Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2008.11.19. 15:51:59
Összeadódik a jutalom, de összesen max 25 érmed lehet.

A bináris ASCII kérdést kiszedtem... de ezeket légyszi a kviz topicba.
A gének annyiban befolyásolják a testsúlyodat, hogy milyen magas vagy, milyen a csontozatod, felépitésed, szóval ez ad mondjuk egy alapértéket. De az, hogy mennyi zsírt raksz rá, már rajtad múlik, a génjeidnek vajmi kevés köze van hozzá
Dátum: 2008.11.19. 14:24:49
Úgy néz ki, hogy ez a kiirási hiba akkor jelentkezett, ha nem jól válaszoltál a kérdésre, tehát hátrány nem ért senkit, és Baraty már javitotta is.
Dátum: 2008.11.19. 13:23:28
Hmm, kipróbáltam, de nekem jól irja ki a kvizért kapott LE-t... Kicsit több infó kéne hogy mikor és hogyan jött ez elő, a bug kukac vegzetur cimre mehet.

Kérésetekre újra átszámoltam a csapdakészítés / sajtolás képleteket, és úgy tűnik, minden rendben van.

Tekintsük az egy lényért kapható lélekenergia várható értékét, ezt nevezzük az egyszerűség kedvéért N-nek.

Tegyük fel, hogy van egy 20-as sajtolásod.
Ekkor egy lényből 5*N lélekenergiát tudsz kisajtolni.
20-as csapdakészítés esetén 7% esélyed van lény elfogására, tehát várható értékben +28% lélekenergiát szerzel vadászatonként. A kvízkérdésekre átlagosan 50%-ban válaszolsz helyesen, így gondolhatnánk, hogy ebből lejön 5%, mivel az elfogott lénynél nincs kvízbónusz sem, de pont ezért az elfogott lények alapban 5%-kal több lélekenergiáért sajtolhatóak, tehát ezt nem kell levonni.
Nézzük most a spektrális manipulációt: 20-as szinten +20% lélekenergiát kapsz vadászatonként.
Lehet persze azt mondani, hogy a csapdakészítés kifejlesztésébe ölt lélekenergiát is valahol vissza kell kapni, de hosszú távon ez egyre inkább elhanyagolható lesz.
Gyakorlatban persze VAGY levadászol egy lényt, VAGY kisajtolod, tehát annak nincs értelme, hogy az spm-et hanyagolod, és csak a sajtolásra mész rá. A kérdés inkább az, hogy mi a jobb taktika, csak az spm-et fejleszteni, vagy az spm mellett a sajtolást is. Aki akarja, majd kiszámolja magának ezt, hogy hányas spm-nél érdemesebb már a sajtolást növelnie.
A sajtolással kapcsolatban megjegyzem még, hogy ezzel a módszerrel hirtelen tudsz nagymértéű LE-hez jutni, ami ideális akkor, ha gyűjtesz valamire. A sajtolásnak ez volt az elsődleges célja.
Ha 10 felett is szintenként +0,5%-kot adna a csapdakészítés, akkor az a fenti példában +40% lélekenergiát jelentene várható értékben vadászatonként, vagyis kétszerese a spektrális manipulációval szerzettnek.

Summa summárum, aki esetleg azt gondolta, hogy talált valami kiskaput, amivel őrjítő mennyiségű LE-t tud még gyorsan tápolni egy későbbi nerf előtt, annak csalódnia kell, ezt a dolgot már annak idején mi is végigszámoltuk.
Dátum: 2008.11.19. 09:52:04
A csapdakészitéssel kapcsolatban:
ez a szakértelem semmit nem változott az alfához képest, amikor a sajtolás miatt kiegészitettük a képletet. Mindössze annyi történt, hogy az enciklopédiában nem írtuk bele, hogy 10-es szint felett már kisebb mértékben növeli a szörnyelfogás mértékét. Igazándiból csak azért szerepelnek itt-ott számok, mert ezt kérte valaki még a tesztelés során. Nem véletlen, hogy az ilyen játékban nem szokták a képleteket leírni: ezek a számok csak a játékosok töredékét érdeklik, a nagy többségnek elég az, hogy ha növeli a csapdakészitését, akkor nő az esélye, hogy elfogjon egy állatot. Az optimalizátorok pedig ha kiváncsiak a képletekre, vezessenek statisztikát, és ez alapján találják ki az esélyeket... Hozzáteszem még, hogy a játék során változhatnak dolgok (ld. felhasználási feltételek). Nem véletlen, hogy ezzel kapcsolatos reklamációt sem fogadunk el, a taktikádat sose alapozd teljes mértékben a közölt képletekre, a fórumon olvasott információkra, vagy tőlem vagy játékosoktól hallott számszerűségekre, hanem vedd figyelembe a saját tapasztalataidat is.

Szerencsére a játékot elég jól kiteszteltük, ezért az indulás óta még SEMMILYEN képletet nem kellett megváltoztatni, viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy a leírásokban szereplő számok (már ahol elkövettük a hibát, hogy leirtunk ilyet) nincsenek összhangban a használt számokkal. Mindenesetre, át fogom nézni most a dokumentációkat, hogy van-e még ilyen (szerintem nincs, de biztos ami biztos).

Konkrétan a csapdakészitésről, a kezdetek kezdetén a csapdakészités szintenként 0,5%-kot adott, és felmehetett talán 30. szintig, ezzel nem volt gond, hiszen csak állatelfogásra lehetett használni. A léleksajtolás bevezetésekor kiszámoltuk, hogy mennyi LE-t lehet termelni maxos csapdakészitéssel és sajtolással, és sokkal több volt, mint a normál vadászat, ezért változott meg a képlet. De ez elég régen volt, átszámolom ismét, mindenesetre azt tartom, hogy a max. 20-ról 30-ra emelése az belefér.

Röviden még a spektrális manipulációról: ez egészen biztosan működik, méghozzá úgy, ahogy le van irva. Más kérdés, hogy a vadászatért kapott portyában van egy random faktor, ugyanaz a szörny érthet 30-40 LE közötti értéket, tehát lehet, hogy egyik esetben spm nélkül többet kapsz érte, mint más esetben spmmel.
Dátum: 2008.11.18. 12:40:35
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.18. 08:52:32
de én négy olyat találtam, amire rossz a helyes válasz.

Ez már csak azért is lehetetlen, mert ha rossz a helyes válasz, akkor már réges rég ki lett volna szűrve...

Az első 800 kérdés, amit mi magunk irtunk, a következő 2200-at már játékosok tették fel az első napokban, de azokat már nagyon alaposan átszűrtük, és fogjuk szűrni a továbbiakban is.
Dátum: 2008.11.18. 12:37:22
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.17. 14:00:14
Ezt a topicot azért hoztam létre, mert el kellene dönteni, mi legyen a kvíz sorsa? Főleg az "érdektelen lexikális tudás" és a "túl speciális" kategória kisebb részével.


MI ennek a topicnak a célja? Az értékelés rendszerénél leirtuk, hogy mely kérdések számitanak a fenti kategóriába.
Dátum: 2008.11.17. 16:29:26
50 véletlenszerű kérdést kapsz, mindenki mást.
Dátum: 2008.11.17. 15:13:34
Elkészült az új fejlesztés, a kvíz olimpia!
A kvíz olimpia 2 hetente kerül megrendezésre.
Az olimpia előtti napon, kb. 4 órakor küldünk értesítést (ez az eseményeknél olvasható).
Maga az olimpia 2 napig tart, a 2 nap során bármikor nevethetsz, a kvíz menüpontban, az oldal tetején levő gombbal.
A nevezéskor 50 kérdést kapsz az adatbázis első 3000 kérdéséből (azért nem a teljesből, mert az első kérdések már alaposabban vannak szűrve).
15 perc áll rendelkezésedre, hogy válaszolj.
Mindenki olimpiánként csak egyszer próbálkozhat.
Az olimpia minden világon külön fut, de egyidőben.
A kérdések után a helyes válaszok arányában lélekenergiát kapsz (tehát mindenki, aki részt vesz, nyer).
A 2 nap elteltével kiértékelünk. A legtöbb jó választ adók között a felhasznált idő alapján rangsorolunk.
Az első 3 kap dijat, +3, +2 ill. +1% lélekenergia a vadászatokra helyes kviz válasz esetén.

FONTOS! Ez az első kvízolimpia csak TESZT. Mindenben megegyezik az éles kvízolimpiával, DE a 3 dobogós a jutalmat nem fogja megkapni, és a következő, éles kvízolimpia nem 2 héttel, hanem 1 nappal később, tehát terveink szerint péntek-szombaton lesz.

A kvíz olimpiával kapcsolatos hibákat, észrevételeket ide írjátok, de csak magával a rendszerrel kapcsolatban - ha konkrét kvízkérdéssel kapcsolatban van problémátok, azt a kvíz topicba! Az átláthatóság kedvéért ezt a topicot moderáljuk, a nem ideillő postokat töröljük.
Dátum: 2008.11.17. 12:59:04
Először azt a címet akartam adni, hogy "operációs rendszerek", de úgy gondoltam, hogy akkor senki sem olvasná tovább... Sokan gyűlölik Bill Gates neg a Windows, meg az egész dolgot, amit képvisel. Nyilván ezek a dolgok abból jönnek, hogy a Windows-t (a monopólium miatt) pofátlanul drágán adják, maga a Windows sokak szerint egy nagy sz**, és maga Gates és a dolgokhoz való hozzáállása sem kelt osztatlan szimpátiát mindenkiben. Biztos sokan látták "A számító emberek" c. filmet róla és Steve Jobsról, nagyon jó film volt, ajánlom mindenkinek. Bevallom, ezeket a nézeteket én is osztottam, informatikus révén rengeteget szívtam a Windows különböző verzióival, inkompatibilitásával, lefagyásaival és hasonlókkal. Szintén felháborítónak tartottam, hogy a Windows OEM verziója valami 20e Ft körül van, míg a számítógép 60-80e összesen: mintha vennél egy színes TV-t 60 ezerért, és azt mondanák, csak távirányítóval lehet használni, de a távirányító 20 ezerbe kerül, nincs rá garancia, ha a TV-ben kicserélnek egy fontosabb alkatrészt, újat kell venni. Vagy esetleg vedd meg (ugyanazt) a távirányítót 40 ezerért, és akkor ha a TV-ben alkatrészt cserélsz vagy újat veszel, akkor is használhatod... De annyi biztos, hogy akármelyik távirányítót is veszed, néhány év múlva ki kell dobnod! Ráadásul, a távirányító kifejlesztése nyilván sok pénzbe kerülhetett, de ahogy megtérül az ára és mások is beszállnak a versenybe, egyre olcsóbbnak kéne lennie... De nem, mert monopóliumok és törvények szabályozzák, hogy ennyit kell érte fizetned, akkor is, ha 200 Ft-ba kerül az előállítása, és ha bárki más elkezdi gyártani, az bűncselekményt követ el. Viccesen hangzik? A Windows így működik.
Persze csak akkor lehet igazán megérteni valaminek a működését, ha más szemszögből nézzük. A Linux egy teljesen ingyenes operációs rendszer, képes magát frissíteni, sokkal biztonságosabb, mint a Windows, ráadásul a teljes forráskódja nyitott mindenki számára. Akkor miért nem használ mindenki Linuxot?
Emlékszem, egyszer volt egy program, aminek a használatára nagy szükségem volt, és kizárólag Linux alá létezett. Mit tehetettem, felinstalláltam a Linux suse változatát egy gépemre. A programhoz először is le kellett töltenem egy C fordítót, azt le kellett fordítanom (asszem 12 óra alatt megvolt, de első néhány próbálkozásra nem fordult le valami hiba miatt, amit csak a képernyőre írt ki). Utána a C fordítóval le kellett fordítanom a környezetet, ami alá a programot írták. Ez már csak néhány óra volt (próbálkozásonként). Végül magát az alkalmazást is sikerült lefordítani (sok-sok órányi dokumentáció olvasás után). A programot használgattam, aztán egyszercsak betelt a hard disk, és a linux nem indult el többet... Ez volt az első linuxos élémyem, és akkor gondolkodtam el rajta először, hogy tényleg akkora sz**-e a Windows, vagy csak ez az emberi alkotó elme jelenlegi határa.
Azóta több (nem túl élvezetes) tapasztalatom volt a linuxszal kapcsolatban. Sokkal körülményesebb, nehézkesebb, mint a Windows, informatikusoknak készült, a halandó emberfia nem sok mindent tud vele kezdeni. Most már nagyjából megbarátkoztam vele, de annyit mondhatok, ugyanazok a problémák itt is megvannak, mint a Windowsnál: ezt a rendszert is gyerekjáték elszállítani, itt is vannak inkompatibilitási problémák, és ha van valami új dolog, amire szükséged van, itt tényleg moccanni sem tudsz anélkül, hogy órákat töltenél dokumentumok és a gugli tanulmányozásával - a Windowsban azért sokszor elég egy programot letölteni egy "megbízhatónak tűnő" helyről és percek múlva már megy is a dolog.
Mindkét rendszert emberek írták, az alapötlet mindkettőnél jó volt, csak aztán ez lett belőle... Mondjuk Gatesnek a rengeteg pénzből, amit keresett belőle, volt forrása, hogy később már valami tényleg használhatót csináljanak (Win XP Service Pack 2 már működőképes volt). A Linux viszont mivel rengeteg kézben, rengetegfajta disztribúcióként létezik, nem tud egységet teremteni.

Ne felejtsd el értékelni a bejegyzést!
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.14. 14:43:46

Nem lehetne inkább, hogy most is ezt csinálja?

De igen, szeretnénk, amint jut rá idő.

Idézet: Byzon - 2008.11.14. 14:44:56
,
Hmm... Köszönöm szépen a minősítést, én a játék kezdete óta azt használom...
Bekattintom a toplistákat és a hozzám legközelebbit próbálom ütni, ha az nem megy, akkor eggyel arrébb stb.
De most akkor mehetek elmeorvoshoz...

Az őrültet itt a szó pozitiv értelmében (fanatikus, mindenre képes játékos) értettem

Idézet: Draglov - 2008.11.14. 15:30:21
Emberek! Lehet nekiugrani azoknak az ellenfeleknek, akik a tamadni kivant szinten a legkisebb tulajdonsaguak.

Tehát szerinted nem jó, hogy mindenki a támadni kivánt szinten a legkisebb tulajdonságút üti? Akkor te is támogatod ezt a változást, köszönöm, ezt akartam hallani
A toplistát használni ilyen szinten macera, ahogy irtam, nem javaslom senkinek... épp, mivel időigényes. Portya gomb, kinézel valakit, és katt! Ha meg szövi háború van akkor úgyis adja magát kit ütsz...

Egyébként, nevetni fogtok, de az elején még a tulajdonságösszeget sem akartuk kiirni. Épp, mivel akkor mindenki a legkisebb tulajdonságút üti. De ez túl lényeges dolog ahhoz, hogy ne irjuk ki a toplistába, és ha ott kint van, akkor a portyázásnál is kell.
A portyázás ablakban, ha rákattintottál a szintre, szövetségre, tulajdonságösszegre stb. akkor a program e szerint a szempont szerint lerendezte az adatbázist, és ezután megjelenitette az első 10 találatot. ha ismét megnyomtad, akkor másik irányba rendezte, és megjelenitett igy is 10 találatot.

Ez a funkció még a legelején került be a programba, akkor a kisebb számú tesztelő miatt általában szinte mindenki megjelent a portya ablakban, aki megfelelt az adott szűrési feltételeknek, és a fenti funkció egy egyszerű rendezés volt az adott ablakra.

Most azonban, amikor már sokezer játékos van, más a helyzet.

A portyázás ablak véletlenszerűen választott ellenfeleket ad ki, akik a szűrési feltételeknek (horda, szintkülönbség vagy éppen szövetség) megfelelnek, és támadhatóak. A program elsősorban 100%-kos játékosokat próbál kiadni - olyanokat, akiket az elmúlt 3 órában nem támadtak, így minimalizáljuk a "zaklatásokat", és a zsákmány is maximális, 100%-kos lesz.

A rendezés használata után viszont már nem véletlenszerű találatok jelennek meg, hanem az adott szempont szerint leggyengébb vagy legerősebb karakterek. Tehát igy kényelmesen le lehetett kérni az összes támadható játékos közül a legalacsonyabb szintűt és azok közül is a legalacsonyabb tulajdonságút, aki támadható.

Ez egy fantasztikus kényelmi funkció, amelyről én már el is feledkeztem, és egyáltalán nem az volt a célja, mint amire most használják. A rendezés célja kizárólag az volt, hogy a portyázás során felhozott, kb. 10 véletlenszerű találatot lerendezze.
Így viszont rengetegen mindig egy-egy adott szint leggyengébb játékosait támadták. Nemcsak, amikor 100%-ban voltak, hanem még 80, 60 stb. százalékban is (sokan azt sem tudják, mi az a szám az LE oszlopban, és már csak azért is azt támadták, aki mellett kisebb szám volt, mert azt hitték, az gyengébb). Aki nem 3 óránként 1x, hanem 4x támadnak, annak nem sok esélye van a "felállásra".

Summa summárum, a "rendezési" funkciót kikötöttük. A portyázás gombot megnyomva, és a szűrési feltételeket beállitva (szándékosan nincs olyan, hogy 10. szintűeket támadok, csak olyat, hogy max 2 szintkülönbséggel támadok) véletlenszerű ellenfeleket kapsz, minden bizonnyal találsz köztük olyat, ki megfelelő kihivás lesz. Fontos dolog, hogy a támadásnál minél több lehetőséget kapj, és te dönthess, hogy kit támadhass, de arra nincs szükség, hogy mindig mindenki a létező legoptimálisabb ellenfelet üthesse.

Lehet erre mondani, hogy "akkor mindenki a toplistából fog támadni". Ha a toplistából támadsz, ott nem látszik a segitségnyújtás, az alacsony életpont és egy csomó más minden, könnyen lehet, hogy 10 embert kell végignyomkodnod, amig ellenfelet találsz. Így remélhetőleg erre csak néhány őrült lesz képes, a többiek használják a portyázást, és nem az lesz, hogy a játékosok 90%-ka ugyanazt a 10%-kot üti.

Köszönjük a megértéseteket!
Dátum: 2008.11.14. 14:11:41
A "kép nem frissül" problémát közben chaten megoldottuk, SHIFT+REFRESH.

Idézet: Zsolesz - 2008.11.14. 10:25:31

Az lenne a kérdésem, hogy térkapun keresztül levadászott "más dimenziók nagyhatalmú entitásai" egyenlők-e az epikus szörnyekkel, vagy az teljesen más.


A térkapu nem egyenlő az epikus szörnyekkel, mindössze előfeltétele. A térkapu felépitése után tudsz szörnyekkel küzdeni úgy, mint játékosokkal, és LE-t és TP-t kapsz, sőt, találhatsz náluk néha egyszerűbb mágikus gyűrűket és nyakláncokat is. A csatában LE-t és TP-t nem veszithetsz, de ÉP-t igen.
Az epikus szörnyek ennél valamivel összetettebb dolog, ezek olyan lények, amelyek legyőzéséhez az egész szövetség összefogására szükség van.
A szint egyébként csak tájékoztató jellegű volt, szerintünk kb. ezen a szinten lesznek már olyan szövetségek, akik a megfelelő épületeket felépitik. De az, hogy ezeket a dolgokat épitheted-e vagy sem, nem szinttől függ, hanem az előfeltételektől.
Dátum: 2008.11.14. 14:01:54
Elkészítettünk egy új fejlesztést, melynek neve kvíz olimpia. Ez a jövő hét elején fog a játékba kerülni. A kvíz olimpiára 2 hetente kerül sor, mindig lesz egy 2 napos időtartam, amelynek során bármikor végigcsinálhatsz egy 50 kérdésből álló kvízt, időre. A 2 nap elteltével értékelünk, és a 3 legjobb különleges dijat kap! A kvízolimpiának nincs szintkorlátja, bárki részt vehet benne.
Dátum: 2008.11.13. 23:00:56
A prémium tárgyak átalában nem adnak mást, mint néhány szintnyi előnyt. Nézzük pl. a sokat emlegetett Enyészmestert. Várható értékben 30 a sebzése, és +20 tulajdonságot ad. A 4 szinttel később megvásárolható, nem prémiumos tárgy +19 tulajdonságot ad, és 35 sebzést, tehát ez a tárgy már jobb nála! A 3-mal magasabb szintű tárgy is többet sebet, de csak +16 tulajdonságot ad, szóval talán egy leheletnyivel gyengébb. Tehát a prémium tárgyak épphogy csekély előnyt adnak, ezt tovább csökkenteni nemigen lehet, és már most is úgy múködik, ahogy Jerikó írta. Igaz, hogy a prémium tárgyak őskő ára lassan emelkedik, viszont a szintlépés is lassul, tehát egy tárgyat hosszabb ideig tudsz használni, ráadásul ahogy előrehaladsz a játékban, egyre több kiégett őskövet tudsz szerezni adott idő alatt, tehát egyre olcsóbbá válik az őskő is.

Abban igazatok van, hogy valószínűleg kisebb lesz a fizetési hajlandóság, ha nem kell a többiek ellen védekezni annyira. De úgy látom, hogy van igény egy ilyen világra is, ezért ezt ennek ellenére bevállaljuk.

A játékosok átáramlásáról egyik világról a másikra: én ettől azért annyira nem tartok. Egyrészt, még mindig nagyon sok ember van, aki nem hallott a Végzetúrról, vagy talán futólag hallott, de nem volt ideje kipróbálni. Számos potenciális játékos van még. Hogy ki indít karaktert a 2., 3. vagy akármelyik világon: nyilván mindig lesznek tehát újak, lesz, aki több világon akar játszani, és olyan is lesz, aki egyik világon abbahagyja, és átmegy a másikra.

Tompapa, a portyázásért járó TP megemelése már korábban felmerült, csak most épp valamelyik hosszú javitási lista alján pihen Ha bevezetjük, akkor mindenhol bevezetjük, nem csak világ3-on. A többféle tárgy / varázslat jó dolog lenne, jelenleg itt tart a játék, folyamatosan fejlesztjük, ha belefér, természetesen lesznek ilyenek is.

Sir Ny, csak egy technikai tanács: láttam, hogy a topicban levő több hozzászólásod számos játékosnak nem nyerte el a tetszését, mert gyenge pontszámot kaptál tőlük. Erre mindenkinek érdemes odafigyelnie, mert ha nagyon sok olyan postot ír, amit lepontoznak, akkor egy idő után olyan alacsony pontszáma lesz, hogy a hozzászólásai sok ember számára meg sem fognak jelenni... ezért figyeljetek oda arra is, mit gondolnak mások arról, amit írtok, és ha látszik, hogy egy vita vesztő ágába kerültél, akkor ne erőltesd a dolgot (témától függetlenül).
Szombatra tesszük, ennyit tudunk tenni azért, hogy minél kevesebben legyenek, akik dolgoznak olyankor

A vidékiek is el tudnak jönni, van vonat meg hasonló, legalábbis eddig mindig sokan jöttek vidékről is.

Mindenki, aki eljön, kap a karakterének egy medált, a medál 1mp-el csökkenti a vadászat idejét, és ad +1 épités szakértelmet. Ez összeadódik, tehát ha a jövőben több talira jössz el, mindegyiken kapsz egy újabbat.

A bejáratnál kapott "kviz" tulajdonképpen egy totó, ugyanazok a kérdések vannak mindenkinek, a játékkal kapcsolatosak (de nem túl könnyűek!), ezt kitöltöd, leadod. A legtöbb találatot elérők nyereményt kapnak.

Lesz ezenkivül terveink szerint egy olyan formátum is, bent, ahol a játék adatbázis alapján összeállitott, véletlenszerű 30-50 kérdést kell időre kitöltened, mindenki más-más feladatsort kap. Kicsit olyasmi, mint a jövő héten bekerülő fejlesztés, a kviz olimpia, csak persze élőben.

De a leglényegesebb hogy a hangulat nagyon jó szokott lenni, nem nagyon hallottam még olyat, hogy valaki megbánta volna, hogy eljött. Annyiféle módon lehet nyerni, tombolán, vetékledőkön stb. hogy általában senki sem távozik üres kézzel...
Dátum: 2008.11.13. 13:46:29
Köszönöm a részletes elemzést, hadd válaszoljak néhány dologra.
1.) Szerinted nem jó, hogy az, aki fizet, jelentős előnybe kerül a nem-fizetősökhöz képest. Ez a téma már lerágott csont, itt a fórumon is. Röviden: ha a prémium nem járna előnnyel, miért fizetnének érte? Ha letöltöd egy program trial verzióját, és utána nem fizetsz érte, irsz-e reklamációt az ügyfélszolgálatnak, hogy miért nem érhető el számodra minden funkció? Ez a dolog csak igy működik. A játékot lehet kipróbálni és játszani ingyen is, de ha versenyezni akarsz és komolyan játszani, akkor célszerű előfizetni rá.
2.) A játék lehetőségeiről és az eltöltött időről: talán hihetetlen számodra, de sok embernek még igy is túl komplikáltnak tűnik a játék elsőre - ezért is raktuk be most pl. a mentort. Szóval lehet hogy neked jobban imponált volna, ha ezt még jobban komplikáljuk, rögtön az elején, de ezzel erős kisebbségben lettél volna. Az eltöltött időről pedig, ha hiszed, ha nem, néhány nagyon hardcore éljátékostól eltekintve, a lélekenergiád túlnyomó többsége NEM a portyázásból jön, tehát ha naponta csak 2-3x lépsz be, és minden alkalommal 3x portyázol, nem maradsz le az átlagtól.
Dátum: 2008.11.10. 23:01:36
Először is: a mentor lényege, hogy egy tök újonnan beregisztráló játékosnak jelenik meg, és azt vezeti végig. persze, most kicsit hülyén jön ki, ha valakivel kis bőrpajzsot akar vetetni, amikor van neki már jobb: de azért raktuk be igy, hogy a 2. világon senki se mondhassa, hogy lemaradt a mentortól kapható tápokról. max. megveszed a bőrpajzsot, aztán rögtön el is adod.

Attól, hogy kilépsz a mozillából meg hasonló, a mentor nem tűnik el... a mentor 3 féle módon tünhet el:
1.) "kinyomod" hogy az itt használt szakszóval éljek
2.) végigcsinálod a feladatait
3.) fellépsz 4. szintre.
Ha azt mondod, hogy nem kéred a mentort, feljön egy ablak, hogy Biztosan nem akarod a mentort, és lemondasz az így kapható lélekenergiáról?
Ha erre igent nyomsz, akkor igen, azt az LE-t már nem szerezheted meg. Ennél jobban nem tudom, hogy lehetne ezt lekommunikálni. Mondjuk sokat nem buksz vele, mert ha már úgyis van pajzsod, akkor azzal úgysem érsz sokat, max. a +300 LE-t és az 1 db őskövet bukhatod el. De ha "kinyomtad", akkor sajnos nem lehet újra-aktiválni Lehet hogy ilyen lemondás gomb nem is kéne, de azt azért el tudom képzelni, hogy amikor valaki az X. világon indit karaktert, akkor már irritálni fogja, ezért raktuk be ezt a lehetőséget.
Dátum: 2008.11.10. 15:06:56
A Gyűrűk Ura egyik kedvenc gyerekkori olvasmányom volt, el is határoztam, hogy ha nagy leszek, filmrendező leszek, és megfilmesítem. Ebben mondjuk Peter Jackson megelőzött, de nem sajnálom tőle, mert jó munkát végzett Hihetetlen, hogy manapság milyen látványvilága van a mozifilmeknek, de ennél is durvább, hogy ezek a látványos filmek manapság már olyan tömegben készülnek, hogy az emberek egyre kevésbé kíváncsiak rá. Nő az ingerküszöb. A jó történet gyakran többet ér, mint a lélegzetelállító látvány.
Írtam korábban, hogy mekkora bajban van a könyvkiadás. No, azért a mozik helyzete sem túl rózsás. A házimozi rendszerekkel kihúzták alóluk a szőnyeget. Régen azért óriási különbség volt, hogy hatalmas mozivásznon, surround hanggal nézel meg egy filmet, vagy otthon a kis képernyős tévén monóban. Manapság már sok tévécsatorna is dts hangot ad, a tv képernyőméretek óriásiak (és egyre elérhetőbb az áruk). Ráadásul a mozijegyek egyre drágábbak lettek, emlékszem, egy időben a 2000 Ft-ot kóstálgatta egy mozijegy.
A nagy multiplexek kiszorították az olcsóbb kis mozikat, most pedig rajtuk a sor. A mozijegyek árát jelentősen lecsökkentették, és rengeteg további akció van, mégis a mozik gyakran konganak az ürességtől. Ennek oka egyszerű, a tévében és a mozicsatornákon olyan tömegű film van, hogy nincs igény a mozira, és ha minden kötél szakad, letöltesz egy filmet a netről, vagy megveszel egy DVD-t a Tescóban 2-500 Ft-ért. A mozi pedig megmaradt egyfajta kikapcsolódásnak, hétvégi programnak, a párokon kívül csak néhány fanatikus megy el a bemutatókra, a többiek megvárják a dvd-t. A mozi iránti igényt az sem igen növeli, hogy a szinkronizálás során sokszor elég alaposan kiirtják a dts hangot és effekteket. Többször voltam úgy a moziban, hogy a film közepénél-kétharmadánál kaptam fel a fejem, hogy jé, mögöttem szólalt meg egy hang! És addig (meg utána is) meg kb. olyan volt, mintha tv előtt ülnék (nem a mostani, házimozi rendszerre kötött előtt, hanem a régi monó előtt).
A filmgyártók persze ezen nem buknak, hiszen ami bevételkiesés van a mozijegyeken, az bejön a dvd forgalmazáson, és különben is, amit az egész világon tudsz árusítani, az mindig jó üzlet marad... de akkor is, nagy mozirajongó révén, kicsit sajnálom a dolgot.
Dátum: 2008.11.10. 15:03:41
A lélekkút töltéskor eddig nem számított az építés szakértelem. Mérlegeltük a játékosoktól kapott javaslatot, és úgy döntöttünk, hogy ezt ésszerű lenne megváltoztatni, tehát mostantól az építés szakértelem számít a lélekkút töltésénél is.