Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2012.11.21. 21:44:34
Ariel: persze, ezt a szorzót bele lehet számolni a jutalmakba. A tudás fája által adott táp még úgysincs véglegesítve.

Aurri: azért amelyik szövinek már csak a dicsőség piramisa van hátra azt nem hívnám közepes szövinek valószínűleg ezzel a fejlesztéssel párhuzamosan kell majd vmiféle "marketing" ami a kis szöviknek felhivja a figyelmét a téglaszerzés lehetőségére.
Dátum: 2012.11.19. 21:21:58
Húha, szóval túl komplikált lett? Ettől tartottam. Nekifutok majd még egyszer, és megpróbálom érthetőbben leírni. Ha úgy sem megy, akkor egyszerűsíteni kell

Amit Kocos írt, hogy egyszerűen a kereslet-kínálat határozza meg az arányt, jó ötlet, és egyszerűbbé teszi a dolgot, nekem jó így is.

Természetesen ez normál építés, az építés ugyanúgy felszorzódik, növeli a kút méretét, a kereskedelmet stb. Egyszerűen a tégla egy 1-es szintű épület amit újra meg újra meg lehet építeni.

Persze nem jó, ha a manakonstrukció teljesen haszontalanná válik. Átgondolom még, talán meg lehet engedni a manakonstrukciót, csak akkor valami masszívabb osztóval építse a téglát.
Dátum: 2012.11.19. 14:29:27
Az alábbiakban következzen egy tervezet, ami egyszerre két legyet szeretne ütni. Egyrészt a top szövik építési gondját hivatott megoldani (már megint nincs mit építeni...) másrészt a lemaradt kis szöviken szeretne segíteni.
Röviden a dolog úgy nézne ki, hogy a nagy szövik segíthetnének a kis szöviknek építeni. Technikailag, a nagy szövik "téglákat" készítenek, amit odaadhatnak a kis szöviknek. A kis szövik a téglákért nem LE-vel fizetnek, egyszerűen ha vadásznak, portyáznak, meg tudják ezeket a téglákat kapni. A nagy szövik pedig ha adnak téglát, akkor érte cserébe épül egy épületük, A tudás fája, ami szintlépéskor ad mindenféle tápokat.

Energiatégla
Előfeltétel: katalizátor 15. szint, nincs A tudás fája. Max. szint: 1
Költség: 500 energia.
Az elkészült energiatégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni.

Energia szerezhető: vadászattal, portyázással, lélekkufárnál vásárolható őskőért (esetleg kiégett őskőért is).

Bűvös tégla
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint. Max. szint: 1
Költség: 1.000.000 LÉ + 500.000 * (a raktáron lévő bűvös téglák száma); Csak LÉ-ből építhető!
Az elkészült bűvös tégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni. A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.

A tudás fája
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint.
Költség: 3 + szint * 3 energiatégla.
Nem építhető, ha a szövetség energiatéglát kap bűvös tégláért, az automatikusan beleépül a tudás fájába.
A szövetség tagjai szintlépéskor a tudás fájának méretétől függő tárgyakat kapnak. Ezek lehetnek: sorsjegy, templomkristály, szubplazma, ősdrágakő és egyéb hasznos holmik.

Raktár
A szövetségnek lesz egy új, Raktár gombja. A Raktárra kattintva, a következő gombok jelennek meg:
Bűvös téglák száma:
Energiatéglák száma:
Piac megtekintése.
Bűvös tégla felhasználása.
X bűvös téglát veszük Y energiatégláért. (ha van energiatégla)
VAGY
X bűvös téglát eladunk Y energiatégláért. (ha van bűvös tégla)

Az utolsó 3 sort legalább 5 szavazattal bíró tag (5-nél kisebb taglétszám esetén legalább 2 szavazattal bíró tag) tudja használni / beállítani.
A Piac megtekintése gombbal meg lehet nézni, hogy mennyi bűvös tégla vár eladásra, és mennyi energiatéglát kínálnak, valamint mennyi a legolcsóbb bűvös tégla árfolyama és mennyi a legtöbb energiatégla, amit ajánlanak egyért.
A bűvös téglát csak olyan szövetség tudja felhasználni, amelyik még nem tudja elkészíteni. Egy tégla felhasználásakor a lélekkútja maximumra kerül, de legfeljebb 1 millió LE-vel nő meg a töltöttsége.

A rendszer a keresletet és kínálatot összepárosítja X időközönként. Ha bűvös téglából van túlkínálat, akkor értelemszerűen minden vevőnek jutni fog bűvös tégla. Ha energiatéglából, akkor minden bűvös tégla el fog kelni.
Ha egy szövetség elad egy bűvös téglát, akkor az energiatéglák nem a raktárába kerülnek, hanem azonnal építik A tudás fáját.
Dátum: 2012.11.19. 14:21:09
Ha az event után váltottál hordát, az bekavarhat... írj az ÜSZ-en keresztül.
Dátum: 2012.11.19. 12:58:06
Már el is készült a gomb, elérhető a Landragór jutalmak alatt!

Quellon, a napi rutinokban is megjelenik a hír erről, reméljük senkinek nem kerüli el a figyelmét. A kompenzáció átvételére dec. 15-ig van lehetőség.
Dátum: 2012.11.19. 12:56:13
Lehetővé tettük, hogy akik a minimális LE-nél többet töltöttek a Landragór esemény során, kompenzációt kapjanak. A kompenzáció mértéke a minimálison felül töltött LE 3%-a, és az átvétel vagy 10 hűségszilánkba, vagy 1 ultraspec. esszenciába kerül. Ha ez rád is vonatkozik, a Landragór jutalmak alatt lesz egy gomb, ahol ezt át tudod venni. A kompenzáció átvételére csak dec. 15-ig van lehetőség! Kompenzáció csak akkor jár, ha ez legalább 50.000 LE, és rendelkezel 10 hűségszilánkkal vagy ultraspec. esszenciával (bármikor dec. 15. előtt). Ez a lehetőség minden világon elérhető. További részletek:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,387.1747
Dátum: 2012.11.19. 10:02:56
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.18. 22:16:01
Az alap le levonását mikori szinttel fogjátok számolni? Ugye ez minél magasabb, annál rosszabbul járunk.

Az aktuális szinteddel fog számolni. Így a legegyszerűbb. De, tegyük fel, hogy 3 szintet léptél az event kezdete óta. Ebben az esetben 50*3/2*0.03 = 2.25 LE nem kerül jóváírásra drakónonként. 1000 drakónnál ez 2250 LE. Remélem ez vállalható Sajnos pontosabban ez az érték nem kiszámítható.

Idézet: Yasmina - 2012.11.18. 23:46:45
Miklós: az elköltött CSP Le értékét még dobjátok hozzá, mivel annak az elköltésénél is használta volna mindenki az ultraesszencia adta bónuszt.

Lehet van olyan, aki 8 óra alatt elkattintgatott 800 CSP-t, és utána soha többet semmennyit, de a többség azért nem 8 órás időtartam alatt lőtte el az összes vadászatot, amit az event során csinált. Ezenkívül ezt már amúgy is megbeszéltük, a CSP-re kapott LE-re épp elég zsíros bónusz volt így is.
Dátum: 2012.11.18. 21:37:00
Számolgattam, hogy lehet ezt az egészet egyszerűen megoldani úgy, hogy ne menjen el vele 30-40 vagy még több munkaóra, és a következőre jutottam.

Van egy aránylag egyszerűen számítható érték, a pluszban töltött LE:
plusz_toltes = összes töltött LE - leölt drakón * 50 * szint
A kárpótlás mértéke ennek 3%-a. (Ha minden tápod megvan, kb. 50% körüli olcsóbbítást tudsz összeszedni a tulajdonságfejlesztésre, tehát arányosítva 50 helyett 48.5% pontosan az eredeti szám 3%-át jelenti). Tehát a "kárpótlás LE"
plusz_toltes * 0,03
Ezt a maradvány LE-t nekiállni, kiszámolni és elosztani tulajdonságokra megint egy igen komplikált programot igényelne. Tehát maradunk az egyszerűbb megoldásnál: egyszerűen visszaadjuk ezt a LE-t, arra költöd, amire akarod. Azon is gondolkodtam, mi az egyszerűbb, ügyfélszolgálaton keresztül ezt mindenkinek kézzel kiszámolni és jóváírni, vagy pedig erre csinálni egy gombot, amivel a játékos saját maga kikérheti magának ezt a kompenzációt. A gombos megoldás fog maradni, és akkor ezt elérhetővé tesszük minden világon, úgyis elég nehéz különbséget tenni, ki az, aki tényleg vhogy összespórolta ezt a plusz LE-t más világokon, és ki az, aki darabokban töltötte be. A 2 gomb (ultraspec v hűségszilánk) csak akkor jelenik majd meg, ha a kompenzáció mértéke elér egy bizonyos mértéket (50e LE) és rendelkezel a két metódus vmelyikével. A kompenzáció csak korlátozott ideig lesz elérhető.

Nem ígérem, hogy ez holnap meglesz, most a tali előtt nagyon sok dolga van Baratynak, de igyekszünk minél hamarabb megcsinálni. Remélem ez kielégítő megoldás mindenki számára.
Dátum: 2012.11.17. 17:28:32
A V3 és a többi világ között drasztikus különbség van. A V3-on bárki betárazhat bármennyi LE-t kockázat nélkül. Más világokon, mindig van valamekkora kockázat. És ilyen szempontból ott nem tehetünk különbséget, hogy valaki akkora mega-pók, hogy ennek ellenére képes volt sok LE-t tárolni, és max. egy véletlen szkarabba futhatott volna bele, vagy pedig csak közepes pókocska, aki kockáztatott azért. Ezt a vadászzsákmányos példát nem is értettem, ha ellősz sokszáz csp-t vadászzsákmányra az event elején akkor miből Landragózol.
Az automatikus ultraesszencia hatás beszámítását pont azért vettük ki a képletből, mert nem lett volna korrekt egy 8 óráig működő bónuszt egy havi LE-re megadni. És ez hiba volt, de csak a V3-ra, és csak a minimumon felül betöltött LE-re, mert azt az első töltésnél be lehetett rakni egyben. Ez egyben válasz Kocos kérdésére, a +3 ultraspecet (azaz 1.5% bónuszt) a minimumon felül betöltött extra LE-re ajánlom fel (a +5%-kal ezt is fel lehet szorozni).
Maci, a +30% bónusz azért mindenféle számítás szerint túlzott elvárás volt, a múltkori fórumon a 10-20% körüli bónuszt írtak az emberek.
Dátum: 2012.11.16. 23:31:24
Ugyanaz a gond, Quellon: sok embernek már megvan a 12 kvizmedál.

Utolsó_Lovag: a szerencsekeréknek pont az a lényege, hogy nem választasz, hanem a szerencséden múlik mit kapsz.
Dátum: 2012.11.16. 22:46:18
Maci, maximális tiszteletem van irántad és ahogy a játékhoz viszonyulsz. Természetesen sem téged sem mást nem akartam megsérteni azzal, hogy azt mondtam, nem igazán van lehetőség arra, hogy ezt visszacsináljuk. Megértem, hogy milyen gondolatmenet során jutottatok el oda, hogy érdemes hónapokig gyűjteni a LE-t és betölteni a Landragórba, és triplán sajnálom, hogy a fórumon ez a beszélgetés elkerülte a figyelmemet és nem tudtam ezzel kapcsolatban tanácsot adni.

Itt konkrétan nem arról van szó, hogy mi meg akartuk különböztetni a vadászatos LE-t és arra jó sok bónuszt adni, a töltésre meg jó keveset. Ahogy írtam, a csaták során kapott LE-t nem tároljuk, hanem a legvégén "becsüljük". Egy képlet kiszámolja ezt. És az első néhány Landragórnál kaptunk hideget-meleget, hogy kevesebbet adunk, ezt meg azt nem számoljuk, hogy inkább ahol lehetett, felfelé kerekítettünk. Pl. a végelszámolásban az aktuális szintedet tekintjük. Ha te 100. szinten kezdted és 110. szinten végeztél, akkor is mindent 110. szinttel számolunk, ez nyilván vmennyi profit. és van még néhány ilyen "kerekítés". Szóval itt nem szándékos 20 meg 5 százalékról van szó. Én nem is tudom számszerűsíteni ezt, számszerűleg 2 bónusz volt összesen: a +5%, és az ország boltja bónusz a tuf fejlesztéskor. Az, hogy a vadászatokért kapott LE kiegészítése ennyivel több a kelleténél, nem határozott szándékunk, ennyi jött ki. És én nem is e bónusz miatt mondom, hogy nem érdemes pluszban tölteni, hanem azért, mert a plusz töltéstől nem fejlődik többet az állatod, nem kapsz több gyógyitalt, több relikviát sem, és a végén kapott szerencsét sem növeli.

De továbbra is az a helyzet, hogyha konkrétan azt a megspórolt LE-t te tulajdonság fejlesztésre költöd, jóval rosszabbul jössz ki, mint így, a Landragórra költve. Csak ugye nőtt a mágiád is, ami jelenleg nem hasznos. Épp ezért szeretném a mágiát is hasznos tulajdonsággá tenni, hogy semmiféle kár ne érjen benneteket! Ha a mágia hasznos tulajdonság lesz, akkor is úgy érzed, hogy nem érte meg rákölteni?

ui. egyébként tudom, hogy van itt egy speciális helyzet, amit nem vettünk figyelembe. Amikor azt mondtuk, az ultraspec. esszenciát nem vesszük figyelembe, mert egy 8 óráig tartó esszenciát úgyse lehetne egy teljes havi vadászatra ráhúzni, akkor elfeledkeztünk arról, hogy a V3-on igenis meg lehetne tenni, hogy valaki egyszerre eltol ennyit. Épp ezért, azt hiszem, annyit mindenképpen meg kell tennünk, hogy egy ilyen kompenzációt adunk. Akik V3-on jelentős mennyiségű +LE-t tettek bele a Landragórba, írják meg az ügyfélszolgálaton keresztül, hogy mennyi tulajdonságnövekedéstől estek el így (természetesen mi is át fogjuk számolni, a betöltött +LE és +3% ultraspec alapján), és kérik-e, hogy jóváírjuk ezt nekik 1 ultraspec esszencia vagy 10 hűségszilánk árán.
Dátum: 2012.11.16. 21:27:44
Nem jól emlékszel, nem templomi medál volt, hanem templomi relikvia. És csak azért vettük le a listáról, mert már jópár embernek megvan, kellemetlen lenne, ha úgy nyerne vki, hogy már van neki. A kisebb térkapu stimulátorból sztem tavaly is 1 volt, legalábbis a doksi szerint (de ha nem, akkor most se fogunk változtatni rajta).
Dátum: 2012.11.15. 19:52:59
Tökéletes meglátás, hogy a mágia által adott elnyelés függjön a szinttől is, köszönöm, így lesz, ha az ötlet megvalósul!

Aurri ötlete nagyon tetszik, ha nem lennénk hónapokra előre betáblázva, azt mondanám, hogy holnap nekilátunk, de mindenképpen felveszem a fejlesztési listára. A manaitalok 1 őskőre változtatásában sem látok kivetnivalót.

Kocos: az épületekről. Kaptunk javaslatokat (talán pont Aurritól), többsége egyszerűen megvalósítható, talán még pont jut idő rá a VU találkozó előtt. Viszont nekem is van egy kidolgozott doksim egy hosszabb távú megoldásra, ami nemcsak a nagy szövik építési gondjait oldja meg, hanem segít a kicsiknek is felzárkózni. Röviden, úgy nézne ki a dolog, hogy a nagy szövik folyamatosan "építhetnének" téglákat LE-ből, amit eladhatnának kis szöviknek. A kis szövik egy olyan új erőforrással fizetnek érte, amit folyamatosan kapnak vadászatkor és portyázáskor. A tégla használata feltölti a kis szövi kútját, cserébe a nagy szövinek épülne az "élet fája" ami számos kis vegyes bónusz tárgyat adna szintlépéskor. De kirakom majd a doksit, még mutattam pár embernek, aki rágódott rajta, meg úgyis épp elég dolog fut most, nem akartam a figyelmet még jobban szétszórni, de a tali előtt mindenképp kirakom véleményezésre. És ezzel amúgy se akarom szétoffolni ezt a topikot, majd külön topikban.
Dátum: 2012.11.15. 19:42:41
FaustOne: ötleteket mindig szívesen látunk, de a szűk keresztmetszet általában a programozási kapacitás, mindig legalább fél évnyi fejlesztenivaló áll sorban. Ha van jó ötleted, küldd ne az ügyfélszolgálaton kereszül. Köszi!

Isten Kardja: szerintem egyáltalán nem volt nyilvánvaló az, hogy mi mennyire éri meg, konkrétan hány százalékos bónusszal kerül ki valaki ebből vagy abból. Ha konkrétan valaki nekem szegezi a kérdést, hogy hány százalékos profitja lesz az eventben, nem tudtam volna válaszolni neki, mert ez túl sok mindentől függ. Épp ezért szeretném, ha a következő Landragórban mindenki előre látná, hogy mit fog kapni, és a jövőben is úgy igyekszünk tervezni mindent, hogy a jutalom egyértelmű legyen.
Dátum: 2012.11.15. 17:59:55
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 14:44:01
Tehát ha jól értelmezem a jutalomnál a levont, "becsült" érték pontosan annyi, mint eddig volt? Ez esetben pedig a drakónok utáni +LE valóban extra lenne az előzőekhez képest? Akkor végkép nem értem, hogyan születtek ezek az eredmények.

Pontosan. A probléma abból adódott, hogy a korábbi alkalommal mindenki a minimumot töltötte, és igen jó profitráta kött ki neki. Ezen felbuzdulva, most már a minimumon felül is hatalmas mennyiséget töltött be, az viszont nem volt annyira jó üzlet, ld. fenti fejtegetést.

Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Ez világos. Ezért is nem javasoltam ilyet, hanem azt, hogy a betöltött LE minimum töltést meghaladó részét MINDEN BÓNUSZ NÉLKÜL lehessen visszakapni, ennyivel csökkentve a jutalom mösszegét. A képlet nem változna. Természetesen aki medált kapott a top10 töltésből, az ezzel a választással azt is elvesztené. Kérlek erre válaszolj mindenképp.

Higgyétek el, nagyon sok mindent bevállalunk csak azért, hogy a játékosok elégedettek legyenek, de ez attól tartok, már a határon túl van.
1.) Egyrészt, soha, sehol nem írtuk, ígértük, hogy ha valaki az alapérték fölött tölt, akkor a plusz betöltött LE-t 20, 25 vagy akárhány %-kos kamattal "kapja vissza". Erre a következtetésre úgy jutottak emberek, hogy az előző eventnél, a minimum töltéssel többen úgy ítélték meg, hogy igen jól jártak. Amióta Landragór van, bármikor, bárki engem megkérdezett, hogy érdemes-e pluszban tölteni, a válaszom mindig az volt, hogy csak akkor, ha a top10-be be akarsz kerülni. Egyébként jobban jársz, ha minden egyes töltésre csak a minimumot töltöd. Pontosan lehetett tudni, hogy a végén kapott LE egyenletesen lesz szétoszva, mágiára, egészségre, mindenre. Tehát nem érzem, hogy a mi részünkről hiba történt volna, hacsak az nem, hogy nem tettünk publikussá egy irdatlanul komplex képletet, amit legfeljebb néhány matematikus képzettségű játékos értett volna meg, és max. tovább növelte volna ezzel az előnyét a többiekkel szemben. De ettől függetlenül, talán még bevállalnám ezt is, hogy elégedettek legyetek, de sajnos itt a 2.)-es pont.
2.) Ezt az egészet visszacsinálni IRDATLANUL nagy munka lenne. Ismét egy borzasztóan összetett képlettel dolgozó programot kéne megcsinálni, ez nagyon sok idő lenne, és még sokkal több, hogy 100%-kos biztonsággal kiteszteljük, hogy tényleg pontosan annyit és úgy csinál, amit kell. Ez meg lenne fejelve egy rendszerrel, ahol a játékosok dönthetnének, akarják-e ezt vagy sem (programozás+tesztelés), valamint a teljes toplistát is át kéne kutyulni, újraépíteni. Ugyanez megfejelve angolul, szlovákul, oroszul + ott lekommunikálni, hogy mi a fene ez az egész, lefordítani stb. Becsült munkaidő minimum 1 (de inkább 2) hét 3 embernek. Erre egyszerűen nincs kapacitásunk, főleg nem így Beho tali előtt.

Amit garantáltunk, hogy ahogy a korábbi Landragóroknál, most is több LE kerül visszaosztásra, mint amennyi el lett használva, pluszban van állatfejlődés, relikviák, gyógyitalok, medálok. Lehetett tudni, hogy a végén a kapott LE egyenletesen lesz elosztva a tulajdonságok között. Aki úgy gondolja, hogy neki a 6-ból 3 tulajdonságot értelmetlen fejleszteni, de ennek ellenére sokmillió LE-t betöltött pluszban, az arra spekulált, hogy olyan óriási mértékű bónuszt kap erre a plusz LE-re, hogy még így is jól jár. De erre nem volt semmiféle garancia!

Tehát az átalad kért teljes UNDO-ra nagyon sajnálom, de nincs lehetőség, egyszerűen képtelenség megoldani Az egyetlen megoldás, amit írtam, hogy teszünk azért, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok, senki ne érezze elvesztegetett LE-nek a mágiája megnövelését.
Dátum: 2012.11.15. 14:16:57
A Landragóros jutalmazásnál felmerült, hogy a mágia magas szinten nagyon haszontalan tulajdonság. Ez egyszerűen orvosolható lenne. Egy bizonyos szint után adna valamennyi varázslatelnyelést (pl. mágia/5, 300-as mágiától mágia/3). Ezt köthetnénk pl. egy AF képességhez, ha az megvan, automatikusan járna ez a bónusz.
De szívesen látok bármilyen más ötletet is.
Dátum: 2012.11.15. 14:11:36
Idézet: Yasmina - 2012.11.15. 12:15:07
131. szinten 1 CSP-nyi vadászatnak nálatok mennyi az átlaga?

Lehet az lesz a vége hogy közzéteszem a képletet De azért elég jó közelítések vannak már.

Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő.
...
Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.

Huhú, ez már ingoványos talaj, hogy a taumaturgia azért nem jó, mert akkor a KH tagoknak is nagyobb lesz a tauja Ebbe tényleg nem érdemes belemenni, akkor egyik tulajdonság se jó.
A jutalom képletet egészen biztosan nem fogjuk úgy visszamenőleg megváltoztatni, hogy az emberek egyik része már átvette, a másik nem. A rendszer ugyanaz, mint az előző összes Landragórban, a különbség csak abban van, hogy most néhányan ráfeküdtek, hogy bespóroltak egy rakat LE-t a busás extraprofit reményében, és az extra költésre kapott bónusz csalódást okozott nekik, amiért ezúton is elnézést kérünk! De, a képlet a jövőben sem fog megváltozni, amit max. érdemes lenne megcsinálnunk, hogy a játékosok folyamatosan, előre lássák, hogy milyen jutalmat fognak kapni, és hogy gondoskodni róla, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok.

Idézet: Aurri - 2012.11.15. 12:53:58
A nagy eltéréseket egyrészt az okozta, hogy igenis bele lett nyúlva a képletbe azáltal, hogy a drakónok több LÉ-t adtak. Ez először nagyon is jól hangzott, hiszen -hivatalos infóból!- elterjedt az a kacsa, hogy ez a LE grátisz!( Pl. jómagam ezért toltam be többszáz plusz CSP-t szövitársaimat is erre ösztönözve és most ég is a pofám ). Utólag viszont kiderült, hogy ez a LE nemhogy grátisz, hanem bukta, hiszen a bónusz csak a levonások után jár (azaz ha kevesebb LEt adnak a drakónok jobban járunk). Ez bizony igenis érzékelhető bukás.

Szeretném, ha ebből nem lenne semmiféle félreértés! A drakónokért kapott LE úgy nőtt, hogy a végelszámolás NEM CSÖKKENT! A csatáért kapott LE-t nem tartjuk nyilván, nem összesítjük, és nem vonjuk le a végén, legalábbis nem így. Egyszerűen van egy becslés, amivel kiszámoljuk, ez mennyi volt, és ennyivel kevesebbet adunk. Ez a becslés volt kicsit pontatlan, ezért növeltük meg a csatákban járó LE-t! A végső képletben van egy kompenzáció (+5%) az egészre az ilyen pontatlanságok kivédésére, de ez is továbbra bent van a képletben.

Nem szeretném, hogy bárkit kár érjen azért, mert egy igen komplikált, és valójában senki által sem ismert képletre, ill. néhány ember becslés alapján készített, korábbi táblázatára tett fel több tízmillió LE-t. Azt, hogy visszamenőleg átkavarjuk, átszámoljuk, másképp csináljuk nem megoldás. A kapott LE-re elég szép bónusz volt, még a pluszban töltöttre is, ebben nem volt a hiba, csak abban, hogy a játékban bizonyos tulajdonságok értéktelenebbek, inkább ezt kellene orvosolni.

Idézet: Quellon - 2012.11.15. 13:15:56
Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"

Tetszett, 10 pont

A mágiáról teszek ki majd egy szavazást.
Dátum: 2012.11.15. 12:04:21
Quellon: nem vonunk le semmit a végén, ellenkezőleg. hozzáadunk! Leegyszerűsítve, tekintsd úgy, mintha vadásznál, de 10-20%-kal több LE-t kapsz, és fejlődik az állatod, gyógyitalokat, relikviákat is kapsz, esetleg még medált is a végén. A LE-t úgy kapod meg, hogy egy részét rögtön odaadjuk, amikor megölöd a drakónt, egy részét pedig a végén, tulajdonságok formájában. Ezenkívül amit töltesz, azt is odaadjuk a végén, tulajdonságok formájában, de erre már csak +5% jön rá, míg a vadászott LE-nél a bónusz összességében jóval nagyobb is lehet. Pluszban csak akkor érdemes töltened, ha a mágián kívül minden tulajdonságot hasznosnak tartasz, ez esetben a plusz töltéssel annyi történt, hogy a mágiád ingyen nőtt. Ha egynél több tulajdonságot is teljesen értéktelennek tartasz, akkor viszont már nem feltétlenül érdemes nagy mennyiséget pluszban betölteni. Remélem ez így elég érthető modell.

Yasmina: igen, legalább 5%-kos jutalmat kaptál, de inkább jóval többet. Mondjuk néztem már több excel táblázatot, és mindegyikben voltak hibák, ki hogy számolja a "nyereséget". Amit én javaslok "profitszámításra": Szerzett LE / Vadászattal szerezhető LE.
Szerzett LE := tulajdonságok formájában kapott LE + csatákban kapott LE - töltött LE + 5 szerencsényi LE + relikviákkal fél év alatt megspórolható LE
Vadászattal szerezhető LE := amennyi LE-t kaptál volna, ha ugyanennyi CSP-ért vadászni mész.

Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát. A gond ott van, ha valaki akár 2-3 tulajdonságot is értéktelennek ítél (pl. erő v taumaturgia, egészség) akkor azt tényleg nem érte meg pluszban betölteni.
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus, de a plusz töltésről többször sokan, én is kifejtettem már az álláspontomat az évek során, ez a lehetőség nem azért lett berakva, hogy ezen is mindenki jelentős plusz profitra tehessen szert, hanem hogy legyen még egy versenyzési lehetőség az esemény során. Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél..

Amin gondolkodtam, hogy azzal kéne inkább kezdeni vmit, hogy a mágia ennyire haszontalan tulajdonság. Régen beszélgettünk arról, hogy a mágia adhatna +varázslatelnyelést pl. Egyből nem lenne kidobott LE a fejlesztése. Mit gondoltok erről?
Dátum: 2012.11.15. 09:37:23
Dereng valami, hogy mi lehet esetleg a problémája itt 1-2 embernek.

A drakón ölésekért, csp-ből kapott LE-t kiszámítjuk. Mivel ez egy átlagérték (nem generálunk le 500 vadászatot és adjuk össze a LE-t, egyszerűen csak a képletek alapján kiszámítjuk), a biztonság kedvéért vannak benne kerekítések (+feltesszük, hogy minden kvizkérdésre helyesen válaszolsz, mindig minden szakid turbózva van, minden állatot kisajtolsz stb), nehogy valaki rosszul járjon. A betöltött LE-t viszont pontosan tudjuk, ezt vegytisztán hozzáadjuk az egészhez, ott az össz-nyereséged az OB bónusz. Ráadásul a +5 szerencse fix bónusz, minél többet töltesz, az adott LE-re vetített profitodba annál kevesbbet fog ez jelenteni %-osan.

Mutatok egy példát:

Tegyük fel, hogy az előző Landragórnál vki csak és kizárólag a minimumot töltötte. Elköltött 1000 csp-t, megölt 500 drakónt. Ha az 1000 csp-ből vadászott volna, akkor kapott volna mondjuk 5 millió LE-t. Itt viszont a drakón öléseknél megkapott már 2.5 milliót, és az event végén további 3 milliót. Ezenkívül elköltött a töltésre még 3 milliót. A +5 szerencse még 2 millió, tehát összességében 2.5+3+3+2 : 5+3 = 31% a "profit".

Tegyük fel, hogy nem 3 millió, hanem 9 millió a betöltött LE. Ekkor 2.5+3+9+2 : 5+9 = 18% a "profit".

Ráadásul, az elköltött csp-k egyenes arányban növelték az állatok TP-jét és adták a gyógyitalokat, a pluszban betöltött LE pedig nem.

Ahogy Birka is írta, az igazán jelentős és zsíros bónuszt a minimum töltésre kaptad. Az extra töltésre IS volt bónusz, csak arra már kevesebb. Aki úgy próbálja kiszámolni a "profitot", hogy tekinti a teljes elköltött LE-t, és azt nézi, hány százalékot nyert, az ilyen szempontból valóban csalódott lehet. Mert 20% bónuszért és állatfejlődésért még belefér az is, hogy a LE egy részéből a mágiám nő. De a pluszban elköltött LE-re 6% bónusszal úgy tulajdonságra rakni, hogy közben nő a mágia és egészség is, már nem feltétlenül jó üzlet.
Dátum: 2012.11.14. 22:17:02
Kérlek küldd át nekünk az excel táblát az info kukac vegzetur hu-ra, ird bele hogy Miklósnak, fórum topichoz, szívesen megnézem. Köszi!