Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.04.07. 12:22:45
Darkshade, csak javasolni tudom, hogy ha a 20 sajtolóst az aprós után hagytad, akkor az üres helyeiden hagyd meg az aprósban befogott lényeket.

36-os szinten fogtam hozzá az apró lényes küldihez, 77-es szerencsével, 150 csp-ből lett meg. Közben öt, azaz öt darab állatot fogtam be, abból három átment a préselős küldibe.

Most ott járok, hogy 460 csp-ből, írd és mondd 20 állatkát fogtam be (az aprólényes 5 db-jával együtt, amiből csak hármat tudtam átmenteni a préselős küldire), tehát még mindig hiányzik kettő a préselős küldihez.

Ezt 20-as csapdával, tehát elméletileg létező 7 %-os befogással.
És nagyon vígasztal, hogy maaaajd ezer vadászatra kikerekedik.

Edit:
Antioff: Engem bosszant olykor az ősköves italok abszolut random hatása. Hogy kiadok 2 őskövet egy bűvös nektárért, és akkor kiírja nekem fenn szép sárgával, hogy regenerálódtam 765 VP-t, amit egy sima goblin nektár jó formában majdhogynem szintén megcsinál. Miért kell a világon mindennek randomnak lennie?
Dátum: 2009.04.02. 20:48:21
Azért ilyen élesen nem fogalmaznék, van élet a játékban, olykor néha épp az a baj, hogy a fejlesztők olyannyira akarnak új dolgokat behozni, hogy nincs idő annak minden hatását és következményét előre lemodellezni, nagyon fonákos és aránytalan dolgok is bekerülnek.

Viszont a küldetések már iszonyúan egysíkúak lettek a fogj be ezt-sajtolj ennyit-lépj szintet stílusú, tudást, karakterfejlesztést, és semmi egyebet sem igénylő, pusztán randomon, avagy szintrohanáson, lásd a lépj négy-öt szintet (egy, másfél hónap végrehajthatóságú és abszolut értelmetlen), fogj aprót, kisebbet (nesze neked szövihűség és építés, azaz szerencsenövelés) mellette a legyen a szövetségi építésed X, küldik, amik a másik irányba terelgetnék a játékosokat.
Ezek már tényleg nem szórakoztatóak, kihívás, rajtunk múló teljesítmény nincs bennük, tengi-lengi küldetések, inkább bosszantóak, mint nem.
Tényleg nagyon jó ötleteket lehetett látni küldetésekre, amik kiválthatnák ezeket a monoton és sem játékélményt, sem tényleges eredményt nem adó küldiket.
Megkerülni sem lehet őket, mert előbb-utóbb betömörülnek.
Amik direkt a karakter forrásainak megcsapolását célozzák, legyen minden cuccod akkora, kettővel nagyobb, no és ez a 20000 LÉ minusz...ezekről már nem is szólnék inkább.

Esetleg lehetne betenni melléjük valós, rajtunk múló teljesítményeket követelő küldetéseket, amiért itt kell lenni, tenni-venni kell, nem a random dönti el, szóval...játszani.

Hogy ne legyen teljesen off:
Ha csak magam nézném, engem nem zavar az öt hónapos küldetés.
Akit a kényszer vitt rá, ha jóval erősebb lehúzós háborúja, ha rossz szövetségválasztás, illetve átigazolások, őket sem tudom érte elítélni, büntetni őket nem kellene érte.
Dátum: 2009.04.02. 14:40:47
Sorry, megelőztek.
Dátum: 2009.04.01. 17:07:08
Vagy esetleg ha az állatot nem is vesszük szettbe, csak a tárgyakat, de pl a "melyik (hány) állatom is aktív épp, vagy egy sem?" sem lenne egy rossz infó oda.
Dátum: 2009.04.01. 16:54:27
Ez jó ötlet Mortimer, és akkor elég lenne a csíkra a "szettkijelzés".
Dátum: 2009.04.01. 16:49:34
Idézet: Baraty - 2009.03.25. 16:12:57
A felső infocsík még képlékeny, szívesen várom az ötleteket, ki mit szertne a maradék helyeken látni.


Esetleg lehetne az épp aktivált felszerelés listája is itt, lehet csak az én problémám, de olykor "gyógycuccban" feledem magam, vagy valami speciális tárgy aktív épp, oda, ahova nem kéne.
Dátum: 2009.03.28. 01:03:57
Pedig ez ennyi.
Mondjuk nem tudom mikor lett megfaragva az életük, ez már egy hete itt dekkol egy aranyos háború miatt.
Dátum: 2009.03.27. 14:52:14
Sssshhrian, az energiaszellem
5.
18000 ÉP
Dátum: 2009.03.27. 05:02:17
Gondolod, hogy ő egyedül áll hozzá így, csak mert ő írta ide? Idézhettem volna mást is, többen is írták, legfeljebb nem ilyen arrogánsan, ahogyan azt is, hogy nem, nem a gyémántra fogják tenni.
Miért elfogadható az a bizonyíték, amit te mondasz, és miért nem, amit ő? Olyat nem láttál, hogy mé rí a gyémánt, ő a legerősebb? Meg hogy jó ez, mer dinamika? Meg olyat is, hogy jót fog ez tenni, legalább a gyémántok hordát váltanak, és helyre áll a népesség egyensúlya, amit én spec a legcinikusabb hozzállásnak neveznék?
Dehogynem láttad, hiszen magad is tettél ilyen hatalmasan fair javaslatot.
Szerinted akik Aranyalmát lenntartják ÉP-ben, azok senki mást nem fognak ütni, aki beéri majd őket szintben a szintvisszamaradás szaki miatt és gyémánt?
Biztosan nem, had vesszen az a hordagyűlölet szaki.


Olyan nemgyémánt is akad, aki látja, hogy ez nem jó.
Azt az egyértelmű eldőlést nézd meg jobban, és emlékezz hány százalékot is mondtam a gyémánt arányára? Mennyivel zárult le a szavazás?
Ennyit az egyértelműről.
A szerencse nem kétséges, ha megfelelő helyről nézzük.
Tőled.

Mortimer, a háború tornya majd hoz valamit, kérdés mit.
Nem figyeltem igazándiból a topicot, így nézd el nekem, ha butaságot kérdezek.
A háború tornyás háborúkban ki lesz iktatva a hordagyűlölet?
Dátum: 2009.03.26. 23:39:41
Aranyalma, szerintem nem lesz.
És ez annak köszönhető, hogy áh dehogy a gyémántra fogják kifejleszteni.

Fenti idézetem pusztán idézet volt Sun13 nevű játékostársunktól, valahonnan a topic közepéből, reprezetálandó, hogy hát "valóban" nem érinti ez úgyannyira a gyémántot. Gau szerint.
Dátum: 2009.03.26. 19:12:05
Idézet: Sun13 - 2009.03.14. 11:30:43
Igazán ha jól látom a gyémántok sírnak hogy mindenki gyűlöli őket. Csak pár adat:

- TOP 1 szövetség: gyémánt
- TOP 1 Karakter éppen gyémánt
- Legnagyobb tulajdonságösszeg: gyémánt
- Legnagyobb szakértelem összeg: gyémánt
- Legtöbb LE diferencia: gyémánt (ezt ne is említsük mert csak felhúzom magam)
- 90%-ban gyémánt karakterek támadnak.
- Elvesztett LE-m 90%-ban gyémántok vitték el.
- Összes csatám 80%-a gyémánt ellen van.
- Legnagyobb hatalom tornya ami miatt ment a sírás rívás hogy nem éri meg nekik, pedig már az építési költség legalább 3X kivették, szintén gyémánt szövi kezén van.

- Csodálkoztok hogy mindenki aki nem gyémánt a gyémántokat gyűlöli? Azt hiszem nem csak ilyen szakértelmük van, hanem így is van, és azt hiszem okkal. Amúgy nem mintha számítana, mert így is úgy is rommá vernek, de legaláb néha legyen egy kis sikerélményem. Ez a szakértelem szerintem azért nagyon jó, mert kicsit helyrebillenti a játékegyensúlyt ami durván el van tolódva a gyémántok felé.


Dátum: 2009.03.26. 19:02:59
Hát konkrétan egy hete néztem meg az én saját "vonzáskörzetemben" akkor még 29-39 között, 44 % volt a gyémánt aránya a többiekéhez képest. A többiek eloszlását valóban nem néztem. Össz játékosszinten kb ugyanez az arány, ha jól emlékszem (V1)

Három horda ellen kell védekezned, ami merőben más létszámú játékosmennyiséget jelent. Ha egy picit gondolkodik az illető, és aki eljut arra a szintre, hogy döntenie kell, az nyilván már gondolkodik is, akkor valószínűleg arra fogja tenni, ahonnan a legtöbb támadás várható, vagy ahonnan ő remél zsírosabb portyákat, több támadható ellenfelet. Én legalábbis így tennék.

A rejtőzködő bónuszról.
Ha ekkora szintmennyiség kimarad egy horda bónuszának érvényesítésében, az egy év múlva nem fogja tudni megverni azt, akinek a bónusz nem maradt ki a hordája életéből, tehát ismételten nem fogja tudni érvényesíteni a bónuszát, egy év múlva sem.

Valóban, a kevesebb támadás nem lebecsülendő, de mint írtam a minuszból, még ha kevesebb sem lesz plusz.
Dátum: 2009.03.26. 18:30:12
Izé...talán nézd meg előbb hol áll az akadémiánk.
Ebből amit itt elsoroltál, gyakoraltilag nekem semmi sincs.
És nem vagyok 30 PP-n, hanem 15-ön. Kétszer voltam 30-on, soha többé.
Nem TOP-ról beszélek, a mezei középmezőnyről.
Amiket itt elsoroltál, annak köze nincs a hordákhoz, mindenkinek egyformán adottak, vagy még nem adottak.
A gyűlölet meg a "népességarány" miatt nem. Ez ilyen egyszerű.
Aranyalma nem rontotta el. De annyi pluszal, amit a gyűlölet ad, ő sem tud mit kezdeni.
Akkor a mezei középmezőny, aki el sem rontotta, de ki sem igazán tudta használni?

A másik.
A mezőny eleje most 52-es.
Ha már itt elfogy a gyémánt bónusza, akkor mi lesz egy év múlva?

Én azt is beírtam, hogy várom a statisztikát, majd biztosan lesz.
És nem kerekperec kijelentettem, hogy márpedig nem érinti a gyémántot, vagy éppen hallgasson, mert... stb.
Mindössza a népességstatisztika, és a "harcmodor" miatt feltételezem, lásd be joggal, ahogy te is írtad, valószínűleg a gyémántra fejlesztődik ki legtöbb helyen.
Ha csak annak az 56 %-nak a fele fejleszti ki gyémántra, aki nem gyémánt, máris megfeleződött a gyémánt esélye a sikeres portyára.
Dátum: 2009.03.26. 18:00:47
Gau:
Holnaptól egy harmadára csökkentem a hordád bónuszát, a többiekét meg megháromszorom.
Ha nem tetszik, válts hordát.
Ehhez mit szólnál?

- kevesebb vesztésből, ami viszont többször fordul elő, az életben nem lesz plusz tulajdonság. (ujjongjak, ha nem 1330-at visz el valaki, hanem csak 1000-t? De ezt elvitte, és abból nem lesz tulajdonság).
- Olcsóbban vásárlásból sem (nonszensz, hogy azé vegyél minden szinten meg minden cuccot, mer spórolsz rajta 2000-t, a többiekkel szemben) ami az én 35-ös szintemen pl már a négy cucc lecserélésével mindjárt ki is adna egy tulajdonság árát, ehhez viszont el kellene rá költenem 52000 LÉ-t, és akkor húdejó nekem, megspóroltam nyolcat.)

Nem igaz, hogy nem értitek meg, ha a gyémánt nem rabol, elveszti az összes beleszólását abba, hogy mi legyen a hordabónuszával.
Sem a vásárlási kedvezmény aránya nem rajta múlik és nem változik, sem az, hogy mennyit rabolnak tőle, max nem áll lével, de azt mindenki megteheti.
Viszont ha ennyire beszűkül a tér, amiben az egyetlen rajta múló bónuszát érvényesíteni tudja, az nem fair.

Te is azzal jössz, hogy de te nem arra teszed. Ezt még kb beírták vagy 10-en, nagy jóindulattal. Hát ezzel nem vagyunk kinn a sárból. A többiek igenis a gyémántra fogják tenni, és épp amiatt, mert a gyémánt a legagresszívabb, mert kénytelen az lenni.
És ezt már én is leírtam.

A gyémánttal tudunk is játszani, amíg hagynak bennünket, és újabbnál újabb portyás korlátokkal, gyenge erősítéssel, védelem italával, béke csarnokával, akármivel teljesen el nem lehetetlenítik.

Nem azt kérjük, hogy legyen rosszabb a többieknek, hanem hogy nekünk se legyen rossz.
Dátum: 2009.03.26. 15:18:59
Már megbocsáss, de nem tudom neked mi gondod az én hangnememmel, amikor idefáradtál és a magad aranyosan lekezelő módján megpróbáltál kizavarni bennünket abból a topicból, ami arról szól, amiről beszélünk. Attól hogy a szavazás lezárult, a topic nyitott, írható, mint azt te is megjegyezted.
Ha el is olvastál volna, akkor feljebb leírom, hogy véleményem szerint miért ennyi a gyémánt, simán a neve miatt. Regkor, kívülről kb. ennyit ért belőle egy laikus, és nem a %-ot, meg regenerációt, meg kutyafülét.

Úgyhiszem vita nem is volt köztünk, tehát befejezni azt nem nehéz.
További jó fórumozást neked.
Dátum: 2009.03.26. 14:59:15
Had ne vezessem már le, hogy kisebb szinten olcsóbb volt minden, a 20-as tulajdonság is, tehát nálad sem volt 20K, nem mindegy minek a 33 %-a, amit mondhatni az összes tulajdonságra szét kellett dobni, ha partiban akartunk maradni minden hordával. Oppá.

Úgy meg elég érdekes lenne érvényt szerezni az igazadnak, hogy egyszerűen elhallgattatod a másik felet. Nem hiszem, hogy nekünk hallgatni kéne csak azért, mert ez neked így hajjdejó.
Dátum: 2009.03.26. 14:36:31
Nade nektek akkor is ott volt az 5 % plusz minden megtolt tulajdonságra, amit a gyémántnak viszont el kellett rabolnia, hogy ismét nyerni tudjon a következő csatájában, és ismét fejlődni tudjon. A tulajdonságok pedig ugyanannyiba kerültek neked is, mint nekem, meg a szakik is, viszont nekem magasabbra kellett fejlesztenem drágábbért, hogy ott legyek, ahol te. Ha mindketten csak vadásztunk volna, a te bónuszod akkor is nő, az enyém meg nem.
A te bónuszod sem múlik el a szintek növésével, a mienk mért kellene elmúljon?

A személyeskedést meg nem tudom mire érted, de ez a beszólásod most olyan volt, mintha egy társaságban összeáll három ember beszélgetni, a negyedik meg odaáll közéjük, hogy márpedig ti erről nem beszélgethettek, mert szúrja a szemem. Nem elmegy a terem másik végébe, betiltja a többieket.
Dátum: 2009.03.26. 14:16:26
Miért volt előnye kis szinten a gyémántnak, ezt fejtsd már ki légyszi. Van egy bónusza, ami 20-ig hat, vagy mi?

Nem nyitok, ez már erről szól, ha nem vagy rá kíváncsi, tán ne olvasd.
Dátum: 2009.03.26. 13:50:44
Freez, ezzel csak ott a baj, hogy 100 tulajdonság az a gyémántnak 100 tulajdonság, a többi hordának meg nem 100. Mert rájön a hordabónusza. A gyémántnak túl kellene fejlesztenie magát a ti TÖ-tökön, hogy ugyanolyan szinten legyen, mint ti. Ezért látja azt mindenki, hogy hudejól állnak a gyémántok, mer nekik van a legtöbb TÖ-jük, meg szerzett LÉ-jük. De hogy ez mit ér, az nem látszik, a többi horda bónusza összetettebb (és még csak ki sem lehet kémkedni, max. kiszámolgatni, de a TOP nem ebből áll).
És a tulajdonságpontok minden egyes emelés után drágábbak, míg a portyából szerezhető LE nem ilyen tempóban nő, hanem ilyen tempóban zsugorodik, vagyis nem marad terünk a többletbevétel megszerzésére, amire nektek nincs szükségetek, hiszen az 5 % az %, és a tulajdonságok növekedésével nő ennek a %-nak a valódi értéke, nem kell érte külön bármit is tennetek, elég, ha fejlesztitek a megfelelő tulajdonságokat, ha vadászatból, ha portyából, ha bármiből.

Magyarul míg a többi horda bónusza folyamatosan nő a tulajdonságok növelésével grátisz, a gyémánté annyi, amennyit tevőlegesen (nyertes portyával) képes megszerezni, és ezzel egyre drágábban növelni a tulajdonságait.

Na most ehhez képest a hordagyűlölet arra kényszerítené a gyémántot, hogy még több bevételt szerezzen, hogy nemhogy a hordák bónuszát kompenzálja, de immár a gyűlületét is, ami ha a smaragdos példádhoz visszatérünk (valószínűleg a legtöbb gyémánt a smaragdra fogja kifejleszteni, mert ők a második legnépesebb horda) még mindig csak arra elég, hogy kioltsa a smaragd gyűlöletét a gyémánt ellen, viszont tehetetlenül áll a másik két horda gyűlöletével szemben, mert oda ugye nem hat az ő gyűlölete. Tehát onnan szerezni többlet LÉ-t immár nem tud.
Ha te nyomsz 15-t a képességeiden + megcsinálod a gyémánt hordagyűlöletét, akkor te védve vagy mindhárom másik hordától, (mert ugye ők is a gyémántra feljesztenek gyűlöletet leginkább) addig a gyémánt ha kifejleszti a smaragddal szemben + 15, akkor még mindig csak ott tart, hogy semlegesíti a smaragdét, viszont az ugyenezt megtevő rubin és zafír ellen már tehetetlen, oda már 30 kellene mindkét tulajdonságra, mivel a gyűlölet oda nem hat.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha mindet ki lehetne fejleszteni, az sem megoldás igazándiból, mert úgy mindenki ellen előbb-utóbb kioltaná egymást, vagyis semmit nem érne, csak beleöltünk egy csomó LÉ-t. Nekünk így sem fog semmit sem érni, ha csak kioltja a smaragdét, még mindig nem tudjuk megszerezni a hordabónuszunkat, vagyis a nyertes portyát, és a tietek sem sokat (ismét csak ha abból indulunk ki, hogy a két legnépesebb egymásra).

Varaszlo, de mi erről még szeretnénk beszélgetni, ha nem nagy gond...
Dátum: 2009.03.26. 06:24:39
Freez:

Hogy miért van ennyi gyémánt, az szerintem nem nagy rejtély.
Odakeveredik a főoldalra egy abszolut laikus, mit lát? Négy követ. Smaragd, Zafír, rubin, gyémánt. Namostan lehet megnézi mi a bónusza a hordáknak, de hogy fogalma nincs mihez képest micsoda az 5 %, meg a regeneráció, meg miegyéb, az valószínű. Civilként dönt, melyik a legértékesebb? Hát a gyémánt! Rajta, regeljünk!
Hogy ezen múlik-e, hogy elveszi a javaimat? Ha nem múlik, akkor szerintetek ez miért jó? Miért jó + 15 tulajdonság erre is, meg arra is? Mert bizony múlik, nem is kicsit.
Hogy kevesebbet veszítünk, az nem fogja a hordabónuszunk érvényesítését szolgálni, attól, hogy ha eddig öten támadtak, és elvittek 1000 LÉ-t, nem leszek erősebb, hogy eztán heten támadnak és elvisznek 1400-t. És ahonnan eddig én hoztam 5 csatából 1000-t, onnan nem hozhatok csak 600-t(csak példaszámok)
A lehetőséget meg kéne adni, hogy valóban taktikázni tudjon vele a gyémánt is, hogy mire rakja, és nem végleg eldönteni, és örökre így jártál.
Láttam itt egy olyan javaslatot, hogy két horda bónuszából lehessen összegyúrni a gyűlöletet mindenkinek, személyreszabottan. Nah, ez már taktika lenne.

Valószínűleg ti, smaragdok kapjátok a legtöbb gyémánt gyűlöletét valóban, létszámból adódóan. Csak nem értem miért kell itt hisztiről beszélned, amit én nem látok jelen lenni, mindössze arról van szó, hogy ez így nem jó, és ennek hangot adunk.
Tényleg nem sportszerű, de a te álláspontod is megértem, míg a máséval csalánoznak az nektek nemhogy nem fáj, de még a csalán is le van verve.

Ricardo:
Ezt a sírás kifejezést be lehetne már szerintem fejezni. Nem hiszem, hogy sok gyémántot láttál sírdogálni, amikor nem a jó portyát, és az azt érintő bármilyen tevékenységet érintő változások jottek be a a játékba.
Mert a ti bónuszotoknak abszolut mindegy miből fejleszted a tulajdonságiadat, egykedvűen nyomja rá a hordabónusz a %-ot. Míg a gyémánt csak a pluszos portyákból szerezheti meg a rávalót. És nem abból, hogy kevesebbet visznek tőle, a kevesebb minusz is minusz. És itt megint a hordabónusz lett orronvágva, nem kicsit.
Egyébbiránt kíváncsi lennék arra a sírásra, ha holnaptól az jönne be, hogy az az 5 % ne 5 % legyen, hanem csak 2,5.