Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.11.30. 17:43:40
Idézet: Ricardo - 2009.11.30. 17:34:57
Akik a legfelső szinteken játszanak, azoknak fixen van lé a portyában, támadás nélkül megállapítható. (Ezt hívják KH-nak.)


Mielőtt elterjedne ez a TÉVES információ, megcáfolnám. Ez max. a legfelső néhány szintre, a valóban topkarakterek klónjaira igaz. De azokban is csak azért, mert azok tőlünk, lejjebb lévőktől szedik be a LE-t.

Ma, 17:00 *Sauronus* Asmodeus Mortimer A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 1777 lélekenergiát. Csata leírása
Ma, 16:27 Asmodeus Mortimer *Maximus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 15 TP. Csata leírása
Ma, 16:04 Asmodeus Mortimer *Zerotolerator* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 18 TP. Csata leírása
Ma, 15:53 Asmodeus Mortimer *Trexaus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 15 TP. Csata leírása
Ma, 12:00 *Fairlight* Asmodeus Mortimer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 25 TP. Csata leírása
Én speciel azt nem értem, hogy ha Jerikónak ennyire nyereséges a KH akkor miért tölti meg mindennap a kamrát 15 emberrel.

Mert leírása szerint sokkal jobban megéri a PP-t (és életpontot) a KH-ra ellőni, de ezek szerint mégse így cselekszik. Némi ellentétet érzek.
Dátum: 2009.11.30. 16:01:25
Idézet: PottomPanna - 2009.11.30. 15:38:24
Ninját küldtem, keresse meg nekem Mortimert, mert kiváncsi voltam rá, de aztán megunta, hogy ő keresgél nekem, és nem lett meg. De legalább Crimsonnal beszéltem pár szót, amíg ugyancsak Ninjával értekeztek a VU-ról.


Miért kerestél? Csak délután mentem, reggeli pajkosságok nem érdekeltek.
Dátum: 2009.11.30. 10:11:04
Elnézést, hogy válaszoltam, igérem, többet nálad biztos nem fordul elő ilyen. Eddig néha sajnos voltam ilyen hülye.

A szívósság leírásánál egyébként harci kör olvasható, amiből egyértelműen következik, hogy van varázslat és harci kör. A szívósság ez utóbbit növeli meg, emiatt elméletben logikus lenne feltételezni, hogy fegyverrel kell 1000 felett sebezni. Ha kicsit rákeresel, láthatod, hogy jópáran kérdezték már, és ez amikor odaértem, számomra sem volt egyértelmű, pedig én úgy érzem, hogy eléggé képben vagyok VU-s dolgokkal kapcsolatban.
Dátum: 2009.11.30. 08:50:21
Legmagasabb szinten már két hónapja 20 van.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.120#hsz123

Pikáns részlet, hogy nem azért, hogy garantáltan essen minden egy szettből, hanem mert Miklós nem bírja a kincsgyártási tempót.
Dátum: 2009.11.30. 08:26:32
Igen.
Dátum: 2009.11.30. 08:02:52
Pár napja olvastam egy interjút a Csányi-birodalom élelmiszeripari első emberével. Ővék a Pick, számos tej és húsfeldolgozó, és most megvették a Hertzet is. Véleménye szerint az EU belépés előtti _túl magas magyar állami támogatás_ tette tönkre az ágazatot, mivel az így nem volt rákényszerítve a versenyre.

"Emlékszem, hogy amikor még CEFTA-tagok voltunk, a csehek, lengyelek és a szlovákok folyamatosan panaszkodtak, hogy a magyar támogatási rendszerből fakadó versenyképességi előnyökkel szétverjük az ő piacaikat. Mi voltunk a régióban a kétezres évek elején a nagy exportőrök. Olyan jó export-import mutatóink voltak a mezőgazdasági termékeknél ezekkel az országokkal összehasonlítva, hogy nem győztünk dicsekedni vele. Csak emögött egy combos, adminsztratív, az Unió közösségi agrárpolitikai rendszerétől alapjaiban és ideológiájában eltérő támogatási rendszer volt. És akkor jött az EU, és az igazság pillanata, és kiderült, hogy az adaptáció a lengyeleknél, a cseheknél meg a szlovákoknál már részben végbement, mert az ő támogatási rendszerük sokkal kevésbé volt nagyvonalú. Nálunk meg még most jön ez az időszak."

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/11/27/ a_magyar_elelmiszeripar_nem_tanulta_meg_mi_az_a_verseny/
Dátum: 2009.11.30. 07:17:05
Szokás szerint bénán van megfogalmazva: igen, varázslat is jó.
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Tehát anti-büntető.

Ezzel csak egy gond van: a 95-ös epikus tárgyak most jöttek be, leghamarabb a 100-asok lehetnek ilyenek.


Epikus tárgyat eddig sem rakott be Miklós visszamenőleg, pedig igény lett volna erre, például a lélekszívás védelem kapcsán. Szóval nyilvánvalóan nem lehet ilyen.

Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).


Attól, hogy te javasoltad, nem fog ilyen történni. Tudsz példát arra az elmúlt egy évből, amikor a játékban bárki, bármilyen változás miatt kompenzációt kapott volna? (Mielőtt a Zarknod esemény V3-mas átalakítását említenéd, az egy egész világot érintett, nem egyes karaktereket.)

Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?


Ezt roppant kevesen fogják megvenni, mert ha valakit zavar, akkor egyszerűbb simán elkerülni az ilyen tárggyal felszerelkezett játékost. Középmezőnyben pedig a CSP vesztés amúgy is mindegy.
Dátum: 2009.11.29. 20:37:52
A KH-sok manaégető képessége is bekerülhetne egy epikus kincsbe. Nem számít sokat, de kis szinesnek jó.
Dátum: 2009.11.29. 20:15:46
Nem a konkrét script érdekel, nem vagyok programozó, hanem hogy mit csinál.

Meghívja a támadás linket percenként? Fel kell hozzá tölteni egy szerverre? Mi az a dolog, amit figyel?

Lementi a szövi portyalistáját és ha valaki hirtelen megjelenik 100%-on azonnal üti? (az most bukkant ki 15% alól, vagy épp most lépett szintet).
Dátum: 2009.11.29. 19:55:59
"meg elküldtük a scriptet is amivel csinálják"

Mutasd már meg légyszi hogy néz ki egy ilyen script, mit figyel.
"nem mindegy hogy 2000 vagy csak mondjuk 1000 embert tudnak terrorban tartani"

Az üthetőségi növekedés pont őket sújtja a legerőteljesebben: eddig felfelé lefelé teljesen uralták a zónájukat, ezután viszont +6-7 szintről naponta el fogják vinni őket a kínzókamrába. A hét minden napján, minden reggel. Jelenleg tökéletes biztonságban vannak, de előrébb lépdelve lesz egy szint, ami után bármikor, bármelyik pillanatban támadást kaphatnak majd. Ez olyannyira szarul érinti őket, hogy ilyenkor szoktak törölni, mint azt tették már jópáran.
Dátum: 2009.11.29. 15:25:43
Amikor az első szövetség felépítette a kémgömböt, akkor tucatnyian vártuk, hogy vajon mit tud. A fórumon ámuldoztunk, hogy "hú, ez megmutatja a tulajdonságokat, ahogy ő látja, azta".

Erre találták ki. Hogy megnézhesd, más hogyan fejlesztette a karakterét, megtippelhesd vajon meg tudod e verni, nem pedig arra, hogy lásd vadászik-e vagy sem.
1. A támadhatósági szinthatárok egyszer már csökkentve lettek egy szinttel. Semmit nem oldott meg, csak eltolta a problémát, hiszen a határok folyamatosan nőnek.

2. A szinthatárok csökkentése csak az erőseknek lenne jó, hiszen a környezetükben akkor már nem lenne olyan, aki meg tudja őket verni, korlátlan mennyiségben tarthatnának maguknál LE-t.

3. Rengeteg olyan játékos van, aki rosszul fejlesztette a karakterét, "nem optimalizál". Ők csak több szintet lefelé támadva tudnak nyerni. Hány embernek ment elsőre az 50 győztes portya zsinórban küldetés? Sok karakterlapon olvastam, hogy heteket szenvednek vele. Tőlük teljesen elvennétek a játéklehetőséget, arra utasítanátok ezzel őket, hogy bebukták, vége, töröljenek, nem kellenek senkinek.

4. A portyacélpontok szűkítése a középzóna feletti részen megölné a játékot. A középzóna tetején gyakorlatilag alig néhány ember van szintenként, számukra a pp teljesen értelmetlenné válna. (Itt nincs Kristály Horda, és Miklós közlése alapján nem is lesz soha.)
Jogos a kérés, hogy legyen valami védekezés ellene, hiszen ilyen nincs a játékban. De az hogy vegyék ki, nem.
Cyron, nonszensz amit akarsz.

1. Sose fognak így kivenni egy tárgyat a játékból. Erre nem volt példa eddig, és biztos vagyok benne, hogy nem ez lesz az első. Az inspirátor sokkal inkább megérdemelné ezt.

2. Azt írod, hogy kompenzálásként "bármire elcserélheted". Ilyen se volt eddig még soha.

Maradjunk a realitások talaján. És az pedig annyi, hogy _kérhetsz_ egy olyan tárgyat, ami negálja a büntető hatását. Ezt meg is kell szerezned majd. Ez valós lehetőség. A felvetésed pedig finoman szólva is eltúlzott. Írom ezt úgy, hogy én is utálom a büntetőt.
Ahelyett, hogy el akarnád venni, miért nem kéred olyan epikus tárgy berakását, ami negálja a hatását? Így a büntetőt nem kellene elvenni senkitől, neked pedig nem az öledbe hullik a büntetősők megütésének lehetősége, hanem tenned kell érte, hogy kivédjed a hatását.
Dátum: 2009.11.29. 12:50:43
Alternatív lehetőségként, a kémgömb változtatása helyett javíthatnátok a 15%-os bugot, miszerint neki elég a támadás linkjét meghívnia másodpercenként, míg a másik ez ellen teljesen tehetetlen.

Szerintem ez független a relikviától, de ugyanarra a problémára kínálna megoldást.
Dátum: 2009.11.29. 10:10:57
Birka, mi páran ezen már legalább egy hónapja problémázunk.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,224.120#hsz134