Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Volt egy érdekes élményem nemrégiben. Amikor megint ellopták a telefonkábeleket a kerületben, és így nem volt internetünk, úgy döntöttem, hogy nem várok egy hetet, amíg rendbejönnek a dolgok, hanem veszek valamilyen mobil internet hozzáférést a cégnek, hogy addig is tudjunk dolgozni. Lementem az Europarkba, és bementem a Vodafone-hoz. Az ügyfélszolgálatosnak elmondtam, hogy kellene egy számítógépre köthető modem, amit csak akkor fogok használni, ha épp nincs rendes internetünk, afféle vésztartaléknak. Mit tud ajánlani. Mintegy 20 percbe telt, amíg a hölgy felfogta, mit akarok, és sikerült meggyőznöm arról, hogy nem, nem akarok semmiféle havi előfizetéses konstrukciót, mert erre évente 2 hetet lesz szükségem (beleértve az esetleges nyaralást is). De végül kikerült a pultra a feltöltőkártyás modem, és sor került a fizetésre. Mondom, cégnek lesz, kérnék egy ÁFÁs számlát. A hölgy erre közli, hogy oké, akkor prezentáljam a céges papírokat, aláírási címpéldány, cégbírósági végzés, miegymás. Itt most álljunk meg egy pillanatra. Nem havi előfizetést akartam venni, ahol az elvetemült felhasználók képesek, és nem egyenlítik ki az utólag kézhez kapott számlát. Nem. Egy fix díjas hardver eszközt vásároltam, egy előre kifizetett telefonkártyával. Kb. mintha bemegyek az áruházba, veszek egy karton wcpapírt, a pénztárnál ÁFÁs számlát kérek - és kérik a cégbírósági végzést.
Mondjuk, azért ilyesmire fel voltam készülve, tudom, milyenek a mobilszolgáltatók, tehát széles mosollyal elővettem a kért papírokat. A hölgy nézi, nézi, aztán azt mondja: ez nem jó, mert ez egy "módosító" végzés. Mire én: a végzés az végés, minden létező adat rajta van, ami kell, ez a legfrissebb, ami a cégbíróságtól van, hacsak nem az eredeti 1992-es bejegyzésre vágyik valamiért. Márpedig ez nem jó, mert csak módosítás, nincs rajta a jegyzett tőke, a tagok neve meg akármi. Mutatom neki, hogy lapozzon, itt vannak azok az adatok is. 10-15 percnyi vita után mondtam, hogy akkor hívja ide a főnökét. Elment, jön vissza néhány perc múlva, főnök sehol. Márpedig ez a papír így nem jó. Oké, mondom, panaszt hol tudok tenni? Írjak egy levelet a telefonszámlámon levő címre!
Alapvetően toleráns és béketűrő ember vagyok. Tudom, hogy a Vodafone ezzel a magatartással mindenfajta fogyasztóvédelmi és egyéb előírást megsértett, de igazándiból már elegem volt az egészből, otthagytam az ügyfélszolgálatost, és bementem a T-Mobile-hoz. Megkérdeztem, hogyan tudnék gyorsan egy mobil modemhez jutni. Rámutattak a Saturnra, bementem, és 2 perc alatt vettem egy mobil modemet, előre feltöltött kártyával, céges számlára. Végzés meg egyebek nélkül.
Hogy miért írtam le ezt az egészet. Egyrészt, azon felül, hogy az ügyfélszolgálatos csaj síkhülye volt, és teljesen alkalmatlan a munkája elvégzésére, annyi bizonyos, hogy a cége által szigorúan meghatározott módon járt el (és valószínűleg ebben a színfalak mögött lapító főnöke is megerősítette). Tehát mondhatjuk, hogy a cég bürokráciája olyan szinten túlszabályozta magát, hogy az már aktívan akadályozza őket a profit termelésében. És ez a dolog sok multiról elmondható: horribilis pénzeket költenek reklámra, menedzserekre, piackutatásra, és még ki tudja mire. De amikor valaki besétál a boltba, és meg akarja venni a terméküket, akkor képtelenek kiszolgálni. És itt nemcsak arról van szó, hogy elestek a modem és a feltöltőkártya hasznától, és az alkalmazott egy fillér hasznot nem termelt a cégének ebben a fél órában: kialakult bennem egy végérvényesen negatív kép a cégről, és ezt természetesen megosztom másokkal is.
Akkor körvonalazódik a "patch", leírom:

1. A lélekkút növekedésének mértéke megváltozik a következőképpen: ha valaki saját lélekenergiából épít egy épületet, akkor utána összeadjuk a teljes jogú tagok épÍtését az adott szövetségben, és elosztjuk a tagok számával (de legalább 5-tel). Ha ez az érték nagyobb, mint a lélekkút, akkor a lélekkút méretét megnöveljük erre az értékre.

2. Ha valaki egy másik szövetségből lépett át, és így valamennyivel kevesebbet kellett a lélekkútba töltenie, az építéséhez hozzá fogjuk számolni az áthozott lélekenergiát is.

3. A lélekkutak méretét visszamenőleg megváltoztatjuk a következő módon: kiszámítjuk az új képlet szerint (1-es pont), és ezt megszorozzuk 30%-kal (tolerancia ráhagyás, hogy minél kevesebb legyen a csökkentés, és hogy ne lehessen egyből lélekkutat növelni azzal, hogy kirúgnak pár inaktiv tagot). Ha ez a szám kisebb, mint a korábbi lélekkút mérete, akkor lecsökkentjük ennyire.

A mai napon még várok "last minute" véleményeket, de a változást a holnapi napon (csütörtök) szeretném berakni a játékba. A nagy többség ebből nem fog semmit látni, igazándiból csak néhány top szövetséget fog érinteni.
Idézet: BaalCain - 2008.12.02. 09:22:09

Amikor meg eléri a kútméretet az átlag építés, akkor az eddigi építés/ 10 lélekkút bővülés helyett életbe lép lényegében az építés/szövitaglétszám lélekekkút bővítés?

HA jól értem a kis számú szövetség nagyságrendekkel kevesebb építéssel fog lélekkutat növelni.
Ha 1 fős a szövi akkor pedig minden egyes építésre költött Lé növeli a kutat- hiszen ő az átlag?

Azt irtam, hogy ha 5-nél kevesebb tagja van a szövinek, akkor is 5-tel osztunk az átlagszámitásnál. Az eddigi 10-es osztáshoz képest, egy kis szövi lélekkútja gyorsabban fog nőni az elején, amig a tagok száma 5 és 9 között van az eddigiekhez képest, ez igy van. Viszont korábban 10 tag fölött nőtt gyorsabban, az nagyobb táp volt, ez egy pici kompenzációja annak - és utána úgyis kiegyenlitődik. Lehet persze taktikázni azzal, hogy 5 tagok szövit csinálok, de hosszú távon lemaradnak.

Idézet: Zsolesz - 2008.12.02. 10:27:18
Itt is meg lehetne tenni, hogy csak a teljes értékű tagok számítsanak az átlag számításnál

Teljesen jó javaslat, köszönöm!
Idézet: CaveMaN - 2008.12.01. 17:04:52

Ez ebben a formában nem jó, mindenki felúzza első szintre és az Elit Horda utána nem tud háborúzni senkivel, kettesen a Százhordás pagonynak se lesz ellenfele, hármason meg a Tökéletes gyémánt lesz vele kizárva a háborúkból, örökre. (Természetesen egy nyert háború jár mindenkinek)


Ez szerintem sem jó, egy játékot hosszútávra kell tervezni, simán lehet, hogy az élmezőnyben 3-4 erős szövetség lesz, akik csak egymással tudnak háborúzni. Ha mondjuk a 2 leggyengébb ezek közül letiltja az erősebbet, akkor game over...

Jeriko egyébként amit a béke csarnokára irtál, ugyanaz, amit én irtam (talán más számokkal). A háború csarnoka azért kell, hogy legyen egy ellenpont, egy választási lehetőség. Aki nem akar kapitulálni, hanem kitart 3 napig, azt legalább tovább lehet farmolni, ez szintén magasabb szinten, amikor az élmezőnyben kevesebb ellenfél lesz, egy igen hasznos dolog (különösen akkor, ha tudom, hogy a kapituláció után az 5-ös békecsarnokuk miatt úgysem támadhatom őket 3 hétig). A portyapontról pedig, azért ha háborúban állsz nem mindig lehet kioptimalizálni, hogy tuti nyerj, csak ütöd az ellent. Azzal, hogy visszakapod a portyapontot, vonzóbbá teszem a lehetőséget, hogy veled egy súlycsoportban levőt üss, ez szintén jó dolog.
Idézet: Jeriko - 2008.12.01. 16:52:06

- Ha nincs letárolva, hogy egy tag mennyit épített a szövetségben, akkor miből fogsz átlagot számolni? A teljes építésből?
- Ha valaki kilép egy szövetségből, ahol eddig épített 50k-t, és átmegy egy másikba, ahol az átlag 40k, akkor mennyit kell majd építenie?

Az, hogy valaki mennyit épitett egy adott szövetségben, szerencsére tárolva van - csak ha kilép a szöviből, akkor nullázzuk ezt az értéket. Ha kilép a szövetségből, és átmegy a másikba, akkor továbbra is az előző lélekkút felét (25k-t) visz tovább, tehát 40k-25k=15k-t kell építenie. Tehát amikor a jelenlegi képletek szerint feltöltötte a lélekkutat, az adott szövetségben való épitése mindössze 15k lesz. De abban tökéletesen igazad van, hogy illene ilyenkor az épitését 40k-ra beállitani, hiszen azt ő már korábban egy másik szövibe beépitette, kapja meg érte a kreditet ő is, meg a szövetsége is. Igy amikor az épitést befejezi, akkor az épitése pont megfelel majd az átlagnak, tehát a szövetséget sem érinti hátrány. Köszönöm hogy felhivtad erre a figyelmemet.

Idézet: Danka33 - 2008.12.01. 20:27:55
Volt egy javaslatom, miszerint a mindenkori legnagyobb átlagépítés legyen a feltöltendő lélekkút méret. Azzal nem lehetne trükközni...

Végülis ez majdnem ugyanaz, de a lélekkút már egy szám, amit amúgy is tárolunk, és mindenki számára látható, felesleges azzal komplikálni a helyzetet, hogy felveszünk egy másik változót, és az lesz az épités alapja.
Idézet: Shiako - 2008.11.30. 21:30:13
Idézet: Miklós - 2008.11.30. 20:16:48
Igen, jól emlékszel Ariel, a harcban a magasabb szintű kap a szintkülönbségnek megfelelő +támadást. Ami egyébként nem számít sokat, de valamekkora előny.


Ok. Ennek mi értelme van? :think:

Igy van, ahogy az előttem szóló mondta, a magasabb szintű = több harci tapasztalat.

Béke csarnoka és PP vesztés: erre is jó okom volt, aki állandóan 0 PP-vel szaladgál, az ne magyarázza be, hogy ő egy "békés, építgető karakter, aki szeretné, ha békén hagynák". Aki valóban ilyen, annak 100-150 pp-je van állandóan, és nem fogja ez a dolog meghatni.
Jelenleg nem tároljuk, hogy összesen mennyi LE-t építettek egy szövetségbe saját LE-ből tagok egyenként (erre való a lélekkút, az ezek összegének pontosan a tizede). Ha valaki kilép egy szövetségből, és ismét visszalép, nem fog a program "emlékezni", hogy mennyit épített ott korábban. Technikailag nincs különbség aközött, hogy a saját szövidből kilépsz (akár véletlenül, akár tudatosan, akár kirúgnak), vagy hogy azért lépsz ki, hogy átmenj egy másik szövetségbe. Épp ezért nem lenne bölcs dolog, ha korlátoznánk, hogy mennyi idő múlva lehet kilépés után újra belépni, mert akkor a szöviváltás is elbonyolódna. Természetesen, lehetne ezentúl számolni ezeket a további dolgokat is, de visszamenőleg nem tudnánk kikalkulálni.

Viszont! Tegnap támadt egy ötletem, ami az eddigi javaslatok "összegyúrása", benne van minden, amit ti mondtatok, de a hátulütők és hátrányok nélkül. A következőre gondoltam:
Ha valaki épít, levizsgáljuk, hogy az építés után mennyi az építések átlaga. Ha ez nagyobb, mint a jelenlegi kút mérete, akkor megnöveljük a kutat a különbséggel. Példa. A szövetségnek 12 tagja van, és 11960-as lélekkútja. Az egyik tag épít 140-et az egyik épületbe. Ezután összeadjuk a tagok építéseit, amit ebben a szövetségben csináltak, és elosztjuk 12-vel. Az eredmény 12000. A lélekkút mérete tehát megnő 40-nel.

Miben különbözik / hasonlít ez az eddigi javaslatoktól/hoz?
Ahogy javasoltátok, a kiindulási alapot az eddigi építések átlaga fogja jelenteni, ez biztosítja, hogy az új belépőnek annyit kelljen építenie, mint a többieknek (azaz, az építés szakértelem miatt valószínűleg még kevesebbet is).
Viszont, az új belépő építését nem a tagok átlag építése, hanem a lélekkút mérete határozza meg, így nincs lehetőség semmiféle olyan trükközésre, amikről korábban írtam.
Ha kilép a szöviből egy átlagos (mondjuk 20k-t építő tag), és belép helyette valaki 0-val, akkor egy időre az átlag lecsökken, és a lélekkút mérete nem fog nőni. De amint a lélekkutat feltöltötte, utoléri az átlagot, és a lélekkút elkezd tovább növekedni.

Kerülnek-e az élenjáró szövetségek behozhatatlan előnybe, vagy az újabbak behozhatatlan hátrányba emiatt?
Egyrészt megértem, hogy senki sem szeretné, ha a lélekkútját utólag lecsökkentenénk. Ezzel a rendszerrel ez nem is feltétlenül szükséges: mindössze, a lélekkút mérete nem fog nőni addig, amíg utolérik magukat. De az én privát véleményem az, hogy mindenképpen igazságos lenne valamekkora csökkentés (max. az építési átlag 130%-kára, hogy azért valami megmaradjon az előnyből), mert a nagyon nagy lélekkutak jelentős plusz regenerációt fognak produkálni még hosszú távon is, de lehet, hogy erről egy nyílt szavazáson kéne dönteni.
A most induló szövetségeknél, mivel nem 10-zel osztunk eleinte, hanem a taglétszámmal (de minimum 5-tel, az egyszemélyes szövetség mutációját elkerülendő), ezek az új / kis szövetségek eleinte gyorsabban tudnak majd fejlődni, behozni a lemaradásukat, ez is egy pozitív dolog.
Sziasztok,
nagyon örülök, hogy ilyen sokan eljöttetek a találkozóra, és a sok visszajelzés is jól esik, hogy jól éreztétek magatokat. A kvízjáték nagyon népszerű volt, gratulálok a szép eredményekhez! A díjak hamarosan beírásra kerülnek. A végzeturas beszélgetésen nagyon jó ötletek hangzottak el, a leglényegesebb téma, a szövetségi háborúk eredménye már a szövetség fórumban olvasható is, és hamarosan leprogramozásra kerül.
A találkozóról lesz képes beszámoló a beholder weboldalon, ha elkészült, felrakom a linket!
Igen, jól emlékszel Ariel, a harcban a magasabb szintű kap a szintkülönbségnek megfelelő +támadást. Ami egyébként nem számít sokat, de valamekkora előny. Amit írsz, hogy a védő kapjon +védettséget (a "virtuális" szint is ezt jelentené): ez szerintem felesleges, a pihenés és/vagy láthatatlanság már eleve ad védekezés bónuszt, ezt lehet kombinálni segítségadással, ha ezt tovább fokozzuk, áteshetünk a ló túloldalára és a támadó lesz hátrányban. Arra egyébként én is gondoltam hogy a békecsarnok a láthatatlanság hatásfokát növelje, de már igy is kicsit túl összetett az éüpület.
Arról, hogy a háború csarnoka ne adjon előnyt: a béke csarnok egy jelentős védő előnyt ad, ezt azért ha nem is száz százalékban, de egy kicsit kell ellensúlyozni. Ez a 3 nap előtti kapitulációra kicsivel több LE egy minimális dolog, ennyi kell szerintem.
Arról, hogy az aktív háborúk száma helyett a hetente indított háborúk számát korlátozzuk, ezzel nemcsak programozási nehézség van, hanem ismét egy drasztikus változás, ki tudja, jó lesz-e. Mennyiben korlátoznád, az 5 aktiv háború helyett heti 5 háború, vagy hogyan?
Oké, leirom még 1x, miért nem működik ez az átlag vagy legtöbb dolog.

Vegyünk egy szövetséget. Van benne mondjuk 17 tag. Felépitik az új őrtornyot, lesz hely 3 új tagnak. A 17 emberből 16 30ezret épitett, 1 tag meg 1000-et. Az első 16 tag kilép a szövetségből. Ekkor az átlag illetve legnagyobb épités a szövetségben 1000. Ezután a 16+3 tag visszalép, fejenként kemény 500 lélekenergiát töltve a lélekkútba.

Erről a témáról is beszélgettünk a Végzetúr találkozón, megoldás nem született, az általános vélemény az volt, hogyha a lélekkút mérete az átlagos építéssel valamennyire arányos lesz, akkor az megfelelő megoldás.
A hétvégi találkozón úgy láttam, hogy az egyik központi kérdés a szövetségi háború volt. Összefoglalom, hogy ezekkel kapcsolatban milyen felvetések voltak, és nekem milyen megoldási javaslatom van.

Ti mondtátok:
1. Maximalizálni a hetente indítható háborúk számát.
2. Berakni egy épületet a békés építkezők számára, ami a szövetséget kevésbé kívánatos célponttá teszi.
3. Általában egyszerűbb / jobban megéri rögtön kapitulálni, mint egy elhúzódó háborúba belemenni.

Javaslatom két új épület, a béke csarnoka és a háború csarnoka.
Emellett az egyszerre inditható háborúk számát alapesetben 2-re csökkentjük, de ezt módosítják az épületek.

A béke csarnoka (javaslat volt, hogy katakombák legyen az előfeltétel, de ez mégsem olyan jó ötlet, mert a katakombákig nehéz eljutni, én kb. egy 2-es őrtornyot javaslok)
Maximális szint: 5.
Béke csarnokát csak akkor lehet építeni, ha nincs még háború csarnoka. A csarnok minden szintje 3 nappal növeli a békefelbontás idejét. Tehát 1. szinten 7 helyett 10, 5. szinten 22 napig nem támadhat ugyanaz a szövetség.
Ezenkívül a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek. Tehát 1. szinten 15-30% helyett 13,5-27%, 5. szinten 7,5%-15% lehet a veszteség a lélekkutatot méretéhez képest.
Ha portyázol valaki ellen, és nyersz, van 10% esély, hogy vesztesz még egy portyapontot.

A háború csarnoka
Maximális szint: 5
A háború csarnokát csak akkor lehet építeni, ha nincs még béke csarnoka.
A háború csarnokának minden szintje eggyel növeli az egyszerre indítható háborúk számát (tehát 5. szinten 6 lesz).
Ha háborúban a 3 nap letelte előtt kapituláltok ti vagy az ellenfeletek, 5%-kal nő a győztes zsákmánya a csarnok minden szintje után.
Ha portyázol valaki ellen, akivel háborúban állsz, és veszítesz, van 10% esély, hogy visszakapod a portyapontot.

Természetesen lenne lehetőség egy szavazásra, amivel le lehet bontani a háború ill. béke csarnokát, ha a szövetség inkább a másikat akarja felépíteni.

Az egyszerre indítható háborúk számát lehetne esetleg helyettesíteni az 1 héten indítható háborúk számával, de ezt sajnos lényegesen nehezebb leprogramozni.

Ja, volt még egy felvetése Riusnak, amire itt válaszolok:
Ha valaki hadat üzen nektek, gyorsan kapituláltok egy másik, "baráti" szövetség ellen, lemegy minuszba a lélekkút, és emiatt törlődik a hadüzenet. Ez a dolog nem működik, mivel a negativ lélekkutat a hadüzenet szavatás kiirásakor, és elküldésekor vizsgáljuk csak le, a hadüzenet létrejöttekor nem. Tehát ezt igy nem lehet kitrükközni.

Javaslatok, felvetések, vélemények jöhetnek...
Az őrtorony építés jó okkal megy úgy, mint most: nem volt cél, hogy rögtön a játék elején 35 fős szövik legyenek.

Egy szövetség lehet kevesebb fő akkor is, ha nem taktikáznak, hanem egyszerűen egy szűk baráti közösség, munkahelyi csapat stb.
Igazándiból a zöldfülű (még tölti a lélekkutat) és a teljes jogú (már betöltötte a lélekkutat) tag között csak annyi a különbség, hogy az utóbbi használhatja az épületeket (gyakorlótér, védőfal stb). Minél több ilyen épület van, annál nagyobb "tápba" ül be az új tag, ezért egyre nehezebb ezt elérnie. Amit írsz, hogy az épületek fokozatosan váljanak elérhetővé, bizonyosan jobb és árnyaltabb megoldás lenne a jelenleginél, de sajnos túl komplikált: leprogramozni is, és a játékosokkal megértetni, hogyan működik. Tehát a jelenlegi rendszer fog maradni, viszont változhat a lélekkút mérete (csökken, és így könnyebbé válik a beépítés), és csökkenhet az, hogy mennyit veszít a korábbi építéséből a tag (és így még könnyebbé válik a beépítés).

Tehát én is azt szeretném, ha az új belépők dolga egyszerűsödne.

Leanthil, a lélekkútnak pontosan az a célja, hogy az építés hosszútávon egyre kisebb teher legyen, és a lélekkútból lehessen építeni. Ez a /10-/40-es osztónál is tökéletesen megvalósul, magas szinten a lélekkút többszörösét "építi", mint a tagok. A gond a mostani képlettel az, hogy nem csupán az építés 90% (vagy akár 99%) -át végezné: hanem azt elképesztő sebességgel tenné. Hiába nő az építési költség exponenciálisan, a termelt lélekenergia négyzetesen exponenciálisan nőne. Persze, lehetne a még fel nem épített épületszintek költségét megemelni, ahogy itt javasolták: csakhogy ez azokat sújtaná, akik nem tudnának összeszedni 35 tagot.

Azt javaslom egyébként, hogy a holnapi találkozón szánjuk rá egy kis időt, hogy ezt az egészet átbeszéljük, addig is gyűjtse mindenki az ötleteket!
Kocos, csak két javaslat:

1.) Próbálj ékezetes betűkkel írni, sokkal olvashatóbb az egész!

2.) Ha egy témában a hozzászólásokkal "le vagyok maradva", általában azt csinálom, hogy végigolvasom a hozzászólásokat, és csak utána írok kommentet, mert furán néz ki, ha egy régebbi hozzászólásról írok véleményt, és közben a beszélgetés sokkal előrehaladottabb állapotban van már. Neked is ezt javaslom!
Jerikó: az őrtorony szint * 10k gyakorlatilag egy konstans érték lenne, ez semmiképpen sem jó egy exponenciálisan fejlődő szövetségnél.

A szögesdrót akadályról: akkor még egyszer, nem visszamenőleg akarom korlátozni a játékot, hanem egy képlet hosszútávú működéséről vitázunk. A kis szövetségeket nem érinti az, hogy mi van 100k-s vagy 500k-s lélekkútnál, tehát eléjük semmilyen szögesdrótot nem raktunk...

És visszautalva a válaszra, amit asszem Mortimernek adtam, az, hogy kiket "farmolnak", nem attól függ, hogy mennyire kicsi az "áldozat" lélekkútja, hanem attól, hogy milyen erősek a tagjai. A kettő között persze gyakran van összefüggés, de nem feltétlenül. Sőt, akinek kisebb a lélekkútja, azt kevésbé érdemes támadni...

A lélekkút tökéletesen tudja modellezni, hogy eddig mennyit épitettek a szövetségbe, csak ugye ezt a 10-es osztóval lekorlátoztuk 10-ben. Igazándiból a legegyszerűbb lenne azt mondani, hogy a lélekkút növekedés mértéke nem épités per 10, hanem épités per taglétszám. Csakhogy ez a rendszer a fejlődő, nagyobb taglétszámű szövetségeket büntetné, épp ezért lenne ezt civilizáltabb egyfajta közelítéssel a lélekkút méretéhez kötni, ráadásul visszamenőleg nem lehetne kiszámítani.
Idézet: Simon - 2008.11.27. 16:55:51

Mielott veglegesitened a dolgot, esetleg elgondolkodnal alternativakban? Kerlek...


Természetesen, különben nem hoztam volna létre ezt a fórumot!
Idézet: Mortimer - 2008.11.27. 16:39:33
Miklós, de most egy 110ezres szövetség farmol le minket, ezután egy 78ezres fog. Tehát kis szövetségként jóval többet fogunk veszíteni a lélekkútból mint eddig

Oké, akkor itt valamit félreértettél korábban. Ha egy szövetség győz, a vesztes lélekkútjának 15-30%-kát rabolja el. 15%-kot akkor, ha a győztes ereje 2x vagy még nagyobb, 30-at, ha azonos erősségűek, vagy a győztes gyengébb. Namármost. Az erősség NEM a lélekkút méretétől függ, hanem a karakterek szintjétől. Tehát attól, hogy 78 vagy 110k az ő lélekkútjuk, PONT ugyanannyit fog tőletek zsákmányolni.

Idézet: Mortimer - 2008.11.27. 16:39:33
Másrészt ők már kihasználták a 110-es kut előnyeit, soktizezret nyertek ezáltal is építésben, ami nekünk nem lesz meg, tehát duplán a kis szövetségek fognak szívni.

Valami MINIMÁLIS előnyt szereztek ezzel, a 100k fölötti szövetségek mondjuk negyed vagy fél szintet szereztek így egy épületükre, ez hosszú távon semmi. Viszont ha így marad, akkor 5x annyi épületük lesz, mint a kisebbeknek.

Visszatérve a belépési követelmény alternativ javaslatokra (Jerikó: legmagasabb építő LE-je, Petúr: átlag építés). Mindkét módszer tökéletesen exploitolható, kilép mindenki a szövetségből, kivéve egyvalakit, akinek 1000 építése van, aztán mindenki visszalép, 1000 építéssel, és akkor jöhet a 3 új tag, szintén 1000-1000 építéssel... Bármilyen, hasonló ötlet ugyanígy fúrható. A belépés feltételét csakis egy, a szövetséghez rendelt statikus mérőszámmal (ie. lélekkút) határozhatjuk meg.

Ezt a 25ezrenként /10-es képletet egyébként csak kiindulásként gondoltam, valószínűleg drasztikus lenne az osztót a végtelenségig növelni - viszont mindenképp célszerű úgy meghatározni, hogy a lélekkút nagyjából az egy ember által épített LE-nek feleljen meg közelítőleg. Tehát mondjuk az osztót fokozatosan lehet növelni /10-től /40-ig, de ott megáll. Ezt még átgondolom.

Mindezek mellett, valószínűleg hosszútávra érdemes egy korlátot is betenni, ami az új belépőket védi: jelenleg ugye a korábbi lélekkútból hozott LE 50%-ka elvész, lehetne ezt limitálni, hogy de maximum 20,000 LE veszhet így el, tehát amikor egy szövinek már 500k-s lélekkútja van, akkor ha valaki átlép a 450k-s lélekkutú szöviből, akkor "csak" 70k-t kéne töltenie.
Idézet: Petur - 2008.11.27. 16:06:49

A problémát a saját szövetségünkön keresztül tudom szemléltetni. A mi kutunk most 110.000-es méretű. Ehhez képest a legtöbbet építő karakter 90.000 LÉ alatt van, az átlag pedig 70.000 alatt van. A jelenlegi rendszerben egy új belépőnek 110.000 Lé-t kell beraknia a kútba, holott a szövetség összes tagja mélyen ez alatt a szint alatt van. Félek az idő múlásával ez az arány tovább romlana.


Ha a 110k-t "átkonvertáljuk" az új rendszer szerint, akkor az 78k lesz, tehát pont stimmelni fog.
Látom akkor, hogy sokan nem értitek, miről is van szó.

Változás esetén is két alternativát javasoltam: az egyik alternativánál (100k) visszamenőleg SEMMI nem változik, minden ugyanúgy lesz, az 50k-nál a néhány legerősebb szövetség, akik érezni fognak ebből valamit.

Tehát ellentétben azzal, amit Jerikó állít, a kis szövetségek semmiféle hátrányba nem kerülnek, viszont a legtáposabb szövetségek nem fognak elhúzni a többiektől.

A javasolt változás pontosan azt érné el, hogy az új belépőnek ne kelljen TÖBBET dolgoznia, mint az eddigi tagoknak (az 50ks verziónál ez különösképpen igaz lenne). Miért?
jelenleg ugye a lélekkút mérete 10%-ka az összes építésnek. Amíg a szövetségnek csak 10 tagja van, addig az új belépő is ugyanannyit, vagy kevesebbet épit, mint a többiek átlaga. De ha a szövetség létszáma ennél nagyobb, akkor egyre többet kell építenie. ha viszont nagyobb létszámnál az építésnek már a huszada vagy harmincada számít csak, akkor továbbra is pontosan annyit kell az új belépőnek arányosan építenie, mint a többieknek. Sőt, később, amikor ez /30, /40 stb lesz, és számottevő épités szakértelemmel rendelkezik, még ennél is kevesebbet.

Viszont eltöltöttem (sajnos) egy pár órát egy részletes modellezéssel, fejlődési ütem, milyen szinten milyen épületek épülnek meg, stb. Többször dicsekedtem már vele, hogy minden képletet milyen mélységekig lemodelleztünk. A szövetségi épületek építési ritmusát, mindent figyelembe véve, sajnos még nem modelleztem így le. A végeredmény:
A jelenlegi szövetségeknél a lélekkút regeneráció aránya az építéshez képest kisebb, vagy egyenlő, de hosszú távon ez az egyensúly megbomlik: 50. szintre egy maximummal ketyegő szövinél már a regeneráció fogja adni az építések 90%-kát. Tehát a tápos szövetségek úgy otthagyják a kis szöviket, mint versenyautó a csigát. Ez semmiképpen sem kívánatos, mint ahogy az sem, hogy valakinek 3 millió LE-t kelljen a szövibe építeni, sőt, az sem jó dolog, ha valaki megnyer egy szövetségi háborút, akkor annyi LE-t zsákmányol, amiből egyből több épületet felépíthet.

Megértem, hogy néhányan a tápos szövetségük előnyét féltik a kisebb szövikhez képest, és ezért próbálják itt védeni a jelenlegi rendszert, de ami rövidtávon nektek tuti táp, az hosszútávon nem tesz jót a játéknak. Ha akarjátok, számoljátok ti is végig, de a fentiek alapján már nem is az a kérdéses, hogy igen vagy nem, hanem hogy 50 v 100.
Bocs, elrontottam a szavazás kiirást, irom újból

A lélekkutakkal kapcsolatban most két problémát látok, amit többen felvetettek:

1.) A gyorsan növekvő lélekkutat egyre nehezebben tudja feltölteni egy új belépő.

2.) Egy szövetségi háború során a sokat, intenzíven épitő szövetség egy háborúban óriási mennyiségű lélekenergiát veszíthet a kútjából.

Ezzel kapcsolatban már voltak kommentek, hogy az új belépőnek kevesebbet kelljen a kútba tölteni, meg hasonlók, de valószínűleg inkább a probléma forrását kéne orvosolnunk, a túlzottan gyorsan növő lélekkutat. A jelenlegi tendencia alapján előbb-utóbb milliós méretű lélekkutak lesznek...

A problémának van egy elég egyszerű megoldása.
Jelenleg minden 10 épített pont után eggyel nő a lélekkút. Be lehetne vezetni, hogyha a lélekkút mérete legalább A, akkor csak 20 LE után nő egyet a kút. Ha a mérete már B, akkor csak 30 LE után nő egyet. Ha C, akkor 40 után. És így tovább.

A kérdés persze az, ti hogyan vélekedtek erről, ezért most kiírtam egy szavazást.
Aki azt mondja, támogatja a változást az Igen szavazattal, azok számára két variációt ajánlok.
Az egyik, hogy a fent emlegetett A értéke 100,000 fölött lesz. Így ezt most szinte senkit sem fog érinteni, csak a későbbiekben. A dolog előnye, hogy visszamenőleg nem változtatunk, hátránya, hogy 100,000-et sem egyszerű a lélekkútba betölteni.
A másik variáció, hogy a fent emlegetett A már 50,000 lesz, B mondjuk 75,000, C 100,000 és így tovább. Természetesen, ez esetben átváltjuk a legalább 50,000-es lélekkutakat az új képlet szerint, hogy ne jusson senki előnyhöz.

Ja, egy kis segítség.
Csináltam egy excel táblázatot, amelyben vettem azt, hogy melyik szinten átlagosan mennyi LE-t lehet szerezni vadászattal (beszámoltam egy várható elementáris fúziót és spektrális manipulációt is). Feltételeztem, hogy az emberek a szerzett LE átlagosan 1/3-át költik építésre. Kiszámoltam, hogy ilyen ütemben hogyan bővül várhatóan a taglétszám. Azt is tudom, hogy nagyjából milyen időközönként lehet szintet lépni.
Ezen adatok alapján meg tudtam határozni, hogy melyik szinten várhatóan mekkora lesz egy szövetség lélekkútja. A jelenlegi valós adatok ennek nagyjából meg is felelnek.
Az eredmény:
Ha marad a jelenlegi verzió, 50. szinten 3,5 millió lesz a lélekkút mérete.
Ha a fenti két variáció bármelyike lesz, akkor 50. szinten kb. 350 ezer lesz a lélekkút mérete. (hosszútváon tehát nincs igazán jelentős eltérés, csak itt, az elején, hogy mennyibe kerül a belépés egy új tagnak)