Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Ja, megoldotta.

Kaptunk egy 150 milliós puttonyt a nyakunkba, TGY meg valami 350 milliót. Elitet már ki se számoltam.

Ti meg közben folyamatosan, azóta is kapjátok a bónuszt. Ez aztán reform volt.
Dátum: 2009.12.03. 13:02:36
Nasdfil panaszkodott a találkozón, nem a 90. szint felettiek.

Szerintem azért 90. szint fölé rakta be, amiért 60. fölé rakta a Vermet, vagy az állatreform is csak a 20. szint feletti TP szerzést érintette: írta többször, hogy akkor jó egy változtatás, ha minél kevesebb embert érint.
Lehet. Számomra a TP csík érdektelen, sose néztem, nem vagyok "15% alól kibukkansz meghalsz" bajnok. Viszont a néhány környékemen lévő ember többi tulajdonságát heti szinten többször figyelem. (Gondolom ők is az enyém.)
Dátum: 2009.12.03. 12:53:31
Ez azért hangzik jól, mert ha az olimpián egyetlen egy rossz válasz is becsúszik, akkor már értelmetlen tovább gürcölni vele, lehet végigkattintgatni a LE-jutalomért és bosszankodni, hogy lehetett olyan kérdést berakni. Év eleje óta úgyis csak 50 helyes válasz kerül fel a listára. Ez legalább valami tétet adna a 49-nek is.
Azért nálad nem csak a TP csík nem látszik.

Brutál erős az a relikvia.
Dátum: 2009.12.03. 12:10:28
Mindez tegnap óta elavultnak számít. Már nem ugyanaz a képlet érvényes.
Dátum: 2009.12.03. 11:59:04
"Jelenleg egy harcos nem bírja eltalálni a másikat, mert a szint+támadásbónusz közelében sincs a védelem bónusznak."

Birka, nincs igazad. Írja Otoaak hogy 379-es a támadása, erre még rájön a szintje (80), azaz 459-es védelmet kellene összeraknia az ellenfélnek (azonos szerencsénél), hogy 50 - 50 legyen az arány. Namost ekkora védelme V1-en borzasztó keveseknek van, az ő szintje környékén szerintem senkinek.

Tehát nem a találattal van a gondja, mert az megvan.
Dátum: 2009.12.03. 11:36:27
(Igen, ezt elszámoltam.)

50 kvízolimpia, mindet tökéletesre megoldani az 2 év.
Dátum: 2009.12.03. 11:35:13
"- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme."

Ha az x ezer folyamatosan nőne, és a növekedés megfelelően van belőve, akkor messze nem. Ha például, mint a topik első hozzászólásábani s szerepel rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál akkor 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. Tehát a 10000. helyes válasznál jönne az 5. kvízmedál, 22000. helyes válasznál jönne a 8., 32500. helyes válasznál a 10., végül a 45000. után a 12.

Jelenleg V1-en a vezetőnek több, mint egy év játék után 18e van, azaz egy átlag játékosnak kb. három év csak ezzel megszerezni a 12-t. Tehát aki kvízolimpián megszerzi több éves előnyhöz jut, minden egyes vadászatnál.

"Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme."
Azzal, hogy a medálok eladhatósága megszűnik (helyesen) szintén meg fog szűnni jópár ember számára az értelme.
Dátum: 2009.12.03. 09:28:34
Ráadásul háborúban nem védi az ellenfél tagjait a transzcendális és a lélekpajzs tehát korlátlanul, óránként rabolhatók.
Dátum: 2009.12.03. 09:19:34
Szerintem ezt itt vitassátok meg, itt vannak a konkrét vélemények:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,272.0
Dátum: 2009.12.03. 08:43:14
(Meg kell védenem annyiban, hogy részben igaza volt, valóban durván vissza lett véve a varázslatok erőssége - Verem - ÉS erősítve lett az ERŐ. A kettő együtt egy tisztán varázsló számára végzetes volt. Néhány hete beraktam egy csatát archívumba: bekaptam egy 5ezres kritikus halálgömböt az arcomba, nekem nem sikerült a varázslatom, 500 sebzés, de visszahoztam a csatát úgy, hogy csak közelharcban 5e felett sebeztem. Kb. ekkor döntöttem úgy, hogy jóideig hanyagolom a taumaturgiát.)
A játékban folyamatosan jelennek meg új dolgok, és idővel (általában későn) velük pont ellentétes megoldások. Ilyen például a lélekszívás, aminek erősségére hónapok óta panaszkodunk, és most már kezd is szépen lassan nőni a csizmákkal, epikus kincsekkel elérhető védelmi százalék. (Még mindig kevés.) Régen panaszkodtunk a túl magasszintű állatok tápjára, vissza is lettek vágva drasztikusan, megnövelve a TP igényt. (Most már több száz lépett szintnél tartanánk.) Csatákban szinte egyeduralkodó volt a varázslatok hatása, válaszul bekerült a Verem és nőtt az Erő szerepe. Túl tápos volt a kreatív, kapott egy korlátot, de még relikvia is változott már, gondoljunk csak a szkarabeusz Birka általi lebutítására.

Ez egy dinamikusan változó játék, a fejlesztők is csak egyensúlyoznak, "vakrepülést folytatnak", csomó taktikát egyáltalán nem lehet előre látni. Bonyolult, komplex, és csak a játékosok töredéke látja át teljes egészében, ismer minden aprócska szabályt de hát ezért szeretjük.

Szóval a szabályváltozással önmagában szerintem nincsen gond, viszont Miklós válaszának stílusa valóban lehetett felháborító. Kérdés ezt ő belátja e.
Dátum: 2009.12.03. 08:07:24
Kattintok, kattintok, de nekem csak a szöveget jelöli ki
Dátum: 2009.12.03. 00:08:29
A túró a jövő LE-je?
Annyira gondolkodni nem kell:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,268.60#hsz63
Idézet: Let. - 2009.12.02. 18:55:26
T. Mortimer!

Értelek, csupán arra utaltam, hogy jelenség csak a magas szinteken figyelhető-e meg, vagy nem.

Egy dolog még mindíg érdekel. Most is "kristálypont (azaz jelentős LE befektetés) árán"-t említesz. Tudsz irányszámokat adni, pl. Le-re vetítve?

Let


http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,231.480#hsz482
Nem csak a puszta LGY mennyiség számít csak, hanem az arányok: magas szinten a karaktereddel azonos szintű csizmák ára jóval drágább (pl. 85-ös 10500 LGY), viszont a lélekgyémánt jutalom nem számottevően több, és a próbák küszöbe jóval magasabb.
Nem azért nehezebb sok lélekgyémántot gyűjteni, mert magasabb a szint, hanem mert kevesebben vagyunk, és emiatt a próbák küszöbe sokszor hasraütésszerű. Már egy ember kiugró szakértelme/tulajdonsága is nagyon sokat számít, ha alig néhány ember átlagát veszed, míg ez ha 30 ember van egy szinten akkor szépen belesimul a többi közé.

Másrészt én továbbra sem vagyok kibékülve a messze a szakértelmek MAXIMUMA fölé pozicionált küszöbértékekkel, amiket sehogy nem lehet elérni, csak kristálypont (azaz jelentős LE befektetés) árán. Gyakorlatilag jobb, ha nem maxos szakértelem kerül be próbaként, mert azzal tudok csinálni valamit, rákészülni, de egy 69-es int. kedvenc próbánál csak bután nézek magam elé "és ezt így hogy?!".
Annyiban igaza van Miklósnak, hogy Dutch környezetében nagyon sok ember volt, azaz míg egyetlen karakter 180 dukátért megvett egyetlen tárgyat, ahhoz, hogy ennek hatása negálva legyen több tucat embernek kell összességében rengeteg őskőért és erőforrásért védelmet vennie ez ellen. (Persze az eddig tőlük lerabolt több millió LE-n kivül.)

Nemtom ti hogy vagytok vele, de számomra 2000 lélekgyémánt LE-ben átszámolva tetemes mennyiség.