Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.04.06. 11:21:58
Lesz ma egy rövid, kb. 10 perces szerver leállás, frissitjük a kernelt. 12 óra 30 perctől kb. 12 óra 40 percig. Megértéseteket köszönjük.
Dátum: 2010.04.05. 17:29:22
A scripteléssel kapcsolatos hozzászólásokat kérem mellőzzétek ebből a topicból! Igy is épp elég hosszú lesz.

Solina: mi is gondolkodunk már rajta, hogy rakjunk be olyan lehetőséget, hogy egyedi, képességgel bíró állatot lehessen valahogy befogni, de jelenleg nagyon hosszú a teendők listája, szóval max. később.

Let: a többi csapat állása folyamatosan nyomon követhető lesz, és a saját eredményedet is látni fogod a térkép oldalon. Egyébként ha grafikus elemeknél tartunk, maga a térkép is szép fokozatosan ki fog majd rajzolódni.

Ezt talán már írtam, de külön egyéni toplista nem lesz. Mivel az alacsonyabb szintűeknek kevesebb csp-jük és pp-jük van naponta, ráadásul mászás szakértelmük sincs, így egy egyéni lista a magas szintűeket favorizálná. Ráadásul, úgy járnánk, mint a Zarknodnál, ha beraknánk egy egyéni toplistát, akkor mindenki rögtön kérné, hogy akkor egyéni toplista alapján is legyen díjazás, és lenne még 3000 hozzászólás arról, hogy az egyéni díjak mennyire nem igazságosak és nincsenek kiegyensúlyozva...

Idézet: Endyr - 2010.04.05. 16:26:33
SEMMI osszefogast, taktikazast es egyutt veghezvitt cselekvest nem tartalmaz.

Ez nagyon nem így van, de erről is írtam korábban. Több száz játékost nem lehet igazán összefogni, ha ilyen eventet akarnánk, akkor az olyan lenne, ahol sok kisebb csoport indulhatna - vagyis, a nagy többségnek esélye sem lenne, hogy nyerjen valamit, egy hardcore mag vinné a pálmát. Ez kb. olyan lenne, mint egy szövetségek közötti vetélkedésre alapuló esemény, a többség már induláskor tudná, hogy semmi esélye. A jelenlegi eseményben mindenkinek ugyanakkora esélye van nyerni, a csatlakozás - kihez, mikor - mellett az sem mind1, hogy ki mennyi csp-t, pp-t tartalékol, azokat mikor költi el, aki 100-120-ra turbózott mászással megy portyázni, vadászni, akár 3x hatékonyabb is lehet egy átlag karihoz képest. Az összefogásra, egymás buzdítására, akár az egyénenkénti eredmények gyűjtésére is megvan a lehetőség az erre a célra létrehozott fórumokon.
Dátum: 2010.04.02. 22:23:38
Az 5-ös világról: szeretnénk minél hamarabb elinditani, de mindenképpen azt akarom, hogy először a szerver helyzete stabilizálódjon. A hiba okára nem jöttünk rá, ezért úgy néz ki, egyetlen választás marad: egy teljesen új gép, új operációs rendszerrel, mivel nem akarok a játékosok idegeivel játszani, hogy 3 naponta 10-15 percre leáll a jelenlegi gép. Az új szerver munkába állitása legalább 2 hét, a 4. világ újrainditása és az 5ös világ utána következhet.
Dátum: 2010.04.02. 22:00:03
Ha meg tudjuk oldani ezt az event kezdetéig, megtesszük, de nem annyira egyszerű sajnos (és ahogy mondtam, sok értelme nincs, mert bármikor lehet "kémkedni" másik userrel).
Dátum: 2010.04.02. 21:48:35
A Haladó fórumban létrehoztam 3 alfórumot, térkép1, térkép2, és térkép3, ott pedig minden csapatnak egy-egy topicot, taktikai megbeszéléshez.
Dátum: 2010.04.02. 21:05:46
Idézet: Sesshomaru - 2010.04.02. 20:36:44
Nem tudom, hogy valaki írta már ezt, de: aki EH-t választott, az elvileg hátrányban van. Nem tudom, mennyire számít negatívnak a magas taglétszám egy kufárnál, de nyilván pl. a 113 jobb lesz a 38-nál, és mondjuk az EH az utolsó.


Ezt írtam többször is, de inkább ismétlem magam, hogy az információ mindenkihez eljusson.
A csoportok a találati esélyre szorzót kapnak. A szorzó a csoportok AKTIVAN gyüjtőgető tagjainak arányától függ. Tehát ha egy csoportban van 50 aktív ember, a másikban pedig 100 aktív és 50 passziv (azaz összesen 150en vannak), akkor az első csoportnak átlagosan 2x nagyobb esélye lesz, hogy térképdarabot találjon. A győzelmi esély tehát nem annyira a létszámon fog múlni, hanem hogy egy-egy csoport tagjai mennyire aktívak - aki nem szokott portyázni, most elmegy-e, vagy legalábbis kihívásokat nyom, felturbózza-e éjszakára a valóságformázását, amikor vadászik valaki válaszol-e a kvízkérdésekre stb.
Dátum: 2010.04.02. 17:03:47
Idézet: Tiha - 2010.04.02. 14:57:49
AZT MEG LEHET TUDNI, HOGY KIK A HÖLGYEK akik a kufároknak kölcsönzik az arcukat?
BEHOLDERES munkatársak, családtagok?

Pontosan, munkatársak és családtagok. A grafikákat Ruzsinszki Zsolt készítette, köszönjük az elismerést az ő nevében is.

Külön belső fórum minden csapatnak, taktikai megbeszélésre, miegyébre:
Ez már bennünk is felmerült, de a csapatok túl nagyok, képtelenség lenne a "kémeket" kizárni. Ha akarjátok, nyitok mindegyik csapatnak nyitok egy fórumot itt, de az bizony nyitott lesz, tehát a többi csapat is olvasni fogja.

Idézet: Yaffa - 2010.04.02. 15:52:14
Akinek megvan a gyorsítás és egy válasz kettőnek számít annak feleannyi esélye lesz teljesíteni az eventet, vagy ez bele van kalkulálva valahogy?

Nem. Akinek gyorsitása van, az is ugyanannyit vadászik, mint a többiek, nem feleannyit. Ha egy kviz kérdésre helyesen válaszolsz, akkor az rögtön 2 vadászatra számit, tehát effektive feleannyit kell "dolgoznod", ez inkább előny, mint hátrány.

Idézet: Tiha - 2010.04.02. 15:53:25

MIKLÓS, azt ha jól értettem megoldottátok, hogy a sok inaktív jelentkező ne rontsa az esélyeket?
Mert most sokan előveszik a régi abbahagyott karaktereket, vagy haver karakterét, bejelentkeznek mondjuk az EH-s csapatba, és a rendes karakterrel meg oda, ahova akarnak, így nyitva új helyeket a másik 3 kufárnál.

Így van, ezt írtam is, amikor a csapatok arányát vesszük, és ez alapján adunk szorzót az esélyre, akkor csak az aktív karaktereket vesszük figyelembe, a "kamu" bejelentkezőket nem.

Vaczakka: van olyan jutalom, ami kevésbé táp az egyik karakternek, és van olyan is, ami teljesen haszontalan. Épp azért van 4 féle jutalom, hogy mindenki találjon közte olyat, amit ő maximálisan ki tud használni. A gond csak akkor van, ha akad olyan karakter, akinek egyik jutalom sem jó: mondjuk egy feketepiaci tagsággal rendelkező, VFes, soha nem vadászó, tulajdonságait nem fejlesztő karakter? Ha van ilyen, attól elnézést kérek...
Dátum: 2010.04.02. 14:39:40
Idézet: LanMaffia - 2010.04.02. 14:35:21
Engem az érdekelne hogy egyéni verseny lesz-e.

10 térképdarab kell ahhoz hogy megkapd az arany fokozatot, ez szerintem nem egy egy őrült nagy mennyiség, 1 hónapnyi CSPt ellőve biztosra veszem hogy meglesz a 10 mindenkinek, és a portyázásokat/kihívásokat nem is néztem. Portyánál a védekezéskor szerzett győzelem is számít


Ez egy csapatjáték, az egyéni teljesítményt külön nem értékeljük és nem díjazzuk. Az egyetlen feltétel, hogy teljes értékű jutalmat kapj a 10 térképdarab. Éppen ezért nem probléma az, hogy egy alacsonyabb szintű karakter kevesebbet tud vadászni egy nap, és nincs mászás szakértelme, ő ettől nem fog kevesebb díjat kapni. A védekezéskor szerzett győzelem nem számít.
Dátum: 2010.04.02. 14:01:08
Felmerült kérdés, hogy hogyan lesznek a díjak ha ez az esemény másodjára kerül megrendezésre.

1.) lehet majd ugyanahhoz a kufárhoz jelentkezni.
2.) az azonos tipusú dijak nem adódnak össze, ha ezüst volt és nyersz egy aranyat, akkor lecseréled a jobbra. Ha tök ugyanazt nyered, akkor nem történt semmi.
Dátum: 2010.04.02. 13:47:14
Idézet: Saphira5 - 2010.04.02. 13:43:26

(A hatalom tornyából eredő bónusszal ez nem adódik össze)----> ez a mondat nem volt ott mások szerint sem
Így most akkor hiába jelentkeztem ,és másba nem tudok jelentkezni...


De igen, ez a mondat ott van az elejétől fogva. Ezért mondtam, hogy célszerű alaposan átolvasni, átgondolni az egészet, és csak utána jelentkezni, keddig bőven van idő, de ha egyszer döntöttél, a döntést nem másíthatod meg.

Idézet: Nyalifali - 2010.04.02. 13:45:09
ilyen jutalommódosítások sűrűn lesznek még? mert aki csatlakozott már valahova és közben a másik kufár adta díjat(akat) meg növelgetik, akkor az nem fair! Mivel ha így már amoda akarna menni (csak nem tud), akkor csúnyán pórul jár...


Ez az egyetlen módosítás volt, nem lesz több.
Dátum: 2010.04.02. 13:44:54
Én egyébként arra számítottam, hogy a legtöbben várnak, számolgatnak, taktikáznak, és nem sietik el a jelentkezést. A jutalmakat azért nagyjából át lehet számolni lélekenergiára. Én javaslom mindenkinek, hogy tegye ezt meg, a saját karakterére számítsa ki, hogy melyik jutalomból mekkora előnye származhat. Emellett gondolkodjon el azon, hogy milyen típusú karakterek számára melyik a legprofitábilisabb, és várhatóan melyik csoportban fognak emiatt a leghatékonyabb karakterek kerülni. Ez részben spekuláció, részben taktikázás, de ez is a játék része. Valójában, az esemény során ez a legfontosabb döntés.
Dátum: 2010.04.02. 13:40:46
Amit még mindjárt beteszünk, hogy ne legyenek ennyire reflex-kattintásra kényszeritve a játékosok, hogy ne 2x, hanem 3x létszám eltérést is megengedjen a gép a legnagyobb és legkisebb létszámú csoport között, remélem ez így már elég lesz.
Dátum: 2010.04.02. 13:34:58
Egy ilyen díjazásnál elég nehéz 4 tökéletesen egyforma és ugyanannyi embert érdeklő jutalmat kitalálni. A 20. szint alattiaknak a specializáció sem túl hasznos, a pókoknak, és a hatalom tornyát gyakran birtoklóknak a vadászat bónusz sem hasznos. A kereskedelem bónuszt pedig elég nehéz LE-re átszámolni. Az EH bónusz jó mindenkinek, akinek nincs visszafogott fejlődése, akár egy 2. szintű karakternek is, tehát nemcsak a játékosok 20%, hanem több mint 50%a számára jó.
Itt menet közben az EHs dijat nem fogjuk másra változtatni, annyit tudtunk csinálni, hogy megemeltük a bónuszát, hogy valamivel vonzóbb legyen. Nem triviális dolog ezeket a dolgokat összehasonlítani, de talán ilyen értékek mellett azok, akiknek nincs visszafogott fejlődésük erősen meg fogják fontolni ezt a lehetőséget.
Dátum: 2010.04.02. 12:06:19
A +30 mindenre rájön, tehát igy akár 210 lehet a kereskedelmed. A korlátozás arra vonatkozik, hogy 2. szinten ne lehessen valakinek 30-as kereskedelme.

Idézet: Kocos - 2010.04.02. 11:47:07
Errol lehet tudni valamit? Kovetok szama szorozva az esely modositoval konstans ertek? Vagy csillapito a hatas? Esetleg visszajara forditja az eroviszonyokat?


Alapvetően Két dolog számít: a követők számának aránya, és az, hogy mennyi inaktív van közötte (értelemszerűen, ha valaki benevez és utána nem játszik az nem fogja a többiek szorzóját rontani).
Dátum: 2010.04.02. 11:31:18
Hamarosan indul az új, időszakos esemény, "A térkép". Az eseményben 2. szinttől kezdve bárki részt vehet, a jelentkezés az Egyéb gombra kattintva, majd A térképet kiválasztva történik. Maga az esemény jövő héten szerdán indul, de jelentkezni már a mai naptól lehet. A dolog 30 napig fog tartani. Versenyjellegű lesz, 4 csoporthoz lehet csatlakozni, a legerősebb jutalmat a győztes csapat kapja, a második legerősebbet a 2., stb. A tervezés során átgondoltuk az esetleges visszaélési lehetőségeket, és megtettük az ezek kivédésére szükséges lépéseket. Az eseményt, ha sikeres lesz, bizonyos időközönként (pl. 6 havonta) megismételjük, tehát aki lemarad róla, vagy a másik jutalmat is szeretné megszerezni. Az esemény alatt részletes leírást találtok mindenről. Reméljük, elnyeri a tetszéseteket!

*** A Haladó fórumban létrehoztam 3 alfórumot, térkép1, térkép2, és térkép3, ott pedig minden csapatnak egy-egy topicot, taktikai megbeszéléshez. ***
Dátum: 2010.04.01. 21:16:35
Köszönjük még egyszer a sok pozitív, jókedvű kommentet, igazán jól esik!

A csapdakészítésre már sajnos nem volt energiánk, bízzon mindenki a szerencséjében

A "plüss-event" ma, április elsején van, ezenkívül húsvét vasárnap és hétfőn (de akkor már a "megszavazott" rózsaszín háttér nélkül). Tehát akinek ma nem sikerül esetleg befogni azt, amit szeretne, még húsvét alatt lehetősége lesz rá.

A befogott plüssállatok az esemény után is megmaradnak.

Az új esemény, amint ígértünk (cime: A térkép) reményeink szerint holnap lesz beélesítve.
Dátum: 2010.04.01. 08:30:42
Örülök, hogy tetszik a meglepi

A befogott és beidomított spéci dögök megmaradnak, bár ki tudja, lehet, hogy egy pár hónap múlva mutálódnak valami rádióaktív izévé...

Mindemellett készülünk egy rendes eventtel is, de nem akartuk ma beélesiteni, mert még megártana a jóból a sok, meg azt hinnétek, hogy az is vicc... Ha minden jól megy, holnap beüzemeljük.
Dátum: 2010.04.01. 08:25:34
Ígéretünkhöz híven néhány új fejlesztéssel rukkolunk elő kéréseitek alapján. Az új fejlesztések elsődleges célja, hogy kicsit "felkavarja az állóvizet", több izgalmat vigyen a játékosok közötti csatába. Lássuk tehát a listát: 1.) a karakterlapra kattintva, most már bármikor meg tudod nézni egy játékos aktuális LE-jét. 2.) a gyógyitalokkal és mágikus regenerációval gyógyítani tudsz akár egy másik hordába tartozó, 15% ÉP alatti játékost is. 3.) a lélekszívással az ellenfél lélekenergiája akár negatívba is csökkenthető. 4.) bekerült 2 új szövi épület, a Mélyfúróval ki lehet "tépni" játékosokat a katakombákból, a "Csillagkapuval" pedig lehet támadni másik világon levő játékosokat is, szintkülönbségtől függetlenül. Reméljük tetszeni fognak ezek az újdonságok! Jó szórakozást kívánunk.
Dátum: 2010.03.29. 18:32:35
Bekerültek a játékba a 115-160. szintű csizmák.
Dátum: 2010.03.26. 21:57:47
A ma reggelre ígért leállást végül ma éjfél és 1 között lesz, a pontos időpontot a rendszergazda nem tudta meghatározni, de nagyjából 20 percig fog tartani attól kezdve, hogy lelövi a szervert.