Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Typhoon

Oldal: 1234
Dátum: 2010.05.17. 16:55:58
Ezt a borzasztóan vörös feliratot hogyan lehet eltüntetni, ami a Beállítások alatt megjelent?

"Ajánld a játékot barátaidnak egy speciális relikviáért!"
Dátum: 2010.04.17. 15:02:57
Tényleg nagyon jó lenne ha már megszűnnének ezek a leállások, mert már baromi unalmas, hogy mindig epikus ölés vagy vadászat közben áll le a szerver.
Dátum: 2010.04.12. 20:23:11
"Ki írta a Shirley cimű regényt?

Charlotte Bronte
Robert Merle
Douglas Adams
Ken Follett"


Na ezt azért már ne!

Már eddig is jóval több olyan kérdés jött a "ki írta ezt vagy azt" témakörben mint amennyi indokolt lenne, de ez végképp nem tartozik azok közé amit fejből kéne tudni. Túl speciális mivolta miatt kérem törölni.
Dátum: 2010.03.19. 21:49:57
Idézet: Miklós - 2010.03.14. 21:25:03

A design világositásával kapcsolatos hevenyészett ötletünk igy első körben elvérzett (ld. Javaslatok szavazás) a többségnek tetszik ahogy van.


62 szavazat a többség?

Azért remélem lesz valami módosítás hamar, mert a fekete háttér tágítja a pupillát, ugyanakkor a rajta lévő világos betűk nem szűkítik eléggé, mert nincsenek túlsúlyban, így ez a kombináció jobban rontja a szemet mint egy másfajta tónusú oldal. Nem véletlen ritkák a sötét weboldalak.
Dátum: 2010.03.02. 19:30:19
Idézet: Blaci0001 - 2010.03.02. 19:28:00
Idézet: Cila72 - 2010.03.02. 19:22:56
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Legyen meg a design váltás lehetősége!! Nálunk is többen jelezték a szöviben, hogy vagy abbahagyják a játékot vagy kevesebbet fognak vele játszani.


Most komolyan? Alig van bent 1 napja és már ezzel "fenyegetőznek" egyesek? Meg lehet ezt szokni, csak adni kell neki egy kis időt.

megjegyzés: ettől függetlenül design váltás lehetősége nem hülyeség, csak az, ha néhányan már törölnének egy olyan design miatt, ami ma került be.


Meg ami miatt meg lehet vakulni!
Dátum: 2010.02.07. 16:24:33
"
Hány szénatomból, és hány hidrogénatomból áll a Benzol molekula?
6 Szén, 12 Hidrogén
3 Szén, 6 Hidrogén
12
6 Szén, 6 Hidrogén
"

Ezt tényleg tudni kéne fejből?
Nem arról volt szó, hogy a számokra irányuló kérdések túl lexikálisak?
Oké!
Elfogadom azt amit mondasz, de pont azért, mert már volt 1-2 konfliktus e miatt a kollégáimon szoktam tesztelni és 7-ből 6-an rávágták a jó választ, a nélkül, hogy lehetőségeket mondtam volna, ezért is írtam ezt a kérdést. ( Nem templomban dolgozok. )
Amúgy a kérdéseim túlnyomó többsége átmegy, ezért is viselem rosszul, ha az egyik nem.

Na mindegy, azért köszi a felvilágosítást.
Idézet: Craslorg - 2009.12.21. 09:58:57
Lexikális info, ha már benn van, akkor kvíz 4 topic a helye, ha nincs, akkor ne tedd fel, mert az előbb említett értékelést fogja kapni.


Ezt az értékelést kaptam, azért kérdeztem meg itt.
De miért lexikális? Ez azért elég közismert?
Ha IX. Kelemen pápára kérdeztem volna az oké, lexikális.

Nem a kekeckedés miatt kérdezem.
Kinek mi a véleménye erről a kérdésről? Ki, hogyan értékelné?

Hányadik pápa volt II. János Pál pápa?

163
164
263
264
Dátum: 2009.11.30. 17:19:42
Idézet: Ricardo - 2009.11.30. 16:17:49
Én azon döbbenek le, hogy megint az jött elő, mekkora aránytalanásgokat okoz a gömb, még talán nagyobbat is, mint a KH, HT, stb.

Bevallom őszintén mikor ezt a tárgyat megvettem azt gondoltam, hogy 1-2 millió lé be fog csorogni, aztán az emberek hozzászoknak és utána arra lesz jó, hogy minden nap lét termelő karakterekkel tömjem meg a kínzókamrát. Ugyanakkor telnek múlnak a hónapok és még mindig rengeteget rabolok. Elhiszem, hogy ez sokaknak szúrja a szemét és emiatt kell a változtatás, de megint leírom nem a gömbben van a hiba. Ez is egy játékelem, ehhez is alkalmazkodni kellene/kellett volna.

Mortimert még sosem bírtam lerabolni, mert nagyon sok ép-n jön ki 15% alól, nem lenne esélyem arra sem, hogy kivégezzem. Jerikó, Pöppem, Tiamat ugyanez. Xinx világéletében elköltötte a lét, a roninosok pár fosztás után álltak rá arra, hogy elköltik a lét ép határ alatt. Winnie, Harcos Kard, Grid és még jó pár ember olyan ügyesen öltözködik, hogy talán egyszer ha elkaptam őket. Stb. Sok olyan karakter van aki megtanult alkalmazkodni ehhez a játékelemhez is, őket nem is igazán zavarja. Meg van olyan, akitől szinte minden nap tudok rabolni.

Szóval emiatt nem érzem még mindig azt, hogy egyensúly romboló lenne ez a tárgy, inkább csak nincs kedve az embereknek egy újabb dologhoz alkalmazkodni. (Ha lesz változás akkor én hajlandó vagyok alkalmazkodni, de a kompenzációról nem szeretnék lemondani.)


Ez korrekt volt!
Ment a 10!
Dátum: 2009.11.30. 08:03:14
Idézet: Cavalorn - 2009.11.29. 23:05:41
Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 19:28:36

A V1-et nem tudom, mert ott már nem játszom, de a V2-n van egy egész szövetség aki erre állt be!


Ez alapján könnyen belőhető, hogy szintben kb 52-60 között lehetsz. Persze a nevedet nem merted vállalni, de végülis megértem, senki nem akar fél évig 15% alatt lenni, folyamatosan ájult állatokkal... Ettől függetlenül szerintem egy gusztustalan, gyáva sz@r vagy.

Ámen


Szerintem meg Te egy imbecilis, tizenéves, kis hangkaratés vagy és másokat fikázol, mert nincs annyi önuralmad, hogy a saját hibáid felülvizsgáld.

Ahogy te is leírtad nem fogok fél évig úgy játszani, hogy a fél társaság rám vadászik. Az nem arról szól, hogy ki gyáva szar és ki nem. Hanem arról, hogy rajtad kívül itt vannak még más szellemi szegény emberek is és nem akarom nekik kiszolgáltatni a karakteremet.
Személyesen szívesen találkozok veled a következő VU talin és ott megvitathatjuk, hogy ki is a szar alak!
Dátum: 2009.11.29. 20:54:31
Leírom másként.
Ha lenne egy ilyen szabály a játékban, hogy másodpercenként csak 1-et lehet kattintani. Akkor ez a módszer azért közel-távol sem lenne ilyen eredményes.
Továbbá ha te nem érzed unfair-nek azt, hogy valakit még az előtt megtámadnak mielőtt akár egyet is tudna kattintani akkor neked alapvető etikai és erkölcsi gondjaid vannak, már megbocsáss!

Végül pedig én soha nem bújtam a pénzem mögé ezt csak te próbálod így beállítani. Mindössze annyit közöltem, hogy ha fizetek azért, hogy több erőforrásom legyen akkor ne más tegye zsebre az előnyeit. Illetve zsebre teheti, de ne ilyen módon.
Dátum: 2009.11.29. 20:38:01
Ez nem arról szól, hogy ki mennyire béna hanem, hogy ki mennyre lépi túl azokat a határokat amik már a jó ízlést sértik.

Továbbá megint elmondom, hogy én is a középmezőnyben vagyok csak a V2-n, és nem a V1-en; és nekünk is megvannak a magunk Meszy-jei.

De ha egy karakter attól erős, mert jóbban használja ki azokat a lehetőségeket amiket mások is használnak az nem baj. De a jelen probléma csak pár tucat emberről szól akik a jó ízlésnek ezen a bizonyos határán túlléptek.
Amúgy ha ennyire jó játékosok - mi meg kis bénák vagyunk - akkor fognak tudni alkalmazkodni az új helyzethez is. Azt már csak halkan merem említeni, hogy miután mi Miklóshoz futottunk utána ők is így tettek szóval ezt tán hagyjuk, hogy ki kinél panaszkodik.

Amikor a V1-en játszottam több tucatszor összecsaptam Meszyvel és Nephiával is nem volt semmi bajom velük. Legyőztek és pont.


A fizetünk a tamagocsizásért témáról csak annyit, hogy azért szívesen meghallgatnám Miklós véleményét, hogy örül-e annak, hogy sok ingyen játszó karakter miatt akik kihasználják ezt a hibát, sok prémiumos abbahagyja a játékot, mert nem tetszik neki, hogy unfair módon lerabolják.
Dátum: 2009.11.29. 19:42:03
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.29. 19:28:39


Ettől függetlenül nem támogatom a változtatást. Lehet ellene védekezni.
A másik játékra tett utalásod meg az ottani kitiltás, hát az a játék akkor olyan is. Azért tiltanak valakit ki, mert a fejlesztők elbasztak valamit, hát az ilyen fejlesztőket sorbaállítanám és a Dunába lőném egyesével...

Még valami: itt nem egy bugról van szó, hanem egy taktikai elemről. Azért mert nektek elől a topban már nincsenek céljaitok és gépiesen egyenkaraktereket hoztatok létre, az a ti bajotok, az egyedi taktikákat ezért nem kéne büntetni... Az hogy ő ezzel előnyre tesz szert, vegyél egy alap pókot, aki rablásokból szedi össze a LE-jét és a fejlesztéseit (ami ugye a játék egyik alapja), ő is erősebb lesz, mint az aki csak vadászik. Akkor ugye a pók a hibás, mert erősebbé vált mint a másik játékos.

Az hogy fizetsz a játékért az egyéni szoc problem... Ki nem szarja le??? Na és??? Mondta valaki hogy költsél rá? Támogatnád inkább a szüleidet vagy a nagyszüleidet, vagy a Máltai Szeretet szolgálatot vagy rákkutatást, ahelyett hogy itt baszod el a pénzt csak azért, hogy egyes egyedibb karakterek rontsák a játékélményedet...


Egyrészről az a másik játék 50.000.000 játékost számlál világszerte szóval azért legyünk tisztában azzal, hogy melyik a grandiózusabb és melyiknek van több tucat adminja akik nem egyedül döntenek.
Másrészről tudjunk különbséget tenni a között, hogy egy játékvezetői hiba kihasználása csak apró előnyökkel jár vagy az embernek hányingere lesz tőle.
Harmadrészt nem vagyok a topban és igenis egyedi karakterem van és olyan dolgokat értem el amiket szerintem még senki, csak én nem verem nagy dobra, mert szeretek a magam csendességében játszani és ezért is bosszantott ennyire a dolog amikor megjelent Mr. Terminátor és gatyára lerántott!

És végül ha Te leszarod a más ember ilyen vagy olyan problémáit akkor ne lepődj meg azon, hogy Miklós is le fogja szarni azt, hogy ki milyen karaktert fejlesztett eddig és az ez utáni változások kit mennyire szopatnak meg!
Dátum: 2009.11.29. 19:28:36
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 19:21:44
Én erre csak azt tudom mondani, hogy teljesen szabályosan játszom. Azt sem tudom pontosan mi az a script, csak homályos elképzeléseim vannak róla. Nem vagyok programozó (még a bevezetés az informatikába nevű kurzusom is csak harmadik tantárgy felvételre lett meg), viszont szeretem a stratégiai játékokat és szeretek bennük számolgatni. (Ha nem is annyira, mint Birka.)

Én most már nem egy karaktertől olvasom, hogy csalnak a gömbbel. Van még valaki aki ilyen effektíven használja, vagy rám akarják a népek mindenképpen ráhúzni a csaló jelzőt?


A V1-et nem tudom, mert ott már nem játszom, de a V2-n van egy egész szövetség aki erre állt be!
Dátum: 2009.11.29. 18:29:58
Azért arra mocskosul kíváncsi vagyok, hogy téged raboltak e már le több 10.000 LE-re egyetlen mozdulattal. Marha jó érzés!
Ajánlom, hogy próbáld ki te is, ha ennyire pártolod a módszert!
Dátum: 2009.11.29. 17:41:28
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 17:29:12

Idézet: Typhoon - 2009.11.29. 17:18:09
Amúgy jobb ha tudja a társaság, hogy más online játékokban ennél lényegesen kisebb "bug" kihasználásért is örökös bannolás jár.


Azért jár bannolás, mert szabályosan játszom? Ne már ...



Most nem akarok itt másik játéknak reklámot csinálni, de épp a hetekben történt egy másik játékban, hogy valaki gondolt valamire amire senki más és irreális előnyhöz jutott. Semmilyen szabályt nem szegett meg, mégis kitiltották örökre azt a karaktert arra hivatkozva, hogy felborítja a játékegyensúlyt, pedig már több mint egy éve játszott és ráadásul prémes volt.
Dátum: 2009.11.29. 17:18:09
Idézet: chehs - 2009.11.29. 15:40:19
Ámulok, bámulok.
Már amikor Dutch taktikája először szóba került, akkor is azt beszéltük, hogy ez ügyes és aranyos dolog, de annyiféleképpen lehet védekezni ellene, hogy azon a szinten, ahol ő jár sosem fog ebből számottevően profitálni.
Aztán mégis.

Milyen játék az, ahol nem én tanulok meg védekezni, a szabályok szerint játszó ellenfelemmel szemben, hanem kirinyálok egy felsőbb változtatást, mert ez az út működik?
Miért már megint az ostoba, időrabló, unalmas, monoton, lélekölő játékstílus van előnyben részesítve?

Ezeknél a radikális változtatásoknál (pl. VF) egy dolgot nagyon hiányolok.
Azok a játékosok, akik ezt feldobják a vezetésnek - feltételezem, hogy sok játékosról van szó, el se merem képzelni, hogy 1-2 miatt belenyúlna Miklós a darázsfészekbe - miért nincsenek nevesítve?
Egyedül Blackjack vállalja a nevét. Hol van a többi játékos, aki nem tudja megoldani Dutch semlegesítését?

Hátborzongató, hogy néhány napja jött ki a fórumra ennek a szappanoperának a legújabb része, és máris változtatás lesz.




Lassan úgy érzem, hogy hozzá kell szólnom ehhez a témához, mert én írtam Miklóséknak egy levelet pár hete erről és ollóztam be a fórumot, ahol 1-2 ember arról dicsekedett, hogy napi több 10.000 LE-t tud rabolni ezzel a módszerrel. Nem tudom, hogy az én levelem miatt indult-e el valami vagy már amúgy is érett, de én itt a fórumban vállalom, hogy én voltam. A karakterem nevét viszont nem fogom vállalni, mert onnantól kezdve az a jó pár ember állandóan az én nyakamra járna, már csak bosszúból is.

Itt sokan leírták, hogy miért kell változás, merthogy milyen dedós dolog kisírni a változást a helyett, hogy védekezel a módszer ellen. Azért kell változás, mert irreálissá teszi ez a módszer a játékot. Leírok egy másik szempontot amit így visszaolvasva úgy látom nem vetett fel senki. Ezek a karakterek akik kihasználják ezt a kémgömbös lehetőséget sokkal erősebbek lesznek mint a többi erős karakter akik nem használják ezt. Vagyis hiába építek én erős karaktert tisztességes úton ha semmi esélyem nincs azok ellen akik több millió LE-t rabolnak ezzel a módszerrel.
Mert már meg se haragudj, de az, hogy valaki 20. szintig tud rabolni 300.000 LE-t más valaki meg 1.000.000 - és magas szinten a különbség csak tovább nő - az igen is felborítja a játékegyensúlyt. Ezek a terminátor karakterek a többiek számára legyőzhetetlenek.

Továbbá igenis tisztességtelen, hogy fixen tudja valaki, hogy mikor vadászol és mikor nem. A módszer továbbra is működik, - mint azt páran leírták - de végre nem fixen kapod el annak a grabancát aki például a legyen 50.000 LE-d küldetésre hajt. Most egyenlőek lesznek a feltételek. Vagy vadászok vagy nem.

Ami meg azt a bizonyos kompenzációt illeti, már megvolt a kompenzáció a több millió elrabolt LE formájában amit megszereztél és ami pluszt a többlet erőforrás segítségével meg fogsz a jövőben szerezni.

Amúgy jobb ha tudja a társaság, hogy más online játékokban ennél lényegesen kisebb "bug" kihasználásért is örökös bannolás jár.

Továbbá ugyanúgy, ahogy ti nevetségesnek tartjátok azt, hogy nem védekezünk a módszer ellen hanem rinyálunk, úgy mi is nevetségesnek tartjuk azt, hogy ti rinyáltok, hogy "Elvették az 5 búgócsigám egyikét! Igaz, hogy másnak nincs csak 1, de akkor is, kompenzációt akarunk!"

És igen is aki csak e miatt játszott, hogy olyan áron fejlődjön jól, hogy tönkretegye mások játékát az menjen amerre lát!
Merthogy ne szólj senkinek de van aki pénzt költ erre a játékra és nem azért költöm el a pénzem, hogy Te vagy akárki jobban fejlődjön, hanem, hogy én jobban fejlődjek.
Dátum: 2009.08.23. 18:29:21
Idézet: Szaki06 - 2009.08.23. 16:07:56
Idézet: Typhoon - 2009.08.23. 15:56:26

Túl speciális!
Ez se nem általános iskolai, se nem gimnáziumi/szakközépiskolai tananyag! Azt meg ne várjuk el mindenkitől, hogy az egyetemi matekkal tisztában legyen, főleg ne 10-12 éves játékosoktól.
Kérem a kérdést törölni!


Hát nem tudom de én úgy emlékszem mintha tanultam volna ilyet gimiben, de igazad van a kérdést törölni kell!


Én meg úgy emlékszem, hogy azt mondta anno a matek tanárom, hogy ez nem középiskolai tananyag. De mondjuk a tanterv is kellően sokszor változik és most már - ha jól tudom - nincs is központi mint régen!

De a lényeg az, hogy abban azért egyet értünk, hogy a kérdés nem a kvízbe való! Azok után, hogy a körösöket firtató kérdésemet túl specre értékelték azok után meg végképp nem!
Dátum: 2009.08.23. 15:56:26
"Mennyi 6!-5! (faktoriális)?
600 *
120
620
720"

Már májusban jelezve lett, de még mindig benne van a játékban!

Túl speciális!
Ez se nem általános iskolai, se nem gimnáziumi/szakközépiskolai tananyag! Azt meg ne várjuk el mindenkitől, hogy az egyetemi matekkal tisztában legyen, főleg ne 10-12 éves játékosoktól.
Kérem a kérdést törölni!
Oldal: 1234