Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2014.08.18. 16:52:21
Idézet: Fecsu123 - 2014.08.14. 17:20:14
De éppen erre írtuk azt, hogy

- ne rabolhassanak egymástól lét!
- ne legyenek azonos bajnokin!


Ez már kb. az, mintha maradtak volna külön világon... Tét nélküli portyát eddig is tudtál csinálni korlátlan mennyiségben szubplazmával. Az meg hogy, az események maradhatnak, ha igaz, hogy a V2-n a top karaktereknek előnye van, az eseményeknél vagy egy top listában is megmarad.

Offsboy, az egy érdekes elképzelés, hogy mindenkinek adunk egy rakás TP-t, de ennek meg nem biztos, hogy ők örülnének, a nerf sosem vicces. Amire én utaltam, hogy lehet, hogy nem lesz probléma: a játék már megy 5 éve, ebből csak valahány hónapon át volt szintlépés lassítás, tehát nem biztos, hogy ennyi idő alatt akkora különbség keletkezett, ami problémát jelenthet.

Összevonás természetesen csak akkor lesz, ha ti játékosok mind meg tudtok egyezni ebben a dologban (ezért javasoltam a szavazást).
Dátum: 2014.08.14. 11:50:44
A problémátokra a megoldás a világösszevonás. Gyakorlatilag ugyanaz, mintha mindenki átmenne V1-re egyenként, csak nem kell őskövet fizetni érte.
A világösszevonás ötletét nem azért vetettük el, mert így a V2-es top lassítással túl nagy előnyhöz jutna (persze ez is egy fontos érv volt), hanem azért, mert Ti, játékosok, azt mondtátok, nincs szükség világösszevonásra, mert van elég célpont, és így sokan elvesztenék vezető pozíciójukat a toplistákon.
Ha akarjátok, van lehetőség a következőre első körben:
1.) Kiírunk egy szavazást V2-re a játékon belül, hogy a játékosok akarják-e a világösszevonást.
2.) Megnézzük a V2 top 50-et, és összehasonlítjuk a velük azonos szintű V1-es játékosokkal, hogy lássuk, mennyi összesen gyűjtött LE-jük van, tényleg keletkezik-e bármiféle jóvátehetetlen imbalansz az összevonással. Én amikor utoljára néztem, szembetűnő különbség nem volt, alapvetően annyiféle dologtól függ a LE/TP, a sok tucatnyi faktorból a top50 lassítás csak egy, nem feltétlenül okoz gondot. De ha mégis, ezzel kapcsolatban várok javaslatokat (esetleg bónusz TP )
Dátum: 2014.08.13. 23:39:40
Idézet: Azazel - 2014.08.13. 22:18:12
Van rá valami halvány remény, hogy a számomra nem csak értelmetlen, de konkrétan felhasználhatatlan( a program nem is engedi használni) kútgerjesztőket esetleg báválthatom majd mondjuk néhány platinára? 15 ládából ötben ez volt....

Egyelőre sajnos nincs, ez a tárgy jelenleg csak azoknak hasznos, akik támogatják a játékot
Dátum: 2014.08.13. 21:59:52
Idézet: Zoole - 2014.08.13. 17:43:49
Honnan a bánatból kéne tudnia bárkinek is, mi egy új eventnél a rendeltetésszerű működés?


Nem kell tudni. Bár azért a józan ész mindig működik, ha egyszer csak a kihívásból elkezdenének ilyen ládák potyogni, én legalábbis gyanakodnék és elgondolkodnék mondjuk úgy 10 láda után, hogy is van ez.

A kihívások kb. 1/6-ából kapok 1 portya italt. Vagyis, ha van 300 PP-m meg még 100 ppnyi tartalék italom és szépen kipörgetem, visszakapok 300-at. Azt is, visszakapok 225-t, majd 168-at majd 126, 94, 70, 52, 39, 29, 21, 15, 11, 8, 6, 5 PP-t. vagyis 1169 portyapontot termeltem ki. A kapott 156 napkristályból megveszem a fétist és 2 relikviakupont, a 235 energiakoncentrátumot beváltom 2M LE-re, a lélekkút generátorokból elsütöm 10-szer a lélekkutat 3M LE-ért. A kézikönyvekkel spórolt 100 őskő most lényegtelen, de az az 1200 csp a vadászat italokból hasznos lesz majd a xenók alatt. Az 5M LE elég jó 400 portyából még egy EHsnak is, főleg így, hogy TP nem járt mellé, de az 1500 kihivás alatt párszor megfordult még az állatszintlépős és sajtolós küldi is
Szóval igen... én gyanakodnék azért, hogy ez nem fog így maradni.

Divx: aki párat kihívásozott, azokat nem vegzáltuk, csak azoktól vontuk le, aki ipari mennyiségű ládikót termelt.

De mondom, ezen kár aggódni, ez mindig így ment, amióta a világ világ, vannak programhibák, ha a játékosoknak hátrányos, kompenzálunk, ha valaki túlzott előnyhöz jut, a szerzett előnyt levesszük, ez így igazságos. A kihívások visszacsinálásához már a teljes adatbázist vissza kellett volna állítani a tegnapi állapotra, ez egyszerűbb lett volna, de sokkal több játékos élte volna ezt meg hátrányként.
Dátum: 2014.08.13. 16:38:06
Idézet: Offsboy - 2014.08.13. 15:04:28
Azért aki csak emiatt tolta a kihívásokat, az rengeteg pp-t vert el így utólag a semmire. Aki idejében jelezte üsz-re az mindenképp megérdemelné a pp-i visszakapását.

Ha valaki észlelte ezt a hibát... és írt nekünk... akkor utána miért vert el rá 100 pp-t? Egyébként az, hogy a kihívás pp-b kerül, nem bug... fejlődnek az állatok, teljesülnek a küldetések, lépsz előre a ranglistán, ezeket a dolgokat nem lehet meg nem történtté tenni. Az ehhez hasonló esetekben igyekszünk maximálisan segítőkészek lenni, de külön jutalmat osztani azért nem fogunk - a jutalmak közül az energiatéglát egyébként nem vettem el.

Teljesen mindegy, hogy az esemény éjfélkor, 10kor vagy 12kor indul, ha van hiba, az valameddig bent lesz a játékban, lesz, aki kihasználja, és utána visszacsináljuk. És mindig lesz, aki ezen felháborodik Pedig az igazi felháborodás akkor lenne, ha nem csinálnánk vissza. Nekem se volt öröm ma kb. 4 órát ezzel tölteni, egyszerűbb lett volna rálegyinteni, de ez nem lett volna tisztességes a többi játékossal szemben.
Dátum: 2014.08.13. 14:58:30
A kihívás/ládikó problémának most értem a végére, úgyhogy most reagálok, és csinálom az ügyfélszolgálatos üzeneteket is utána.

Éjfél és reggel fél 9 között a kihívásoknál nem 5, hanem 100% eséllyel esett az aranyládikó. A logok alapján szerencsére mindent vissza lehetett nézni. Kiszámoltuk, ezeknek a játékosoknak mennyi ládikót kellett volna találni. Aki a ládikókat nem használta el, azoktól egyszerűen elvettük a különbözetet. Aki elhasználta, ott össze kellett számolni a logok alapján (sajnos ez elég időigényes volt), hogy mit szerzett a ládákból. Utána ezeket elvettem tőlük, és adtam annyi ládát, amennyit találni kellett volna. Aki a ládából kiszedett cuccokat is elhasználta (volt pár ilyen) ott akkor azt kellett visszacsinálni, pl. aki energiakoncentrátumot nyomott, attól elvettem a LE-t, cspt, ppt. Ahol pedig erre sem volt lehetőség, azok azt a 2-3 ládikót a végén nem kapták vissza, ill. vadászat ill. portya italt vontam le a hiányzó tárgy helyett. Nem volt semmiféle büntetés, egyszerűen csak minden előny, amit így szereztek a játékosok, el lett véve.

A feladatok úgy működnek, hogy a többség minden nap egyszer hajtható végére, valahány napon keresztül. Ezután egy másik feladat lesz helyette. A 100 napkristály kényelmesen összegyűjthető mindenkinek, aki végig aktív, emiatt nem kell aggódni.
Dátum: 2014.08.13. 09:56:46
igen, így van
Dátum: 2014.08.11. 12:42:43
Ha valamilyen, harmadik fél által fejlesztett scripteket, modokat használsz, az első lépés az, hogy kapcsold ki őket, szerintem úgy menni fog...
Dátum: 2014.07.30. 16:15:03
A fejlesztési listánkon már egy ideje szerepel egy olyan fejlesztés, hogy a nagy események között mini-események, apró feladatokkal és jutalmakkal. A fejlesztés jól halad, minden esély megvan rá, hogy A Bolygó Ura után be tudjuk élesíteni. Reméljük, hogy elnyeri a tetszéseteket. Nem kell semmi komplikáltra gondolni, minden nap lesz néhány egyszerű feladat, amelyek jutalma valamilyen tárgy lesz + napkristály, a napkristályok pedig beválthatók választott jutalmakra (köztük a következő fétis, a napfétis). A várható időtartam aug. 13-29.
Ezzel a problémával találkoztunk a feladatoknál és a Végzet templománál is. Vannak olyan feladatok, amelyek egyes játékosoknak lehetetlenek. Éppen ezért van dekrétum lehetőség mindenhol, hogy legyen néhány jokered. A dekrétum az alternatíva
Dátum: 2014.07.29. 15:53:33
Igen, erre nem gondoltam, akkor a feladatot módosítjuk!
Dátum: 2014.07.29. 14:13:38
A Kristályszív marad - okkal van a játékban. A buta "AI"-nek ez az egyetlen előnye a játékosokkal szemben, enélkül túl egyszerű lenne túljárni az eszükön.

Emlékeim szerint az Energiakristályosító töltése már nem szerepel a BU feladatai között, ezért nem emeljük a szintjét sem
Dátum: 2014.07.23. 13:04:35
Gratula!

A lassítás szép lassan elfogy, de minél magasabb szint, annál később.

A fétis helyett nincs semmi egyéb, az egy egyszeri extra díj, amit mindenki az első Bolygó Ura teljesítéskor kap meg.
Dátum: 2014.07.18. 18:26:29
Változás: a hűségbónuszban 20. szinttől ezentúl fehér kristályital helyett platina jár.

A hétfői nap izgalmas lesz: 0 órától él a befizetési akció, és egyúttal elindul az 1 hetes nyári vásár! 20% kedvezmény, 24 órás aukciók, egyedi napi ajánlatok, bónusz csomagok a költött őskő függvényében.
10 órától pedig bekerülnek új relikviák a Relikviák menüpontba, és egy csomó időszakos tárgy a boltba, ráadásul forgatható lesz a VU talis óriáskerék is!
12 órakor pedig elindul a nagy verseny, A Bolygó Ura!
További részleteket itt találsz.
Kedves Játékosok!

Hétfőn, július 21-én DÉLBEN indul a Bolygó ura.

Szintén hétfőn, 0 órától él a júliusi befizetési akció, amit elsősorban azok kedvéért csinálunk, akik esetleg nem tudtak eljönni a VU talira. A csomagokban nincs "kötelező" tétel, csak néhány hasznos apróság (ld. alább)

Ezzel egy időben elindul az 1 hetes nyári vásár:
- 20% kedvezmény a lélekkufárnál vásárolt tárgyak őskő költségére
- ajándékcsomagok az elköltött őskő függvényében
- egyedi napi ajánlatok
- az aukciók időtartama 72 óra helyett 24 órára csökken

10 órakor fogjuk a következőket beélesíteni:
- Bekerülnek a boltba az időszakos áruk (vadászzsákmány, boldogság itala, stb)
- Bekerül a relikviákhoz az ősi fétis, a vadázscsizma és a kamikaze (utóbbi kettő Világégés kódért is kiváltható, az ősi fétis csak őskőért, és csak az adott világon levő karakterednek)
- Korlátozott ideig elérhető lesz a VU találkozóról megismert óriás szerencsekerék
- Naponta megvásárolható csatlóskristály csomag a lélekkufárnál

A 2 hetes befizetési akció a szokásos feltételekkel zajlik, egy játékos csak egy csomagot igényelhet:
20 Őskő: 520 Ft vagy 30 őskő smssel
1 relikviakupon, 1 sorsjegy, 1 portyázás itala, 1 vadászat ital, 3 kiégett őskő, 3 csatlóskristály, 3 templomkristály
100 Őskő: 2080 Ft
2 relikviakupon, 3 sorsjegy, 2 portyázás itala, 2 vadászat ital, 10 kiégett őskő, 10 csatlóskristály, 5 templomkristály
350 Őskő: 5200 Ft
3 relikviakupon, 10 sorsjegy, 5 portyázás itala, 5 vadászat ital, 20 kiégett őskő, 25 csatlóskristály, 10 templomkristály
750 Őskő: 10500 HUF
3 relikviakupon, 20 sorsjegy, 10 portyázás itala, 10 vadászat ital, 40 kiégett őskő, 50 csatlóskristály, 20 templomkristály
1600 Őskő: 21000 HUF
3 relikviakupon, 40 sorsjegy, 20 portyázás itala, 20 vadászat ital, 80 kiégett őskő, 100 csatlóskristály, 40 templomkristály
Dátum: 2014.07.16. 15:19:16
Igen, sajnos csak a mai naptól lehet az irtóztató csomagot megvenni, reméljük hogy még így is elegendő lesz a felkészüléshez.
Dátum: 2014.06.29. 11:18:13
lehet arról is szó, hogy a fehér kristályitalokat platinára lehessen váltani. Azért van, akinek szüksége van rá, főleg magas szinten irdatlan a kalandok kp költsége.
Dátum: 2014.06.27. 16:53:21
A mai nappal a következő fejlesztések kerültek a játékba:
AF képességek:
1. bőrkeményedés maximuma 6-ről 10-re nő
2. Koncentrált érzékelés. Minden szint eggyel növeli a szubtéri érzékelés maximumát. Max. szint: 15. Költség: 5. Előfeltétel: 500 elköltött AF pont
3. Mestertolvaj. Amennyiben portyázás során a lopási kísérleted sikeres, 1 kiégett őskövet akkor is lopsz, ha egyébként nem tudnál (de ellenfeled ezt nem veszti el). Max. szint: 1. Költség: 50 (Szubplazmás támadás, és KH elleni támadás esetén is hat)
platina:
lehetőség van ezentúl az állateledel és a csatlóseledel platinára váltására. 2 állateledelért 1 platinát, és 1 csatlóseledelért 2 platinát lehet kérni. Ezzel együtt sajnos jövő hét csütörtöktől (júl.3-tól) megszűnik az a lehetőség, hogy a kiégett ősköveket platinára lehet váltani, viszont kerülni fognak be a fentiek mellett további alternatív platina szerzési lehetőségek.
egyebek:
Bekerült egy új szűrő a lélekkufárhoz. Ha a fókuszkristályt választod ki, akkor a tárgytípusok bejelölésével szűrhetsz arra, hogy milyen tárgyba rakható fókuszkristályok jelenjenek meg.
Ha van csatlóseledeled és a Sajtolás menüben megjelenik valamelyik állat mellett a Zabálás gomb, akkor lesz mellette egy ? gomb, ahol további magyarázatot találsz a zabálásról.
A relikviaforgácsért megvehető Zafír és rubin forgácsdarab fókuszkristályok újra felhasználhatók lettek, a fókusz törlése gombbal vagy egy új fókuszkristály berakásával visszakapod őket.
Beállítások alatt, a Névváltoztatást kibővítettük Név - és nem változtatásra, tehát most már a karakter nemét is meg lehet változtatni.
Dátum: 2014.06.27. 15:25:13
Berakjuk, hogy az állateledelt (2:1 arányban) és a csatlóseledelt (1:2 arányban) is lehessen platinára váltani, a szerencsekeréken nyerhető platinákkal kapcsolatban viszont vegyes volt a visszajelzés, azt akkor élesítjük csak be, ha jelentős többség szeretnél, szerintem ha visszajöttem szabadságról, tarhatunk erről szavazást akár.
Dátum: 2014.06.26. 17:48:57
Elkezdtük leprogramozni a találkozón megbeszélteket, írtam egy összefoglalót:

A következő fejlesztések várhatóak a közeljövőben:
AF képességek:
1. bőrkeményedés maximuma 6-ről 10-re nő
2. Koncentrált érzékelés. Minden szint eggyel növeli a szubtéri érzékelés maximumát. Max. szint: 15. Költség: 5. Előfeltétel: 500 elköltött AF pont
3. Mestertolvaj. Amennyiben portyázás során a lopási kísérleted sikeres, 1 kiégett őskövet akkor is lopsz, ha egyébként nem tudnál (de ellenfeled ezt nem veszti el). Max. szint: 1. Költség: 50 (Szubplazmás támadás, és KH elleni támadás esetén is hat)

Néhány nappal a fenti AF képességek bekerülése után megszűnik a kiégett őskő átváltása platinára, viszont bekerül a platina gyakori nyereményként a szerencsekerékbe és a Végzet templomába.

- Csinálunk egy fókuszkristály szűrőt a lélekkufárhoz.
- Berakunk a sajtoláshoz egy magyarázatot a zabálásról.
- Hordák harcánál / szövetségi bajnokságnál csökkeni fog nagyon magas szinten a játékos és az ellenfél szintje közti különbség.
- Szövetségi statisztikák arról, ki milyen mértékben vett részt a küldetésekben.
- Zafír és rubin forgácsdarab fókuszkristályok cserélhetők lesznek.
- Beállításoknál a név mellett a karakter neme is változtatható lesz.
- A kritikus ütés és varázslat tárgybónuszok számítanak majd a kaland próbáknál.
-Energiatégla: ha valaki úgy szerez energiatéglát, hogy van már tudás fája, akkor azt nem építési energiára váltjuk éjfélkor, hanem beépíti a saját tudás fájába (és lesznek lehetőségek energiatégla szerzésre).
-Szövetségi bajnokság, a megbeszélt kiegészítésekkel (24 órás kör, 6 napos forduló).
- VIP tagok lehetőséget kapnak, hogyha elvesztik a napi bónuszt, akkor visszakérjék (őskőért).