Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.11.26. 16:22:49
A PP-t végtelenre kellene állítani náluk. Végülis azért vannak, hogy támadjanak, nem?
Dátum: 2009.11.26. 15:24:18
V1 - 492. kaland
36. szintű felejtés próba
Dátum: 2009.11.26. 14:30:58
Használd a szövetséged átokpiramisát véletlenszerűen kiválasztott emberekre.
Dátum: 2009.11.26. 08:38:12
Az entitásnál a gyógyulás nem idő függvénye, azonnal gyógyul 1,5%-ot a következő támadáskor.
Dátum: 2009.11.25. 19:14:29
Végülis nem magánlevelezés, és titeket is érint a dolog, úgyhogy idemásolom.

Szia

Megtámadott egy másik végzetúr, nálam volt kb. 5e LE, és nála is, nálam is lélekszívó tárgyak. A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet az, hogy ugyan elvert, de a végén tudott LE-t vinni tőlem? Támadásnál ugyanis nem véd a transzcendális projekció, és én, mint védekező fél csak az első csapásnál tudtam 186 LE-t elszívni tőle. Utána még volt négy találatom, egyik se adott egy darab LE-t sem.

http://kepfeltoltes.hu/091125/tony_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1. Ha tehát nem volt nála LE, hogy sikerült mindkét támadásával LE-t vinnie tőlem, először 31, utána 56 LE-t?

2. Ha tehát nem volt nála LE, hogy sikerült a csata végén 186 LE-t nyernie? Nyerni akkor lehet, ha van nála, de nem volt, hiszen ha lett volna akkor elszívom.

Előre is köszi a magyarázatot,
Mortimer

----------------------------------------

Hali!

186 LE volt nála amikor megtámadott, így ilyenkor 37 LE-t szívhat el, viszont ez a program szintjén az egyszerűség kedvéért úgy jelentkezik, hogy a csata közben lélekszívással 186+37 LE-nél több nem lehet nála.
- Elszívott tőled 37-et, ez rendben is van.
- Utána te szívtál tőle 186-ot, ennyi volt nála, azért mert a lélekszívott LE-t nem vonja le a program minden körben a karaktertől, hanem egy pufferben tárolja, amiből oda-vissza lehet "szívni" egymástól.
- A gond ott volt, hogy a csata végén a max szerezhető LE-ből, nem vontam le azt, ami hátránya a lélekszívásnak esetleg származott a karakternek. Tehát mivel 186 LE volt nála, 186-at is tudodd szerezni tőled. Ebben az esetben csak 186-62 LE-t szerezhetett volna tőled.
Ez talán nem akkora érvágás, de javítottam.

Baraty

--------------------------------------

Mortimer - Ma, 11:37:01

A gondom az, hogy ennek a szabályok szerint így kellett volna kinéznie:

Indul ő 186-tal.

Beüt, elszív tőlem a nála lévő ötödét, 37-et. Lesz nála 223.

Beütök, elszívok 223-mat.

Beüt, nincs nála semmi, nem szív el semmit.

Beütök, nincs nála semmi, nem szívok el semmit.

[...]

Csata végén nyer, mivel nincs nála semmi, nem visz semmit.

Ez azért alapjaiban más, mint ami végeredmény kijött. És itt ugyan pár száz LE-ről van szó, de naponta kéttucat csatánál ez napi szinten sokezret jelent.

Mortimer

--------------------------------------

Hali!

Igen, így kellett volna működnie.

Ez a rész:
"Beüt, elszív tőlem a nála lévő ötödét, 37-et. Lesz nála 223."
nem így működött a lélekszívás puffere miatt, ami a csata végén vonta le/adta hozzá a karakterhez a lélekszívott LE-t.

Átírtam, hogy már ennek csata közben is legyen hatása, így mostantól úgy kell majd működnie ahogy fent is van.
Ha tudod nézegesd majd a lélekszívást a csatáknál, hogy így van-e.

Baraty

--------------------------------

Ti is nézegessétek mostantól
Dátum: 2009.11.25. 18:55:44
Hogy a lélekszívással is foglalkozzunk kicsit - ha már ez a topik témája - Baraty egy reklamálásomra most azt írta nekem válaszul, hogy átírta a rendszert, a lélekszívásnak már csata közben is van hatása, nincs puffer.
Dátum: 2009.11.25. 18:36:12
Idézet: Ricardo - 2009.11.25. 16:15:33
Azt azért simán el tudnám képzelni, hogy maxolt VF mellett nem lehet a karakternek csak 30 pp-s beállítása


49-nél még lehet 15 pp?
Dátum: 2009.11.25. 10:10:35
"Mindez azt eredményezi, hogy nagyon sokan hagyják itt a VU-t. (Fogok csinálni erről statisztikát is, majd közzéteszem.)"

Erre nagyon kiváncsi lennék. Hónapok óta próbálkozunk feltölteni a szövetségünket, de szinte lehetetlen küldetés, nem az épületek, vagy hasonlók miatt, hanem a teljes érdektelenség okán. "Már nem nagyon játszom", "kicsit pihentettem a játékot", "itt elvagyok a haverokkal" a tipikus válaszok. Ami gond ebben, hogy ha lehetetlen újabb embereket toborozni, mert az emberek már nem foglalkoznak vele az az én játékomat is károsítja, én is esélytelen leszek rajtam kivül álló okokból, és inkább én is itthagyom az egészet mert csak szenvedés. Egyébként fél éve nem is vettem őskövet, körülöttem mindenki jóval erősebb cuccokban van. De minek vegyek, ha a környezetemben mindenki abbahagyja?
Dátum: 2009.11.25. 09:45:15
Ezzel csak engem erősítettél meg: ott sem volt olyan, hogy "biztosan bejön".
Dátum: 2009.11.25. 09:34:13
Hol volt Zarknodnál? Ha lett volna, nem lenne ennyi sírás, hogy "ütöttem x-et, mégsincs meg a relikviám". Nézz csak vissza.
Dátum: 2009.11.25. 09:21:05
Nincs semmi ilyesmi beépítve. Ez a Zarknod eseménynél tökéletesen megmutatkozott, ahol 200 manót is megölhettél úgy, hogy nem jutottál relikviához, más meg 5 után kiütötte.
Dátum: 2009.11.25. 08:51:16
Olvasni is tudsz, vagy csak ismételgetni?
Dátum: 2009.11.25. 08:42:49
A kérdés érdektelen, mert dukáthoz csak 25. szinten juthatsz.
Dátum: 2009.11.25. 08:06:55
Legális, de korlátozva van a kreatívval szerezhető LE maximuma.

Aki csinálja, annak nagyon erősen meglátszik mind a pozitív LE diffjén, mind a vesztett LE mennyiségen. A LE diff táblázatot nyereség szerint rendezve az első oldalon csak olyanok vannak, akik alig vesztettek LE-t. Tehát nem csinálják.
Dátum: 2009.11.25. 01:03:39
Idézet: Prisma - 2009.11.25. 00:53:12
Ne haragudj, de ezt teljesen kizártnak tartom. Ha annyira utolérnélek, hogy azonos szintűek legyünk, attól tartok, esélyed sem lenne ellenem.


Prisma, pedig teljesen igaza van ebben Ricardonak. Te 38. szintű vagy, ő 75. Tegyük fel félig abbahagyja a játékot, nem portyázik, berakja magát katakombába, csak hetente egyszer kijön és levadássza a CSP-jét. Te portyázol is, háborúzgatsz, stb, ezért több TP-t kapsz nála, így folyamatosan csökken köztetek a hátrány.

Jelenleg a tulajdonságai, szakértelmei jóval magasabbak a tiédnél. Ő 75-ön jóval több LE-t kap egy CSP-ért, mint te, tehát ezt az előnyt nem hogy fenn tudja tartani, hanem még tovább növeli. Amikor te leszel 40, akkor ő 76, amikor te 42, akkor ő 77, stb. Valahol 100 után találkoznátok, úgy, hogy ő folyamatosan, minden nap több LE-t kapott mint te. (Entitásból neki is ugyanúgy megvan minden olcsóbbító.)

Ha esélytelen lennél ellene az mit mutatna? Hogy ő milyen irtó jó játékos, vagy azt, hogy te milyen béna vagy? Ugye hogy egyiket sem? Kb. ezt magyarázzuk páran folyamatosan.
Dátum: 2009.11.25. 00:28:29
"a portyában szereplő felek valós erőssége alapján legyen meghatározva"

Mi az a valós erősség? Az 55-ös kronokompenzációm milliós költség, ez a karakteremben van, erősségnek számít? Vagy felejtsem le, és emeljek vele 20-at az IQ-mon? A full prémes felszerelés négy állattal valós erősség? A manaruhában lebzselő karakter ugyanannyit ér, mint egy kritikus a turbón, négy állat, full élet emberke, vagy egy 15% alól kibukkanó?
Dátum: 2009.11.25. 00:08:45
Nem csak az a baj, hogy van 1200 TÖ eltérés. Nagyobb gond, hogy ezt az ott lévők nem tartják problémának (illetve tudják, de nem ismerik be).
Dátum: 2009.11.25. 00:01:58
Idézet: Ricardo - 2009.11.24. 23:49:27
Mondjuk abban igaza van Arielnek, hogy ez hosszú távon nem sok mindent old meg. Ez a korlátozás a szingut gyengítené a VF-et viszont tovább erősítené. (A középmezőnyben egy-egy szinten a szint legjobbja és már a szint 4. vagy 5. helyezettje között is akkora különbség van TÖ-ben, mint mondjuk Galmuszk és köztem. Ahol van 15 szint különbség.)


A mostani változás a VF-eseket egyáltalán nem érinti. Aki felfelé 3-4 szinttel is veri az embereket, az simán tarthat magánál LE-t, azaz rájuk nem hat az ötödölés korlátja. Viszont a gyengékre igen, hisz azok így kapásból elveszítik a lélekszívást, mert ha tartanak maguknál LE-t, egyből lerabolják őket.

Szóval ezzel a változtatással a gyengék gyengébbek, az erősek erősebbek lesznek. Emiatt egyértelműen hibás lépésnek tartom.
Dátum: 2009.11.24. 23:46:55
Nem, sajnos erről Miklós számtalan tiltakozásom ellenére nem akart tudomást venni.

Az egyetlen változás ami történt, hogy a nálad lévő LE ötödét szívhatod csak el te magad. Ha nála 20e van, akkor vihet 4ezret. És lesz 20e, hiszen mit izgatja őt, úgyse üti Galmuszkon meg egy két KH tagon kivül senki.
Dátum: 2009.11.24. 22:27:58
Mási alapszintet írt, nem lépettet.

Alapszint - sebzés nagysága
Lépett szint - találat esélye

A sebzés most a karakter fegyveréhez van kötve, azaz közvetve a karakter szintjéhez. Ha az állat alapszinthez lenne kötve, akkor ugyanúgy a karakter szintjéhez lenne kötve, hiszen adott szinten +-2 alapszintű állatot foghatsz be, de lényegtelen lenne a karakter kezében lévő fegyver.

Most, hogy az állatok sebzése nem függ alapszinttől mindenkinek borzasztó magas szintű állata van, nézz csak körbe. Az alapszint messze nem számít annyit, mint a lépett. Ezt erősítenénk kicsit, nyilván figyelembe véve az általad leírtakat, és ezzel együtt függetlenítenénk a sebzést a fegyvertől.