Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.05.10. 16:46:35
Itt a majdnem végleges szabályrendszer. Az előregisztrációt máj. 12-én, szerdán fogjuk kiírni.

szakértelmek
nincs: visszafogott fejlődés, szinguláris ismeretek, hordagyűlölet
módosul: manakonstrukció (1/3 hatékonyság), kivégzés (nem ad plusz LE-t, de szinttől függő szorzót kap: 1+szint/40), kreatív (szintenként csak 1% plusz LE, de 100-as a maximuma)

épületek
nincs: hatalom tornya
módosul: őrtorony szintje max. 7.
építési limit: amikor azt vizsgáljuk, hogy egy szövetségi épület szintje hányas, akkor a játékos építése alapján kerül rá egy szorzó:
min( 1, játékos építése / (szöv.tagok építési átlaga/2) )
ez csak akkor számít, ha számít az épület szintje. Ha csak az épület meglétét vizsgáljuk, akkor nem.
Ha a játékos számára az épület szintje kisebb, mint egyébként, akkor ezt az épület mellett jelöljük (zárójelben, piros számmal a normál szint mellett)
Az átlagépítést naponta egyszer frissítjük, akkor, ha nőtt az előző napihoz képest.

tárgyak
nincs: gyilkos szkarabeusz, aukciós bérlet

inspiráció
a később indult karakterek bónuszt kapnak a vadászatért kapott LE-re és TP-re, a következő módon:
1+0,75*((jelenlegi dátum - szerver indulás dátum) / (jelenlegi dátum - karakter indulás dátum)-1 )
a szorzó maximuma: 1 + (jelenlegi dátum - szerver indulás dátum) / 120 nap
A szabályok pontosan le vannak fektetve:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=felhasznalasi_feltetelek

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas

Ha valakit zárolunk, akkor ő maga kap egy rövid indoklást, amikor be akar lépni. Ezt a magyarázatot akár lehetne publikussá is tenni, de nem lennétek sokkal okosabbak tőle, ugyanis a tiltások oka 90%-ban multizás, ez a leggyakoribb vétség. Ezt ennél jobban nem fogjuk kifejteni, mi tudjuk hogy ő multizott, ő is tudja, ezt tovább ragozni, a fórum fejtegetni értelmetlen, ha fellebezni akar az illető, úgyis lelevelezi velünk. A maradék tiltások oka lehet netikett megsértése (trágár üzenet, profil stb) ilyenkor pár napra tiltunk első alkalommal; illetve lehet scriptelés vagy ritkán programhiba kihasználása.
Dátum: 2010.05.07. 15:50:48
Idézet: PottomPanna - 2010.05.06. 20:42:16
Tudom, hogy már felmerült, de nem lenne értelmesebb, ha a helyes válaszokért járna kvízmedál?

Ezzel kezdtük, hogy ez nem jó ötlet, mivel ezt most is van, aki scriptelgette, nem kéne még tovább jutalmazni.

Idézet: Coronita - 2010.05.06. 20:48:11
Nem eleg erdemi kritika, az hogy a jatek egyik kitoresi pontjat a kvizolimpiat tonkrevagod? Nem fogjak az emberek kitolteni ezentul!Abbahagyasokhoz fog vezetni az a rendkivul kellemetlen erzes a jatek kozben, hogyha most nem "b*szakodok" ezekkel a besorolasokkal, akkor elgyengulok!!

Az egész onnan jött, hogy a kvizmedál túl nagy előnyt ad, sokak számára nem hozzáférhető, és voltak gyanús esetek. Nem én javasoltam, ti, a játékosok kértétek. A megoldási javaslat az volt, hogy a 12-ből 8 medált alternativ módon meg lehessen szerezni. A kviz olimpián való győzelem továbbra is jelentős eredményt ad (+4% LE vadászatra), és aki többször nyert, annak nem kell a kviz besorolással vacakolnia. Elgyengülni attól nem fogsz, hogy nem sorolsz be - egyszerüen csak kaptál egy lehetőséget, amit nem használsz ki, ez nem rosszabb annál, hogy korábban lehetőséged sem volt.

Idézet: Endyr - 2010.05.07. 09:23:45
Mi lesz azokkal, akiknek mar van par kvizmedaljuk. Azt irtad, h max 8at lehet az ertekelesekbol begyujteni. Ha mondjuk van 4 medalom es elkezdek ertekelni, akkor 8-ig vagy 12-ig fognak gyulni a kvizmedaljaim? Egyszerubben kerdezve: siman osszeadodik a ketto vagy 8 folott mar csak olimpiaval lehet szerezni?

Ezt nyilván logikusan fogjuk megcsinálni, tehát besorolásból 8 medálod gyűlhet, ha volt már korábban 4, akkor gyűjthetsz még 8-at. Épp ezért nem fog hátrányba kerülni az sem, aki nem tudott kviz olimpiát nyerni, és ezért megvette dukátért.

Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!

Vigyázz, lehet, hogy szavadon foglak!

Idézet: Mortu - 2010.05.07. 15:06:46
Akinek 12 medálja van, az ugye így sem kaphat többet?

nem, akkor nem lenne értelme az egésznek... viszont nem kell 1 évig besorolnia a kérdéseket sem
Dátum: 2010.05.06. 17:02:00
Látom nem sok érdemi kritika érkezett a javaslatra, ami jó hir...

A scripteléstől nem félünk, az összes értékelés, visszamenőleg is le van mentve. Ha találunk olyan kérdéseket, amelyek nem megfelelő kategóriába lesznek besorolva, vissza tudjuk ellenőrizni, hogy mi az oka ennek, hogy ugyanazok az emberek pontosan ugyanazt a rossz értékelést adták nem csak erre, hanem sok más kérdésre is, és nemcsak a besorolásról és a kvizmedáltól tiltjuk le őket, hanem a játékról is.

Aki úgy gondolja, hogy a 250 besorolásért 1 kvizmedált kapni nevetségesen olcsó ár, álljon neki, kezdjen el besorolgatni, és nézze meg, mennyi idő alatt jön össze neki a 250 besorolás. Szerintem elég szép ár, és így sem lesz mindenkinek kvizmedálja...
Egyetértek, én az adót egy darabig nem piszkálnám, a mostani rendszert már megértették az emberek, nem kéne feje tetejére állitani.

Most már a görögöknél vannak halálos áldozatok is, az ősember ott lakozik mindnyájunkban. Valaki egyszer azt mondta, nem akkor vannak lázadások, amikor nagy a nyomor, hanem amikor az életszinvonal hirtelen legalább 30%-kot zuhan.
Idézet: Rafkós - 2010.05.05. 14:20:57
Kíváncsi lennék, mi történik akkor, ha egy állam egyszerűen megtagadja a hitele visszafizetését, most teljesen mindegy, hogy milyen indokkal, de mi történne?

Ezt nagyjából lehet tudni, mi történik ilyenkor, ilyen volt már Brazíliában is. Először is, a hitel törlesztés nem egészen úgy megy, hogy beállít a kövér bankár, és elhajtják, hogy most nem kapsz pénzt. A nemzeti bank államkötvényeket bocsát ki, és ezt megveszik befektetők, az így befolyt összegből fedezik a költségvetési hiányt. Amikor az államkötvény lejár, akkor azt a befektetők beváltják, és ezt a kiadást újabb kötvények kiadásával fedezik. Ha a kötvényeket nem vásárolják vissza, azzal gyakorlatilag az ország pénzért értékelik le. Mivel itt ugyanaz a pénz, mint más országokban, ez elég speciális helyzet lenne, ebben az esetben bizony vissza kell állni euróról drachmára. A pénz leértékelődése nyomán az emberek megtakarításai elveszítik értéküket, az importból élő vagy euró hitellel rendelkező vállalalatok (vagyis a legtöbb) csődbe mennének, alkalmazottaik elveszítenék a munkát. Ez egy láncreakció lenne az abszolút inflációhoz, a pénz teljesen elértéktelenedik, jegyre lehet kapni mindent, az alapvető élelmiszerekért sorba kell állni, gyakorlatilag háborús állapotok uralkodnának jó ideig. Plazmatv-t, autót és minden egyéb izét amit nem helyben termelnek, senki sem hozna be, mert a kutya nem adna el nekik az értéktelen drachmáért. A gazdaság persze idővel normalizálódna, de ez (elvben) hosszabb idő, és sokkal nagyobb szegénység, mint a megszorító intézkedések.
Dátum: 2010.05.05. 14:01:51
Azért 250 kvizkérdést helyesen besorolni nem egy egyszerű mutatvány... elég keményen meg kell érte dolgozni.

És épp arról volt szó, hogy nem 12 medált adnánk, hanem valamivel kevesebbet. Tehát az olimpiázók előnye megmaradna, csak kisebb lenne a többiekével szemben.
A lemmingek szorgalmasan menetelnek végzetük felé. A görög válság megér egy blogbejegyzést, ha másért nem, hátha tanulunk belőle. Röviden a tények: a görög állam horror módon el van adósodva, azon egyszerű oknál fogva, hogy a kiadásaik sok-sok éven keresztül messze meghaladták a bevételeiket, és ezt persze hitelből pótolták. Már jónéhány hónapja, hogy kipattant a botrány, és kiderült, hogy az adatokat gyakorlatilag meghamisították a problémák eltitkolása végett. Most végre eljutottak oda a görög politikusok, hogy belássák, nincs más út, mint a drasztikus megszorítások. Ha azt halljuk, hogy egy országban havi 500e Ft-nak megfelelő jövedelemig egyáltalán nem kell adózni, van 13. és 14. havi nyugdíj és közalkalmazotti bér is, 53 év a nyugdíjkorhatár - azt gondoljuk, hogy na ez maga a paradicsom. A görögök számára ez csak az átlagos valóság volt, most hirtelen ezeket a dolgokat elveszik tőlük, ki vannak borulva, tüntetnek, sztrájkolnak - magyarul, szorgalmasan vágják ki maguk alatt a már amúgy is rogyadozó fát. A hitelekről korábban írtam már a Hitel és kölcsön című blogbejegyzésben. Az egyén által felvett hiteltől az ország által felvett hitel a nagyságrenden kívül egy dologban különbözik: a kölcsönt nem annak kell visszafizetnie, aki felvette. A kormány dönt a hitelfelvételről, hogy a nép boldog legyen, aztán mire vissza kell fizetni az adófizetőknek, addigra jó eséllyel már úgyis más ül a bársonyszékben. A görög adósságot leginkább a BKV vagy más állami vállalatok helyzetéhez lehetne hasonlítani. Költsük nyugodtan, valaki majd úgyis kihúz a kátyúból. De ha a csőd végül mégis beüt, a görög állampolgárnak - ellentétben a BKV dolgozóval - nem nagyon lesz hova mennie. Oké, azt hallottuk, hogy a görög milliomosok már húznak el Görögörszágból, mint a patkányok a süllyedő hajóról, de az átlag polgár maradni fog... Sok elemző szerint a görög államcsőd elkerülhetetlen, a "felveszünk hitelt, hogy hitelt tudjunk adni a hiteltörlesztésre" módszer nem megoldás, csak elodázza a problémát. Márpedig a lakosság nem akar kooperálni, ha nem dolgoznak, akkor bajosan fogják tudni az újabb hiteleket törleszteni.
Az egész csak azért érdekes, mert ez az egész nálunk is bekövethezhet, vagy bekövetkezhetett volna. Az én véleményem szerint a Bajnai Gordon féle megszorító intézkedések nem voltak olyan szörnyűek, ha mellette a görög út az egyetlen alternatíva. Reménykedjünk, hogy az új vezetőség sem fogja a görög példát követendőnek tekinteni...
Dátum: 2010.05.05. 12:46:10
Egy másik topicban az egyik melléktéma volt a kvízmedál. Mekkora előnyt ad, milyen kevesen juthatnak hozzá, stb.
A következő megoldás jutott eszünkbe.
Jelenleg is fut a kvízkérdések besorolása. Minden 250 besorolt kvízkérés után lehetne szerezni egy kvízmedált, de így max. 8 (esetleg 10) medált lehetne kapni, és összességében továbbra is csak 12 medálja lehetne egy játékosnak. Természetesen a besorolásokat visszamenőleg is beszámolnánk, szerencsére el vannak mentve.
Ez a lehetőség mindenki számára elérhető, idővel és türelemmel megszerezhetőek a medálok, és nem scriptelhető a dolog.
Vélemények?
A topikokat olvasni ugyan szoktuk, de ha multizást akartok jelenteni, azt mindig emailben kérjük a szokásos email címre. A topic elsődleges célja az, hogy ezeket a dolgokat a játékosok megvitathassák egymással, nem pedig a hivatalos feljelentés.
Dátum: 2010.05.02. 22:56:22
Először bennünk is az az ötlet merült fel, hogy a lélekkutat töltjük minuszba kilépéskor, csakhogy ez összeakadna a háborúkkal, és egy szövi megtehetné, hogy nem foglalkozik a negativ kúttal, csak épitenek a rabszolgák ezerrel és amikor van egy gigaszövi akkor úgyis gyorsan visszaregenerál. Az sem lenne megoldás hogy ilyenkor csak a kutat lehet tölteni, ez további problémákat jelentene. A pusztitó csapást elég nehéz elnézni, rögtön ott van az épület lista tetején.
Dátum: 2010.04.30. 16:16:11
Idézet: Katatoniafan - 2010.04.30. 15:31:30
Nekem is le lett vonva csp, holott ÉN nem indultam 300-ról...
Ami volt csp-m(reggel 8-kor olyan 80 körül), azt meghagytam, mivel küldetés miatt nem akartam szintet lépni.Most akartam elkölteni lvl up után, s csak 15 volt nálam.
Akkor ez most "szándékos"(Akkor pedig érdekel a miért), avagy pedig véletlen?


Ha nem is +200, de a kelleténél 80-nal több csp-d volt, én is kiszámoltam, és Baraty is megnézte a mentések és logok alapján, ez lett levonva. 6 v. 7 ilyen ember volt, 45 és 255 közötti plusz csp-vel, ezt korrigáltuk.
Dátum: 2010.04.30. 13:10:06
Rendben, a tiltást feloldottam, ha összegyűlt a csp levonom és akkor ezt lerendeztük.

Találtam még pár karaktert, akinél eltérés volt a csp-ben, szerencsére ezt elég pontosan ki lehetett számolni, nekik volt csp-jük is, ezt le tudtuk vonni, szóval most elvben minden rendben van, de Baraty utánanéz, hogy ez az egész miből eredt, nem szeretnénk, ha a jövőben ebből probléma lenne. Köszönjük a türelmeteket.
Dátum: 2010.04.30. 11:40:14
Nézegetem, hogy mi lehetett a probléma oka, így elsőre úgy tűnik, hogy Hórusz volt az egyetlen, aki vmiért 300 csp.vel indult, tőle levontam 200 csp-t, mint látjátok, a dolog elég egyszerűen orvosolható, szóval hatalmas tragédia nem történt.... de az adatokat még elemezzük.

update: a program úgy látszik nem engedi, hogy a csp negativba menjen, ezért Hóruszt átmenetileg le kellett tiltanom, a tiltást feloldom, ha visszajelzett nekünk, hogy a csp-t nem költi el a továbbiakban addig, amig össze nem gyült a szükséges mennyiség, hogy levonhasam.
Dátum: 2010.04.29. 12:41:00
Idézet: Rokamoka - 2010.04.29. 12:17:34
Ha használja az ember a visszaállító gombot, törlődik a prémium tagság, az őskőt pedig az előző megvásárlásért nem adja vissza.


írj emailt az ügyfélszolgálatnak vagy az élő segitségen, segítünk, ezt a hibát 11 előtt javitottuk.

Illetve akinek bármilyen egyéb gondja van, jelezze nekünk, és igyekszünk rövid időn belül megoldani.

Ez a mostani, 50. szintű V4 egy új dolog nekünk is, elég sokat teszteltünk, de bizonyos oprendszer/böngésző kombinációknál, ill. bizonyos esetekben lehetnek gondok.

A kérdőivekkel kapcsolatban, mivel ez a világ 50. szinten indul, rögtön az elején mindenki az arcába kapott volna 4-5 kérdőivet, ráadásul olyat, amit egy másik világon már kitöltött, ennek sok értelme nem lett volna, ezért nincsenek kérdőivek.
Dátum: 2010.04.29. 07:14:51
Idézet: Damage - 2010.04.28. 21:35:29
Aukciós ház
Miért kell? Az azonnali szintlépés folyamatos parafaktor ha az ember szintre gyúr.
Van állatszintre és rabolt LE-re is ható relikvia.
Előzőn is ki lett szedve, mert értelmetlen v4en, most miért van?
HKK relikviák?
A császári tekercset kell részleteznem?

Az AH azért kell, mert aki átviszi a karaktert a végén, az nyilván örül neki ha vannak dukátjai, mint mindenki másnak azon a világon, ill. 1-2 relikvia sem fog neki rosszul jönni. Aki szintlépésre gyúr, az nyilván nem fog ezzel foglalkozni. HKK relikviák, nem tudom ez végül volt-e V4en v sem korábban, most ugyanúgy lesz, mint eddig.

Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.04.28. 22:24:35
Kérdés merült fel: Elég a sima BK vagy esetleg a dombbornyomot kártya szükséges hozzá?

Olyan kártya kell, amivel neten tudsz fizetni, szerintem dombornyomásos kell, de ki kell próbálni, hogy mit fogad el.
Dátum: 2010.04.28. 21:33:19
Megmondom őszintén, most merült fel először az előre utalás gondolata, ha hamarabb eszünkbe jut, ezt meg lehetett volna oldani úgy, hogy a játékosok már az előregisztráció során láthatják a karakterszámukat, és így tudnak utalni. Az elkövetkezendőkre ezt igyekszünk megoldani.
Az OTPn belüli utalás elvileg 1 nap, tehát ha vki reggel utal, a pénz délre, max du. 2-re ott lesz, megkérem Katit, hogy sűrűbben nézzen rá.
De van egy másik megoldás is, amire azonnal megkapod az őskövet, és nem kell a drága SMS-t használni. Ha van bankszámlád, akkor valószínűleg van bankkártyád is. Az őskővásárlásnál válaszd a Paypal opciót (NEM SZÜKSÉGES PAYPAL számla hozzá!). Amikor feljön a paypal ablak, válaszd a
Don't have a PayPal account?
Use your credit card or bank account (where available). Continue
opciót. Itt feljön egy normál bankkártyás fizetési felület (mondom, PAYPAL nem kell hozzá!), az adatok megadása és fizetés után pár percen belül ott lesznek az őskövek a karakterednél.
Dátum: 2010.04.28. 21:17:33
Rafkós: megmondom, mi a különbség. A portyázás automatizálást kevesen csinálják, mert a dolog jóval komplikáltabb, és relative könnyen észlelhető, erre külön log fájljaink vannak, már nem egy ember vett érzékeny örök búcsút a karakterétől amikor ezzel lebukott, és biztos vagyok benne, hogy lesznek még továbbiak.

A kvíz scriptelés sokkal globálisabb probléma, és a játék egy legizgalmasabb beépített versenyét, a kvízolimpiát is "piszkálja".

Idézet: Birka - 2010.04.28. 11:29:39

-Nem automatikusan figyeli a rendszer, hogy van-e már ilyen kérdés/válas páros a rendszerben??? Nekem ez az alap admin support eleme kéne hogy legyen logikailag...

Egy kicsit gondolkodj... A "már szerepelt" kategória nem azt jelenti, hogy szó szerint ebben a formában szerepelt a kérdés, erre azért nem olyan egyszerű megoldani, hogy előkeresse a hasonló kérdéseket. A rutinos admin egy kérdésben, ami gyanús, hogy már volt, felismeri, hogy mi az a kulcsszó, amire rákeresve nem kap túl sok találatot, csak relevánsakat és látja hogy vissza kell-e dobni. Erre programot írni nem lenne túl egyszerű, de ha valaki vállalja, hajrá, megjöszönjük a segítséget
Dátum: 2010.04.28. 11:11:10
Idézet: Eardog - 2010.04.27. 16:45:57
Nem értem, miért kell úgy maradnia, hogy vágólapra rakható legyen???!!!

Ez még nincs véglegesítve, több ember véleményét megkérdeztem erről, és azt a választ kaptam, hogy nem tudhatja mindenki mindenre a választ. Ilyenkor kézenfekvő, hogy rákeres a dologra a neten - ezt nem lehet megakadályozni. Mint ahogy azt sem, hogy a kérdést beírja, vagy legalábbis releváns kulcsszavakat belőle. Az már, hogy kijelölök egy szót vagy az egészet, vagy beírom, kb. mindegy, az előbbi egyszerűbb.
Én mindig beírok 1-2 kulcsszót a kérdésből a googléba, ha nem tudom a választ, nem pedig az egész kérdést jelölöm ki, tehát nem tartom a kijelölhetőséget esszenciálisnak. Ha egy script képes az automatikus kijelölésre, akkor valószínűleg ezt a kiskaput is be kell zárni.
Viszont egy dolog biztos, a kvíz adminok számára segítséget jelent, ha a kérdés kijelölhető, és így tudják ellenőrizni, hogy az új kérdés szerepel-e már az adatbázisban.

Idézet: Prisma - 2010.04.27. 16:57:12
Én a 2. problémával kapcsolatban Birkával értek egyet, jó lenne, ha lenne lehetőség valahogyan kimaradni a kvízelésből.

Valójában, van rá lehetőséged. A kvíz +10% bónuszt ad, erről lemondhatsz, ugyanúgy, mint pl. sokan lemondanak az ajánlásból kapott 10% bónuszról - pedig sosem hallottam, hogy valaki amiatt panaszkodna, hogy az ajánlásból nem kapja meg a +10% bónuszt, akkor mekkora hátrányba kerül. Van egy AHs relikvia, ami +5%-kot ad akkor is, ha nem jól válaszolsz, ez tovább csökkentheti a "hátrányt".

Idézet: Jeriko - 2010.04.27. 17:13:43
Egyszerű megoldás: a kérdések feltevésekor random fel kell cserélni egy-két betűt - így a kérdést nem lehet megtalálni az adatbázisokban, ugyanakkor értelmezhető marad az emberi agy számára. Belefér a kvízbe, hogy fel kelljen ismerni az elgépelést (csere kizárólag szavakon belül legyen, és csak betűket cseréljen, írásjeleket, számokat ne).

Haha, ez jópofa, annak idején mi is gondoltunk erre, de a válasz az volt, hogy egy csomó ember panaszkodna, hogy helyesírási hiba van a kvízben, és akkor az övét miért nem fogadták el... De tudod mit, végső megoldásnak ezt félreteszem. Mondjuk lehet hogy erre is lehetne algoritmust írni, ami ez alapján keres.

Idézet: masterv - 2010.04.27. 18:01:52
10-15K jó válaszonként 1 érem pl. barátságosnak látszik.

Én azért írtam, hogy inkább kérdésfeltevéshez kötném, mint kérdésválaszoláshoz, mert utóbbi scriptelhető, előbbi nem, tehát könnyen az jöhetne le a dologból, hogy a kvízért már nemcsak +10% jár, hanem kvízmedál is, akkor még "kötelezőbb", még inkább scriptelni kell.
Dátum: 2010.04.27. 15:44:52
Irok egy gyors összefoglalást az álláspontunkról a kvíz scripttel kapcsolatban.

A Jerikó-féle kvíz adatbázis már jó ideje létezik, önmagában az ellen, hogy a játékosok információt gyűjtenek egy játékkal kapcsolatban, és azt egy adatbázisban elérhetővé teszik, nem lehetett kifogásunk, ráadásul ez publikus volt, mindenki számára elérhető, és a kvíz olimpia idejére ki is volt kapcsolva.
A gondok ott kezdődtek, hogy elkészültek az automata sriptek, amelyek a játékból közvetlenül a kvízkérdéseket lementették az adatbázisba, illetve onnan felolvasták, és a játékosnak kijelezték ill. megválaszolták helyette. Ezek a programok sértik a játék Felhasználási feltételeit, az adatbázisok alapján amelyek a scripttel automatikusan kommunikálnak, a programok készítői könnyen megtalálhatóak, jogilag felelősségre vonhatóak. Ilyen perekre már van precedencia is, a jogsértőket nemcsak felelősségre vonták, hanem masszív kártérítésre is kötelezték.
Én a saját részemről ezt csak a legvégső lehetőségnek tartom, első körben megteszünk mindent, hogy a kvíz scriptelést lehetetlenné tegyük. A script írója és a vele együttműködő adatbázisokat üzemeltetők dönthetnek úgy, hogy megértik az üzenetünket, miszerint a kvíz scriptelése csalás, és ezzel ártanak a játéknak. Ha nem, akkor marad a másik út, addig is gyűjtjük a screenshotokat, logokat és forráskódokat.
Sajnos, ebben a "harcban" mindenképpen hátrányban vagyunk, mert a mi elsődleges feladatunk az, hogy a játékot fejlesszük, egyszerre számos problémát kell kezelnünk, ez csak egy a sok közül, és éppen ezért átfutási ideje van. Ráadásul olyan módosítást csinálhatunk csak, ahol a szöveg továbbra is vágólapra rakható, ha valaki pl. googléban rá akar keresni a kérdésre.

Amit Birka ír, hogy a scriptek ellen úgysem lehet semmit sem tenni, és inkább szüntessük meg a játékban a kvízt, és adjuk meg helyette fixen a LE jutalmat, egy nagyon rossz megoldás lenne. Ezzel a mentalitással az egész játékot, sőt, bármilyen játékot meg kellene szüntetni, ahol automatizálni lehet folyamatokat.

A kvízmedálokkal kapcsolatban, semmiképp sem lenne korrekt visszamenőleg nerfelni őket, és épp elég játékos becsületesen jutott hozzá (nem láttam pl. hogy a VU találkozón a gép elé scriptek ültek volna). De annak idején az epikusból esett specializációs tárgyak esetében is engedtünk, és bevezettük az entitásokat, ebben a témában nyitottak vagyunk egy olyan fejlesztésre, amely a kvíz medálok adta előnyt csökkenti (erre volt már egy felvetés korábban, elfogadott kvízkérdések arányában kvízmedált adni vagy valami hasonló módon).