Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.10.20. 22:54:21
Miklós, valószínűsítem, hogy minden nagyobb szövetség fórumában van ilyen topik (én 3-ról biztosan tudok), ez a 15 perces korlátozással eléggé értelmetlenné válik. Tényleg tiszta tamagocsi lesz az egész, csak itt nem tevét, hanem egy "végzeturat" kell nevelgetni. Szerintem egy szövetség értelme az együttműködés, az egymás közti interakció tölti meg tartalommal, és a közös zsákmány feletti öröm összehozza az embereket.

10-12. szint környékén, amikorra már mindenki kifejleszti a transzcendális projekció szakértelmet, úgyis megszűnik a portyázás LE szerző hatása, hiszen nagyon ritka mázlik híján, amikor épp vadászat közben kapom el az ellenfelet, lehetetlen lesz bármit is rabolni. Azután már csak a Lélekkút rablása marad mint a többiekkel szembeni előnyszerző eszköz, ami szerintem cseppet kevés. Csak TP-ért támadni meg finoman szóval sem annyira izgalmas, hiszen akkor mindig a szintem leggyengébbjeit ütném, nem próbálnék meg újabbakat támadni esetlegesen zsíros zsákmány reményében.
Syned: az van, hogy párszor eljátsza ezt, és ő maga sem tehet fel kérdéseket. Ezáltal ő bőven többet fog veszíteni, mint az a 15 ember, mert míg azok egyenként alig 10 LE-t veszítenek, addig nekem a 20. kérdés feltevésénél most már 120 LE jön, ami szerintem már jelentős.
Dátum: 2008.10.20. 22:18:48
pedig van mindenféle sárkány, obszidiántól a csonton át az aranyig. Én is tettem fel egy ilyet, igaz, azt így fogalmaztam meg: "Az AD&D szabályai szerint melyik szinű sárkány köp savat?" Szóval ezt is ki kellene egészíteni ezzel.
Dátum: 2008.10.20. 17:46:28
Asszem megvilágosodtam. A játékban eddig 23 kérdést tettem fel, amiből 4 rossz. A legalacsonyabb arányt, 34%-ot ez hozza:

Mit jelent egy szög tangense?

Tekintve, hogy ez ha jól emlékszem - az én időmben - még középiskola első osztályában volt tananyag, és szerintem bőven az általános műveltség témakörébe tartozik, számomra nyilvánvaló, hogy aki nem tudja, az még 14 éves sincs. Namost a játékra nem vet túl jó fényt, ha a játékosok több mint fele 14 év alatt - mindenesetre a jövőben én is kénytelen leszek ennek fényében feltenni újabb kérdéseket.
Dátum: 2008.10.20. 17:08:43
Azért elég speciális esetről beszélünk...

1. Ilyen szintű lerabláshoz azonos időben legalább három támadónak egyidőben online kell lennie, úgy hogy aktívan nézi, párpercenként frissíti a szövetségi fórumot.
2. Mindegyiknek kell legyen portyapontja, hogy egyáltalán meg tudják támadni az adott áldozatot, a megfelelő beállításokkal (pl. tudjon alacsonyabb szintűt támadni)
3. Mindkettő _eredményesen_ kell hogy azt támadja, azaz nyerniük kell.
4. Ha mindezek teljesülnek is, az áldozat valószínűleg a második rácsapás után 15% alá kerül, szóval nem támadható tovább.
5. Azt már hozzá se teszem, hogy az "áldozat" ilyenkor feltehetőleg aktív, azaz épp vadászik, tehát be kell tudjon avatkozni. (Ha sokszáz LE-vel békésen pihen akkor szerintem megérdemli.)

Ezek fényében szerintem felesleges ezen változtatni.
Dátum: 2008.10.20. 14:31:17
Én megfordítanám a problémakört: Smaragdok, akik amúgy is IQ-ra gyúrnak, és még bónuszuk is van rá, bátran támadják meg a Vakító fénnyel rendelkezőket, hiszen ha nekik sebző varázslatuk van, jó eséllyel nyernek
Dátum: 2008.10.19. 22:19:04
Idézet: Khetty - 2008.10.19. 22:13:41
Byzon tanácsát kiegészíteném azzal, hogy érdemes megpróbálni akkor, amikor kikapjátok ezt a küldetést, mivel később sokkal nehezebb lesz teljesíteni!!!


Szerintem meg pont hogy könnyebb, mert míg mondjuk 5. szinten egy sima csata 2 TP-t ért, 8. már 3 TP, azaz egyre nö a csatákért kapott TP mennyisége.
Dátum: 2008.10.19. 21:25:09
Necronis, hol írja, hogy nem az állatra adott sebzést fogja fel?
Dátum: 2008.10.19. 20:30:56
az az értelme, hogy magas szinten sokan (én is) már az állatot is sebzik, és a sebzett állatot meg kell gyógyítani.
Dátum: 2008.10.19. 10:13:07
Aha, tényleg, köszi. Nemértem ennek a korlátozásnak a lényegét
Dátum: 2008.10.19. 09:58:31
Jóváírtak részemre 3 darab őskövet az ajánlás alapján, de ez nem változtatott át kiégett őskövet használhatóvá (összesen így hat őskövet kellett volna kapnom, de csak hármat kaptam, és megmaradtak a kiégettek).
Dátum: 2008.10.18. 18:27:52
ja, csak addigra már egy szakértelem első szintje is 500 LE be kerül legalább.
Dátum: 2008.10.18. 05:20:38
Van egy olyan szakértelem, ami lehetővé teszi, hogy a lélekkufár tárgyait eggyel alacsonyabb szinten is megvehesse az ember. Ez összeadódik a smaragd azon extrájával, hogy minden varázslatot eggyel alacsonyabb szinten kap meg?
Dátum: 2008.10.17. 15:53:45
épp ez a poén jelenleg, mész bele a semmibe, felderítetlen területekre.
Dátum: 2008.10.17. 13:24:30
hát akkor mi a francért írod be hogy melyik klánba tartozik?
Dátum: 2008.10.17. 13:19:37
trinigan koma, te voltál itt a hunyó, te írtál be nevet. Módosítsd.
Dátum: 2008.10.17. 06:52:46
Idézet: Gallow - 2008.10.17. 06:20:11
Most léptem 8. szintre, így most megkaptam a legenda Drakinos részét. De nem ez a küldetés volt kijelölve. Most mit csináljak? Vagy nem is ezzel kapcsolatos a küldetés?


Választ ki a küldetést, majd kattints drakin nevére a legendában.
Dátum: 2008.10.16. 23:47:08
most volt egy ilyen kérdés, hogy ki az első helyezett a toplistán, trinigan, janaa, mittoménki. Ráböktem hogy trinigan, és hogy Azonnal töröljétek - holnap már korántsem biztos hogy ő lesz élen.
Dátum: 2008.10.16. 23:03:48
5 perced van rá, ennyi idő alatt kézzel begépelem bármely kérdést a topikba... De egyébként tényleg lehetne a kérdéseknél egy SZÁM, amivel lehet hivatkozni rájuk.
Dátum: 2008.10.16. 19:46:10
"Ez a nagy random látszik oda-vissza, mert az egyik nap elverek valakit pl. 140/20 sebzésaránnyal, aztán a visszatámadásnál meg ő ver el hasonló extrém értékkel csak ezúttal az ő javára."

Igen, ezt sajnos én is tapasztaltam, én is benne lennék a random hasonló csökkentésében. Ezt igazán egyébként szerintem a topjátékosok érzik, mivel a tulajdonságnövelés exponenciális, azaz az olló záródik. (40-nél már 1500 egy pont fejlesztése, míg mondjuk 23-ról 26-ra csak 1430.) A karakterek közötti különbség erősen szűkül, mivel egyszerűen nem ad annyival többet a vadászat, hogy fenn lehessen tartani az előnyt, ezért méginkább előtérbe kerül a véletlen.