Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.10.15. 19:23:18
Azért kellene alacsony szintre, 40-re.
Dátum: 2009.10.15. 19:15:14
Sajtolásidő csökkentő relikvia, illetve azonnali újra sajtolást adó ital.
Ugyanez térkapu használatra.
Ezeket már alacsony szintre be lehetne tenni.
Dátum: 2009.10.14. 16:07:16
Az alábbiak közül melyik festény nem a historizmus képviselője?

Székely Bertalan: II. Lajos holttestének megtalálása
Benczúr Gyula: Vajk megkeresztelése
Mányoki Ádám: II. Rákóczi Ferenc képmása
Madarász Viktor: Zrínyi és Frangepán a bécsújhelyi börtönben

Hát örültem így ennek az alapműveltségi kérdésnek a kvízolimpián.
Dátum: 2009.10.13. 11:56:16
Nem okvetlen tör ki az a világháború, legalábbis remélem.
Az eleje 86-os.
100-ig nekik 14 szint, azaz 14*5= 70 nap kell, szilveszterre meglesznek kb.

Úgy kellene megoldani, hogy ne félévente kelljen ugyanazt a részét foltozni a játéknak, hanem rugalmasan alkalmazkodni tudjon ahhoz, ami máris látszik, hogy gond, nem kellene vele megvárni, mint most is, hogy nagy gond legyen.
Dátum: 2009.10.12. 14:58:01
Ezért lenne beletéve, hogy szinthez jelenik meg a segéd, tehát felméri a szövi megjelenéskori szinteloszlását, így a nagy különbségeket is kezelni tudná.

Egy tag egyet üthet, tehát ha a nagy a segédet kezdi gyűrni, akkor senki nem marad, aki a fő epiket leüsse, nem lesz érdeke a kicsit ütni.

Nem kell feltámadjanak, a segédek is epikus elven működnének, tehát regenerálnak, meghalnak.

A kincs hullása lehetne az utolsó lény halála, függetlenül attól, hogy ez most az egyik segéd, vagy a nagy epik.

A 10 lovagodat a szembenálló derék Dózsa féle parasztnépség hamar lepiszkálná a lováról, de most ebbe ne menünk bele, azért küldjünk hadba mindenkit, hogy mindenkinek legyen hadi élménye.
Elvégre erről szólna az epik reform.
A lovagjaid üthetik tovább orrvérzésig a főepiket, és ugyanolyan hősök maradnak, mint eddig.
Csak immár nem pusztán rajtuk fog múlni.

Jó a visszahívhatós is.
Teljesen.
Ha brutálisan csökken a nagyok sebzése, sőt, megkockáztatom, ők ne kapjanak állatfejlődést sem.
Epik spec nem érvényes rá.
Dátum: 2009.10.12. 14:21:25
Visszatérhetünk Damage megoldásához is, amit már eljuttattunk odáig, ha jól rémlik, hogy annyi segéd jelenik meg a nagyepik mellett, a szövi tagszint eloszlásában, ahány szükséges.
Ha a tagok létszáma egy 10 es (akárhanyas) szinten belül eléri a "kritikus tömeget" a segéd ott megjelenik.
A kimaradó 10-es (akárhanyas) szintek tagjai pedig eldönthetik, a szintzónájuk alatti, vagy fölötti segédet akarják-e ütni.
Edit:
Automatikusan is bapakolhatja őket a rendszer, a hozzájuk szintben közelebb eső kategóriába.

Mindenki csak az egyik lényt ütheti, a többit nem.
Aki a főepiket csapja meg először, az aztán már csak azt tudja ütni.

Így nem lenne állattápozódás, nem lenne plusz cucc hullás, az eddigi tempóban kellene-lehetne haladni, viszont mindenki hozzáférne, most, és eztán mindig.

Még azt nem tisztáztuk, milyen viszonyban legyen a nagyepik a mellékekkel.
Gyengítsék, erősítsék, vagy csak legyenek mellette.

Ugyanilyen jó a nagyepik mellett megjelenő egyszem segéd, ami a szövi szintátlagához jelenik meg.
Szintén eldönthető, ki melyiket akarja ütni, de csak azt ütheti.
Itt már bonyolódik, hogy a későbbiekben lehet a szövetség tagszintjében akár 100-as nagyságrendű különbség is.

És jó a szintre visszahívhatós is, ha sikerül belőle kiszűrni, hogy csak azoknak szóljon, akiknek visszahívják, és ne a nagyoknak legyen ez is plusz ütés, és kincspont szerzési lehetőség.
Dátum: 2009.10.12. 14:03:00
Birka, ha azt mondtam volna, hogy sebezzen a kicsi sárkányokat, Kundinak igaza lenne.
Nem ezt írtam.
De hogy abban nincs igaza, hogy a kisebb szintűek (egyre többen) alamizsnázgassanak a szöviben, a Mortimer által felsorolt csodálatos tárgyak mind nekik maradnának ugye, meg kuncsorogjanak, ha szeretnének egy tárgyat, nomegugyá hát építsenek, esetleg vegyék fel így a versenyt háromszorakkorákkal (hozzájuk való konstrukciókkal), és szerinte ez így van jól, na én ehhez a részéhez nem tudtam hozzászólni, és kívántam neki olyan szövetséget, ahol csak a maradék pottyan a kisebbeknek.
Le lehet pontozni újra, de ez akkorsem megoldás.

Láthattad, minden értelmes megoldáshoz próbáltam hozzászólni, ami visszaviszi a szövi összes szintjére az epiket.
Ha egyben, ha segéddel, ha visszahívóssal, akárhogy.
Csak ne maradjon így, mert egyre kevesebben férnek hozzá.
Szöviszintű Kristályhorda lett.
Dátum: 2009.10.11. 21:24:52
Ehhez én nem tudok mit mondani Kundi, kívánok neked ilyen szövetséget.
Dátum: 2009.10.11. 21:04:23
Nem.
Én azt javaslom, hogy olyat találjunk ki, ami vagy visszahozza a kicsiket a nagyepik ütésébe, vagy nekik ad egy külön, de teljes értékű kisepiket, vagy a nagy mellé ad valamit, amit üthetnek, érdemben, élménnyel, sikerrel, jutalommal, büntetés, és alamizsna nélkül.

Volt már itt több javaslat, szerintem nézd át azokat, valamelyikhez hátha van egy jó ötleted.
Dátum: 2009.10.11. 20:52:47
Neked ez megfelelne, ha te lennél kicsi egy szövetségben?

Tudva, hogy abban a szöviben sosemis lesz jobb, elégedj meg alamizsnával?
Dátum: 2009.10.11. 20:45:36
Hány aranyérmet szereztünk a legutóbbi olimpián?
1
2
3
6
Dátum: 2009.10.11. 20:20:18
És akkor a kincspontot ők honnan vegyék?

Edit:
És miért ne fejlődjön az állatuk?
A nagyokat kellene belőle kizárni, nem a kicsiket is.
Ezzel gyak őket is büntetnéd.
Dátum: 2009.10.11. 15:13:13
Mortimer, nem kapnak bónusz épületeket.
A 26-os kacsaúsztató az övék, eddig is volt.
Ha van elég építése, akkor sima átlépéssel is azonnal megkapja a ti bónuszotokat, legfeljebb csak 15-ös kacsaúsztatója lesz.
Ha pedig nincs neki elég építése, még a saját átvitt kacsaúsztatóját is elveszti nálatok, míg be nem építi magát ismét.

10-15 ember egyszerre léphet át.
Ezt is megtehették eddig is, lebeszélve úgy engedték volna őket befelé, öröm lett volna nézni, egy percen belül benn lett volna mind.

Nem tették.

Valamivel "ínycsiklandozóbbá" kellene tenni ezt a részt, mert megérné, az alapötlet kiváló.
Dátum: 2009.10.11. 15:00:59
Melléválaszoltál.

Miért építse fel egy milláért a kisszövi az összeolvasztó extra épületet?

Sima átlépéssel nem viszi az alvóstopicját, és ugyanott van.

Extrát vársz el tőlük ezzel, és nem adsz extrát.

A mindenki játékélményét te írtad, az utolsó mondatodban, de ez mellékvágány.
Dátum: 2009.10.11. 14:42:11
Az ötlet a tied, így megbocsáss, ha rád vezetem vissza.

És engedd meg, hogy visszakérdezzek.

Te miért nem válaszoltál nekem arra, hogy az az öt ember miért is húzza fel azt az összeolvasztótégelyt?

Amiket itt pontokba szedtél, az megvan egy egyszerű szöviváltással is.

Hogy én, meg másik négy azért építsek valamit, hogy másoknak javuljon a játékélménye, az nem érv.

És hogy én is válaszoljak, hát biz meg kell nézni kit is akarunk beolvasztani, sunnyogókat, avagy aktív, és jó tagokat.
Sima felvételnél is megvan annak az esélye, hogy egy lappantyút veszel fel, aki tesz a közösségre, és magának lapátol.
Az, hogy hány epiket öltek meg, világosan látszik a kisszövi adataiban.
Ha lesgyanús, a tagok szintjéhez az kevés, nem kell velük összeolvadni.
Dátum: 2009.10.11. 14:27:57
Hát én valahogy nem látom azt a kalandírás jutalmazást, amikor valódi őskőért veszi meg az író a KP-t, és kap helyette kiégettet.

Edit:
Egy szerencsésebb szériában azt még alacsony lopással is a 10 PP-ből el is lopja.
Dátum: 2009.10.11. 13:54:13
Ha semmit nem adsz az új belépőknek, akkor azok neked nem fognak egy hullafölösleges épületet felépíteni, csak hogy hozományt vihessenek nektek, maguknak meg semmit.
Ha valami, ez az igazi hülyeség.
Dátum: 2009.10.11. 10:39:34
Egyébként Ösvényjárónak is vagyon igazsága, ha mindkét épület rendelkezésre állna a váltó szövetségben, a hordaváltó, és az olvasztótégely is, lehetne direktben ez egy művelet, vagyis bármelyik hordabeli szövetséget kijelőlhetné a kisszövi ugrásra. Ha csak az olvasztó van meg, akkor a saját hordáján belül válogathatna.
Dátum: 2009.10.11. 05:36:27
Mortimer, akkor mondd meg, mitől érné meg összeolvadni egy kisszövinek egy naggyal, ha eddig még nem tették?

Átvihetik a 26-os kacsaúsztató épületüket?
Ez jó azoknak, ahova mennek.

Ezért építsenek fel egy millás épületet, aztán ugyanúgy építsék be magukat a nagyhoz, meg még a kincspontjuk is elvész?

Szerintem az lenne balga, aki ilyen feltételek mellett vadul nekifogna felhúzni az összeolvadáshoz szükséges épületet.

Ha nem adsz semmit, csak azt, hogy hát építsé pluszban egy millát, aztán nem kell a kilépek-belépek gombra nyomkodnod, meg hozhatod a topicod, de amúgy teljesen ugyanaz, mintha belépnél hozzánk, akkor ez nem éri meg, deám nagyon.

Jogos vita?
Min?
Azért összeolvadás és nem sima átlépés, hogy ne veszítsen, jogfolytonosan kerüljön be a nagy szövetségbe.
Vigye a teljes építését, (azt a részét, amit a mostani kisszöviben is érvényes volt, ha esetleg oda is máshonnan ment), és vigye a kincspontjait is.
Sőt, mondok még egy balgát, a két hónapos küldibe is beszámítanám az előzőben töltött időt.
Így jogos, hogy ha az eddigi építése nem elég a nagyszövihez, azt be kelljen fejeznie.

Ha nem ilyenekért, akkor én egyszerűen nem látom, ez miért érné meg a kicsinek.
Dátum: 2009.10.10. 18:52:35
Idézet: Birka - 2009.10.09. 13:54:48
Akkor viszont fussunk neki még egyszer!

Az egyeni epikus megjelenésével megvan mindenkinek a saját "keresztje". Az orbitálisan elballanceolt tárgyak mindenkinek elérhetőek. (Még a pufferelés gázos benne, de erről van egy külön topic.) Azaz "Az Epikus" feelinget tolhatja az ember, igaz eleinte nem sok kihívás van benne, de idővel izzadós lesz...

A közösségi epikus jelenlegi ismereteim alapján leredukálódott a következő variációkra:
-A szövi hozzászagolni nem tud
-A szövi topja ledarálja amíg bírja
-A szövi meleg csákány váltással, 2-3 ember körbelépegetéssel leveri sok karival
-Tisztelet a kivételeknek Sajnos ők a masszív kisebbség

Jelenleg a kis tagok hozzá se tudnak szagolni a közösségi témához
(Itt most mindegy hogy vf vagy később indulás okán kicsik!)
Azaz se az epikusra épülő küldikkel nem tudnak haladni, se részesedni a játékélményből. De legalább kincspontot se tudnak szerezni
Azaz tarthatják a markukat, hogy kéne Epik kincs, de max a szájukat tudják jártatni érte. Aki többet sebez, az több kincspontot kap, az hamarabb licitálhat, és újból többet termel. Eléggé ördögi kör

Ezen problémák mindegyikére megoldást ad a visszatapsolható szintű epikus.

Azt megoldani, hogy a 30. szintű és a 80-as kari egyszerre üsse az epikust még gondolat szinten is komikus. Mért sebezzen egy lvl5-os kari egy beholdert? Vagy van egy szövinek elég tagja a "nagy" epikre, vagy kisebbnek mennek neki mmo-s tapasztalatok alapján.

Mortimer, az epik kincsek elbagatelizálása ellen ott van az, hogy időlimites (kincseskamra), de be lehet tenni azt is, hogy ahány szinttel kisebb epiket akarnak kikérni, annyi % esély van arra, hogy nem sikerül, csak kiütik az aktuális epik lehetőségüket...


Egyedül arra nem ad megoldást, hogy hogyan lehessen elkerülni, hogy ismét a nagyok üssék le a visszahívott epikust is, még több kincspontot szedve ezzel.
Itt bejöhetne egy már elhangzott javaslat, aki a visszahívottat üti, ne üthesse a következő nagy epikust.
Vagy lehetne olyan is, hogy a szövi szintátlag felettiek egyáltalán ne üthessék.

Az állatedzés elkerülésére lehetne mondjuk olyan is, hogy x visszahívott után csak akkor lehet újabbat, ha egy nagyot is kivégez a szövetség.

Vagy ha van jobb ötlet, hajrá.