Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Erre van forgatókönyv, nyomnak drachmát, sokat, és mindent átváltanak drachmára: a bankszámlákat, fizetéseket, nyugdíjakat, adósságokat, mindent. Drachmából annyit nyomnak, amennyit akarnak, szóval a kifizetésekkel nem lesz gond. A problémát inkább az fogja jelenteni, hogy a drachma mögött nem áll semmi, ezért szépen el fog inflálódni, a nyugdíjak, fizetések, bankszámlák értéke a töredékére csökken, a gazdaságban mindenki, aki teheti, euró kp-t fog használni, és a cikkek jelentős része is ezért lesz csak elérhető. Aztán telik múlik az idő, a gazdaság stabilizálódik, a drachma árfolyama is stabilizálódik (de nem 1:1 lesz az euróval, a piac majd megmondja, mennyi). De a probléma megoldódik, mert a hiteleket drachmából már tudják törleszteni. 1 év, és minden rendbejön, igaz, az emberek szegényebbek lesznek, de vége a nyomásnak.
Öt teljes évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy végülis megtörténjen az, amit pontosan lehetett látni akkor is, ez az 5 év csak felesleges pénzpazarlás volt - és kiváló lehetőség arra, hogy a bankszámláját közben Görögországból mindenki külföldre menekítse Még pedzegetik, hogy lesznek tárgyalások a hitelezőkkel, de mindenki tudja, hogy itt a vég, Görögország kilép az eurózónából, jön a drachma. Mindez azért, mert teljesen másképp működik a hitelezés egy országnál, mint egy magánszemélynél vagy egy vállalatnál. Egy országgal el lehet hitetni, hogy amíg a GDP gyorsabban nő, mint az adósság, addig nem gond, hogy tartoznak. Persze a tartozás valahogy mindig gyorsabban nő a GDP-nél a végén... Most 2 lehetőség van, vagy az adósságot 100 - vagy ki tudja, hány év alatt - próbálják mindenféle megszorítások mellett törleszteni, vagy csődbe mennek és nem fizetik vissza. Nyilvánvaló, melyiket fogják választani. Nekem nem teljesen világos, miért nincs a harmadik opció, mint a magánszférában? Nevezetesen, fizetnek, amivel tudnak. Először is, államosítani az összes politikus (és minden közvetlen hozzátartozójuk) vagyonát, aki az elmúlt 20 évben hatalmon volt (a svájci bankszámlájukat is), és ebből törlesztenek. Utána pedig eladnak néhány szigetet, és le van tudva az adósság. És végül, beleírják az alkotmányba, hogy hitelt többet az ország nem vehet fel, mert úgyis mindig csőd lesz a vége.

Engem igazándiból az érdekel, mi lesz ennek az egésznek az eredménye? Mi lesz a Forint árfolyamával? Az Euróval? A magyar adósság megítélésével? Megy-e tovább a lavina (Olaszországot, Spanyolországot szokták még emlegetni)? Lehet tippelni, aztán pár év múlva megnézzük, kinek a jóslata jött be
Dátum: 2015.07.03. 14:09:39
Nulláztuk a nagyobb térkifordító italokat, újból meg lehet vásárolni (figyelem, a hatása megvásárlásakor, azonnal érvényesül!)
Dátum: 2015.07.02. 12:59:07
Rendben, berakjuk akkor a csatlóskristályt, a mai naptól kezdve.
Dátum: 2015.07.01. 15:04:26
Új epikus gyűrűk és nyakláncok kerültek a játékba (szám szerint 5 táblányi).
Dátum: 2015.07.01. 15:03:34
Köszönöm a kezdeményezést és a segítséget! Igyekszünk majd megvalósítani mindent, amivel a kattintások száma ésszerűen csökkenthető.
Dátum: 2015.07.01. 09:55:21
A Beholder szeme elérhető, a hírből felejtettem csak ki, elnézést, pótolom!

A győzelmi emblémák beváltási határidejét meghosszabbítottuk 10-ig.

A csatlóskristályokkal kapcsolatban igazándiból 1 játékos panaszkodott, hogy nagy előnyt jelentenek, de próbálunk odafigyelni mindenki véleményére, ezért vettük most ki
Dátum: 2015.06.30. 13:56:31
Kedves Játékosok! Szeretnénk részletesen tájékoztatni titeket a nyári befizetési akciónkról, amit már korábban megígértünk. Az akció időtartama júl. 1-től júl. 10-ig. Az őskövek megvásárlásakor megadhatsz egy karaktert, aki az ajándékcsomagot kapja (akár saját magadat is megadhatod). Minden játékos csak EGY ajándékcsomagot kaphat!

20 Őskő: 520 Ft vagy 30 őskő SMS-el:
1 relikviakupon, 1 sorsjegy, 1 győzelmi ládikó, 1 győzelmi embléma, 3 csatlóskristály

100 Őskő: 2080 Ft
2 relikviakupon, 1 isteni ital, 3 sorsjegy, 2 győzelmi ládikó, 2 győzelmi embléma, 10 csatlóskristály, 1 vadászzsákmány

350 Őskő: 5200 Ft
3 relikviakupon, 2 isteni ital, 10 sorsjegy, 5 győzelmi ládikó, 5 győzelmi embléma, 25 csatlóskristály, 3 vadászzsákmány

750 Őskő: 10500 Ft
4 relikviakupon, 1 kristály mytoaffinitás, 20 sorsjegy, 10 győzelmi ládikó, 10 győzelmi embléma, 50 csatlóskristály, 7 vadászzsákmány

1600 Őskő: 21000 Ft
5 relikviakupon, 1 kristály mytoaffinitás, 40 sorsjegy, 25 győzelmi ládikó, 25 győzelmi embléma, 120 csatlóskristály, 15 vadászzsákmány

A befizetési akcióval párhuzamosan (júl. 1-től 8-ig) további akciók is lesznek:

20% kedvezmény
Ebben a 8 napban a lélekkufár 20% kedvezményt ad minden tárgy őskő árából! A kedvezmény a "Relikviák" menüpontban árult tárgyakra nem vonatkozik, de a napi ajánlatokra igen!

Egyedi tárgyak vására
Csak az akció alatt egyedi tárgyakat árul a lélekkufár:
kisebb és nagyobb vadászzsákmány, bűvös állateledel, szörnykoktél, boldogság itala, lelakatolt ládikó, őrjöngés itala, támadás itala, nagyobb mytokronit csomag 1 őskő helyett 0.8 (2 véletlenszerű mytokronitot tartalmaz, napi limit max. 50), győzelmi ládikó 2 őskő helyett 1.6 (napi limit max. 20).

Beholder seme
A lélekkufárnál forgasd meg a Beholder szemét egyedi szerencsekerék nyereményekért!

Gyors aukció
Az akció alatt az aukciós tételek az aukciós házban 72 óra helyett 24 óra alatt leütésre kerülnek!

Egyedi napi ajánlatok
Különleges, egyedi napi ajánlatok az akció minden napján!

Ajándékcsomagok az elköltöt őskő függvényében
Ha őskövet költesz az akció alatt, ajándékcsomagokat kapsz. Az ajándékcsomagok az elköltött őskő függvényétől függenek. (Ha egy adott összeget elköltesz, az összes addigi csomagra jogosult vagy).

100 őskő 3 győzelmi ládikó, 3 győzelmi embléma, 5 sorsjegy, 50 platina

200 őskő 10 vadászat itala, 10 portyázás itala, 50 energiafókusz, 10 hűségszilánk

500 őskő 10 győzelmi ládikó, 50 narancs mytokronit, 20 csatlóskristály, 200 kiégett őskő

1000 őskő 15 győzelmi ládikó, 100 vörös mytokronit, 1 relikviakupon, 50 aranydukát (vagy megfelelő számú dukátital), végzet medál

1500 őskő 1 lélekkút generátor, 10 isteni ital, 10 győzelmi embléma, 200 fehér mytokronit, 1 kristály mytoaffinitás, 1 kryxónium fókusz
Dátum: 2015.06.25. 13:42:54
Felvetettem korábban, hogy a Hordák Háborúja esemény már elavult, mivel szövetségi háborúként bekerült a játékba állandó eseményként, és helyette csinálnánk egy új eseményt. A VU találkozón azonban úgy tűnt, a játékosoknak legalább a fele azt szeretné, ha lenne még egy utolsó Hordák Háborúja, ezért beraktunk egy szavazást a játékba:
Legyen-e még egy utolsó Hordák Háborúja?
57% igennel, 43% nemmel szavazott, ezért még lesz egy utolsó Hordák Háborúja esemény. A következő helyett azonban már az új esemény lesz, a Végzet Verme. A Végzet Verme során szinteket kell teljesíteni, minden szinten szörnyek, kincsek és csapdák jelentenek a végzeturak számára kihívást. A Hordák Háborújában megszerezhető jutalmak (pl. hordatrófea) a Végzet Vermében is megszerezhetők lesznek majd valamilyen módon, így nem marad le senki sem a jutalomról.
Dátum: 2015.06.18. 12:53:17
További fejlesztések, amik az elmúlt héten kerültek be:
- gyorsabb szerencsekerék pörgetés
- az állatgyakorlás confirm gombban a TP mennyiség is megjelenik
- bekerült egy új szövetségi épület, az energiatároló. Az ide töltött lélekenergiát a szövetségbe belépő, a lélekkutat töltő játékosok felhasználhatják, és így 10x gyorsabban tudják a lélekkutat tölteni.
Dátum: 2015.06.13. 20:46:30
Köszi az összefoglalót, ismét öröm volt veletek élőben találkozni, köszönöm, hogy ott voltatok és beszélhettünk!

Az új eseménnyel kapcsolatban (hordák harca helyett új esemény) az votl a javaslat, hogy csináljunk azért egy közvéleménykutatást, mit szeretnétek jobban, az új eseményt, vagy a kevesebb kattintást segítő kényelmi változásokat. Bármi is a ti igényetek, igyekszünk megfelelni!
Dátum: 2015.06.12. 14:41:37
Hétfőn 10 órakor indul az új mini-eseményünk, a Felszínünnep!
Örökké emlékezni fogunk a hősies csatára, amelyben a végzeturak elűzték a bolygójukat ezer éven át megszálló Ellenséget. Minden évben, a győzelem évfordulóján a hordák félretesznek minden ellenségeskedést, és a rubin, gyémánt, smaragd és zafír horda tagjai együtt ünnepelnek. Ezek az ünnepségek egyúttal segítenek nem elfelejteni, hogy a harcra mindig készen kell állni, ha esetleg az Ellenség egy napon vissza akarna térni...

Feladatok:

Vadászzsákmány
Használj el 2 kisebb vagy nagyobb vadászzsákmányt!
időtartam: jún. 15-20.
jutalom: 2 győzelmi embléma, 1 vadászat itala

Plazma vadász
Találj 1 szubplazmát vadászat közben!
időtartam: jún. 21-26.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 2 szubplazma

Őskőgyűjtés
Szerezz egy nap alatt 2 kiégett õskövet vadászat során!
időtartam: jún. 27-30.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 3 kiégett őskő

Tomboló
Végezd ki 3 ellenfeledet, akit portyában megtámadsz!
időtartam: jún. 15-19.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 2 őrjöngés itala

Kihívó
Győzz egy nap alatt 3 kihívásban!
időtartam: jún. 20-25.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 portyázás itala

Stratéga
Nyerj egymás után 5 portyában, amit te kezdeményezel!
időtartam: jún. 26-30.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 sorsjegy

Dukátmester
Adj el 2 tárgyat aranydukátért az aukciós házban!
időtartam: jún. 15-21.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 aranydukát

Hűséges vásárló
Vásárolj 2 kristályitalt a lélekkufártól!
időtartam: jún. 22-27.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 fehér kristályital

Feladatmester
Költs el 2 AF pontot vagy vegyél át ugyanennyi jutalmat a Feladatok alatt!
időtartam: jún. 28-30.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 AF pont

Építkezés
Építs egy nap alatt szint*500 lélekenergiát szövetségi épületbe!
időtartam: jún. 15-18.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1győzelmi ládikó

Háborús veterán
Támadj meg 10 ellenfelet a szövetségi háborúban!
időtartam: jún. 19-24.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 1 bajnoki tóken

Manakonstruktõr
Használd a manakonstrukciót!
időtartam: jún. 25-30.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 2 zöld mytokronit

Esszenciagyűjtés
Szerezz %s esszenciát sajtolással! (több nap alatt végrehajtható)
időtartam: jún. 15-23.
jutalom: 8 győzelmi embléma, 3 katalizátor esszencia

Elhivatott kalandozó
Vedd át 12 küldetés jutalmát (több nap alatt teljesíthető)!
időtartam: jún. 24-30.
jutalom: 10 győzelmi embléma, 1 relikviakupon, 10 mytokronit csomag

Előrelátó
Vásárolj őskőért gyógyitalt a lélekkufártól!
időtartam: jún. 15-30.
jutalom: 2 győzelmi embléma

Mytokronit préselő
Szerezz préseléssel 3 sárga mytokronitot!
időtartam: jún. 15-22.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 2 sárga mytokronit

Mytokronit kalandor
Szerezz kalandok során 3 fehér mytokronitot!
időtartam: jún. 23-30.
jutalom: 1 győzelmi embléma, 2 fehér mytokronit

Jutalmak:
fétisfókusz: 120 győzelmi embléma
leírás: fétisfókusz (relikvia). A húsvéti fétised képessége (a passzív csatlósok is kapnak TP-t) passzívan is működik, és minden passzív csatlós +1 TP-t kap.


fétisszilánk: 100 győzelmi embléma
10 fétisszlánk beváltható: A Végzet bronz fétise. 250. szint. +30 TP. A fétis által adott aktív bónusz nem a fétist viselő csatlós szintjétől függ, hanem az összes csatlósod szintjeinek összegétől. A szintösszeg minden 100 pontja után kapsz: karakterszint/10 varázslatelnyelést és karakterszint/60 elnyelést, +1 kritikus ütést és varázslatot, +1 transzdestrukciót, +1 kivégzést, +3 regenerációt, valamint 1%-kal csökken az állataidat ért varázslatsebzés.
(későbbiekben továbbfejleszthető ezüst stb.-re további fétisszilánkok segítségével).


relikviakupon: 25 győzelmi embléma

isteni manna: 15 győzelmi embléma (max. 60. szintű veheti meg)
leírás: Felhasználásakor szintedtől függő LE-t, TP, építési energiát kapsz, beidomított állataid is kapnak szintedtől függő TP-t.


10 zöld vagy szürke mytokronit: 5 győzelmi embléma

11 csatlóskristály: 10 győzelmi embléma

1 csatlóskristály: 1 győzelmi emblémáért vagy 1 életkehelyért

A jutalmak júl. 5-ig válthatók be!

Szintén az esemény alatt vadászat, portyázás és kihívás során lehet találni 5% eséllyel győzelmi ládikót, amelybe belekukkantva különböző ajándékokat találhatsz.


A napi ajánlatok alatt, naponta egyszer megvehető 3 őskőért a felszínünnep csomag, tartalma: 2 győzelmi ládikó, 1 győzelmi embléma.

Az esemény során a boltban megvásárolható: kisebb és nagyobb vadázszsákmány, szubplazma detektor.
Dátum: 2015.06.12. 13:13:14
Ma 3 órakor (ha az aranydukátokra gondolsz)
Dátum: 2015.06.08. 11:02:50
Idézet: LordKobold - 2015.06.05. 20:00:23
Visszakanyarodnék az eredeti témához, a VU talihoz. V6-on is lesz aukció és ezekkel a tárgyakkal?


Igen, lesz V6-os aukció is.
Dátum: 2015.06.04. 15:16:49
Ariel, azért ne felejtsd el, te eléggé speciális eset vagy, csúcsragadozó, nincs szükséged a +varázslatlenyelésre meg a többi harci statra, hogy egy konkrét csatát vesztesről nyertesre fordíts.

Egyébként én úgy gondoltam, hogy a végzet fétis után már nem lesz olyan új fétis, aminek aktiv képessége van.

1. A fétisszilánkokért kapható fétis a következőket tudja:
- minden csatlós képesség passzívan is működik

Igen, ez pont 10x erősebb lenne mint bármelyik másik, ilyen szintű mudfláció szükségtelen szerintem A leírtak alapján a konklúzió nem az, hogy az új fétis gyenge, hanem hogy a húsvéti túl erős. Bennem a tervezéskor az is felmerült, hogy a végzet fétis a húsvéti fétis képeségét IS tudja.

Mytokronitot nem vesztesz vagy áldozol... Ennek az új fétisnek a legyűjtése még sok hónap lesz, addig vígan használod. Aztán ki tudja, mi jön még, csatlós aréna, egyszerre több aktív csatlós, stb stb
Dátum: 2015.06.03. 18:32:47
Pontosan tudom, hogy működik, épp ezért írtam, hogy megértem, ha a többség a lassabb, hosszútávú előnyt preferálja. A "néhány" egy 240-es csatlósnál is csak 8 (és azért nem sok embernek van még 240-es szintű húsvéti fétises csatlósa) - de persze sok kicsi sokra megy. Mindenkinek ki kell számolni, melyik éri meg neki jobban.
Dátum: 2015.06.03. 12:03:22
A csatlósoknál mindenképpen szerettük volna elkerülni azt, hogy a csatlósokat folyamatosan váltogatni kelljen a különböző cselekvésekhez. Épp ezért nincs pl. specializációt tápoló csatlós. A cél az volt, hogy eldöntheted, a harcban mire van legnagyobb szükséged - szerencse, kritikus, varázslatlenyelés stb - és azt a csatlóst használod. Vagy esetleg nincs szükséged semmire, mert mindenben jó vagy, és akkor választod azt, hogy a húsvéti fétis adja a +TP-t a többi csatlósodnak is.

Mondjuk megértem, hogy a többség a rövidtávú előnynél (harcban +stat) a hosszútávú előnyt (csatlós fejlődés) mindig fontosabbnak tartja, ezért a húsvéti fétis domináns. De abban nem értek egyet, hogy ha az összes bónusz megkapod egyszerre, még annál is jobb az a néhány +TP. De mindenesetre majd elgondolkodom, hogy erre a dilemmára is adjunk valamilyen megoldást (pl. valamilyen feladat teljesítésével a húsvéit fétis passzívvá tehető).

A másik igény, hogy zabálásnál megadható legyen, melyik csatlóst tömöd, teljesen érthető. Erre kitalálunk vmit, esetleg egy selector a zabálás oldalon, ahol kiválaszthatod, melyik csatlóst tömöd, és a program meg is jegyzi ezt.
Dátum: 2015.06.02. 13:33:19
Azzal kapcsolatban, hogy miért a találkozón van csak akció:

20 éve rendezünk játékos találkozókat. Fantasztikus élmény végre élőben találkozni azokkal, akiket addig csak egy nickről ismertél. Ez akkor is megér 400, 500 vagy akárhány km utazást, ha nem lenne mellé még millió program, vetélkedő és nyeremény. Azért van kedvezménycsomag, ajándékok stb. hogy egy kicsit jobban motiváljuk azokat, akik egyébként nem akarnának kimozdulni a komfortzónájukból, hogy "meg is érje" eljönni.

Ahogy itt többen írták, ha semmiképp sem tudsz eljönni, akkor kérd meg egy barátodat, akiben megbízol, hogy segítsen. (Ha viszont az sincs, akkor mégiscsak gyere el, hogy legyen végre!)

És a tavalyhoz hasonlóan lesz majd "pótakció" júliusban, azért, hogy tényleg ne legyen olyan, aki úgy érzi, lemaradt vmiről (pl. külföldről játszik, vagy a találkozó alatt van az esküvője (bár ez mondjuk nem kizáró tényező) stb)
Dátum: 2015.06.02. 13:24:57
A "szuper-fétisnél" a fő kívánság és elvárás az volt, hogy valami olyan fejlesztésre lenne szükség, ahol egyszerre több fétis bónusz is működik.

Ha most jól megnézitek a jelenlegi aktív fétis bónuszokat, pontosan ezeket a dolgokat tudják. Varázslatelnyelés, elnyelés, varázslatsebzés-csökkentés stb. A Végzet fétise 2 dolgot nem másol csak, a +szerencsét és +lélekszívás védelmet adó aktív fétist (de helyette ad kivégzést).

Tehát akkor ez a fétis azt tudja effektíve, hogy EGYSZERRE SZINTE AZ ÖSSZES AKTÍV FÉTIS KÉPESSÉG MŰKÖDIK. Akkor konkrétan most mi is a probléma?

Természetes, hogy ennek aktívnak kell lennie!

A hatásfokról: átlagos esetben az összes bónuszt kb. az eredeti 2/3-os hatásfokával adja. Tehát ahelyett, hogy használnál egy 600 varázslatlenyelést, vagy +15 kritikus ütést, vagy +15 trnaszdestrukciót, vagy +75 regenerációt adó csatlóst, most lesz egy olyan, ami megadja mindezt, egyszerre, igaz, csak 2/3-os hatásfokkal (400-as varielnyelés, 10-es kritikus, 10-es transzdestrukció stb). De ez még mindig sokkal jobb mintha az összes képesség közül csak 1 működne. És ha felfejleszted ezüst, arany stb-re attól kezdve 100%-os sőt még nagyobb lesz a hatásfoka.

Szóval nem tudom, hová lehetne ezt még fokozni
Dátum: 2015.06.02. 13:17:37
A mai nappal új AF képességek kerültek be a játékba:

Sámántroll áldása (harc) Max. szint: 4. Költség: 40 AF pont. 
Megnöveli a Trollvér AF képesség által adott regenerációt, szintenként 50%-kal. Tehát egy 100. szintű kalandozó 4-es sámántroll áldással 100 helyett akár 300-at is regenerálhat.

Eszenciadúsítás (állatok) Max. szint 10. Költség: 20 AF pont.
A képesség segítségével az eszenciák hatóideje megnő még szint x 1 órával.

Epikus robbanás (állatok) Maximális szint 5. költség: 30 AF pont
A robbanás képességedet epikus és entitás csaták során is használhatod. A robbanás hatásfoka ebben az esetben a normál robbanás 5%-a szorozva az epikus robbanás szintjével.

Tökéletes emlékezés (tér-idő) maximális szint 1. költség: 50 AF pont
Elsajátítása után a szövetségi bajnokságon látni fogod, hogy az aktuális napon eddig melyik mezőn hány győzelmet arattál. (A számlálás csak a képesség kifejlesztése után indul el!)

Csapatszellem (állatok) maximális szint 5. költség 100 AF pont
A képesség minden egyes szintje +1 TP-t ad a passzív csatlósoknak győztes csaták után. Ezt a TP-t semmilyen hatás sem módosítja.