Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.03.13. 19:05:52
Hány nagydíj gyözelmet aratott a F1.-ben Michael Schumacher? 2002.-ig?

60
64 *
52
48

Schumifan vagyok, de ez funtasztikusan spec ! :-( Ja, és minek a kérdőjel a kérdés közepébe?
Ki a Manchester united csapatkapitánya?

Rio Ferdinánd *
Pool Scholes
Ryan Giggs
C.Ronaldo

Ez még inkább spec, mert nem vagyok mancseszterkedvelő - bár én a United -et is nagy kezdőbetűvel írtam volna.
Dátum: 2009.03.13. 16:13:59
Mi van az egyebek menüben?
Blog
Kvíz
Pihenés
Legenda


Ezekkel már tele van a padlás...
A hozzászólást ZheldoR módosította Ma, 16:04:29-kor

Kérd a kérdés javított formájú közlését:
Mivel van tele a padlás?

Csak találj ki hozzá négy jó választ, mert ha én kezdenék neki, nem férne bele a négy lehetőségbe!
Dátum: 2009.03.13. 15:32:19
Ha feldobsz egy káposztát mi esik le?

Tv
Alma
Káposzta
Üdítő

ANYÚÚÚÚ!!!!! NEM AKAROOOOOOOOM!!!!!!

OK. Akkor csak neked, a módosított változat:
Ha feldobsz egy üdítőt mi esik le?

Tv
Alma
Káposzta
Üdítő

==========================
Hány húrja van egy "solo" gitárnak?

6
12
5
4

Hans Solo gitárjáról van szó? Vagy olyan gitárról, amivel szólózik a zenész?
Ha az utóbbi, akkor bármennyi. A szóló eszközfüggetlen tevékenység. Profi zenekarban gyakran előfordul, hogy mindegyik zenész valamikor játszik egy szólót is, hogy technikai tudását megmutassa, hogy játszhasson, meg csak.
Melyik NEM egy mosópor márka?

Tomi
Béla
Persil
Dosia

Emlékeztek a "Másik" nevű mosóporra? Hosszú ideig ment egy Persil reklám, a Másik mosóporral hasonlította össze a Persilt. Aztán megjelent a magyar piacon a Másik nevű mosópor. Kb 2 hónapig volt kapható, azután a zseniális tulaj (Klapka úr) perelte a Persilt, és megegyeztek peren kívül.
Szóval bejegyeztettem a Béla nevű mosóport!
Dátum: 2009.03.13. 12:12:09
Mit kap az aki baksist kap?

Egérutat
Pénzt *
Édességet
Kegyelmet

Ajándékot, ami lehet pénz is. Javításra javaslom.
Kik vagy mik a milleriták?

molnárok
lisztben lévő kártékony bogarak (házi lisztbogár)
világvége várók (pl: jehova tanúi) *
a mormonok másik elnevezése

Ö! Tény, hogy a milleriták várják a világ végét. Én is számítok rá, mint sok egyéb csoport embere, bár nem vagyok millerita. A kérdés és a helyes válasz együttese így nem korrekt.
javítandó!

Melyik autógyár épít gyárat kecskeméten?

Mercedes *
Lada
BMW
Audi

Kecskemét!

Melyik állatot nevezzük Dromedárnak?

a Varacskos disznót
a Kafferbivalyt
az Egypúpú tevét
a Kétpúpú tevét

Kérem kisbetűvel írni a közneveket!
Hol található az Andok?

Amerika
Ászia
Európa
Afrika

Ázsia, te szejp!
Az alábbiak közül melyik egy közgazdasági szakkifejezés?

Lelátó-hatás
Stadion-effektus *
Mókuskerék
Küzdőtér-harc

Bármelyik! Az ilyen típusú hasonlatértékű kifejezésekhez szabadon kapcsolhatok fogalmakat.
Ki Játszik a Féktelenül Című Filmben?

Robert De Niro
Keanu Reeves *
Brad Pit
Al Pacino

Kedves német kollega/kollegina. Nálunk - a Lajtán innen - a mondaton belüli közneveket kis kezdőbetűvel írjuk. Általában.
Záksőn!
Dátum: 2009.03.12. 22:33:00
Re: Kvíz 3.
2145. hozzászólás - Ma, 22:07:58 (Válasz Magusocska #2115 hozzászólására.)
Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a... mi is fogyott el?

Pénz a hadikasszából
Nép bátorsága
Katonasága
Eső a kalapjáról

Klasszikusokat csak pontosan! A helyes válasz "regimentje". Javítandó!

Ööö. Nem kötekedni akarok, de itt nem az volt a feladat, hogy folytasd, hanem mi fogyott el? Igen ha idézett volna, akkor regiment, de így a katonasága a helyes válasz szerintem. Mivel tudtommal a regiment katonaságot jelent.

Márpedig idézett!
Ha a kérdés olyan alakú, hogy mije fogyott el K.L parancsnoknak, akkor igazad lett volna, de itt a "Kossuth nótából" idézett.
Dátum: 2009.03.12. 22:30:16
Mi lehet a SOHO az alábbiak közül?
Egy űrrakéta neve
GPS rendszer
Napkutató szonda
Földi obszervatórium

Mi lehet? Akármi.

Wiki szerint Solar and Heliospheric Observatory, üstökös, öntőde, napkutató szonda, londoni városrész ... én eddig a "Small Office - Home Office" értelemben használtam ....
Szóval a válasz nem egyértemű!
Dátum: 2009.03.12. 22:23:43
Hol található Petra városa, ami híres sziklába vájt városáról híres?
Szíria
Egyiptom
Jordánia
Izrael

Illet volna tudnom, hisz ez egy különösen híres(sőt híres-híres) város

Hát a Wiki ismeri [http://hu.wikipedia.org/wiki/Petra_(romváros) ], Bibliai helyszín, UNESCO világörökség ... Pár ezer éve, még ott buliztunk.
Szerintem illett volna.
Más!
Hogy hívta 2. Rákóczi Vak Bottyánt?

Párduc apó
Hős oroszlán
Tigris apánk *
Medve tata

A hagyományos írásmód szerint II. Rákóczi Ferenc. Javítást javaslok!

Mi volt az aranybulla(1222)?

aranygyűrű
aranypecsét
aranyóra
aranyszobor

Nu!
A bulla fémpecsét, köralakú doboz, amit irathitelesítésre használtak. Anyaga Európában többnyire arany vagy más fém, Bizáncban ezüst. Ha aranyból való pecsét, akkor arany bulla (külön írva). Egybeírva az 1222-es II. András féle alkotmánybővítést értjük alatta. Ráadásul azt nagybetűvel szoktuk írni.
A kérdés válasszal így hibás. Javítandó!
Melyik szerepelt csak gondolatkísérletben az alábbi "tudós állatok" közül?

Erwin Schrödinger macskája
Ivan Petrovics Pavlov kutyája
Luigi Galvani békája
Konrad Lotrenz hollója

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
2009-ben is érvényes alabama állami törvény szerint tilos egy sofőrnek bekötött szemmel vezetni. Érvényes lehet-e egy értelmetlen törvény nálunk?

Az uniós kodifikációk miatt nem.
Igen, ha az ellenzéknek kedvező.
Igen, ha a kormánypárnak kedvező.
Igen - pártfüggetlenül - ha nem érvényteleníti a parlament.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Tulajdonképen nem kérdezek, csak ismét javaslok: a 25%-s határ miatt a kérdések legyenek szint szerint csoportosítva:
- alapkérdés - általános, ez van most
- küldetési kérdés - ez lehet spec is (pl. Potter, foci, magyar falvak)
- nehezebb kérdés - kvízolimpiára (pl. 25%-os)

Csak érdekességképpen, az alábbi kérdésre a jó válaszok aránya 71.05 % - amit azért nem vártam.
S. Marcus szerint a matematika olyan mint a költészet: nem lehet pontosan definiálni. Az alábbiak közül ki NEM volt egyszerre költő ÉS matematikus?

Lewis Carroll
Omar Khayyam
Szépkuti Miklós
Neumann János

Szal nem lehet megsaccolni a tagság tudásszintjét - legalábbis nehéz - de csak churcilli értelemben.
Dátum: 2009.03.12. 13:39:33
Fáradhatatlan szolga, több tonnát visz a hátán naponta. Egy dologra azonban rá nem veheted: Hogy visszatérjen oda hol születet. Mi az?

Folyó
Hangya
Elefánt
Rabszolga

születet -> született
Hogy -> hogy (ui. mondat közben van és nem tulajdonnév)
Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a... mi is fogyott el?

Pénz a hadikasszából
Nép bátorsága
Katonasága
Eső a kalapjáról

Klasszikusokat csak pontosan! A helyes válasz "regimentje". Javítandó!

Hány helyes kvízkérdés kel hogy te is kérdést irhass?

125
100
75
50

kel -> kell
irhass -> írhass
Ja, és kell még egy vessző a kell és a hogy közé.
2. szinten (alap beállításként) napi hány portyázás pontot kapsz?

12
10
30 *
15

Ez jó! Mivel a váltás 3. szinttől él, a kérdés korrekt, kezdőknek is tudható (ha nem, akkor jó ha megismerik).
Mi a címe annak a magyar havilapnak, amely tudományokkal, felfedezésekkel és techkával foglalkozik és azokról ír?

3. Évezred *
Meglepetés
Playboy
Praktika

techkával -> technikával
Bár azt hiszem a technikáról ír időnként a Playboy is - legalább is Verebes szerint.
És egy új technika gyakran Meglepetés, és Praktika című lap vagy van, vagy lehet még ....
A helyesírási hibák javítandók, a többi - néma csend.
Dátum: 2009.03.11. 11:23:35
Ki volt az izzólámpa feltalálója?

Henry Ford
Thomas Alva Edison
Puskás Tivadar
Bíró László

Jogtulajdonosa.
Ha utánaszámolsz, hogy hány találmány fűződik a nevéhez, akkor napi többszáz jön össze. Üzletemberként a nevével adta be az alkalmazottai fejlesztéseit, találmányait, egyrészt mert így könnyebben átment a hivatalos eljárásokon, másrészt mert ez neki jó üzlet volt. Jogilag viszont valóban annak számít, mint a Microsoft és a többi cég.
Csak morgok - de nem tudok korrekt javítási ötletett adni. Jus mormorandi.


Hányadik állam Arkansas az USA-ban?

55
12
25 *
14

Az első amit törölni kellene a spec kérdés miatt. A többi 49 is várható?

Az alábbiak közül mi nem igaz a zafír hordára?

ÉP-jük gyorsabban regenerálódik.
Harcban kevesebb sebzést szenvednek el.
VP-jük gyorsabban regenerálódik.
Magasabb tulajdonságokkal indulnak.

Nem igaz, hogy közéjük tartozom, ezért - már bocs - de nem érdekel az ő erősségük.
Én viszont nagyszerű neskafét csinálok (sic!), ami az én TP-mből ad a páromnak ÉP-t.
Kik voltak azok az "anabaptisták"?

Szent lélek létezését tagadók
Krisztus isteni természetét tagadók
Szentháromságtagadók
Újrakeresztelők *

Ma is azok.
Dátum: 2009.03.10. 19:28:21
melyik város nem bácsmegyei?

kecskemét
kecel
lajosmizse
szeged*

Ad.1 Pár nagy kezdőbetű jó lenne ...
Ad.2 Hát .... na nagyjuk. Ismerje meg ki-ki hazáját!
Hajrá Karancslapujtői Bányász!
Hol van, mikor nyert először, utoljára, és ki a tartalék kapus?
(He-he nincs is olyan mármint tartalék kapus, mert a CSAPAT az VAN!)
Dátum: 2009.03.10. 18:17:15
melyik a feleség tréfás elnevezése?
....
oldalkocsi


Két megoldást tartok elfogadhatónak (oldalborda, oldalkocsi), a másik kettőt csak a vaskosabbaknak (oldalszalonna, oldalas).
Sajnos csak egyet lehet kijelölni. Így a kérdést jelölöm ki. Törlésre vagy javításra.

Ez meglepett. Tényleg használják feleségre.
http://www.c3.hu/~nyelvor/period/1242/124210.htm

Kovács vendégül látja otthon a barátját Szabót. Meg akarja kínálni, ezért szól a feleségének:
- Drágám! Hoznál nekünk egy kávét valami aprósüteménnyel!
- Milyen szép - mondja Szabó - hogy negyven év után drágámnak nevezed a feleségedet.
- Nincs sok választásom - így Kovács - már régen elfelejtettem a nevét!
----------------------------------------------------------------------
Most kaptam, de nem másoltam be, mert kiakadt a zegér!
Szal!
Melyik ország nem lett soha footballvilágbajnok? Brazilia, Franciaország, USA, Németország.
A helyes megoldás az USA, amit el is találtam.
Aztán eszembe jutott, hogy van olyan hogy amerikai football (rögby), amit játszanak Japánban, Ausztráliában, sőt Magyarországon is.
Nem tudom van-e világbajnokság amerikai footballban. Ha van, akkor a kérdéssel is baj van, ha nincs, akkor OK.
Ki van rögbis a vonalban? Brékó, brékó!
Dátum: 2009.03.10. 15:40:46
Mennyi 2+2 "üzleti" üzleti körökben?
5
Ha veszem 3, ha eladom 5.
4
3

Tegye fel a kezét, aki érti, hogy van ez az ..."üzleti" üzleti...

Most mit akadékoskodsz! Szerintem te a kákán is csomót keresel. Apropó!
Tudod hogyan lehet a kákán is csomót keresni?
Olcsón kell venni és drágán eladni!
Akkor már érted, hogy mit jelent az "üzleti" kifejezés?

Mennyi a végeredmény? 5-5+2=?

-2
11
4
2

Pentium I-el hibás eredményt adott (FDIV hiba). Javítandó - minden hibás P I-es.

Melyik nem online böngészős játék?

Végzetúr
Gyűrük ura
Travian
Gladiatus

Én játszottam C64-en a Gyűrük ura játékkal (még letölthető a hálóról emulátorral együtt), legalább három fajta LOTR (ez ugyanaz) játékkal találkoztam PC-s környezetben és eggyel Mac-en. Szal lehet hogy van on line verziója is, csak én nem ismerem. Szerinted tutkó hogy nincs?

Mit NEM tehetsz prémium tagként?

Írhatsz saját legendát
befogott állataidat elnevezni
Saját képet feltölteni
az életpondod gyorsabban regenerálódik

Ezt a kérdést, mint javaslatot tegyük a fejlesztési topicba! Szeretnék saját legendát írni!
Melyik anyag nem éghető az alábbiak közül?
Sajt
Benzin
Spirituszkocka
Kerozin

Te még nem voltál nálam, amikor melegszendvicset csinálok! A sajt ég, csak az ementáli lukai kisebb lánggal!
Viszont az égő sajttal nem tudok járművet hajtani. Kérem a kérdést pontosítani az "éghető üzemanyag" irányába!
Az 1978-as Formula-1-es világbajnoság végén ki győzött?

Mika Häkkinen
Gilles Villeneuve
Jody Scheckter
Mario Andretti


Ad.1 világbajnoság -> világbajnokság
Ad.2 spec. F1-ben csak a Sch-val kezdődő versenyzőket tudom elfogadni általános műveltségnek!


ja és volt még egy nagyon gonosz a pontos kérdést sajna nem jegyeztem fel, de vmi ilyesmi volt mennyi az összege MCMXIII+DLXII?

MMCXII
MDXI

stb. nagyon gonosz...

Mi a problémád vele? Bármely élő latin megmondja, mert napi szinten így számolnak.
Ja, hogy holt nyelv? Bármely necromata secperc alatt idevarázsol neked egy holt latint, aki kiszámolja.
Halálos pontossággal!
Tudod-e, hogy a korai középkorban a királyik udvarokban voltak számolópárbajok, ahol az udvari matematikusok ilyen feladatokat oldottak meg (római számokkal zérus nélkül). A veszteseket olykor ugyancsak osztották. Darabokra. Maradékosan.
Dátum: 2009.03.10. 12:12:16
Mi volt Harrison Ford eredeti szakmája?

színész
asztalos
kőműves
ács

Wiki: Mivel nem volt elégedett a felkínált szerepekkel, Ford hivatásos áccsá képezte saját magát, hogy jobban el tudja tartani akkori feleségét és két kisfiát.
Tehát eredeti szakmája szerint színész, és később megszerezte az ács képesítést is.
A kérdés így nem jó!

Melyik a legközelebbi csillag?

Proxima Centauri
Nap
Vega
Esthajnal-csillag

Mihez képest? A Földhöz, a naprendszerhez, a B12-es bolygóhoz?
A kérdésbe kérnék egy viszonyítási alapot!
Melyik várost hívják Sun Citynek is?

Miskolc
Szeged *
Debrecen
Budapest

Szandékosan soha nem neveztem így ezt a várost, pedig szandálban, cípőben jártam oda eleget! Gugli-Wiki kiadott ezen a néven Dél-afrikai várost, magyar zenekart , fűt-fát-egeret.
Ez még csak nem is spec, hanem információs zárvány. Szanálnám.Törlendő!
Melyik tea NEM a Camellia Sinensis nevű növényből készül?

Zöld
Fekete
Vörös *
Fehér

Nem! A fehér tea enyhe fermentálású - a vörös teljes a többi szín köztes! (http://www.terebess.hu/tea/fermantacio.html ) A nem Camellia Sinensis növényből készült főzet neve lehet "nem tea", vagy "gyógy tea", esetleg "gyümölcs tea" , fözet stb. Még az is okozhat elnevezési zavart, hogy lehet az adalék mellett tealevél is benne. Tehát a csalántea (Magyarországon) vagy tartalmaz Camellia Sinensis leveleket a csalán mellett vagy nem. A válasz így nem jó! Javítandó!

Milyen nyelven állítotts össze Werbőczy István a Hármaskönyvet?

szlovák
magyar
német
latin

állítotts -> állította

Az alábbiak közül melyik egy rajzfilm címe?

Scooby-Doo
A bohóc
A köd
Cobra 11

Per most kettőnk tudása alapján?
Scooby-Doo - képregényként indult, játék és rajzfilmként fut, de láttam már élőszereplős kisfilmet is belőle (mint pl. az Asterixből)
A bohóc - van egy élőszereplős tv sorozat, és hihetetlen sok mese ilyen cimmel. Animációs és élőszereplős egyaránt.
A köd - gondolom te a többverziójú élőszereplős filmből indultál el. Van anime is (A naruto I. sorozatban) ezzel a címmel. Én láttam régebben egy magyar rajzfilmet is ilyen címmel, ami a hatvanaa években készült egy galaktika-scifi alapján.
Cobra-11 - itt is van egy élőszereplős tv sorozat, de a dzsungel könyve (Riki-tiki-tévi) egyik folytatása még követheti a kobrák sorsát - Jó - én tényleg nem tudok ilyen rajzfilmet, de nem tudom kizárni sem, hogy még lehet, vagy valahol valaki ismer.
Az eddigiek alapján is problémás a kérdés!
Szerintem javítandó!
Hány szín van a Rubik-kockán?

1
2
4
6*

Szerintem 7 !
Ugyanis a kockának is van egy alapszíne, ami a felragasztott színnégyzetek mellett látható.
Persze ez felfogható kukacoskodásnak is, mindenesetre én leírtam, ti meg szóljatok hozzá.
Dátum: 2009.03.09. 19:51:40
Milyen gyülölcsből készül a törköly pálinka?

szőlő *
narancs
körte
alma

Attól függ milyen gyümölcsből készítették.
Az alkohol (bor) készítés után visszamaradt növényi részekből álló törkölyből párolt anyag a törkölypálinka. Itt a sarkon almából fogy a legtöbb, Egerben a körtét fogyasztottuk. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Cider)

Egy repülőgépet vezetsz, 3an felszállnak Budapesten, 2en leszállnak Párizsban, aztán 5en felszállnak New Yorkban, hány éves a pilóta?

6
Amennyi idős a kérdés válaszadója
12
Nem tudni

A kérdésben kellene a számok és a ragok közé kötőjel (3-an), a "nem tudni" helyett valami elegánsabb, mondjuk "a megadott adatok alapján nem számítható ki".


Milyen színre váltanak a közlekedési lámpák, mielőtt villogó sárgák lesznek?

kialszanak
piros *
zöld
sárga

Erre már morgott más is:
247. hozzászólás - 2009.02.23. 14:56:21
A közlekedési lámpák csak üzemzavar vagy kikapcsolás esetén váltanak villogó sárgára. Ilyenkor bármilyen színről válthatnak.
Normális működés közben álló sárgára váltanak és utána zöldre.

Egyetértek vele. Törlés!
Melyik fájl neve a futtatható álomány?
exe
jpg
iwd
doc

Ad.1 álomány -> állomány
Ad.2 nem a neve, hanem a kiterjesztése
Ad.3 Bár annak idején a CEB (command, executable, batch) szabály korában csak ezek voltak futtathatóak, ma már a Microsoft világban is lehet tetszőleges kiterjesztésűt futtathatónak kódolni. A Linux alatt mindig így volt. Ez viszont komoly szakmai kérdés.... De a társítás funkció miatt az ECDL és OKJ tanfolyamokon úgy tanítják, hogy "indítsa el a konyv.doc állományt!". Erre az elindul! (adatállomány -> társítás funkció -> alkalmazásindítás [itt a World] -> adatállomány kezelése az indított állománnyal)
A helyesírási hiba és a kiterjesztés szó javítandó, a harmadik pontot leírtam, de mint szakbarbár (Klassz Andra) nem döntök, csak szóltam.
Dátum: 2009.03.09. 15:34:04
Melyik mese alapján készült Steven Spielberg "Hook" című filmje?

Pinocchio
Peter Pan *
A kék madár
Robin Hood

Vitába szállnék.
Volt a Peter Pan (Pán Péter), majd folytatásaként megjelent a Hook (film és könyv) és végül a Csingiling (film és könyv).
Az eredeti történetben (Peter Pan) szerepel Hook kapitány és Csingiling tündér (ez utóbbi vitatható, de legalább a név- és fajazonosság vitathatatlan), de a két új történet mégiscsak kiegészítés, több, és nem csak a figurák szerepeltése miatt.
Szal szerintem a Hook film a Hook regény párja (sorrendiségi kérdés lehetséges).
Dátum: 2009.03.09. 14:35:32
Hány tagból áll az amerikai esküdtszék?

12! Megtippeltem, eltaláltam, de kerestem égre-földre, sehol nem írtak erről...amúgy meg nem is nagyon érdekel.

Rossz helyen kerested.
Keresőkulcspéldák: '12 dühös ember", O.J .Simpson, Petrocelli, Philipp Marlowe :-)
Dátum: 2009.03.09. 11:53:01
Milyen típusú nyelv a JavaScript?

Elosztóoldali
Kliensoldali *
Szerveroldali
Kapcsolatoldali

Szellemesek a kamuválaszok (nekem a hajam állt égnek tőlük), de a többieknek spec. Mi ketten tudjuk. Jó nekünk!
A számitógép csak hányas szám rendszerbe tud gondolkozni?

100
10
10000000000000
2

Ad.1 rendszerbe -> rendszerben
Ad.2 Nem tud gondolkodni.
Ad.3 Ha a gondolkodáson a programozott rendszer szerinti döntésképességet érted, akkor tetszőleges számrendszerben, aminek megjelenítése ízlés szerinti: többnyire a bináris (kettő), oktális ( nyolc) , decimális (tíz), hexadecimális (tizenhat) formát alkalmazzák. Vannak műveletek (pl. negálás), amik a bináris ábrázolásban egyszerűbbek, vannak amik oktálisban stb.
A tárolás rendszere az dominánsan bináris, bár már találkoztam már attól eltérővel is (3-trináris).
Mi a magyar Forma1-es versenypája neve?

hUFOring
Hungarocel
Hungarikum
Hungaroring

versenypája -> versenypálya

Hol rendezték meg 2007-ben a rubik kocka VB-t?

Bécsben
Budapesten
Nem volt 2007-ben rubik kocka vb
Pekingben
Mivel tulajdonnév, emiatt Rubik Kocka VB. Javítandó!

Mikor robbant el az elsö atombomba?

1946 szeptember 6
1946 augusztus 6
1945 szeptember 6
1945 augusztus 6 *
A Wiki szerint:
Az első atombombát 1945. július 16-án robbantották föl az új-mexikói Alamogordo melletti kísérleti telepen.
Ugyanezen év augusztus 6-án Hirosimára, majd augusztus 9-én Nagaszakira dobtak atombombát.

Tehát a helyes válasz nem választható, de javítással javítható. Vagy a kérdés, vagy a válasz.

Milyen saláta létezik?

hadúr
cézár
gróf
király

Ha a Cesare Cardini által kitalált pirított kenyérkockás variációra gondolsz, akkor az nincs a válaszok között (Cesare saláta). Bármelyik névre rittyentek 5 perc alatt egy salátát haikuval és öntettel. Így nem jó. Javítandó!

Ki volt Rigó Jancsi, akiről a süteményt elnevezték?

híres cukrász
kitalált név, valójában nem létezett
híres hegedűs, prímás
földesúr

Ez így tökéletes! Azért másoltam be, hogy látható legyen a "nincs ilyen" tartalmú válasz elfogadható alakja. Piros ponty!

Mit kell először csinálnod a befogott állatoddal?

kiengesztelni
felszereléssel ellátni
idomitani
fejleszteni

Szabadon engedem, sajtolom... mikor milyen kedvem-feladatom-igényem van. Hibás! Javítandó!

A víz fagyáspontja?

nulla kelvin fok
nulla fahrenheit fok
nem fagy meg
nulla celsius fok

Fagyos siker a nem fagy meg lehetőség miatt. Ebben a formában törlésre javaslom.

Melyik halból szokták általában a halászlét főzni?

süllő
ponty *
durbincs
törpe harcsa

Én speciel 4-6 féléből, mikor mit kapok. Az alaplé 4-5 fajtából (első sorban törpeharcsa) és a végén teszek bele pár nagyobb halszeletet ami az ízes lében fogyasztható, ez lehet akár ponty is.
Az én gasztronómiai ízlésemet ez kérdés (pontosabban a válasz) egyszerűen sérti! De ha ti beveszitek!
------------------------
Most néztem meg a Wikit: A valódi népi halászlének a sok és jóféle hal (főleg a ponty). . Ő is a multihalikus rendszer mellett teszi le a voksot: a monolitikus (egyhalú) változat egyszerűen menzikus! Brrrr!
Dátum: 2009.03.09. 10:53:39
Hogyan sűrítjük a hideg gyümölcslevest?
habarás
lisztszórás
rántás
kukorica-keményítővel

Én pudingporral (eper vagy puncs).

Mi vaniliapudinggal.
Dátum: 2009.03.08. 20:11:01
A postás mindíg........-szer csenget.

2
3
kopog
10

A film, a könyv a kérdés jó. Csak
Ad1. mindíg -> mindig
Ad2. a kopog helyett egy számot, mert ugye a ... helyére kellene beilleszteni (kopogszer csenget?).
Javítandó!

Melyik robbanóanyag folyékony?

TNT
LŐPOR
NITROGLICERIN
C4

Ezek elég nagyot szólnak, de amelyik nem rövidítés, az lehetne kisbetű!
javítás!

Buga Jakab nevű karakter melyik filmben volt látható?

Egri csillagok?
Tüskevár?
A Tenkes Kapitánya?
Rózya Sándor?

Ad.1 A kérdőjelek irtandók a válaszok végéről!
Ad.2 Mikori a Rózya Sándor film? Ebben játszhatott még Déryné Széppataki Róza? Avagy elgépelés?
Javítás!
Hol található a világ legöregebb és legmélyebb állóvize a Bajkál-tó?

Oroszország
Kanada
Kina
Argentina

Tény, hogy a Wiki szerint A kora körülbelül 25-30 millió év, amivel a Föld egyik legöregebb tava. de ha én teremtéspárti vagyok, akkor .... Ezen kívül nyelvtanilag a Wiki állítása csak egzisztenciára utal, unicitásra nem! Ezek szerint az egyik legöregebb tava tehát akkor a kérdést is eszerint bővítsük.