Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2011.10.25. 12:21:58
Ezért írtam, hogy ez csak elméleti felvetés: mert ha normál aukció lesz, világonként 6 tétellel, akkor legkésőbb hatodiknak neked is licitálnod kell, és akkor a hatodik legtöbb dukáttal bíró játékos (akár a listából egy másik tárgyra hajtva) felül fog licitálni téged, hiába nem a hat legerősebb tárgy egyikére hajtasz.
A te dilemmádra csak az lenne a megoldás, ha, mint korábban, nem lehetne választani, én kijelölnék 6 tárgyat, azokat árverezném, és ha mákod van közte van az a közepes cucc, ami rajtad kivül senkinek nem kell. Nem egy valószínű szituáció
Dátum: 2011.10.25. 11:26:30
Az elmúlt években elég sok licitet vezettem le, és gyakorlatban ez nem úgy megy, mint egy műtárgy licit, ahol vki elmegy, hogy megvegyen 1 db tárgyat, és csak arra licitál. Az emberek túlnyomó többségének (még a több dukátosoknak is) több tétel is szimpatikus. Ezt próbáltuk most még tovább fokozni a lehető legtöbb nyálcsorgató tétellel. Ráadásul számos ember van nagy mennyiségű dukáttal, de a vagyonok között nincs nagyságrendi különbség. Mindez azt eredményezi, hogy ha van egy tétel, amit igazán akarsz, általában be kell tolnod rá annyit, mint a második licitáló, plusz még valamennyit. A gyakorlati modell tehát azt mutatja, hogy ha a tárgyakat csökkenő erősségi sorrendben árvereznénk el, akkor az elsőt elviszi a legtöbb dukáttal rendelkező (vmivel többért, mint a második), a másodikat a második legtöbb dukáttal rendelkező stb. Tehát a mostani verzió végeredménye nem fog sokban különbözni a hagyományos aukciótól. Amit írsz Paco, hogy te csak egy közepes tárgyra pályáznál, és csak a dukátjaid negyedét tolnád be érte, és azzal el is vinnéd, teljesen elméleti felvetés, mivel felteszi, hogy neked 4x annyi dukátod van, mint mindenki másnak, mégsem akarod a top tárgyakat.

Idézet: Redy - 2011.10.25. 01:32:18
csak a tárgyakat kellene kiegyensúlyozni, hogy több csábító tétel legyen. Annak, akinek közepes mennyiségű dukátja van az új rendszer teljesen érdektelenné válik,

Még így sincs elég csábító tétel?
Akinek közepes mennyiségű dukátja van, annak mindenfajta rendszer érdektelen, a licit a top 10-20 dukátosnak szól (más kérdés, hogy előfordult már, hogy egy világról nem volt sokkal több kari jelen, mint ahány tétel volt, így gyakorlatilag mindenkinek jutott vmi).

Fontos, hogy az aukció formátuma olyan legyen, amilyet ti is szeretnétek. Ha a többség a régi verziót kedveli, akkor olyan lesz. Csak előre szólok, hogy ez esetben jóval kevesebb tételt tudunk elárverezni. A régi verzióval világonként max. 6 tárgy lesz, még úgy is, hogy megpörgetjük kicsit és valaki segít nekem felírni a nyertes adatait. Természetesen ez esetben is meg lehet csinálni, hogy először árverezünk, de nem konkrét tételt, és utána választ a nyertes a listából.
Az új verziónál, amikor a licitet mindenki előre leadja, és a színpadon már csak a tárgyat kell kiválasztani, 10, sőt talán akár 12 tétel is belefér világonként.
A kérdés eldöntésére nincs jobb ötletem, mint a szavazás, de akkor ezt a játékon belül fogjuk feltenni (néhány nap múlva), hogy csak bizonyos szint fölött (és így számottevő dukáttal rendelkező) játékosok szavazhassanak.
Dátum: 2011.10.24. 18:40:27
A rendszert lehetne komplikálni, de ezzel 2 probléma lehet:

1. Túl komplikált rendszer uannyi ideig tart, mint az eredeti (azzal a különbséggel,hogy sokan nem értenék én meg esetleg elrontanék vmit)

2. Túl automatizált rendszert teljesen ki lehet értékelni már a színpadi akció előtt, akkor ehhez minek a találkozó, nincs benne semmi show, akkor feltaláltuk az ingame aukciós házat.

Az új rendszer célja nem az, hogy ugyanazt tudja, mint az előző, csak rövidebb idő alatt.

Ez egy másik játék, másféle árverés, ahol aranydukátokért tárgyakat lehet szerezni, lehetőleg minél többet minden világon.
Dátum: 2011.10.24. 18:36:38
A pontos képletet sajnos most nem tudom megmondani, de minél több állatod van, a további állatok annál kevesebbet sebeznek. A 4. állat már csak 20%-kát sebzi annak, amit akkor sebezne, ha egyedül harcolna. Az 5-re ugyanez vonatkozik, ő is 20%-át sebzi. Ha 5 állatod lesz, nem kapnak kevesebb Tp-t, mint ha 4 lenne.

Azért írtam +100-at, mert ha normál licit van akkor is 100-as lépesek vannak magas szinten.
Gyakorlatban ez úgy lenne, hogy nagy összegnél +100, kisebbnél +50 ill. +10. De ha kisebb a különbség, mint amit ajánlottál, természetesen az ajánlatod lenne az érvényes. Tehát
4300, 4298 esetén az első 4300-at fizetne. 4300, 2700 esetén 2800-at.
Dátum: 2011.10.24. 18:22:38
Uralkodó pálcánál 5 állat uannyi Tp-t kap mint 4, és az 5. állat annyit sebez, mint a 4.

A gond az, hogy korlátozott idő áll rendelkezésre a számos egyéb program miatt. 4 világ van, és szeretnénk mindegyiken a lehető legtöbb tételt kiosztani. Tavaly irtózatos darálós volt az egész, semmi fun nem volt benne, és igy is brutálisan túlléptük az időkeretet.

Egy trükk jutott eszembe, amivel a régi rendszerhez még hasonlatosabbá tudjuk tenni az egészet, és effektive olyan lesz, amit Bumburnyák irt:
megvan a lista. Pl. ajánlatok
5000, 4300, 2200, 1500 stb.
Akkor nem annyiért fogsz vásárolni, amennyit ajánlottál, hanem 100-zal többért, mint a következő.
Tehát a fenti példában
4400, 2300, 1600 stb.
Vagyis csak pontosan rálicitálsz a második többet ajánlóra.

Ja és persze az egész ugyanúgy a szinpadon zajlik, show jelleggel.
Egy óriási táblára kiirjuk a tárgyak nevét. Kihivom az első embert. Ő választ, a táblán kiixszeljük. Utána jön a következő stb. lehet izgulni hányadik leszel mi marad neked.
Dátum: 2011.10.24. 18:17:07
Igen, írtam, ez a rendszer egyetlen gyengéje, hogy esetleg több tételre is pályáznál, de más-más összeggel. De épp ezért bővítettük a listát, hogy legyen min. 5-6 tétel, amiért az emberek bármennyi dukátot hajlandók megadni, tehát ebből ne legyen probléma. Ha viszont van 4000 dukátod, és úgy gondolod, nincs olyan tétel, amiért ennyit adnál, akkor megteheted, hogy csak 2000-et tolsz be. És ha minden kötél szakad még mindig passzolhatsz.
Nyilván a korábbi rendszer preciziósabb célzást tett lehetővé, de egyszerűen nincs időnk 40 tételt egy olyan szintű rendszerben elárverezni. A lehetséges alternativa az lett volna hogy a tételek számát világonként 5-6-ra csökkentjük.
Dátum: 2011.10.24. 17:44:58
Az idei aukción szeretnénk változtatni kicsit. A tavalyi árverésen úgy éreztem, hogy a sok világ és tétel miatt az aukció sokáig tartott, és vontatott, unalmas volt, ezért szeretnénk az állóvizet felkavarni. Egy olyan, új rendszert találtam ki, amelyben sokkal több tétel van, amiből választani lehet, viszont a licitálás mértékét előre mindenki meghatározza.
Az aukció menete: Mindenki leadhat egy adott világra egy licitet (ha több világon van karaktere, több világra) aranydukátban du 13 óráig. Az ajánlatokat az árverés kezdetéig sorba rendezzük. Először az 1-es világ legtöbbet ajánló karaktere választhat egy tárgyat az alábbi (kb.20 tételes) listából az általa felajánlott összegért. Ezután jön a második legtöbbet ajánló, stb. Senki sem választhat olyan tárgyat, amit előtte már más választott. Bármely játékos mondhatja azt, hogy passzol, mégsem él a lehetőséggel. Amikor elkelt 10 tétel, vagy a licitálók listájának végére értünk, jön a 2. világ. Azokat a játékosok, akik az 1. világon már vettek valamit, úgy tekintjük, hogy passzoltak. Majd jön a 3. és 5. világ.
A rendszer egyetlen hátránya a korábbihoz képest: ha valaki betol teszem azt 3000 dukátot, mert a szívósság övre hajt, de ezzel csak 3. lesz, akkor mit csinál. Ha semmi más nem kell neki, lehetősége van passzolni, és egy másik világon még mindig licitálhat, ekkor nincs gond. Ha viszont ezután még (kisebb összeggel) hajlandó lenne hajtani a mentális burokra, nos, arról lemaradt. Viszont épp ezért a listát 10 tételről 20-ra bővítettük, hogy nagyobb legyen a választék, és mindenki tudjon találni magának hasznos tápot (így még a 10. nyertes is 11 tételből választhat!).
A választható tételek listája (változhat, és fog is változni!)

Vadászcsizma A vadászat ideje fél perccel csökken.

A szívósság öve A szívósságod lehetséges maximuma 100-ra emelkedik (+1 harci kör)

Halálkristály Varázslatba rakható, visszaváltható fókuszkristály: Siker esetén 5%, kudarcnál 10% esély, hogy ellenfeled egy véletlenszerű állata elájul, ÉP-től függetlenül.

Mentális burok Nem tudnak rólad információt szerezni kémgömb segítségével

Karemium csapda +1% esély lények foglyul ejtésére

Csontmutáció Beidomított állataid alapszintje annyi lesz, mint a te szinted, de amennyivel nőtt az alapszintük, annyival csökken az aktuális.

Alternatív szimbólum A kapott AF pontok mennyisége 10%-kal megnő

Kamikaze Akkor is tudsz portyázni, ha életpontod 15% alatt van.

Zan Minden nap az első belépéskor átváltozik egy véletlenszerű relikviává.

Joker Megkapsz egy tárgyat, ami már szerepelt a világod aukciós házában, de nem szerepel ezen a listán.

Wyhetrqaxx képzőgyűrűje (gyűrű) Specializált tulajdonságod fejlesztése 12%-kal, szakértelmeid fejlesztése 8%-kal olcsóbb.

Pdhivqaxx szerencseamulettje (nyaklánc) A szerencse fejlesztése 10%-kal hatékonyabb.

Az Uralkodó pálcája Hordázás szakértelmed lehetséges maximuma 100 lesz (5 harcoló állatot megengedve)

Respecializátor Bármikor ingyen respecializálhatod állataid képességpontjait.

Sárkánykígyó bűbáj Állataid felszerelésének hatásfoka másfélszeresére nő (kivéve +TP és +max. szakértelempont)

V5-ön nem választható tételek:
A Hatalom Aurája A Hatalom Tornya bónusz állandóan érvényesül.

Kompenzátor Kompenzáció AF képességed maximuma 6 helyett 10 lesz.

Inspirátor A cselekvéspontokat az átlagnál gyorsabban regenerálod, attól függően, hogy szintben mennyire vagy lemaradva az élmezőnyhöz képest. Csak akkor működik, ha nincs VF-ed.
Dátum: 2011.10.24. 15:05:38
Idézet: Truth80 - 2011.10.24. 12:48:24
Én arra lennék kíváncsi hogy a 0-tpből csinált ismétlődő portyás küldetéseknél (tehát EH nélkül) ugyanúgy járni fog a +TP a 180 LE/TP arányhoz a jutalom átvételekor?

Igen.

Idézet: Viszok009 - 2011.10.24. 13:02:07
A gyorsabb fejlődés az állatnak minden csatára vonatkozik, azaz olyan mint a Tapasztalatkő az AH-ban?
Viszont a kennelezésre nem vonatkozik, igaz?

Szerintem menni fog az kennelezésre is.


Idézet: Morzkod - 2011.10.24. 12:53:25
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 12:33:48

- a csapdáknál az építés szorzó a csapda állapotától és az eltelt időtől függ.

Ez a szam a karakter eredmenyet nem befolyasolja ugye?

Természetesen nem.
Dátum: 2011.10.24. 12:33:48
Konzultáltunk a dologról. Az event el tudna ugyan indulni a héten, de a halottak napja miatt 4 napos munkaszünet lesz (okt. 29-nov. 1), tehát ha valami gigszer van, akkor nehezebben tudunk reagálni, és akik a 4 napra elutaznak, úgy érezhetik hogy pont a leglényegesebb részből, az indulásból maradt ki. Ezért az indulást elhalasztjuk nov. 2-ára (ez már a végleges időpont!).

A korábbi xenó eventhez képest változások:
- a szövi küldihez a szinguláris anomáliát lehessen xenózás közben is találni.
- a csapdák töltése növeli a lélekkút maximumát úgy, mintha ezt egy szövi épületbe rakta volna bele.
- a xenó királynők regenerációja egyenletesebb lesz, az ép-jüktől és az eltelt időtől függ.
- a csapdáknál az építés szorzó a csapda állapotától és az eltelt időtől függ.
- lesz 3 új választható nyeremény:
1. Állataid fél évig gyorsabban fejlődnek, 3, 6, 9, 12%-kal.
2. Varázslatelnyelésed fél évre megnő 5, 10, 15, 20%-kal.
3. Fél évig a portyázás során az ellenfél állatainak elnyelése lecsökken 4, 8, 12, 16%-kal.
Dátum: 2011.10.24. 09:06:33
Ez alapvetően Baratyon múlik, én még mindig úgy gondolom, hogy a héten el tud indulni az event.
Megállapodásra jutottak az euróövezeti országok pénzügyminiszterei arról, hogy megkérik a Görögországnak hitelező magánbankokat, fogadják el a görög államadósság legalább felének a leírását
- írja az index.

Ez azért tetszik. Ez csak így megy? Akkor mi a para a végtörlesztéssel? Ott csak a hitel 25%-ának leírására kérték fel a bankokat, csak az ügyfelek kb. 20%-ánál, ami 5%, és az összeg össze se hasonlitható a görög államadóssággal. Akkor nem értem, az EU miért kiabál kígyót békát ránk a végtörlesztés miatt...

A másik kérdésem, ezt az 50% elengedést mi is kérhetjük? A magyar államnak se lenne rossz csak úgy ledobni 20%-ot az államadósságból. Sőt. Szerintem ezzel minden ország így van.

Hogy néz ez ki gyakorlatban? A bankok elengedik az adósság felét. A bankokat feltőkésiti az EU. Miből? Érti még valaki, hogy a görögök kimentett svájci bankszámláin levő pénzt végül ki fogja szponzorálni?
Dátum: 2011.10.14. 16:12:39
Ezt én mondtam Craslorgnak is, hogy nem teszünk be újabb építési költségeket, nem lesz lélekgyémánt a költség, hanem marad LE.

Köszi Birka az észrevételeket, teljesen jogosak, a bányát lehúztuk a listáról.
Lassan másfél év telt el a post megnyitása óta. A görögök még nem mentek csődbe, de azért menetelnek felé, úgyhogy érdemes megint elővenni a témát (revideálni? )

A téma az aktualitásából mit sem vesztett, sőt, egyre több a görög csőddel foglalkozó cikk a sajtóban. Görögországnak már régóta senki sem hitelez, csak az IMF/EU mentőcsomaggal húzzák hónapról hónapra. Azt is csak azért kapják, mert a pénzt adó országok próbálják a védőbástyát felépíteni a saját országuk köré, hogy a hullámok ne csapjanak át a fejük felett, amikor elengedik Görögország kezét.

Az, hogy lesz-e görög csőd, számomra sosem volt kétséges. Maguk a görög emberek sem akarják, hogy megmentsék őket, nem akarnak tenni azért, hogy megússzák a dolgot, ezért akárhogy kapálódznak a befektetők, előbb utóbb elsüllyed a hajó. A mikor persze kérdéses, a borúlátók 1 hónapot adnak Görögországnak, de előfordulhat, hogy még 1-2 évig húzzák.

Számunkra a fő kérdés, hogy mik lesznek a következmények?
A szakemberek ezt is elég pontosan lekottázták, elszabaduló infláció, bankcsődök, és nagy valószínűséggel további országok csődjei.
Nekünk magyaroknak még nincs eurónk, de azért ezt a folyamatot mi is meg fogjuk érezni. Ha "szerencsénk" van, a válság lepörög 2 év alatt, évi 20-30%-kos inflációval. Ha nincs, még nagyobb infláció jöhet, munkanélküliség, lázongások stb.

Hogyan lehet felkészülni?
Akinek nincs megtakarítása, az nem sokat tud tenni azon kívül, hogy betáraz egy adag konzervet a spájzba... Akinek van, az most nyilván részvények helyett inkább aranyat vásárol.

Ti mit gondoltok? Lesz görög csőd, EU zóna összeomlás? Ha lesz, milyen hatása lesz ennek Magyarországra?
Dátum: 2011.10.12. 17:27:25
Idézet: Viszok009 - 2011.10.11. 16:23:10
És ez, vagy ez unkorrekt?
-Kilehessen kapcsolni a Vastagbőr, illetve a Bőrkeményedés nevű AF szakértelmet.


Ez így túl egyszerű lenne, nem? Akkor mindenki kkapcsolja, és ott vagyunk, ahol a part szakad... Ha erre a kategóriára hajtasz, vigyél magaddal négy első szintű állatot, padlót fognak azok bőrkeményedve is

Idézet: NoFear - 2011.10.11. 16:49:08
Idézet: Miklós - 2011.10.11. 15:59:35
A platina cucc alatt nem tudom pontosan mit értettetek, ami itt tárgy és fokozatai vannak az amúgy is csak fél évig működik

Azt, hogy a térképes relikviák közül lehessen egyet "upgradelni" egy szinttel


Ja értem. A térképes jutalmakat hagyjuk meg a térképes eventre mert akkor ott megint megy a sírás hogy már minden megvan a xenó eventből találjunk ki új jutalmat.

További jutalmak:
Valami állatokkal kapcsolatos jutalomra gondoltunk mi is, de egyszerűbbre, mert az egy állatnak több felszerelés kegyetlenül komplikált lenne:
Féléves állatfejlesztő, +3%,+6%, +9%, +12% fejlődési sebesség állatoknak.
Illetve harccal kapcsolatos cucc: +5%, +10%, +15%, +20% varázslatelnyelés, és esetleg +fizikai sebzést növelő cucc portyában (2,5%, 5%, 7,5%, 10%).
Dátum: 2011.10.11. 15:59:35
Jutalmak: a jutalmak választékát tudjuk bővíteni. Katalizátor vagy egyéb esszencia biztos nem lesz. A varázslatba illeszthető fókuszkristály érdekes ötlet, de a listát inkább fél éves hatóidejű cuccokkal bővítenénk, nem permanens tárgyakkal. (Tudom: lehessen szerezni olyan relikviát, hogy a fél éves cuccok lejáratkor nem tűnnek el ) A platina cucc alatt nem tudom pontosan mit értettetek, ami itt tárgy és fokozatai vannak az amúgy is csak fél évig működik.

A lélekszívós gyűrű/nyaklánc fókuszról: jelenleg csak az egyik fajtát birtokolhatod, tehát a második eventen sem szerezheted meg a másikat. Az, hogy ezen változtatni tudjunk, technikai jellegű probléma, átgondoljuk, meg tudjuk-e oldani.

A xenó csaták AFP-jére hasson a kastély és a bölcsesség kötet: ez jogos kérés, rendben.
A xenó csatákra hassanak a vadászattal kapcsolatos szövetségi küldetések: ha a vadássz X alkalommal nem is, a szingularitás gyűjtögetés bele fog férni.

A sajtoló medálok össze fognak adódni!

Indulás dátuma: ezt sajnos még nem tudom pontosan megmondani, de a legkorábbi lehetséges dátum okt. 26.
"A jövő évi költségvetés alapján természetesen lesz nyugdíjemelés jövőre, mégpedig az infláció mértékének megfelelő nagyságú - mondta Matolcsy György"

Ez miért természetes? Jön a rakás adóemelés ami a munkaadókat és a munkavállalókat sújtja, miért természetes az, hogy közben a nyugdíjasok nem veszik ki részüket a megszorításokból? Nekem is van számos nyugdíjas ismerősöm és rokonom, neked is van, de attól még úgy gondolom, hogy ez így nem igazságos. Aki minimálnyugdíjból tengeti életét annak emeljék, de a magasabb nyugdíjakat minek emelni, ha a dolgozók fizetése sem emelkedik (sőt csökken). Miből lesz ez fedezve, gondolom az adóból amit ránk kivetnek. A vicc az, hogy az ÖSSZES nyugdíjas, akivel beszéltem, utálja a Fideszt (nem én hoztam fel a politikát, úgy látszik ez az idősebbeknek kedvenc témája), akkor meg tényleg értelmetlen nyalizni nekik ilyen értelmetlen pénzszóró intézkedéssel.
Dátum: 2011.09.26. 11:58:52
Talán jó lenne, ha itt nem feltétlenül ugyanazok nyernének, mint a normál bajnokin, és/vagy nem ugyanazokat az embereket erősítené tovább. Ezzel kapcsolatban volt is itt 1-2 jó javaslat. Ezeket kifejtve, valahogy így nézhetne ki a dolog:

1.) Bajnokin kívül nem a kék és piros medálok összege számítana, hanem amelyikből több van. Tehát ha van 7 kék és 3 piros medálom akkor nem +10 bónuszt kapok, hanem csak +7-et.
2.) A bajnoki medálok mindkét bajnokin handicappet jelentenének, nemcsak a saját versenyükön.

Persze az is jó megoldás lenne, ha a rendszert sikerülne úgy kitalálni, hogy az esélyesek között ne legyen átfedés, de ezt nem nagyon lehet megoldani. A pókoknak akik a normál bajnokin nyernek, a kivégzésük is magas, tehát ahhoz, hogy ezen a bajnokin is helyt álljanak, csak az egészségükön kéne növelni valamennyit, annyi elég is, amennyi egy átlag játékosnak van.
Dátum: 2011.09.23. 13:35:07
Nagyon örülünk hogy elégedettek vagytok a jutalommal, végre sikerült mindent bevennünk a kiértékelésbe úgy látszik.

A következő event a xenó lesz, várhatóan kb. 3-4 hét múlva.
Idézet: Morzkod - 2011.09.14. 19:34:14
Idézet: Miklós - 2011.09.14. 19:04:12
Kócos azt felesleges magyarázgatni, hogy ez az egész mennyire rossz a bankoknak, ezzel mindenki tisztában van. Mint ahogy azzal is, hogy mindenki nagy ívben tesz arra, mi a bankok érdeke, mivel ez általában homlokegyenest ellentétes azzal, ami az emberek érdeke.


Meg ne haragudj, de pont eddig olvastam el, mert mar ez olyan egbekialto butasag, hogy ha ebbol a premisszabol indulsz ki, helyes konkluziora nem juthatsz.


Na akkor én nálad felvilágosultabb vagyok, mert nem írom, hogy buta vagy, csak azért, mert nem egyezik az álláspontunk, sőt, a postodat is végigolvastam annak ellenére, hogy nem értek vele egyet Egyébként mi a butaság szerinted? Hogy az emberek nem tudják, hogy ezek az intézkedések hátrányosak a bankoknak, vagy hogy az átlagember nem a bank érdekeit tartja szem előtt?

Amiben alapvetően tévedsz, hogy a 2008-as válságnak semmi köze a bankokhoz. Akkor most sem késő megtudnod, hogy a válságot a bankok robbantották ki, igen egyszerű módon. A profithajhászás eredményeképp sokkal több hitelt helyeztek ki, mint ami reális volt, sokkal lazább feltételekkel. Ennek köszönhetően a polgárok erejükön felül költöttek, és az igy felhalmozott adósságot nem tudták visszafizetni - ld. amerikai ingatlanbuborék. Ezt lehetne még ragozni, részletezni, de a lényeg, hogy a válságért az őrási tőkéket megmozgató, minél nagyobb profitra utazó bankok és befektetési alapjaik voltak a felelősek. Kizárólag.
Mondok egy példát: én keresek teszem azt havi 150e Ft-ot, és elköltök havi 150e Ft-ot. Te keresel havi 120e Ft-ot, és elköltesz 120e Ft-ot. Na, ebből soha az életben nem lesz válság...
Na jó, nem teljesen korrekt a bankokt hibáztatni, ilyen a természetük. A tigrisnek is lételeme a gyilkolás, ha hagyják az utcán mászkálni, előbb-utóbb kinyír valakit, és utána nem korrekt lepuffantani azzal a felkiáltással, hogy a gonosz állat, ezt nem vártuk tőle, bűnhődjön. Alapvetően én pl. egy banknak annyi hitelt engednék kihelyezni, amennyi betétet és tőkét össze tud szedni.

Egyébként remélem, hogy tényleg olvassa politikus a blogomat, és eljuttatja a tanácsomat a kormányhoz, hogyan úszhatják meg az EU/AB stb. felelősségrevonást. Valójában igen pofonegyszerű a dolog.
A bankadót vmi 2012-ig vetették csak ki, vagy 2013-ig? Mondják azt, hogy jövőre a bankadó mértéke dupla lesz, és 2023-ig vetik ki. Viszont lehetőséget adnak adókedvezményre - a bankadó elengedése 2013 után, és addig is, felezése - ha a bank lehetőséget ad az ügyfeleinek, hogy 180-as árfolyamon egy összegben leválthassa év végéig a törlesztőrészletét.
Tehát nem kötelezik a bankokat semmire, nem változtatnak polgári szerződést visszamenőleg, egyszerűen csak adókedvezményt adnak azoknak, akik a gazdaság érdekeit szolgálják. Ilyen van a magánszektorban is: senki sem kötelez arra, hogy adakozzak egy kórháznak v a vörösiszap károsultaknak, de ha megteszem, azt levonhatom az adómból (ha nem teszem meg, akkor meg az adómat odaadják nekik, szval az eredmény uaz, mégis megvolt a választás lehetősége).

Igen Jerikó a Mol-ügylet melléfogás volt, egyszerűen az államnak nem volna szabad ilyen volumenű spekulációkba bocsátkoznia. A Mol-részvények ára egyébként vissza fog menni, szval hoszabb távon ezen veszteség nem lenne, de tudjuk, hogy az első alkalommal amikor megszorulnak, el fogják adni, és az nem biztos, hogy optimális árfolyamon fog történni. Meg amúgy is, ha a jelszó az államadósság csökkentése, akkor ezt a pénzt arra kellett volna fordítani.
Kócos azt felesleges magyarázgatni, hogy ez az egész mennyire rossz a bankoknak, ezzel mindenki tisztában van. Mint ahogy azzal is, hogy mindenki nagy ívben tesz arra, mi a bankok érdeke, mivel ez általában homlokegyenest ellentétes azzal, ami az emberek érdeke.
Az is nyilvánvaló, hogy az egész törvénynek, ha megvalósul, milyen negatív következményei lesznek - azért, mert ilyen mértékben függünk az eutól és más országoktól. Azzal én nem riogatnék senkit, hogy majd pont emiatt pártolnak el Mo-tól a befektetők. És akkor hova pártolnak majd? Görögország? A csőd szélén álló USA? Ne viccelj. Már régóta a kutya se akar sehova befektetni, mindenki aranyba táraz, ettől már nem lesz rosszabb. Sőt, attól, hogy az embereknek több pénze marad és nem a bankokat tömik, még a gazdaság is fellendülhet, ami épphogy vonzhatja a befektetőket.

Egyébként nem vagyok bank, de ha az lennék, én nem kapaszkodnék két kézzel azért, hogy valaki akinek 100e Ft nettó fizetése van, kaphasson tőlem havi 70e Ft-os Forint hitelt. Lehet, hogy a CHF törlesztőrészlete már amúgy is ekkora volt, és megoldotta, de valljuk be, ez már így is rohadt nagy kockázat, örülnék neki, hogy a kockázatos eszközeimtől - ha veszteséggel is - meg tudok szabadulni. Az így befolyó nagy mennyiségű cash-t a válság idejére biztonságosabb eszközökbe raknám, ha cseberből vederbe mászó konkurrenseim meg hadd menjenek csődbe. Persze a bankok nem mindig gondokodnak logikusan, mint ahogy az a 2008-as válságnál is kiderült.

Jerikó: infláció nem amiatt lesz mert pár devizahiteles kifiizeti végre az adósságát a nagybácsi párna alatt gyűjtögetett pénzéből. Sőt, infláció sosem attól lesz, hogy valaki visszafizet kölcsönt, hanem attól, hogy újakat vesz fel. Az inflációra egyébként az egész világnak szüksége lenne, nemcsak Magyarországnak. Az infláció lenne a legegyszerűbb megoldás az óriási államadósságok lecsökkentésére. Most még félnek megtenni, de előbb-utóbb nem marad más megoldás. És amikor a dollár és az euró éves inflációja 10% fölé kúszik akkor a Forint sem fog megmaradni a mostani szinten. Nem mondom, hogy az infláció nekünk jó dolog, sőt. De tessék felkészülni rá, hogy meg fog ugrani miután Görögország csődbe ment.