Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.07.29. 11:24:03
Idézet: Birka - 2009.07.29. 09:26:15
Meg lehet tudni, miért van vége a térkapus térgyaknak 30. szint környékén?
Akik nem epikusoznak, azoknak kb 45-50. szinttől vége az ékszer készletnek?


A válasz egyszerű.

Ha lennének erősebb térkapus tárgyak, akkor azok értelemszerűen erősebbek lennének az epikus tárgyaknál, és így az epikusok értelmüket vesztenék.

Az epikus tárgyak megszerzése szervezést, összefogást igényel. ha ugyanezeket a jutalmakat enélkül is meg lehetne szerezni, nyilván mindenki a könnyebb utat választaná.

Akik "nem epikusoznak", ne várják el, hogy pontosan ugyanolyan erős tárgyaik legyenek, mint azoknak, akik igen. Egyébként, egy 50. szintű kari akár egy egy-két fős szövetségben is simán le tudja már nyomni az első x epikust, szóval a felvetés, hogy a térkapuból is essen epikus erősségű tárgy, akár jóval később, értelmetlen. Ez kb. olyan, mintha azt kérted volna, hogy a boltban kapható, szintednek megfelelő erősségű tárgyak is essenek a térkapuból.

A tárgyak nem vesztik el értelmüket, továbbra is eladhatóak LE-ért vagy aranydukátért. És az új, térkapus fókuszkristályokkal mellesleg megint lesznek új, érdekes kincsek a térkapuból.
Dátum: 2009.07.28. 15:26:20
Idézet: Mortimer - 2009.07.28. 15:24:00
Tök jó lenne, és szerintem számotokra is hasznos visszatekintést nyújtana, ha látnánk, hogy melyik fejlesztési ötlet mikor kerül be az elfogadott tervek közé, és mennyi ideje van már ott.


Ennek max. annyi értelme lenne, hogy lehetne siránkozni, hogy "ez a fejlesztés már 3 hónapja a listán van, és mégsem készült el". és akkor felvehetnénk egy újabb oszlopot a táblázatba, ahol azt magyarázzuk, hogy miért vettük előre a másik fejlesztést...

A fejlesztések sorrendje nagyjából azt tükrözi, hogy szándékaink szerint milyen sorrendben fognak készülni ezek a dolgok, remélhetőleg azért ez is elég információt ad.
Dátum: 2009.07.28. 15:24:05
A térkapuból eső fókuszkristályok várhatóan holnapra elkészülnek. Néhány információ erről:

- Ha a térkapuból tárgy esne, akkor 40. szinttől kezdve lesz 33% esély, hogy egy fókuszkristály esik, nem normál tárgy.
- A fókuszkristályok gyűrűbe és nyakláncba illeszthetők.
- A fókuszkristályok eladhatóak lélekenergiáért, és az aukciós házban 1 aranydukátért (az aukciós bérlet nem szorozza fel az árukat)
- Egyféle fókuszkristályból továbbra is csak 1 lehet a birtokodban, tehát amilyen már van nálad, olyan nem fog esni, viszont csak akkor fog a térkapuból fókuszkristály adni, ha egy megadott mennyiségnél kevesebb van a birtokodban (kb 10) tehát ha túl sok kezd lenni, célszerű megszabadulni azoktól, amelyeket nem használsz.
- Lesznek 40, 45, 50, 55, 60. és 65. szintű fókuszkristályok. értelemszerűen, pl. az 50. szintű akkor esik, ha legalább 50. szintű vagy, de 65. szinten találhatsz bármilyet, 40. szintűt is.
Dátum: 2009.07.28. 15:20:11
A várható fejlesztések topic már nagyon hosszú volt, ezért azt lezártam, és megnyitottam újra.
Dátum: 2009.07.28. 14:59:54
Várható fejlesztések

Ebben a topicban olvashatsz a közeljövőben és hosszabb távon várható fejlesztésekről, illetve leírom azt is, hogy mi az, ami biztosan nem lesz a játékban. A topicot időnként frissítem, tehát érdemes lesz időnként visszalátogatni ide.

A megvalósult fejlesztéseket kitörlöm, átkerülnek a Hírek topicba!

Közeljövőben várható fejlesztések
- végzetúr chat

Hosszabb távon várható fejlesztések (nem feltétlenül ebben a sorrendben)
- Tombolajáték a játék keretein belül.
- havi toplisták
- Szövetségi küldetések.
- Szövetség licitálhasson az aukciós házban.

Fejlesztések, amelyet játékosok felvetettek, de szinte bizonyos, hogy nem fognak megvalósulni:
- Kereskedelem. A kereskedelem bizonyos játéktípusokban jó dolog, de egy ilyen jellegű játékban rengeteg csalási lehetőséget tesz lehetővé, amivel tisztességtelen előnyre lehetne szert tenni. Ráadásul nem kívánjuk a kereskedelemmel járó "másodlagos piac" kialakulását, ahol a játékosok valós pénzért kezdenek tárgyakat árulni, mások e célból lopnak el jelszavakat stb.
- Szövetségi körüzenet. A szövetségi fórum pont erre való, ha olyan mondandód van, amit szeretnéd, ha minden tag olvasna, írd a fórumra. A körüzenetek csak feleslegesen terhelik a szervert, és sokkal kevésbé átláthatóak, mint egy jól szervezett fórum.
- A páncél, fegyver, gyűrű stb. után újabb tárgyhelyek (köpeny, kesztyű stb). Ez tényleg jó ötlet lenne, de valahol meg kell húzni a határt. Ez egy internetes játék, a terhelést nem lehet a végtelenségig növelni, és ez sajnos pont ehhez vezethet. Elképzelhető, hogy hosszú távon esetleg még 1 vagy 2 újabb tárgyhelyet bevezetünk, de erre egyelőre nem teszek ígéretet.
- Karakter átadás. A karakter átadás intézményét alapvetően nem támogatjuk jelenleg. A játék pörgős, nem igényel éveket, hogy a játékba "belerázódj", alapvetően semmi nem indokolja, hogy ne saját karaktert indíts, hanem más, használt karakterét vedd át. Természetesen bárki megteheti, hogy megadja a felhasználói nevét és jelszavát egy másik játékosnak, és rábízza a karaktert, de óva intek mindenkit attól, hogy ilyesmiért pénzt fizessen, hiszen az eredeti tulajdonos a karaktert bármikor visszakérheti magának, hiszen a jóindulatú karakterátadás és a hackeléssel megszerzett jelszó között mi nem tudunk különbséget tenni, ezért az eredeti tulajdonos a karakterének adjuk vissza kérésre.
- Küldetés végleges eldobása. Ha a legnehezebb küldetéseket el lehetne dobni, akkor hamar mindenki a küldetések végére érne, és reklamálna, hogy hol a többi? Ezzel már egy másik játékban pórul jártunk, ezt a hibát nem ismételjük meg...

A fejlesztési ötleteket továbbra is szívesen látjuk a fórumon vagy üzenetben. Nem tudunk egyenként mindenkinek válaszolni, de ami jó ötletnek tűnik, és sokan kérik, azt igyekszünk megvalósítani!
Dátum: 2009.07.28. 13:45:04
úgy látszik, kijut a jóból: nemzetközi doomlord szerver nameszerver szolgáltatója halt be ma délelőtt (tehát a szerver megy, ha a www.doomlord.net helyett azt irod, hogy 195.228.155.148 akkor feljön, de névvel nem lehet rá hivatkozni). Ez a domain.com nameszervere, valami félmillió domain van rajta (egyik sem megy), erre nemigen lehetett felkészülni. Mindenesetre a névszervert máris átmozgattuk, de időbe telik, amig az internet "látni" fogja az új cimet.
Dátum: 2009.07.27. 21:19:51
Elnézést kérünk a kellemetlenségért, ez tényleg elég szerencsétlenül jött ki, az áramszünet miatt nem dolgoztunk, és valamiért a rendszergazda is csak 10kor olvasta az sms-t, amit a rendszer már hajnalban elküldött neki, és én sem voltam sajnos gépközelben. Köszönöm Baratynak a supportot, amit közben nyújtott, remélem a leirt kompenzációkkal (morál, kinzókamra) senkit sem fog komoly kár érni.
Dátum: 2009.07.24. 13:22:05
a térkapus fókusztkristályok hosszú ideje "90%-kon" kész van, de más, sürgösebb dolgok miatt hátracsúszott, de most már ez következik.

A bevezető topicot frissítettem.
Dátum: 2009.07.24. 13:15:34
Úgy látom akkor nincs ellenvetés a legutolsó verzió ellen, felveszem a fejlesztési listára.

A várható fejlesztések listáját mindjárt updatelem.

Idézet: Draglov - 2009.07.23. 18:02:35
Szerintem nem a 150es szintu targyakra kellett volna az idot pazarolni, hanem a jatek fejlesztesere.

Ezen nem kell aggódni, nem pazaroltam rá a drága fejlesztési időt, a nyaralásom alatt csináltam, strandolás helyett Mint ahogy az angol verzióval is ekkor foglalkoztam a legtöbbet.
Dátum: 2009.07.23. 12:56:18
A kérdésekre válaszolva:
Természetesen, ha valaki mondjuk 78. győzi le a fertőzést, rögtön 2-t maxolhat.
A jutalom ugyanaz maradna, mint eddig (+5 szintig tudsz turbózni), de mellette lenne ez. Természetesen, amit max fölé növelsz, azt már nem tudod +5-ig turbózni utána.

Idézet: Ricardo - 2009.07.23. 07:23:43
Az első világ 2008. szeptember 22-én indult és a fertőzés 2009. június 25-én lett legyőzve (azt hiszem). Összesen több, mint 9 hónap telt el, ennyi ideje volt a JV-nek kitalálni és kitesztelni a játék "legfelelősségteljesebb" és legnagyobb volumenű döntésének jutalmát.

A fertőzés jutalma egy fejlesztés, amelynél a befektetés/megtérülés, és a hasznosság faktort alaposan átgondoltuk. Ettől függetlenül, nyitott vagyok azokra a javaslatokra, amelyek ezt még jobbá akarják tenni - remélem, ez nem gond. Mint ahogy remélem az sem gond, hogy ennek "kipróbálására" nem játszott külön több száz ember egy éven keresztül.
Valamint remélem, az sem gond, hogy amikor 70. szint környékén jártok, akkor nincsenek még bent az adatbázisban a 150. szintű tárgyak (hozzáteszem, a grafikáik és adataik már megvannak, csak nem raktuk be az adatbázisba). Én kérek elnézést, hogy élek...
Dátum: 2009.07.22. 16:36:19
Esetleg még egy megoldást tudok elképzelni:

Egy általad választott szakértelmedet, amely elérte a maximumot, tovább fejlesztheted, egészen max+5-ig.
78. szinten egy második maxos szakértelmet is felfejleszthetsz.
88. szinten egy harmadikat is.
Stb.

1.) Ez még egy aránylag egyszerűen implementálható megoldás lenne.
2.) Aki a fertőzését csak később csökkenti le nullára, nem kerülne további óriási hátrányba.
3.) Aki akarja, az SPM-et húzza fel, aki akarja a kronokompenzációt, stb.
Dátum: 2009.07.22. 15:44:33
Leírtam, hogy az nem járható út, hogy a szakértelmek maximuma megnő 5-tel, mert az nem "gyorsítás" meg "kényelmi funkció" hanem intenzív feltápolása a bónusznak. Az, hogy "csak" 5, 6 akárhány szakértelem nő meg ugyanúgy az intenzív feltápolás kategória. Az meg pláne értelmetlen hogyha maxos szakim van a fertőzés0 pillanatában akkor tovább növelhetem utána, ha meg csak max-1 akkor meg nem.
Ha a SPM csak egy a sok közül, akkor tényleg nincs értelme azt feltolni a többit meg nem, akkor marad a kronokompenzáció.
A maxos szakértelmekről nézzünk egy összehasonlitó példát.

A játékos (100-as SPM) elmegy vadászni.
Vadászat közben szépen turbózgatja a lélekfacsarást, transzplantációt, ultraspecializációt meg ami jól esik (mindegyiket 5-tel feljebb, mint előtte, jókora tápot szakitva ezzel)

B játékos (75-ös SPM) felturbózza 105-re az SPM-et, és elmegy vadászni.
Itt két variációja van. vagy közben turbó nélkül facsar, transzplantál stb (vagy gyorsan 2x turbózik 2 vadászat között). Ez egyértelműen táptalanabb variáció a fent vázoltnál.
Vagy szépen összevadászik 100-150k LE-t egyben, a végén végigfacsarja a termést, és utána turbóz attól függően, hogy mire akar költeni. Eközben vagy folyamatosan ott cidrizik a gép előtt és nyomja le magát mindig 15% alá, vagy megkockáztatja, hogy a cápák kiharapnak egy jó nagy darab húst az oldalából, ami igen könnyen lehet, hogy több lesz, mint az az 5%. Na ez sem feltételnül táposabb kilátás a fenti variációnál.

Az egész vita nem arról szól, hogy tápos-e a fertőzést leküzdeni. Egyértelműen az. Hanem arról, hogy van-e akinek nagyobb tápot ad, mint másnak.
1.) Aki nem 68. szinten éri el a 0-s fertőzést, hanem csak 80. szinten, sokkal kevesebbet tápol belőle.
2.) Aki többet vadászik, portyázik stb. többet tápol ebből is.
3.) Akinek még nincsenek megfelelően kimaxolva szakértelmei, az kevésbé profitál belőle.
stb.

Szóval szerintem ha semmihez nem nyúlunk (még a kronokompenzációhoz se!) akkor sem lenne semmi gond, az, hogy ennél és az SPM-nél felemeljük a maxot 5-tel, hab a tortán, bármi több túlzottan növeli a többi játékos hátrányát.
Dátum: 2009.07.20. 21:38:41
Ha jól értem, a javaslat akkor az lenne, hogy a kronokompenzáció és spektrális manipuláció esetében nem 5-tel nőne a turbózhatóság, hanem ezeknek a maximuma megnőne 5-tel. Ennyi talán még belefér, még átgondolom hogy ez mennyire egyszerűen implementálható.

A fertőzés "behozásával" kapcsolatban ebben a topicban már irtam egy terjedelmesebb postot, a konklúzió az volt, hogy arról lehet szó, hogy 68. szinttől szintenként kettővel lehessen a fertőzést csökkenteni.
A "tárgyak több támadást adnak, mint védekezést" témához szólnék hozzá.

Ez valóban igy van, de ettől még nem ütnek a karakterek állandóan mellé, azt is megmondom, miért. A páncélok, pajzsok elsősorban a "realitás" kedvéért adnak mindig egyre több védekezést. Amikor elkészültem a tárgyak tervezésével 100. szintig, akkor én is láttam, hogy ebből probléma lehet, és még akkor ennek kiegyensúlyozását biztosítottuk a harc képletben. Irok egy példát, hogy könnyebb legyen megérteni.

Tegyük fel, hogy 200. szinten a tárgyakból cirka 500 védettség, és 300 támadás jöhet össze. A támadáshoz azonban hozzáadódik a szinted, így az egyensúly megmarad: 300+200 támadással áll szemben 500 védekezés, tehát a találati esély marad 50%. Természetesen, ehhez lehet eltérni, ha valaki nagyon rágyúr a támadásra v védekezésre. De alapban ezzel nincs gond.
Dátum: 2009.07.20. 19:45:18
Közben itt is a válasz, hogy megérte-e volna gyorsan átváltani az összes Forintodat Euróra 300-310-es árfolyamnál... hát nem, mert most épp 273 Forint egy Euró. De ezt baromira nem lehetett előre tudni. Reméljük marad is ez az árfolyam, a devizahitelesek kicsit fellélegezhetnek...
Dátum: 2009.07.18. 13:51:46
Ebben igazad van, épp ezért irtam, hogy nem a szint alapján menne a plusz csp, hanem az indulás alapján. Tehát ha később indulsz, kapsz plusz csp-t, a pókokat ez nem tápolná. De a csp elköltése persze igy sem egyszerü.
Az angol nyelvű végzetúr (http://www.doomlord.net) előregisztrációját kiírtuk. Az éles játék terveink szerint jövő hét csütörtökön (júl. 23. indul). Néhány tudnivaló:
- Ez egy normál sebességű világ, az 1-es világgal megegyező szabályokkal. Azoknak ajánljuk, akik egy új világon szeretnének indulni (de a 4. világ 3x sebessége vagy végessége nem szimpatikus), és tudnak angolul (mivel a szerver nyelve az angol). Az őskő árak az 1-es világéval engednek meg. Ez egy különálló, új szerveren fut, tehát nem lesznek sebesség problémák.
- A regisztrációról: a főoldalra kiraktuk egy egyszerűsitett regisztrációt, az átkattintás / beregisztrálás arány hatékonyabbá tétele érdekében. Ez elsősorban a külföldieknek van, ezzel csak a usernevet hozzák létre, és majd a játék indulásakor csinálnak karaktert. Nektek a hagyományos regisztrációt javasoljuk, a baloldali menüből, a Registration gombbal érhető el. Ha részt vettél a béta teszten, megadhatod ugyanazt a usernevet és jelszót.
Dátum: 2009.07.18. 11:33:55
One bip: bevallom, erről most hallok először. Utánanézek, hogy tudjuk-e integrálni ezt a fizetési metódust.

Mortimer: az, hogy a várható fejlesztéseket "1 hónapja nem updateltem". Június közepén volt egy Végzetúr találkozó. Ott elmondtatok egy halom fejlesztést, amit szeretnétek. Ezeket előbbre vettük, mint a várható fejlesztésekben irt dolgokat, mert úgy tünt, ezek számotokra a legsürgősebbek, és gyakorlatilag mind megcsináltuk. Bárki, aki azon panaszkodik, hogy nem fejlesztünk elég gyorsan, kacsintson rá a Hírek topicra. Folyamatosan kerülnek fel a fejlesztésk a ti kívánságaitok alapján. Ha valaki azt állitja, hogy nem fejlesztjük a játékot, az telhetetlenség. Ha 10x ilyen sebességgel raknánk be újdonságokat, az sem lenne neki elég. Egyenletesen, folyamatosan rakjuk be az újdonságokat, CSAKHOGY. Minél összetettebbé válik a játék, minél több lehetősége van a játékosnak, annál több olyan aspektusa van, amelyhez újabb ötleteitek lesznek, amelyhez fejlesztési ötlet kapcsolódik. Ha párhuzamosan több aspektust fejlesztünk, akkor egy aspektus fejlesztése lassabbnak tünik, mint amikor még csak azt fejlesztettük. Más multiplayer játékoknál általános trend, hogy 1-2 havonta van egy update. Mi egy héten gyakran több fejlesztést is berakunk.
Ráadásul, ne felejtsétek el, hogy minél összetettebb egy játék, minél több fejlesztés kerül be, annál gyakoribb, hogy valamit változtatni, javitani kell, ez is jelentős időt köt le, nem beszélve az optimalizálásról, amit sajnos folyamatosan csinálni kell, hiszen az új fejlesztések lassitják a játékot. Az új világok inditása, az angol verzió Baraty idejének kisebb idejét köti, jelentős idejét továbbra is azzal tölti, hogy számotokra fejleszti azokat a dolgokat, amiket ti kértetek.

De mielőtt saját magam offolom szét a topicot.
A 4. világgal kapcsolatban, volt még egy olyan felvetés, hogy aki később regisztrál, az is be tudja hozni a lemaradását. Erre szeretnénk majd egy mechanizmust bevezetni, amely a később indulóknak plusz csp-t ad, ha ez az ötlet nektek is tetszik.
Dátum: 2009.07.16. 16:22:43
A "mindenkinek 1 szavazata van" dolog elsőre jól hangzana. Csakhogy! Egy szavazat nem jó semmire. Tegyük fel, hogy egyszerre több dolgot is támogatnál, az egyiket jobban, a másikat kevésbé. Hogy oldod meg ezt 1 szavazattal? Vagy tegyük fel, hogy elkezdődik az 1. fejlesztés, amit megszavaztál. Utána a szavazatodat azonnal átteheted a következő tételre, míg a másik ember szavazat ott csücsül a 10. tételen? Tehát te közben 10 különböző dologra szavazol, míg ő egyre? Ebből még az is kisülhet, hogy ugyanaz a "mag" döntene mindenről. A fizetésnél ne gondoljátok, hogy ez úgy megy, hogy egy ember 100 Ft-ot fizet, van aki meg százezreket havonta. A havi költség néhány ezer Forinton belül mozog, a fenti modellel lenne olyan, akinek 2-3x annyi szavazata lenne, mint egy másik játékosnak, de végeredményben ugyanúgy a többség döntene. Kicsit olyan lenne az egész, mint a részvénytársaság gyűlése
A másik kérdés, hogy az ingyenes játékosok miért nem szavazhatnak. Ezt nem is akarom túlzottan ragozni, a játékot a fizetősök játékosok tartják el, ha fejlesztésekről van szó, az ő véleményük a legfontosabb, hogy mi legyen a következő. Mellesleg, ez nem olyan, mint a gerinces vagy vagy puhatestű dolog, amin nem lehet változtatni. Bárki átvedelhet a fizetősök táborába, és akkor szavazhat is.
Birka felvetései: Természetesen a listán levő dolgok MELLETT is lennének egyéb fejlesztések, hotfixek, mindenképp megcsinálandó dolgok... a lista az opcionális fejlesztésekre vonatkozna.
A fejlesztések komplikáltságát ebbe nem akarom belevenni, olyan fejlesztést, ahol a játékosok számára hozzáadott érték osztva a fejlesztési idővel túlzottan kis szám, fel sem rakunk a listára. (Pl. nem töltünk 3 hét fejlesztési időt azzal, hogy a játékban legyen "időjárás", néha hó vagy eső szitáljon a képernyődön).
Dátum: 2009.07.16. 16:08:07
Ez szerintem csak kis mértékben kényelmi funkció, javarészt egy jókora "extra táp" igény.

1.) jelenlegi verzió: a szakértelmeidre +5-öt kapsz LE elköltése nélkül. Tény, hogy mindig csak arra, amit turbózol, de ez egyben a legfontosabb szakértelem is. Vadászat előtt a SPM, portya előtt az INTK, gyógyitás előtt a sebgyógyitás stb. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.). Mindenesetre a kisebb problémákat (maxos szakit nem lehet turbózni, kronokompenzációt külön lekezelni vhogy) lehet kezelni drasztikus átalakitás nélkül is.

2.) a te javaslatod: nemcsak szerkezetileg alakitaná át a képességet, lényegesen erősebbé tenné. Nem mindegy, hogy egyszerre csak 1 szakid lesz 5-tel több, vagy az összes. Ez a változás megint a legtáposabb karaktereknek kedvezne, akik a hatalom tornya / kinzókamra stb kombóval elég LEvel birnak ahhoz, hogy kényelmesen kimaxoljanak mindent, ami fontos. A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.

Én ezt az erősitést nem támogatom, nem lenne korrekt azokkal szemben, akik nem küzdöttek a fertőzéssel szemben, hiszen a jelenlegi jutalomról is az a többség véleménye, hogy megéri érte a fertőzést leküzdeni.