Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2013.08.14. 14:41:26
Bekerültek a játékba az epikus kalandok! 100. szinttől kezdve minden kalandnál van 10%, hogy a kaland epikus lesz. A próbák és csaták nehezebbek, viszont a kaland végén extra jutalmak járnak: templomkristály, 2 gyakori szerencsekerék jutalom, +ha prémium tag vagy, vagy 1 relikviaforgács, vagy egy ritka vagy gyakori szerencsekerék jutalom. Várjuk visszajelzéseteket az új fejlesztéssel kapcsolatban.
Dátum: 2013.08.14. 14:41:01
Bekerültek a játékba az epikus kalandok! 100. szinttől kezdve minden kalandnál van 10%, hogy a kaland epikus lesz. A próbák és csaták nehezebbek, viszont a kaland végén extra jutalmak járnak: templomkristály, 2 gyakori szerencsekerék jutalom, +ha prémium tag vagy, vagy 1 relikviaforgács, vagy egy ritka vagy gyakori szerencsekerék jutalom. Várjuk visszajelzéseteket az új fejlesztéssel kapcsolatban.
Dátum: 2013.08.06. 13:30:32
Igen, szabi van, de ez csak annyit jelent, hogy nem feltétlenül kapsz választ néhány órán belül, van, amikor többet kell várni. Hétvégén nem feltétlenül tudunk minden problémát megoldani, de hétköznap 1 napon belül igy is válaszolunk, a te leveleidre is írtunk már.
Dátum: 2013.08.05. 12:26:17
Fsanyi, kérlek, ird meg az infóidat az ügyfélszolgálaton keresztül, hogy beirhassuk a medált.

Ha bárkinek hasonló problémája van - levettünk olyan medált is, amit nem kellett volna - irjon, korrigáljuk, a logok megvannak, utána tudunk nézni, ha esetleg hibáztunk valamiben.
Dátum: 2013.08.03. 08:28:51
Valamiért a bajnoki 3x futott le, az első verzió volt a végleges, a második kettő nem, lehet hogy az elsőben nem nyertél csak a másik kettőben? Baraty otthonról oldotta ezt meg, ezért nem tudom pontosan, mi történt, de mindenesetre elnézést kérünk akellemetlenségért, hétfőn átnézzük pontosan, mi volt a helyzet, nem szeretném, ha bárki rosszul érezné magát az eset miatt, meglátjuk, mit lehet tenni. (talán az lenne a legjobb, ha valaki a 3 körből bármelyikben nyert, az megtarthatná a medált).

Az ágrajzokat is legkésőbb hétfőn tudjuk majd pótolni.
Dátum: 2013.08.02. 16:42:09
Köszi a türelmeteket, a V1, V2 és V3 bajnokikat lefuttattam, a V4-V5 bajnokiknál az extra futást Baraty a mai napon lerendezi.

Baraty ma épp szabin volt, persze Murphy törvényei alapján mindig ilyenkor adódik gond
Dátum: 2013.07.29. 13:57:40
Mutatok egy példát a "sávos" építési modellre, hogy érthető legyen. A modell célja, hogy a top 1-2 szövi mellett a kisebb szöviknek is legyen esélye tudás fát építeni.

A szövetségnek 3-mas, B szövetségnek 5-ös tudás fája van.
Ekkor A szövetség az építésre kap egy 1.3-mas, B pedig egy 1.5-ös osztót. Az energiatéglán az építés arányában osztoznak, tehát valójában az A szövetség építése csak 1.5/1.3= 15%-kal lesz hatékonyabb, mint a B szövetségé (Attól függetlenül, hogy neked azt irja ki,hogy az 1000.000 helyett csak 666e lett beszámitva). (A számokat csak a példa kedvéért irtam, nem ezek a pontos képletek.)
A helyzet akkor lesz árnyaltabb, ha az A és B már 20. szintnél tart, és belép egy új szövi, 1-es tudás fával. Akkor az új szövi jóval kevesebb építéssel és tud számottevő téglát szerezni.
A modell lényege, hogy a nagy szövik exponenciális előnyben vannak a kisebbekhez képest (nagyobb taglétszám és nagyobb szint) ezért a fenti "esélykiegyenlitő" nélkül a top szövin kivül soha senkinek nem lehetne számottevő tudás fája.
Dátum: 2013.07.25. 16:58:04
A téglák ára maxolva van, legfeljebb 10.000 LE-t kap érte egy játékos, de legalább 1000-et. 50. szint alatt viszont arányosan kevesebb LE jár értük, tehát ha 1000 az ár, akkor egy 1. szintű csak 1000/50=20 LE-t fog kapni téglánként, míg egy 2. szintű már 40-et. De ha csak 1000 eladó tégla van, és a szövik 20millió LE-t kinálnak értük, akkor is csak az 1000 tégla fog elosztásra kerülni, az elvégzett építés arányában.

A sávos építés nagyjából azt jelenti, hogy akinek már számottevően magas tudás fája van, annak az építése - a tégákért folyó licitben, elosztásban - valamivel kevesebbet számit. Ez azt a hatást próbálja ellensúlyozni, amikor egy 35 tagú, 150 szintű, csupa aktív tagból álló szövi viszi a téglák 90%-át. Ahogy azonban elhúznak fában a többiektől, úgy csökkenni fog valamennyire a piaci részesedésük.
Dátum: 2013.07.18. 10:02:15
Az építési energia halmozható, nem kell aznap elkölteni. A lélekkutat nem növeli az építési energiából való építés.

Az átváltási arány attól függ, mennyit építettek a nagy szövik, és mennyire aktív a többi játékos. A V5-ön kevesebb szövinek van 50-es piramisa, és sok aktiv kisebb kari van, ezért ott egy-egy szövinek több energiatégla jut, gyorsabban épülnek a tudás fák. De mivel a karakterek alacsonyabb szintűek, nekik több szint kell ugyanahhoz a jutalom mennyiséghez. Berakunk majd a szövetségi eseményekbe egy bejegyzést az átváltási arányról.
Dátum: 2013.07.16. 10:40:47
Rendben, próbálunk fokozottan odafigyelni erre! Megvan rá a mechanizmus, ami figyeli az azonos szöviben, azonos IPről épitőket.
Dátum: 2013.07.12. 15:01:47
Elkészült a programozás, azért nem volt annyira egyszerű, elég sok kivétel meg hasonló van.

Berakunk még egy kis bónuszt. Van egy olyan szövi küldetés, hogy építs 10 szintet épületen. A Tudás fájánál ez úgy fog működni, hogy ahányadik szintű a tudás fája, annyit számit ebbe a küldetésbe. Tehát ha a fa 10. vagy magasabb szintű, akkor egy szintnyi építéstől a küldetés egyből teljesül.

Jelenleg tesztelünk, ha minden jól megy, kedden 10 órakor beélesítjük.
Dátum: 2013.07.05. 18:04:03
oké, Ariel, gondolkodom rajta, milyen lehetőségek vannak, talán legegyszerübb lenne vmi AF képességgel megoldani ezt.

Közben összeállt a jutalmak listája:
templomkristály, relikviaforgács, hűségszilánk, kritikus ütés, kritikus varázslat, kisebb vadászzsákmány, 5 platina, relikviaforgács, aranydukát, sorsjegy.

Ez 10 db tárgy.
Tehát ha valaki 3 jutalmat kap, akkor megkapja az első 3-mat. Ha 11-et, akkor az összeset, meg az elsőt.
Hosszútávon ez elég tápos móka lehet. Hogy egy alacsony szintü kari, aki belépve a nagy szövibe ne tápolja el magát túlzott mértékben, erre 2 megoldás van.
1.) amit irtam korábban, hogy a jutalmak száma kariszint * tudásfája szint * szintlépés szorzó / 400 (vagy /300) igy alacsonyabb szintü kari ugyanarra a fára kevesebb jutalmat kap.
2.) A V5-ös épület képletet kiterjesztjük a tudás fájánál minden szövire.
Vagy esetleg mindkettő...
Mindenesetre, ha ránéztek a fenti listára, ezt igy minden szintlépéskor megkapni, hát, eléggé üdvözítő
Az építési költséget tervezgetem, a legjobb az lenne, ha az eddigi statisztikák alapján
1. szint 1 nap
2. szint 2 nap
3. szint 3 nap
stb lenne, de nyilván felállitunk erre egy becsült képletet, és a gyakorlatban lesz, aki ezt ennél sokkal gyorsabban tudja építeni.
Dátum: 2013.07.05. 15:46:25
jövő héten meglesz szerintem.
Dátum: 2013.07.05. 11:29:54
Idézet: Mortu - 2013.07.04. 16:07:37
Ezt meddig szándékoztok fokozni? Kissé unalmas már.

Hát, ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy egy rpg játékban az 5. szint után uncsi, hogy lehet még további szinteket is lépni, és vannak további célok a játékban Engem pl. pont az szokott zavarni, ha mindenből elérem a maxot, és nem lehet tovább fejlődni.

Ariel: igazándiból a vadászat idő csökkentést pont a te kedvedért raktam be, hátha ez is segit. Ha fél perc 1 vadászat, akkor a napi 50 vadászat megvan 25 percből... Hazaér valaki, elinditja a vadászatot, közben megvacsorázik, lezuhanyozik, és a vadászat már le is ment, lehet tolni a többit A vadászzsákmányból, ha van rá igény, szivesen csinálunk mini verziót, ami 5 vagy 10 csp-t lő csak el, és 1 ill 2 őskőbe kerül.

A bronz végzetmedálon inkább erősítenék valahogy, ha lehet, minthogy olcsóbbá tegyük. Pl. valamilyen módon manipulálhatná a tudás fájának kincstábláját is.

Birka: ezeknek a szakértelmeknek jó okkal annyi a maximuma, amennyi. Nem nagyon akarunk rajtuk növelni, és különösen nem ilyen módon. Ráadásul ezt csak újabb relikviákkal lehetne megoldani, nem nagyon szeretnénk ezeket még nagy tömegben szaporítani
Dátum: 2013.07.04. 13:33:54
Nem teljesen. a végzet medál a vadászat idejét csökkenti. A bronz medál viszont a lehetséges minimális időt.

A vadászat lehetséges minimális ideje 1 perc. Tehát bármennyi végzet medálod, vadászcsizmád és egyéb időcsökkentő cuccod van, a vadászatod akkor is 1 perc lesz legalább. A 100 őskőért megvehető vadászíj csökkenti csak ezt a minimális időt 1 percről 45 másodpercre. Ha beváltod ezt a cuccot is, akkor 35 másodperc lesz a minimális idő. Persze továbbra is le kell gyűjteni a megfelelő számű végzetmedált, hogy a vadászat ideje tényleg 35 mp-re csökkenjen. Az ötlet onnan jött, hogy a talin többen panaszkodtak, hogy a végzet medál már nem ér semmit, sok van nekik, már elérték a minimális lehetséges időt. Akkor itt van valami, ami ezt hasznositja. A hab a tortán effekthez nekem még hiányzik a lista végéről a relikvia, ami csinál valami X effektet, ahol X a végzet medálok száma, de erre még nem volt ötletem.

A szerencse fókusz, valóban értelmetlen igy ebben a formában, kitalálok helyette valami mást.
Dátum: 2013.07.04. 12:53:59
Ariel: amit írsz, jól hangzik, de az elmúlt években a játék erre az axiómára épült fel, hogy vadászat közben nem csinálsz semmit. Az ezzel kapcsolatos vizsgálatok kikötése, plusz az eből eredő "összeakadások" lekezelése, hát, elég sok bug lehet ebből. Én ezt nem érzem annyira kritikusnak, a vadászatot elinditom, amikor tudom, hogy egy darabig nem leszek gép előtt, ha meg muszáj, ott van már a vadászzsákmány.

Kocos: az unlockolós ötlet zseniális, ezt meg is vettük. A relikviák mithril fokozata után lenne egy új, a kryxónium, de annak a megvásárlásához a relikviakuponokon kívül egy kryxónium fókusz is szükséges, amit relikviaforgácsokért vásárolhatsz meg.

Kornmirror: Az épitési energiából való épités a lélekkutat sem növeli. De igen, lehet halmozni.

Ok, akkor az ötlet eddig:

relikviaforgács beváltható:
+1% AF pont fókuszkristály (5 db) csak egyfajta tárgyba rakható
+1 kivégzés (5 db)
50 aranydukát (10 db)
+1 mágia (10 db)
végzetmedál (20 db)
kryxónium fókusz (20 db)
epikus kincsesláda (30 db)
bronz végzetmedál (40 db + 10 végzetmedál): csökkenti a vadászat lehetséges minimális idejét 10 másodperccel, +10 építés szakértelem
+1% szaki fejlesztés fókuszkristály (50 db) csak gyűrűbe rakható
+1% szerencse fejlesztés fókuszkristály (50 db) csak nyakláncba rakható

a fentiekből minden képlékeny...
Dátum: 2013.07.03. 16:58:02
Írjátok le, mit szeretnétek.
Alapvetően abból induljunk ki, hogy akinek már van valamekkora tudás fája, az 1 ilyet fog kapni szintlépésenként. Aki már jó ideje húzza a fát (1-3 hónap?) az kettőt. Még nagyobb fánál idővel 3, akár 4-5 forgács is lehet szintlépésenként.
Szóval akkor ötleteket kérek, mit szeretnétek, mire lehetne ebből beváltani 10-et (vagy többet).

Ariel: a relikviakuponokkal kapcsolatban, újabb kuponos relikviákat nem tervezünk, van épp elég, de mithril utáni következő fokozat(ok) lesz még midenből.
Dátum: 2013.07.03. 15:54:23
Amit írsz, Kocos, érdekes, de szerintem túl komplikált. Ráadásul a LE is pont ezt csinálja, minél magasabb a tulajdonság, annál több LE-be kerül fejleszteni, tehát ezzel az erővel adhatnánk LE-t is.

Én inkább arra gondoltam, hogy a relikviaforgács ugyanúgy lenne beváltható, mint pl. a hűségszilánk.
Dátum: 2013.07.02. 15:31:51
Megjelent egy cikk a Végzetúrról a PlayDome-on:
http://www.playdome.hu/cikk/37049/vegzetur
A cikket nagyon szépen köszönjük a PlayDome stábjának, aki tudja, ossza meg a cikket
Dátum: 2013.07.02. 13:02:05
Az megoldható, hogy mindenhova a teljes érték számitson, csak a végén a leosztásnál ne.

A szubplazma+ősdrágakő mint jutalom látom nem népszerű, már ejtettük is őket. Lehet helyette +tulajdonság v szakértelem.

Arról lehet szó, hogy legyen valamiféle relikviaforgács is, és X darabból össze lehet rakni vmi zsirosabb cuccot. Plecsni viszont erre biztos nem lesz.