Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2011.11.24. 15:35:13
Itt a végleges lista: megtoldottuk +1 tétellel (ami V5-ön nem lesz), megpróbálunk belehúzni hogy jusson rá idő.

1.A szívósság öve A szívósságod lehetséges maximuma 100-ra emelkedik (+1 harci kör)
2.Az Uralkodó pálcája Hordázás szakértelmed lehetséges maximuma 100 lesz (5 harcoló állatot megengedve)
3.Respecializátor Bármikor ingyen respecializálhatod állataid képességpontjait.vagy Csontmutáció Beidomított állataid alapszintje annyi lesz, mint a te szinted, de amennyivel nőtt az alapszintük, annyival csökken az aktuális
4. Karemium csapda +1% esély lények foglyul ejtésére
5.Wyhetrqaxx képzőgyűrűje (gyűrű) Tulajdonságaid fejlesztése 12%-kal, szakértelmeid fejlesztése 8%-kal olcsóbb vagy Pdhivqaxx szerencseamulettje (nyaklánc) A szerencse fejlesztése 10%-kal hatékonyabb.
6.Joker Megkapsz egy tárgyat, ami már szerepelt valamilyen –a világodnak megfelelő- aukción, de nem szerepel ezen a listán.
7.Alternatív szimbólum A kapott AF pontok mennyisége 10%-kal megnő vagy Mentális burok Nem tudnak rólad információt szerezni kémgömb segítségével
8. V5-ön nem választható tétel A Hatalom Aurája A Hatalom Tornya bónusz állandóan érvényesül VAGY Inspirátor A cselekvéspontokat az átlagnál gyorsabban regenerálod, attól függően, hogy szintben mennyire vagy lemaradva az élmezőnyhöz képest. Csak akkor működik, ha nincs VF-ed.
Dátum: 2011.11.23. 15:45:27
Megszületett a szavazás végeredménye, a többség azt szeretné, ha inkább kevesebb tétel lenne, de a régi rendszerrel!
Próbáljuk azért majd pörgetni úgy, hogy az adatok felírásával segít majd nekem valaki.
A tételek listáját holnap kirakjuk ide, ebbe a fórumba.
Dátum: 2011.11.23. 13:10:07
Idézet: Viskos - 2388.11.02. 23:54:07
A lényeg az, hogy növelni kell Magyarországon a kereseteket.

Ezzel az a baj, hogy nagyon sok közgazdász szerint a fizetések egyszerűen túl magasak az eurózónában, és Magyarországon is! Nem a nettókra gondolnak itt, hanem a bruttókra: egyszerűen túl magas az adóteher, emiatt nem vagyunk versenyképesek, ezért nyomnak le a kínaiak és más országok, ezért még több a munkanélküli és még több adót kell fizetni. Utánaszámoltam, 2012-től az összes javadalmazásnak pontosan a fele lesz az adó. Tehát a munkáltatónak 200.000 Forint buttóba kerül hogy te kapjál 100.000 Forintot! Ez nagyon brutális. Erre a sok plusz adóra részben a túlzó szociális kiadások miatt van szükség (kevés az adófizető, sok a munkanélküli és nyugdíjas), részben a szokásos állami pazarlás miatt, de főleg a hitelek kamatai miatt. Évente többet fizetünk hitelek kamataira, mint amennyi az államháztartási hiány. Vagyis, ha nem lenne hitelünk, nem lenne hiány, tehát hitelt sem kellene felvenni a hiány fedezésére!

Az adóemelésekért egyébként felesleges a kormányt hibáztatni. Az persze az ő hibájuk, hogy az adót célzott szegmensekre vetik ki, és így társadalmi feszültségeket keltenek, jobb lenne egyszerű, és általános szabályokat hozni, és azokat nem évente változtatni és bonyolítani. De maga az adóemelgetés egy szükséges lépés, kár, hogy már túl késő, nem jelent megoldást. Mert azért kell az adót emelni, mert az adók már túl magasak, ezért senki sem fizeti őket, de ezért a jövőben még tovább kell őket emelni, és előbb-utóbb mindenképp begyorsul az adósságspirál. Egy normál cég ilyenkor fogja és csődöt jelent, nincs semmi, pár ember bukta a pénzét és kész. De egy állam nem jelenthet csődöt mert akkor jön a lázongás, éhezés, felfordulás. Az alternativák, hogy eladnak mindent, ami mozdítható, vagy pedig pénznyomtatás, elinflálják a Forintot. Szerintem az utóbbi a kormány alig titkolt célja, csak ezzel per pillanat az a probléma, hogy kicsit sok a devizaadósság, ettől próbálnak megszabadulni, egyelőre kevés sikerrel.
Dátum: 2011.11.21. 13:52:10
Gratulálok az 5-ös világ játékosainak a xenók legyőzéséhez! Ahogy elnézem, a xenó invázió hamarosan a többi világon is megtörik.

Idézet: PoloSanyi - 2011.11.21. 11:43:14
Elnézést, ha hülyeséget kérdetek, de nem úgy volt, hogy a lélekszívó jutalmak közül valószínűleg választható lesz az, ami még nincs a birtokunkban, viszont az biztosan nem, amit már kiszedtünk az előző event-en?


Igen, erre azt írtam, hogy ez "szerepjátékilag" ugyan beleférne, hogy megengedjük, de technikailag elég problémás dolog, és megpróbáljuk megoldani. Eméletben ki is találtunk valamit, de olyan sok más, sokkal sürgősebb feladat is volt, hogy a megvalósításig sajnos nem jutottunk el, elnézést kérünk érte Szerencsére van 3 új időszakos díj, ezért remélem, hogy mindenki fog tudni azért 2 jutalmat választani magának. És legalább marad valami amiért a köv. xenó eventen is nyaggathattok minket

Bartosgabi: aki nagyon trükközik, és a gyorsításokat korábban még nem vette meg, az elvileg ott is tud gyorsításonként 250-250 CSP-t spórolni úgy, hogy előre megveszi őket CSP-ből, és az event során átváltja őskővel és visszakapja a CSP-t.
Dátum: 2011.11.18. 16:01:56
Természetesen, én is igy gondoltam, hogy csak akkor piszkáljuk, ha kiderül, hogy nem elég szigorú.. és ehhez kell még pár bajnoki.
Dátum: 2011.11.18. 15:46:39
Handicap rendszer az van, bár elismerem, eléggé "megengedő". Az, hogy teljesen kitiltani azt, aki már nyert X alkalommal, nem jó ötlet, mert akkor az illető elveszti a motivációt. Én inkább arra szavazok, hogyha a handicap rendszer nem eléggé szigorú, akkor tovább kell szigorítani.
Dátum: 2011.11.18. 13:05:32
Idézet: Craslorg - 2011.11.16. 20:17:48
Nem igazán értem, hogy a chipsadóval mi a gond? A mértékével, a részleteivel lehet vitatkozni, de az elv nagyon is helyes.

Az, hogy ennek SEMMI köze az egészséghez! Van néhány édességgyár Magyarországon, meg kell őket adóztatni vmilyen jogcimen, mert nyereséget termelnek, ennyi... Ha az egésznek BÁRMi köze lenne az egészséghez, szerinted miért szűnt meg pl. a pálinkafőzés adója!?
Ha az egészséget akarnák piszkálni, akkor vezessék vissza a vizitdijat, sokkal jogosabb lenne... Ja hogy azt pont ők szavaztatták le.
Az ebadó helyett én annyit csinálnék, hogyha valakit rajtakapnak, hogy a kutyája odasz*rik vhová és nem takaritja fel, fizessen 30e Ft-ot - egy autósnak is ennyinél kezdődik a büntetés a legapróbb kihágásért.
De ez se az ebekről szól. Egész egyszerűen, az adóztatás lényege, hogy olyan alanyokat keresünk, akiknek van pénzük, és azoktól kérünk még többet. Pl. ezért szokás az autósokat milliárd féle módon megadóztatni (benzin jövedéki adó, regisztrációs adó, súlyadó, parkolódij, autópályadij stb) Ha volt pénze autóra akkor csengessen az államkasszába is. Gondolom a kutyát az autó analógiájára találták ki.

Ok, közben kiokosodtam a kompenzációval kapcsolatban, és az eredmény lelombozó. A kompenzáció nem arról szól, hogy visszaadják, amit elvettek. Teljesen mind1, hogy vki igénybe veszi a kompenzációt, vagy sem: ugyanannyival több plusz adót kell fizetni. Ha nincs kompenzáció, akkor a munkavállaló bukja ezt az összeget. Ha van, akkor a nettód ugyanannyi maradt, viszont a munkaadó fizet ennyivel többet (és ő ezt csak úgy tudja "kompenzálni" hogy megint 10 emberből 1-et ki kell rúgnia). Csak akkor nem értem, mit sirnak azon, hogy 200milliárdba kerül a kompenzáció az államnak? Nem kerül egy fillérjébe sem.
Dátum: 2011.11.16. 16:07:44
Idézet: Yaksee - 2011.11.15. 14:57:47
A 6-7 tétel a régiek közül kerülnek-e ki, illetve ha az új lesz, akkor milyen szisztéma szerint? Mi az utolsó általad elfogadott menete a 11 tétel aukciójának?

Ha a régi szisztéma lesz, akkor kiválasztunk 6-7 tételt a listáról. Vvszinűleg világonként variáljuk, hogy kicsit érdekesebb legyen.
A 11 tételesnél az aukció kezdetéig lehet leadni ajánlatot, beírjuk egy számítógépbe, lerendezzük, és a sorrend szerint lehet kijönni a szinpadra és passzolni v kérni egy tételt.

Idézet: Bumburnyak - 2011.11.15. 20:58:43
Egyébként miért csak a vonattal és busszal felutazók kapnak őskő jóváírást?

A rendszernek az volt a lényege, hogy akinél az egy főre jutó utazási költség extrém magas, azoknak segitsünk vhogy. Autóval általában egyszerre többen jönnek. De jogos az észrevétel, hogy a rendszer persze így sem igazságos, épp ezért lett 10%-ban egységesítve, hogy ne adjon olyan szembetűnő előnyt, mert többen panaszkodtak emiatt. (ja igen és a recesszió)
Dátum: 2011.11.16. 13:52:46
Bekerültek 165-200. szintre a hiányzó csizmák, csizma fókuszkristályok és egyéb fókuszkristályok, valamint beraktam 180+ szintre új szakértelempontot adó állatfelszereléseket is.
Dátum: 2011.11.16. 08:45:12
Hétvégén voltam vásárolni, jöttek vendégek, akartam venni némi rágcsálnivalót. Megcéloztam a csokis kekszeket, már nyúltam volna egy dobozért, de akkor néztem, hogy 550 Ft. Egy doboz keksz? Na mellényúltam. Akartam egy másik félét venni. Az is kb. ennyi. A harmadik is... Hátraléptem, végignéztem a polcon és akkor láttam, hogy a legegyszerűbb csokis kekszek is 500 Ft-nál kezdődnek, és akkor jöttem rá, hogy miért, chipsadó...

A mostani új törvényektől is kicsit elszomorodtam.

Étkezési hozzájárulás le lett csökkentve 18e-ről 5e-re. Miért? Már eddig is adózni kellett utána, erre tényleg semmi szükség nem volt. Ha lenne saját étkezdénk, a hozzájárulás 12500 lenne. Saját kajáldája max. egy állami cégnek (meg a parlamentnek!) van. Tehát megint arról van szó, hogy a magánszférát terhelik, a közszférát (és a politikusokat) pedig nem.

Másik dolog, a bérkompenzáció. Márminthogy az adójóváírást, amit elvesznek, vissza is adják, de csak akkor, ha emeli a cég az emberek fizetését (mindenkiét!) Na ez megint egy olyan törvény, ami itt, a fórumon is elbukna, ha hasonlót akarnék a VUban bevezetni. Rengeteg bibi van a dologgal.
1.) Mi értelme annak, hogy elvesznek vmit, és visszaadják? Azt, hogy elveszik, fogtam: nincs elég adóbevétel, kell még sarc. De ha visszaadják, mire jó az egész, hogy a könyvelőktől kezdve mindenki szívjon vele?
2.) Ha vki minimálbérre volt bejelentve, de emellett felvett egy szép nyereségrészesedést, vagy volt egyéb bevétele, az adójóváirást nem vehette igénybe, de a kompenzációt most igen (mondjuk ez sztem tuti változni fog...)
3.) Megint az egész a magánszférán csapódik le. A közalkalmazottak most már nem is az önkormányzatoktól, hanem az államtól fogják kapni a bért, a pénz egyik zsebből a másikba kerül, nem lesz gond a kompenzációval (mondjuk mi a helyzet akkor a bérek befagyasztásával? a nagy spórolással?). A magáncégnek viszont ezt saját zsebből kell finanszírozni, és ha vmit nem korrektül csinál, akkor a dupláját fizettetik vele vissza. Ráadásul megnézem, hogy egy sok alkalmazottat foglalkoztató multi hogy tudja ezt megoldani...
4.) Rengeteg logikai buktató van az egészben. Mihez képest kell a fizetést emelni? A decemberihez? A 2011-ben kapott legmagasabbhoz? A 2011-es átlagfizetéshez? Ha egy cégnél ne adj isten 2011 év közben vkinek csökkent a fizetése, akkor ott már szó sem lehet kompenzációról?
Ennél 1000x jobb lett volna, ha minden marad a régiben, plusz bevétele a költségvetésnek ebből úgysem lesz, épp ellenkezőleg...
Dátum: 2011.11.15. 14:02:57
A találkozóról beraktam egy rövid kérdőívet a játékba. Csak azért hívom fel rá külön a figyelmet, mert vadászatnál jön elő, és most, a xenó alatt sokan nem vadásznak.
Dátum: 2011.11.08. 16:15:46
- Igen, megerősítem, az állat fejlesztő cucc működni fog a kennelben is.
- Aki az egyik lélekszívós cuccot választotta a korábbi xenó eseményen, az most kikérhesse a másikat is, szerintem meg fogjuk tudni oldani, de még nem 100%. Amikor a jutalmat választod, a szövegből ez egyértelműen látszani fog.
- A fél év lejárat nem attól függ, mikor kérted ki a tárgyat. Mindenkinek ugyanakkor fog a tárgy lejárni (az esemény végétől számított fél év múlva, ha több világon az esemény eltérő időpontban ért véget, akkor az legkorábbitól számítva).
Ahogy Ariel írta, a "hulladék" esszenciákból való felesleg csak addig fog zavarni, amíg nem tudsz különleges esszenciát csinálni. Attól kezdve az összes hulladék esszenciát át tudod váltani ezekre (spektrális, ultrapsec, léleksajt és transzplant növelés). Az esély, hogy egy akármilyen esszencia felhasználásakor kapsz egy különlegest (attól kezdve, hogy ezt a megaesszenciát megszerezted) emlékeim szerint 33%. Szóval ez a problémát orvosolja. Bármilyen egyéb esszencia-konvertálgatás ami a kevésbé szükségesből szükségest csinál sajnos a megaesszenciák gyártását gyorsítja, ami nem kívánatos.
Dátum: 2011.11.01. 17:55:08
Nem, nem működik.
Na úgy látom áll a báll, mindenki fellélegzett, hogy a görögöket - átmenetileg legalábbis - kihúzták a csávából, most pedig bejelentik, hogy népszavazáson döntenek róla, kérnek-e a segítségből (valószjnűleg nem fognak). Az egész már régóta nem a görögök érdekeiről szól, az eurózóna menti a pénzét - mondjuk én is nekik szurkoltam, nem hiszem hogy Mo-n sokan örülnének annak hogy ilyen mértékben romlik a Forint. Erősödésre én nem sok esélyt látok, hamarosan a benzin után a kaja és egyéb árak is követni fogják ezt, érdemes bespájzolni konzervekből...
Dátum: 2011.10.28. 14:20:48
Én utána kiposztoltam a Várható fejlesztések alatt a listát, nem?
Dátum: 2011.10.28. 10:25:26
Idézet: Viszok009 - 2011.10.27. 13:43:19
Nem lehet több kvízre előre válaszoni.

Kócos választ is adott a felvetésedre (köszönöm neki!), a fentivel kapcsolatban még annyit, hogy ezt ott helyben megmondtuk, hogy a több kvizre lehessen előre válaszolni dolog technikailag nem megvalósítható.
Azt mondtam, megcsináltunk MINDENT, amiről MEGÁLLAPODTUNK. Egyébként meg is van a listám, minden ki van húzva rajta:
- küldetéseknél a vesztes csata nem számít
- új gyógyitalok
- max. szakértelempontot növelő állatfelszerelések
- térkapu neves szörnyek
- KH kiterjesztés
- KHval nem akarok háborúzni gomb
- KH rövidebb ideig bújjon a katakombába
- 50-nél több vadászat
- irj kvizkérdést könnyitése adminok jóváhagyásával
- erő sebzés megnövelése
- szövetségi küldetések
- új szövi épület (ebből lehetne több is, de ez is folyamatban!)
Lehet, hogy beszéltünk új LGY-s relikviákról, nekem ez nincs felírva, valószínűleg ez úgy hangzott el hogy majd ti játékosok küldtök ötleteket, hogy mit szeretnétek, és ezzel kapcsolatban még nem érkezett be hozzánk semmi. Ha jön, akkor berakjuk, mint ahogy az épületötletek egy részére is rábólintottam.
Érintőlegesen szó volt egy achievements rendszerről is, de ezt nem konkretizáltuk, ez a "jó lenne majd egyszer" kategória volt a háború reformhoz hasonlóan.
És így lesz ez a mostani talin is, amit megígérünk, ugyanúgy meg fogjuk csinálni.
Egyébként továbbra is fejlesztünk, a xenó event után jön a bajnoki utolsó vérig és az új épületek, úgyhogy nem lazsálunk, de ez már tényleg offtopic.
Dátum: 2011.10.27. 11:49:32
Bekerült a játékba egy új tárgy, a memóriaszelence, amely 40. szinttől vásárolható meg 200 CSP, 200 LGY és 10 őskő árán. Egyszerre 1 memóriaszelence lehet nálad. Felhasználásakor kapsz 200 CSP-t. Megvásárolható a lélekkufárnál a relikviák alatt.
Dátum: 2011.10.27. 08:56:41
Idézet: BaalCain - 2011.10.26. 16:27:21
- a megbeszélés a Miklósékkal a mi is nem működik jól- ezen jól el lehet szórakozni, hiszen amiről beszélünk annak töredékével sem lesz foglalkozva pl háború reform alig 2 éve érik, vicc az egész.


A vicc az, hogy MINDENT megcsináltunk, amiről a megbeszélésen megállapodtunk (a háború reformról csak érintőlegesen volt szó, hogy igen jó lenne de mivel minden korábbi javaslat el lett vetve nem igazán van egyelőre megoldás), mégis van aki ilyeneket ír.
Dátum: 2011.10.26. 14:30:44
Van egy jópofa tábla, cégek szokták kirakni: Mi gyorsan, jól, és olcsón dolgozunk. Ön ezek közül kettőt választhat.

Az Árnyékkristályt, mivel sokaknak nem tetszett, lecseréltem az Inspirátorra, és egyértelműsítettem a Joker szövegét.