Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.01.17. 20:44:27
Továbbra sem tudok 10 kérdésre egyfolytában jó választ adni, ha becsúszik közé egy-egy átvágó

Melyik szó nem szimmetrikus?
illik *
kik
tehet
lehel

Szerintem egyik sem.
Szimetrikus egy szó (egy karaktersorozat) ha van szimetria tengelye. Vegyük most csak a nagy betűket az egyszerűség kedvéért, és ne akadjunk fel a tipográfiai lehetőségeken.
Vízszintes szimetriatengelyű betűk pl. az I O H l X C V , tehát ezekből összerakott szavak vízszintesen tükrözhetők, rendelkeznek szimmetriatengellyel. pl. --VICC--
Függőleges szimmetriatengelyű betűk: T U I O A H Y X M , tehát ezekből összerakott szavak függőlegesen tükrözhetők,
rendelkeznek szimmetriatengellyel. A tükörtengely miatt viszont most ezeket egymás alá kell írni:

H
A
T

Amire a kérdező gondol, az talán az lehet, hogy visszafele olvasva ugyan azt adja ki, mint az ismert "Indul a pap aludni" és társai.



És egy, amit nem tudtam, de tetszett!

Ki volt Baján kagán?
Magyar törzsfőnök
Avar vezér *
Mongol hadvezér
Hun táltos


Engem nem az zavar, ha a kérdés avar, hanem ha bekavar a sz...emélyes játékterembe
Dátum: 2009.01.17. 16:51:23
Sztem csak beragadt a CapsLockja
Dátum: 2009.01.17. 16:38:05
Jó! Ez az "Átvágó.hu" honlapról való?
Dátum: 2009.01.17. 16:21:02
Idézet: JohnDoe - 2009.01.17. 16:01:56
Hát ez az...de a kérdező ezért persze megkapta a jutalmát! Ezért nem értem, h mért ne lehetnének kvízoperátorok akik nézik a kvízeket és megszűrik! Egyszerűbb lenne, minthogy bekerül a sok speciális meg tilos, hibás és primitív kérdések! Vagy ez ennyire nem megoldható és jobb ez a rendszer, h naponta bekerül ebbe a fórumba 20-30 kérdés legalább???

Az olimpiáknál tavaly bevezették az ötéves felfüggesztést!
Az olimpia után még öt évig tárolják és vizsgálják a sportolók levett anyagait (szar ügy! és még a folyékony is!) sőt a közben fejlődő doppingellenes technikákat folyamatosan alkalmazzák, így elképzelhető hogy 5 évvel az olimpia után megváltozhat a sorrend. Két sportolónk került azt hiszem előbbre, mert az ukránoknál doppingra utaló elemeket találtak.
Doppingvizsgálatot ugyan nem javaslok (ittak-e varkaudar pálinkát?) de ha olyan elemi ökörségek kerülnek bele a kvizbe, amiket itt a fórumban olvashatunk, akkor a szenvedők (akik valamitől elestek ezek a kérdések miatt) valami gyógyírt kaphatnának (varkaudar pálinkát?).
Dátum: 2009.01.17. 12:11:31
Idézet: Zsúúú - 2009.01.17. 11:08:32
Egy orbitális hiba!!!!!!!

Hol született Jézus ?
Názáret
Athén
Egyiptom
Budapest

Jézus BETLEHEMBEN született ! Tisztelt kvízbírák ! Názáreti Jézus BETLEHEMBEN született!!!!!!!!

Ne legyünk annyira szűklátókörűek. Lehet, hogy ez a Jézus, nem az bizonyos názáreti Jézus, aki Betlehemben született.
Tudtommal rengeteg olasz, spanyol, dél-amerikai viseli ezt a nevet és ezek a városok otthont adhatnak nekik.
Dátum: 2009.01.17. 12:06:32
Idézet: Bekas - 2009.01.17. 11:57:11
A szamuráj szó tényleg szolgát jelent, de nyilván nem olyat, aki a kaját hordozza körbe a falatozó uraságok körül. Hanem a cselekedeteivel egész életében hűséggel szolgálót inkább. Pici hiba csak, hogy nagybetűvel volt írva.

Stimt. Mint a magyar miniszter. Az is szolgát jelent, valamint a pedagógus (pedagoigos) gyerekkísérő rabszolgát.
Érdekes, most miért nem morog valaki, hogy fordítás?
Szamuráj ügyben a katana - a szamuráj lelke még egy érdekes, speciális kérdéslehetőség, bár talán speciális.
A szamuráj ugyanis buddhista - életigenlő, tehát nem veheti el senkinek az életét. Az ellensége életét viszont nem ő, hanem a kardja veszi el. A harcban egyesül a szamuráj és a kard, a harc után különválnak, így tudja a busidó megőrizni a buddhista életszemléletet.
Fura, de ez van.
Dátum: 2009.01.17. 09:53:50
Sajnos éppen kellett volna 10 hibátlan válasz, amikor az alábbiakba futottam bele:
Mi látható az 50ft-os
pénzérme hátulján?

madár *
Mtyás király arc képe
Magyar korona
oroszlán


illetve

Kinek az arcképe látható az 1000 Ft-os bankjegyen?

Károly Róbert
Bethlen Gábor
Szent István király
Mátyás király


Mindkét esetben a probléma azonos: több pénz megfelel a kérdésnek, mind a gugli mind a wiki ad válaszokat - képpel együtt.
Az elsőben pedig
Mtyás király arc képe
helyesen
Mátyás király arcképe
Dátum: 2009.01.17. 09:46:24
Idézet: Titus Pullo - 2009.01.17. 09:40:53
Mennyi egy töketlen fecske maximális repülési sebessége?
Azt nem tudom…
Az attól függ. Afrikai, vagy európai fecskéjé?
60 km/ó
40 km/ó

Törlés...

Monthy Pithon: Gyalog galopp - idézet , van akinek klasszikus.
Én szeretem őket - de egyedül vagyok - a családomban - ezzel a tulajdonsággal
Dátum: 2009.01.16. 23:56:10
Milyen jellegű kiterjesztés nincs?
xls
ppt
wmv
kkt
-----------------------
Anyám borogass! Ez nem a válasz, ez egy felkiáltás.
Tehát ha a kérdés informatikai, akkor a válasz az, hogy
1. olyan kiterjesztés nincs, aminek legalább egy karaktere tiltva vannak (*,?,/, stb) (bár editorral még olyant is lehetne létrehozni, de az már tényleg nem Végzetúr szint)
2. az hogy a kérdező a közkereseti társaság (http://hu.wikipedia.org/wiki/KKT) fogalmat idegennek tekinti az informatikától, az szuverén tulajdonsága. Vegyünk egy gazdasági adatbázist, ahol a BT-k adatai .bt kiterjesztésű fájlban vannak, a kft-ké .kft, és a kkt pedig .kkt. Lehet, miért ne?
A javaslatom az, hogy ha már valaki szakmai kérdést ír, akkor vagy a saját szakmájából vegye az infot, vagy nézzen utána.
Ha ezt kérdést messzire dobjátok, én is utána néznék
Nem várt poen. A http://www.filext.com/ szerint a kkt kiterjesztés a "TTSKONE " elnevezésű "calcualte machinery costs in agriculture" mezőgazdasági számolótábla kiterjesztése.
Dátum: 2009.01.16. 23:05:05
Az emberi test mennyi csontból áll?
157
175
206 *
272
---------------
A válasz nem lehet pontos, mert rasszfüggő, mint ahogyan a magasság, testfelület stb. is.

Sőt, ahogy látom már tavaly (5085. hozzászólás - 2008.11.03. 07:24:56) valaki morgott miatta, de ezek szerint bentmaradt.
Dátum: 2009.01.16. 22:44:41
OFF- vagy mégsem ?
WYSIWYG - What You See Is What You Get = Amit látsz, azt kapod [ angol informatikai rövidítés ]
1. informatikai alap
Grafikai szerkesztési mód, a karakteres korszakban még nem létezett.
Korábban a kódalapú programozás miatt pl. az előző sorban lévő vastagítást úgy oldottuk meg, hogy valamilyen kódot tettünk eléje, meg mögéje: [ b ] ez legyen vastag [ / b] ez meg már ne. Ma kijelölöd, bevastagodik, és bár valójában a kódok megmaradtak, neked nem kell vele foglalkozni. Amit látsz, azt kapod. Ez egy elv, amit folyamatosan alkalmazol , akkor is, ha nem ismered.
2. társadalomszociológiai alap
A kvizkérdések az általános művelséget célozzák, és kizárják a lexikális, speciális stb. kérdéseket. De! Ezek is vitathatók! Ladó Gyula Lajos nem találta meg a lexikonban a kolbászt (kalbász alakban sem) emiatt nézte le az említett művet. A fórumokon egyeztetjük, hogy ki-mit tekint általánosnak, közismertnek, és bár a végső szót (húzást) valamelyik moderátor teszi meg, azért ez közös munka.
A wikipédia legjobb példa arra, hogy a papíralapú, hosszan és professzionálisan készült lexikonok mennyire korszerűtlenek. Azért abban is van tévedés, hamisítás sőt médiahekk.
Azt várom, amikor majd a Vágóék fognak a Végzetúr kvizre hivatkozni!
Dátum: 2009.01.16. 20:46:25
WYSIWYG - sajnos beletartozik a mindennapi fogalmaink közé.
Valóban angol rövidítés, valóban le lehet fordítani (Azt kapod amit látsz), de a mostani OKJ, ECDL vizsgákon (alapfokú számítástechnika) már úgy hivatkozunk rá, mint közismert (beépült) idegen szavakra (mint a findzsa, nyereg, futball, kapitalizmus).
Nem vonom kétségbe, hogy nem ismered, nem is szükséges. Komoly előnye van annak is ha valaki távol tartja magát az informatikától: állítólag bin Ladent ezért nem tudják elkapni. Sem laptop, sem mobil, csak kecskék meg pásztorok.
Nem is ír ide beeeeeeeeeeeeeeeee
Dátum: 2009.01.16. 12:22:15
Melyik fokkal mérnek szöget?
Radián*
Maligán
Kelvin
Baumé

A fok az fok, a radián meg radián. Nem jó a kérdés.
Szerintem törölni kéne.

Ki Irta? Ezüst félhold blues, A halál havában, Karnevál.
Bihon Tibor
Gáspár András*
Szélesi Sándor
Nemes István

Ezt csak Google-ből tudtam, lehet műveletlen vagyok, de szerintem nem az "általános műveltség" része.
A hozzászólást Kojenci módosította Ma, 08:40:55-kor

(1) Az első kérdést csak kicsit kellene módosítani: Az alábbiak közül melyikkel mérnek szöget?
(2) A másodikhoz meg, hogy legalább Az ezüst félholdat olvasd el. Alternatív történelemben igen jó könyv. Orson Scott Card szerintem is jobb, de ő ezt még akkor írta amikor Card még egy kéjes gondolat sem volt!
Én elég sok mindent tanultam az itteni tesztekből. Persze van amikor egy-két komolyabb morgás megengedek, de van amikor csak hümmögök, és utánanézek.
Hümm? Hümm!
Dátum: 2009.01.16. 12:05:21
Először egy pozitívum:
A felsorolt írók közül melyik nem magyar nemzetiségű?

P. Howard
Vavyan Fable
Leslie L. Lawrence
Jules Verne
--------------------------
Nekem nagyon tetszett!
--------------------------
Most a szokásos morgok:
Mikor találkozol a sárkánnyal?
10-es szint
nem találkozol vele soha
20-as szint *
kb 40-es szint
-------------------------
Hát itt és most! Honnan tudjam? No és azt sem, hogy mit evett a kérdező reggelire!
=========================
Hány szavazatod van, a mikor belépsz egy szövetségbe?
Először is melyikbe? A Diákszövetségbe, a NATO-ba, a házasság nevű szövetségbe?
Az utóbbiban lehet hogy az asszonytól függ, mennyit hagy meg nekem.
=========================
Melyik egy tipikusan Túlélők Földjés faj?

varkaudar *
troll
ork
elf
-------------------------------------------
Nekem speciel ez egy kifejezetten speciális kérésnek tűnik.
Na persze a kérdező szerint lehet hogy aki ide jár játszani, annak otthon kellene lenni a több játékban is ...
Kiállna velem fejben gyököt vonni? Én négyből tudok!
Jó, értem.
Dátum: 2009.01.15. 20:18:18
Miért tökéletes szám a 6?
Mert az a kis kunkor a tetején kifejezetten csábossá teszi a többi szám számára
Mert olyan egész szám, amelyik megegyezik osztói összegével (1+2+3 ugyanannyi, mint 1*2*3) *
Mert hasonlóan a többi tökéletes számhoz, csak prímszámmal osztható
Mert olyan szép kis formás, mint a 0 és a 8 amelyek szintén tökéletes számok

Poénnak nem rossz, de.... Áááá...
----------------------------------------------
Van egy létező matematikai definició, miszerint "tökéletes szám ...", de hát ezt nem kell tudni.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tökéletes szám - A számelméletben tökéletes számnak nevezzük azokat az egészeket, amelyek megegyeznek osztóik összegével.
Érdekességképen olyan is van, hogy barátságos számok (http://hu.wikipedia.org/wiki/barátságos számok), de nem szeretném őket viszont látni, továbbá a négyzetgyök mínusz egyet sem!
Dátum: 2009.01.15. 20:12:49
A Thalesz tétel a derékszögű háromszögről szól. Ez egyértelmű.
A derékszögű háromszögeket felhasználjuk sok helyen bizonyítási elemként (pl. az átfogóra emelt körívcsúcsú háromszögeknél).
Ez itt már másodlagos hivatkozás.
Dátum: 2009.01.15. 20:08:38
Humornak szántam a "ragzunk hejesen" alakot, de ha akarod, igazad van.

Csókoltasson Fülig Jimmy
Dátum: 2009.01.15. 19:23:34
Mit jelent a "zeppelin"kifejezés?

Egy rang
Pilóta
Egy lövedék fajta
Léghajó
------------------
Nekem egy német tervezőt jelent, aki léghajót IS tervezett (Ferdinand von Zeppelin), továbbá egy kiváló "klasszikus" együttest, a Led Zeppelint. De hát én annyi mindent tudok!
------------------
Az elektromos gitáron általában hány húr van?

15
4
6
32
---------------
Általában eltérő, attól függően, hogy basszus vagy szóló esetleg ritmus. Azon kívül lehet egy hagyományos gitárra elektromos erősítőlapot tenni, és akkor az is elektromos lesz, és beszélhetnénk még Babos Gyula katamarán (kétnyakú) gitárjáról :-)
Dátum: 2009.01.15. 11:16:58
Mire/kire nevezünk garabonciásnak ?
Piaci bevásárlóeszközre
Kerti szerszámra
Nagy terhek emelésére képes járműre
Sámánra, táltosra
-------------------------------------------------
Miért nem ragzunk hejesen, hamár homár?
szal:
1. Kit/mit a kérdésben,
2. viszont akkor tárgyragok kellenének a válaszokhoz.
3. Avagy a kérdést fogalmazzuk át, hogy "Kire/mire mondjuk, hogy garabonciás?", akkor jó a válaszok formája.

(... és ha Böszörményi Gyula Gergő sorozatát elolvassuk, vagy otthon vagyunk a magyar mitológiában, akkor még az is eszükbe juthat, hogy a garabonciás, sámán, táltos fogalmak eltérő jelentésűek! Lásd. pl. www.alomfogok.hu lapon a varázskörök jurtáit)
DE most már tényleg
Dátum: 2009.01.14. 09:55:58
mai ajándékaim:

Mik szaporodnak tojással?

hüllők *
kétéltűek
emlősök
halak
- - -
csókoltatom - többek között - a kacsacsőrű emlőssel ...
============================

Mire gondolok amikor egy kérdésre gondolok?

Egy filmre
Arra hogy mi lessz ma a vacsora
A halakra
Egy kérdésre
-
Mit gondolok, amikor a kérdésalkotóra gondolok?
===============

Miböl épül fel a bogarak "páncélzata"?

Sz_aruból
Kitinből *
Csontból
Bőrből
-
Sz_ar írásmód :-)
===================