Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.05.14. 17:19:17
Amit a fenti index cikkben írnak, teljesen jól jellemzi a helyzetet, a könyvkiadás válságban van. Egész egyszerűen óriási a túltermelés, és a könyv nem romlik meg, egyre csak nőnek a készletek, a kereslet viszont iszonyatosan visszaesett. Ezen semmilyen kereskedők és kiadók közti paktum nem segít. A kiadók 95%-kának teljesen értelmetlen könyvet kiadni, biztosan veszteséges üzlet. Én ezt a folyamatot láttam nagyjából egy éve, igyekeztünk lezárni a sorozatainkat, hogy ne tartozzunk az olvasók felé, és a függő sorozatainkat mindenképpen ki fogjuk adni, be fogjuk fejezni. De új író vagy sorozat kiadásba vágni kb. olyan lenne, mint málnát ültetni a Holdon. Sorry az ifjú írók és a nyomdák felé, sajnos itt nekik sem terem sok babér a közeljövőben.
Nem az olvasást vagy a kultúrát temetem. Rengeteget olvasok a gyerekeimnek, és ők is sokat olvasnak. Az olvasás nagyon fontos, intelligencia, szókincs, műveltség. De a raktárakban azonban sok százmillió könyv áll, fogadjunk, hogy a nagy részét te sem olvastad. Ha holnaptól 2 évig egyetlen új könyv sem jelenne meg, csak a régieket árulnák, a kutya sem venné észre. Ezért vannak a kiadók az alku vesztes oldalán, ezért tudnak a terjesztők bármit rájuk kényszeríteni.
Dátum: 2009.05.13. 12:39:40
Lélekenergia sajtolás
Az állatoknál szétválasztottuk külön fülre a szabadon engedést és a sajtolást, hogy még kisebb eséllyel sajtolják le vagy engedjék szabadon állatukat a játékosok véletlenül.
Ezenkívül beraktunk egy olyan lehetőséget, hogy a véletlenül sajtolt állatot vissza lehet állítani. Ehhez a sajtolás oldalon az alsó gombot kell megnyomni. A visszaállítást költsége a kisajtolt mennyiség duplája plusz 10 őskő. Ha állat sajtolását kívánó küldetésed aktív, akkor a sajtolt állatot nem mentjük így le, és ekkor nem visszaállítható.
Dátum: 2009.05.12. 12:31:33
A bajnoki viadalon láthattátok, hogy volt 2 fejlesztés a kéréseitek alapján.
1.) Minden résztvevő kapott a szintjétől függő lélekenergia jutalmat.
2.) A csatákat alapesetben fokozatosan, egyenként nézheted meg, izgulva a végeredményen, nem tárul eléd egyből a végeredmény illúzióromboló módon.

A háború tornyával kapcsolatban pedig javítunk egy dolgot. A háború tornyánál, ha ellenfeledtől túl kevés LE-t rabolnál, akkor a torony szintjétől függően plusz LE-t kaptok győzelem esetén. Viszont ez a plusz LE akkor is járt, ha a győztesnek akár 0 LE-je volt. Berakjuk, hogy itt is maximum annyit lehessen rabolni, amennyi LE-je van a győztesnek, akárcsak normál portyánál.
Példa. Van 200 lélekenergiád. Háborúban legyőzöl valakit, akitől 20 LE-t rabolsz. Ekkor a gép kiszámítja, hogy még további 230 LE töltődhetne át a kutatokba győzelemnél. De mivel csak 200 LE-d van, így mivel 20-at raboltál, csak 180 fog.
Igazándiból ezek a játékfejlesztők mind jól csinálják, de nincs olyan szisztéma, ami mindenkinek tetszene. A WoW elve (ami mellesleg nagyon jó!) hogy a játék rettenetesen könnyű legyen, sikerélményt adjon. Az egyensúlyt úgy teremtették meg, hogy az elején van egy hihetetlen gyors, látványos fejlődés, és utána már csak nagyon lassú, minimális fejlődés van; de nincsenek is durvább kihívások, amelyek teljesítéséhez a karakteredet érdemes lenne fejleszteni, a raid győzelmek is inkább a jó taktikán, gyakorlaton és reflexeken múlnak - de emiatt bárki számára játszható, nem csak a hc gamereknek. Egy új játékos pár hónap alatt eljuthat ugyanarra a szintre, mint az, aki évek óta játszik, ez sokak számára vonzó.
Az Everquestben a karakterfejlesztésnek sokkal nagyobb szerepe volt, a hosszú idő árán gyűjtött felszereléssel és képességekkel olyan kihívásokkal nézhettél szembe, amelyekkel egyébként nem, és ezekért még táposabb jutalmak jártak, amelyek sokszor évekkel később sem avultak el. Mindig volt cél, amivel számottevően erősödhettél. Viszont egy új játékosnak szinte lehetetlen volt behozni a többiek több éves előnyét.
Dátum: 2009.05.11. 18:09:50
Idézet: johha - 2009.05.11. 16:27:06
"A BKV jelentsen csődöt,"


Félreértettél, nem azt mondtam ezzel, hogy szünjön meg a BKV, hanem hogy a magánszférában ez egy bevált módszer arra, ahogy vállalkozók megszabadulnak az adósságaiktól, aztán ott folytatják ahol abbahagyták, más néven. A BKV csődbe megy, aztán 1 nap múlva újraalakul mondjuk BVK néven, hitelek nélkül, azonos eszközállománnyal és alkalmazottakkal, és megoldódott minden gond... Tudom hogy ez gyakorlatban lehetetlen, de a magánszférában ez nap mint nap megtörténik (sajnos).
Zheldor, lehet, hogy jól ismered ezt a fajta biztositást, mint ügynök, én viszont jól ismerem, mint ügyfél... De nézzük közelről a számokat. Konrétan, az avivától, pont ma kaptam egy értesitést a jelenleg aktuális árakról. (egyszerüsitve irom le).

A befizetett összegből levonnak 5%-kot rögtön, befizetéskor.
Az alapkezelő évente levon 1,75%-kot a teljes összegből.
Van havi 520 Ft nyilvántartási dij.
Van ugye magának az életbiztositásnak a dija, ez életkortól meg egyéb faktoroktól függő.
"Egységáthelyezés" esetén van tranzaksziós dj 0,2%.
Meg van vmi 2000 Ft költségátalány...

Nézzük most az optimális (biztositó által ecsetelt) esetet.
A befektetés termel évi 20-30% hozamot, az 5%-kot csak befizetéskor fizeted be, utána csak hozza a pénzt, az 1,75% és a havidij elhanyagolható, a biztositási dijat pedig szintén a kamat töredékéből fizeted. A hozamra nincs kamatadó! Ráadásul még ott az adókedvezmény is!!!

Nézzük most a valóságot.
Egy alap hozama egy évben egy random szám, mondjuk -20% és 30% között. Várható értékben (talán, ha nagyon jó az alapkezelő) valamivel magasabb, mint a banki kamat. (Ha a hozam várható és valós értéke következetesen messze meghaladná a banki kamatot vagy az állampapirok hozamát, akkor mindenki ebben tartaná a pénzét, és a bankok csődbe mennének, ill az állam is, mert nem tudná az állampapirokat eladni). A kezdetben befizetett összegből leugrik 5%, a hozam jó esetben 10%, az egészből lejön 1,75%, az egyéb dijak meg a biztositás - bőven minuszban vagy, kivéve, ha extrém jó a hozam (de az aviva az elmúlt 8 évben nemcsak tavaly produkált negativ hozamot...) Ezt a pénzt persze a következő években már az 5% nem terheli, csak az 1,75% meg a többi, de még mindig rosszabbul jársz, mint a kamatadóval. Ráadásul, ha jön egy rosszabb év, akkor több az elvonás, mint a hozam, és így a következő években még nagyobb hozam szükséges ahhoz, hogy egyáltalán pénzednél legyél!
Az adókedvezmény egy frankó dolog (volt). Csakhogy most már az égadta világon mindenfajta adókedvezmény összevonásra kerül, szóval ezt nem feltétlenül tudják sokan kihasználni.

Ez gyakorlati tapasztalaton alapul, Aviva, 8 éve fizetem, a jelenlegi "visszavásárlási érték" 23%-kal kevesebb, mint amit összesen befizettem. és nem, ezt nem lehet kizárólag a válságra kenni, a 8 év alatt egyetlen pillanat sem volt, amikor a befektetés értéke több lett volna, mint amit befizetek... Természetesen lehet, hogy pechem volt, és van, akinek ez a dolog jobban muzsikál, de ez még mindig csak annyit jelent, hogy várható értékben egy kanyit nem kamatozott a dolog... Ahhoz, hogy ilyen költségek mellett a dolog működjön, az átlagos banki kamat fölött minimum 4-5%-kal többet kéne az alapkezelőnek produkálnia, de ez láthatóan nem nagyon jön össze nekik. Természetesen a 10. év lejáratakor cancel...
Elismerem, a leírás nem volt minden részletre kiterjedő, de ennél nem akartam terjengősebb lenni

Ha külföldre utazom, én mindig kötök beteg- és balesetbiztosítást a családnak, nem egy nagy összeg, és már több alkalommal volt rá szükség. Szóval ez részemről a javallott kategóriába tartozik, ha ki is felejtettem.

Caveman: én a valószínűségekkel számoltam, előfordulhat, hogy szétnyomnak keritésjavitás közben, de a halálesetek nagyobbik része egészségügyi eredetű. Ezeket sem tudod teljesen kivédeni, de tudod csökkenteni az esélyét. Nemcsak egészséges táplálkozással, hanem hogy körültekintően vezetsz stb. Amikor a biztosító kiszámitja az árat, akkor az átlaggal kalkulál: aki nálam jórészt egészségtelenebbül él, kevésbé óvatosan vezet stb. Tehát ami másnak reális biztosítási dij, az nálam túl magas összeg

Egyébként az életbiztositás olyan, mint a lottó. Lottózni sem éri meg: a 100 Ft-os lottószelvényre a nyereményed várható értéke kevesebb, mint 50 Ft. De ha bejön az a pici esély... 100 Ft-tal 100milliót nyerni... Az emberek nem matematikus módon gondolkodnak. Kicsi az esély, hogy meghalsz, de ha mégis, jól jön a családnak az 5 milla. Csakhogy én matematikus vagyok, ezért nem kötök kockázati életbiztosítást, ezért nem lottózom, sőt, más szerencsejátékot sem űzök, mert mindegyiknél a rake/üzemeltetői jutalék miatt vesztőben lennék.
Dátum: 2009.05.08. 12:35:10
Nem arról van szó, hogy a vasutasoknak nem járnának jobb körülmények, nem érdemelnének több fizetést. Nekem is van vasutas ismerősöm, pontosan tudom mi a helyzet. A MÁV egy állami vállalat, tehát az államtól, vagyis tőlünk, adófizetőktől kapja a pénzét. Sajnos azonban itt is igaz az, ami a legtöbb állami válalatnál: a felelőtlen vagyonkezelés. Míg egy magáncégnél a tulajdonos érdekeltté teszi a vezetőket a hatékonyság növelésében és a profit termelésében, addig az állami vállalatoknál a vezetők csak abban érdekeltek, hogy sok pénzt tegyenek zsebre.
A problémákra NEM a sztrájk a megoldás. A sztrájk csak arra jó, hogy az elszegényedett, eladósodott állalmtól próbáljon még több pénzt kizsarolni - sokak szerint maga a vezetőség, a szakszervezeti fejesekkel karöltve. A sztrájk csak fokozza a problémát, még tovább nő a veszteség, és kialakul az ellenszenv a vállalattal szemben az egyszerű emberek körében.
A megoldás a hatékonyabb gazdálkodás lenne. Csakhogy a bili kiborult, innen már nagyon nehéz visszafordítani a dolgokat. A privatizáció (elvben) segitene, de az mindenképp azt jelentené, hogy az emberek felét kirúgnák. Aki maradna, az többet keresne és javulnának a körülményei, de ez sovány vigasz lenne annak, aki elveszti az állását.
Dátum: 2009.05.08. 11:51:19
Idézet: Wocsok - 2009.05.07. 22:48:01
Na de pár hónap múlva olvasom, hogy rekord nyereség az OTP-nél!

Ez logikus egyébként, mert az árfolyamveszteséget te szenvedted el, nem az OTP. A Magánnyugdijpénztár a befizetéskor levon a pénzedből 5%-kot, azenkivül van kezelési költség, és a befektetési alap jutaléka (meg esetleg más költségek is). Ez mind az ő nyereségét képezi. Az hogy a te befektetésed értéke felére csökken vagy a duplájára nő, nekik édesmindegy, igy is úgy is kaszálnak rajtad. A magyar bankok még nem ismerték fel, hogy hosszútávon az ügyfelek elpártolnak tőlük, ha nem kezelik megfelelő gondossággal a befektetéseket. (Én pl. az életben nem teszek pénz sehova, aminek köze van a K&H-hoz.)
Az OTP stratégiája az, hogy irdatlanul magas költségeket számol fel, és nevetségesen alacsony kamatot fizet, ezért neki a legnagyobb profitja. Egy átlagos szolgáltatásnál persze az emberek elpártolnának tőle, de Mo-n már annyi bank ment csődbe vagy került bajba, hogy az OTPnek kiépült azért egyfajta megbizhatósági státusza. Ráadásul OTP fiók van mindenhol, nem kell annyit sorbanállni mint más bankoknál, és sokrétű a szolgáltatásuk. Ráadásul egy cégnek közel képtelenség bankot váltani, ezért a cégeknek úgy és akkor változtatják meg a kondiciókat, amikor nekik tetszik. Tehát mondhatjuk, hogy az OTP a luxusbank, nagyon drágán jó szolgáltatást nyújt, ezért a gazdag embereknek (de csak nekik) érdemes az OTP-t választani.

Visszatérve egy korábbi posthoz, hogy érdemes-e 310 Ft-os árfolyamon mindent átváltani Euróra... Most éppen 280 alatt van, szóval ahogy mondtam, spekuláció az egész, Hari Sheldonon kívül senki nem tudja megjósolni, mi fog történni. Reméljük marad így, vagy még jobb lesz...
Dátum: 2009.05.07. 18:06:18
Idézet: Ikszman - 2009.05.06. 12:25:25
Van erre megoldás? Már magam se tudom

Sok embertől hallom mostanában, hogy azt fontolgatja, elköltözik külföldre. Minél messzebb, annál jobb. Tiszta lappal kezdeni. Ezt a lépést kevesen merik megtenni, és sokakat a gyökerei is idekötnek. Ráadásul semmi sem garantálja, hogy ott jobb életed lesz - de egy lehetőség.

Idézet: Jeriko - 2009.02.23. 14:14:51
Az lehet, hogy MOST szigorúbb feltételekkel kap hitelt a bank is, de azt a pénzt, amiből nekem nyújtott hitelt, már évekkel ezelőtt felvette, az árfolyamkockázatot (azaz a frank beszerzésének költségét) én viselem.

10 pontos! A bankok hazudozhatnak akármit, Jerikónak igaza van, semmiféle árfolyamkockázatuk nincs, mivel a pénzt már megkaptad.

A bankok alapvető funkciója, hogy a betétesek pénzét befektetik, és nagyobb hasznot érnek el, mint amennyi kamatot kifizetnek. Cégekbe, vállalkozásokba, részvényekbe fektetni mindig kockázatos, az átlag emberekre ráhúzni a hitelt kockázatmentes pénzkereset, a legjobb biznisz. Mert egy cég bármikor csődbe mehet, a részvény ára leeshet, de a magánember nem menekülhet, az ingatlanjával v más vagyontárgyával felel. Most szigorodtak a törvények, próbálják a bankokat kötelezni, hogy alaposabb tájékoztatást adjanak, kevésbé legyen átverés az egész, de pár év múlva, amikor elmúlik a válság, ugyanúgy be fogják palizni az embereket.
Dátum: 2009.05.05. 16:02:21
Nem változás, de érdekes információ lehet: A másodlagos támadás és varázslás hatásfokáról kérdeztetek. Mindkettő azonos módon működik, vesszük a sebzés egy százalékát, csökkentjük a vastag bőrrel és ennyit sebzel. A százalékot a szakértelem határozza meg, minél magasabb a szakértelem, annál kevesebbel növeli ezt a százalékot. Eleinte 1 szint 1%-kot ad, végül már 1 szint csak 0,1%-kot. A maximális hatásfokot 110. szinten éri el, ekkor az ellenfélnek okozott sebzésed 25%-kát szenvedi el az állata.
Dátum: 2009.05.05. 14:26:21
A TF-en egy fordulót 9, majd később 7 naponta lehetett lelépni. Az EXT-et nem azért vezettük be, hogy utol lehessen érni az éljátékosokat, és aki 10 évvel később indult, az is utolérhesse az elsőket. Hanem azért, mert a játék túl lassú volt. Az EXTre elsősorban akkor van gond, ha szeretnél játszani, de nem tudsz, mert elfogytak a rendelkezésedre álló erőforrások (forduló, tvp, csp stb)

A Végzetúrnál szerintem nincs ilyen probléma, az átlag játékosnak bőven elég elfoglaltságot ad a naoi 40-50 csp és a 15 pp elköltése. Ennek napi többszörösét hosszú távon csak nagyon hc játékosok tudnák elkölteni, ez csak mutáns üstökös karaktereket eredményezne, egy csomó előre nem látott problémával. Valójában, a játék elején rengeteg ember indult, aki már nincs az élmezőnyben, azért, mert nem tudott annyit játszani, vagy nem optimalizált annyira. Adjunk nekik csp-t mert nem játszottak annyira jól mint a top, azért, hogy ők is a topon lehessenek, ezt nem tartom korrektnek.

Magára az ötletre azért nyitott vagyok, csak technikailag nem tudom, hogyan lehet ezt megvalósitani, hogy ne legyen belőle gond, és hogy tényleg szükséges-e. Ami a versenyzők számára már most is lehetséges:
- Időnként inditunk új világot (már tervezgetjük a 4-est), ilyenkor "tiszta lappal" indul mindenki, aki akar, a rajtvonaltól startolhat.
- A karakterátadást hivatalosan nem támogatjuk, de láttam már olyan példát, hogy megunt, élvonalbeli karaktert átvett valaki, aki csak később indult. (de ez szerintem sem az igazi).
Dátum: 2009.05.05. 12:11:00
Ennek a témának rövid távon bizonyosan nem lesz megoldása. Ha bevezetik, hogy segély csak kötelező közmunka végzésért kapható, akkor az valamit segít, de erre nem látok sok esélyt, a megvalósítás eleve számos akadályba ütközne.
Egyébként mint minden folyamatra, erre is van már példa. Az USAban a feketék asszimilációja igen hosszadalmas és fájdalmas folyamat volt. 200 év után ez már szinte teljesen megvalósult, de a dolog talán soha nem lesz teljes. Mindenesetre most már az elnök is fekete, és ezzel a legtöbb embernek nincs gondja, sőt.
A romák legtöbbje szeretne beilleszkedni, de az előitéletek és a képzetlenségük miatt nem kapnak munkát. Szép lassan egyre többen lesznek, akiknek azért ez mégis sikerül, de ez egy nagyon hosszú folyamat lesz. Sok magyar egyébként nem azon aggódik, hogy mi van most, hanem attól félnek, hogy megváltozik a népesség aránya, és a gyerekeik, unokáik már egy egészen más, sokkal rosszabb világba születnek emiatt. Én ezen nem aggódnék, 100-150 év múlva lehet, hogy Mo lakosságának 35%-a roma lesz, viszont a 99%-kuk ugyanolyan normális életet fog élni, mint most a feketék az USÁban, az unokáink legtöbbjének már nem fog számítani, hogy a barátai, kollégái bőrszine milyen.
Sem az EU-nak, sem a szadesznek nem kéne ezt a rasszizmus problémát felfújnia, adjanak időt a változásoknak, mert a jelenlegi médiahisztivel csak az emberek ellenállását növelik.
Abban viszont egyetértek, hogy a pozitiv diszkrimináció ugyanúgy rossz és káros, mint a negativ; a bűnözőkkel szemben, különösen, ha csoportos elkövetésről van szó, szigorúbban kell fellépni, példát kell statutálni.
A biztosításokat senkinek sem kell elmagyarázni: egy csekély rendszeres díjért biztonságot kapsz, ha valami bajod esik neked, autódnak vagy lakásodnak, komoly összeggel kárpótolnak. A biztosítás tehát egy jó dolog. De vajon tényleg ennyire egyszerű ez?
A biztosítások bizonyos szempontból hasonlítanak a szerencsejátékra: egy bizonyos összeggel egy esemény bekövetkeztére fogadsz. A nyereményed várható értéke pedig az esemény bekövetkezési valószínűsége szorozva a nyereményösszeggel. Tehát pl. ha egy életbiztosításra 2 milliót kapsz, és 10 év alatt 2% a valószínűsége, hogy meghalsz, akkor 0,02*2000000=40000 Ft a várható nyereség. Ha a havi díj 500 Ft, akkor az 10 év alatt 60000 Ft, tehát a lottóhoz, ruletthez és más szerencsejátékokhoz hasonlóan bukóban vagy a bankkal szemben, a 20000 Ft a biztosító nyeresége.
Persze a dolog nem ennyire egyszerű. Ha nincs biztosításod, akkor vagy nagyot nyersz (se biztosítási díjat nem fizetsz, és még meg sem halsz), vagy a családod nagyot bukik (nemhogy meghalsz, de még anyagi tartalék sem keletkezik). Tehát a biztosítás nem egy nyerő fogadás, egyszerűen a kockázatokat csökkenti, a legjobb eset kevésbé lesz jó, de a legrosszabb is kevésbé lesz rossz. A dolog mondjuk még ennél is árnyaltabb, érdemes megnézni a különböző biztosítási formákat.
Lakásbiztosítás. Ez az, ami a legkevesebb embernek van. érthető okokból, rengeteg a mendemonda, hogy betörés esetén a biztosító ilyen vagy olyan magyarázattal nem fizet, leégni meg... ugyan, soha senki ismerősnek nem égett még le a lakása. De ha a dolog mégis bekövetkezik, akkor itt bukhatod a legnagyobbat. Ha leég a lakásod, vagy teljesen kipakolják, onnan nagyon nehéz felállni. Akinek van vesztenivalója, annak mindenképp ajánlom, de megbízható biztosítót válasszon, és ne feledje, a díjból lehet alkudni...
Autó biztosítás. A kötelezőről ne beszéljünk (hiszen az úgyis kötelező), a casco egy érdekes téma. Autót elég gyakran lopnak, és az autó elég gyakran össze is törik, szóval ez egy ésszerű biztosításnak tűnik. A bökkenő csak ott van, hogy a várható értéket a biztosító ésszel számolta ki, és a biztosítási díj is a valószínűségekkel arányosan magas. Egy gyakorlott és óvatos vezető, ha a casco fizetés helyett ezt az összeget berakja egy kamatozó bankszámlára, ha tényleg történik valami, nagy eséllyel még mindig jobban jár, mintha fizeti a biztosítást: ugyanis a biztosító elsősorban belőlük él, nem pedig a vagány és/vagy béna vezetőkből. Ahhoz tehát, hogy kell-e casco, vagy sem, ismerned kell a saját vezetői tudásodat, a kockázatvállalásodat, és a statisztikát, hogy a te autódat mekkora valószínűséggel lopják el.
Életbiztosítás. Én ezt tartom a legértelmetlenebb biztosításnak - arra fogadok, hogy meghalok? Aki képes kigazdálkodni az életbiztosítás díját, az valószínűleg félre és tud tenni annyit, hogy ha történik valami, a családja ne legyen gondban. Ráadásul, míg a lakás vagy autó káreseménynél sokszor rajtad kívülálló okok is közrejátszhatnak, amelyekre nincs befolyásod, a halálesetek nagy része "természetes". Ha egészségesen táplálkozol, eleget alszol, nem stresszelsz, akkor az életbiztosítás nyereményének várható értéke nagy mértékben alatta lesz a ráköltött összegnek....
Egyébként ezt a biztosítók is tudják, hogy az életbiztosítást a legnehezebb eladni. Ezért találták ki az ún. életbiztosítással kombinált befektetéseket. Ekkor gyakorlatilag részvényeket vagy befektetési alapok kötvényeit vesz neked a biztosító, "fialtatja a pénzed", viszont a hozam egy részéért életbiztosítást kell venned náluk. Mivel a teljes összeget "életbiztosítási befektetésként" számolják el, nincs kamatadó, sőt, adókedvezményt is lehet igénybe venni utána (vagyis lehetett). Viszont az életbiztosításon kívül számos további költséget vonnak le, és 10 évig nem veheted ki. Gyakori az ilyen "befektetéseknél", hogy pár év múlva ránézel, és kevesebb pénz van a számládon, mint amit összesen befizettél. Még ha az adókedvezményt is beszámolod, akkor is rosszabbul jársz, mintha a bankban tartod. Persze akkor nincs életbiztosításod.... (de ezzel kapcsolatban ld.: aki képes kigazdálkodi az életbiztosítás díját...) Ha ilyenbe akarsz belevágni, alaposan számold át a díjakat, költségeket, van olyan biztosító, ahol egy szép nagy átverés az egész, van olyan, ahol egészen korrektek.

Értékeld a témát!
Dátum: 2009.05.04. 13:49:32
A következő ötlet merült fel, amely vagy a 4-es világon kerülne megvalósitásra, vagy egy választható opció lenne mindenkinek:

15 (20-50) %-kos szabály eltörlése, helyette, ha megtámadnak, és veszítesz, az ÖSSZES elvesztett ÉP-t visszagyógyulod. (mega-sebgyógyitás)

Mire lenne ez jó?

Az élmezőnyben továbbra is panaszkodnak, hogy az elhúzás és a taktikázási lehetőségek széles skálája miatt gyakran megtörténik, hogy nem lehet ellenfelet találni, vagy legalábbis csekély a választék. Nyilván, mert mindenki a 15% alatt sunnyog. A portyabeállitásoknál lehetne egy új beállitás, ha ezt választod, akkor 15% alatt is támadhatjátok egymást azokkal, akik szintén ezt a beállítást választották.
Cserébe nem kell attól félni, hogy elvernek, és nem lesz elég ÉP-d térkapuzásra, epikusra - ha kikapsz a csatában, vissza-sebgyógyitod a teljes sebzést.
A játék persze ettől izgalmasabbá is válna, nőne a tét, nem lehetne biztonságban vadászgatni.

Az is lehetséges, hogy ezt nem a jelenlegi világokon vezetjük be, hanem majd az újonnan induló 4-es világ szabályrendszerébe integráljuk be (de akkor ott ez nem választható lenne, hanem kötelezően műkődne - a 3-as világgal ellentétben, a 4-es az átlagosnál is harciasabb lenne).
Dátum: 2009.05.04. 11:45:41
Gratulálok a nyerteseknek!

A nyereményekkel kapcsolatban: a nyerteseknek a sportingbet kiküldött egy emailt, ahol megadod a karaktered nevét és a világot, ahol játszol. Az adatokat nekünk küldik tovább, az ősköveket szerdán fogjuk jóváirni.
Dátum: 2009.05.04. 11:37:03
A kereskedelem szakértelmet maximalizáltuk 170. szintben.
Dátum: 2009.04.30. 16:39:52
Vannak már ilyen tárgyak a játékban (epikus gyűrű v nyaklánc), ez ugyanúgy működik, amikor találsz az epikus szörny ellen, akkor a sebzésed ennyivel megnő (és a sebzése ezekkel a tárgyakkal összeadódik).
Dátum: 2009.04.30. 14:53:12
Elkészítettük az ún. ismételhető küldetéseket. Az ismételhető küldetéseket a Küldetések menüpontban találod meg, akkor, ha legalább 100 küldetést teljesítettél. Az ismételhető küldetéseket bárhányszor megcsinálhatod, jutalmul nemcsak lélekenergiát kapsz. Ha esetleg épp nem tudsz a normál küldetésekkel haladni, vállalj el egy ismételhető küldetést!
Az ismételhető küldetéseket a későbbiekben fejleszteni fogjuk, a különböző küldetésekért különböző típusú jutalmakat lehet majd kapni. Az ismételhető küldetésekkel kapcsolatos változtatás jogát fenntartjuk (azaz lehet, hogy lesznek küldetések, amelyeket törlünk, cserélünk vagy módosítunk).
Dátum: 2009.04.30. 14:49:12
Már egy ideje fent van ez a topic, úgyhogy ideje leírnom, hogy mit tervezünk a kristálypontokkal.

A várható fejlesztéseknél olvashattatok róla, hogy a játékba tervezünk egy kalandrendszert. A kalandok során lehet többek között szörnyekkel csatázni, tulajdonságpróbákat tenni, feladványokra válaszolni. A rendszer eredetileg a kalandokat generálta volna, előre megírt elemekből.
Baratynak azonban volt egy zseniális ötlete. A kvíz sikere alapján, lehetővé tesszük, hogy a játékosok is írjanak kalandokat. A dolog előnye, hogy ez esetben nem generált kalandok lennének, hanem egyenként szerkesztett, egyedi szöveggel bíró kalandok. A kalandok szövegét a többi játékos értékelhetné, és akár a fórum topicoknál, itt is szűrhetnél, hogy csak olyan kalandot akarsz kapni, aminek a szövege legalább 5-ös pontszámot kapott. A kaland írásának feltétele lenne a kristálypont, így biztosítanánk, hogy tényleg minőségi kalandok szülessenek. A kalandok létrehozói jutalmat kapnának, csakúgy, mint a kvízkérdések írásakor.

Ez egy elég összetett fejlesztés, várhatóan LEGKORÁBBAN csak augusztus-szeptemberre tud elkészülni, de azért már most is szívesen látunk ezzel kapcsolatos ötleteket, és gyűjtsétek a kristálypontokat!