Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Döntetlent csak akkor tudok elképzelni, ha abba mindkét szövetség beleegyezik. De amelyik nyerésre áll, az miért egyezne bele? Ezért értelmetlen szerintem a döntetlen.

Azonos szövetségnek küldött béke és hadüzenet - én már mondtam Baratynak, hogy ennek nem sok értelme van, szerintem előbb-utóbb ki is fogjuk szedni.

Ha bevezetjük a fenti kiegészitéseket, azok a már folyamatban levő háborúkra is érvényesek lesznek, nem igazán tudjuk szétválasztani a kettőt.

Elég legyen +100 helyett +50 győzelem - hmm, hát erről nem volt külön szavazás, nem kevés az a +50?
kiegészítés a szövetségi háborúkhoz:
Néhány szövetség azt csinálja, hogyha megtámadják őket, kilépkednek a tagok. Gyorsan leírom, hogy ez miért nem jó ötlet.
1.) Ha egy szövetségből az utolsó tag is kilép, a szövetség megszűnik létezni. Épületestől, mindenestől, kampec. Most egy szövetségnél volt is egy ilyen hiba, hogy a gép nem jól számolta ki, mennyien vannak a szöviben, és amikor 1 tag maradt, a szövi már akkor is eltűnt... persze ezt javítjuk, de én a helyetekben azért ezt nem kockáztatnám be
2.) Ha valaki kilép egy szöviből, ahol a lélekkút mérete 10,000, és utána visszalép, akkor a lélekkútba bele kell töltenie 5000 LE-t ahhoz, hogy újra a szövetség teljes jogú tagja legyen. Igaz, hogy ezt a mennyiséget szövi társai tovább tudják tolni az épületekre, csakhogy amíg tölt, nem tudja az épületeket használni (védőfal, gyakorlótér stb) RÁADÁSUL az így betöltött lélekenergia nem növeli a lélekkút méretét! Tehát a fenti példából, a szövetség +500 méretet veszít a lélekkútra!
3.) Az, hogy egy szövetség vereségnél mennyi LE-t veszít a lélekkútból, függ a harcban álló szövetségek tagjainak számától, szintjétől, és a lélekkút méretétől. Minél "erősebb" ezek alapján valamelyik szövetség, annál kevesebb lélekenergiát zsákmányol. Ha tehát egy jelentősen erősebb szövetség megtámad titeket, akkor ha akartok, rögtön kapitulálhattok, sokkal kevesebbet veszítetek, mintha ki-be lépkedtek, ráadásul ilyenkor 1 hétig egyáltalán nem támadhatnak titeket. Ha egy kicsit rámenősebbek vagytok, akkor taktikáztok, a támadható tagok folyton leveretik magukat 15% alá, láthatatlanná válnak, segítséget kérnek stb. és a támadók számára a háború egyszercsak egy pp költséges nyűggé válik.
Dátum: 2008.10.24. 15:21:56
Beraktuk, hogy ha valakinek egy kérdést értékelnie kell, és rosszul válaszol, akkor is kapjon +5% LE-t. Azért, mert az értékelendő kérdéseknél előfordul, hogy maga a kérdés is rossz, és nem akarjuk, hogy azok, akik értékelnek, hátrányba kerüljenek.

Az elmúlt napokban volt 2-3 eset, amikor az SMS-es fizetéskor hibaüzenetet kapott a user ("hiba a kiszolgálónál"). Ha az SMS átjön és a pénzt levonják, a logok alapján az őskövet ilyenkor is be tudjuk írni, tehát ilyen esetben írjatok nyugodtan akár nekem, a fórumon keresztül, vagy a szokásos email címre.
Dátum: 2008.10.23. 21:49:25
Idézet: Gort - 2008.10.22. 09:32:37
A világ2-vel kapcsolatban merült fel bennem egy kérdés. Az őskövek hozzám tartoznak, vagy a karakteremhez? Ha a karakteremhez, akkor ugyebár az azt jelenti, hogy ha a világ2-n indítok egy új karaktert, annak szintén fel kell töltenem az őskő készletét...

A válaszok, amiket kaptál, korrektek voltak, ha a különböző világokon levő karakterek őskő készlete közös lenne, akkor az számos bonyodalmat eredményezne. Az őskővek vásárlásákor a kiégett őskövek átváltásra kerülnek, a kiégett ősköveket több játékmechanizmussal is szaporitani lehet, őskő jár az ajánlásért, ha többet veszed olcsóbban kapod, ott van a lélekkút kisütés is stb. Ezekből mind-mind gond lenne, ha egy "számláról" többfelé lehetne osztani az ősköveket. Ezért jelenleg ilyen megosztást nem tervezünk. Az elképzelhető, hogy ha már megy egy ideje a játék, és több világ van, akkor lehetővé tesszük, hogy ha az egyik világon megszünteted a karakteredet, akkor az összes ősköveidet valamekkora levonás árán átrakhasd egy másik világon levő, azonos email cimű karakterednek.

A bajnoki viadalról - igen, a bajnoki viadalon jelenleg 10. szinttől lehet részt venni, és a jövő hétre tervezzük. Elképzelhető, hogy ezt a szintet most valamennyire lecsökkentjük (8-ra vagy 9-re), hogy első alkalommal minél többen részt vehessenek rajta.
A szövetségi háborúk kiértékeléséről:
Jelenleg, a szövetségi háború min. 3 napig tart. Ezután akkor nyer valaki, ha legalább 2x annyi győzelme van, mint a másik félnek. Két hasonló erősségű szövetségnél állóháború alakulhat ki. Ezt megelőzendő, esetleg kiegészíthetjük a jelenlegi szövetségi rendszert:
1.) Egy hét elteltével már nem kell kétszeres győzelem arány, elég 100-zal több győzelem.
2.) Két hét elteltével elég 10-zel több győzelem.
Dátum: 2008.10.23. 20:06:53
A hitel egy egyszerű, varázslatos eszköz minden problémára, akár egy magánember, akár egy vállalkozás, akár egy ország problémájáról van szó. Pedig a legtöbb esetben a hitel ugyanolyan káros, mint a dohányzás vagy az alkohol. És egy országnak ugyanaz a megoldása van az adósságállomány lefaragására, mint egy magánembernek: spórolás, költségcsökkentés.
Sajnos, országos szinten ez azért is nehéz, mert akiknek lehetősége lenne erre, nincsenek érdekelve a dologban. A politikus fizetése nem függ attól, hogy a mandátuma alatt mennyivel nő az államdósság. A korrupció, a túlzott államapparátus és a választóknak osztott "kenyér és cirkusz" mind olyan költségek, amiről egy ország politikai vezetése nem tud lemondani.
A megoldás persze egyszerű, és minden gazdasági szakértő ezeket szajkózza. Az államapparátus csökkentése (a képviselők felét is nyugodtan ki lehetne rúgni!) a juttatások csökkentése, a felesleges hivatalok felszámolása óriási pénzeket jelentene. De a jóléti érvágásokra is szükség lenne sajnos, a 13. havi nyugdij eltörlése, a segélyek korlátozása és csökkentése elengedhetetlen lenne. De nézzétek meg, a vizitdíj utólagos eltörlése mekkora öngól volt, nem értem, hogy az adócsökkentésről miért nem írnak ki egy hasonló szavazást, hadd döntsön róla a nép... És akkor ott vannak a presztizs kiadások, a rosszul gazdálkodó futballcsapatok sokmilliárdos támogatása, a fejlődő országokba küldött segélyek meg hasonló baromságok. De egy kicsit elkanyarodtam a témától, hiszen ezek a problémák már a válság előtt is fennálltak, csak ugye ha nem kezelik őket, a válság eredményeképp eszkalálódnak.
Dátum: 2008.10.23. 14:35:50
Válság van, erről mindenki hallott, mint ahogy a legtöbben nagyjából már azt is tudják, hogy alakult ez ki: kipukkant az amerikai lufi, a fedezet nélküli hitelek először a másodlagos jelzálogpiacot, aztán pedig a tőlük kötvényeket vásárló bankokat és befektetési alapokat sodorták a csőd szélére, ők meg azokat, akik náluk fektettek be, és így tovább, borult a dominó.
De minket, magyarokat leginkább az érdekel, milyen hatással lesz ez ránk. Nyilván a politikusok és a média nyugtatnak mindenkit: Magyarország ebből az egészből teljesen kimarad, és ha mégsem, akkor megvannak a tervek vész esetére. Aki akarja, elhiszi ezt, aki nem akarja, az nem - egyenlőre még magyar bankokról és befektetési alapokról nem derült ki, hogy a csőd szélén állnak, de mi magyarok sokkal jobbak vagyunk az ilyen dolgok utolsó pillanatig való titkolásában, mint a minden adatot folyamatosan közzétenni köteles amerikai bankok.
Nézzük a tényeket: a magyar bankok sorban szüntetik meg a devizahiteleket, szigorítják a hitelfelvétel feltételeket, és visszamenőleg is felemelik a törlesztőrészleteket (fene egye az apróbetűs részt, amit senki sem olvasott el). Tehát azoknak a vállalkozásoknak és magánembereknek, akik jelentős hitellel rendelkeznek vagy akartak felvenni, most nem jó. De nyilván ez megy nagyban is, a magyar államadósság is hirtelen sokkal többnek fog tűnni, mint korábban. Ezek a dolgok ugye továbbgyűrűznek: az adók biztosan nem fognak csökkenni, sőt, még nőhetnek is. A hitelt felvevő magánszemélyek még jobban spórolnak majd, kevesebbet költenek. A vállalkozások egy része a dráguló hitel, a csökkenő kereslet és a nagyobb adóterhek miatt csődbe megy, munkásait elbocsátja, akiket szintén az államnak kell eltartani, és velük szintén csökken a fogyasztás. Csökken vagy esetleg meg is áll a gazdasági növekedés. Szóval, ha a bankok nem is mennek csődbe, akkor is a dolgok rosszabbra fognak fordulni.
A pénz persze nem tűnik el, csak gazdát cserél. Ahányszor valaki pénzt veszít, valaki azt megnyeri. Aki nem verte magát adósságokba, sőt, ne adj isten, még tartalékai is vannak, az lazán átvészelheti ezt az időszakot. 3%-kal 11,5%-ra emelték a jegybanki kamatot, szóval az államkötvény most tuti befektetés. Vagy nézzük a részvénypiacot: a csődbe menő külföldi bankok és befektetési alapok a veszteségeik fedezésére pénzt próbálnak teremteni, bármi áron: eladják a kockázatosabb befektetéseiket, mint pl. a magyar részvényeket. A magyar részvények kb. 85%-ka (ha nem több) külföldi tulajdonban van. Ezek a részvények most mind eladók! A hatalmas túlkínálat miatt a részvényárak óriásit zuhantak. A legbiztonságosabb részvények (blue chipek) árfolyama is kevesebb, mint a fele a tavalyinak. Akinek tartalékai vannak, az most nyugodtan vehet részvényt. A 10,000 Ft-os Mol részvény lehet, hogy egy hónap múlva csak 8000 lesz, de 1-2 év múlva szinte biztos, hogy 50-100%-os profitot hoz. Olvastam valahol, hogyha a magyarok ahelyett, hogy hitelt vesznek fel, minden hónapban csak 10,000 Ft-ot raknának félre, a magyar lakosság 1 évi ilyen megtakarításából az összes magyar részvénytársaság magyar kézbe kerülhetne. Hajrá, most féláron-harmadáron visszavehetjük a magyar vállalatokat a külföldiektől!
A magyar Forint is szédítő zuhanásba kezdett, néhány hónapja még itt ámuldoztunk a 230 Ft alatti árfolyamon, most meg csak azért van 280 alatt, mert a jegybank brutálisan felemelte az alapkamatot. Ez a kamatemelés persze megállíthatja (átmenetileg) a spekulánsokat, de hosszú távon szintén igen ártalmas a gazdaságnak, hiszen a magyar állam államkötvények formájában fedezi a kiadástöbbletét, márpedig ha nő a kamat, nő a magyar adósság, és ezt végsősoron mi fizetjük meg. Szerintem egyébként nem az a csoda, hogy most ennyi lett az árfolyam, hanem az, hogy a magyar Forint ilyen hosszú ideig erős volt. De a bankok, akik a devizahitelt adták, tudták, hogy előbb-utóbb fordul a kocka, most, hogy a Forint árfolyama az egekbe szökött, nem véletlenül vonják vissza a devizahitel konstrukciókat.
Végszóként, válság, az van, de ez mindenkit más mértékben sújt. Hitel felvételét mostanság senkinek nem javaslom, akinek már van, főleg, ha devizaalapú, az pórul járt, próbáljon NAGYON odafigyelni a kiadásaira, spóroljon, ahol tud, és ez igaz a vállalkozásokra is.

Ne felejtsd el értékelni a hozzászólásomat, és a többiekét!
Dátum: 2008.10.22. 13:56:15
winnie: sajnos előre nem lehet tudni, hogy mi fog menni, mi nem. A jól bejáratott sorozatok a legnépszerűbbek, az emberek veszik a folytatásokat, ha tetszik nekik valami - ugyanakkor egy sorozat, ami nem jön be, a legnagyobb bukás tud lenni, mert a sok könyv miatt még az olcsó könyves se veszi meg.

Keledor: Hogy miért nem jelent meg a farkas útja harmadik kötete, az egy külön történet. A könyv nekem nagyon tetszett, kivételesen itt még a reklámmal is foglalkoztunk, szántunk rá pénzt. Sajnos, nem tudom miért, ennek ellenére tragikusak voltak az eladási adatok. Mindazonáltal, már csak az olvasók iránti tiszteletből is ki akartuk adni a harmadik kötetet (le is van fordítva). Írtunk a jogdíjközvetítőnek, hogy nem lehetne-e egy picit kevesebb jogíjat fizetni a harmadik kötetért. Erre ők azt válaszolták, hogy nem, sőt! A harmadik kötetért fizessünk jelentősen többet. Azon kívül, hogy így az egész biztosan, garantált veszteség lett volna, ez a hozzáállás olyan szinten felháborított, hogy leállítottuk a harmadik könyv kiadását. Egyébként látszik, hogy a jogdijközvetítők is futnak a pénzük után, már nem az eladott kötetek után kell a jogdíjat fizetni, hanem a kinyomtatott példányok után - tehát 50%-kos fogyásnál a jogdíj nem 7-8, hanem 15-16%! (és ha azt mondom, hogy kisebb példányszámot akarok nyomni, akkor a jogdíjat még tovább emelik). Tekintve a nagykerek 45-50%-kos jutalékát, az áfát, iparűzési és kultúrális járulékot, fordítási, lektori, szerkesztpi, tördelési, rezsi és grafikusi díjat és persze a nyomdaszámlát, ez totális képtelenség. Tehát mindenki más mellé a jogdíjközvetítők is beálltak "kiirtani a jól tejelő tehenüket".

Az ifjú íróknak sok szerencsét kívánok, de megmondom őszintén, hogy jelenleg az esély a könyveik kiadására nulla. Mi is rengeteg kéziratot kapunk, és ami tényleg jó volt, azt ki is adtuk: de hiába volt jó a könyv, nem vették.

Valamilyen szinten ördögi kör ez, hiszen egy termék eladásához ma már édeskevés, hogy jó: reklámozni muszáj. Viszont ahhoz, hogy számottevő eredményt lássunk, olyan összeget kéne reklámra költeni, amely még a legoptimistább várakozások esetén is sokszorosa lenne a várható profitnak.
Dátum: 2008.10.22. 13:36:02
Idézet: Mortimer - 2008.10.21. 15:26:56
Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz az egész játék értelme, amikor már mindenkinek meglesz az a szakértelme, amivel védi a LE-jét. Mellesleg a térkapu sehol nem szerepel a szövetség fejlesztési lapján, az sem, hogy milyen előkövetelményei vannak épület szinten.

A szakértelemmel védhető LE elenyésző ahhoz képest, amennyi LE-be kerülnek a tulajdonságok és tárgyak. Tehát azzal a szakértelemmel biztonságban tudhatsz egy kis tartalékot, de nem az összeset!

Látjátok, a szavazás jelenleg úgy áll, hogy marad az 5 perc, tehát nem lesz változás.
Dátum: 2008.10.21. 21:52:31
Örülök azért, hogy ilyen sokan hisztek a könyv jövőjében, de még mindig kisebbségben vagytok. Fiatalabb koromban én is valami embertelenül sokat olvastam, de aztán család munka stb. mellett egyre kevesebb időm jutott rá. Egyébként a kütyü, amit említesz, azt úgy hívják, hogy Kindle. Nem tudom, mikor lesz Magyarországon - de ő talán feltámaszthatja a dolgot valamennyire, hiszen teljességgel megkerüli a könyvnagykereket és a nyomdaköltséget, a könyvkiadás két legnagyobb kerékkötőjét. Mindenesetre külföldön nagy sikere van, olvastam annakidején hogy az Amazonon pillanatok alatt elkapkodták mindet.

Idézet: Robiba - 2008.10.21. 17:53:11
Szerepjáték kőnyv kiadás lesz?? Pl:TF-ből???

Annak idején lelkes játékosok nekiálltak megcsinálni, és ki is adtuk volna, de aztán nem készültek el vele. Most már ebből biztos nem lesz semmi, sajnos, nem érné már meg.

Idézet: Kecskeffy - 2008.10.21. 18:40:37
Esetleg megoldást jelenthet a nagy költség ellen a digitális nyomtatás. A hagyományos nyomtatás nyomólemez költségei eltűnnek, akár egyesével is lehet utánrendelni. Érdemes azzal kombinálni, hogy pl. interneten megrendelhetik a könyvet, aki megrendelte, annak elkészíttetni, postázni. Így raktározni sem kell.

Amennyire én tudom a digitális nyomás sokkal drágább mint a rendes nyomda.

Idézet: Tony Ramirez - 2008.10.21. 18:56:41
Imadok olvasni, rengeteg konyvet veszek, foleg toletek! A legolcsobbak vagytok a zsetonbol valo fizetes miatt! A jutalompont is jo otlet! Amugy a jutalompontbol nem lehetne venni oskovet?

Köszi jutalompontért őskő biztosan nem lesz viszont
Dátum: 2008.10.21. 21:37:57
Köszönjük a dicséreteket!

Élő szerepjátékra sajnos mostanában már nincs időm.

Kártyajátékot a Végzetúrból biztosan nem csinálunk, épp elég a HKK-t fejleszteni, azzal most is rengeteget foglalkozunk.
Dátum: 2008.10.21. 16:45:23
Ha fáradt leszek, akkor majd nem írok semmit de ezt majd meglátjuk.

Az, hogy mihez értek és mihez nem, majd kiderül a pontozásból... De a bejegyzéseim célja úgyis csak a vitaindítás, biztosan lesznek az utánam szólók között olyanok, akik bölcsebben szólnak.
Dátum: 2008.10.21. 15:46:28
Nem kétséges, hogy lesznek olyan könyvek, amik túlélik ezt is - de jelenleg úgy látom, hogy nem az igényes kiadványoké a jövő, hanem a tömegigényt kielégítőké: celeb életrajzok, botránykönyvek, és persze a tankönyvek A piac persze letisztul, és amikor 50 szakácskönyvet kiadó cégből 48 csődbe megy akkor a maradék 2-nek talán jobb lesz... De a piac tele lesz a másik 48 cég könyveivel még ekkor is, dömpingáron, és a könyv ugye nem nagyon romlik meg (csak nagyon lassan).
Dátum: 2008.10.21. 13:08:27
Mivel részben könyvkiadással is foglalkozunk, sarkalatos téma, hogy mi lesz a könyvkiadással a jövőben. Én sajnos kissé pesszimistán látom ezt a témát. Nézzük csak sorban:
- Egyre kevesebb ember olvas könyveket. Az internet, dvd, számítógépes játékok komoly konkurrenciát jelentenek.
- Könyvet kiadni nem egy bonyolult dolog. Rengeteg könyvkiadó van, óriási a piacon a túlkínálat a könyvekből.
- A fenti két pont miatt csökkennek az eladások, emiatt nő az egy példányra jutó költség, ami növeli a könyv árát. Drágul a könyv, és emiatt még kevesebbet lehet eladni.
- A könyvterjesztés egy katasztrófa, a kiadók ki vannak szolgáltatva a terjesztőknek a túlkínálat miatt. A könyveket a terjesztők csak bizományba veszik át, túl nagy jutalékot kérnek (50% körül), az elszámolás lassú, nem megbízható, a fizetés sokszor óriási késedelemmel történik meg. Hosszú időn keresztül a könyv a terjesztőknek jó biznisz volt, de manapság már ez sem feltétlenül igaz: a bizományos rendszer miatt a könyv teljes árán "ülhettek", halogathatták a kifizetést, és közben szépen elköltötték, mintha a sajátjuk lenne. Új könyvesboltok, csillogó üzletek, saját kiadó és más finomságok épültek a könyvkiadók pénzéből. De aztán ez a lufi is kidurrant, nagy könyvterjesztők mennek egymás után csődbe, mert a kiadók már nem hajlandóak tovább finanszírozni őket.
Persze mindig keressük, hogy hogyan lehet egy ilyen láthatóan nem túl jövedelmező üzletágat tovább működtetni. Találtunk egy nyomdát, amely kisebb példányszámnál is elfogadható árat tudott adni. Nem adunk ki olyan könyveket, amelyek már korábban is veszteségesek voltak. Próbálunk a webes könyvkereskedelemre támaszkodni, hogy a fent vázolt terjesztői problémák minél kevésbé érintsenek minket. De a helyzet nem túl rózsás, és nincs ötletem arra, hogy mi fordítaná meg a trendet - szerintem a tv korábbi sokmilliós "olvass minél többet" kampánya sem ért semmit. Könnyen lehet, hogy azt kell majd mondanunk: lezárult egy korszak.
Dátum: 2008.10.21. 13:07:26
Minden új blog azzal a mondattal kezdődik, hogy "mindenkinek van már, én miért ne indítsak egyet". Nos, persze ez is benne volt, de én elsősorban nem ezért vágtam ebbe bele. Játékunk, a Végzetúr népszerűsége engem is meglepett, főként azzal, hogy mekkora jelentőséget kapott a Végzetúrba beépített kvízjáték. A kérdések akarva akaratlanul fejlesztik az általános műveltséget, a kérdések írása pedig ezen is túlmutat, ráadásul nagyon jól el lehet beszélgetni ezekről a témákról a fórumon. Persze egy percig sem vitattam, hogy ezt a közösséget a játékon kívül más témák is érdeklik, de örömmel tölt el a lehetőség, hogy ezt is el lehet hozni ide, erre a fórumra.
Az is benne van persze, hogy mindig is volt bennem egyféle irói hajlam, amit sosem sikerült igazán kibontakoztatni, legalábbis a klasszikus értelemben. Márpedig ahogy "öregszem", egyre több olyan téma van, amiről szívesen beszélek, meghallgatom mások véleményét. Játéktervező és vállalkozó vagyok, sok mindent megéltem és megtapasztaltam, amit szívesen megosztanék a weboldalunk látogatóival, ezért elhatároztam, hogy lehetőség szerint egy-három naponta írok valamilyen vitaindító témában, amihez aztán mindenki kedve szerint hozzászólhat. Az egyik fő téma persze az lesz, ami a szakterületem - játékok, szórakoztatás, internet - de lesznek itt bőven egyéb olyan témák is, amelyek mindenkit foglalkoztatnak. A pénzről, a gazdagságról és szegénységről, a politikáról, az élet céljáról, boldogságról, filmekről, az egészségről, a családról meg hasonlókról. Remélem érdekesnek fogjátok találni.
Amellett, hogy a témához bárki hozzászólhat, megkérlek titeket, hogy értékeljétek a témát, hogy tudjam, mit találtok érdekesnek, és mit nem. Természetesen egymás hozzászólásait is lehet értékelni. Az egyszerűség kedvéért minden egyes téma egy-egy topic lesz itt, a fórumon belül, de az egészet blogként a játék menüjéből is el lehet majd érni.
Dátum: 2008.10.21. 12:58:44
Jerikó, ha LE jár akkor is, ha a másiknak nincs, az a tamagocsi vonalat erősíti, mindenki a passzív, nem játszó játékosokat ütni (aka npc).
Egyébként lesznek bizonyos fajta "npc"-k a játékban, akit kedvedre gyakhatsz lélekenergiáért, de ehhez a szövetségednek fel kell először építenie a térkaput.
Dátum: 2008.10.21. 12:53:27
A világ eseményekkel kapcsolatban: a sima békekötéseket kiszedjük, mert ez csak spam ott, maradjanak meg a lényeges dolgok. Ezért is törlődött valamennyi esemény.

Az elhúzódó háborúkról: ez egy érdekes kérdés. Nyilván a legfairebb háborúknál alakulhat ez ki, amikor két, nagyjából egyenlő erős ellenfél küzd. Ilyenkor vagy az egyik azt mondja, hogy nem érdekel, nem pocsékolom erre a pp-met, és kapitulálok / hagyom hogy győzzenek, vagy mindkét fél körömszakadtáig kitart.

Ha elég sokáig elhúzódik a háború, akkor egyre nehezebb ilyen esetben a kétszeres győzelmet elérni, tehát lehet, hogy tényleg érdemes betenni olyasvalamit, hogy 1 vagy 2 hét után elegendő 50-nel vagy 100-zal több győzelem ahhoz, hogy valaki nyerjen.
Dátum: 2008.10.20. 22:45:37
Idézet: Mortimer - 2008.10.20. 17:08:43
Azért elég speciális esetről beszélünk...


igy van, ezt mondtam én is, egy speciális eset, ami ritkán fordul elő, de ilyenkor nagyon be lehet szivatni valakit.
és pont azért, mert ez ritkán van, nem lesz érezhető "korlátozás".
Dátum: 2008.10.20. 16:58:03
Idézet: azreus - 2008.10.19. 19:38:08
Akárhogy nézem, sok szövi annyira erős, a csak prémiumos illetve őskővásárló tagság miatt, hogy felesleges játszani. Minek? hogy turbobéla és csapata 3 naponta kiszívja a lélekkutunkat?

Ha egyszer kapituláltatok, akkor utána 1 hétig hadat sem tudnak nektek üzenni...

Necronis, az ellenfeled eléggé érdekes módszert alkalmaz, ezt hivják a felégetett föld taktikájának. Nem hagyják, hogy elvegyétek tőlük, inkább elpusztítják... abból hogy a háború nem ér véget, nincs hátrányotok, max annyi hogy emellett csak 4 másik háborút kezdeményezhettek.
Dátum: 2008.10.20. 16:53:05
Kíváncsi vagyok a véleményetekre az alábbi témában.

Jelenleg egy játékost 5 percenként lehet megtámadni (de a 2. támadásnál már -20%, a 3.-nál már -40% stb. lesz a rablott lélekenergiára és tapasztalati pontra). Ez inkább csak egy elméleti határ volt, hiszen a 3 órán belüli ismételt támadásra kapott mínusz korlátozta amúgy is a támadásokat.

Viszont felmerült egy igen speciális eset: ha valaki elmondja a szövetségi társainak, hogy egy zsiros zsákmányt szerzett, és mindenki 5-5 perc múlva rákattan, akkor amíg az áldozat kiment a konyhába betolni két túrórudit, azalatt lecsupaszítják mint piranhák a lábfürdőző tehenet.

Ilyenkor ugye az első ember 100, a második 80, a harmadik 60, a negyedik 40, az ötödik pedig 20 százalékos zsákmánnyal távoznak, azaz összesen az egy portyázásnál elveszithető LE mennyiség háromszorosát lehet elbukni 20 perc alatt.

Ez egy igen rövid reakcióidő, épp ezért felmerült, hogy esetleg ezt az időtartamot megnövelhetnénk 10 vagy 15 percre,vagy esetleg még hosszabbra.

Ha ezt megváltoztatjuk, annak nem lesz jelentős hatása, hiszen a gyűjtögetők legtöbbjét, ha nincs észnél, még igy is meg fogják kopasztani, csak valamivel hosszabb reakcióidőt kap.