Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.10.22. 12:45:36
Ebben tökéletesen igazad van, egyetértek, hogy a gyengék jórésze saját maga tehet erről. De ez abból a szempontból lényegtelen, hogy így abbahagyják a játékot, amivel viszont az Én játékom lesz rosszabb. Tehát érdekem, hogy a nagyon gyenge is találjon sikerélményt, nőjjenek az esélyei, ne legyen teljesen elveszett.
Dátum: 2008.10.22. 12:18:46
Értem. Szerinted tehát hiba, ha a nagyon gyengéket erősítenénk, és azok nem hagynák abba a játékot frusztráció és sikertelenség miatt?
Dátum: 2008.10.22. 12:16:19
Meséld el, hova? Oda, hogy a nagyon gyengéket segítené, egyéb tápolási lehetőséget nem látok benne.

"20CSP-ért meg kapjak egy TÖ-t"
Hát ha így beváltod, meg is érdemled
Dátum: 2008.10.22. 12:13:23
Egy másik topikban felvetette valaki, hogy a portyapontok mégis átválthatók legyenek, de nagyon durva arányban, 100-ért járjon 5 cselekvéspont. Ez szerintem megfontolandó ötlet (akár 100:10-es arányban is), mert a nagyon gyengéket erősítené valamelyest, amire nagyon nagy szükség lenne. Jelenleg minden szabályozási ötlet csak a nagyon erőseket próbálja korlátozni, de ez tipikusan olyan eszköz lenne, ami megfordítaná a gondolkozásmódot, a játékegyensúly maximális szinten tartása mellett.
Dátum: 2008.10.22. 11:36:21
írták már, hogy ha nem jelenik meg a támadás ikon, próbáld meg a portyázásnál beütni a nevét, és úgy támadni (a szimulációt nem beixelve).
Dátum: 2008.10.22. 11:26:07
Szerintem jelen pillanatban Jerikónak van igaza. Korábban én is amellett voltam, hogy kurvaerős a gyémánt, de jelen pillanatban már közel sem vagyok ebben annyira biztos. Véleményem változásának oka a projekció szakértelem (13), amiről korábban nem tudtam.

A helyzetet csak az változtathatja meg drasztikusan, ha megjelenik valami olyan dolog (térkapun áteső szörny, aréna, viadal, akármi), ami több száz LE-t ad, és amire a gyémánt megkapja a bónuszát. Na de ekkor már tényleg lehetőség van hordát váltani, persze kérdés jár e valamilyen hátránnyal.
Dátum: 2008.10.22. 11:11:15
Ráadásul ha össze lenne kötve a kettő, mindenki indítana egy másodikat is, hiszen ott induláskor kapásból kap 6 őskövet, és azt elkölti a Világ1-es karakterével...
Dátum: 2008.10.21. 23:57:39
Az a 90 ép nagyon necces. A max. életpontod 15%-a a határ, gondolom ez ahhoz nagyon közel van. Vadászat közben is telik az idő, azaz gyógyulsz, és gondolom 2-3 ÉP is elég volt ahhoz, hogy a 15% fölé lendülj.
Mivel már sokaknak a második állata van, egyre inkább félrevezető az adott szintet kijelezni egy állatnál. Vagy ne legyen szintkiirás, és akkor az ember tudja, hogy muszáj vakon repülnie, vagy pedig az abszolút szintet irja ki a karakterlap, amit ezek után már számításba lehet venni egy támadás eldöntése előtt. Én ez utóbbit támogatnám.
Dátum: 2008.10.21. 21:23:33
Itt Miklósnak lenne nagy feladata, első lépésként pl. megakadályozni hogy 11-ről 8. szintre lehessen támadni.
Dátum: 2008.10.21. 21:00:34
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,40.0
Dátum: 2008.10.21. 20:43:08
ha kettővel magasabbat ütsz akkor jöhet 5 TP.
Dátum: 2008.10.21. 19:39:31
A válasz az, hogy fogalmunk sincs. Nagy általánosságban a magasabb szinten lévő +1, a nálad alacsonyabban lévő -1 TP-t ér, de ez alól tapasztalatom szerint bőven vannak kivételek. Tovább módosítja a képet, ha az ellenfelet már támadták, mert akkor -20%, -40% stb. százalékkal csökken a TP.
Dátum: 2008.10.21. 17:02:21
Az olvasásnak tényleg nincs nagy jövője, és erről az internet is tehet. Az emberek nem szeretnek gondolkodni, gyorsan akarnak mindent megtudni, a híreket is csak átfutják. A tartalmasabb újságok is érzik ezt a zuhanást, nem csak a könyvkiadás. Eltűnnek a médiából a tanulmányok, oknyomozó írások, túl drágák, nem fizeti meg senki az árukat.

A piaci részről szólva, az ekönyveknek nem jósolok nagy sikert. Ugyan sokezer e-könyvet letölthetnék a netről, de monitoron eszem ágában sincs könyvet olvasni. Az e olvasó (pl. amazon kindle) drága, a jó minőségéről nem vagyok meggyőzödve, és itthon a hálózati kapcsolat, webes vásárlás stb. sincs kiépítve. Még hosszú évekig nem fogja befolyásolni a normál piacot.

A könyvterjesztés helyzete Magyarországon úgytudom nagyon egyedi, mivel csak nálunk fordul elő, hogy ennyire a nagyok diktálnak, és egy kézbe került a terjesztés és a kiadás. A kisebb kiadók, mint a Beholder kétséges, hogy kibírják e ezt a nyomást, de tekintve, hogy a fantasy irodalom elég speciális terület kicsi, de annál hűbb rajongótáborral, szerintem minden esélye megvan rá.
Dátum: 2008.10.21. 15:26:56
Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz az egész játék értelme, amikor már mindenkinek meglesz az a szakértelme, amivel védi a LE-jét. Mellesleg a térkapu sehol nem szerepel a szövetség fejlesztési lapján, az sem, hogy milyen előkövetelményei vannak épület szinten.
Dátum: 2008.10.21. 09:36:10
Az őskövesek 1. szint előnyt adnak, általában köv szinten van nem ősköves is hasonló...


Nem, nem egyet, legalább kettőt. Nézd meg például a 9. szintű Deflektort, összesítve +16, jóval erősebb a 10. szintű bíbor rúnapajzsnál (+12). Vagy a 6. szintű Yssuf tőr (+10 tulajdonságnövelés) felülmúlja a nála két szinttel magasabban kapható csiszolt vérfarkas agyart (az csak +8 tulajdonságot ad, ugyanakkora sebzés mellett). Ez az orbitális nagy különbség azonos szintüek közötti csatánál még inkább szembetűnő.

Nem azt mondom, hogy ne legyen különbség, hanem hogy ugyanakkora, mint a prémiumnál. Azaz a jelenlegi 100% helyett csökkenjen 15-20%-ra. Ez a Beholder részéről jelenleg rövidtávú gondolkozásmód, mert ugyan emiatt tényleg sokan fizetnek a játékért, viszont a nem fizetők esélytelenek, és elmennek, aminek okán a kevés fizetős nagyon gyorsan unalmasnak fogja tartani az egészet.
Dátum: 2008.10.21. 09:24:43
Miért törlődtek a régebbi világesemények? Csak ma reggel 05:24-től látni mi történt.
Dátum: 2008.10.21. 07:11:18
Na de szintenként miért csak egy van mindenből? Ha ráadásul az adott típus ősköves, akkor különösen értelmetlen ez a korlátozás. (Arról már nem is beszélve, hogy az ősköves tárgyak olyan szinten múlják felül a simákat, ami szerintem egy ingyenesnek hirdetett játéknál - lásd jobb felső sarok - felháborító.)
Dátum: 2008.10.21. 04:59:12
Végignéztem az első tucat toplistást, hogy kit üssek meg az 5 TP-s küldetést teljesítendő, és szánalmas: mindenkinél deflektor pajzs, elf páncél, villámcsapás, enyészmester. Semmi egyediség, tucatkarakterek.

Miért kell ennek így lennie?
Dátum: 2008.10.21. 04:57:35
.