Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.11.30. 22:05:41
Én nemtom ki mit csinál, csak azt írtam, hogy ha a Googleba beütsz olyan szavakat, hogy website monitor software, akkor kidob olyan szoftvereket, amik egy honlap változását figyelik, és valamilyen cselekvést végrehajtanak. Így figyelhető például, hogy feltörtek-e egy adott oldalt, vagy estek-e a részvényárak. Ha változást látnak, berakható valamilyen cselekvés, küldenek emailt, vagy meghívnak egy URL-t. Ilyesmikre gondolok: http://download.cnet.com/SiteChange2Email/3000-2381_4-10544849.html?tag=mncol

A karakterlapok statikus dolgok, tökéletesen figyelhetők így. Ha megjelenik a honlapon a támadás gomb, megnyomják. (Konkrét, használható dolgot direkt nem írok be.)
Dátum: 2009.11.30. 21:51:40
Van pár tökingyenes szoftver, amiket arra találtak ki, hogy figyelik a hírek frissülését, vagy egy céghonlapon ha kiraktak egy bejelentést. Azaz egy statikus lap változását úgy, hogy pár másodpercenként ráfrissítenek.

Ezekben meg lehet adni valamilyen cselekvést is, tehát ha változás van, akkor történjen ez. Ez egyetlen egy támadást jelent, és ugyanazt a hatást éri el: 15% alól kiérve 1 másodperced van.
Dátum: 2009.11.30. 21:35:17
Jerikó írta, ő is alattad van.

Idézet: Ricardo - 2009.11.30. 20:59:20
Szerencsére már 9 szint a támadhatósági küszöb, így már látlak.


Mások ezt nem ebben a kontextuxban szokták használni.
Dátum: 2009.11.30. 21:29:38
Jaja. Pl. háborúban elég megnyitni 15 ilyen böngészőablakot, az ellenfél minden általad üthető játékosára, és elmenni aludni, a gépet bekapcsolva hagyva. Reggel meg besöpröd a gratulációkat.
Dátum: 2009.11.30. 21:24:08
Kifigyeli kik vadásznak, és megtippeli mikor érnek 15%-ra. Ezalatt lemegy 15% alá, összegyűjt néhány tizezer LE-t, és csak figyel, gömbözik percenként. Itt nem támadható. Ha jön az időpont, megiszik egy gyógyitalt és beüt. A kivégzés miatt 15%-on szinte biztosan nyer. Ha pedig nem, az esetleges nyereség töredékét veszíti, hiszen azt növeli a kivégzés és a kreatív. Azaz 3-4 vereség esetén is jól jön ki a dologból.
Én egyáltalán nem "kicsinyes bosszúvágyból" írom.

Ha engem a velem azonos szintű Xinx naponta megtámadna buzogányban, és hordaná a TP-t, akkor két hónap múlva magasabb szintű lennék nála, erősebb fegyvert tudnék venni mint ő, erősebb lenne a varázslatom, páncélom. Erősödnék. Örülnék neki.
Idézet: Cavalorn - 2009.11.30. 20:52:02
A különbség ott van, hogy amit elveszít valaki LE-t, abból a másik félnek haszna van. Míg ha TP-t adsz valakinek, abból semmi hasznod nincs, viszont a másikat károsítod vele, és ez ellen védelem sincs.

edit: És mellesleg nem túl reális, hogy a győzelemtől gyengülök (üres TP). Ha veszítek (LE) akkor logikus, hogy gyengülök.


Nyilván csak akkor lenne ilyen LE kapcsolónak létjogosultsága, ha bekerülne Prisma javaslata, hogy kikapcsolható legyen a portyából a TP.

Ha a TP, akkor a LE is.
Ha ötször írod le, ötször írom le én is

Prisma egy olyan gombot akar a karakterlapra, amit ha megnyomsz, nem kaphatsz portyában TP jutalmat és LE-t sem.

Ha ilyen bekerül, akkor a másik oldalra is kell egy gomb, amit ha ő megnyom, akkor nem veszít LE-t, és nyilvánvalóan nem is kap.

Nem látom a kettő közötti különbséget.
Dátum: 2009.11.30. 20:45:05
Ricardot védi a szintkorlát.

Ő maga írta be, hogy volt nála 170e LE, és a magasabb szintű támadója nem vitt semmit. 0. Zéró.

Viszont ha ő nyer akkor ilyen esetben több tízezres jutalmat remélhet.

Másrészt ha azonos hordában lévőt támad akkor nem is lehet visszaütni. Csak bambán várhatod, hogy jön vagy nem jön.
"Igazad van, de hidd el hogy a TP tömés kapcsán Prismanak is igaza van."

Jaja. Meg azoknak is igaza van, akik ugyanilyen kapcsolót akarnak a LE-re. Ha a TP-re lehet, akkor a LE-re is lehet. Ugyanazokkal a feltételekkel persze, tehát ők sem szerezhetnek portyában LE-t, viszont nem is veszíthetnek. Teljesen egál helyzet.

Aki akar szerezni, pl. Cavalorn, Prisma, Meszy stb. ezt nem használná nyilvánvalóan, viszont rengeteg ember játékélményét növelné meg. Hogy is mondta Prisma? 99,99%? Szerintem ennek is lenne ugyanennyi támogatója.
A büntetőnél egy - akár lélekgyémántért megvásárolható - anti-büntető tárgy kellene. Ez továbbra is egál lenne, mivel egyetlen büntető tucatnyi másik karaktert kényszerítené ezek megvásárlására, illetve sokan közülük, akinek van elég portyacélpontja ugyanúgy nem venné meg, ütne mást.

A kínzókamránál sokszor nincs lehetőség kiszabadulásra, például mert az illető 15% ÉP határ alatt van.

A bénítás és a lélekszívás ellen semmilyen valós védelem nincs. Előbbiből bármely nem prémes karakter is össze tud rakni 60-80%-ot, mely az entitások miatt még tovább nő. A lélekszívásra pedig komoly rákészüléssel, de szintén hasonló arány érhető el. Védelem ezzel szemben ha beleszakadsz is, sem jön ki húsz százaléknál több. Egyszerűen nincs, nem létezik.
Rengeteg olyan játékelem van, ami ellen nincs védelem (pl. büntető, kínzókamra, bénítás, lélekszívás stb.), ez csak egy a sok közül.
Én nem írtam lélekszívást. A javaslatot mindenfajta LE veszteségre értettem. Így nagyon széles játékosbázist érintene pozitívan, sok ezer ember játékélménye gazdagodna.

Persze aki használja az nem szerezhetne LE-t portyában, de valamit valamiért...
Dátum: 2009.11.30. 19:33:07
Most komolyan be fogod másolni ide az összes általad írt kalandot? :o
Arra is kéne egy kapcsoló.

Ha veszítek, ne vihessenek el tőlem LE-t, a hátránya pedig az lenne, hogy ha nyerek, én se kapjak LE-t. Szerintem egy ilyennek SOKKAL SOKKAL többet örülnének, mint a TP kizáró kapcsolónak.

Ha sokat papagájkommandóztok még ezen a témán, nyitok is neki egy topikot, aztán majd ámulhattok hogy milyen sok szavazatot kap a javaslat
Idézet: Prisma - 2009.11.30. 18:40:27
A kérdés meg is fordítható, kinek okozna ez kárt?


Rengeteg embernek. A pókok még kevesebb TP-t kapnának, még jobban visszamaradnának a szintjükön, még erősebbek lennének szinten belül, még tágabbra nyílna a legerősebb és a leggyengébb karakterek közötti olló. Már most is durva a több száz százalékos eltérés, ez tovább nőne. Semmiképp nem illdomos ilyet bevezetni.
Idézet: S0laris - 2009.11.30. 18:23:50
az nem PvP ha 7 szintről elkalapálnak.

(bocsánat hogy megint Nephila, de nem sok ember van aki ellen tétmeccsen ő veszített, és gyanítom hogy akkor is többnyire a random miatt).


Ha ezt így belátjátok, hogy ha ott van Nephila veled azonos, vagy nálad alacsonyabb szinten már 15%-on el tud verni, akkor azt nem értem, hogy az miért nem megy át, hogy 7 szinttel lefelé 50% életpont felett kell lenned, és KIZÁRT, hogy a győztes bármit is raboljon (kérdezd csak meg Ricardot, 170ezerből nem vittek semmit tőle). Irreális, hogy ugyan mindkettőnél azonos az esélyed győzni (zéró), az egyiknél extrém védelmet kapsz (esetleg nem is lát a portyalistában), addig a másik úgy lerabol, hogy nem marad nálad semmi, és ennek ellenére bőszen tiltakoztok az ellen, hogy ez ellen tenni kellene valamit.
Dátum: 2009.11.30. 18:15:50
Ez csak V3-mon van így, nem?
Dátum: 2009.11.30. 18:07:32
Jaja, KH mindenkinek.

Ma, 18:00 *Ganuid* Asmodeus Mortimer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 582 lélekenergia és 22 TP. Csata leírása

Ez 26 LE egy TP-ért. Azok a pókok, akik most egy másik topikban a leveretés miatt pánikolnak, napi néhány ilyen után sikítva törölnének
Dátum: 2009.11.30. 17:58:27
A kristálygömb világonként jelenleg még csak 3 játékosnak van, de ők darabonként több tucatot farmolnak, azaz összességében bőven száz feletti nagyságrendről van szó.