Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kisujj

Oldal: 1234
Dátum: 2008.10.12. 02:14:17
"Ki Kovács "Kokó" István felesége?"
Ki a péket érdekel, de most őszintén? O_o Fél perc alatt megvan, nem gond.
A szerepjátékos kérdések még okéjs, végső soron szerepjátékos oldal vagy mi. De most lapozzam fel a tegnapi Sztoryt és kérdezzem Sváby ángyit?
Dátum: 2008.10.10. 20:23:02
Idézet: _WHITE_ - 2008.10.09. 22:40:02
Hát a csalók remélhetőleg ki fognak esni, az első hely presztizskérdése. Elmondom neked miért is az. Nem tudom játszottál-e már más játékkal ami ilyen jellegű. Aki itt az élen van azok a legjobbak... Más játékban akik a piacot irányítják ott ők a legjobbak és nem szint függő. Ebben a játékban magas szint = sok megnyert portyázás -> kiépített klán -> sokan vannak -> betámadni bárkit is nem célszerű onnan.. nagyvonalakban ennyit erről...


Te most komolyan nem érted mire utalt ott Shiako?
Dátum: 2008.10.07. 10:57:49
Szinguláris ismeretek:

"Megnő a portyázásért kapott tapasztalati pont szintenként 4%-kal. Ha az így kapott plusz TP 1-nél kevesebb, pl. +0,48 TP, akkor is lesz 48% esély, hogy kapsz +1 TP-t. A szakértelem maximális szintje 50."

Tehát mondjuk kapnék alapból 2 TP-t, és van 80%-om. Hogyan működik ez?

1. Kapok fixen 3-at.
2. Kapok fixen 3-at és van 48% esély, hogy kapok még 1-et.
3. Kapok fixen 3-at és van 30% esély, hogy kapok még 1-et.
4. Van 80% esélyem, hogy kapok 3-at.

Ez utóbbit valósziinűtlennek tartom a leiirás alapján, de a +0,48 TP-48% esély nem tudom véletlen összefüggés-e vagy a szakértelem működése változott vagy mi.
Dátum: 2008.10.06. 20:53:20
Pisti 1995-ben született. Hány éves most (2008)?

10
11
12
13

És már átment a szűrőn O_o Ez komoly? (Egyébként 12, ha decemberi gyerkőc)
Dátum: 2008.10.06. 12:58:11
Röpke kérdés. Mi a gond az alábbi kérdéssel?

Ki nem szolgált legatusként Caesar galliai hadjáratában?

Titus Labienus
Gaius Trebonius
Quintus Tullius Cicero
Gaius Octavius Thurinus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

(Nem várom én el, hogy mindenki ismerje a legatusokat, de szerintem könnyen ki lehet logikázni, hogy Gaius Octavianus aka. Augustus akkortájt még elég fiatal volt ahhoz, hogy ne legyen jelen)
Dátum: 2008.10.04. 14:55:11
Mit nem lát a vámpiir, ha tükörbe néz?

Tükörképkeret
Nap
Hold
Árnyék

Valami ilyesmi volt. Én megjelöltem a napot (már ha eltekintünk a Pengétől ), de azt mondja, hogy az árnyék a helyes válasz. Ebben van valami logika? Vagy legalább egy világ referencia mehetne hozzá, mert VtM-ben amennyire rémlik határozottan van árnyéka a legtöbbnek.
Dátum: 2008.10.03. 22:02:37
Volt egy kérdés, hogy mennyi gyűrűt uralt az Egy. Eltaláltam, de amennyire emlékszem a három tünde gyűrűt valójában sosem uralta, mert Szauron nem tudott hozzájuk férni.

Másrészt örvendek, mert még nem láttam, hogy valaki az én kérdéseimet szidta volna, pedig volt bennük képregényes kérdés is (-: Viszont szerintem lehetne valami olyan mércéje a dolognak, hogy amit guglival gyorsan, biztosan meg lehet válaszolni, az jó kérdés. Lehet nem guglibajnokság, de viszonylag jó mértékadónak szerintem, hogy elkerüljük a "Ki nem unatkozott a Lostban" vagy milyen tipusú kérdéseket. A "Ki festette..." "Hány aranyat nyert..." kategóriás kérdésekre sem fogom kenni a választ, de nem hibás kérdés.

Amúgy frankó ez a kviizesdi, különösen hogy a nagyon hülye kérdések elkerülnek. De jöhetne egy felülvizsgáló-brigád hozzá, és csak utána betenni a kérdéseket. Esetleg értékelni a kérdést egy 10 pontos skálán.
Dátum: 2008.09.30. 13:37:50
Nem hinném, hogy szükség van a pontokra. Reggel elmegy az ember két részletben portyázni, aztán pihen. Délután ugyanez, meg este még egy kör. Nem igényel olyan sok időt, és annak ellenére, hogy top10 körül vagyok nyert csaták tekintetében sehol sem vagyok LE diffiben. Rengetegszer jön 0-10 LE, szóval sok múlik a szerencsén, hogy kit sikerül elcsiipni. Portyázásponttal ez még jobban mázlifüggő lenne.

Szerintem legyen ennyi fejlődési lehetőség benne. Ha már valaki annyival több időt áldoz rá, akkor legyen is valami látszatja.
Dátum: 2008.09.25. 13:29:48
Egy kérdés: A 30 sebzés egy harci kör alatt küldinél harci körnek számít a varázslás is? Tehát ha jól hátsón lövöm az ellenfelemet egy energialövedékkel, akkor meglesz?


Idézet: Necronis - 2008.09.25. 12:33:50

40 vadászat/1 kiégett őskő??? Mekkora mázlista vagy te... Vagy én vagyok peches? Eddig összesen egyet találtam, száznemtudomhány vadászat alatt...


Csatlakozom.
Dátum: 2008.09.24. 13:55:16
Idézet: Aisling - 2008.09.24. 13:48:51
Elnézést ha már kérdezték, de a játékosok által írt kvíz kérdéseknél csupán akkor van lehetőség minősíteni, ha még NEM válaszoltam, így amennyiben a kérdés pl. hibás, akkor nem tudom ezt hozzáfűzni, viszont amíg nem válaszoltam, nem tudom róla, hogy a kérdező által megjelölt válasz hibás... megoldás?


Értékeled magát a kérdést, aztán jelzed a hibás választ a kviiz fórumban (-:

Idézet: Mortimer - 2008.09.24. 13:19:37
A varázslatokat hogy lehet aktiválni? Smaragd vagyok, 2. szintű, vettem energialövedéket. Hogy kipróbáljam, megnéztem egy portyában, de nem használta a karakter (maxon van a VP). Hogyen állítsam be, hogy használja is?


Karakterlapon a varázslatot "bekésziitetted"? Legalul kell minden tárgyat kiválasztani, amit használni szeretnél. És a varázslatot is tárgyként kezeli a játék.
Dátum: 2008.09.24. 12:18:48
Idézet: orlaii - 2008.09.24. 12:17:18
Van egy küldetés "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!" amit nem nagyon értek. Milyen szörnyet kell levadászni? Mert akármit ejtek el nem nagyon akar előrébbb haladni a küldetés.


3 bármilyen szörnyet, aminek a neve előtt az "apró" jelző áll.
Dátum: 2008.09.24. 11:57:14
Crazymano: Lejárt már a 24 óra?

"Ha láthatatlanná válsz, legalább 24 óráig az is maradsz, csak utána tudod megszüntetni."
Dátum: 2008.09.24. 07:29:44
Hogy legyőztük az Ellenséget? Nem-nem, barátom, nagyon nagy tévedés! Az Ellenség egyszerűen új frontott nyitott. Mostantól nem odakinn a világban kell keresnünk őt, hanem saját magunkban. Az Ellenség megfertőzte sziivünket, lelkünket, agyunkat. Az Ellenség irányiitja minden gondolatunkat. Bennünk él, és kitörni készül.

A vezetés tud erről. Bomlott elméjükkel újra ócska szabályztot erőltetnek ránk, hogy ne pusztiitsuk el egymást és ezzel a bennünk élő
Ellenséget. De tudod mit? Én élvezem, hogy egy ilyen hatalmas lény egyesült velem. Irányiitani akarom, és megakadályozni a többieket
abban, hogy erre ők is rájöjjenek. Használd a benned élő Ellenség erejét, és gyűjtsd a lélekenergiát, hogy az uralmad alá vonhasd és kiszabadiitsd magadból! Új világot fogunk teremteni, de ahhoz az előzőt el kell pusztiitani mindenestül! Csatlakozz te is az Ellenséghez!

A szövetség hiirből sem ismeri a szeretet, bajtársiasság és hasonlók fogalmát. A hatalom és a várható haszon motiválja a tagokat. Ha szövetséget kötünk, ha megmentünk valakit, ha háborúzunk, mindig a várható eredmény érdekel minket. Nincs állandó hierarchia. Erősebb kutya... elve érvényesül, ameddig egy még erősebb fel nem bukkan.

Ha kellően tébolyodott vagy és a mindenek feletti hatalom megszállottja, térj be hozzánk és tombold ki magad velünk. A feltétel mindössze 4-5 nyert portyázás, és hogy ezek számát naponta gyarapiitsd legalább hárommal (-:
Dátum: 2008.09.23. 20:06:27
Válasz Balornak a Kérdezz... fórumról:

Való igaz, ez az én magánvéleményem, és lehet később a rubintok is felzárkóznak, de per pillanat nézzünk szembe a szomorú tényekkel. Idézem:
"rubin:+5% sebzés (de minimum +1), ütései nagyobb eséllyel találnak." vs
"zafír:-5% sebzéstől és varázslattól (de állattól nem) /minimum -1/. Életpont és Varázspont 24 helyett 20 óra alatt megy fel maximumra. A gyógyító és manaital +25%-ot ad."

Rendezzük az egyenletet (vegyük el az 5% sebzéseket, de vegyük észre, a rubint nem sebez 5%-al többet arázslatokkal)

Ütései nagyobb eséllyel találnak = -5% sebzés varázslattól; életpont és varázspont 24 óra helyett 20 óra alatt megy fel maximumra ; Italok +25%-ot adnak.

Ehhez vegyük hozzá, hogy jelenleg az a "nagyobb eséllyel talál" nem nagyon érezhető. Megtámadott egy smaragd úgy, hogy 4-el kevesebb pontja volt, plusz volt rajtam páncél. Ő nem varázsolt, sima buzogánya volt. Elvert. Megtámadtam egy 6 ponttal kevesebbel rendelkező gyémántost, akinek szintén csak alapfelszerelése volt. Mentségére legyen mondva, pihent. Mindenesetre _nagyon_ elvert. (33-9 nem szép arány). Rendben van, ez még az eleje. Bár nem szeretnék 5-6. szinten még mindig 2-3-as szintű játékosokat gyepálni, mert ott már jó eséllyel nyerek.
Dátum: 2008.09.23. 20:05:53
Balor: Válasz a szavazás a hordákról fórumon.
Dátum: 2008.09.23. 16:51:42
Nincs költsége, úgy értve, hogy nem kerül LÉbe, őskőbe vagy valami hasonlóba. Megcsinálod a leiirást, adsz neki zászlót, etc, és várod, hogy elbiirálják. Cserébe nem kapsz semmit, csak lehetőségeket. HA felépül a Lélekizé, akkor onnantól fogva lehet kezdeni épiiteni egyéb dolgokat, amik feltételezem valamilyen módon erősiitik a karaktert illtve plusz lehetőségeket adnak nekik. A leiirásnál emliitik, hogy átadhatsz "erőt" a társaidnak, hogy meg tudja védeni magát, belső fórum, illetve ami épületekre eddig utalás történt az a Katakombák (nem portyázhatsz viszont téged sem tudnak ütni), illetve a kristálygömb (amivel meg lehet nézni, hogy pl. a portyázásra kiszemelt alany pihenőben van-e).

Leanthil: Szerintem a zafiir elég jó eséllyel tud addig, amiig aludni nem vonul, ha napi 18 órát gép előtt ül, akkor is (-: Én csak csesznye rubint vagyok, de eddig nem volt nagy gondom az ÉP-vel, pedig nem vettem gyógyitalt, és őskövet sem rendeltem még (ergo, nincs Koponyazúzóm vagy fókuszkristályom). De tegyük fel, hogy nem portyázik óránként, csak mondjuk 8-at naponta (az simán összejön). Még mindig jóval jobban fog állni, mint aki 3 naponta néz fel.
Dátum: 2008.09.23. 16:13:28
Hopp, megvan. Ha ősköves tárgyat veszek (mittomén, Koponyazúzót) és utána eladom, mert lecserélném, akkor kapok vissza valamennyi őskövet? (S ha igen, kb. mennyit?)
Dátum: 2008.09.23. 16:07:46
A smaragd és gyémánt olyan előnyöket kapott, amit nem tudsz a lélekkufárnál pótolni (és később sem hiszem, hogy egyszerű lesz). Ők viszont vehetnek egy Koponyazúzót és a nem őskövező játékosokat vidáman hátsónbillentik.
A zafiir meg ha van időd gép előtt ülni, kifejezetten undoriitó, mert ritkábban találják el, kevesebbet sérül, gyorsabban gyógyul -> többet portyázhat, mert nem lesz gondja az ÉP-vel -> több LE és TP.

És közben frankón elfelejtettem mit akartam kérdezni...
Dátum: 2008.09.23. 15:32:36
Ez vicces. Sejtettem, hogy a rubintos horda vacak lesz, de hogy ennyire (-: De azért is durvulok vele!

Jut eszembe, kérdés: Az a nagyobb esély a találatra... nyugtassatok meg, hogy legalább az nem egy konstans a képletben, hanem valami szintfüggő dolog.
Dátum: 2008.09.23. 14:48:29
Ezt a kviiz értékelése dolgot én sem értem igazán. Nem nézi valaki át, mielőtt bekerül? (Vagy miért kell várni vele, hogy bekerüljön?)

Másrészt ettől függetlenül nem bánnám, ha csak a válasz után kellene értékelni, mert előfordulhat, hogy valaki mellényom és hibás választ ad meg.

viszont a kviiz maga tetszik, jó dolog.
Oldal: 1234