Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.11.19. 10:50:10
Én a helyedben az ellentetjén gondolkoznék. Matkonak szerintem bejött. (Mondjuk neki a nyakába nőtt a büntető, azzal kel és fekszik egy éve.)
Jeriko adatbázisában rákerestem, csak ezt dobta ki:

Az alábbi édességek közül, melyik nem tartalmaz tésztafélét? panna cotta

Máshogy nem tudom megnézni mi van benne az adatbázisban és mi nincs. Mivel nincs válasz rá nála, feltételeztem, hogy nem szerepelt. Vagy tévedek, és benne van ez?
Dátum: 2009.11.19. 10:37:49
Konkrétan ahogy nézem, 3 ember van 79, 3 ember 78, és 4 ember 77. szinten. És ott nincs KH sem. Ez tényleg elég gázos.
Dátum: 2009.11.19. 10:14:29
Aha, lehet. Én se tudom, nekem sincs ilyen szakértelmem.
Dátum: 2009.11.19. 10:08:28
Engem meggyőztél, én még radikálisabb megoldást javaslok: szerintem úgy ahogy van vegyük ki a játékból

Persze így néhány rakétaként kilőni kivánó korábbi pókot/VF-est örökre kizárnánk sokmindenből, dehát valamit valamiért, a lényeg hogy a TOP szívjon
Dátum: 2009.11.19. 09:49:40
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.19. 09:38:16
Sun ötlete egyébként teljesen korrekt, azzal kiegészíteném, hogy akkor a szinguláris is kapjon mínusz TP módosítót vadászatra, mert a szingusok is elcseszik a kalandokhoz a célszámot.
Egy átlagkarakternek általa nem lesz kihívás, ergó játékélmény a kalandokban a rendkívül alacsony célszámok miatt


Szinguláris próba nincsen kalandokban, ahogy VF próba sincs. Ha viszont egy szinten sok VF-et használó karakter van, akkor a nem VF-eseknek minden kaland aránytalanul nehéz lesz, hiszen a küszöb az ő szakértelmeik szintjéből számolódik.

"a szingusok is elcseszik a kalandokhoz a célszámot."
Ha megnézed a "mi nem tetszik a kalandokban" topikot, akkor láthatod, hogy a szingulárist használó top milyen célszámokat kap. Az elején még én is a te véleményeden voltam, miszerint a szinguláris miatt gyengülnek a próbák, de miután én is 69-es vezetőkészség próbát átértékeltem a helyzetet
Bővebben lásd pl. ezt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,244.220#hsz224
Dátum: 2009.11.19. 09:22:06
Köszi szépen, ez hasznos volt!

A megoldási javaslatok közül a legötletesebbet kihagytad, idézném:

Idézet: Sun13 - 2009.11.18. 22:32:11
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.
Mi az a panna cotta?

Égetett, mázatlan cserép
Zenei utasítás a partiturában
Olasz tejpuding
Egy lánynév ókori változata

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ezt is megértük egy szinte minden jobb étterem étlapján, és receptkönyben szereplő, a tesco polcain is meglévő kommersz édességből "érdektelen lexikális tudás" lett Kiváncsi lennék, a - feltehetően hímnemű - értékelő, ha kép lett volna ugyanígy szavaz?



ugye hogy így már nem olyan ismeretlen?

A rossz válaszokat egyébként direkt úgy választottam, hogy azok is passzoljanak. Égetett, mázatlan cserép -> terrakotta, a zenei utasítás a kotta miatt, a lánynév a panna miatt.
Dátum: 2009.11.19. 08:58:40
"Ha egyszer (személy szerint) nem óhajtok a közeletekben lenni?"

Azért nem akarsz a top közelében lenni, mert a top erős. Te azt szeretnéd, ha te lennél az erős, és mindenki más körülötted gyenge lenne. Ez roppant kényelmes, de azt kéne észrevenned, hogy ilyenkor te vagy a (lokális) top, és mindenki más körülötted szeretne máshol lenni, nem ott, ahol van. Azonban ez ellen az égvilágon semmit nem tud tenni, nincs a játékban rá egyéb eszköz. Ő is benyomhatja a VF-et, hogy visszamaradjon a szintjén, de semmit nem ér vele, csak azonos tempóban haladna.

A VF tönkreteszi a kalandrendszert - a többiek számára. Tönkreteszi a bajnoki viadalt - a többiek számára. Tönkreteszi a háborús rendszert - a többiek számára. Szóval a VF a használójának marhakényelmes dolog, de a játék egésze szempontjából káros. Aki ezt nem hajlandó beismerni, az egyszerűen vak.

És most jöhetnek a lepontozások a VF-esek részéről, de jobban örülnék, ha inkább elgondolkodnának ezen.
Dátum: 2009.11.19. 08:45:19
Idézet: Piciklon - 2009.11.19. 08:39:27
Nézd meg kérlek Rocky-t, Marcsát vagy Shiakot...na ők ténylegesen a durva karakterek közé tartoznak (tapasztalom a sallerjeikből)


Igen, egyetértünk, Rockatansky és Marcsa a tökéletes példák arra, hogy miért kellene valamilyen korlát a VF-re. Maximálisan kihangsúlyoznám, hogy nem a gyengékről van szó, akik meg szeretnének erősödni vele. Utóbbiakat a portyaTP párhuzamosan megnövelt hatása semmiben nem érintené.
Dátum: 2009.11.19. 08:26:45
Piciklon, te tökéletes példa vagy a VF helyes működésére.

"Igen, a VF pont arról szól, hogy egy legyengült, állandóan szétvert karakter talpra álljon."

A két bajnoki címedből ítélve ez megtörtént, többször leírtad, hogy a VF-nek köszönheted. A VF jól működött, talpraállt a karakter.

Szerinted a VF mikor fogja beteljesíteni a feladatát, a harmadik, vagy a negyedik bajnoki cím után?
Dátum: 2009.11.19. 00:56:01
Az egyszeri játékost nem fogják 6 szinttel magasabbról ronggyá verni, mert el se jut addig az életpontja. A VF-es most ronggyá veri, de ha a nagyon erősek több TP-t kapnak a portyáért, akkor azok idővel el fognak húzni mellette, hisz ő alig tud győzni csatában, így bekerül a saját szférájába, ahová való.

A pókokra igaz a megállapítás, de ezen topic témája nem ők, hanem egy szakértelem.
Dátum: 2009.11.19. 00:41:21
Byzon, az a baj, hogy nem arra használják az emberek a VF-et amire ki lett találva, hanem a legerősebbek használják arra, hogy még erősebbek legyenek. Nem ez volt a célja, hanem az, hogy aki gyenge, az megerősödjön a szintjén belül.

Ilyen tök egyszerű. Erre is kell egy korlát, hogy ha már nagyon erős vagy, és 7 szinttel felfelé -20%-al is elversz mindenkit, akkor rád ne legyen hatása.
Dátum: 2009.11.18. 23:43:57
Semmit nem érnél el vele, csak lenne még egy semmire nem jó szakértelem, amit folyamatosan növelni kell, hiszen mindenki más is növeli.
Dátum: 2009.11.18. 23:30:18
Lesz az még magasabb is Olvass pár hozzászólást vissza.
Dátum: 2009.11.18. 23:20:05
Ha te nem vered napi szinten agyon a körülötted lévőket, akkor nem fogod érezni a VF miatt megnövekedett portya TP-t sem. Tehát olyanon vitatkozol, ami nem is érint téged.
Dátum: 2009.11.18. 23:18:43
"a legelőször regelt karik 200 %-al több TP-t vesznek fel potyából, hogy legelől maradhassanak, és hozzájuk igazítják a felső szintek játékát?"
Nincs szingulárisom, és a topban vagyok. Felejtsd már ezt el.

"felsőbb szinteken nem tudja magát fellökni pl a következő bajnokságkategória legfelsőbb szintjére."
A játék lehetőséget ad rá, hogy 1400 CSP-t (!) eltárolj. (Elköltesz 600 CSP-t a három gyorsításra, így már 800 lesz a max. és amikor csak akarod visszakapod 50 őskőért a "konzerv" 200 CSP-t.)
Dátum: 2009.11.18. 22:49:01
Idézet: Darah - 2009.11.18. 22:45:03
Tehát ha VF-es vagy, akkor az ismételhetős küldik egyáltalán ismételhető részéért kapjál büntetőTP-t


A VF azért lett kitalálva, hogy aki gyenge az megerősödjön. Ha gyenge vagy, nem fogsz nyerni portyában. Azaz lehet kritikus a varázslatod, vagy benyomhatsz 30 bénítást tucatnyi csatában, ha nem nyersz, nem kapsz egy kanyi TP-t sem.

Az ötlet azért remek, mert arra korlátozza a VF-et amire való: a gyengék erősödjenek meg, de az erőseket, akik szétverik maguk körül a mezőnyt nem erősíti tovább.
Dátum: 2009.11.18. 22:35:02
Okos ötleteid vannak

A baj az, hogy a jelenlegi elrontott helyzetet konzerválja. De legalább pozitív irányba mutat.
Dátum: 2009.11.18. 21:59:26
Oké, hozzácsapjuk a javaslatodat, hogy lefelé ütve nem jelent semmit a szingu.

(Még mindig állítom, hogy sokszáz ember VF-e helyett sokkal egyszerűbb a pár fős problémás réteggel foglalkozni.)