Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DARK GOD

Oldal: 1
Dátum: 2009.02.28. 20:29:57
De erre a jelmondatra akkor is emlékeznie kellene.
Apám se most járt iskolába, de amikor földobtam neki a kérdést, kapásból nyomta a választ.
Dátum: 2009.02.28. 20:16:29
Kinek a zászlaján volt olvasható: "Cum Deo pro patria et libertate" ?

I. Szent István
II. Rákóczi Ferenc
I. Nagy Lajos
Hunyadi János


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális érdeklődésű kör: mindenki, aki kinyitotta az általános iskola 4. osztályos olvasókönyvét, vagy esetleg a 7. osztályos töri könyvét.
Dátum: 2009.01.25. 20:13:14
Bocsi, hogy így kifakadok, de k....ra kezd elszálni az agyam néhány kérdés miatt.

Pl. melyik barom írta, és melyik barom engedte át ezt a kérdést:

Melyik mesében szerepel Csibészke?

A törpök ellensége
Rumcájsz, és Panka fia
Mirr-Murr testvére
Micimackó barátja

Aki hallott már ilyen mesecímeket az jelezze legyenszíves!
Mert nekem egyikhez se volt még szerencsém.
Dátum: 2009.01.19. 21:07:31
Mondtam:
fedetlen kebel sehol.
A popsija is csak egyszer villan elő, ahogy kimászik a kádból, de az is elég sötét helyen.
Dátum: 2009.01.19. 20:22:02
Válasz Lanmandragoran - 5258. számú hozzászólására

Kedves Lanmandragoran !
A Wanted egy nem túl ismert 2008-as "alkotás"!
Kicsit elvont és nem túl érdekes akciófilm, de túlteljesíti a legújabb amerikai statisztikák szerinti 6 másodpercenkénti átlagos cselekmény szükségletet. (Ez azt jelenti, hogy 6 másodpercenként kell egy fedetlen kebel vagy egy hulla, különben a néző elkapcsol.)
Ebben szerintem ha átlagot nézünk a végső hajrának köszönhetően kb. 3 másodpercenként van egy hulla fedetlen kebel meg sehol.
Egyébként ha rákeresel a wikipedián a nevekre, akkor például nem fogsz találni olyat, hogy Angelia Jolie (a másik hármat nem néztem).
Az a nagyon agyatlan, aki a kérdést írta valószínűleg Angelina Jolie-ra gondolt, ami viszont azt a kérdést veti fel, hogy aki értékelte miért nem nyomott rá helyesírási hibát.

Egyébként ha rám hallgatsz, nem töröd magad, hogy megnézd.
Jolie is csak a szép sima arcbőre miatt van benne, hogy el lehessen adni a filmet, mert annyira gyenge, hogy másképp a kutya nem nézné meg.
Dátum: 2009.01.18. 17:47:52
Az egyik tegnap vagy tegnap előtt feltett kérdésem:

Melyik magyar település található ma is Magyarországon?

Kassa
Pozsony
Szabadka
Sopron


A kérdésre eddig 46 jó és 3 rossz válasz érkezett.

Csak azt a 3 embert tudom sajnálni, aki nem hallotta még azt, hogy Sopron a hűség városa és nem ismeri a kifejezés hátterét.
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nem ötletes.
Maga a kérdés és a feltevés módja jó.
Sajnos ez az a kivételes kérdés, amikor nem arról van szó, hogy ki pattog vagy nem pattog a sportért. Én személy szerint nem vagyok oda érte. Minden ember más, mást szeret, más érdekli, és ez így is van jól.
Mint említettem azzal van a bajom, hogy nem lehet megtalálni a neten a választ.
Kaptam már én is sportkérdést értékelésre. Ha a válasz megtalálható, akkor jónak értékelem, függetlenül attól, hogy nekem nem fekszik a dolog.
Nagyon egyszerű!

Mert nem lehet 5 perc alatt megtalálni a neten.
A wikipedián pl. csak egy fél soros említés van, hogy 6szoros NBA bajnok, de aki nincs tisztában a sporttal, annak halvány sejtelme sem lehet arról, hogy hogyan osztják hozzá a gyűrűket.

Ha csak annyit kérdeztél volna, hogy hányszoros NBA bajnok volt, akkor könyedén átment volna.
Vagy nem!
Sajnos akkor is benne van a pakliban, hogy valami primitív tuskó kapja értékelésre, és rányomja, hogy rosz kérdés, azért mert nem tudja kapásból, keresni meg lusta.
Sziasztok!

Csak cirip hozzászólását szeretném ismételni:

Próbálj meg abból kiindulni, hogy az általad kért infók fellelhetőek legyenek, abban az esetben is, ha a válaszolónak nincs igazán affinitása a témához.

Az alábbi kérdést kaptam, éppen amikor a 10 helyes válaszos küldetés végén a 11. kérdés jött:

Minek az istene Darton (a M.A.G.U.S.-ban)

Őselemek
Varázslás, Fény
Halottak
Természet, harc

A Darton-ra nem ad ki semmit a kereső. A "M.A.G.U.S."- ra kiadja a wikipedia a játék összefoglalóját. Végig olvastam! Darton-ról ott sincs egy árva szó sem!

Másrészt viszont tényleg jó lenne, ha lenne lehetőség arra, hogy az ember utána tudjon járni egyes kérdéseknek és utólag is lehetne ellenőrizni őket.
Pl.: a múltkor már általam említett 81 köbgyöke eset, és számos hasonló, amikor az ember tudja, hogy tudja a helyes választ be is jelöli, csak éppen a kérdés feltevője nem tudta, hogy mi a helyes válasz. Az ilyenekkel szemben kellene valami szankciót kitalálni.
Mellesleg tegye fel a kezét az, aki 5-10 évesen nem játszott a malommal!
Azt, már többször is fölvetették, hogy a családom nem normális, de engem pl. nagyapám 5 évesen tanított meg rá, mert remekül fejleszti az ember logikai készségét.
Sziasztok!

Ezt a kérdést az imént kaptam egy vadászatnál:

Mennyi 81 köbgyöke?

2
3
9
1

Régen tanultam matekot, és az a júliusi közgazdászi államvizsga is elég rég volt, úgyhogy javítsatok ki, ha nincs igazam.
81-nek a négyzetgyöke = 9
81-nek a negyedik gyöke = 3
a köbgyöknek valahol a kettő között kell, hogy legyen (szerintem!) bár ilyen szám nincs a listán.
A helyes válasz a 3 volt.

Ehhez már csak gratulálni tudok!
Annak a nagyon uninteligensnek is aki feltette a kérdést, meg annak is aki jónak értékelte!
Sziasztok!

Azt meg tudja mondani valaki, hogy mit jelent pontosan a speciális érdeklődési kör?

Engem például abszolút nem érdekelnek a filmek. Nekem speciális kérdés az, hogy hány Oscar-díjat kapot a Titanic, vagy, hogy XY kinek a szerepét játszotta valamelyik filmben. Mégsem nyavajogtam miatta sehol (bár azt nem tudom, hogy van-e egyáltalán lehetőség erre).
Az viszont nagyon zavar, hogy az általános iskola 8. osztályos tananyagból feltett kérdésem rossz értékelést kapott azért, mert speciális érdeklődést igényel. Feltételezem ennek is az az oka, amit Dell már említett.
Tényleg játszanak itt ennyire szellemi toprongyok is?
Oldal: 1