiba csúszott a rendszerbe, és amikor javitottuk a dimenziós küldit, utána a jutalmat bárhányszor át lehetett venni. Azon mondjuk csodálkoztunk kicsit, hogy sokan 100+ sőt, 1000+ alkalommal vették át a jutalmat és még el is költötték! Ennek valójában semmi értelme, csak egy rakás munkát csináltatok nekünk, és ezt a munkaidőt értelmesebb dolgokkal is tölthetnénk (pl. V1-3 szerver költöztetése és az új fejlesztés csúszik emiatt )

A logok alapján levesszük mindenkitől, amit tápolt, de ezt nem lehet mindig pontosan, elő fog fordulni, hogy valakitől több jutalmat veszünk el, mint amit átvett. Sőt, amikor valaki ezt beváltotta, és a beváltott cuccot is elköltötte, ott még nehezebb belőni, milyen előnyre is tett szert, itt előfordulhat, hogy biztonsági ráhagyással inkább másfél-kétszer vagy még többször annyit veszünk el, minthogy esetleg a kelleténél kevesebbet. Kérem, ezzel kapcsolatban senki ne reklamáljon ("1000 jutalmat vettem át, abból vettem ennyi meg ennyi mannakristályt, abból kaptam ennyi meg ennyi LE-t, amiből növeltem ennyi meg ennyi tulajdonságot" stb), ezeket a reklamációkat el fogjuk utasítani. Az egyetlen dolog, amiért helye lehet a reklamációnak, ha valaki azért tesz panaszt, mert kevesebbet lett tőle levonva, mint amit kapott.

És továbbra is kérünk mindenkit tisztelettel, hogy a játék során tartsa be a felhasználási feltételeket, és amennyiben programhibát talál, NE használja ki, CSAK jelentse. Nem csak azért, mert a szabályok tiltják, hanem azért is, mert nem etikus.
Dátum: 2015.03.16. 00:00:11
Igen, az AF pontot mindenki megkapja, aki alacsonyabb szintű, annak raktározódik 60. szintig.
Dátum: 2015.03.15. 23:31:36
Újrainditottam (ha még segit)
Dátum: 2015.03.15. 20:17:29
Holnap lesz már Baraty rendberakja ezt is, addig már ne vegyen senki!
Dátum: 2015.03.15. 15:45:53
Újrainditottam, remélem most egy darabig megy még... legalább 2x fél (negyed?) napig működik
Dátum: 2015.03.14. 14:16:01
Jah, én is, de Baraty nem tudja megoldani ezt, és most szabin van én sem értem hogy lehet az hogy évekig ment jól és most állandóan megnyekken. manuálisan elinditottam a kvizolimpiát az összes világon, remélem menni fognak most egy darabig
Dátum: 2015.03.13. 15:15:27
Idézet: Azazel - 2015.03.13. 14:43:17
Aki még nincs az ismételhetőknél, mekkora eséllyel teljesíti szerinted? Aki pedig már ott van, annak mennyire nulla feladat?

Ha az elején vagy a küldetéseknek, akkor sehogy. De ha csak 1-2 blokkoló van, és egyébként tudnál hasítani, akkor én a helyedben váltanék magamnak isteni dekrétumot, és azzal megcsinálnám. De az a 10 tojás tényleg nem számít talán olyan sokat, ha kezdő vagy, úgyse a fétisre utazol még.

Idézet: Fsanyi82 - 2015.03.13. 15:08:31
Ami a gond a sok mini esemény és event szünet nélkül követi egymást, egyszerűen akinek nincs már pl v5-v6 inspirációja az kénytelen mindent minimumon csinálni vagy valamit kihagyni , épp ezért szerintem ha már fétist lehet szerezni még akkor olyan kellene ami erőforrást generál a játékhoz , a megnövekedett csp pp igény hez vagy ,ahogy másik topicban már írtam jutalom relikvia lehetne inspirátor szerű valami

A nagy eseményeknél azért nem olyan intenziv a csp/pp követelmény, hogy 3 héten át az összeset el kell rá használni. A mini-eventnél is a vadászós küldik napi 10-30 csp-ből megoldhatók, a portyázósak jóval kevesebből. Ráadásul azért lehet szerezni vadászat és portya italt is, szóval én nem érzem ilyen feszítettnek azért a tempót.
Dátum: 2015.03.13. 14:22:33
Idézet: Rosten - 2015.03.13. 13:26:08
Mi az az aranyszelence?

Az aranyszelence alacsonyabb szinten elsősorban isteni mannát, magasabb szinten csatlóskristályt / templomkristályt ad. Ill. ritka kincsként lehet benne isteni dekrétum és császári pecsét is.

Idézet: Azazel - 2015.03.13. 13:35:49
Mikor lesz már vége a fétisdömpingnek???
Miért kapnak ekkora előnyt azok, akik az ismételhető küldiknél járnak?

A játékban kellenek célok minden játékosnak, bármilyen szinten járjanak is. Aki még nem tart az ismételhető küldinél, annak van egy rakás egyéb célja amúgy is, a fétist meg megszerzi ugyanúgy fél év múlva. A fétisek most már ritkábbak lesznek egyébként. Illetve amit láthatsz, hogy pontosan azoknak szeretnénk segíteni, akik még nem értek el az ismétlődő küldikhez az isteni dekrétummal, amiből akár több is elhasználható.

Idézet: Shadowrun - 2015.03.13. 13:15:46
Napi ajánlatként tesztek be őskőért vásárolható hímes tojást? Ha igen hány darabot? Befizetési akció várható esetleg?

Mindig van, aki épp centire lemaradna a fő jutalomról ezért valószínűleg most is lesz a vége felé segítségképpen egy ilyen napi ajánlat. Illetve, húsvétkor minden évben szoktunk befizetési akciót tartani, most is számíthattok rá.
Dátum: 2015.03.13. 12:22:02
**************
2018-as update:
A feladatok ugyanazok lesznek, de az esemény márc. 22-én, csütörtökön indul. Tehát az alábbi feladatoknál a pontos dátumhoz a 2018-as húsvétnél mindig adj hozzá 6 napot!
**************

Hétfőn 10 órakor indul az új mini-eseményünk, a Húsvét!
A Felszín visszahódítása óta lassan újra termékennyé válik a világ, és a végzeturak próbálnak emlékezni, hogyan is éltek őseik a száműzetés előtt. A mindennapos brutális harc monotonitását a régi ünnepek felidézése tudja megtörni. Lady Alvariel különleges relikviákat ajánl azoknak, akik összegyűjtik a színesre festett xenomorf tojásokat, és segítenek felidézni a régi ünnepek egyikét, a Húsvétot.

Feladatok:

Dimenzionális kincskereső
Szerezz 1 tárgyat térkapus ellenféltől!
időtartam: márc. 16-19.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 apró térkapu stimulátor

Plazma vadász
Találj 1 szubplazmát vadászat közben!
időtartam: márc. 16-20.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 szubplazma

Tapasztalt portyázó
Szerezz szint*6 TP-t portyázás során.
időtartam: márc. 16-21.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 húsvéti tojás

Elhivatott kalandozó
Vedd át 12 küldetés jutalmát (több nap alatt teljesíthető)!
időtartam: márc. 16-23.
jutalom: 10 hímes tojás, 1 aranyszelence, 1 császári pecsét

Kvízmester
Válaszolj helyesen 10 kvízkérdésre!
időtartam: márc. 16-24.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 kézikönyv

Előrelátó
Vásárolj őskőért gyógyitalt a lélekkufártól!
időtartam: márc. 16-ápr. 2.
jutalom: 2 hímes tojás

Feladatmester
Költs el 3 AF pontot vagy vegyél át ugyanennyi jutalmat a Feladatok alatt!
időtartam: márc. 20-26.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 AF pont

Bestiák mestere
Idomíts be 1 befogott állatot!
időtartam: márc. 21-25.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 szörnykoktél

Kleptomán
Lopj 3 alkalommal kiégett őskövet!
időtartam: márc. 22-27.
jutalom: 1 hímes tojás, 2 őskő

Manakonstruktőr
Használd a manakonstrukciót!
időtartam: márc. 24-ápr. 2.
jutalom: 1 hímes tojás

Szerencsejátékos
Forgasd meg 4 alkalommal a szerencsekereket!
időtartam: márc. 25-ápr. 2.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 sorsjegy

Kalandkereső
Találj 2 kalandot vadászat során!
időtartam: márc. 26-ápr. 2.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 húsvéti tojás
Kristályital
Használj el 2 kristályitalt!
időtartam: márc. 27-ápr. 2.
jutalom: 1 hímes tojás, 1 lélekgyémánt csomagocska

Felemelkedés
Csatlósod lépjen 2 szintet!
időtartam: márc. 28-ápr. 2.
jutalom: 1 hímes tojás, 2 csatlóskristály

Jutalmak:
húsvéti fétis: 120 hímes tojás
leírás: 100. szint. +16 TP. Ha a harcban TP-t kap, minden más csatlósod is kap 1 TP-t a fétis viselő csatlós minden 30 szintje után. Az így kapott TP-t semmilyen hatás sem módosítja.


isteni dekrétum: 30 hímes tojás
leírás: Felhasználásakor aktuális küldetésed teljesül, és jutalmul tapasztalati pontot kapsz!


relikviakupon: 25 hímes tojás

isteni manna: 15 hímes tojás (max. 60. szintű veheti meg)
leírás: Felhasználásakor szintedtől függő LE-t, TP, építési energiát kapsz, beidomított állataid is kapnak szintedtől függő TP-t.


császári pecsét: 10 hímes tojás
leírás: A Feladatoknál használhatod fel, ekkor egy feladatot kijelölhetsz teljesítettnek.


11 csatlóskristály: 10 hímes tojás

1 csatlóskristály vagy 1 farsangi maszk: 1 hímes tojás

A jutalmak ápr. 7-ig válthatók be!

Szintén az esemény alatt vadászat, portyázás és kihívás során lehet találni 5% eséllyel húsvéti ládikót, amelybe belekukkantva különböző ajándékokat találhatsz.


A napi ajánlatok alatt, naponta egyszer megvehető 3 őskőért a húsvéti csomag, tartalma: 2 húsvéti ládikó, 1 hímes tojás.
Dátum: 2015.03.12. 12:48:01
A szerver leállásért a következő kompenzációt lehet átvenni:
5 hűségszilánk, 5 vadászat itala, 5 portyázás itala, 10 állateledel, 10 energiakoncentrátum.

A probléma felderítésével az elmúlt hónapban elég sokat próbálkoztunk, sajnos, a rendszergazdánk tehetetlenül áll a dolog előtt. Épp ezért úgy néz ki, nincs más megoldás, mint amit a V5-nél csináltunk, hogy költöztetjük a szervert egy jobb, gyorsabb, újabb gépre.

Illetve annyit tudok még tenni, hogy néhány hardcore játékosnak adok közvetlen elérhetőséget, hogyha bármi gond van addig is, amíg a költöztetést megvalósítjuk, ne kelljen órákat várni a rendszer újraindítására.

Még egyszer, nagyon sajnáljuk, ami történt, engem is borzasztóan idegesít amikor egy olyan problémával kerülök szembe, amit én nem tudok megoldani, a dedikált szakember pedig szintén nem tudja, mit kezdjen vele.
Dátum: 2015.03.12. 00:09:26
Reméltük, hogy az elmúlt hónapban kb. 1 hetente előforduló kb. 1-2 órás lehalás okát megtaláltuk és sikerült végre kiküszöbölni, de úgy látszik, mégsem elnézést kérünk, remélem most már mihamarabb sikerül a probléma végére járni.
Dátum: 2015.03.03. 15:36:13
A V5-ös is elindult 1 órakor, elnézést kérünk az 1 óra csúszásért.
Dátum: 2015.03.03. 12:31:20
A pihenőt nem mi találtuk ki, többször kaptunk már ilyen igényt játékosoktól, hogy túl tömény ez így, néha kéne egy kis szünet stb. A V6-on még nincs kialakult rendszer, ezért ott ki lehetett volna próbálni, nem jobb-e így. De úgy látom a fórum posztok alapján, hogy ezen a világon mindenki jobban szeretné a non-stop bajnokságot, úgyhogy akkor máris beüzemeljük, folytatódik tovább!
Dátum: 2015.03.02. 15:34:35
Lezajlott a V6-on az első szövetségi bajnokság. Tartunk most 1 hét szünetet, és várjuk észrevételeiteket, mennyire "tömény" a játék a szövetségi bajnoksággal, mennyire kötelező táp a V6-on, jó-e az, ha van 2 bajnokság között legalább 1 hét pihi.
Dátum: 2015.03.02. 14:37:00
Az első körben a másodlagos pontszámot negyedeljük, azért, hogy ennek a körnek a súlya (az esetleges blank ellenfelek miatt) sokkal kisebb legyen, mint a többié.Az eredeti szándék valóban csak felezés volt, de sokan kevesellték ezért csökkentettük le negyedére.
Dátum: 2015.02.24. 14:49:17
Valójában elég pontos elképzelésünk van már.

A szilánk a templomkristályhoz hasonlóan lesz beváltható, új fétisre és egyéb tárgyakra. Minden alkalommal, amikor egy olyan fétst kapnál, ami már megvan, kérhetsz helyette fétisszilánkot. Az új fétis jelentősen erősebb lesz, mint a többi.

A koncepciót azért nem véglegesítettük, mert még elég sok idő, amíg ezekből egy pár darab összegyűlik, addig van idő alaposan átgondolni ezt, nem láttuk értelmét, hogy elhamarkodott ígéretet tegyünk, amit utólag megváltoztatunk.

De természetesen szívesen fogadunk javaslatokat!
Dátum: 2015.02.24. 09:40:28
Sajnálom, Artur, hogy így érzed, tényleg semmi másról nincs itt szó, csak arról, hogy vannak szabályok, amiket muszáj betartanunk, különben elszabadul a káosz. A következetesség mellett másik fő törekvésünk, hogy segítsünk megoldani a problémákat, és a játék olyan irányba haladjon, ahogy a játékosok szeretnék. A fenti postokat csak és kizárólag azért írtam le, mert segíteni akartam, és szerettem volna, ha megértitek, hogy a döntéseknek mi áll a hátterében.