Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2015.12.11. 15:53:16
Karácsonyi vásár
Idén dec. 14-től dec. 22-ig tart a karácsonyi vásár!

 A lélekkufár minden tárgy őskő költségére 20% kedvezményt ad. Szintén 20% kedvezmény van a speciális napi ajánlatokra. Lesznek speciális napi ajánlatok és további meglepetések!

A vásár időtartama alatt az aukciók időtartama 3 napról 1 napra csökken. Itt az alkalom hogy megszerezd álmaid relikviáját! Emellett elérhető lesz a Beholder szeme is.

Néhány különleges tárgy kapható a kufárnál, csak ez alatt az idő alatt: a boldogság itala, bűvös álalteledel, szörnykoktél, lelakatolt ládikó, kisebb és normál vadászzsákmány, támadás itala, őrjöngés itala, ill korlátozott ajánlatok: ajándékcsomag, csatlóskristály csomag, nagyobb mytokronit csomag. Emellett bekerül a lélekkfurárhoz, a relikviák kategóriába a korábban megígért mytokronit konverter (4 kék mytokronitból csinál 1 mytokronit csomagot).

A vásár időtartama alatt számoljuk, mennyi őskövet költöttél. A költött mennyiségtől függően ajándékcsomagokat vehetsz át a napi rutinok oldalon. 

Dec. 24. és 25. dél között béke honol a Végzetúrban: a játékosok nem tudják portyában egymást támadni és lelekenergiát zsákmányolni, így békében fejlődhetsz. Az állatok morálja sem csökken ezen időszak alatt. Ráadásul a lélekenergiáért megvásárolható italokra is lesz 20% kedvezmény!

Az ügyfélszolgálat az ünnepek alatt is működik.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk minden végzetúrnőnek és végzetúrnak!
Dátum: 2015.12.11. 15:52:09
Karácsonyi befizetési akció

Szeretnénk tájékoztatni titeket előre a jövő héten, hétfőn induló karácsonyi befizetési akcióról.
Dec. 14. és 22. között ha őskövet vásárolsz, az első vásárlásnál a befizetett összegtől függően ajándékcsomagot kapsz:

20 Őskő: 520 Ft vagy 30 őskő SMS-el:
1 relikviakupon, 1 karácsonyi süti, 1 ajándékcsomag

100 Őskő: 2080 Ft
2 relikviakupon, 2 smaragd szelence, 3 univerzum ládikó, 1 karácsonyi süti, 2 ajándékcsomag, 3 templomkristály

350 Őskő: 5200 Ft
1 kryxónium fókusz, 6 smaragd szelence, 10 univerzum ládikó, 3 karácsonyi süti, 6 ajándékcsomag, 1 ősi templomi pálca, 8 templomkristály

750 Őskő: 10500 Ft
1 unobtánium fókusz, 12 smaragd szelence, 20 univerzum ládikó, 7 karácsonyi süti, 12 ajándékcsomag, 2 ősi templomi pálca, 17 templomkristály

1600 Őskő: 21000 Ft
2 unobtánium fókusz, 25 smaragd szelence, 50 univerzum ládikó, 15 karácsonyi süti, 25 ajándékcsomag, 4 ősi templomi pálca, 35 templomkristály

A lehetőség dec.14. hétfőtől él. A banki utalásoknál és csekkeknél először a dec.14-én beérkező vásárlásokra, az őskövek beírásakor adjuk meg a jutalomat, és utoljára a dec. 22-én beérkezőkre. A paypal, bankkártyás és SMS fizetések azonnal megérkeznek.
Dátum: 2015.12.11. 15:06:55
Idézet: Offsboy - 2015.12.10. 21:51:21
Idézet: Miklós - 2015.12.10. 18:27:14

1 hókristály 2 őskövet ér
itt bukik az érvelés, mivel őskő nélkül is nagyon sok hókristályt lehet szerezni. Egy mini eventből 10-12 zöld esszenciát is ki lehet szedni egyetlen őskő és plusz erő ráfordítás nélkül. Fétis után úgyis ez az egyetlen értelmes jutalom alternetíva.
Szerintem az ingyen zárkóztatás csak úgy korrekt, ha aki elöl van, azt nem korlátozod. Nem gond ha ingyen osztogatjuk a megákat, de ne azt a megát szerezze már meg az egyik ingyen, amiért a másik 80 őskövet fizetett. Én biztos nem fogom sokáig ölbe tett karral nézni, hogy amiért soksok követ fizettem, ugyanazt ingyen osztogatjátok, miközben aki eddig megvette annak az a jutalma hogy nem haladhat velük tovább. Remélem látod benne az abszurdumot. Itt nem egy AH-s tárgy nerfjéről beszélünk, hanem sok10-100 ezer forintnyi tápról, amit szép lassan ingyen kezdetek csepegtetni annak aki eddig nem akarta megvenni.


Ez így nem helytálló. Valaki megveszi az ingyen hókristályokért a smaragd esszenciát, és őskőért vesz unobtánium fókuszt. Te pedig megveszed az ingyen hókristályokért az unobtánium fókuszt, ugyanott vagytok.
Egyébként az, hogy bizonyos tárgyak, képességel idővel könnyebben megszerezhetőek, minden hasonló, folyamatosan fejlődő online játéknak az alapját jelentik. Aki először megszerzi a tápot sokkal tovább profitál belőle, előnyt tud építeni. Aki később, valamivel olcsóbban jut hozzá, az legalább megkapja az esélyét, hogy felzárkózzon, de az előnyöd akkor is megmarad. Ez egy esszenciális alaptétele a modern játékmenedzselésnek.
Dátum: 2015.12.10. 18:27:14
Idézet: Offsboy - 2015.12.10. 10:59:14
Idézet: Miklós - 2015.11.26. 18:39:25
Szó nem volt itt arról, hogy holnaptól a hűségbónuszban megaesszencia is lesz, vagy minden levadászott állatból esik ezentúl egy esszencia.

A kezdeti nyugtatás ellenére igencsak bagóért áruljátok a zöld esszenciát.


Bagóért? Ezt pont együtt számoltuk ki.
1 zöldesszenciához 6 db esszencia kell. 1 esszencia legyártása cirka 2 őskő (vagy rátolod az állatra a gradut és kisajtolod, vagy először teszel rá egy felszerelést is, de akkor már felhúztad 20. szintre és 2 esszencia lesz belőle 4 őskőért). Tehát cirka 12 őskő.
1 hókristály 2 őskövet ér, tehát itt van az áron egy kisebb kedvezmény, 12 helyett 10-ért kapod, de kb. ennyi. Meg nem kell a gyártással vacakolni, de ugye pont erről volt szó, hogy legyen lehetőség a felzárkózásra.

A katalizált esszenciát viszont nem tudom, hogy jó-e, hogy az is esik, szerintem nem, az teljesen más kategória, mint a többi.
Dátum: 2015.12.10. 18:21:59
Idézet: Hlegba - 2015.12.10. 18:09:42
Üdv!
A fétisszilánkot miért kellett kivenni?
Pont 9db-m van, nagy királyok vagytok! ))) Köszi!
Nem lehetne visszatenni a választható jutalmak közé,mint eddig is volt?
Előre is köszi.
Üdv, Hlegba


Tudomásom szerint nem vettünk ki semmit, szerintem tavaly karácsonykor még nem szerepelt a jutalmak közt, mivel akkor még nem volt senkinek karácsonyi fétise, de most berakhatjuk, nem probléma.
Dátum: 2015.12.09. 15:51:49
A karácsonyi mini-eseménysorozat holnap indul! Rakok ki róla hírt is.
Dátum: 2015.12.07. 16:05:55
Shadowrun: amíg nem volt szubplazmás támadás, addig nézték tehetetlenül.

A szubplazma kikapcsolásnak pont az a lényege, ha úgy gondolod, hogy téged ne támadanak szubplazmával, akkor nem korrekt azt mondani, hogy te viszont hadd támadhass - pont ezért semmisülnek meg. De megteheted, hogy sárga mytókat csinálsz az összes szubplazmából, utána tiltod le, akkor nem buksz semmit. De szerintem is, az embernél lévő szubplazmák, a lehetőség, hogy ÉN IS támadhatok mást vele háborúban, hasznosabb, mint a LE amit a kútból néha elveszítünk.

FaustOne: a lehetőségek, amiket írtál, most is megvannak, akiket farmolnak, el lehet küldeni a katakombába, és ahogy írtam is neked, emlékeim szerint a szubplazmával csak 50%+ fölött lehet támadni, még mindig könnyebb úgy navigálni, mint régen, amikor 15% alatt kellett állandóan bújkálni, hogy ne tudjanak megütni. Amit írtam egyébként, 1 pók üti a kicsiket, egy kiemelt példa volt, ennek természetesen számtalan, enyhébb verziója van, pl. mindkét szöviben 5 tag van, az egyik szövi 5 tagja könnyen szétveri a másik szövi 4 tagját, és az ötödik, aki mindnyájukat meg tudná verni, nem tud segíteni, mert pont 2-vel szinttáv fölött van, stb.
Dátum: 2015.12.06. 15:30:12
A szövetségi háborúkról, annak idején megállapodtunk benne, hogy a rendszer nem az igazi, és valami mással kéne felváltani. Ez el is készült, ez lett a szövetségi bajnokság. De a régi rendszer is bent maradt végül, a ti kérésetekre. Ezeknek a régi szövetségi háborúknak nincs igazán tétje: a lélekkútból vesztesz valamennyi LE-t, ami rövid idő alatt visszatöltődik, maximum a vereség felett érzett frusztráció marad. De erre is van megoldás, a béke csarnoka, amellett igen ritkán fog tudni ugyanaz a szövetség megtámadni.

A szubplazmás támadhatóság nagyon egyszerű okból van a játékban. Enélkül, egy egyszermélyes pók szövetség hadat üzenhetne egy nagy szövinek, végigütögethetné a 3 kis karit, míg a többiek fentről tehetetlenül néznék az egészet.

Ha a fentiek ellenére valakit zavar, hogy időnként elfenekelik szubplazmával, és emiatt havi 1-2 alkalommal lecsökkent valamicskét a kútjuk, nos, még erre a problémára is van megoldás! A prémium tagság, ha prémium tag vagy, letilthatod a szubplazmás támadást. Van, aki erre azt mondja, jaj, én nem akarok pénzt költeni a játékra. A prémium tagság heti szinten 6 őskő, kb. 40 Forint De tegyük fel, hogy heti szinten nincs 40 Ft-od játékra, el tudom képzelni, hogy még ilyen is van. Szerencsére, az ilyen játékosok kedvéért bekerült a játékba több ingyenes őskő szerzési lehetőség, amiből fedezhezik a prémium tagságot.

Ezt csak azért írtam le, mert egy szövetség tagjai elkezdtek bombázni felháborodott levelekkel, hogy milyen dolog, hogy szubplazmával lehet háborúzni, de ezek szerint egyikük sem zongorázta végig fejben a fenti lehetőségeket, nekik szerettem volna segíteni.
Bajnoki medál: természetesen, az is megoldható, hogy más tárgy legyen. De ne felejtsétek el, hogy akkor nem fog belőle malnusz sem járni. Tehát ha valaki örök másodikként gyűjt össze egy rakás medált, az nem kap mínuszt belőle a tulajdonságaira. Persze, ez lehet, hogy csak elméleti probléma, és nincsenek örök másodikok? De ezt át kell gondolni.

Ha az egész bajnoki rendszert most csinálnám, akkor egy kategóriában csak 1 medál járna. Hiába nyernél újra meg újra, nem kapnál újat.
A VU találkozón elhangzottak alapján itt egy összefoglaló azokról a dolgokról, amelyeket megvalósíthatónak tartunk, és igyekszünk is megvalósítani az elkövetkezendő hónapokban. Néhány kisebb dolog már decemberben be fog kerülni.

Végzetúr várható fejlesztések

Unobtánium bónuszok megnövelése. Új bónuszok:
alku lánca: +80; rablás agyar: +16; hatalom kürt: +8; fejlődés öve: 6%; tudás tőre: 8%; szerencsetalizmán: 16%; bölcsesség pajzsa: 18%; tulajdonságpálca: 6%. csatlósfókusz: +16; mytokronit: +75%.

Gyógyitaloknál egy „Többet használok” gomb, ami addig issza a kijelölt gyógyitalt, amíg ÉP-m 80% fölé nem nő.

Bajnoki viadal:
A 2. helyezett 4, a 3. helyezett 3, a 4. 2, az 5-6. 1 bajnoki szilánkot kap. 10 bajnoki szilánk beváltható 1 bajnoki medálra.

lady Alvariel:
Az eredményeket osztjuk az inspirációs szorzóval. (kivéve: legnagyobb zsákmányolt LE növekedés)

Új VIP fukciók:
- Csatlósoknál 1 kattintással 1 mytokronit képesség több ponttal is növelhető. (az AF pontoknál is megszokott felfelé nyíllal).
- Szerencsekerék nem pörög, rögtön megjelenik a jutalom.

Állatok oldal reform a következők alapján:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,930.20#hsz38

Szövetségi küldetések:
résztvevők statisztikáinak kijelzése
magasabb szintűek több AF pontot kapjanak (+esetleg egyéb jutalom, pl. dukát, mytokronit)

Toplista: új fül, csatlósok száma, legmagasabb csatlós szint, csatlós szintösszeg, bajnoki medál, megölt entitás

Kémkedés adjon infót a csatlósokról is (Kémgömb újabb szintje kell hozzá).

AF képesség: a robbanás védekezéskor is működik

szövi bajnokságnál rögtön ugorjon a csata végére a kiírás

Specializáció bónusz 80%-kos maximumának elérése után is nőjön tovább a bónusz egy darabig, csak nagyon lassan.

Későbbi fejlesztések: csatlósoknak lehetnek saját tulajdonságai (max. szint barna mytokronit szinttől függ) -> csatlós bajnokság, csatlós portya

Tárgy kraftolás (200. szinttől). Saját, egyedi tárgyak létrehozása.

új gradulátum, új fejlesztésekhez (pl .tárgy kraftolás, csatlós tulajdonságok), alternatív felhasználás megaesszenciáknak, VAGY új megaesszencia szintek, teljesen új képességekkel.

Jegyzettömb
Dátum: 2015.12.03. 18:29:16
Abban egyeztünk meg, ha a karácsonyi mini-eseménysorozat még karácsonykor is tartana, vagy legalábbis kb akkor végződne, tehát a jövő héten fogjuk indítani (cirka szerdán).
Dátum: 2015.11.30. 18:48:35
És ki döntene a bónuszról? A karakterek átadogatnák az ősi aranypénz egyvalakinek, aki betolná, és kiválasztaná a bónuszt, jól értem?
Dátum: 2015.11.30. 17:42:01
2 gyorsjavítás a találkozó után:
- a szkarabeusz hatást generáló pajzsok hibásak voltak, ezeknek valójában kritikus ütést kellett adniuk, ezt korrigáltuk.
- a pechtaszító nemcsak a szerzett, hanem az eladott tárgy (epikus kincsesláda) pechpont értékét is módosítja, viszont itt az eladásnál ha van pechtaszítód, nem a csökkentett 200-as, hanem a teljes, 224 pechpontos értéket csökkentjük a pechtaszító bónuszával.
Dátum: 2015.11.30. 15:27:27
Köszönöm az ötleteket, látom, lesz ebből valami jó dolog!

Ami ötletet rögtön itt az elején elvethetünk, az a tetszőleges fétisre vagy őskőre váltás.

Azzal is egyetértek, hogy semmi értelme, ha gyakori, másképp beszerezhető holmikra (pl. relikviakupon) lehet váltani.

Syabo buzoktániumos ötlete tetszik, az átváltásokon kéne csiszolni talán, mert így a barna mytokronit túl könnyen megszerezhető

Az, hogy bizonyos aukciós tárgyakat meg lehessen szerezni, jó ötlet, de semmiképpen se mindet, csak néhány kiválaszottat esetleg.

Ariel ötlete nagyon kreatív, de így első körben elég sok probléma van vele.
1.) ez egy ritka tárgy, szerintem sokan nem örülnének, ha olyasmire lenne jó, ami nem nekik adna tápot, hanem az egész világnak. Ha csinálok valamit, aminek az eredményeképp a világomon mindenki megkapja ugyanazt a tápot, akkor azzal semmiféle versenyelőnyre nem tettem szert, minek csináljam meg?
2.) Ha egy táp az egész világra vonatkozik, attól kezdve már nem a játékosok, hanem a világok versengenek egymással. A V1-en jelentősen több aktív játékos van, mint a többin, tehát ott sokkal gyakrabban lennének ilyen buffok, a végén mindenki átköltözne a V1-re.
3.) Ez a mindenkire vonatkozik elég tág fogalom, indít valaki egy 1. szintű karaktert, pár hétig nem játszik vele és aztán arra lép be, hogy van egy rakás megaesszenciája meg mytokronitja?

Szóval ezeket a problémákat kell megoldani. Ha csak egy szövetségre vonatkozna, és ot is csak a teljes jogú, aktív tagokra, az megoldaná az 1. és 3. problémákat, de a 2. megmaradna, csak a szövetségek közti kontexusban.
Dátum: 2015.11.27. 16:37:16
Azért ez a kraftolás téma 200. szint környékén lenne aktuális, nem pedig egy újonnan induló karakternél. Aki ott tart, annak már pont uncsik a meglévő dolgok, jól jön egy kis újdonság.
Dátum: 2015.11.27. 12:53:03
A képletek - és minden egyéb - pontosítva lesz természetesen, itt a fórumon átbeszéljük majd, hogyan nézzen ki a rendszer. Én úgy gondoltam, hogy a craftolásnak lesz egy külön aloldala, ahol eldöntheted, milyen tulajdonságokat raksz a tárgyra. Szinttől függően kapnál pontokat, ezeket oszthatnád szét, minél magasabb tulajdonságot gyártasz, annál többe kerül exponenciálisan. Tehát itt azért lenne döntéshelyzet. A növelésnek ezenkívül lenne még egy költsége, valamilyen alapanyagok, amelyek beszerzése a tulajdonságtól függ.
Dátum: 2015.11.27. 08:42:38
Ezzel tisztában vagyok én is, épp ezért már régóta gondolkodom rajta, hogy a tárgyak készítését a ti kezetekbe kellene adni. Magyarul, lenne egy alaptárgy, páncél, sisak stb. és az, hogy milyen statokat adjon, ti döntenétek el. A tárgyat a varázstárgy kovácsolás menüpontban lehetne legyártani, a max. adható statok a te szintedtől függnének. A craftoláshoz szükséges komponensek beszerzése a tárgy típusától függne, pl. a gyűrűk nyakláncok komponensét az epikusok dobnák, a sisakot sisakszilánkért lehetne venni, bizonyos tárgyakét a csatlós arénában lehetne megszerezni stb. Elkerülendő, hogy mindenki csak IQ tárgyat csináljon, egy stat költsége exponenciálisan nőne, tehát egy tárgynak vagy +10-et adsz mindenből, vagy +20 IQ-t.
Dátum: 2015.11.26. 22:20:00
Azt nem mondtam, hogy kő nélkül top játékos lehetsz, ha így lenne, nem lenne értelme a játéknak. Csak azt, hogy más játékokkal ellentétben, nem az őskő határozza meg dominánsan ki a legerősebb, az optimalizálás itt többet számít.

Most azt mondtam, hogy bemaxoltuk a megaesszenciát - tehát csak egy véges ideig kell ezt csinálni; +könnyebb lesz a megaesszenciák beszerzése - ez a kettő remélem pont azt éri el, amit szeretnétek, hogy csökken ennek az aspektusnak a költsége.

Miért drágulnak a tárgyak? Ez egyszerű, a szintlépés egyre lassul, tehát egyre ritkábban kell új tárgyakat venned. A szintlépés jóval nagyobb mértékben lassul, mint ahogy a tárgyak ára nő, ezért ez a költség pont hogy csökken az idő múlásával.
Dátum: 2015.11.26. 19:49:10
Sajnálom, hogy így érzel. Ha gondolod, írj a supportra, szívesen átnézem, mire költöttél őskövet, írd le, mi az, ami miatt drágult neked a játék, és mit tudnánk tenni azért a jövőben, hogy a helyzet javuljon.
Dátum: 2015.11.26. 19:00:54
Iceman, amióta a VU megy, jelennek meg ilyen posztok a fórumon, mint amit most írtál. Pontosan tudjátok, hogy tisztában vagyunk az árérzékenységetekkel, a csatlósoknál külön topik volt erről, nehogy ez az új feature is ilyen problémát szüljön. Pont a megaesszencia kombó volt az, ahol - annak ellenére, hogy a VU talin jelenlévő játékosok 90%-a feltette a kezét, hogy használja a kombót, azaz rendszeresen fizeti a 10 őskövet az állatfelszerelésért - lecsökkentettük 2 őskőre, azaz ötödére. Az, hogy Ariel mennyit költött, az ő magánügye, mint ahogy az is, ha megosztja ezt veletek. Azt azért senki se felejtse el, hogy ő a játékban a csúcsragadozó, a leghatalmasabb végzetúr. Az, hogy egy játékban mennyire vagy sikeres, a stratégiádnak, a játékkal töltött időnek, és a ráköltött pénznek a függvénye. A legtöbb hasonló játékban, amit ismerek, a pénznek van a legnagyobb súlya, büszkék vagyunk rá, hogy a VU-ban viszont a stratégia jóval nagyobb szerepet játszik.