Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2014.10.01. 13:02:24
Háromszor veheted meg: az esemény kezdetén, az első hét után és a második hét után (ez jobb, mint a legvégén).
Ez kb. a következőt teszi lehetővé:
1. Az esemény kezdetére felgyűjtöd az eseménypontokat, és elhasználod a relikviát az induláskor.
2. Csatázol addig, amíg el nem fogy az eseménypontod.
3. Visszaváltasz VF-re egy normál tétkifordító itallal.
4. Vadászol, felgyűjtöd az eseménypontokat.
5. A 7. napon megint váltasz, relikviával.
6. Csatázol addig, amíg el nem fogy az eseménypontod.
7. Visszaváltasz VF-re egy normál tétkifordító itallal.
Stb.

Bilobil: az esemény még nem kezdődött el, a normál térkifordító ital pedig így működik a szövi háború kezdete óta, a leírásában is benne van, hogy törli az eseménypontokat. De ahogy a fentiekben látod, a normál térkifordítóra is szükség van, tehát tudod hasznosítani. Az eseménypontok szétválasztása sajnos nem megoldható, különben úgy csináltuk volna. Mi a gond az általunk felvetett megoldással?
Dátum: 2014.10.01. 11:39:38
Átgondoltuk, hogy mi lehetne a megoldás a két felvetett problémára (térkifordító nullázás, és jobb jutalmak).

Az eseménypont nullázás a következő okból volt szükséges:
A hordák háborúja, kufárok csatája során azért kell eseménypont minden támadáshoz, hogy az EHsok és VFesek is hasonló LE/TP arányt tudjanak elérni. Az "először max LE/TP-t szerzek VF-esként vadászattal, majd térkifordító után max LE/TP-t szerzek EH-sként és kikerültem az eseménypont követelményt" lehetőség bent van a játékban, amióta a térkifordító, ezeken az eseményeken jelentős előnyt adva VF-es játékosoknak, azonban ezek csak eseti alkalmak voltak. A szövetségi bajnoksággal azonban ez a taktika permanensen elérhetővé vált. Nemcsak, hogy az EHs taktika ezzel (a V5-öt kivéve) értelmét veszti, de a játékosokat egy erőltetett játékra kényszeríti (adott ideig csak vadászat, majd adott ideig csak portya - az eseménypont bevezetésének épp hogy nem ez volt a célja!)

Belátjuk azonban, hogy az események alatt továbbra is szeretnétek ezt a taktikát követni, ezt a következő módon tesszük lehetővé:
Bekerül a játékba egy új tárgy, a "nagyobb térkifordító". Ez egy relikvia, hatása azonos a térkifordító italéval, megvásárláskor megcseréli a VF-et az EH-val, DE az eseménypontokat nem nullázza. Az ára ugyanannyi LGY lesz, viszont valamennyi LE-t is fizetni kell érte. A tárgy megvásárlása után a karakterednél marad, tehát nem vehetsz belőle újabbat.
Az esemény közepén (a 10. napon) és az esemény végeztével lehetőség lesz még 1-1 alkalommal megvenni a relikviát (úgy, hogy előtte töröljük mindenkitől).

Jutalmazás
Elég hihetetlennek tűnik számomra, hogy vannak játékosok, akiknek az összes jutalomrelikvia megvan már platina fokozatban, és nincs mit választaniuk.
De kérésetek alapján bővítjük a választható jutalmakat a következő módon:
Ha úgy választasz arany díjat, hogy az adott tárgynak a platina fokozata is megvan, és legalább 500 (400/450/475) győzelmet elértél, mithril díjat fogsz kapni.

Remélem ezeket megfelelő megoldásnak találjátok.
Dátum: 2014.09.29. 12:55:47
Köszönöm a sok hozzászólást!

Amit látok, hogy a felmerült ötletek inkább arra vonatkoznak, hogy általánosságban, a Végzetúrban milyen változásokat szeretnétek látni, hiszen a legtöbb javaslat akár globálisan, az egész játékra is érthető, nem feltétlenül csak egy világra.

Pár ötletre reflektálnék:

- Ne legyen TOP50 lassítás V6-on. Maga a top szintlépés lassítás betöltötte azt a szerepet, amit szántunk neki, "tömöríti az élmezőnyt". A TOP50 erősíti a LE/TP-t, aminek egy esetleges későbbi világösszevonásnál (vagy akár egyéni világváltásnál) lehet jelentősége - azonban ne feledjétek, az élen haladok sok más LE/TP optimalizáló lehetőségről lemondanak, ami nem állt rendelkezésükre. Ha nincs a lassítás, lesz pár karakter, aki rakétaként kilő, 20 szintet ráver a mezőnyre, aztán panaszkodik, hogy nincs célpontja, ez előfordult a korábbi világoknál is, biztos akarjátok ezt?

- Minden portyázásnak egy vadászat legyen az előfeltétele. Ez a javaslat igatándiból a különböző cselekvésekért járó LE/TP egységesítéséről szól. Ha a többség szeretné ezt, lehet róla szó.

- Lefelé utést büntetni, felfelé ütést dijazni. Dijazva van ez, több LE jár érte, de az emberek mindig is a náluk gyengébbet fogják ütni, mert nyerni szeretnétek. És hosszú távon a szint nem is egyértelmű jellemzője annak, ki az erősebb. A legyőzött ellenfél TÖ-jétől viszont nem függhet a kapott LE, azért nem büntethetünk senkit, mert jól játszik.

- A kódos relikviák azonnali öröklése érdekes ötlet, de ez valóban túl nagy előnyt adhat valakinek a játék elején.

- Inspiráció kiszélesítése: erről elvben lehet szó, ha valaki tud segíteni azzal, hogy pontosan mit, hogyan változtassunk meg. A portyát én nem szoroznám fel, de pl. a kaland ésszerűen hangzik. Ha viszont az inspirációt változtatjuk, akkor azt a V5-re is ésszerű megcsinálni.

- Várakozási idő csökkentése, szakértelmek törlése, legyen meg minden az elején stb. Ezt már feltaláltuk, ez volt a 60-as szinten induló világ. Elvben lehetne szó róla, hogy ez a világ rögtön magasabb szinten induljon, valamennyi elkölthető LE-vel, kérdés, ez mennyire riasztana el egy kezdő játékost? Akkor talán jobb, ha rendszeresen adnánk ingyenes "CSP és PP" csomagokat, hogy pörgősebb legyen az egész.
Dátum: 2014.09.25. 15:51:01
Korábbi ígéretünkhöz híven, indítani fogunk egy 6-os világot. Időpontot még nem tudok mondani, mert ez egyúttal egy új, szupergyors szerver beüzemelését is jelenti, ami azért még elég sok tesztelést igényel, de max. 1-2 héten belül.

Alapban ez a V5-ös szabályok szerint fog zajlani.

Kérdésem:
Milyen változásokat szeretnétek a V5-höz képest?
Dátum: 2014.09.23. 13:39:11
Többen kérdezték, miért nincs most befizetési akció. Az utolsó befizetési akció másfél hónapja volt, és ti mondtátok, hogy nem jó, ha túl gyakran van ilyen, mert sokan közületek ezeket az akciókat "kötelezőnek" érzitek. És bevallom, nekünk mint cégnek is fura lenne, ha havonta lenne 2 hetes akció, akkor az már nem akció lenne, hanem egy permanens dolog. A szülinap alkalmából mindenképpen szerettünk volna valamilyen ajándékcsomag promóciót. Mivel múltkor mindenki betárazott őskőből, ezért ez a fajta ésszerűbbnek tűnt a másiknál. Egyébként vegyétek észre, azért gondoltunk azokra is, akiknek esetleg kevesebb őskövük van, a csomagban 250 ajándék kiégett őskő is van, tehát ha költesz valamennyit, és utána befizetsz, a szokásos csomagnál jóval masszívabb kedvezmény kapsz - igaz, nem tárgyak formájában, hanem direkt őskőben, de talán ez még jobb is. És ügyeltünk arra is, hogy a csomagban ne legyenek "kötelező" cuccok, mindenki eldöntheti, hogy melyik éri meg neki, nem kell a maxig elmenni, ez csak egy elméleti lehetőség.

Így utólag már nem tudunk befizetési akciót berakni - az ilyeneket mindig legalább 3-4 nappal korábban bejelentjük, tehát úgyis késő lenne - de megígérem, hogy akkor október közepén lesz egy ilyen lehetőség.
Dátum: 2014.09.18. 16:48:26
Idézet: NEMESIS 13 - 2014.09.18. 12:59:43
Le a kalappal, kezd feléledni a játék...


Köszönjük az elismerő szavakat, igyekszünk!
Dátum: 2014.09.18. 10:43:22
Igazad van, legközelebb ezt későbbre rakjuk, nem első napra.
Dátum: 2014.09.17. 23:20:21
Kiégett őskövet ott szerintem nem tudsz lopni, de a kritkus küldit tudod teljesíteni.
Dátum: 2014.09.17. 18:11:06
Nagyjából igen. Az energiatégla helyett must lesz emlékeim szerint.
Dátum: 2014.09.17. 13:33:33
Igen, elfogadja az ismételhetőt.

A küldetések naponta 1x teljesíthetőek.
A detektorok csak azért vannak bent, hogy a feladat ne legyen teljesíthetetlen azoknak, akik a Bolygó urában valamiért nem tudták megszerezni. A detektorok utána megmaradnak persze a következő BU eseményig (januárig) tehát nem csak a mini-esemény alatt tudod használni.
Dátum: 2014.09.17. 12:52:35
ok, felraktam a must leírását is
Dátum: 2014.09.17. 12:13:30
Holnap, csütörtökön 10 órakor indul az új mini-eseményünk, a szüret!
Ünnepeld az őszi szüretet együtt a többi végzetúrral és végzetúrnővel! Készítsétek el a legfinomabb bort, és rendezzetek fergeteges mulatságot a xenók felett aratott győzelem ünnepére!

Feladatok:

Építkezés
időtartam: szept 18-22
Építs egy nap alatt szintx500 lélekenergiát szövetségi épületbe! (csak lélekenergiából!!)
jutalom: 1 szőlő, 10 energiatégla

Dimenzióharcos
időtartam: szept 23-27
Pusztíts el 3 térkapus lényt!
jutalom: 1 szőlő, 1 apró térkapu stimulátor

Dimenzionális kincskereső
időtartam: szept 28-okt 4
Szerezz 1 tárgyat térkapus ellenféltől!
jutalom: 1 szőlő, 1 kútgerjesztő

Plazma vadász
időtartam: szept 18-23
Találj 1 szubplazmát vadászat közben!
jutalom: 1 szőlő, 1 szubplazma

Ősi vadász
időtartam: szept 24-29
Használj el 1 ősdrágakövet vadászat közben!
jutalom: 1 szőlő, 1 ősdrágakő

Tapasztalt vadász
időtartam: szept 30-okt 4
Szerezz szintx16 TP-t vadászat során.
jutalom: 1 szőlő, 1 a vadászat itala

Stratéga
időtartam: szept 18-22
Nyerj egymás után 4 portyában, amit te kezdeményezel!
jutalom: 1 szőlő, 1 kisebb portyázás itala

Kleptomán
időtartam: szept 23-26
Lopj 3 alkalommal kiégett őskövet!
jutalom: 1 szőlő, 2 őskő

Tomboló
időtartam: szept 27-30
Végezd ki 3 ellenfeledet, akit portyában megtámadsz!
jutalom: 1 szőlő, 1 energiakoncentrátum

Kritikus mágus
időtartam: okt 1-4
Okozz 3 kritikus sebzést varázslatoddal, amikor portyában támadsz!
jutalom: 1 szőlő, 1 kézikönyv

Küldetésmester
időtartam: szept 18-24
Vedd át 1 küldetés jutalmát!
1 szőlő, 1 must

Szerencsejátékos
időtartam: szept 25-okt 4
Forgasd meg 4 alkalommal a szerencsekereket!
jutalom: 1 szőlő, 1 sorsjegy

Előrelátó
időtartam: szept 18-okt 4
Vásárolj őskőért gyógyitalt a lélekkufártól!
jutalom: 2 szőlő

Jutalmak:
szüreti fétis: 100 szőlő
templomi pálca: 40 szőlő
relikviakupon: 25 szőlő
5 sorsjegy: 10 szőlő
1 kisebb térkapu stimulátor: 5 szőlő
1 csatlóskristály: 1 szőlő
Ezenkívül, akinek esetleg maradt napkristálya a vakációról, és nem akarja jövő nyárig tartogatni, beválthatja őket csatlóskristályra.

A jutalmak okt. 6-ig válthatók be!

Az esemény alatt a lélekkufárnál megvásárolható, 50 őskőért:
szubplazma detektor, ősdrágakő detektor.
(ezek ugyanazok a tárgyak, amelyeket a Bolygó Ura alatt lehetett szerezni, csak korlátozott ideig működnek).

Szintén az esemény alatt vadászat, portyázás és kihívás során lehet találni 5% eséllyel szüreti kosarat, amelyet kinyitva különböző ajándékokat találhatsz.
A napi ajánlatok alatt, naponta egyszer megvehető 3 őskőért a szüreti csomag, tartalma: 1 szőlő, 1 szüreti kosár, 1 sorsjegy.


Új tárgy:
szüreti fétis. Állatfelszerelés, csatlóssá változtat egy állatot. 200. szintű, +14 TP ad, 10 szintenként 0,5% lélekszívás védelmet.


must. gyógyital, 1. szinttől használható. szint: 1. visszakapod a hiányzó életpontod 50%-kát.


Szeptember 22-én hétfőtől ünnepli a Végzetúr 6. születésnapját. Az egy hétig tartó promóció alatt további események lesznek, a fentiek mellett további szőlő és szüreti kosár szerzésére is lesz lehetőség.
Sziasztok! Sajnos én csak most tudtam gép elé kerülni, nagyon sajnálom,hogy ismételten előfordult ez a probléma. Baraty bizonyos programrészeket generáltat, és ha a generálásba hiba csúszik éjszaka, az le tudja lőni az oldalt. Ez láthatóan egy nagyon rossz megoldás, teszünk valamit, hogy ez soha többé ne fordulhasson elő. A kimaradásért elnézést kérünk, és természetesen a mai napon elérhető lesz egy kompenzációs csomag mindenkinek.
Dátum: 2014.09.15. 16:43:06
Az eltűnt tárgyak is visszaírásra kerültek.
Dátum: 2014.09.15. 16:23:31
Sajnos a szolgáltató bütyköl vmit a kerületben, ezért nincs internetünk, telefonról lépünk fel és próbáljuk megoldani a problémákat. A xenó jutalom dátumát javitjuk, akinek eltűnt tárgy azt is korrigálni fogjuk, de ez több időt vesz igénybe. Köszönjük a türelmet!
Dátum: 2014.09.12. 16:34:11
Javaslataitok alapján a 200. szint fölötti varázslatok sebzését csökkentettük bizonyos mértékben (201. szintűt fél %-kal, 260. szintűt kb. 30%-kal). Ezzel párhuzamosan, a magas szintű epikusok taumaturgiája kis mértékben nőni fog.
Dátum: 2014.09.09. 15:47:17
Idézet: Abcdefg - 2014.09.09. 13:06:50
A leírás szerint kétszer ugyan azzal a szövivel nem kerülhetünk össze. Ez már a harmadik fordulóban megdőlt, mert visszakaptuk az előző fordulóból az omegát. Érdekes.


A 4-es csoportok párosítása egy elég komplex algoritmus, sajnos nem lehet elkerülni, hogy bizonyos esetekben legyen egy azonos ellenfél (de ugyanaz a 4-es csoport nem fog ismétlődni). A játékbeli leírásban egyébként nincs már ilyen, hogy ugyanazzal nem kerülhetsz össze, a nyitó postja ennek a topiknak még az előzetes tervezés szakaszában íródott, amikor azt gondoltuk, ez megvalósítható.
Dátum: 2014.09.02. 14:17:38
Baraty jelenleg szabin van, de azért jegyzetelek

Több infót fogunk kirakni az oldalra, nagy sárga betűkkel kiírjuk majd azt is, hogy jelenleg szünet van, kedden délben folytatódik a bajnokság a következő körrel.

A másodlagos pontszámok jelenleg pontatlanok, a csaták száma jelenik meg, ami elvben csak harmadlagos pontszám lett volna arra a valószínűtlen esetre, ha a másodlagos pontszámok is egyeznek. Ezt a második forduló után korrigálni fogjuk.

Köszönjük a visszajelzéseket!
Dátum: 2014.08.31. 17:39:06
Hol láttátok, hogy lesznek feladatok még? A főoldalon a nagy hírben leírtuk, hogy az esemény 29-ig tart, de a beváltásra egészen 31-ig lehetőség van, nehogy valaki lemaradjon erről a lehetőségről. Az esemény során kb. 150 napkristályt lehetett szerezni, szóval volt bőven ráhagyás akkor is, ha valaki nem vette meg a csomagokat, vagy kimaradt neki pár nap (vagy, nem és!), és mivel sokan aggódtak, hogy még így sem lesz meg nekik, beraktunk a végén napi ajánlatba +10 napkristályt, és még bónuszban ma és tegnap is meg lehetett venni a csomagot.

A következő eseménynél próbálunk még több infót adni - ez az első ilyen volt - részletesen leírom majd a fórumon, mikor milyen feladatok lesznek, hogy mindenki előre ki tudja számolni.
Dátum: 2014.08.31. 17:34:43
Szia! Köszönjük szépen a visszajelzéseket, megpróbáljuk ez alapján tovább optimalizálni a játékot kezdők számára.