Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.12.06. 20:21:54
vicceltem csak, természetesen de ez tényleg nagyműtét lesz, hd, raid csere, a szerver stabilitást és biztonságot hivatott növelni.
Dátum: 2009.12.06. 20:14:41
A rendszergazda megkezdte a szerver karbantartást, de egyenlőre csak a fájlokat másolja, a szervert csak utána fogja lelőni, tehát a szerver még megy valameddig, de mindenkinek javaslom hogy küldje el az állataid kennelbe és költse el az LE-t.
Ja, és írja fel a karaktere adatait (tulajdonságok, szakértelmek stb) egy papírra, hogyha esetleg valami nem jól megy, akkor legyen honnan visszaállítani az adatokat
Kicsit elvesztem ebben a sok hozzászólásban, szóval akkor a fertőzötteknek melyik variáció is tetszett jobban?

A relikviák jövő héten be fognak kerülni.
Kócos, ennek akkor van értelme, ha az emberek folyamatosan váltogatják az állataikat, és az állatfelszereléseket... az előbbiről egészen biztosan nincs szó, az utóbbiról sem hiszem, az őskő költség miatt. A visszaváltható felszerelésekkel nem szivesen dobálódzok ok nélkül, mert egyrészt ezek elértéktelenitik az aukciós tárgyakat, másrészt értelmetlenné tesznek bármilyen egyéb állatfelszerelést. A normál felszerelésekhez képest ezek jóval táposabbak, remélhetőleg igy már meg fogják érni a plusz árat (jópár embernek már a korábbi verzió is megérte).

Nem felejtettem el az igényt arra, hogy a 100% fertőzötteknek is legyen tárgy, ha már a 0%osok kapnak valamit. A következő lehetőségeket tudom elképzelni:
vagy lehetővé tesszük a 100%-ról a fordítást:
1.) van már eleve egy aukciós tárgy, ami 50%-ra állitja a fertőzést, ezt elérhetővé tesszük 68. szint fölött, borsos LGY áron.
2.) emellett berakunk még egy relikviát, ami 68. felett nem 2, hanem 3 fertőzést vesz le szintenként (ez nem csak a 100-asoknak hasznos, hanem mindenkinek, aki később váltott / eszmélt).
vagy adunk valami tápot a 100 fertőzötteknek:
pl. egy relikvia, ami - persze komoly árért - tisztes támadás és IQ bónuszt ad a támadásra a 0% fertőzöttekre (de csak más hordába tartozók ellen)

vélemények - elsősorban 100% fertőzöttektől vagy affelé tendálóktól?
Solaris, nem cél, hogy a játék költségeit növeljük, sőt, a játék indulása óta folyamatosan csökkentünk minden költséget, a tárgyak őskő költsége csökkentve lett, a térkapu újrahasználatot harmadoltuk, lecsökkentettem az italok, állatfelszerelések árát stb. A Zarknodos eseményért nagy mennyiségű kiégett őskövet osztottunk szét, és a kaland írásért is folyamatosan lehet kapni, további kedvezményt adva. Nem beszélve arról, hogy a visszafogott fejlődés is egy nagymértékű költségcsökkentő fejlesztés volt Szóval szerintem nem fair a fejünkhöz vágni hogy a költséget növelni akarjuk. A támadás italának a paraméterei is változtathatók, nem kell feltétlenül őskőbe kerülnie.
A lélekgyémántért vásárolható állatfelszerelések mindegyike erősítve lett.
Dátum: 2009.12.06. 11:41:30
A lélekgyémántért vásárolható állatfelszerelések mindegyike erősítve lett.
Dátum: 2009.12.05. 22:13:35
Idézet: Blackjack - 2009.12.05. 18:00:55
Ezzel a szint-40-es képlettel tutira nem stimmel valami, 75-80as szinteken is 50+ próbák jönnek ezekből a szakikból átlagban. "És ezt így hogy? Random rápakolás vagy mi ez?

Igen, félreértetted. Nem azt írtam, hogy ekkorák lesznek a küszöbök, hanem hogy ez a javasolt érték a szakértelmedre. Mivel ehhez hozzájön még egy random dobás, így elég jó eséllyel megdobod a próbákat, de legfeljebb néhány kp-t kell költeni szerencsétlen esetben, ha a szakértelmeid megfelelőek.

Idézet: Butchman - 2009.12.05. 18:04:32
Megyek, gyorsan tolok is 100-150-et ezeken a szakikon, mert a gyenge epikusunk ellen most hónapokig nem kell fejlesztenem semmit.

Egy új játékmechanizmus, amelyhez fejleszteni kell valamit... már ezzel is probléma van? Máskor meg az a gond, hogy nincs mit fejleszteni, a fene se érti ezt.
Dátum: 2009.12.05. 22:07:52
A kvíz medált most már nem eladható az aukciós házban.
Dátum: 2009.12.05. 17:53:29
így van, a mászás, csapdaészlelés és zárnyitás nem a karakterek szakértelemátlagából, hanem egyszerűen a szinted átlagából számolódik. A program elvárja, hogy ezeket a szakértelmeket fejleszd, különben a kalandokkal problémáid lesznek. A kalandok bevezetésekor a javasolt érték (szint-40)/2 volt, jelenleg a javasolt érték ezekre a szakikra szint-40.
Dátum: 2009.12.05. 14:38:43
Jerikó: amit írsz, megvalósítható, semmi kivetni valót nem látok benne. A számokat kellene pontosítani, ha jól értem, amit írsz, 2 kvízolimpiánként szinte mindenki kapna egy medált, ez túlzás. 4-5 olimpiába kerüljön 1 medál megszerzése, tehát inkább 250 pont, nem pedig 100 legyen.
Dátum: 2009.12.05. 14:31:41
Az, hogy a +5% tovább tartson, megoldható, semmi gond.
Idézet: Cavalorn - 2009.12.04. 15:57:14
A rezisztencia hat a visszacsatolásra is?

Nem, arra nem hat, nem a tulajdonságaidat módositja, hanem sebez.
Aki nem akarja az idomítást "több órán át nyomkodni", az növelje fel a szakértelmet - ez az egésznek a lényege. Felhúzod 20-asra, még ráturbózol 20-at, vannak tárgyak amik további bónuszt adnak idomításra, nem látom hol a probléma - ha csak ott nem, hogy valaki szeretne az idomítós ismételhetős küldiből naponta 5x teljesíthetőt csinálni. Mert ha csak arról van szó, hogy nagy ritkán be kell idomítanod az állatot, akkor annyi a dolgod, hogy mindig, amikor belépsz, idomítasz rajta egyet. lehet, hogy több napba telik, de előbb-utóbb meglesz...
Bekerültek a játékba lélekgyémántért vásárolható pajzsok (78. szinttől). Ezeknek a pajzsoknak van egy új képessége, a rezisztencia. A rezisztencia a varázslatoknak a nem sebző hatását enyhíti. Pl. ha egy varázslat csökkentené 20-szal a támadásodat, 20-as rezisztencia esetén csak 16-tal fogja csökkenteni.
Dátum: 2009.12.04. 15:37:31
Bekerültek a játékba lélekgyémántért vásárolható pajzsok (78. szinttől). Ezeknek a pajzsoknak van egy új képessége, a rezisztencia. A rezisztencia a varázslatoknak a nem sebző hatását enyhíti. Pl. ha egy varázslat csökkentené 20-szal a támadásodat, 20-as rezisztencia esetén csak 16-tal fogja csökkenteni.
A szövi háborúk reformjáról beszéltünk a VU talin. Hamarosan felrakok erről egy részletes topicot, de jelenleg túl sok megbeszélés fut egyszerre itt a fórumon, jó lenne először azokat lezárni, hogy ne oszoljon meg annyira a figyelem, utána jön ez is, nem felejtettem el.
Külön postba megy hogy a pontozásból lássam a véleményeteket:
Volt még egy olyan igény, hogy legyen egy többször megvásárolható LGYs tárgy arra az esetre, ha valaki nem tud mit kezdeni az LGY-kkel. Nos, a hamarosan bekerülő pajzsokkal és új relikviákkal együtt nem hiszem, hogy ez a probléma felmerül, mindenesetre volt egy ötlet. A védelem itala mintájára a támadás itala. Ez csak támadáskor növelné meg a támadást és az IQ-t (esetleg a varázslat elnyelést is), AKKOR, ha a megtámadott TÖ-je nagyobb, mint a tiéd. Ez egy plusz taktikai elem lehetne háborúban, és normál portyában nem a védekezést erősítené tovább, hanem lehetőséget adna a visszavágásra. A költség vszínűleg a harag italához hasonlóan szinttel nőne, kb. 2-3 kalandnyi LGYbe, és 2 őskőbe kerülne, hatása 24 óráig tartana.
Eliteninja: nem zárkózom el az elől, hogy magasabb szinten legyen egy relikvia, amely ad egy "második esélyt" a fertőzötteknek, hasonlóan az aukciós házban kapható, 50%-ra állító relikviához. így 20-25 további szint alatt, megkésve ugyan, de lenne esély a fordításra.

Kócos: ez ügyben leírtam a véleményemet, szerinted jó lenne, ha 1-es idomítással megnyomsz egy gombot, és X óra múlva be van idomítva az állatodat, én viszont ezt nem szeretném. Annyit változtattam, hogy a tárgy 20 helyett 15 percre csökkenti az időt.

Endyr: igen, elvileg összeadódnak a szerencse fejlesztést olcsóbbító bónuszok.
Emberek... a topic címe: új lélekgyémántért vásárolható tárgyak... a KH kezd nem nagyon ide illeni.

A páncélokat picurkát még vonzóbbá tettem, kaptak egy kis bónuszt a szerencse fejlesztésre.

McPaul, Kócosnak igaza van, magasabb szinten a tárgyak védekezés növekedése belassult, és van elég sok olyan tárgy, ami nagyon sok plusz támadást ad, próbálom támogatni, hogy minden stratégia életképes maradjon.