Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mohonc

Oldal: 12345
Dátum: 2009.08.28. 15:47:01
Idézet: Vodkaslecso - 2009.08.28. 15:10:10
Idézet: Barbey - 2009.08.28. 13:51:04
Nem azzal van a baj, hogy nem lehet rajonni, hogy mit szeretett VOLNA kerdezni a kerdezo, hanem hogy rossz a kerdes. Akarhol van a macia vilagon (de legyen az barmilyen allat), ha megy 1 km-et delre, 1 km-et keletre, 1 km-et eszakra, akkor NEM er ugyanoda vissza. A Fold ugyanis gombolyu, es semmifele haromszog nem alakul ki, nem er veget a vilag az eszaki-sarkon, stb. Az a szerencsetlen maci egyszeruen elindul egy jegmezon, megy erre, arra, amarra, es NEM jut ugyanoda vissza. Magyarul nem fogadom el a magyarazatot, a kerdes egyszeruen szar.


Nem rosz bár lehet, hogy nem ide való, ez inkább logikai kérdés. Gömbháromszögben kell gondolkodni (az egyenlő oldalú gömbháromszög belső szöge mindig 90 fok). Az indulási és az érkezési pont az Északi sark és a kérdés csak ebben az esetben igaz. Tehát a maci csak fehér lehet, hacsak nem egy eltévedt turista medve a résztvevő. Tanulni pedig sohasem késő.


Jo, akkor alkalmazzuk a szferikus trigonometriat, mert te abban szeretnel gondolkodni. Megjegyzem egyszerubb lenne, ha a realitas talajan maradva ertekelned a kerdest. Nos, mivel a Földről, mint egitestrol van szo, ezert csillagaszati gombharomszogben kell gondolkodnunk. Ekkor a gombharomszog rendelkezik azimut szoggel, amely a horizont delpontja es a Fold horizontális talppontja altal bezart szog, az oramutato jarasaval megegyezo irányban merve. Ekkor a zenit lesz az eszaki-sark, es ugyan tovabbra is ervenyes az osszes trigonometrikus tetel, nem derekszogu lesz a haromszog.

De mondhatnak meg ezer variaciot... Azokat az 1km-eket nem 0 secundum alatt teszik meg (a wiki szerint egy jegesmedve 40 km/h-val tud futni (most nem valtom at neked m/s-ba, ami a hivatalos SI mertekegyseg)), tehat ezen ido alatt forog a Fold, amelynek mint ismeretes, olyan a fotengelye amilyen, stb. stb. stb. stb. stb.

Egyszeruen az a NEMTUDJUKmilyen maci sehogy sem er vissza UGYANODA.

A kerdes tovabbra is hulyeseg.


Szerintem meg feleslegesen kötözködsz. A Földön általános értelemben egyértelmű, hogy mit nevezünk északi iránynak.
Én meg nem értem, hogy a te macid miért kóborol összevissza, ha egyszer megkapta az utasítást, hogy menjen erre meg erre 1-1 km-t.
Ne kóvályogtasd összevissza szegényt, és akkor tényleg fehér lesz.
Dátum: 2009.08.28. 06:47:44
Hogy irják helyesen?

adiasz
aidiasz
adidas
abdias

Mit és kik? A kínaiak? Egyébként meg reklám.
Dátum: 2009.08.25. 10:26:44
A mai 25 kérdésből egybe sem tudok belekötni, ráadásul az enyémet is 10 perc alatt elfogadták.

Alakul a dolog! (csak el ne kiabáljam)
Dátum: 2009.08.24. 11:29:57
Idézet: wacker - 2009.08.24. 10:55:03

Mit jelent az utópia?
megvalósíthatatlan elképzelés*
izületi megbetegedés
gyomnövény
másnaposság

Az utópia miért lenne megvalósíthatatlan elképzelés?


A legnagyobb sűrűségű kémiai elem, korrózióállóságáról is nevezetes. Vegyületeinek oldatai különböző színűek, innen a neve! Melyik ez a fém?
ozmium
platina
arany
irídium

Ez alap műveltség lenne?



1. Az Idegen szavak szótára szerint is az.
2. Nem alapműveltség, de szép kérdés, jól van megfogalmazva és akár rá is lehet jönni. Irizál = a szivárvány színeiben játszik
Dátum: 2009.08.24. 09:17:36
Hát akkor ez nekem kimaradt.... Kösz!
Dátum: 2009.08.23. 19:49:44
Mikor a ... fejembe száll. ?

pálinka
bor
vodka
sör


Na most ez mi? Nekem bármelyik képes a fejembe szállni, persze erre a vodkának van a legkisebb esélye, mert azzal nem élek.
Egyébként meg kérdés vagy állítás?
Dátum: 2009.08.23. 14:04:27
Idézet: GabrielHunter - 2009.08.23. 11:16:29
Ki alapította a Szovjetunió első hivatalos néptáncegyüttesét (róla is nevezték el)?

Vaclav Nizsinszkij
Igor Mojszejev
Maja Pliszeckaja
Rudolf Nurejev


ne már, hogy ez nem spec!


Szerintem elég híresek, és ma is létezik. Ezért nem spec. Tavaly Budapesten is szerepeltek.
Sokadrangú rockegyüttesek mellett hadd legyen már színesítésnek egy ilyen is. Tessék kérem megjegyezni a nevét. Továbbra is állítom, hogy nem baj, ha egy kérdésből tanulni is lehet.
Dátum: 2009.08.23. 08:28:52
Fejezd be a mondatot! Mátyás a(z)........

Félkegyelmü
Krumpli evő
Igazságos
Vérszomjás

Ha már befejezem, elég lenne a kisbetű is.
Dátum: 2009.08.23. 08:16:51
Idézet: Almacsut - 2009.08.22. 10:29:15
Az alábbiak közül melyik egy francia-magyar koprodukcióban készült sci-fi rajzfilm?

Nemo nyomában
Kincses bolygó
Az idő urai
Egon és Dönci

Fejből sorolom az összeset.... Törlés!


Szerintem nem kell sorolni az összeset, mert csak egy volt és elég sokat beszéltek róla. Biztos nem voltál ott. Az idő urai, egyébként egy nagyon jópofa rajzfilm.
Dátum: 2009.08.23. 08:14:28
Idézet: Bogyo111 - 2009.08.22. 14:32:32
Sziasztok!

Gondoltam bemásolok ide pár szerintem rossz kvízkérdést, amivel az elmúlt napok során találkoztam. Ha lehet töröljétek vagy javítsátok őket.

Melyiknek van több szomszédja?
Svájc
Litvánia
Luxemburg
San Marino

Nos, Svájcnak és Litvániának 4-4 szomszédja van. Ha valaki találkozik vele Svájc a helyes, nekem mellékesen ezen múlt egy küldim, 20 kérdést kellett volna megválaszolni egymás után és ez volt a 18.


Folytasd a sort! Q,W,E,R,
H
S
P
T

Lehet itt is én vagyok a topa, de ezt akkor sem értem. Mi és miért a helyes válasz?


1. Valóban Svájc a nyerő, mert neki 5 szomszédja van. Icipici Liechtensteint kihagytad.
Szerintem maradjon, jó kérdés. Ha már valaki ránéz egy térképre, lásson is.

2. A billentyűzet 2. sora, elvileg az orrod előtt van. Logikai kategória. Nekem tetszik.
Dátum: 2009.08.23. 08:00:20
Melyik a legkisebb prím szám?

8
21
4
1

Valahogy éreztem, hogy az 1-et akarja rám tukmálni, de szegény akkor sem prím!!!!
Sürgős törlést kérek!!!



Ki volt az első emberpár?

Paris Hilton és a kutyája
Ádám és Éva
Jancsi és Juliska
Rómeó és Júlia

Hülye kérdés még hülyébb válaszokkal.
Dátum: 2009.08.22. 08:08:19
Egyetértek teljes mértékben.
Szerintem is jó kérdés és értelmes.

Egyébként meg örülök, hogy a tüsszentést másvalaki is megvédte!
Dátum: 2009.08.20. 12:46:31
Milyen színű Németország zászlaja?

fekete
piros
fekete-piros-sárga
sárga


Ez így, ebben a formában kissé nem jó...
Dátum: 2009.08.20. 07:47:25
Belgium francia anyanyelvű lakosai.

Búrok
Katalánok
Vallonok
Flamandok

A téma jó, csak hiányzik a kérdés - szigorúan véve.
Dátum: 2009.08.19. 18:37:10
Milyen fesztivál lesz 2009. július 9-12. között Zamárdin?

Volt
Sziget
Balaton Sound
Efott


Ez már nem aktuális, mert már volt, de nem a Volt.
Dátum: 2009.08.19. 10:56:01
Nem azt mondtam, hogy hasznos információ, hanem hogy érdekes.
Ha el is olvasom, a jó választ, megjegyzem és legközelebb tudni fogom.
Ha a wikin nem lehet megnézni, mint érdekes adat, attól még az. Nehogy már ez legyen az alap.

Nekem akkor is tetszik!!!!!!!
Dátum: 2009.08.19. 09:47:36
De miért érdektelen? Érdekes. Persze el tudok élni nélküle, de vele szebb az élet.
Egyébként ez a lexikális tudás dolog azért elég tág.
Szerintem akkor is jó és érdekes és ez nem hangulattól függ.
Dátum: 2009.08.19. 08:55:33
Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.19. 07:56:45
Melyik hónapban van a leglátványosabb csillaghullás?
November
Május
Augusztus
Január
véletlen eltaláltam



Pedig akár tudhattad is volna, hiszen még a rádió is be szokta jelenteni, hogy mikor kell az eget bámulni!
/Perseidák meteorraj - augusztus közepe körül menetrendszerűen megjelenik/

Jó kérdés! Kérem nem törölni!!!
Dátum: 2009.08.19. 08:50:43
Mi az, hogy alapműveltség? Mihez viszonyítod? Definiáld már lécci!
Legutóbb olyan javaslat volt, hogy írjunk érdekes kérdéseket.
Hát tuti jobb, mint a bent levők nagyrésze!
És akkor is jó kérdés!
Én arra szavazok, hogy maradjon!!!
Dátum: 2009.08.18. 23:07:53
Idézet: Máté96 - 2009.08.18. 19:55:25
Mekkora egy tüsszentés átlagos sebessége?

150 km/h
20 km/h
Nem mérték eddig
1350 m/s


érdektelen lexikális tudás


Engem speciel érdekelne. Mennyi? Ez nem lexikális, ez tök érdekes.
Oldal: 12345