Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kisujj

Oldal: 1234
Dátum: 2008.11.14. 16:25:20
Singapur: Az ikariammal, Tahothal és gladiatusszal játszom, de egyrészt úgy ingyenes, mint ez, másrészt a német fejlesztőgárda magasról ejt a játékosokra. Csak az ikariamot játszom még, mert csúnya lenne, ha szétesne egy topszövetség, mert az alapiitó eltűnik Viszont hónapokig reménykedsz, hogy kijaviitanak egy bugot. Jön a patch, böngészed a listát, és látod, hogy csináltak két szebb gombot, a hadseregeltüntető bug meg még mindig él. Úgy 4-5 patch óta. Jó is az, izgalmasabb vele a játék... Kösz, nem.
Dátum: 2008.11.13. 16:35:17
Melyik betű hiányzik a szó elejéről ( .égzetúr) ?
P
V
G
K

O_o Okéjs, tudom. Én is megkérdeztem, hogy melyik város nem borsodi (igen, Budapest a helyes válasz), de ez azért nem lesz kicsit... eee.. értelmetlen?
Dátum: 2008.11.12. 14:53:03
Hát, ami a bevételkiesést illeti, ha ilyen pacifistára vesszük én tuti csak minimálisat fizetnék amúgy is, hogy meglegyen a +X CSP-m, a tárgyakat meg hagynám a manóba. Úgysem vesztek LE-t, és lesznek más nem-őskövesek, akikkel meg lehet csinálni a küldiket.
Dátum: 2008.11.12. 02:13:38
Volt valami kérdés, hogy melyik F1 pilóta nem ül volánhoz ebben az idényben (melyikben? 2008 vagy 2009?)

Éns Luis hammiltonra tippeltem, de Wurz volt a nyerő. Ha valaki látja Luist üdvözlöm.
Dátum: 2008.11.11. 21:05:38
Brainstorming és miegymás. Lehet többet is felvetettek már, de 30 oldalt átrágni most nem áll módomban

Szóval: Ahogy nézem a karakterek közötti interakciók alapvetően két dologra korlátozódnak. Egyrészt arra, hogy portyák során farba rúgják egymást, másrészt arra, hogy szövetségbe tömörülve mindenféle épületeket húzzanak és később majd epikus szörnyeket verjenek meg.

Szerintem ez kevés. Tudom, hogy a rabszolgázás miatt van kevés interakció, de szerintem nem ártana pár dolgot behozni, pláne mert rabszolgázás most is van. (Nekem ne mondja senki, hogy normális egy 3. szintű, 140 TÖ-s, buzogányos karitól 4-500 LE-ket zsákmányolni.)

Szóval rendben, tárgyakat ne adogassunk, de lehetne mondjuk adott szakaszonként (pl. 4-6. szint) állatpiac, ahol a megunt kedvencek cserélhetnének gazdát LE-ért. Jó lenne, ha lehetne közösségileg épiiteni mondjuk egy kocsmát (vagy csak simán nyiilna egy), ahol NPC végzeturakkal lehetne valamilyen korlátozott formában LE-re kockázni, HKK-zni, etc. Jó lenne ha időnként pihenés után jönnének olyan kis sziinesiitő szövegek, mint pl. a TF-en az álmok. Jó lenne, ha a bajnoki viadalokon lenne pár szakértelemből verseny (mwuhaha, kreatiiv affinitás verseny...) és a nyertes vagy kapna egy kevés LE-t vagy egy rózsasziin sálat vándorkupának. Jó lenne, ha lennének alternatiiv fegyverek, hogy legyen választék: inkább támadás-orientált vagy inkább mágia-orientáltak is tudjanak valami kreálmányt összehozni személyreszabottan. Esetleg a Lélekkovács, aki adott áron tudna kombinálni pár cókmókot egymással.

Lehetnének globális események (bár gondolom ilyenek lesznek), mint pl. Mösze elözönlés, amikor lehetne célirányosan Möszéket iirtani CSP-ből a sima vadászat helyett, a végén pedig valami nagyonepikus megamösze szottyogányt együtt lenyomni. Valamilyen formában lehetne udvarlás parancs is, még ha bónuszt nem is ad (sőt, akár költeni kell rá valami minimálisat), de jelezhetné a karakterlapon, hogy X párja Y. Lehetnének varázslatokból is trükkösebbek, másodlagos varázslatok, amik mondjuk kevesebbet sebeznek, mint az első, de közelharcban/helyett lehetne használni. X óráig ható védőmágiák meg ilyesmik (1-1 karim van a két világban, de egyik sem mágus). Lehetnének jellempróbák, mint a TF-en, ami befolyásolná mondjuk a küldetéseket aszerint, hogy mennyire jó/gonosz, vagy melyik hordát szereti legkevésbé. Vagy ha nem is jellempróbák, de valami mini-quest lehetőség (mint az ÖV-ben). Lehetne X. szinttől specializáció kicsit kaszt-szerűen, hogy mit fejleszt könnyebben/nehezebben a játékos (tám/véd/erő? IQ/taum/mágia? Szakértelmek? Olcsóbban vásárol? Több állatot vihet harcba?)

A szöviken belül is lehetnének rangok a szavazatokon túl. Mondjuk lehetne valaki, akihez befutnak a szövinek iirt üzik (mert per pillanat ha nincs külön kiirva sejtésem sincs arról, hogy kinek kéne iirni) meg minimum egy vezető, aki alapból kap 3 szavazatot. És ha már szövik, rendben, hogy lehet egymást sziivatni az épületekkel, de egy ilyen csata során azért rongálódnak az épületek. Simán el tudnám képzelni, hogy valamilyen eséllyel kiesik 1-2 épületből párszáz/ezer LE és esetleg egy szinttel alacsonyabb lesz, miig helyre nem hozzák (kivéve Őrtorony). Esetleg szándékosan lehetne úgy támadni, hogy egy adott szövetségi épületet rongáljunk.

Na mindegy. Csomó minden lehetne még. Azt hiszem némelyik (pl. álmok) elég könnyen megvalósiitható, némelyik (megamösze) nehezebb. Talán van, ami benne is van, csak később jön. De biizom benne, hogy lesz, ami megvalósul (-: Meg hogy némelyikre beszóltok, hogy ez mekkora marhaság, mert milyen imba lenne tőle ez és az
Dátum: 2008.11.11. 19:44:59
Sir NY: Részben igaza van Kocosnak, másrészt szerintem rosszul látod a dolgokat. Ha már ragaszkodunk ahhoz, hogy prémium vs ingyen, akkor jó eséllyel tényleg nem lesznek egy fajsúlyban. Viszont nézd őket úgy, mint két külön liga.
(Másrészt tényleg minimális pénzt igényel, mert a cuccokat nem muszáj megvenni, attól még lehetsz top játékos. De a prémium tagság az kell, meg esetleg a lélekkút-kisütés.)
Dátum: 2008.11.08. 03:50:33
Hány jó válasz után tehetsz fel kérdést Végzetúrban?
20
30
40
10

Nem aktuális.
Dátum: 2008.10.31. 21:18:25
Hát, a definiició ("körülményekkel való elégedettség") nem tűnik rossznak elsőre, bár pár dologgal vitatkoznék.

Lehet én vagyok csak ilyen deviáns alkat, de ezt azért kétlem. Én tudok boldog lenni és közben valami problémán, illetve annak megoldásán agyalni. Bölcsész fejjel nekiálltam itthon tanulgatni programozni hobbyból Eléggé az elején vagyok (eddig még eljutottunk abban az egy félévben, amikor a BME-VIK-en voltam), de nagyon remekül el tudok szöszölni apróságokkal, jobb megoldást keresni, átvariálni. De ugyanez igaz az életre is. Barátnémnál hogyan kellene toszogatni a bútorokat, hogy több fény jusson a szobának, de azért ki lehessen nyitni a szekrényajtót is, etc.

Ezekben a helyzetekben én álliitom, boldog vagyok (s miért ne lennék?), bár a jelek szerint mégsem vagyok teljesen elégedett a körülményekkel, hiszen éppen ezeket próbálom variálni valamilyen módon.

Továbbá feltételezem, hogy Newtontól Einsteinig sokan nem azért találtak ki valami újat és nagyot, mert végtelen boldogtalanságukból ebben látták a kiutat. Meg merném kockáztatni, hogy nem voltak boldogtalanok, mégis elégedetlenek voltak a jelek szerint valamely körülménnyel, dologgal. És minden boldogságuk mellett is hozzájárultak a tudomány előrehaladásához.

Szóval azért szerintem ez a definiició nem pontos.

Valamint rengeteg dolog rá tud világiitani arra, hogy örülhetnénk annak, amink van. Annak, hogy tudunk itt fórumozni, fejleszteni végzeturainkat, készülni az első bajnokságra, etc. Amikor látunk egy szakadt alakot heverni a padon, elnök elleni merényletet a TV-ben, polgárháború sújtotta területeket és hasonlókat, mégis csak ritkán érik meg ez a felismerés és még ritkábban érzünk valós boldogságot emiatt. Bár megintcsak lehet, hogy én vagyok az egyetlen olyan alávaló alak, akit igazándiból már nem ráz meg, ha valami csövest lát, és a kiinai mérgzésekről folyamatosan érkező hiirek mellett sem érzi magát folyamatosan boldognak. Sem elégedettnek.
Dátum: 2008.10.30. 17:11:23
Mortimer: És ehhez azért tegyük hozzá, hogy ez szemlélteti azt is, miért érdekük _valamennyire_, hogy segiitsék ezt a fellendülést Nyilván ha nincs fellendülés, nem költünk, és a végtelenségig ők sem állhatnak tovább és tovább és tovább.
Dátum: 2008.10.29. 15:34:10
"Mit jelent az MSN rövidítés?

Message Sending Network
The Microsoft Network
Messenger
MySpace Noodle

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!"

és

"Még 2 rossz értékelés és nem tehetsz fel több kérdést!"

Ezek után vegye a pék komolyan ezt a kviizesdit. Az még rendben, ha valaki megrémül, hogy Ceasar galliai legatusai, dehogy tudom (és közben sima, hogy Octavianus még nem igazán lehetett ott mert még zsenge ifjú volt). Rendben, ne gondolkozzunk. De remélem toronymagasan nyert a MySpace Noodle a jelöltek közül.

(Mellesleg ha valaki belefut egy kérdésbe, hogy Toldy Zoltán mikor volt miniszterelnök, beugratásról szó sincs. Nem a sosem volt a jó megoldás. Tildyre gondolt az illető).
Dátum: 2008.10.28. 22:22:24
Ebben a kérdésben én is inkább Petrus felé húzok. Igaz, nem tudnám annyira indokolni, lévén közöm nincs a pénzügyhöz, de érzésem szerint is több ponton túloz, egy oldalról közeliiti meg a problémát. Persze az EUnak is megvannak a maga gondjai és hátulütői, de még mindig nyugodtabban aludnék, ha mondjuk az EU kormányozná az országot bármelyik jelentősebb magyar párt helyett.

(Egyik ismerősöm mondta egyszer, hogy a különbség alapvetően annyi, hogy odakinn előbb elvégzik a dolgukat, aztán ami megmaradt azt ellopják, itthon pedig előbb lopnak, aztán nincs elég pénz.)

Szerintem ezzel a FőGázas dologgal is hasonló a helyzet. Ha a tisztelt vezetőség nem balfékkodna/tüntetne el ordas nagy összegeket, akkor meglenne a pénz. Mondjuk pont ma hajnalban olvasgattam az origón (tudom), hogy milyen ciimszavakkal mekkora összegeket követeltek PLUSZBA a 4-es metró épiitői. Nem kiivánom kommentálni.

Az, hogy a magyar termelők itthon sem tudnak érvényesülni, az csak részben az EU bűne véleményem szerint. A magyaroknak ideiglenes fellángolásoktól és divathóbortoktól eltekintve nincs igényük a magyar árura, nincs presztiizsértéke. Illetőleg a magyar termelőket sem kell szentnek tartani. Plusz lássuk be, nincs elég fejlett érzékünk hozzá és a jelenlegi rendszer sem könnyiiti meg a vállalkozások helyzetét. Ha nem az évezred ötlete, akkor igen csikorgósan indulnak be a dolgok, és nem is jutnak messze. Pláne ha az ember becsülettel fizetni szeretné a munkásokat, járulékokat meg mindent.

A pénz nyilván nem a fán terem. Nyilván mi is fizettünk bele. Nyilván ment el belőle az Unió intézményének fenntartására, hivatalnokokra, etc. Nézzük kisebben. Itthon is fizetek mindenféle adót és nyalánkságot pl. egészségbiztosiitás. Fenn kell tartani a rendszert, még ha az életben nem voltam kórházban és dokinál is csak mutatóba, akkor is. A különbség, hogy az EU-ban ez a pénz érzésem szerint megmarad, és tudnak osztani belőle amikor kell, iigy pl. most is. Eközbn vessünk egy pillantást az itthoni egészségügyre.

És ezzel ugorhatunk is a munkaerőpiacra. Most őszintén. Kik maradnak itthon? Akik nem mernek nekiindulni, akiknek nincs mivel nekiindulni (mert semmi értékelhető tudásuk nincs), illetve pár mazochista, meg akik kötődnek a valamiért.

Az eurós részből ami szerintem legfontosabb (stabilabb) már elmondta más.

És akkor ami még jön: Lássuk be, valamennyire azért mindenki a sajátjaihoz húz, ezzel nincs mit tenni. És ez vélhetően meg is marad mindaddig, amiig európaiak helyett magyarok, németek, franciák, etc. lesznek. Sőt, vélhetően utána is, ahogy nálunk is vannak "mocskos pestiek" és "bunkó vidékiek" csak a példa kedvéért. És mindig a veszteság fog jobban siirni emiatt. Az már a mi sajátosságunk, hogy nem izlandi módra optimistán nézünk a jövőbe, összefogunk, megyünk nyomjuk, hanem nyiigunk egy sort, elküldjük ezt-azt a pékbe és várjuk mi lesz.

Szalonkepes: Szerintem itt egyrészt jóval kisebb az a közönség, ami hozzá fog nyekkenni az adott témához. Másrészt naiv vagyok, de az indexnél a végzetúr fórumot (is) magasabb szintre tenném.
Dátum: 2008.10.26. 21:31:19
Feltettem egy sima ultis kérdést, hogy melyik a legnagyobb bemondás. 40-100, ulti, betli durchmars. Először jó volt az értékelése, utána eltűnt, és már csak 3 rossz kérdésem lehet.

Node ha a pókeros értékeket és a kapumagasságot tudnom kéne (és azok a kérdések jók), akkor csak nekem fest hülyén, hogy az ultis teljesen alap, fél perc alatt guglizható kérdéssel meg baj van? O_o A 25%-os kiesés is elég gáz. Nagyon sok, nagyon jó kérdést olvastam a "kiesettek" ciimszó alatt egy fórummal arrébb. Öröm lett volna találkozni velük, de nem, ehelyett Kokó feleségének nevét és hasonló elméncségeket kellene tudnom. De most komolyan. Nem lehetne egy nagy piros táblára felvésni, hogy "aki hülye, ne menjen a kviz közelébe"? Kicsit pékség, hogy mivel a játékosok többsége általános műveltségi kérdésekre nem tudja a választ, illetve érdekes kérdéseknek nam hajlandó utánanézni, ezért ami jópofa, normális kérdés lenne, az halálra van iitélve. Lassan kiperegnek ezek a kérdésfeltevők, ami különösen kiinos, ha a jövőben lesznek még ezzel kapcsolatos küldetések. Szóval erre nagyon ki kellene már találni valamit.
Apropó. Nem film ugyan, de sorozat ciimszó alá még talán befér. Online képregényeket nem tudom nézegeti-e valaki hozzám hasonló rendszerességgel. Rövidebbek az adagok, és nem is feltétlenül jönnek sűrűbben, de ugyanaz az élmény Aztán persze van, ami kicsit bepunnyad (pl. Bruno a bandita mostanában viszonylag lapos), van, ami tartja a szintet elég hosszú ideje (pl. Freefall, Collage Roomies From Hell, TheNoob...) és van, ami egyre jobb lesz, csak az a baj, hogy teljesen ötletszerűen frissül (pl. Choppingblock vagy Unspeakable Vault)

Arról nem is beszélve, hogy egyszerűen rengeteg van. Sosem kell félni, hogy nem lesz mit olvasni holnaputánig, amikor jönnek a frissiitések
Nekem a sorozatok valahogy mindig a másik oldalról közeliitenek. Látok valahol 1-2 ajánlót, és úgy gondolom "Na, ebbe bele kellene nézni." Többnyire persze semmi sem lesz az egészből. A kivételek javarészt hamar lezárult sorozatok: Carnivale - a vándorcirkusz, Róma, Firefly... Ezeket kisebb-nagyobb hibáikkal együtt is nagyon jónak tartom. A Rómából úgy lehet történelmet tanulni, ahogy a Xénából mitológiát, de ezzel együtt ha valaki pl. Fvlminata szerepjátékot szeretne próbálgatni, esetleg Caesar és a Cthulhu miitosz szálait bogozná, akkor nagyszerű ráhagolódás, és a látvány miatt sem kell aggódni.

Valahogy emberszerűbbek ezek a történetek. Eltűntek a Knight Rider meg a Szupercsapat állandó jófiúi, és a kis hibáikkal meg buktáikkal sokkal átélhetőbbek lettek a karakterek. Plusz halandóbbak is. Ha máshol nem, hát az évad végi drámai eseményekben

A South Park féle bohócságok meg teljesen más vonal Azt hiszem, az még csak angolul elérhető, de lehet próbát tenni a Drawn Togetherrel. Ha a SP ütött, jó eséllyel ez is fog
Dátum: 2008.10.23. 20:56:16
Ezzel a bankkal ne kezdjen az ember dologgal nem értek egyet. A bankok nem véletlenül jöttek létre, van létjogosultságuk, és alapvetően nem rossz dolgok. A probléma ott kezdődik, hogy mire használja az ember a bankot.

Tegyük fel, hogy Budapest belvárosban találunk egy jó kis helyet, és van egy nagyon tuti elképzelésünk arról, hogy mit lehetne oda nyitni, mire lenne igény. Minden megvan, csak a pénz hiányzik. Nyilván nem szeretnél várni vele 4-5 évet, miig összespórolod a pénzt, hiszen addigra az épóletet kiadják másnak, vagy valaki más megcsinálja helyetted azt a remek kis boltot/vendéglátóipari egységet/akármit. Na, ekkor fogsz hitelt kérni, és ha tényleg minden jól megy, akkor nincs is semmi gond. Mindenki jól járt.

Tegyük fel, hogy úgy gondolod, hiába van két kocsi a családban, négy főre, mert az Opel már 3 éves, és tiszta gagyi. Vagy hogy neked feltétlenül szükséged van az új még nagyobb, még több csatornát fogó, még Dolbysabb TV-re. Lehet, hogy még a lakáshitel is a nyakadban van és munkáról munkára ugrálsz, node no. Muszáj megmutatni a cimboráknak, hogy te is elég tökös vagy és nagyon jól megy. És itt kezdődnek a problémák.

Megkapod a hitelt vélhetően még nálunk is (Amerikában meg sokkal lazább az ügyintézés), aztán még egyet és még egyet, aztán nem fogod győzni fizetni. Jöhet a hitelrendező hitel még nagyobb kamatra, de ekkor renszerint már mindegy neked. Vagy kihúz papa-mama-örökség a bajból, vagy nem. A bank behajtja, ami az övé, te pedig lelkesen anyázod azokat a szemeteket pár sör mellett a sarki kiskocsmában, esetleg beállsz valami populista politikus elvadult rajongójának.

Amikor ezek a dolgok egyre sűrűbben fordulnak elő. Amikor az adósok eltünedeznek, a fedezetül hagyott értékek ára megzuhan, esetleg még pár egyéb ballépés is összejön, akkor omlik a bank. Ehhez persze nagyobb bellépések is kellenek, esetleg némi elsumákolt pénz itt-ott, és hát kellettünk mi is. Ami bosszantó, hogy a tisztelt igazgatók azért kapják a jókora fizetéseket, mert akkkkkora a felelősségük, hogy csak na. De ha ilyenkor sem vonják felelősségre őket, akkor könyörgöm, mikor? Én készséggel elismerem, hogy a fent emliitett K. Pistike TV-vevő bajnoknak is része van a lufidurrantgatásban, de azt azért ne meséljék be nekem, hogy ez kizárólag K. Pistikéék felelőssége.

Mielőtt bárki téves alapfeltételezésekből indulna ki: van lakáshitelem, pofás, devizás. Kellett, mint púp a hátamra, mert emiatt nem tudok/merek megálmodott kis üzletemre alaptőkét kunyerálni, de nem tudtunk mást kezdeni. Barátném hasonló gonddal küszködik. Magánügy. A lényeg, hogy nem a bankvezéri poszt (vagy hasonló kategória) kényelmes magasságaiból szeretnék észt osztogatni, ócsón/kamatra.

Ami a parlamentcsökkentést és hasonlókat illeti: a döntést a T. honatyák hozzák. Ha most ti szavazhatnátok arról, hogy 50% eséllyel kirugjanak-e titeket, akkor mire is voksolnátok? HA egyáltalán addig eljut a dolog. Mert az ilyesmiket elő kell késziiteni. Kik késziitik elő? Akiket szeretnének elbocsátani. Te mennyire kapkodnál a helyükben? Amikor a 3-4 osztálynyi gyerekkel működő iskolákat nem lehet bezárni a távolságok és két Mari néni tragédiája miatt, mennyien tiltakoznának a jókora bürokratikus rendszer felére nyirbálása ellen? (és mennyivel hatékonyabban?) Mert lássuk be, a bivalyb......i okmányirodából kitett 3 fő 50 éves dolgozó hová menne ezután letudni a hátralevő idejét nyugdiijkorhatárig? És lássuk be, nagyon nem 3 főt érint a dolog, és nem bivalyb......on, ahol a helyi 500 lakoson túl igazándiból kutyát sem érdekelne.

A 13. havi nyugdiijhoz (kisebbik gond), segélyekhez (nagyobbik gond), államünnepélyekre és rendezvényekre fordiitott milliókhoz, illetve a sumákságok során eltüntetett pénzekhez pedig a kutya sem fog nyúlni. Az előbbieken an ép háborodna fel, utóbbi meg hozzá tartozik a "felelős" vezetői beosztásokhoz. Legalább annyit megtehetnének, hogy előbb kifizetik a dolgokat, és csak a maradékot vágnák zsebre. Biztosra veszem, hogy máris két lépéssel előrébb járnánk.

Nameg a válságot fájlalni fogja az is, aki havonta 3 helyett csak 2 milliót keres, de nem neki lesznek igazán nagy gondjai.
Dátum: 2008.10.21. 22:56:54
Ühüm. Kindle. Na, ez nem jutott eszembe. Szóval a "könyveknek" ad egy esélyt, bár nem tudom, ez titeket mennyire érint, vagy kerül meg. Tartok tőle inkább ez utóbbi. Bár talán el lehetne kezdeni felpakolászni a könyveket ehhez letöltésre, de addig még van pár hónap legalábbis. Másrészt ha a jogok nálatok vannak még, akkor talán nem lenne ordas nagy költség, és én például 4 éve próbálom pótolni a Yabbagabb, a kalandozók szégyene könyvemet - eredménytelenül.

Másrészt a TF-es szerepjátékot azért ha befejezik szerintem érdemes lehet ingyen vagy olcsón elérhetőként feltenni a Beholder honlapjára. Vagy hát attól függ mekkora. Ha MAGUS-méret, akkor nem érdemes kiadni. Ha sikerülne Kobolds Ate My Baby (vagy mint a TF-hez megjelent Abrak ) méretre lenyomni, akkor talán még lehetne kezdeni is vele valamit. Fektetve A/4-re kinyomni, kettéhajtani, középen valamivel összefogni, és mondjuk TF talin valamivel költség fölött osztogatni párat. Full extrásan még járna hozzá valami boriitó
Dátum: 2008.10.21. 19:33:54
Múltkoriban olvastam valahol (SG, origo, ilyesmi), hogy röpke 60ezerért lehet venni kis hordozható ketyerét, amire több könyvet is le lehet tölteni nagyon olcsón. Ez szerintem egy jó kiindulási alap. Különösen ha van kb. olyan kijelzője, mint egy kisebb könyvnek, és scrollozás helyett "lapozni" kell. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem ez eszi leginkább a szememet amikor gépen próbálok olvasni. Szóval ezt a megoldást maximálisan támogatnám. Egyrészt az, hogy kevesebb papiirra van szükség visszafogná a fakitermelést, és az jó. Másrészt könnyen hordozható több könyv is. Képzeljük el, hogy az összes iskolai tankönyvünk egyetlen picike ketyeréből áll. Zseniális. Harmadrészt ezzel a könyvterjesztőket teljes egészében kihagyhatnánk a láncból. Elérhetnénk közvetlenül az alkotótól a terméket. Negyedrészt elférnénk. Ez most hülyén hangzik, de ha most bérházi lakásba kényszerülnék, nem férnének el a könyveim. Voltam kinn dolgozni Amerikában, és hülyének néztek, hogy a ruháimon kiivül ami belefért a 2X25 kiló hozható poggyászba, az többnyire RPG alapkönyv volt, meg pár egyéb könyv (és egy laptop). Ezek a könyvek többnyire megvoltak gépen, de az nem ugyanaz. Lehet, hogy játszani nem igazán van idő vele, és ebéd/buszozás közben sem jó olvasni a méretei miatt, de mégis.

Ha már itt járunk, nem tudom ki olvasta Doctorowtól a Little Brothert (vagy legalább az előszavát). Ott található egy érdekes fejtegetés arról, hogy vajon baj-e az, ha ingyen elérhető egy könyv online? Baj-e az, hogy kölcsön adjuk a könyveket? Hogyan ismertük meg kedvenc szerzőinket? Alighanem valaki ajánlotta, kölcsön adott 1-1 könyvet, aztán estleg meg is vettük. Mindenesetre emliit még egy érdekes kezdeményezésről, amit támogatni szeretne. Abból a pénzből, amit az ingyenesen letölthető verzióért adnak neki, úgy veszi, hogy vásárolnak 1-1 nyomtatott példányt tőle, mihelyst összegyűlik annyi. És ezeket a "megvásárolt" könyveket különböző iskolák könyvtáraiba juttatja el.

Amúgy a pontrendszeres/dedikálós/iiró-olvasó talis/egyéb promóciókban is vannak lehetőségek, arról nem is beszélve, hogy a minőség is rengeteged számiit. A Beholdertől őszintén szólva a Nigel Findley könyveken túl nem hinném, hogy sokmindent olvastam volna. De ha nem esik szét a könyv, rendben van a fordiitása, tördelése, nem egy B- kategóriás óvodás Photoshop grafika diiszeleg a boriitóján, az igen sokat segiit rajta.
Huh, elmesélném én is egy portyázásomat, ami aaaannyira emlékezetet volt, hogy még a Hosszútávú Memória varázslatot is alkalmaztam rá. Amiig élek ne feledjem el, hogyan _nem_ szabad csatáznom. Mentségemre legyen mondva, az ittasság negyedik fokán (ugye mindenki ismeri az öt fokozatot? Na, a negyedik a golyóálló) kajtattam vadul valami ellenség után. Néhány titánt megszégyeniitve lopakodtam a sziklák között, amikor én, a rubin horda tagja megpillantottam egy smaragd tagot. Kissé fáradtan bár, de felsőbbrendűségem biztos tudatában estem neki.

A jobb sarokban T-1337, a Buta Zúzógép, a rubin horda jeles képviselője, 2. szintű végzetúr, 11 smaragd, 11 gyémánt és 1 zafiir megszégyeniitője (és akit mellékesen 4 smaragd, 2 zafiir és 3 gyémánt hagyott már helyben)! Aki a zsűri szerint 23 pontos sebet is csapott már hitvány ellenfelébe! Akit nettó 149 pontra saccolnak jobb skálákon, és már egy küldetést is végrehajtott! 1392 Lélekenergiát sarcolt ellenfeleiről, miig ők csak 141-et tudtak kicsikarni tőle. És hogy eszét is csillogtassa, 74 kviizkérdésre válaszolt helyesen! Kezében buzogány, testén bőrvért!

A bal sarokban egy szottyadt smaragd, Anathema, szintúgy 2. szintű végzetúr, aki (ha a hiirek igazak) 4 rubinnal, 5 zafiirral és 1 gyémánttal bánt már el (miig őt magát csak 1 rubin, 3 zafiir és 6 gyémánt taniitota móresre. Bár én ilyen hiireknek nem hinnék.) Legszebb ütését egy zsűri csak 22 pontra taksálná, de akkor már elfogultak voltak. És bárhonnan nézzük, legfeljebb 142 pontot ért az alkata. Igazi lusta disznó, nem szolgálta még küldetésekkel hordáját, és több lélekenergiát vesztett (529), mint amennyit nyert (432). Valamint az agya is tompább, mint jelen történet daliás főhősének (csak 40 helyes kviizválasz). Kezében buzogány, testén bőrvért.

A csatát távolból szemlélő finomlelkű szemtanúk a következőképp mesélték el nekem utólag:

Mivel támadtál már az elmúlt 60 percben, fáradtan indultál csatába. Erre a harcra tulajdonságaid 10 százalékkal kevesebbnek számítottak. Az ég is elsötétedett, ahogy egymásnak rontottatok.

Anathema rád vetette magát, a buzogánnyal sebezhető pontot keresett. 16 életpontot vesztettél.

Megcéloztad ellenfeled felsőtestét a buzogánnyal. Fegyvered ártalmatlanul pattant le Anathema páncéljáról.

Anathema lesújtott rád a buzogánnyal. Talált, 7 ép-t sebződtél.

Megcéloztad ellenfeled felsőtestét a buzogánnyal. Fegyvered ártalmatlanul pattant le Anathema páncéljáról.

Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva Anathema megpróbált oldalról támadni. 12 életpontot vesztettél.

Egy gyors támadást indítottál a buzogánnyal Anathema lába felé. 8 pontnyit sebeztél.

A csatában összesen 8 sebzést okoztál, és 35 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 69 lélekenergiát.


Ebben a verzióban is megfigyelhetjük zavart állapotomat. Kétszer egymás után ugyanúgy támadni dőre lépés. Nem is volt semmi eredménye. Csak a végén tudtam javiitani valamelyest az összképen, amikor ravaszul máshogy támadtam, mint ahogy az eddigiek alapján várta volna. Sajnos ez már kevés volt a javuláshoz.

Megjegyezném, hogy egyes kevésbé kiiméletes szemtanúk szerint már az első rohamnál megbotlottam a saját lábamban, fejbevertem magamat a buzogánnyal, és bár ezután még mindig életképesebbnek tűntem, mint ellenfelem, azért egy földön fekvő mozgásképtelen alakot még ő is le tudott győzni.

Remélem mindenki okulására szolgált ez a történet. Legközelebb talán elmesélem, hogyan fogadta a három lovag a nyolcadik szintre vánszorgó T-1337-et, és hogyan sikerült visszavágni annak az egynek, amelyik legyőzte. Most viszont ideje aludni végzetúrfik. Mindenkinek szüksége van napi négy óra alvásra, hogy nagyra nőjön és olyan okos lehessen, mint én.
Dátum: 2008.10.12. 11:08:13
Szerintem a "Mikor halt ki az Árpád-ház" kérdés legyalább kétszer van.
Dátum: 2008.10.12. 10:02:46
Volt valami kérdés, hogy a paradicsom zöldség-e vagy gyümölcs. A zöldség lett volna a helyes, de idézem:

"Definíció szerint gyümölcsnek nevezik a növény érett, az esetek többségében lédús, húsos magházát vagy magházait.

Botanikailag zöldségnek hívják a növény ehető részeit, így gyökerét (pl. répa), gumóját (burgonya), szárát (zeller), levelét (saláta) vagy bimbóját (kelbimbó)."

Szóval valójában gyümölcs. Kérem javiitani.
Oldal: 1234