Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.01.29. 19:34:27
Idézet: Liadas - 2009.01.29. 19:23:37
A felsoroltak közül melyik való kifejezetten hajmosásra?
Sampon x
Tusfürdő
Habfürdő
Szappan
Szerintem primitív kérdés.

Kedves Liadas!
Te nagy valószínüséggel az emberi nem szebbik felébe tartozol.
Hidd el, hogy vannak, akik számára ez komoly probléma!

-----------------
részlet egy feminista listáról:
9. Miért mindig 2 sorosak a női viccek?
Hogy a férfiak megértsék őket...

10. Miben hasonlítanak a dinoszauruszok az intelligens férfiakhoz?
Abban, hogy mindketten kihaltak...

11. Hogyan választanád ki a világ 3 legbutább férfiát?
Találomra...
Dátum: 2009.01.29. 19:15:20
Mire jó a ventillátor?

levegő mozgatására
portalanításra
szántani
test edzésére

MacGyver biztos tudna vele szántani. Nálunk az irodában ajtókitámasztóként funkcionált. A múltkor láttam, amikor a szerelő a szétszedett számítógép belsejét egy kisméretű ventillátorral portalanította. Ha nagy, és megpróbálom kinyomni párszor, akkor testet edzek vele. Szal bármelyik.
Na jó, én kekec manó vagyok de azért ez necces.



Milyen harci eszközt vetettek be először a somme-i csatában?

bombázó repülőgépet
biológiai fegyvert
tankot
föld-levegő rakétát


Én ellenem ma többször vetették be ezt a kérdést. Egy 15 kérdéses menetben kétszer vagy háromszor kaptam meg. Azt már nem is mondom, hogy ha nagyon kekec lennék, akkor nem találnám a helyes választ. A somme-i csatában ugyanis a páncélozott önjáró lövegeket vetették be, amelyeknek a lánctalpfedelére rögzítettek üzemanyagtároló tankokat (fémtartályokat), amikről később elnevezték magát a harceszközt.

Hány méterrel van a tengerszint alatt a Holt-tenger?

399
1002
103
12,6


Na ez nagyon jó kérdés!
Elég tudni az elvi infót (alatta van, töbszáz méterrel) és ki lehet választani a lehetőségek közül.
Nem az összekeverhető válasz (397, 398, 399), nem az elhülyéskedő kérdés (ki ölte meg a Holt-tengert), nem a sorozatszintű verzió (A Jóbarátok melyik női szereplője járt 2206-ban szilikonsüttetésen a Holt-tenger mellé?)

Hová tartozik a tarantula?

gerincesek
puhatestűek
rovarok
ízeltlábúak


Izé, a te családodba! Már bocs!
De ha otthon kedvencként tartom, vagy a tánciskolánk kabala állata, akkor hozzánk tartozik. Szóval egy korrektebb kérdést, mert egyébként az ötlet jó. Tudod: TORCSaNeValFa.


Hány kilométer a Föld kerülete?

65536
40000 *
50000
25000

Mi? Kerülete a síkidomnak van, a testnek felülete, térfogata illetve egy sikmetszetének lehet kerülete, de akkor valami arra utaló megjegyzést (pl. egyenlítő).
Ja, és hol? Ugyanis , mint a mai aláírásból látható, a föld alakja vitatható ?-)
Ha tökéletes gömb, akkor jó a javasolt válasz.
Ha forgási ellipszoid, és nem a pocakjánál mérjük, akkor több! Kérdezd meg családod hölgytagjait, hogy milyen fontos, hogy hol mérik a három körmértéket
És végül ha kocka? Akkor jó, ha nem a testátlónál, mert akkor hú de sokszor gyökkettő !
Dátum: 2009.01.29. 18:07:40
Ezek a V3-ből való kérdéses kérdések.
A kérdések előtt kérdem, hogy most több adatbázis lesz különböző hibákkal, vagy hibák önálló életet élve bagzanak a világok közötti szmötyiben és szaporodnak, szaporodnak, szaporodnak, szaporodnak, szaporodnak ?
Kik a rabsicok
a rabokra vigyázó őröket hívták így
az orvvadászok
az orvhalászok *
a biróságon az elitélteket kivezető személyek


Mind az orvhalászok, mind a orvvadászok viselték ezt a nevet helytől és kortól függően.
Milyen "színű" mágus volt Gandalf a Balroggal vívott csatája előtt?

Erre gondolhattam volna, hogy valamilyen kártya elem (AB, CD, HKK) de olvastam a Gyűrűk Urát, és tudom, hogy Gandalf színváltó volt. Renonc alkat.
A kérdés tulajdonképpen jó. De! Nem kellene jelezni benne, hogy melyik témakörből való? (GYK – gyengébben kedvéért Gyűrűk ura)

Melyik istent hívták Wotanként is?

Thort
Odint
Zeuszt
Hádészt

Ahogy a görög-római, úgy a germán-kelta mitológiai is komoly átfedést mutat. Kérdés az, hogy ezt az átfedést a kérdésben mennyire lehet specifikálni. Mert tulajdonképpen a főisten funkcióra Zeusz is igényt tarthat, nem csak Odin.

Mit jelent az angol "firefly" szó?

szentjánosbogár *
lángoló ég
sarkifény
az amerikai vadászpilóták álltal használt kifejezés a légelhárításra


Anglicizmus. Nekem még a dogfight (légi közelharc) illetve a ladybug (katicabogár) tetszik.
Nem visít valaki, hogy fordítás? Javasolt idegen szavak török nyelvből: alma, ökör, süllő, gyeplő …
http://hu.wikipedia.org/wiki/Török_jövevényszavak_a_magyar_nyelvben

Ki találta föl a RUBIK-kockát?

József Attila
Rubik Ernő
Te
Én


Amilyen kocka vagyok - vállalhatnám. Nekem még vastagbelem is derékszögekkel vált irányt - persze közelítóleg. -+ 90 fok.
Szal EZT kihagynám

Ki volt Lancelot?

Egy tolvaj.
Napóleon lova.
Egy mártír.
Egy lovag.

Tényleg, ki volt Lancelot? Akiket én ezen a néven ismerek, az
Sir Lancelot, a kerekasztal lovagja,
Sir Lancelot Charles Lee bibliafordító,
Lacelot Hall, az Inner Circle dobosa és
dr Lancelot Ware angol tudós és ügyvéd.
No de biztos ti is ismertek még pár Lancelotot. Vegyük mondjuk a Liverpooli telefonkönyvet
... és persze Jézussal tele van az összes dél-amerikai ország, mert ott ez adható név ...

Ki gyújtotta szerelemre Lancelot szívét?

Hivatkozva ez előző beszólásomra melyik Lancelotra vonatkozik a kérdés? Mert Lancelot Hallnak pl. folyamatosan ég a szíve
Dátum: 2009.01.29. 16:01:17
Mi Beográd magyar neve ????

A kérdés jó. A válasz jó. De minek az a sok kérdőjel a végén ???????????????
De tényleg ???????????
Innen Bukarestből, a magyar fővárosból, ahogyan a Valami Amerika 2-ben mondják, ez teljesen normális!
Dátum: 2009.01.28. 22:29:29
Idézet: bokorn - 2009.01.28. 22:10:02
A Mars és a Jupiter között egykor keringett egy bolygó, aminek neve megegyezik egy Volkswagen modell nevével. Mi a bolygó neve?
Touareg
Scirocco
Phaeton
Tiguan

az emlitett bolygo nem letezett, ez egy (mara idejetmult) elmelet volt (a maradvanyainak gondolt aszteroidak ossztomege joval kisebb mint kellene...)
kicsit at kene fogalmazni, egyebkent tetszik a kerdes

Botond Bolics Gyögy és Marton Béla zseniális sci-fijeiben ez a bolygó még létezett :-)
Mit szólsz az alábbi alakhoz javaslatként:
A Mars és a Jupiter között igen sok aszteroida kering, amiről egy időben azt gondolták, hogy egy bolygót alkottak. Ennek a neve megegyezik egy mai Volkswagen modell nevével. Mi is az?
Dátum: 2009.01.28. 22:14:28
Lába van, de mégsem jár, víz felett visz, nem madár. Nem rab, mégis láncot hord, s minden utat összetold�. Mi az?


Tulajdonképpen helyesírási hiba lenne, ugyanis van a "d" és a "." között egy oda nem illő karakter.
Mit is mond a helyesírási tanácsadó a pont elé helyezett négyzetről?
(Megvan! Ez nem nyelvtan, ez geometria! Ez az érintő négyzet! Püthagorasz foroghat a pontjában! )
Dátum: 2009.01.28. 21:58:49
Mennyi 10*10=???

100 *
400
200
300

... legalább 17-es számrendszerben kérdezte volna !
Töhöröhölnihi !
Dátum: 2009.01.28. 16:29:19
A felsoroltak kozul melyik nem mobiltelefonmarka?

Nokia
Ferrari
Sony Ericsson
Samsung

1. valamelyik határontúli végzetúrtársunk lehet, aki nem képes magyar ékezetes billentyűhöz jutni.
Az alt kódokat megadhatom, ha kérdi - ez az egyszerűbb oldala a kérdésnek.
( az ehhez szükségesek: ö - Alt+148 , ü - Alt+129 , á - Alt +160 )
2. Jelen pillanatban a Ferrrai valóban nem mobiltelefonmárka.
De!
Az üzleti globalizáció irányvonala arra mutat, hogy egyre több értékesítési vonal olvad össze különböző indokok miatt. A hipermarketek saját néven forgalmazzák a beszerzőik termékeit. A cégek kényszerfelvásárlási hulláma miatt egyre kevesebb néven egyre több termék lesz elérhető. Ráadásul gyakori marketingfogás hogy egy termék piaci helyzetét piacon kívüli szituációkkal erősítik. Pl. a Ferrari felvásárolhat egy olcsó, gyenge mobiltelefongyárat, és akkor a következő F1-es évadban a jegyek mellé ad Ferraris telefonokat.
Ez egyrészt jó reklámhordozó (olcsóbb mint a pálya melletti nagy tábla) másrészt bezavar a mi kvizünkbe is!
Lehet, hogy csak ezért csinálná?
Dátum: 2009.01.28. 16:07:03
Elnézést mindenkitől, akinek a lelki életébe belegázoltam ma akaratlanul. Elindítottam egy tizenvalahány lépéses vadászatot, és ezalatt belefagyott a gépem egy másik alkalmazásba, így nem tudtam a kérdéseket ellenőrizni az első néhány után. Bocsánat a hibás értékelésekért - ha voltak.
Ami megmaradt, azt alább sorolom
-----------------------------------------------------------------
Mi a Beholder Kft. nevében szereplő fantasy szörnyeteg magyar nyelvű fordítása?

Szemlélődő
Pillantó
Szemzsarnok *
Tanú

A fordítás nyelvi alapja félre visz, ha csak valaki nem találja meg a választ egy korábbi fórumos morgolódásában. Én törölném.

Az alábbiak közül mi nem igaz a gyémánt hordára?

Vesztes portyázáskor kevesebb lélekenrgiát vesztenek.
Induláskor kis bőrpajzsot is kapnak.
Győztes portyázáskor több lélekenrgiát tudnak szerezni.
Olcsóbban vásárolhatnak a Lélekkufártól.


Általában spec.-nek minősítem a Végzeturas kérdéseket, mondván hogy honnan tudja egy 7. szintes a 17. szint játékkörülményeit.
Két kivételt tennék:
- az első az ilyen, amit a játék folyamán jó ha folyamatosan szem előtt tart minden játékos. A hordák tulajdonságai, az őskövek lehetőségei stb. Amivel mindenki mindig találkozhat.
- a másik, amit jó ha korábban megtanul, pl. a küldetésválasztásnál a szinthez kötött feladatok (Drakin, hordaparancsnok, sárkány, orákulum), hogy ne vegye fel feleslegesen korábban.

Hányadik szintű pajzs a mithril pajzs?

17
18
16
19 *

Végzetúr kérdésnél specnek minősítek mindent, ami nem az első 2 szint tudáskészletéhez illeszthető, iiletve nem általános.

Hány terrabájt egy petabájt?

1024 * szerinte
1024*1024*1024
1024*1024
8*1024

Spec. és nem azért, mert én tudom, csak mellényomtam, mert kapkodnom kellett ... hanem mert ez a nagyságrend nem tartozik a jelenlegi ámítástechnikai eszköztárunk hétköznapi mértékegységei közé.

Mit nem haszhálunk a panírozáshoz?

Víz
Liszt
Tojás
Zsemlemorzsa

Sztem h-t n helyett :-)
Dátum: 2009.01.27. 23:32:29
Hány helyes válasz után tehetel fel te is kérdéseket?

10000
400
100
10000000

1. helye sírás: tehetel - tehetsz
2. sztem már volt , és korrekt alakú kérdéssel

Csak az érdekesség kedvéért ebből a topicból az alábbi formájú hasonló tartalmú kérdéseket találtam:
a. Hány helyes válaszodnak kell, hoyg legyen, hogy te is feltudj tenni kvízt?
b. Mielőtt megváltoztatták a szabályt, hány helyes válasz után lehetett feltenni egy kérdést?
c. Hány helyes válasz után tehetc fel kérdést a Végzetúrban?
d. hány helyes válasz után tehetsz fel saját kérdést a végzetúr játékban?

Legalább egy nyelvtanilag korrekt is van a rendszerben, mert emlékszem rá, hogy kaptam ilyen kérdést, és nem morogtam miatta.
Dátum: 2009.01.27. 23:06:51
Hát igen, ez a kor.
Én a vizsgaidőszakban még nem játszhattam online szgpes játékot.
A JATE kollégiumában zongorán játszottunk hárman.
Tarokkot.
Azért zongorán mert nem volt asztal, viszont volt egy zongora a szobában, és a matekos bármilyen vizszintes felületen tud inni, kártyázni vagy hányni.
Bőőőőőven volt lehetőségem kipróbálni.
Bizonyítékául annak, hogy matekos voltam, íme az un szegedi tétel:
Ha a Lófarától indulsz el, akkor bármely két kocsma között van egy harmadik.
A tétel első Folbert féle kiegészítése:
Nem szükséges a Lófarától kiindulni, mert bármely másik kocsma megteszi.
A tétel második Sztacho féle posztullátuma:
A kiindulás helye ambivalens a tétel kijelentése szempontjából: ahol vagyunk, az a kocsma.
Dátum: 2009.01.27. 22:55:37
Mit tett Feofár kán Sztrogoff Mihállyal?
megölette
megvakíttatta *
megsüketíttette
megcsonkíttatta

Még nem hallottam erről a kánról, de legalább tanultam valami újat ma is! Jó kérdés

Csak azt is jegyezd meg, hogy ő nem történelmi alak.
Eredete Jules Verne: Sztrogoff Mihály [1876] c. könyve , illetve a belőle készült film ( Sztrogoff Mihály [1970] Delia Boccardoval). http://mek.oszk.hu/00500/00526/
Dátum: 2009.01.27. 17:48:49
Idézet: CaveMaN - 2009.01.27. 14:26:09
Most komolyan, nincs jobb dolgod?

Off - Senki nem olvassa, aki nem akarja olvasni! Ez egy OFFolda !
-------------------------------------------------------------------------------- ---
Tudod, amikor kiderült hogy bináris és decimális átváltás esetén a latin sokszorozók (pl. "kilo") problémát okoznak, akkor kitalálták, hogy vezessük be a kibi alakot.
1 kilobyte = 1000 byte és 1 kibibyte = 1024 byte
Elvben jónak tünt. És a kukába került. Gyakorlatilag csak azok foglalkoznak ma is a kibibájttal, akiknek nem okoz problémát a binaritás, a többiek addig keverték, amíg elértük azt, hogy pl. egy merevlemez kapacitását úgy számoljuk ki, hogy a nagyobb 1024-el szorzunk, ha eladjuk és 1000-el, ha vesszük. Ha megnézed a termékleírásokat, akkor rájössz, hogy ez sajnos nem vicc.
Itt a kvizmizéria alapja is az, hogy miképpen lehet igénytelen közösség igényét felkelteni, Solarist adni Naruto mellett, mert nem kell megszüntetni egyik részcsoportot sem, csak egészségesebb arányt hozzunk össze!
Milyen koktél az, aminek a 99%-a vodka? Erős!
----------------------------------------------------
Off vége
Innen olvasható, de már minek : Vége / Fin / End / Ende (Michael)
Dátum: 2009.01.27. 17:23:01
Melyik évben született több gyermek a földön?
2007
1918
1452
1919


földön lol.

Aztán mán mé' "lol" ?
Mert ugye van a vízben szülés, az otthon szülés, hallottam már repülőn történő szülésről ...
És egy csomó olyan kérdést kaptam a kvízben, ami biztos, hogy nem a földön született ....
Dátum: 2009.01.27. 17:18:57
Én vállalom, hogy nézem, gyűjtöm, szeretem a Naruto-t- de elég sokan mondják, hogy nem vagyok normális.
-------------------------------------
Mikor normális egy matektanár?
Ha egységnyi méretű, és merőleges a tábla síkjára!
Dátum: 2009.01.27. 17:16:01
Melyik nem gyüjtögetős kártyajáték?
HKK
KG
ÁF
TF

Én a kanasztában sokat gyűjtögettem, a römöben olykor, a mahjongban sokat. De a kártyajátékok neveit mindig kiírtam.
Ez így speciális, kereshetetlen, javítandó.
Javaslom a kérdező jelentkezzen a Fiatal Alkotók SZéchenyi Oszkár Körébe.


Milyen színű a víz?

Kék
Zöld
Színtelen
Piros

A tartalmazó vegyületektől függ. Nálunk a klórtól sárga. Elvileg, a hákettőó színtelen, de az még laboratóriumi körülmények között is csak sokkilencesnek becézik, mármint hogy 99,999... %-os tisztaságú. Ha a benzinkútnál veszel ionizált vizet az arány jobb lenne - abba fagyállót szoktak keverni. :-)
A Wiki szerint persze
Színtelen, átlátszó: a vasoxidhidrát vörösessé, az algák zöldessé, a tőzeges talaj sárgássá festi, míg az algák, baktériumok, agyag, és homok zavarossá tehetik a vizet. A választ tehát eltalálható, csak engem zavar.
Zavaros leszek, mint a víz.
De mitől is lesz zavaros, ha tiszta, és nincs benne semmi?
Na ugye milyen zavaros egy dolog!
Dátum: 2009.01.27. 17:00:44
Idézet: Motyogó - 2009.01.27. 16:02:06
Mi narutonak az alma?
hogy kage legen
megszabaduljon a bene lakozo demontol
hogy ne keljen iskolába menie
hogy talalkoyon az őseivel

Törölni, és légyszíves minden olyan kérdést szintén törölni amiben benne van ez a szó, hogy naruto... Szánalmas.

Te tényééleg nem nézed a Naruto-t? És a Lyútyubon se? És az angol nyelvű ismétléseket se? És nem vetted meg a magya képregéneket rúla? Te télleg nem vagy Naruto fan? Hát akkó lerattál a dragonbólná, vagy még a Tavasz 17 pillanatáná?

Stirlitz körülnéz, és óvatosan, hogy senki ne lássa, aláírja ismét a nevét: Stirlitz.
Dátum: 2009.01.27. 13:37:29
Idézet: Hokunda - 2009.01.27. 12:25:17
Melyik túdos nevéhez fűzödik a gravitáció leírása?
Neumann János
Szentgyörgyi Albert
Albert Einstein
Isacc Newton*
.

Gravitáció? Gallilei, Newton, Einstein, Stephen Hawking, Marx György ... hosszú a sor, többszintű leírása létezik, talán még az elsőség is vitatható, ha az ókori filozófusokat is bevesszük a pakliba. Ők ugyan nem írtak képletet, de a testek egymásra hatása Ptoleimaiusnál már szerepelt :-)
Dátum: 2009.01.27. 13:30:46
Idézet: CaveMaN - 2009.01.27. 13:09:30
Hány kiló 1 tonna?
100
1
1 tonna mi?
1000


Törlés. Igénytelen válaszlehetőség, egyszerű

Aha!
Komolykodás az igénytelenséggel szemben - de csak neked
1. Egy kilobájt hány bájt ? Tényleg egyszerű a kilo jelentése?
2. Ha kérsz a közértben "egy kilo" kenyeret, és egy kekec-nyelvész-akadémikus helyettesít a pult másik oldalán mi történik?
2.1 Oda ad 1000 db kenyeret (mert ugye egyszerűen ezret kértél)
2.1 ha közlöd, hogy 1 db kenyeret akarsz , de egy kilogrammosat, akkor a válasz az lenne, hogy az nem tudja kimérni, mert a bolti mérleg csak kilopond mérésére van kalibrálva, hiszen súlyerőt mér nem tömeget.
2.3 ha üvölteni kezdesz, akkor mindketten felébredünk, és megállapodunk abban, hogy szép-szép a nyelv, de egyre gyorsabban változik ....
Dátum: 2009.01.26. 22:26:20
Idézet: Mormord - 2009.01.26. 22:07:48
Idézet: Mortu - 2009.01.26. 21:54:24
Mennyi az első tíz természetes szám szorzata?
Válaszokat nem tudom. Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 000

Tudtommal a 0 nem természetes szám.


Hát ezt sajnos rosszul tudod. Bár vannak helyek/órák/emberek akik nem tartják természetes számnak a 0-át, a definició szerint az. Különben azt mondjuk, hogy pozitív egészek.
A természetes számok definíciónja megtalálható a http://hu.wikipedia.org/wiki/Giuseppe_Peano címen. (Peano-axiómák, bár valószínűleg általánosban nem így tanítják)

1949-1989-is Mo-on a 0 nem volt természetes szám. A pozitív egészeket tekintettük csak annak. A szovjetek nem tudom mikor álltak vissza az eredeti Peano féle definicióra, mi 1989-ben. Az én régi egyetemi tankönyveimben és a maiakban más a természetes szám meghatározása.
A politikában ez természetes - nem nagy szám