Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Az alkalmazkodás tekercse 2 okból ilyen szintű:
Ennyi LGYd úgyse nagyon lesz korábban
10 szintenként van 1 tárgy, ez tűnt a legalkalmasabbnak 100. szintre.

A feketepiaci tagság pontosan +1 szintnyi tárgyat ad 100. szint felett, tehát 8 helyett 9 szinttel tudsz előre vásárolni.
Birka lehet hogy te igy gondolod, de a többség nem feltétlenül.
1.) Nem adhat minden tárgy +10% LE-t (bár tudom, hogy az optimalizátorok csak ennek örülnének)
2.) A fenti ötletek az első kivételével a játékosoktól származnak, magas pontszámot és tetszést kaptak a többiektől, ezért vettem fel őket a listára, nem saját úri kedvemből
3.) Te mondtad, hogy mi lesz ha nincs mire költeni a lélekgyémántot, szerintem épp elég sok LGY cucc került be, hogy most már válogatni kelljen, ez szerintem egyáltalán nem probléma... nem érzem gondnak ha nem vesz meg mindenki mindent.
4.) A javaslatok fent vannak 1 hete, mindenki leírta a véleményét, ami figyelembe is lett véve (nekem egyedül az a javaslat nem tetszett, hogy az idomítás és sebgyógyitás veszítse el az értelmét)
Idézet: Mortimer - 2009.12.11. 01:45:14
Miklós, az 59-esre nem írtál semmit, hogy a medáloknál nevesítve legyen, hogy melyik kategóriában nyerted, és még egyszer ugyanott ne szerezhess medált.


Ti játékosok ezt szeretnétek?
De, lesz, csak még nincs eldöntve, mi.
Látom itt felmerült az örök téma, túl nagyok a kategóriahatárok. Erről hadd írjak egy játékelméleti fejtegetést.

Elméleti szinten: minél több különböző kategória van, és minél szűkebbek a kategóriahatárok, annál több embernek lesz sikerélménye azáltal, hogy nyer. És annál nagyobb a valószínűsége is, hogy idővel minden kategóriában csak 1 ember fog indulni. Meg kell találni a kompromisszumot. A kategóriahatárok nem lehetnek sem túl kicsik, sem túl nagyok.

Gyakorlati szinten: a Túlélők Földjén és az Ősök Városán is van olimpia, azaz bajnoki viadal. A Túlélők Földje 17 éve megy, de ott 8 kategória van összesen. Már a játék legelején is volt 5 kategória, ez nagyon lassan bővült 7+1-re, és azóta se változott, hiába erősödnek a karakterek és húz szét a mezőny. Minden kategóriában van bőven induló, lehet taktikázni, hogy melyik kategóriába férsz be, aki az egyikben nyert, legközelebb már csak a következőben indulhat. Persze, van olyan, hogy a kategória tetején levő ember széttrancsirozza az alján levőt, de ez senkit sem zavar (annyira), mert ilyen a rendszer. Az Ősök Városán minden egyes szint külön kategória. Ez szinte tökéletesen egyenlő esélyeket biztosít. Csakhogy idővel, ahogy az emberek egyre magasabb szintre jutottak, egyre több kategória volt. Idővel már jópár kategória volt, ahol épphogy összejött a min. 5 ember, sőt volt olyan is, ahol már az sem jött össze. Szinte mindenki, aki indult, nyert valamit. De verseny jellege volt a dolognak? Nem igazán.

A VUs kategória határok NEM fognak változni, magas szinten 6-7, vagy még több szintnyi marad egy kategória. Az ok egyszerű, idővel a mezőny széthúzódik, ha minden szint 1 kategória lenne, akkor itt is az lenne, mint az ŐVn, idővel aki benevez, kapna 1 bajnoki medált automatikusan. Taktikázni most is lehet, a viadalok időpontját lehet előre tudni, ha fontos a győzelem valakinek, úgy egyensúlyozzon, hogy a kategória tetejéhez közel induljon, ne pedig az alján. A kategóriahatárok publikusak... Arról, hogy legyen 2. 3. stb dij is, az egyenes kiesés miatt a 2-3. helyezett nem állapítható meg egyszerűen (lehet, hogy az 1. körben kiütött vkit a későbbi bajnok, aki mindenkit megvert volna...)
Dátum: 2009.12.10. 18:05:02
Elkészült és bekerült a játékba 5 új relikvia, amit a lélekkufárnál, lélekgyémántért lehet megvásárolni.
Közben elkészültek és bekerültek a játékba a topicnyitóban ismertetett relikviák, a lélekkufárnál meg lehet őket vásárolni.
Ricardo, erre van a rengeteg szempontból rendezhető toplista...

Ha megnézitek pl. a kalandok bevezetése új kiugrási lehetőséget adott, itt más neveket látunk a topon, mint egyéb kategóriákban.
Dátum: 2009.12.09. 22:11:21
szintfüggetlenről szó sem volt, ahogy írtam, az egész pont ugyanúgy működne, mint a portyázás, tehát azonos feltételekkel, szint-támadhatósággal, támadhatósági időközzel stb.

Arról hogy a vesztes is kapjon valami jutalmat, nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet, ebből problémák lehetnek.
Dátum: 2009.12.09. 17:44:39
Idézet: Jeriko - 2009.12.09. 10:26:35
Újabb ötlet: a szerzett LE az SZÖ különbségektől függjön. Ha hozzám képest alacsony SZÖ-s karaktert hívok ki, Alig járjon valami LE. Magasabb SZÖ-nél pedig fordítva.

Korrekt javaslat.

Prisma javaslata is érdekes, de ezt borzasztó nehéz lenne jól kitesztelni, én inkább valami egyszerűbb, bonbabiztos megoldás felé hajlok (úgy látom, a kristálypont a legszimpatikusabb mindenkinek).

Azt nem írtam, de természetesen nem támadhatnád másodpercenként ugyanazt, a portyázáshoz hasonlóan, 8 óra minusz kontinuumsz. időközönként portyázhatsz továbbra is 1 embert, akár igy akár úgy.

A Büntető, szkarabeusz, kamrázás, lopás természetesen nem hat ilyen portyára.

A jutalommal kapcsolatban, látom a LE senkinek sem tetszik, az egy jó ötlet, hogy többféle közül válasszunk véletlenszerűen, lehet kristálypont, valami átmeneti bónusz, és kis eséllyel valami értékesebb dolog (+1 szakértelem?).

Idézet: Jeriko - 2009.12.09. 15:49:10
Megvan az univerzális megoldás! Tulajdonképpen viccnek szántam, de közben elkezdtem gondolkodni rajta, milyen hatásai lennének a játékra nézve...

Szerintem maradjon is vicc, ennyire nem állítunk feje tetejére dolgokat
Dátum: 2009.12.09. 15:28:39
Számos olyan ötlet volt, ami alapjaiban írná újra a rendszert, ami már amúgy is 95%-kos... erre semmi szükség, egy kis leleményességgel a meglevőt is lehet tökéletesíteni. Amit Kócos írt (ha nincs legalább 3 ember, akkor a környező szintek átlagát is beszámolom az extrapoláció helyett) a legegyszerűbb, és egyre szimpatikusabb. Persze lesz olyan eset, amikor ez nem működik (pl. valaki 3-4 szinttel elhúz a többiektől), akkor lehet továbbra is a régi képletet használni. Mindenesetre ezzel a 95% rendszerből 99%-ost lehetne csinálni. A matekot még átgondolom.
Dátum: 2009.12.09. 15:17:21
Korábbi ígéretünkhöz híven néhány magas szintű varázslat kisebb mértékű lélekszívás effektet kapott.
Dátum: 2009.12.09. 13:55:48
Kethios, pont erre gondoltam, köszi! Ha valaki egy szavazós oldalra felteszi a doomlordot, szívesen behirdetjük a játékon belül, hogy a játékosok szavazzanak rá, csak Íírjátok meg nekünk!

Igen, Settlers, az úgy tökéletes, csak amikor megadod nekik a linket, az ajánló linket add meg (tehát nem simán www.doomlord.net, hanem a www.doomlord.net/?kar=karakterszámod).

A Facebook is biztos, hogy jó ötlet, én még sajnos nem vagyok rajta, és nem tudom, mi a módja az alkalmazások felrakásának. Ha valaki otthon van ebben, akkor nagyszerű lenne ez is.
Dátum: 2009.12.09. 13:38:40
A mai napon 2 fejlesztés került be:
1.) A prémium tagok ép-je ugye gyorsabban regenerálódik. Ezt módosítottuk úgy, hogy amíg egy prémium tag vadászik, addig nem az ép-je, hanem a vp-je regenerál gyorsabban.
2.) A felszerelés bérlet nevű LGYs relikvia most már nem csak az állat felszerelések őskő költségét, hanem az esetleges lélekgyémánt költséget is felezi.
Reméljük hasznosnak találjátok ezeket a fejlesztéseket.
Dátum: 2009.12.09. 10:25:41
A kaland küszöb témában rengeteg időt vitáztam Birkával, szerintem a kelleténél sokkal többet. A helyzet kb. így néz ki.

A küszöb számítás mint elv rendben van. Ha egy szinten 3nál kevesebb karakter van, akkor a program a karakterek tulajdonságaira a szinttől és átlagaik alapján fektet egy függvényt a korábbi szintek tulajdonságátlaga alapján, ez sokkal jobb, mintha egy fix érték lenne a küszöb (pl. 10+szint*5 vagy hasonló marhaság). A gond igazán ott van, amikor ezek a top a karakterek "specializálódnak" IQ-ra vagy támadásra, és ezáltal a tám/erő ill. IQ/tau párost hanyagolják, és azokra a tulajdonságokra csillagászatinak tűnő próbákat kapnak mert más meg arra specializálódott.

A minden egyéb szempontból jól működő képletet nem igazán lenne jó ötlet emiatt piszkálni (volt pár javaslat, de sajnos mindegyikben volt valami hiba). A képlet piszkálása mellett felmerült javaslatok:
- egy szakértelem, ami csökkenti a kalandoknál a random faktort (a szint/3-mat csökkenti 3 szintenként 1-gyel, szint/6-ig)
- egy LGY relikvia, ami egyszerűen lecsökkent MINDEN küszöböt 5-tel
- néhány új tárgy, ami masszív bónuszt ad a fenti kritikus tulajdonságokra, de óriási mínuszt ad az egyéb statokra, hogy portyázásban ne lehessen használni.

A probléma egyébként, leegyszerűsítve annyi, hogy a topon a kalandozás jóval több LE-be kerül, mint a középmezőnyben. Persze a topon a karakterek több LE-t is szereznek, a kérdés az, hogy az arány mennyire stimmel. Mindenesetre, a fenti javaslatok mindegyike LE-be kerül, erőforrás befektetésbe, és ezért nem feltétlenül fog tetszeni azoknak, akiknek problémája van ezzel. Teljesen erőforrásmentes megoldást sajnos nem tudok, az elmúlt másfél hétben már az összes lehetőséget körbejártuk.
Dátum: 2009.12.09. 09:12:35
A felvetés jogos, ha LE jár érte, akkor TP-t is kell adni mellé. De ahogy írtam, adhat akár kristálypontot is, akkor tuti nem fog elszállni vele a dolog, de ad egy kis sikerélményt, és segít az állatok karbantartásában.

Az is jogos, hogy a szakik választása már épp elég random, a konkrét értékekhez felesleges random számot hozzáadni.

Javaslatot várok arra, hogy melyik szinttől menjen a dolog. Túl alacsony szintre nem érdemes berakni, mert akkor még nincsenek számottevő szakértelmei az embereknek. Én 30 körülit javaslok, akkor már az SZÖ elég változatos, és van értelme elkezdeni gyűjtögetni a kristálypontokat is (ha az lesz a jutalom).

Az új szakinak, amit itt párhuzamosan elkezdtünk tárgyalni, adjunk egy munkanevet, legyen mondjuk energianyelés (aki tud jobbat, írhatja). Az nem cél, hogy tökéletesen ugyanannyit LE-t adjon, mint a VF (hiszen a VFnek van egy igen masszív hátránya is, a lassabb fejlődés). A top kérdésen is gondolkodtam, ezzel nem lehet gond. Egyrészt, a top portyáinak jelentős része a KHból adódik, és a KHból lehet LE-t szerezni, másrészt, a top karik TP-re mentek, nem LE-re, ezért LE-ben "relatíve" gyengék (persze csak a szintjükhöz képest). De ez a dolog nem is a top kariknak, és nem is a pókoknak lenne jó, hanem elsősorban az átlag játékosnak, akinek még VFje sincs, és a portyákból rendszeresen 0 LE-t szerez.
Dátum: 2009.12.09. 07:24:39
Olyasmibe szívesen fektetünk munkát, amit mindenki akar, és a játékélmény egyérteműen jobb lesz. De az, hogy a játékkal sok időt kell tölteni, nem a célok miatt van, hanem a 3x sebesség miatt, ilyen egy gyors szerver, ez más játékokban is így van. Szövetségi küldetések hoszú távon lesznek egyébként a játékban, de ezek ugyanúgy időt igényelnek, és aki a V4-en elhúz velük, azt ugyanúgy nehéz lesz behozni.
Dátum: 2009.12.08. 22:44:52
Elnézést, hogy ennyire lassan reagáltam, a VU találkozó miatt sajnos sok mindenre kevesebb idő jutott. A javaslataitok:

- Globális, átfogó reformjavaslatok, teljesen új szabályrendszer stb: ezek tényleg nagyon jó ötletek, de egyszerűen NINCS kapacitásunk a megvalósításukra. Nem tudunk 3-4 hetet csak azon dolgozni, hogy egy 2 hónapig futó alternativ szerver más játékélményt adjon, mert közben a normál játékot is fejleszteni kell. Változásokat szívesen eszközölünk, de nem olyat, amitől drasztikusan MÁS lesz a rendszer, hanem csak olyat, mitől JOBB. Kócos javaslatait, amelyek többsége arról szólt, hogy még gyorsabb legyen a fejlődés, nem is értettem.

- A játék sebessége. A V4 tagadhatatlanul egy nagyon tömény játékélmény, sok játékosnak még a V1 ritmusa is túl gyors! Nyilván nem is lehetne ezt bírni 5-6 hónapon át. Az, hogy 3x sebesség helyett 2x legyen, de tartson tovább - ez megvalósítható, kérdés, hogy a többség szeretné-e. Ezt feltehetjük majd szavazásban (hozzáteszem, még egy ilyen "apróság" megvalósítása is elég sok munka). Játékidőt csökkentő, redukáló effektek azon kívül, amelyek folyamatosan kerülnek be a normál játékba, nem lesznek.

- A nem prémiumos játékosok a prémiumosokkal egyenlő feltételekkel induljanak. Ebbe azért bele kéne gondolnotok: ha a prémium nem ad előnyt, akkor senki sem fog fizetni a játékért... A játékot elsősorban azért csináljuk, mert imádjuk csinálni. De másodsorban, ebből élünk. Másfél hónapra a prémium tagság 90 őskő, talán ez csak nem annyira vészes összeg másfél hónapi koncentrált tömény játékért.

- Legyen lehetőség több "szivatásra". irjatok konkrét javaslatokat... bár ha még a citadellát sem használtátok, akkor valószínűleg a többi ilyet sem vetitek be, a fair play jegyében, nem tudom. A versenyjátékokban a pve koncepció az, amikor mindenki próbál a lehető leggyorsabban fejlődni. A pvp koncepció, amikor másokkal összefogok valaki ellen, kijátszom egymás ellen az ellenségeimet... Más-más a kettő. Sokan az elsőt becsületesebbnek érzik, de a második is belefér a verseny szabályaiba.

Mikor indul újra a V4:
először is szeretném tényleg látni, hogy milyen szükséges változások vannak, ha van egyáltalán, utána felrakunk egy szavazást, és indulhat az előregisztráció. Az ünnepek alatt nyilván nem akarunk V4-et indítani, tehát várhatóan ez januárban fog elindulni.
Dátum: 2009.12.08. 22:26:03
5-ös világ mindenképpen lesz előbb-utóbb, a kérdés csak a mikor. Erről a játékban fogunk feltenni egy szavazást, akárcsak a 4-es világról.
Dátum: 2009.12.08. 22:23:43
Idézet: Mortimer - 2009.12.08. 22:06:14
A LE-t teljesen kizárnám a jutalmak közül, vagy pedig a rendes portyában is legyen biztosan LE.


Nevetni fogsz de ezen is gondolkodtunk mostanában, egy szakértelem, ami mindenképp adna vmennyi fix LE-t a portyáért, ha egy adott mennyiségnél kevesebbet kaptál. Hogy ez honnan jött:
1.) ez egy ezeréves téma, hogy nem éri meg portyázni az átlag játékosnak, és szükség lenne ilyesmire.
2.) lenne egy alternatíva a visszafogott fejlődés mellé (vagy/vagy szaki lenne a vffel).
3.) nem vagyok teljesen érzéketlen a "tp-tömés" lobbi ellen, ez is enyhíthetné a problémát.

De most a saját topicomat offolom szét, valószínűleg ezt majd külön kell elővenni a későbbiekben.